TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Fragment "Crosscurrent"

2009-01-31 21:48:58 Blog Paula S. Kempa

Paul S. Kemp na swoim blogu ujawnił fragment powieści, nad którą pracuje, a która opowiadała będzie o Jadenie Korze, znanym z gry "Jedi Academy".

Oto ów fragment, w polskim przekładzie.

Leciał nad planetą, pragnąc zdążyć przed jej obrotem, dopóki nie ujrzał jej powierzchni na horyzoncie.

- Lećmy na orbitę, R6 - powiedział. Droid potwierdził przyjęcie polecenia.

Jaden patrzył przez okno kabiny w dół, kiedy planeta obróciła się swoją słoneczną stroną. Światło wypełniło kabinę i ujawniło powierzchnię planety. Ujrzał chmury przesuwające się nad czerwonymi, pomarańczowymi i jasnobrązowymi połaciami nieskończonych pustyń, błękitną wstęgę oceanu oraz szczyty łańcucha górskiego ciągnącego się przez cały kontynent. Jadenowi wydawało się, że patrzy na powolne odsłanianie się cudownego dzieła sztuki, rzeźby ziemi i wody, wspaniałego w swojej samotnej, obrotowej wędrówce przez pustkę kosmosu. Zawsze starał się zobaczyć najpierw powierzchnię planety, zanim postawił na niej stopę. Sam nie wiedział dlaczego tak robił - może chciał ujrzeć każdy świat, na którym miał lądować, w całej jego wspaniałości, zanim stanął na jej powierzchni.

Stanął mu przed oczami obraz Korelii widzianej ze Stacji Centerpoint, kiedy on i jego żołnierze szli przez jej korytarze.

Szybko pozbył się tego wspomnienia. Zdawał sobie sprawę z bolesnego faktu, że jego działania na Centerpoint zatruły nawet tą niewielką chwilę przyjemności, jaką obecnie odczuwał.KOMENTARZE (24)

Książki

Nowe książeczki dla dzieci

2009-01-29 20:24:08 starwars.com

Już niedługo, bo 5 lutego, na rynku ukażą się kolejne książeczki dla dzieci inspirowane serialem The Clone Wars. Są to:

1. Ambush (Zasadzka)


Mistrz Yoda leci w tajnej dyplomatycznej misji, kiedy jego statek zostaje zaatakowany przez siły hrabiego Dooku. Yoda i trójka klonów muszą stawić czoło Asajj Ventress i armii droidów.

2. Grievous Attacks! (Grievous Atakuje!)W tej książce znajdziemy trzy historie, w których pojawia się ulubiony czarny charakter każdego fana, generał Grievous.

3. Jedi Activity CardsTutaj znajduje się 90 kart kolekcjonerskich oraz 8 stron gier i zagadek, na których można będzie je wykorzystać.

4. Bombad JediJar Jar, omyłkowo wzięty za Jedi, próbuje, w towarzystwie C3-PO, uratować Padme Amidalę, porwaną przez Separatystów.

Książeczki można zamówić na przykład w tym miejscu. Ceny wynoszą od 4 do 8 dolarów za sztukę. Na stronie można również nabyć książeczki, które już się ukazały.


KOMENTARZE (32)

Książki

''Coruscant Nights III'' można już kupić w USA

2009-01-27 20:08:01 amazon.com

Dziś w Stanach Zjednoczonych Ameryki ukazała się trzecia część cyklu "Noce Coruscant" pod tytułem "Patterns of Force". Przypominamy, że serię tworzy Michael Reaves, a pierwszy jej tom pojawił się w Polsce w listopadzie zeszłego roku. Książka wydana w miękkiej okładce kosztuje standardowe amerykańskie 7.99 dolarów.

Po krwawej czystce Jedi przeprowadzonej przez Imperium, jeden samotny Rycerz wciąż walczy za ciemiężonych, nieświadomy, że wkrótce zostanie wplątany w bitwę przeciwko samemu Mistrzowi Ciemności.
W całej galaktyce Jedi schwytany jest Jedi martwym, nawet w najbardziej mrocznych zaułkach Coruscant, gdzie Rycerz Jedi Jax Pavan walczy z niesprawiedliwością i złem, wraz z pomocą zaradnego reportera Dena Dhura i sarkastycznego droida I-5YQ. Lecz Jax jest też zaangażowany w inną walkę – w odkrycie tajemnicy śmierci jego ojca i poznanie własnej przeszłości.
Jax Pavan wierzy, że I-5YQ chowa przed nim jakieś odpowiedzi, ale nie spodziewa się, że szokująca prawda może doprowadzić go wprost do spisku organizującego zamach na życie Imperatora Palpatine. Co gorsza nieustanne poszukiwania Jaxa przez Dartha Vadera wkrótce mają się zakończyć...sukcesem.
Przyszłość dla odważnego Jedi i jego dzielnych przyjaciół jawi się jako mroczna i bardzo krótka, bo przecież wszyscy wiedzą o najgorszej prawdzie ze wszystkich: tylko nielicznym udało się zmierzyć z Darthem Vaderem...i przeżyć, żeby to opowiedzieć.KOMENTARZE (16)

Książki

Okładka ''Deathtroopers''

2009-01-26 19:19:45 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Star Wars opublikowano okładkę książki „Deathtroopers” - pierwszego gwiezdnowojennego horroru. Prezentuje się ona posępnie, niczym plakat z "dobrego" amerykańskiego filmu grozy ostatnich lat. Autorem książki jest Joe Schreiber i ma ona zostać wydana na Halloween 2009, czyli pod koniec listopada tego roku. Okładka „Deathtroopers” wygląda następująco:Temat na forum
KOMENTARZE (81)

Książki

Zapowiedź ''Piekła''

2009-01-23 03:10:00 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź książki "Dziedzictwo Mocy 6: Piekło", której autorem jest Troy Denning.

Jacen Solo chce przejąć kontrolę nad Zakonem Jedi.
Jest przekonany, że tylko on może uratować galaktykę i nie cofnie się przed niczym, nawet przed zgładzeniem własnych rodziców. Luke musi podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu: czy stanąć po stronie Jacena, czy wystąpić przeciwko niemu i Galaktycznemu Sojuszowi, który sam tworzył...


Książka pojawi się w księgarniach 19 lutego (czwartek). Jej objętość to 288 stron, a cena okładkowa wyniesie 29,80 zł. Tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki.

Streszczenie powieści znajdziecie w tym miejscu>>>, natomiast dalsze zapowiedzi Amberu tutaj>>>.
KOMENTARZE (43)

Książki

Okładka ''Outcast''

2009-01-09 11:25:12 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się okładka pierwszej książki z nowej serii "Fate of the Jedi", pod tytułem "Outcast", autorstwa Aarona Allstona . Książka zostanie wydana w grubej okładce 24 marca tego roku. Okładkę narysował Ian Keltie na podstawie projektu Keltie i Davida Stevensen.

Przypominamy też opis książki, przestrzegając jednak przed spoilerami:

Po zakończeniu brutalnej wojny domowej, oraz po uporaniu się ze zniszczeniami, sprowadzonymi przez Dartha Caedusa, Sojusz Galaktyczny jest w kryzysie... i potrzebie. Ze wszystkich zakątków galaktyki na Coruscant przybywają politycy i różnej maści przywódcy wojskowi, by negocjować przyszłość dla swoich zjednoczonych światów. Jednak przyszłość Jedi jest jeszcze bardziej kryzysowa i niepewna.

Przywódczyni Natasi Daala, w szokującym posunięciu, nakazuje aresztowanie Luke'a Skywalkera. Oskarża go o porażkę w kontrolowaniu poczynań Jacena Solo, przez co ostatecznie przeszedł on na Ciemną Stronę i wprowadził rządy terroru jako Lord Sithów. Jednak jest to dopiero początek działań wymierzonych w Jedi przez nieprzychylny rząd i podejrzliwą opinię publiczną. Kiedy Valin Horn, potomek politycznie wpływowej rodziny, dostaje tajemniczego załamania psychicznego, stając się groźnym zbiegiem, cały Zakon trafia na celownik napędzanego przez media polowania na czarownice. Będąc więzionym pod tak poważnymi zarzutami, Luke ma tylko jeden wybór. Musi ubić targ z przywódczynią Daalą; jego wolność w zamian za wygnanie z Coruscant i szeregów Zakonu Jedi.

Teraz, pomimo zakazu wtrącania się w sprawy Jedi, Luke nie może dopuścić do powtórki mrocznej historii. Wraz ze swoim synem u boku, musi rozwikłać szokującą zagadkę, stojącą za zepsuciem i upadkiem Jacena Solo. Jednak sekrety, które odkrywa pośród tajemniczych użytkowników Mocy na planecie Dorin, mogą doprowadzić jego poszukiwania - a także życie - do nagłego zakończenia. W tym samym czasie, kolejny rycerz Jedi, dotknięty tym samym szaleństwem co Valin Horn, zmierza w kierunku Coruscant ze straszliwą misją, która może sprowadzić zagładę na Zakon Jedi i zniszczyć całą galaktykę....


Temat na forum.
KOMENTARZE (55)

Książki

Okładka "Blood Oath"

2009-01-07 05:32:30 starwars.com

Wczoraj strona oficjalna zaprezentowała okładkę do najnowszej powieści Elaine Cunningham, toczącej się w czasach Dziedzictwa Mocy. Zaprojektował ją Dave Seeley a wygląda tak:Poniżej prezentujemy opis fabuły:

Spoiler: Po śmierci Dartha Caedusa, Resztki Imperium nadal pozostają zagrożeniem dla Sojuszu Galaktycznego. Kiedy zamach na królową-matkę Tenel Ka nie udaje się, Rada Moffów odkrywa starożytny sekret mogący zniszczyć Hapan.

Jag Fel, przywódca Resztek Imperium i wieczny rywal Zekka do ręki Jainy Solo, przejmuje kontrolę nad Radą Moffów. Tymczasem Zekk trafia na statek piracki, którym dowodzi pani kapitan o tajemniczej przeszłości. Z jej pomocą lub bez niej, młody rycerz Jedi przysięga powstrzymać nadchodzący kolejny konflikt....
Koniec spoilera.

Powieść ukaże się 29 grudnia tego roku w miękkiej okładce.


KOMENTARZE (25)
Loading..