TWÓJ KOKPIT
0

Książki

4 okładki książek z linii ''The Clone Wars''

2008-05-29 17:40:21 Rebelscum

Na Rebelscum pojawiły się 4 zdjęcia oficjalnych okładek książek związanych z nadchodzącym The Clone Wars. 2 z nich to elementarze, lub jak kto woli „czytanki” dla dzieci, służące do nauki czytania:Dwie kolejne to przewodnik wizualny i książeczka z naklejkami:Wszystkie te pozycje ukażą się nakładem wydawnictwa DK Publishing 26 czerwca w Stanach Zjednoczonych. Pełna lista książek związanych z „The Clone Wars” znajdziecie w tym newsie.
KOMENTARZE (38)

Książki

Okładka 'Obi-Wana' i opis nowej książki Stovera

2008-05-24 02:38:43 StarWars.com


Oficjalna zaprezentowała okładkę nowej książki dla młodego czytelnika "Star Wars: The Life and Legend of Obi-Wan Kenobi", o której pisaliśmy już kiedyś. „Życie i legenda Obi-Wana Kenobiego” będzie książką podobną do księgi "The Rise and Fall of Darth Vader", z tym, że opisywać będzie - co może wydawać się zaskakujące - życie mistrza Kenobiego. Ta książka również napisana jest przez Rydera Windhama, zaś okładkę przygotował Hugh Fleming.


Ponadto pojawił się dłuższy opis długo oczekiwanej książki autorstwa Matthew Stovera pod tytułem "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor". Krótszy mieliśmy okazję czytać już w marcu, dłuższy właśnie teraz:

Imperator Palpatine i Darth Vader nie żyją. Imperium zostało pokonane przez tryumfujący Sojusz Rebeliancki, przemieniony w Nową Republikę. Jednakże walka z ciemną stroną i zakonem Sithów jeszcze się nie skończyła. Luke Skywalker, księżniczka Leia, Han Solo, Lando Calrissian, oraz pozostali bojownicy o wolność mają niewiele czasu, by nacieszyć się zwycięstwem, nim zostaną znów powołani do obrony galaktyki.

Potężne resztki pokonanego Imperium, żądne odwetu, nieustannie nękają galaktykę, popełniając akty piractwa, terroru, oraz masowych mordów w światach Nowej Republiki. Najskuteczniejszy w tym niecnym procederze jest nieugięty legion ubranych na czarno Szturmowców, pod przywódcą istoty imieniem Shadowspawn. Atakując ze swej bazy na planecie Mindor prowadzą oni brutalne kampanie, siejąc zniszczenie i spokój w całej galaktyce – tym samym niosąc strach przed odrodzeniem Imperium. Jednakże kolejne narodziny sił ciemności pod przywództwem Sithów to coś, na co generał Luke Skywalker nie może sobie pozwolić.

Mobilizując asów lotnictwa z Eskadry Łotrów, razem z Chewbaccą, C-3PO i R2-D2, Luke, Han i Leia przygotowują się by wyruszyć na bitwę tuż przy twierdzy wroga i zlikwidować zagrożenie, nim będzie za późno. Jednakże plan szybkiego ataku na Minor okaże się pułapką, która naprowadzi ich prosto w ręce ich nowego groźnego wroga. Lord Shadowspawn nie jest świeżym kandydatem na Sitha, ale nienawistnym oficerem Imperialnego Wywiadu oraz Prorokiem Ciemnej Strony. Śmierć Imperatora pozwoliła Shadowspawnowi na powrót z Odległych Rubieży, na które go wygnano. Teraz łącząc tajemnice starożytnej wiedzy Sithów, oraz osiągnięcia najnowszej technologii, jest on gotów władać całą galaktyką. Dawna mroczna przepowiednia przewidziała, że na drodze do wszechwładzy stoi mu tylko jedna przeszkoda, a On jest gotów, jest wręcz chętny, na konfrontację.


Temat na forum.

Oba wydawnictwa ukażą się w księgarniach w październiku.
KOMENTARZE (19)

Książki

Dziedzictwo Mocy IV: Wygnanie - fragment

2008-05-22 03:52:00 FaultFett za Amber

Już 3 czerwca pojawi się w księgarniach kolejny, czwarty tom serii "Dziedzictwo Mocy" (zapowiedź>>>). Mowa tu oczywiście o "Wygnaniu" (Exile) Aarona Allstona. Dzięki uprzejmości tłumaczki, Ani "FaultFett" Hikiert, oraz wydawnictwa Amber, w dniu dzisiejszym udostępniamy Wam do przeczytania pierwszy rozdział powieści.

Jest on dostępny w tym miejscu>>>. Książka będzie miała 304 strony, a jej cena wyniesie 29,80 zł.
Zapraszamy do czytania!
KOMENTARZE (9)

Książki

Kilka informacji o książkach i nowym kontrakcie

2008-05-21 02:13:00 Forum SW.com

Po kilkumiesięcznej nieobecności, Sue Rostoni powróciła na forum oficjalnej. Nie można powiedzieć, żeby od razu zasypała fanów gradem informacji, jednak kilka ujrzało światło dzienne. Znajdziemy tam m. in. garść potwierdzeń co do akcji nowej powieści Jamesa Luceno, jej umiejscowienia w chronologii i zakończenia. Jest także słowo o nowym kontrakcie. Wszystko to przeczytacie w poniższych punktach.

 • Oficjalna zapowiedź książki "Millenium Falcon" Jamesa Luceno ukaże się prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy gotowa będzie okładka.
 • Jest to pojedyńcza powieść, której Sue nie zalicza w poczet nowego kontraktu. Można więc podejrzewać, że faktycznie ma ona coś wspólnego z opóźnieniem "Coruscant Nights 3: Patterns of Force" Michaela Reavesa.
 • Akcja "Millenium Falcon" ma miejsce jakieś dwa lata po wydarzeniach Dziedzictwa Mocy (ok. 42 lata po bitwie o Yavin). Allana będzie miała w powieści sześć lub siedem lat.
 • Dwa lata, które chronologicznie miną od końca wydarzeń z "Invincible" mają sprawić, że potencjalny czytelnik nie dostrzeże już bólu Hana i Leii po stracie drugiego syna. Rostoni argumentuje to faktem, że zbyt wiele osób po przeczytaniu Nowej Ery Jedi oraz Dziedzictwa Mocy uznało te serie za zbyt mroczne i smutne, dlatego na jakiś czas chcą odpocząć od obrazu śmierci i zniszczenia.
 • Potwierdza się opis, prezentowany przez nas na początku maja (więcej>>>). Han, Leia i Allana wyruszają na poszukiwanie przygód (odkrywanie historii tytułowego statku), jednak Sue zastrzegła, że wszyscy wracają z niego żywi.
 • Rostoni denerwuje fakt, że nie może jeszcze powiedzieć nic na temat nowego kontraktu (prawdopodobnie wciąż nie został podpisany). Daje jednak do zrozumienia, że szykuje się bardzo dużo ciekawych projektów. Część z nich zacznie zapewne wypełniać lukę pomiędzy książkami i komiksami ery Dziedzictwa.
  KOMENTARZE (19)
 • Książki

  Dziedzictwo Mocy: Wygnanie - zapowiedź

  2008-05-20 21:33:00 Aquenral za empik.com

  W dniu dzisiejszym na stronie internetowej księgarni Empiku ukazała się zapowiedź książki Aarona Allstona "Dziedzictwo Mocy IV: Wygnanie".

  Tom 4 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi

  Galaktykę ogrania szaleństwo totalnej wojny. Sojusz Galaktyczny i zakon Jedi zmagają się z siłami wroga. Luke Skywalker podejrzewa, że w konflikt zaangażowana jest jakaś trzecia siła, która może zniweczyć wszelkie szanse na pokój. Tymczasem Jacen brutalnie tłumi powstanie na Korelii i coraz pewniej kroczy ścieżką ku ciemnej stronie Mocy...


  Powieść ukaże się w księgarniach już 3 czerwca, a jej tłumaczeniem zajęła się Anna "FaultFett" Hikiert. Cena rynkowa wyniesie 29,80 zł.

  Autor: Aaron Allston
  Wydawnictwo: Amber, 2008
  Seria: Dziedzictwo mocy
  ISBN: 978-83-241-3096-2
  Liczba stron: 304
  Wymiary: 125 x 190 mm
  Oprawa: Miękka
  KOMENTARZE (19)

  Książki

  Invincible i Reckoning w sprzedaży

  2008-05-13 09:38:14 Amazon

  W USA ukazał się dzisiaj w sprzedaży ostatni tom serii Legacy of the Force zatytułowany Invincible. Książka ta, autorstwa Troya Denninga, ukazała się w wersji z twardą okładką i jest do kupienia na Amazonie w cenie 17.95 $.

  Wojna pomiędzy Sojuszem Galaktycznym i Konfederacją koreliańską zbliża się do punktu krytycznego. Los całej galaktyki zależy wyłącznie od tego, co wydarzy się w obrębie samotnej gromady asteroid. Na Nickel Jeden, bazie przemysłu zbrojeniowego Verpinów Jacen Solo gromadzi flotę, która może rozbić Koalicję Jedi - jednak nawet mając na usługach siły Resztek Imperium, Jacen może wkrótce przekonać się, że przecenił swoją potęgę...

  Luke Skywalker jest świadom, że Jedi nie będą w stanie opuścić ukrytej bazy na Shedu Maad, dopóki Jacen Solo pozostanie żywy. Jeśli jednak Wielki Mistrz, skażony zabójstwem Lumiyi, Czarnej Lady Sithów, podąży na poszukiwania Jacena samotnie, może zostać zwiedziony przez ciemną stronę. Ukończywszy swe szkolenie u Boby Fetta, Jaina Solo zdaje sobie sprawę, że jest jedyną osobą zdolną pokonać brata. Postanawia dokończyć dzieło Mary Skywalker – nieświadoma, że Luke wykorzystuje swoje zdolności, aby tworzyć wokół jej osoby iluzję siebie samego. Podczas gdy flota Resztek ściera się z siłami Konfederacji i Mandalorian nad Nickel Jeden, główna bitwa wybucha na Shedu Maad. Jedynie śmiertelna konfrontacja Czarnego Lorda Sithów i Miecza Jedi może cofnąć widmo wojny...  Parę dni temu, bowiem siódmego maja ukazał się w sprzedaży również ostatni tom serii Last of the Jedi, tworzonej przez Jude Watson. Reckoning - a taki jest jego tytuł - dostępny jest na Amazonie za 5.99$.

  Kiedy Ferus Olin był młodym padawanem, jego rywalem był uparty uczeń nazywający się Anakin Skywalker. Teraz Ferus jest starszy i stara się uratować Zakon przed wyginięciem, jednakże jego wróg się nie zmienił. Ponieważ Anakin Skywalker jest teraz Darthem Vaderem... a Darth Vader chce zniszczyć Ferusa.

  To jest ich ostatnie starcie.

  Los galaktyki jest niepewny.

  KOMENTARZE (27)

  Książki

  Wydawnictwo Amber w 2007 roku

  2008-05-11 01:54:00 RI za wirtualnywydawca.pl

  Na łamach serwisu wirtualnywydawca.pl, zaprezentowano wynik finansowy Amberu za ubiegły rok. I choć to kolejny rok spadku rentowności tej firmy, tym razem nie jest on już tak znaczący, jak w przypadku lat poprzednich. Czyżby odwracała się koniunktura?

  Wydawnictwo AMBER to wiodący wydawca bestsellerów. W ciągu 19 lat istnienia opublikował 5200 tytułów, w kilkudziesięciu seriach i 44 300 000 egzemplarzy. Oferta wydawnictwa to literatura piękna: współczesna proza światowa (Leonie Swann, Diane Setterfield, Clifford Chase, Vonnegut, Oë, Calvino, Khadra, Restrepo), thrillery (Grisham, Crichton, le Carré, Kellerman, Ludlum, Clancy, Cussler), powieści obyczajowe, romantyczne thrillery i romantyczne komedie (Steel, Krentz, Cabot), romanse historyczne (Quick), powieści historyczne, SF (STAR WARS), fantasy (TOLKIEN – bibliofilskie edycje), literatura dla młodzieży (bestsellerowe serie Pamiętnik księżniczki, Plotkara), historia (biografie – seria Wielcy Historii, tajemnice historii i jej kontrowersyjne interpretacje oraz wojna i militaria i tajemnice starożytności), literatura faktu, literatura popularnonaukowa, albumy i poradniki. Wydawnictwo AMBER powstało 28 lutego 1989 roku jako pierwsza w Polsce prywatna oficyna wydawnicza.  Najlepiej sprzedającym się tytułem w 2007 roku były „Dzieci Hurina” J.R.R. Tolkiena. Łącznie sprzedano ponad 70 tys. egz.

  W 2007 roku Wydawnictwo Amber osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 18,14 mln zł., co daje 1,5% spadek w stosunku do roku 2006.  W roku ubiegłym Oficyna wydała 288 tytułów, w tym 175 nowości.

  Dla przypomnienia: w tym miejscu>>> znajdziecie zapowiedzi serii Star Wars na rok bieżący.
  KOMENTARZE (23)

  Książki

  Japońska okładka ''Posłuszeństwa''

  2008-05-11 00:34:00 ClubJade

  Jakiś czas temu z okazji nadchodzącego Celebration Japan, mogliście u nas zobaczyć galerię japońskich okładek do książek. W dniu wczorajszym w sieci pojawiła się kolejna z nich. Tym razem jest to okładka ilustrująca japońską wersję najnowszej książki Timothy'ego Zahna, "Posłuszeństwa". Oto i ona:


  (Wersja o wysokiej rozdzielczości dostępna po kliknięciu w obrazek)


  Niedługo można się także spodziewać japońskiej wersji "Death Star".
  KOMENTARZE (22)

  Książki

  Spoilery o książce ''Millenium Falcon''

  2008-05-03 18:30:00 SW-Union

  Uwaga na możliwe spoilery z "Invincible" poniżej!

  Według jednego z użytkowników forum TF.N "Invincible" zawiera informację, że "Millenium Falcon" Jamesa Luceno będzie wydrukowana jako normalna powieść. Jej akcja będzie miała miejsce po serii "Dziedzictwo Mocy", a głównymi bohaterami będą Han, Leia i Allana.

  Oto opis książki:

  Wraz z końcem krótkich, lecz brutalnych rządów Dartha Caedusa, w galaktyce nastają czasy nieoczekiwanej stabilizacji. Gwiezdne systemy, prowadzone silną ręką byłej imperialnej admirał - Daali, odkładają na bok wszystkie uprzedzenia z nadzieją zawiązania długotrwałego pokoju.

  Tymczasem dla Jedi, dla wielu których Jacen Solo był niegdyś przykładem, te nieoczekiwane zmiany nie przychodzą aż tak gładko. Luke Skywalker dąży do wprowadzenia Zakonu na zupełnie nową drogę usiłując jednocześnie zrozumieć, co ostatecznie przyczyniło się do przejścia jego siostrzeńca na ciemną stronę i podjęcia nauk Sithów.

  Droga do pojednania jest jednak najcięższa dla Hana i Leii Solo, którzy stracili już obydwu synów. Jedyną namiastkę ulgi przynosi im Allana, wrażliwa na Moc córka Jacena, którą Solo adoptowali na prośbę jej matki, królowej Hapes - Tenel Ka. Han wciąż jednak pragnie podjąć jakieś działanie, więc zarówno on, Leia, jak i Allana rozpoczynają śledztwo, dzięki któremu odkryć chcą całą historię "Sokoła Millenium" - poczciwego statku, który przeprowadził Hana przez wiele lat przygód.

  Wszelkie oznaki wskazują, że ich podróż powinna być bezpieczna i niewinna. Powinna być czymś co da im jakieś interesujące zajęcie. Ale gdy elementy układanki zaczynają powoli wskakiwać na swoje miejsca, ukazują im się wskazówki dotyczące głębszej tajemnicy. Oczekuje na nich bezcielesne zagrożenie. Zagrożenie, które już wcześniej przypuściło próbny atak nie tylko na Zakon Jedi, ale także na samą Moc...


  Wygląda więc na to, że, jeśli ten opis okaże się prawdziwy, książka ta będzie swoistym dziesiątym tomem "Dziedzictwa Mocy". Jedynym znakiem zapytania pozostają jej dokładne ramy czasowe, jednak patrząc na wiek Allany w zasadniczej serii "Dziedzictwa", prawdopodobnie będzie to kilka lat po zakończeniu "Invincible".

  Ile w tym wszystkim było prawdy okaże się w grudniu, gdy książka trafi do sklepów za oceanem.
  KOMENTARZE (47)
  Loading..