TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Streszczenie pierwszego tomu ''Nocy Coruscant''

2008-06-28 01:24:00 Andrzej Syrzycki

Dzięki uprzejmości pana Andrzeja Syrzyckiego, w dniu dzisiejszym możemy zaprezentować Wam krótkie streszczenie książki "Noce Coruscant 1: Pogrom Jedi" (Coruscant Nights 1: Jedi Twilight). Jest to pozycja autorstwa Michaela Reavesa, która zaledwie kilka dni temu ukazała się w USA. Polski czytelnik będzie miał okazję zapoznać się z nią już w listopadzie, kiedy to zostanie wydana przez Amber.

Streszczenie znajdziecie w tym miejscu>>>.
Niebawem postaramy się też o recenzję.

Z przykrością musimy także poinformować, iż "Dziedzictwo Mocy: Poświęcenie", napisane przez Karen Traviss, spadło z sierpniowego planu wydawniczego Amberu i ukaże się najprawdopodobniej dopiero we wrześniu. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
KOMENTARZE (9)

Książki

Del Rey i Lucasbook o nadchodzących ksiażkach

2008-06-26 12:03:34 oficjalny blog

Del Rey i LucasBook ogłosili, że powstanie pięć książek powiązanych z nadchodzącym filmem i serialem The Clone Wars.

Pierwsza z nich, tworzona przez Karen Traviss pojawi się w sklepach 26 lipca. Drugą książkę napisze Karen Miller, a jej premiera zaplanowana jest na grudzień bieżącego roku. Zadaniem tych książek będzie dodanie głębi i kolorytu serialowi oraz stworzenie zaplecza dla mających w nim miejsce wydarzeń.

Fabuła będzie ściśle związana z działaniami Rycerzy Jedi, którzy starają się przywrócić pokój w galaktyce. Coraz więcej systemów pada jednak ofiarą sił Ciemnej Strony, podczas gdy Republika musi sobie radzić z niekończącą się armią droidów. Anakin Skywalker i jego Padawana Ahsoka Tano udają się na ważną misję, której elementem będzie spotkanie z samym Jabbą. Jednakże hrabia Dooku wraz ze swymi groźnymi sługami – w tym Asajj Ventress – są gotowi zrobić wszystko aby tylko przeszkodzić w wykonaniu tej misji. W między czasie Obi-Wan Kenobi i Mistrz Yoda mężnie prowadzą potężną armię klonów, która ma powstrzymać siły Ciemnej Strony.

Przy okazji ogłaszania tych informacji zanotowana została wypowiedź Shelly Shapiro, edytorki Del Reya: Możliwość przyglądania się jak franczyza stale rozwija się pod czujnym okiem twórcy, Georga Lucasa jest prezentem dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. Galaktyka Gwiezdnych Wojen jest jedną z najbardziej obfitych spośród wszystkich fikcyjnych światów, jakie kiedykolwiek wymyślono. Ekscytująca jest możliwość zagłębienia się w nowe rejony wraz z książkami, tak jak to robiliśmy do tej pory z tak dużym sukcesem przy sześciu filmach sagi

Karen Traviss jest dobrze znana chyba, wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen, stąd tez postanowiliśmy przybliżyć fanom tylko osobę Karen Miller, która będzie debiutowała w świecie SW. Karen Miller urodziła się w Kanadzie, ale od lat żyje w Australii. Pierwszy raz kontakt z Gwiezdnymi Wojnami miała w 1977 roku, podczas premiery pierwszego filmu, wtedy również się zakochała w tych filmach. W swojej karierze pisarskiej stworzyła 8 książek, w tym dwie z serii Gwiezdne Wrota. Największą sławę przyniosły jej jednak dwie serie fantasy Kingmaker, Kingbreaker oraz Godspeaker.
KOMENTARZE (13)

Książki

Traviss zajęła się ''the Clone Wars''

2008-06-22 01:39:26 Random House

Na stronie wydawnictwa Random House potwierdziły się wreszcie wcześniejsze informacje: to Karen Traviss zajęła się adaptacją książkową filmu "The Clone Wars". Książka ma mieć 272 stron, kosztować 20 dolarów i ukazać się 26 lipca. Ponadto będzie również dostępna w wersji audio.

Ponadto na luty 2009 pojawiła się zapowiedź tajemniczej książki opartej o jakąś grę Star Wars. Niestety nie wiadomo kto ją napisze, więcej nie wiadomo nawet czy to faktycznie książka dotycząca Star Wars, ponieważ sam wpis brzmi "Untitled SW Game Novel". Może to być zarówno kolejna książka o komandosach republiki, albo po prostu adaptacja książkowa "the Force Unleashed" w miękkiej okładce...jak i ksiązka o zupełnie nowej, niezapowiedzianej jeszcze grze. Jedno jest jasne, kiedy tylko się dowiemy czym jest tajemniczy projekt, damy Wam znać.
KOMENTARZE (19)

Książki

''Coruscant Nights I: Jedi Twilight'' w sprzedaży

2008-06-21 22:23:31 TheForce.Net

Niespodziewanie tydzień przed terminem na Zachodzie ukazała się nowa książka Michaela Reavesa, autora takich książek jak "Darth Maul: Łowca z Mroku", czy dylogii "Medstar". W co lepszych sklepach można zakupić już pierwszy tom trylogii "Noce Coruscant" pod tytułem "Jedi Twilight".

Oto opis z tyłu okładki:
Jax Pavan jest jednym z nielicznych Rycerzy Jedi, którzy cudem przetrwali rzeź Rozkazu 66. Teraz, głęboko w coruscańskich Blackpit Slums, Jax zarabia na życie jako prywatny detektyw, próbując pomagać ludziom w potrzebie i jednocześnie ukrywając swoją tożsamość Jedi, by ochronić się przez zabójcami. Jednak nie tylko oni szukają Jaxa - twardy reporter Den Dhur i jego partner, wielce nieortodoksyjny droid I-5YQ, mają szokujące wieści dla Jaxa... o ojcu, którego nigdy nie znał. Lecz gdy Jax dowiaduje się, że jego dawny Mistrz Jedi został zabity, zostawiając misję o krytycznym znaczeniu dla ruchu oporu, Jax musi wyjść z ukrycia - i wypełniając misję narazić się na wykrycie przez Dartha Vadera.

Ksiązka wydana jest w miękkiej okładce, ma 368 stron i kosztuje około 7,99 amerykańskich dolarów. Przypominamy, że ta książka po polsku ma zostać wydana w listopadzie tego roku. Ponadto w USA drugi tom tej serii ukaże się już w sierpniu, zaś premiera trzeciego tomu została przełożona na przyszły rok.

Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Książki

Zmiana planów wydawniczych za oceanem

2008-06-17 11:01:49 ClubJade

Według najnowszych informacji zamienione zostały ze sobą daty wydania dwóch pozycji. Luke Skywalker and Shadows of Mindor autorstwa Matthew Stovera, który miał wyjść pierwotnie w październiku, ukaże się dopiero w grudniu. Na październik natomiast została przesunięta data wydania książki pt. Millenium Falcon pisanej przez Jamesa Luceno.

Przy okazji chcielibyśmy zaprezentować już pełną okładkę do książki Matthew W. Stovera. Dotychczas, był znany tylko jej przód.

KOMENTARZE (33)

Książki

Losów tłumaczeń Amberu ciąg dalszy

2008-06-09 19:44:19 faultfett na forum

Zaledwie kilka dni temu zostało wydane polskie tłumaczenie książki Aarona Allstona „Dziedzictwo Mocy IV: Wygnanie”, autorstwa Anny „faultfett” Hikiert. Tymczasem jak donosi nasza bastionowa koleżanka, na razie nie będzie miała okazji pracy nad kolejnymi pozycjami z serii Gwiezdne Wojny wydawanej przez Amber. Miejmy nadzieję, że w razie zmiany planu wydawniczego redakcja Amberu ponownie nawiąże współpracę z autorką przekładu „Wygnania”.

Na koniec małe przesłanie od Ani dla wszystkich fanów: Dziękuję jeszcze raz wszystkim osobom, które interesowały się losami przekładu i mam nadzieję, że spełni ono ich oczekiwania. Oczywiście zapraszam do lektury oraz dyskusji :)

Tym samym pojawia się pytanie trapiące niejednego fana: „Jaka przyszłość czeka książki Star Wars w Polsce?”. Na razie jedyną osobą zajmującą się tłumaczeniem książek jest pan Andrzej Syrzycki, na razie sam Amber nie szuka nowych tłumaczy serii SW.

KOMENTARZE (19)

Książki

"Wygnanie" w sprzedaży

2008-06-05 11:12:53

Zgodnie z naszymi informacjami można już znaleźć w sklepach kolejny tom serii "Dzedzictwo Mocy" pt. "Wygnanie". Książka została przetłumaczona przez Annę "FaultFett" Hikiert.

Galaktykę ogrania szaleństwo totalnej wojny. Sojusz Galaktyczny i zakon Jedi zmagają się z siłami wroga. Luke Skywalker podejrzewa, że w konflikt zaangażowana jest jakaś trzecia siła, która może zniweczyć wszelkie szanse na pokój. Tymczasem Jacen brutalnie tłumi powstanie na Korelii i coraz pewniej kroczy ścieżką ku ciemnej stronie Mocy...

"Wygnanie" liczy sobie 304 strony i zostało wydane, tak jak pozostałe książki z tej serii, w miękkiej okładce. Cena tej książki to 29,80 zł.
Dla tych, którzy nie mogą się doczekać poznania treści przypominamy, że na Bastionie jest dostępne streszczenie przygotowane przez tłumaczkę.

Zapraszamy do rozmów na temat tej książki tutaj
KOMENTARZE (14)
Loading..