TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Dwie nowe książki w sprzedaży za Oceanem

2008-08-27 08:39:00 Rebelscum

Wczoraj w amerykańskich księgarniach pojawiły się w sprzedaży dwie nowe książki: Coruscant Nights II: Streets of Shadows oraz trylogia The Dark Lord.

„Coruscant Nights II: Streets of Shadows” to druga część przygód Jaxa Pawana – detektywa Jedi. Książkę napisał Michael Reaves. Kosztuje ona niecałe 8$ i ma 376 stron. Poniżej prezentujemy jej opis:

Po wybiciu większości Jedi w Rozkazie 66, władza Imperium zdaje się nie mieć granic. Lecz jeden Rycerz kontynuuje walkę w słusznej sprawie - bez względu na przeciwności i nawet, gdy wszystko inne zawiedzie. Głęboko w trzewiach Coruscant Jedi Jax Pavan zarabia na życie jako prywatny detektyw i człowiek od wszystkiego dla biednych i ciemiężonych. Tymczasem tajemnicza Zeltronianka o imieniu Deejah ma zlecenie dla Jaxa - odkrycie tożsamości zabójstwa jej ukochanego, artysty Volette'a, brutalnie zamordowanego kilka godzin po triumfalnej premierze jego rzeźby świetlnej wykorzystującej technologię mieczy świetlnych. Odnalezienie sprawców nie będzie łatwe - zbyt wiele tu tajemnic, zbyt wielu podejrzanych i motywów. Ale z pomocą droida I-5YQ i intuicją byłego dziennikarza Dena Dhura, śledztwo prędko nabierze rozpędu. Niestety znacznie potężniejsza siła poluje na Jaxa. To śmiertelna gra w kotka i myszkę, a zegar odlicza do ostatecznego starcia... w którym ktoś uderzy pierwszy i ktoś zginie pierwszy.


„The Dark Lord Trilogy” to wydanie zbiorcze dla 3 oddzielnych książek: „Labiryntu zła” Jamesa Luceno, „Zemsty Sithów” Matthew Stover oraz „Czarnego Lorda” Jamesa Luceno. Książka ma 1104 strony i kosztuje za Oceanem 20$. To pozycja to istna gratka dla fanów Anakina Skywalkera i Dartha Vadera, a w dodatku można nabyć 3 książki za jednym zamachem.
KOMENTARZE (13)

Książki

Nowa seria Scholastica?

2008-08-20 12:13:14 TheForce.net

Od dawna oczekujemy na oficjalne informacje dotyczące nowych kontraktów książkowych, zarówno dotyczących książek młodzieżowych jak i tych pisanych dla starszych czytelników. Tym razem również nie możemy przedstawić jeszcze oficjalnych zapowiedzi, niemniej jednak informacje które pojawiły się na Amazonach (w USA i Anglii) sugerują nadejście nowej serii młodzieżowej Scholastica.

Książka Rebel Force autorstwa Alexa Wheelera ma mieć 176 stron i ukazać się w sprzedaży w grudniu tego roku lub styczniu następnego (oba Amazony podają różne daty). Jej cena to 6.99 $.

Nadszedł krytyczny moment w starciu pomiędzy Rebelią a Imperium. Przyszłość Mocy jest niepewna a nadzieja całej galaktyki zależy od przygód Luka Skywalkera, księżniczki Leii, Hana Solo i innych bohaterów...
KOMENTARZE (14)

Książki

Nowe książki

2008-08-20 11:41:58 Amazon

Do sklepów w tym miesiącu trafiła nowa książka przeznaczona dla tych, którzy pragną sprawdzić poziom swojej wiedzy o świecie Gwiezdnych Wojen. Obsessed With Star Wars autorstwa Benjamina Harpera to 2500 pytań zawartych na 320 stronach. Pytania o różnym poziomie trudności nie tylko pozwolą na dobrą zabawę podczas sprawdzania swojej wiedzy ale również dostarczą nowych informacji prawie każdemu fanowi. Wśród 2500 pytań znaleźć można zarówno takie które dotyczą filmów jak również komiksów, książek (również młodzieżowych) czy tez najnowszej produkcji The Clone Wars

Książka wydana w twardej oprawie przez Chronicle Books kosztuje 29.95 $ (na Amazonie jest dostępna za 19.77 $ ).Na Amazonie ukazały się zapowiedzi dwóch kolejnych książek młodzieżowych wydawnictwa Grosset & Dunlap. Obie książki związane z serią The Clone Wars ukażą się w sprzedaży 5 lutego 2009 roku. Pierwsza z nich autorstwa Zacharego Rau o tytule Ambush będzie posiadała 96 stron a jej cena to 7.99 $. Druga książka pt. Grievous Attacks! ma zawierać 160 stron i kosztować 6.99 $. Jej autorzy to Rob Valois, Veronica Wasserman i Tracey West.
KOMENTARZE (5)

Książki

''Poświęcenie'' - zapowiedź

2008-08-19 13:05:12 Esensja

Na łamach internetowego magazynu Esensja pojawiła się zapowiedź i okładka kolejnego tomu serii "Dzedzictwo Mocy" pt. "Poświęcenie" autorstwa Karen Traviss:

Trwa konflikt między Galaktycznym Sojuszem a konfederacją zbuntowanych planet. Jacen Solo pragnie tylko jednego: zostać Lordem Sithów. Lecz żeby to osiągnąć, musi poświęcić kogoś bliskiego. Kuszony przez złowieszczą mentorkę, Czarną Lady Sithów, zrobi wszystko, by wkroczyć na drogę Dartha Vadera...

Książkę przetłumaczył Andrzej Syrzycki, polskie wydanie będzie miało 432 strony, kosztowało 39,80, a ukaże się 25 września.
KOMENTARZE (25)

Książki

Amber w pierwszej połowie 2009 roku

2008-08-16 14:27:00 Gavin za Amber

Jak donosi nam jeden z czytelników serwisu, wydawnictwo Amber ma już plan wydawniczy serii Star Wars na początek roku 2009. Wraz z ostatnimi pozycjami w 2008 wygląda on następująco:
 • 25 września 2008 - "Dziedzictwo Mocy 5: Poświęcenie", Karen Traviss (tłum. Andrzej Syrzycki)
 • listopad 2008 - "Noce Coruscant 1: Pogrom Jedi", Michael Reaves (tłum. Andrzej Syrzycki)
 • luty 2009 - "Legacy of the Force 6: Inferno", Troy Denning
 • kwiecień 2009 - "Republic Commando: True Colors", Karen Traviss

  Natomiast według informacji przekazanych nam przez pana Andrzeja Syrzyckiego, w dalszej części roku 2009 ukaże się między innymi powieść "The Force Unleashed" autorstwa Seana Williamsa. Dalsze zapowiedzi mają być znane pod koniec października.
  KOMENTARZE (65)
 • Książki

  Tydzień Wojen Klonów: Książki

  2008-08-13 20:27:52  Gdy dziś mówimy o książkach z cyklu „Wojny Klonów” przede wszystkim przychodzi nam na myśl sześć powieści, które w oryginalnym wydaniu były opatrzone napisem „A Clone Wars Novel”. Ale to zaledwie wycinek i to nie tylko dlatego, że niebawem czeka nas wysyp kolejnych pozycji.

  Po raz pierwszy Wojny Klonów zostały wspomniane bardzo wcześnie, jeszcze w trylogii Hana Solo, którą napisał Brian Daley, choć tam w polskim tłumaczeniu zostały nazwane mianem „Wojny na Clone”.

  Wybrnęli jednak z kłopotu dzięki Bolluxowi, który jeszcze w służbie u dowódcy regimentu podczas wojen na Clone został zaprogramowany na wykonywanie podstawowych niezbędnych w życiu codziennym prac.

  Han Solo na Krańcu Gwiazd, tłumaczenie Jan Woydyga, wydanie Amber 1996, strona 133.

  Jak widać z biegiem lat zmieniały się nie tylko nasze wyobrażenia o Wojnach Klonów, ale i ich tłumaczenia.

  Ale to wszystko są wspomnienia, niewiele większe niż to, które znamy z filmu. Pierwszy spróbował swych sił w tej materii dopiero Timothy Zahn (mimo przykazu od Lucasa, by tego nie ruszać). Autor nie tylko starał się stworzyć ramy czasowe, ale też wykreował postaci i okręty, które rzekomo w owych wojnach się pojawiały, a potem wykorzystał jeszcze technologię klonowania – komór Spaarti, dając nam obraz Wojen Klonów, choć z goła odmiennych od tego, czym one się na prawdę okazały. Gdy Lucas ogłosił, że rozpoczął pracować nad prequelami temat Wojen Klonów został wyciszony, wszyscy czekali cierpliwie na to, co pokaże nam Flanelowiec i trwało to praktycznie aż do czasu „Ataku klonów”, który miał rozpocząć nowy okres w dziejach galaktyki. Jednak nie byłoby wstępu do filmu bez powieści weń wprowadzającej i tak oto większość graczy ze strony Separatystów została nam przedstawiona po raz pierwszy w Nadchodzącej burzy Alana Dean Fostera. Dopiero potem wyszła adaptacja powieściowa filmu - Atak klonów napisana przez R.A. Salvatore’a. Dopiero w czerwcu 2003 w USA zadebiutowała pierwsza dorosła powieść z cyklu Wojny Klonów napisany przez Matthew Stovera Punkt przełomu.

  Seria ta składała się jeszcze z następujący powieści:
  Spisek na Cestusie Stevena Barnesa
  Medstar I: Chirurdzy polowi
  Medstar II: Uzdrowicielka Jedi - obie autorstwa Steve’a Perry’ego i Micheala Reavesa
  Próba Jedi Dana Cragga i Davida Shermanna
  Yoda: Mroczne spotkanie Seana Stewarta

  Seria ta początkowo miała kończyć się powieścią „Próba Jedi”, ale książka „Escape from Dagu” została skasowana. Autorem powieści był William Dietz i miała ona ukazać się jeszcze przed „Spiskiem na Cestusie”. Oficjalna nie tylko zaprezentowała okładkę, ale i opis tej książki.

  Na bagnistej planecie Dagu Separatyści pod dowództwem hrabiego Dooku, założyli bazę wojskową, w której wykorzystuje więźniów wojennych do robót. Więźniowie, w tym także pojmane klony, postanawiają uciec, a rdzenni mieszkańcy planety, Rybetowie postanawiają im pomóc. Hrabia Dooku odkrywa, że wśród więźniów jest kurier, który mógłby sprowadzić siły Republiki na Dagu. Wysyła więc Mrocznego Jedi imieniem Artel Darc, aby pojmał uciekinierów, nie wie jednak, że wśród więźniów znajduje się Shaak Ti, legendarna mistrzyni Jedi, a także nie docenia jak wielką siłę walki może dawać pragnienie odzyskania wolności.

  W miejsce tej powieści weszła inna, ostatnia z serii – „Yoda: Mroczne spotkanie”.

  I w tym momencie dochodzimy do innych książek, najpierw chyba dwie najważniejsze, przedstawiające nam finał Wojen Klonów. Czyli adaptacja Epizodu III oraz wstęp do niej. Pierwsza chronologicznie to Labirynt Zła Jamesa Luceno, a druga to oczywiście Zemsta Sithów Stovera, według wielu uznana za o wiele lepszą niż sam film.

  Ale Wojny Klonów to nie tylko serie książkowe, to także komiksy czy gry. Jedna z gier - Republic Commando dostała specjalny dodatek w postaci książki. Tak oto pojawiła się powieść Komandosi Republiki: Bezpośredni kontakt autorstwa Karen Traviss. Powieść ta okazała się być strzałem w dziesiątkę i niebawem zaczęła istnieć jako samodzielna seria. Na razie doczekaliśmy się już dwóch kolejnych tomów: Komandosi Republiki: Potrójne Zero oraz nie wydana jeszcze w Polsce True Colors. Zapowiedziane zostały jeszcze dwa kolejne tomy Order 66 a także kontynuacja serii już pod nazwą Komandosi Imperium.

  Należy jednak pamiętać, że powieści dla dorosłych nie są jedynymi wydawanymi z Gwiezdnych Wojen, a to znaczy tyle, że nie tylko Del Rey maczał palce w książkowych Wojnach Klonów. Bawił się w nich także Scholastic, który wydał serię o przygodach młodego Boby Fetta napisaną przez Terry’ego Bissona i Elizabeth Hand. Cykl ten składa się z następujących powieści:

  The Fight to Survive
  Crossfire
  Maze of Deception
  Hunted
  A New Threat
  Pursuit

  Nie należy zapomnieć także o wkładzie Jude Watson, która osadziła akcję finałów aż dwóch swoich crossoverów właśnie w czasach Wojen Klonów. Są to:
  Legacy of the Jedi
  Secrets of the Jedi

  Do tego należy dodać jeszcze nowelizacje młodzieżowe napisane przez Particię C. Wrede - Ataku klonów oraz Zemsty Sithów, a także analogiczne opowieści filmowe - Ataku klonów i Zemsty Sithów.

  Skro już jesteśmy przy takich publikacjach, swoją rękę do zabawy dołączyło także wydawnictwo DK. Pierwszą z godnych wspomnienia pozycji jest Galactic Crisis! będąca przewodnikiem i streszczeniem filmów. Druga to chyba jedyna pozycja bazująca na serialu Gendy’ego Tartakovsky’ego - Clone Wars Ultimate Sticker Book, czyli przewodnik z naklejkami.

  I na koniec jeszcze jedna forma aktywności twórców w obrazowaniu Wojen Klonów. Opowiadania i e-booki. Oto kilka z nich:

  Rój Stevena Barnesa – jedyny e-book w serii.
  Pojedynek Timothy’ego Zahna
  Ekwipunek Matthew Stovera
  Los sędziego Timothy’ego Zahna, wszystkie trzy dodawane w książeczkach do zabawek firmy Hasbro.
  No i oczywiście Zahn naprawiający swoje błędy czyli: Bohater Cartao: część I, część II i część III.

  Z pewnością znajdzie się jeszcze kilka pozycji, zwłaszcza przy opowiadaniach, ale już teraz wiemy, że czeka nas pięć książek dla dorosłych opartych na filmie i serialu, pisanych przez Karen Traviss i Karen Miller, adaptacje młodzieżowe, mnóstwo książeczek dla dzieci i albumów, czyli praktycznie wszystko jeszcze przed nami.

  Wszystkie atrakcje tygodnia poświęconego Wojnom Klonów są dostępne pod tym adresem.
  KOMENTARZE (8)

  Książki

  Fate of the Jedi - kilka informacji na temat serii

  2008-08-09 13:54:00 StarWars-Union.de

  Na początku lipca w tym newsie>>> informowaliśmy was o nowej serii książkowej, zatytułowanej "Fate of the Jedi". Według pierwszych informacji, autorem rozpoczynającym serię miał być Aaron Allston, a jego książka miała ukazać się w twardej okładce 24 marca 2009.

  Według doniesień naszych niemieckich sąsiadów ta informacja potwierdzi się. Dodatkowo dowiadujemy się, że seria będzie dziewięcioksiążkową kontynuacją "Dziedzictwa Mocy", a jej autorami będą Aaron Allston, Troy Denning, oraz Christie Golden (autorka między innymi z książek z serii StarCraft czy Star Trek). Pierwsza z książek zatytułowana będzie "Outcast", a jej akcja skupi się na Benie i Luke'u Skywalkerach, wyruszających razem w podróż.

  Dodatkowo na niemieckiej stronie ukazały się też prawdopodobne daty wydania poszczególnych części:
 • Fate of the Jedi 1: Outcast - Aaron Allston (24.03.2009 - Hardcover)
 • Fate of the Jedi 2 - tytuł nieznany (30.06.2009)
 • Fate of the Jedi 3 - tytuł nieznany (29.09.2009)
 • Fate of the Jedi 4 - tytuł nieznany (26.01.2010)
 • Fate of the Jedi 5 - tytuł nieznany (27.04.2010)
 • Fate of the Jedi 6 - tytuł nieznany (27.07.2010)
 • Fate of the Jedi 7 - tytuł nieznany (26.10.2010)
 • Fate of the Jedi 8 - tytuł nieznany (28.12.2010)
 • Fate of the Jedi 9 - tytuł nieznany (29.03.2011)

  Sue Rostoni nie skomentowała tych doniesień tak, jakbyśmy tego chcieli. Powiedziała jedynie, że wszystko wyjaśni się wraz z oficjalną zapowiedzią na StarWars.com. Czekamy.
  KOMENTARZE (21)
 • Książki

  Sokół Millenium – oficjalna zapowiedź

  2008-08-06 12:45:11 StarWars.com

  Na oficjalnej ukazała się okładka i zapowiedź książki "Star Wars: Millennium Falcon" autorstwa Jamesa Luceno, która dziać się ma dwa lata po serii "Dziedzictwo Mocy". Pisaliśmy już o niej w maju tego roku. Obwolutę okładki zaprojektował David Stevenson, a rysunek wykonał John Van Fleet.

  Oto opis książki:
  Dwa lata minęły od Spoiler: pokonania Dartha Caedusa, czyli Jacena Solo. Na Hanie i Leii ciężar tragedii upadku ich syna wciąż ciąży bardzo mocno. Koniec spoilera Ale pogodna i kochająca córka Jacena, Allana, którą muszą się teraz opiekować, daje im odrobinę nadziei na lepszą przyszłość. Młoda, żywotna, dociekliwa i silna Mocą dziewczyna dokonuje bardzo ciekawego odkrycia na pokładzie ukochanego statku jej dziadka – zbyt często naprawianego, ale mimo to godnego zaufania słynnego Sokoła Millenium. Rodzina Solów ponownie wyrusza w wielką podróż do nieznanych terytoriów, nieopowiedzianej przygody i niespodziewanych nagród.

  Według Hana, który zna każdą śrubkę, każde wgniecenie i każdy najmniejszy wskaźnik w Sokole, dziwne urządzenie, które pokazała mu Allana jest czymś kompletnie obcym. Jednak kłopotliwa obecność tego urządzenia, oraz zaraźliwa chęć Allany, żeby odkryć jego tajemnicę, są nieuniknione. Odpowiedzi należy szukać gdzieś w przeszłości, trzeba więc na nowo namierzyć ludzi, miejsca i wydarzenia, które powiązane są ze statkiem, który zrobił już wszystko, od przemierzenia drogi do Kessel "w mniej niż 12 parseków", aż po pokonanie złowrogiego Imperium.

  Od momentu, kiedy Sokół zszedł z linii montażowej na Korelii niczym nowonarodzona istota, wydaje się, że przeznaczone jest mu szukanie kłopotów. Nie minęło wiele czasu gdy frachtowiec YT-1300 z prostego transportowca stał się statkiem przemytniczym. Lecz dopiero jego znalezienie się na Coruscant, podczas szczytu konfliktu między Republiką a Separatystami, rozpoczęło galaktyczną pogoń w kotka i myszkę, której najnowszymi graczami są Han, Leia, Allana i C-3PO. Jednak nie są sami, są też gangsterzy, galaktyczni piraci, politycy, oraz zwykli poszukiwacze skarbów, a wszyscy w desperackim zamachu na najważniejszą misję Sokoła Millenium.

  Przez wiele lat i wiele gwiazd, od Światów Środka, po krańce galaktyki, wyścig doprowadzi wszystkich do ostatecznej sytuacji, w której za nagrodę gotowi będą zaryzykować wszystko, żeby znaleźć – i zapłacą każdą cenę, żeby ją mieć.


  Książka ukaże się po angielsku w twardej okładce 21 października. Za 336 stron będzie trzeba zapłacić 26 $.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (36)

  Książki

  Nowy przewodnik

  2008-08-06 10:47:18 www.karentraviss.com

  Z wywiadu, którego fragmenty zaprezentowaliśmy Wam tutaj wynikało, że Karen Traviss będzie miała dużo pracy przez najbliższe lata. Jak się obecnie okazuje, będzie miała jej jeszcze więcej gdyż będzie pracowała nie tylko nad powieściami ale również nad nowym przewodnikiem. Na swojej stronie ogłosiła, że napisze przewodnik dotyczący spraw wojskowych związanych ze światem Gwiezdnych Wojen. Jak tylko pojawią się dokładniejsze informacje to damy Wam znać.
  KOMENTARZE (17)

  Książki

  The Complete Star Wars Encyclopedia – szczegóły

  2008-08-05 00:17:09 StarWars.com

  Po dziesięciu latach od poprzedniego wydania już w listopadzie tego roku, w zagranicznych księgarniach, ukaże nowa wersja oficjalnej encyklopedii "Star Wars: The Complete Star Wars Encyclopedia". W encyklopedii tej znajdą się wszystkie najistotniejsze informacje o bardzo znanych i kompletnie nieznanych istotach odległej galaktyki, od "abo" i "Abraxu", aż po "Stację Zirtrana, czy" "Zwil". Encyklopedia składać się będzie aż z trzech tomów i zawierać ma również kolorowe ilustracje i zdjęcia. Jak się okazało jest to praca zbiorowa, informacje do tego olbrzymiego wydania zbierali: pracownicy Lucasfilm: Stephen J. Sansweet, Pablo Hidalgo, Mary Franklin, Josh Kushins, autorzy Daniel Wallace i Chris Cassidy, oraz niejaki Bob Vitas, czyli twórca słynnej internetowej nieoficjalnej encyklopedii SW.
  Ta "Kompletna Encyklopedia" ma mieć twardą okładkę i - uwaga - aż 1408 stron. Już teraz można ją zamawiać na Amazonie gdzie kosztuje 78.75 dolarów, albo w oficjalnym sklepie oficjalnej, gdzie należy zapłacić za nią 109.99 dolarów, ale za to będzie to edycja podpisana własnoręcznie przez wszystkich sześciu autorów.

  KOMENTARZE (16)

  Książki

  Przewodnik obrazkowy ''The Clone Wars''

  2008-08-02 17:38:56 TheForce.Net

  TheForce.Net zamieścił kilka interesujących fotografii z przewodnika obrazkowego „The Clone Wars”. Jak się okazuje nie będzie to przewodnik tylko i wyłącznie kinowego pilotu, ale całego serialu. W przewodniku znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat mieszkańców galaktyki, samej wojny między Konfederacją a Republiką, Jedi, pojazdach, bitwach oraz bohaterach serialu. Przewodnik jest do nabycia w Stanach Zjednoczonych od 26 lipca nakładem wydawnictwa DK. Ma on 144 strony i kosztuje niecałe 20$. Poniżej prezentujemy jego przykładowe strony:  KOMENTARZE (9)

  Książki

  Preview: Star Wars Blueprints: The Ultimate Collection

  2008-08-01 21:57:22 ClubJade

  Jak informowaliśmy w tym newsie, niedługo światło dzienne ma ujrzeć zestaw planów Sokoła Millenium, Gwiazdy Śmierci, C-3PO, R2-D2 i Dartha Vadera wydany pod nazwa Star Wars Blueprints: The Ultimate Collection. Ilustracje do tej pozycji przygotował Chris Trevas i Chris Reiff.

  Zgodnie z najnowszymi informacjami książka wyjdzie 4 sierpnia, a cena jaka będzie widniała na jej okładce to 19.99$ (Amazon sprzedaje po 13.59$).

  Razem z nową okładką ukazała się w sieci jedna ze stron z planami jakie będa zawarte w tej pozycji, zapraszamy do obejrzenia jej poniżej.


  KOMENTARZE (14)
  Loading..