TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Książkowe newsy

2009-04-30 12:31:00

W telegraficznym skrócie:

- Powieść „Abyss” Troya Denninga, trzecia część serii „Fate of the Jedi” ukaże się trochę wcześniej niż zapowiadano pierwotnie, to jest 18 sierpnia 2009.

- Niewydana w Polsce powieść Karen Traviss The Clone Wars, będąca adaptacją kinowego pilota serialu, nie zostanie wydana w Stanach w formie TPB (ani tej nowej w której wydawane zostało Wild Space Karen Miller). Wersja w miękkiej okładce w języku angielskim będzie dostępna najprawdopodobniej jedynie w Wielkiej Brytanii.

- Można zostać postacią w Gwiezdnych Wojnach, a szansa jest podwójna. Dwoje autorów, Karen Miller oraz Sean Williams (The Force Unleashed) chcących pomóc ofiarom australijskich pożarów zorganizowało aukcję charytatywną. Licytuje się imię i nazwisko postaci z ich kolejnych Gwiezdno Wojennych powieści. W przypadku Karen Miller będzie to kolejny (prawdopodobnie czwarty) tom Wojen Klonów, natomiast powieść Williamsa nie została jeszcze w ogóle zapowiedziana. Autor zdradził się tym, zanim Sue puściła parę. Na potwierdzenie jego powrotu do SW przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać. W aukcji można wystartować tutaj.

- Paul S. Kemp zakończył pisanie „Crosscurrent”, manuskrypt trafił w ręce edytorów.

- W sieci pojawiła się już okładka "The Art of The Clone Wars". Wg Amazonu album ukaże się w lipcu
Mamy też wyniki finansowe za 2008. Źródło - www.wirtualnywydawca.pl.

Wydawnictwo Amber w 2008 roku

Wydawnictwo AMBER to wiodący wydawca bestsellerów. W ciągu 20 lat istnienia opublikowano 6000 tytułów, w kilkudziesięciu seriach i ponad 47 milionach egzemplarzy. Oferta wydawnictwa to literatura piękna: współczesna proza światowa (Leonie Swann, Diane Setterfield, Vonnegut, Oë, Calvino, Hosseini, Khadra), thrillery (Grisham, Kellerman, Clancy, Cussler), kryminały z klasą (Peter Lovesey, Chris Ewan, Laura Lippman, Steve Hamilton, Maj Sjöwall i Per Wahlöö, Deon Meyer, Ann Cleeves, Ken Bruen), horrory (Bentley Little, Jonathan Aycliffe), powieści obyczajowe, romantyczne thrillery i romantyczne komedie (Steel, Krentz, Cabot), romanse historyczne (Quick, Balogh, Quinn), powieści historyczne, STAR WARS, TOLKIEN (bibliofilskie edycje), literatura dla młodzieży (bestsellerowe serie Pamiętnik księżniczki, Plotkara) oraz historia (biografie – seria Wielcy Historii, tajemnice historii i jej kontrowersyjne interpretacje oraz wojna i militaria i tajemnice starożytności) i poradniki. Firma zatrudnia 37 osób.W 2008 roku Wydawnictwo Amber osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 19,20 mln zł, co daje 5,8% wzrost w stosunku do roku 2007.W roku ubiegłym Oficyna wydała 257 tytułów, w tym 175 nowości. Łącznie sprzedano 1 250 000 egz. książek. Średnia cena zbytu ukształtowała się na poziomie 15,34 zł.


Egmont Polska w 2008 roku

ydawnictwo Egmont Polska to największy wydawca książek oraz czasopism dla dzieci i młodzieży, a także komiksów (w tym również dla dorosłych czytelników) oraz gier planszowych. Wydawnictwo rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1990 roku. Wchodzi w skład grupy medialnej Egmont, obecnej w ponad trzydziestu krajach na świecie.W 2008 roku Wydawnictwo Egmont zanotowało 11,1% wzrost przychodów ze sprzedaży książek, które wyniosły 46,81 mln zł. Łącznie sprzedano 4 811 700 egz. książek, komiksów i kalendarzy.


W roku ubiegłym Egmont wydał 514 nowych tytułów.

KOMENTARZE (0)

Książki

Wieści na temat Abyss

2009-04-30 09:59:32 EUCantina

Fani czekający na kolejne tomy serii „Fate of the Jedi” ucieszą się na pewno z faktu, że premiera Abyss została przyspieszona o ponad tydzień. I tak zamiast 25 sierpnia książka będzie dostępna już 18 sierpnia. Sue Rostoni zdradziła niedawno na swoim, że prace nad „Abyss” trwają a manuskrypt książki liczy 480 stron. Dziś ponadto poznaliśmy tył okładki trzeciego tomu „Fate of the Jedi”. Prezentuje on standardowo jednozdaniowy zarys fabuły, który nie jest specjalnie „odkrywczy”.Pełen opis „Fate of the Jedi: Abyss” znajdziecie w tym newsie, ostrzegamy przed spoilerami! Natomiast w tym temacie na forum, możecie porozmawiać na temat serii.
KOMENTARZE (7)

Książki

Dash Rendar bohaterem ''Holostar''

2009-04-29 13:13:41 blog autorki

Maya Kaathryn Bohnhoff, która w marcu tego roku wygadała się, że książka SW, którą pisze razem z Michaelem Reavesem nosi tytuł "Holostar", znów wyjawiła na swoim blogu ważną tajemnicę: głównego bohatera książki. Centralną postacią książki "Holostar" będzie...Dash Rendar, znany dobrze z projektu "Cienie Imperium".

Bohnhoff przypomniała też, że twórca tej postaci Mike Butkus, tworząc Rendara inspirował się postacią Elvisa Presleya, co być może będzie widać w nadchodzącej książce.

Książka zaplanowana jest na czerwiec 2011.
KOMENTARZE (35)

Książki

Lost Tribe of the Sith: Precipice

2009-04-28 20:23:33 TheForce.Net

Wydawnictwo Del Rey wraca do swoich dobrych nawyków i zamierza wydać nowy e-book, a nawet całą ich serię! Lost Tribe of the Sith, czyli „Zaginione plemię Sithów”, ma być pokrewnym projektem do serii książkowej Fate of the Jedi. Jak na razie nie wiemy wiele na temat „Lost Tribe of the Sith” poza datą wydania określoną na czerwiec 2009 oraz autora, którym jest John Jackson Miller – znany scenarzysta z serii komiksowej „Knights of the Old Republic”. Pierwszy e-tom „Lost Tribe of the Sith” ma nosić tytuł Precipice - w tłumaczeniu wyraz ten oznacza urwisko lub przepaść. Natomiast nie poznaliśmy nawet ogólnego zarysu fabuły ani okresu w jakim mogła by dziać się akcja e-booków.

Z pewnością „Lost Tribe of the Sith” mocno nawiązuje do książki „Fate of the Jedi: Omen”, w opisie której pojawia się wzmianka o tajemniczym zaginionym plemieniu Sithów. Wspólnym mianownikiem dla tych pozycji jest również data premiery, czyli czerwiec tego roku. Domyślać się można, że „Lost Tribe of the Sith” opowiadać będzie o owym zaginięciu Sithów, natomiast „Fate of the Jedi” o ich odnalezieniu. Czy ta wizja się sprawdzi? Przekonamy się w czerwcu.
KOMENTARZE (26)

Książki

Sprawa zaginionych stron w ''Prawdziwych barwach''

2009-04-16 17:42:01 fani na forum

Ci którzy bacznie obserwują nasze forum zauważyli pewnie wątek poświęcony serii "Komandosi Republiki", w którym ostatnimi czasy poruszało się temat wydanych niedawno ”Prawdziwych barw” przez wydawnictwo Amber. Otóż osoby mające wgląd w oryginalne wydanie książki zauważyły, że w polskim wydaniu brakuje ponad 30 stron!

Sprawa rozpoczęła się 10 kwietnia, kiedy to X-Yuri przekazał informacje od wywiadu Mando, że w oryginale rozdział 11 plasuje się od strony 262 do 301, tymczasem w naszym rodzimym wydaniu zajmuje zaledwie 3 strony. Fakt ten wywołał istną burzę i falę niezadowolenia wśród fanów.

Wydawnictwo Amber odpowiedziało wczoraj na mail Wolfa Sazena, który pytał o brakujące strony, następująco: Dziękujemy za wskazanie błędu w powieści "Komandosi Republiki. Prawdziwe barwy". Jest nam bardzo przykro, że na etapie przygotowań do druku z rozdziału 11 wypadł fragment tekstu. Błąd programu nie zwalnia nas od odpowiedzialności, wobec osób odpowiedzialnych za ten fakt wyciągniemy konsekwencje, a wszystkich czytelników gorąco przepraszamy.

Dziś natomiast Valorum uzyskał odpowiedź od pracownika Amberu Dariusza Stachowiaka czy wydawnictwo udostępni fanom zagubiony fragment książki: Kompletny rozdział będziemy wysyłać od połowy przyszłego tygodnia zainteresowanym w formie elektronicznej. Oczywiście w następnej edycji błąd ten będzie już poprawiony także w książce.

Dlatego wszystkich zainteresowanych odsyłamy po brakujący fragment książki pod następujący adres mailowy: dyrektor.handlowy@wydawnictwoamber.pl, w celu uzyskania jego elektronicznej wersji.


Temat na forum
KOMENTARZE (70)

Książki

''Prawdziwe barwy'' w księgarniach

2009-04-09 10:32:19

Od dzisiaj w naszych księgarniach zakupywać można książkę Komandosi Republiki: Prawdziwe barwy, która jest trzecim tomem znanej i lubianej w Polsce serii opowiadającej o losach sklonowanych komandosów. Spodziewać się więc można, że za kilka dni książkę będzie można nabyć na terenie całego kraju. Autorem „Prawdziwych barw” jest oczywiście Karen Traviss, natomiast tłumaczeniem książki zajęła się powracająca po przerwie pani tłumacz Aleksandra Jagiełowicz.

Trwa bezlitosna Wojna Klonów. Komandosi Republiki muszą pogodzić się z gorzką prawdą - Separatyści nie są ich jedynym wrogiem. Narastająca groźba stawia pod znakiem zapytania zwycięstwo Republiki, a żołnierze Oddziału Omega dokonują odkrycia, które zachwieje ich lojalnością. Granice pomiędzy wrogami a przyjaciółmi zacierają się, wszyscy stają twarzą w twarz z nowym nieprzyjacielem. Ich serca i umysły pełne są zwątpienia. Prawda jest ulotną iluzją - tylko nadchodzące piekło odkryje prawdziwe barwy obu stron.

Książka liczy 392 strony i kosztuje 39,80 złotych. Co by nie mówić może być świetnym prezentem dla fana Star Wars od wielkanocnego zajączka.

Temat na forum
KOMENTARZE (41)

Książki

Star Wars: The Complete Vader

2009-04-07 20:39:23 amacon.co.uk

Na brytyjskim Amazonie pojawiła się okładka, oraz druga zapowiedź tekstowa nowego albumu o Vaderze: "Star Wars: The Complete Vader", o którym pisaliśmy już tutaj, autorstwa Rydera Windhama, oraz Petera Vilmura.

Odkąd pojawił się w pierwszym filmie "Gwiezdne wojny" w 1977 roku, fani zainteresowali się Darthem Vaderem - jedyną postacią łączącą wszystkie sześć filmów. Wiele książek, fikcyjnych i publicystycznych powstało na temat Mrocznego Lorda, ale tylko ta opowie kompletną historię doskonałego złoczyńcy odległej galaktyki. Od pierwszych szkiców stworzonych przez George'a Lucasa, po nowsze legendy stworzone w komiksach i książkach, "The Complete Vader" oferuje całokształt wiedzy o tej postaci, oraz wszystkich jego wcieleniach. Sięgając dużo głębiej niż filmy, aby poznać jego wszystkie przygody, opierając się na książkach Expanded Universe, ale nie tylko, tekst łączy nowe wiadomości z zebranymi wywiadami ważnych twórców, podczas gdy ponad 170 zdjęć podkreśla niekończącą się fascynację Darthem Vaderem i jego historią. Łącząca epicką różnorodność mitów dotyczących tej postaci z silną wizualną warstwą, album jest obowiązkowym zakupem dla wszystkich fanów i kolekcjonerów.

Okładkowa cena wydania brytyjskiego to 30 funtów. Album w księgarniach powinien pojawić się w październiku.
KOMENTARZE (22)

Książki

Timothy Zahn powraca do SW

2009-04-03 05:24:31 oficjalna

Strona oficjalna opublikowała krótką zapowiedź nowej książki Timothy'ego Zahna. Oto jej treść:

Timothy Zahn powraca do Expanded Universe z nową książką, którą w 2011 roku opublikuje Del Rey. Nowa historia pełna intryg i akcji umiejscowiona jest w czasie Starej Trylogii, niedługo po wydarzeniach z jego poprzedniej powieści "Posłuszeństwo". Powracają legendarni bohaterowie - Han Solo, Luke Skywalker, księżniczka Leia i Chewbacca, a także Thrawn, Mara Jade i szturmowcy z Ręki Sprawiedliwości.

Książka nie ma jeszcze tytułu, ale planowana jest na jesień 2011 roku. Jest to 20. rocznica powstania pierwszej powieści Zahna, "Dziedzic Imperium", która zapoczątkowała nową erę publikacji Star Wars.

KOMENTARZE (59)

Książki

LEGO Star Wars: The Visual Dictionary UPDATE

2009-04-01 11:40:32 Amazon.com

Na łamach internetowej księgarni Amazon znalazła się oferta będąca prawdziwym kąskiem dla wszystkich kolekcjonerów, oraz zdolnej młodzieży: Już niedługo będzie można przeczytać LEGO Star Wars: The Visual Dictionary. Gruby przewodnik ma opisywać setki miniaturowych plastikowych postaci, od Dartha Vadera, aż po Luke'a Skywalkera i wielu innych, informując o ciekawostkach z życia, prezentując fotografie ich, oraz ich narzędzi, pojazdów, broni, a nawet Gwiazdy Śmierci. Dzięki tej pozycji będzie można dowiedzieć się tyle o Gwiezdnych Wojnach, aby można było zostać Mistrzem Jedi LEGO®.

Album wydany przez DK, ma mieć 96 stron i powinien pojawić się we wrześniu.

UPDATE:
Wbrew pozorom ta wiadomość nie jest żartem primaaprilisowym. Amazon faktycznie ma w swojej ofercie album Lego Star Wars, w cenie 14,95, w sprzedaży od 21 września 2009.
KOMENTARZE (18)

Książki

''Luke Skywalker and the Shadows of Mindor'' w tłumaczeniu!

2009-04-01 02:15:00 Andrzej Syrzycki

UPDATE: News NIE JEST żartem prima aprilisowym.

Według najnowszych informacji, udostępnionych nam pana Andrzeja Syrzyckiego, kolejną powieścią z serii "Star Wars", która trafi do przekładu będzie "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor", autorstwa Matthew Stovera. Powieść wydana przez Amber ukaże się w Polsce najprawdopodobniej już w październiku bieżącego roku. Jej roboczy tytuł to "Luke Skywalker i cienie Mindora", a poniżej krótki opis akcji.

Bitwa o Mindor była miejscem, gdzie naprzeciwko siebie stanęły wojska Nowej Republiki prowadzone przez Luke'a Skywalkera oraz siły Czarnych Szturmowców Lorda Shadowspawna, samozwańczego nowego Imperatora galaktyki. Księżniczka Leia, Han Solo, Chewbacca, C-3PO, R2-D2, Lando Calrissian i piloci Eskadry Łotrów nie wiedzą jednak, że cała bitwa jest pułapką przygotowaną specjalnie dla nich w ramach diabolicznego planu Shadowspawna, mającego na celu usunięcie bohaterów Nowej Republiki, by na jej gruzach odbudować Imperium z nim samym na czele. Lecz Shadowspawn nie docenił odwagi i zaradności swych przeciwników...

Temat na forum>>>.

Wszystkie zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (32)
Loading..