TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Przykładowe strony z ''The Complete Vader''

2009-06-29 23:25:28 StarWars.com

Oficjalna pokazała osiem plansz z zapowiadanego już u nas przewodnika skupionego wokół tylko jednej postaci – najmroczniejszego Lorda Vadera. Przypomnijmy, że "Star Wars: The Complete Vader" autorstwa Rydera Windhama oraz Petera Vilmura, ma mieć 192 stron zapełnionych informacjami o powstaniu, ewolucji, gadżetach i olbrzymim wpływie na popkulturę Dartha Vadera.
Okładkowa cena albumu to 60 dolarów ameryańskich lub 30 funtów brytyjskich. Premierę albumu zaplanowano na 27 października.
KOMENTARZE (12)

Książki

Premiera Fate of the Jedi 2: Omen

2009-06-23 19:17:10 StarWars.com

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami dziś za Oceanem ma miejsce premiera drugiego tomu serii Fate of the Jedi pod tytułem Omen. Autorką książki jest debiutantka w świecie Star Wars - Christie Golden. „Fate of the Jedi 2: Omen” liczy 272 strony i zostało wydane w twardej oprawie. Poniżej prezentujemy opis fabuły książki, nie czytajcie go jeżeli nie skończyliście jeszcze Dziedzictwa Mocy!(Spoiler): Zakon Jedi przechodzi kryzys. Przeobrażenie się Jacena Solo w Dartha Caedusa, rzuciło cień na tych, którzy używają Mocy w dobrych i słusznych celach. Zarzuty postawione Luke'owi spowodowały, że udał się on na dobrowolne wygnanie. Natasi Daala, obecna przywódczyni Sojuszu, wykorzystuje swoją niechęć do Jedi, by podważyć zaufanie do Zakonu w społeczeństwie.

Nie mogący wtrącać się w sprawy Jedi Luke wyrusza na wyprawę, mającą na celu odkrycie prawdy i sił stojących za przejściem Jacena na Ciemną Stronę. Oznacza to wyruszenie do Kathol Rift i dogadanie się z obcą rasą, która chce zarówno zniszczyć przybyszów z innych światów, jak i rozmawiać z nimi. Tymczasem na Coruscant Jysella Horn, rycerz Jedi, walczy z tym samym tajemniczym otępieniem, które "zaraziło" jej brata, Valina, i próbuje uwolnić się z rąk policji Daali.

Han i Leia walczą z obłąkanym Jedi, zdecydowanym na wszystko. Nawet Wielki Mistrz Kenth Hamner wydaje się uginać przed żelazną wolą Daali - za cenę całego Zakonu.

Ale nadchodzi kolejne niebezpieczeństwo. Wiele wieków wcześniej statek Sithów rozbił się na nieznanej, niezbyt zaawansowanej technologicznie planecie, a rozbitkowie, w ciągu stuleci jakie minęły, utworzyli nowe rodziny i było ich coraz więcej. Również Ciemna Strona, której używali, odrodziła się. Nadchodzi czas, kiedy owo zaginione plemię Sithów wyruszy na podbój galaktyki, wypełniając swoje przeznaczenie jako zdobywcy i władcy. Tylko jedna osoba stoi na drodze do ich przeznaczenia - nazwisko to zdradziła im Moc, a brzmi ono: Skywalker.
(Koniec Spoilera)

Osoby, które pierwszy tom „Fate of the Jedi” mają już za sobą, mogą poczuć klimat „Omenu” czytając fragment książki na oficjalnej stronie Star Wars, który wcześniej został zamieszczony w e-booku Lost Tribe of the Sith 1: Precipice.


Przy okazji premiery „Omenu” Oficjalna odkryła przed nami tytuł piątek tomu „Fate of the Jedi”, którego autorkę jest nie kto inny jak Christie Golden. Książka będzie nosić tytuł Allies, czyli po polsku „Sojusznicy”. Na książkę będziemy zmuszeni poczekać do marca przyszłego roku. Na razie w sferze domysłów pozostaje kim owi sojusznicy mogą być. Być może zakamarki „Omenu” rzucą nieco światła na tę kwestię.


Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Książki

"Blood Oath" znów przesunięte

2009-06-23 13:40:35 Sue Rostoni na forum str. oficjalnej

Nie mamy dobrych wieści dla czytelników oczekujących na nową powieść Elaine Cunningham pt. "Blood Oath". Początkowo miała być wydana w grudniu tego roku, jednakże zostanie przesunięta na kwiecień 2010 r. Jak napisała na forum oficjalnej strony Sue Rostoni, opóźnienie spowodowane zostało pewnymi wydarzeniami w życiu autorki, na które nie ma ona wpływu. Rostoni napisała też, że przesunięcie na kwiecień będzie możliwe jeśli manuskrypt pojawi się wkrótce w wydawnictwie. Jeśli nie, to książka zostanie skasowana.

Przypomnijmy fabułę (ostrzegamy przed spoilerami z serii Dziedzictwo Mocy):

(Spoiler):Po śmierci Dartha Caedusa, Resztki Imperium nadal pozostają zagrożeniem dla Sojuszu Galaktycznego. Kiedy zamach na królową-matkę Tenel Ka nie udaje się, Rada Moffów odkrywa starożytny sekret mogący zniszczyć Hapan. Jag Fel, przywódca Resztek Imperium i wieczny rywal Zekka do ręki Jainy Solo, przejmuje kontrolę nad Radą Moffów. Tymczasem Zekk trafia na statek piracki, którym dowodzi pani kapitan o tajemniczej przeszłości. Z jej pomocą lub bez niej, młody rycerz Jedi przysięga powstrzymać nadchodzący kolejny konflikt.... (Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (20)

Książki

Zapowiedź książeczek dla małych dzieci

2009-06-20 22:06:40 StarWars.com

We wrześniu tego roku przewidziano wydanie kolejnej książki dla dzieci - tym razem bardzo małych, które dopiero zaczynają chodzić i interesować się światem wokół siebie. Będzie to przewodnik obrazkowy po statkach zatytułowany "Spaceships". W styczniu 2010 roku zaś młodzi czytelnicy będą mogli pooglądać obrazki swoich ulubionych bohaterów w książce "Heroes". Na razie nie wiadomo jakiego okresu dotyczyć będą obie pozycje. Ukażą się w twardych, solidnych okładkach, a wyda je Scholastic.
KOMENTARZE (12)

Książki

Kilka książkowych wieści

2009-06-18 19:58:00

Wygląda na to, że powieść Elaine Cunningham prawdopodobnie znów została przesunięta w czasie. Początkowo miała się ukazać w tym roku jeszcze przed premierą „Outcast”, potem przesunięto ją na grudzień, teraz już wiadomo, że i tym razem termin nie zostanie dotrzymany. Autorka już raz wsławiła się „Mroczną podróżą”, która w Polsce nie znalazła uznania u fanów, tym razem znów zamierzała pisać na temat Jainy i Zekka. Fabuła dużo traci, po premierze kilku tomów Fate of the Jedi i kto wie, ale może książka ta została ostatecznie skasowana. Jej zapowiedź zniknęła nie tylko ze strony wydawnictwa, ale też i sklepów internetowych – np. Amazon.

Tymczasem inna autorka – Karen Miller, przyznała, że zakończyła właśnie prace nad czwartą częścią Wojen Klonów. Powieść będzie nazywać się prawdopodobnie Gambit: Stealth i będzie pierwszą w dylogii. Karen wspomniała, że na końcu możemy się spodziewać cliffhangera, gdyż nie mogła się oprzeć takiej możliwości. Pierwotnie piąty tom również miała pisać Karen Traviss, acz ostatecznie trafił on w ręce Karen Miller.
KOMENTARZE (0)

Książki

Rebel Forces #5: Trapped

2009-06-16 22:06:08 StarWars.com

Oficjalna strona Star Wars zaprezentowała „pierwsze spojrzenie” na dwie książki: młodzieżową „Rebel Forces #5: Trapped” oraz „Fate of the Jedi #4: Backlash”.

Piąty tom serii Scholastica „Rebel Forces” pod tytułem Trapped wydany zostanie na początku 2010 roku, a konkretniej w styczniu. Autorem książki jest Alex Wheeler. Oto krótki opis fabuły „Trapped”:

Kiedy ważny więzień Lune Divinian ucieka ze swojej celi na Yavinie 4, Luke jest zdeterminowany by go odnaleźć. Jest on jedynym połaczeniem z X-7, zabójcą wysłanym by zabił Luke’a, Div jest jedyną nadzieją by wyprzedzać Imperium o krok.

Po przeciwnej stronie galaktyki, X-7 wyzwala się spod nadzoru Imperium. Uwięziony pomiędzy przeszłością a teraźniejszością, X-7 musi stoczyć jedyną bitwę, do której nie jest przygotowany: walkę o swoją tożsamość. Jego desperacki upór sprawia go jeszcze bardziej niebezpiecznym niż kiedykolwiek.

Spotkanie X-7, Luke’a i Diva będzie ostateczną rozgrywką, która odsłoni wszystkie karty lub doprowadzi do zniszczenia wszystkich!Nieco skromniej przedstawiono Fate of the Jedi #4: Backlash, bo opublikowano tylko okładkę książki, na której widnieje Ben Skywalker. Premiera „Backlash” odbędzie się w styczniu 2010 roku.
KOMENTARZE (12)

Książki

Kolejne książki dla młodszych czytelników

2009-06-09 05:41:42 StarWars.com

W lipcu w Wielkiej Brytanii (w USA później, ale nie ma jeszcze konkretnej daty) ukaże się seria książeczek opartych na serialu The Clone Wars pt. "Decide Your Destiny". Tom pierwszy będzie nosił tytuł "Tethan Battle Adventure", drugi "The Way of the Jedi".

Nie należy czytać ich od początku do końca, na kolejnych stronach będzie można zdecydować, jaką akcję podjąć. Na przykład - "Stoisz przed zamkniętą bramą. Co robisz? Próbujesz sprawdzić czy da się ją otworzyć, pukasz a może usiłujesz przestrzelić/przebić zamek? Jeśli zdecydowałeś przestrzelić zamek, przejdź na stronę 123". W zależności jaką decyzję czytelnik podejmie, tak będzie toczyła się dalsza akcja - do następnego wyboru.

Niektóre wybory odblokują specjalną zawartość na stronie Starwars.com.


KOMENTARZE (20)

Książki

Kolejna książeczka dla dzieci

2009-06-07 21:47:49 Starwars.com

Jesienią pojawi się kolejna książeczka dla dzieci oparta na serialu The Clone Wars. Tym razem jej fabuła oparta będzie na jednym z odcinków drugiego sezonu. Pojawi się tam m. in. postać duroskiego łowcy nagród, Cada Bane'a, znanego z ostatniego odcinka sezonu pierwszego, zatytułowanego "Hostage Crisis".

Fabuła przedstawia się następująco:

(Spoiler): Bezwzględny łowca nagród, Cad Bane, dostaje się do Świątyni Jedi, by wykraść pilnie strzeżony sekret, który może na zawsze położyć kres Zakonowi. Powstrzymać go mogą jedynie Anakin Skywalker i Ahsoka Tano.(Koniec Spoilera)

Książka będzie nosiła tytuł "The Holocron Heist", a wyda ją wydawnictwo Grosset & Dunlap.


KOMENTARZE (25)

Książki

The Clone Wars: The Official Episode Guide

2009-06-05 23:17:26 StarWars.com

Wraz ze startem drugiego sezonu "Wojen Klonów" tej jesieni możemy spodziewać się nowych wydawnictw książkowych związanych z serialem. Prócz zapowiedzianej dziś nowej serii młodzieżowej, oraz zapowiadanego w maju dużego albumu z grafikami z TCW, w amerykańskich księgarniach pojawi się też wydawnictwo zatytułowane Star Wars: The Clone Wars -- The Official Episode Guide. Ten krótki przewodnik po całym pierwszym sezonie "The Clone Wars" zawierać będzie szczegółowe opisy wszystkich odcinków, oraz wywiady z reżyserami, scenarzystami i innymi twórcami serialu. Nie sposób jednak w tej chwili powiedzieć, czy będzie tam dużo więcej niż teraz możecie znaleźć na Bastionie w tym miejscu.

Dodatkowo w książce znajdzie się opis filmu kinowego, oraz plakat w prezencie. Album ukaże się nakładem wydawnictwa Grosset & Dunlap.
KOMENTARZE (8)

Książki

The Clone Wars: Secret Missions

2009-06-05 18:21:30 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Star Wars pojawiła się zapowiedź nowej serii młodzieżowej osadzonej w realiach wojen klonów. The Clone Wars: Secret Missions przedstawi nam nieopowiedziane dotąd historie, niezależne od tych przedstawionych w serialu „Wojny Klonów”. Książki wprowadzą zupełnie nowych bohaterów otoczonych przygodą, którą wszyscy kochamy. Pierwszy tom serii nosi nazwę Breakout Squad .Generał Jedi zniknął na dalekim świecie, pozostawiając swojego młodego padawana i grupę niesprawdzonych w boju klonów wykonanie niebezpiecznej tajnej misji.

Uwięzieny w Dzikich Przestworzach, daleko na peryferiach galaktyki, niedoświadczony zespół będzie musiał szukać pomocy pośród przemytników i łowców nagród. Mając kilka opcji i mało czasu w zanadrzu padawan Jedi i klony będą potrzebowali każdej możliwej pomocy.


Nad "Breakout Squad" pracuje Ryder Windham, którego znamy z powieści biograficznych bohaterów Gwiezdnych Wojen. Książka ukaże się w sprzedaży we wrześniu tego roku. Jej wydawcą jest wydawnictwo Grosset & Dunlap.


KOMENTARZE (23)

Książki

Przewodnik po "Ranczu Obi-Wana"

2009-06-05 13:02:30 oficjalna

Pierwszego października 2009 roku do sprzedaży ma trafić nowa książka skierowana do kolekcjonerów - Star Wars: 1,000 Collectibles: Memorabilia and Stories from a Galaxy Far, Far Away. Ta książka, napisana przez Stephena Sansweeta i Anne Neumann jest swoistym przewodnikiem po ranczu Obi-Wana. Przypomnijmy, że ranczem Obi-Wana nazywa się dom Stephena Sansweeta - człowieka posiadającego największą na świecie kolekcję gadżetów ze świata Gwiezdnych Wojen - szacunkowo znajduje się w niej ponad 75 tysięcy gadżetów. Książka zawiera zdjęcia tysiąca wybranych gadżetów okraszone różnego rodzaju anegdotkami i historiami, które dotyczą zarówno ich powstawania jak i tego w jaki sposób Sansweet wszedł w ich posiadanie. Wśród ukazanych w książce przedmiotów znajdują się zarówno takie, które są znane większości kolekcjonerów jak i rarytasy, których zdjęcia prawdopodobnie wcześniej nie były nigdy publikowane. Książka zawierać będzie 568 stron, a jej cena to 35 $ (na Amazonie do kupienia w przedsprzedaży za 23.10 $).


KOMENTARZE (6)

Książki

''Moc wyzwolona'' w księgarniach

2009-06-04 11:50:47 Burzol

Do księgarni dotarł książkowy hit lata, który od momentu zapowiedzi stał się najbardziej wyczekiwaną pozycją ostatnich czasów. Chodzi tutaj mianowicie o Moc wyzwoloną (w oryginale "The Force Unleashed"), czyli nowelizację gry o tym samym tytule.

Przekładem książki zajmował się Andrzej Syrzycki. "Moc wyzwolona" ma 320 stron i kosztuje 34,80 złote.

Mimo tego, że fabuła "The Force Unleashed" jest wielu fanom znana, to i tak warto sięgnąć po jej książkową wersję. W końcu "The Force Unleashed" to projekt zaakceptowany i namaszczony przez samego Gerorge'a Lucasa. A oto opis książki zamieszczony na tylnej okładce:

Czarny Lord Sithów, Darth Vader, wierny sługa Imperatora, szkoli potajemnie ucznia. Zleca Starkillerowi coraz trudniejsze zadania, przygotowując go do wykonania ostatecznego rozkazu: obalenia samego Imperatora. Vader nie przeczuwa jednak, że posłuszny mu przez lata uczeń wybierze własną drogę, a jego duszy nie zniewoli Ciemna Strona Mocy...Temat na forum.
KOMENTARZE (33)
Loading..