TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedzi wydawnictwa Amber na pierwszą połowę 2010

2009-08-31 17:48:15 FaultFett za Amber

Wraz z końcem wakacji, wydawnictwo Amber sprawiło nam niespodziankę w postaci ogłoszenia planu wydawniczego na pierwsze miesiące roku 2010. Poza dokończeniem dwóch rozpoczętych już serii, ujrzymy także kilka pozycji nie należących do żadnego cyklu, co z pewnością ucieszy dużą część czytelników. Optymizmem napawa również fakt, iż w przypadku kilku książek znacząco zmniejszy się okres opóźnienia pomiędzy premierą w Stanach, a premierą w Polsce. Nie przedłużając już więcej, oto plan wydawniczy serii Star Wars na najbliższe miesiące.

 • październik 2009 - "Noce Coruscant 2: Aleja Cieni", Michael Reaves, tłum. Anna Hikiert
 • listopad 2009 - "Coruscant Nights 3: Patterns of Force", Michael Reaves, tłum. Andrzej Syrzycki
 • grudzień 2009 - "Luke Skywalker i cienie Mindora", Matthew Stover, tłum. Andrzej Syrzycki
 • styczeń 2010 - "Death Troopers", Joe Schreiber
 • luty 2010 - "Crosscurrent", Paul Kemp
 • marzec 2010 - "Darth Bane 2: Rule of Two", Drew Karpyshyn
 • kwiecień 2010 - "Republic Commando 4: Order 66", Karen Traviss
 • maj 2010 - "Darth Bane 3: Dynasty of Evil", Drew Karpyshyn
 • czerwiec 2010 - "Imperial Commando 1: 501st", Karen Traviss

  Jak widać, plan wygląda bardzo obiecująco. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że tempo takie utrzyma się też w przyszłości. Naturalnie o kolejnych zmianach, bądź dalszych zapowiedziach informować będziemy na bieżąco.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (94)
 • Książki

  Dziedzictwo Mocy 7: Furia w sprzedaży

  2009-08-30 22:26:54

  Od 25 sierpnia w sprzedaży jest książka Dziedzictwo Mocy 7: Furia. Tytuł ten kosztuje 32,89 złotych i ma 304 strony. Autorem „Furii” jest Aaron Alstone a polskim tłumaczem Aleksandra Jagiełowicz. Na początku książki jest mały bonus dla czytelników, w postaci przeglądu historii odległej galaktyki liczący 21 stron, który przygotował Andrzej Syrzycki. A oto opis książki pochodzący z okładki:

  Podczas gdy Luke przytłoczony poczuciem winy opłakuje swoją żonę Jaina, Jag i Zekk tropią zabójcę. Nie wiedzą, że dysponuje on mocą Sithów i może sprawić, że zwrócą się przeciwko sobie nawzajem. Starcie wydaje się nieuniknione, nowa wojna wisi w powietrzu i jedno tylko jest pewne: najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Galaktyce jest Jacen, żywy lub martwy...


  Temat na forum
  KOMENTARZE (27)

  Książki

  "Heroes" - kolejna książeczka dla dzieci

  2009-08-27 05:54:46 StarWars.com

  Siedemnastego września ukaże się kolejna książeczka dla dzieci inspirowana serialem The Clone Wars. Będzie miała twardą okładkę a wyda ją wydawnictwo "Penguin". W sklepie Amazon.com cena wyniesie 16,49 dolarów.

  Jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani co do zakupu, oficjalna strona starwars.com pokazała filmowy zwiastun obrazków, jakie znajdziecie w środku i ogólny wygląd książeczki.


  KOMENTARZE (18)

  Książki

  Kolejne obrazy z The Essential Atlas

  2009-08-26 09:41:22 Wookieepedia

  Przedstawiamy kolejne obrazy i portrety z "The Essential Atlas", który kilka dni temu ukazał się w USA. Autorem, jak w przypadku poprzednich, jest Chris Trevas, a przedstawiają w kolejności: Ardusa Kaine'a, wydarzenie znane jako Wojny Mocy (miało ono miejsce 800 lat przed utworzeniem Republiki na planecie Tython i było przypuszczalnie pierwszym starciem użytkowników Jasnej i Ciemnej Strony), zniszczenie kolonii karnej na Despayre przez Gwiazdę Śmierci, Firda, Pałac Fontann (siedzibę królowych-matek z Hapes), Hobbiego Kliviana oraz Corrana Horna, Mirkoviga Hirkena, statek flagowy Wielkiego Moffa Ardusa Kaine'a "Reaper", Dartha Revana i Dartha Malaka, Wielkiego Admirała Thrawna z Gilladem Pellaeonem, Tycho Celchu, Uul-Rha-Shana oraz młodego Lando.  Temat na forum
  KOMENTARZE (37)

  Książki

  Premiera Fate of the Jedi: Abyss

  2009-08-21 00:19:53 StarWars.com

  Dwa dni temu w Stanach Zjednoczonych miejsce miała premiera książki Fate of the Jedi 3: Abyss. Jej autorem jest znany wszystkim Troy Denning. Książka liczy 480 stron i zawiera również fragment kolejnej części serii „Backlash”, cena sugerowana „Abyss” to 28$. Jeżeli nie skończyliście czytać „Dziedzictwa Mocy” to odradzamy wam zaglądanie do spoilerów.

  (Spoiler): W Galaktyce rośnie niechęć do Rycerzy Jedi, to negatywne nastawienie do Zakonu, karmione strachem, roznosi się z planety na planetę. Han i Leia Solo mają ręce pełne roboty, chroniąc oszalałych Jedi przed naciskami rządu, który chce ich zamrozić w karbonicie...

  Tymczasem Luke Skywalker i jego syn Ben docierają do Otchłani w poszukiwaniu śladów, które doprowadziły Jacena do przejścia na ciemną stronę. Ale nie tylko oni tam przebywają. Podążając śladem znalezionego wcześniej na Ziost przez Bena prastarego statku Sithów, zjawiają się tam również mistrzyni Ciemnej Strony i jej uczennica. Kiedy odkrywają, że Luke przybył przed nimi, planują go zabić. Lecz w Otchłani kryje się coś jeszcze: potężna istota, zrodzona z czystego zła. Ona również ma plany do co mistrza Jedi. Tam też Ben spotyka ducha swojej matki...
  (Koniec Spoilera)

  Dla fanów „Fate of the Jedi” smutną wieścią jest, że „Abyss” to ostatnia książka tej serii wydana w 2009 roku. „Backlash” swoją premierę będzie miał w pierwszym kwartale 2010 roku.

  Temat na forum


  Ponadto w ten od tego samego dnia, czyli 18 sierpnia, w księgarniach za oceanem kupić można rewelacyjny The Essential Atlas, o którym więcej pisaliśmy dzisiaj i jakiś czas temu. Bazowa cena „The Essential Atlas„ wynosi 30$.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)

  Książki

  Kolejne obrazki i mapy z "The Essential Atlas"

  2009-08-20 13:42:22 Wookieepedia

  Przedstawiamy wam kolejne obrazy i mapy z wydanego niedawno "The Essential Atlas", o którym pisaliśmy kilkakrotnie. Autorem wszystkich portretów i obrazków przedstawiających wydarzenia z historii galaktyki jest Chris Trevas. Wizerunki to: Corellia Antilles, Darth Bane, Tarsus Valorum, odrodzony Palpatine, Zsinj i Uueg Tching. Na pozostałych obrazkach mamy zaś scenkę rodzajową z Huttami, księżyc Nar Shaddaa, spotkanie Ponca Gavrisoma z Giladem Pellaeonem oraz bitwę o Ruusan.

  Pierwsze mapy i obrazki znajdziecie w tym newsie.

  Atlas kosztuje 30 dolarów (w amerykańskim sklepie internetowym Amazon 19 dolarów).  Temat na forum
  KOMENTARZE (28)

  Książki

  Szczegółowa fabuła ''Darth Bane: Dynasty of Evil''

  2009-08-14 20:59:32 Randomhouse

  Kilka razy do tej pory (m. in. tutaj>>> i tutaj>>>) wspominaliśmy już o trzecim tomie cyklu "Darth Bane". "Dynasty of Evil" Drew Karpyshyna ukaże się za oceanem 8 grudnia bieżącego roku. Jednak już teraz na stronie internetowej Randomhouse ukazała się dość dokładna fabuła powieści. Osoby zainteresowane mogą ją przeczytać poniżej. Ostrzegamy jednak przed małymi SPOILERAMI!

  Dwadzieścia lat minęło od momentu gdy Darth Bane, Czarny Lord Sithów, zniszczył starożytny zakon, oddany ciemnej stronie i przekształcił go w krąg dwóch. Mistrza, posiadającego potęgę i mądrość, oraz ucznia, zdobywającego wiedzę, a w końcu stawiającego czoła swojemu nauczycielowi, by w pojedynku na śmierć i życie, przejąć tytuł Czarnego Lorda. Jednak uczennica Bane'a, Zannah, już wyzwała swojego mistrza do śmiertelnej walki, żeby udowodnić, że jest godną następczynią. Poniosła klęskę. Zdecydowany, by sen o władzy Sithów nad galaktyką nie umarł wraz z nim, Bane ślubuje, iż odkryje sekret zapomnianego Czarnego Lorda, który zapewni nieśmiertelność Sithom... i jemu samemu.

  Doskonała okazja nadarza się, kiedy na górniczej planecie Doan zabity zostaje emisariusz Jedi. Daje to Bane'owi wymówkę, by posłać swą uczennicę w celu rozwikłania zagadki morderstwa, podczas gdy on sam wyrusza w tajemnicy na poszukiwania starożytnego holocronu Dartha Andeddu i zawartej w nim cennej wiedzy. Jednak Zannah nie jest głupia. Zdaje sobie sprawę z tego, że jej bezlitosny mistrz zaczął w nią wątpić. Wyczuwa także, że Bane ukrywa coś kluczowego dla jej przyszłości. Jeśli więc zamierza zdobyć tak pożądaną potęgę, Zannah musi działać szybko.

  Kiedy Bane wdziera się do odległej twierdzy fanatycznego kultu Sithów, Zannah przygotowuje się do obalenia swojego Mistrza. Znajduje sobie własnego ucznia - buntownika Jedi na tyle przebiegłego i opanowanego, by obrać drogę Sithów i stać przy niej, gdy w końcu wydrze Bane'owi tytuł Czarnego Lorda.

  Jednak Zannah nie jest jedyną osobą posiadającą chęci i potęgę wystarczającą do zniszczenia Dartha Bane'a. Księżniczka Serra z królewskiego rodu planety Doan jest nękana przez wspomnienia wielkiego żołnierza Sithów, który zamordował jej ojca i torturował ją, gdy była dzieckiem. Pragnąc zemsty, wynajmuje bezlitosnego zabójcę, nakazując mu znalezienie swojego oprawcy... i sprowadzenie go żywego, by poznał jej gniew.

  Tylko Sith, który zgładził swojego mistrza, może zostać Czarnym Lordem. Dlatego, gdy Bane nagle znika, Zannah musi znaleźć - a być może nawet uratować go - nim własnoręcznie będzie mogła go zabić. Podąża zatem za swoją zdobyczą od mrocznych otchłani zdewastowanego i stojącego na skraju katastrofy świata, aż do leżącej na nieurodzajnych terenach, pustynnej placówki. To właśnie tam, w walce na miecze świetlne, raz na zawsze rozstrzygnie się przyszłość najpotężniejszych użytkowników ciemnej strony.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (15)

  Książki

  Opis i okładka ''The Clone Wars. Gambit 1: Stealth''

  2009-08-14 19:20:29 StarWars.com

  Pod koniec lutego przyszłego roku, będziemy mieli okazję przeczytać drugą już książkę Karen Miller z uniwersum "Star Wars". Jej tytuł to "The Clone Wars. Gambit 1: Stealth" i będzie pierwszą z dwóch, w krótkim cyklu, opisującym nowe przygody Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera. Kilka dni temu Oficjalna zaprezentowała opis książki, a także okładkę, stworzoną przez Craiga Howella.

  Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker biorą udział w tajnej misji na jednym z wielu światów, złapanych w środek walki pomiędzy Republiką i Separatystami. Pasterska planeta Lanteeb chce jedynie, aby zostawić ją samą sobie. Jest jednak źródłem czegoś, co potencjalnie może stać się najbardziej niszczycielską bronią w historii. Jeśli ta potencjalna broń dostanie się w ręce Separatystów, upadnie niezliczona liczba światów. Jednak zniszczenie broni przez Republikę, spowoduje pewną śmierć jednego świata, który potrzebuje jej do przeżycia. Obi-Wan oraz Anakin staną przed przerażającym dylematem, który będą musieli rozwiązać, jeśli chcą opuścić okupowaną planetę żywi.
  KOMENTARZE (17)

  Książki

  Opis ''Fate of the Jedi: Backlash''

  2009-08-14 18:48:05 EUcantina

  Jak już wspominaliśmy w poprzednim newsie>>>, na 9 lutego 2010 zapowiadany jest kolejny, czwarty już tom serii "Fate of the Jedi". Mowa tu oczywiście o "Backlash", autorstwa Aarona Allstona. Kilka dni temu na łamach serwisu EUcantina.net ukazał się opis powieści. (Możliwe spoilery!!!)  Trzy główne wątki przewijają się przez całą serię "Fate of the Jedi". Pierwszym jest podróż Wielkiego Mistrza na wygnaniu, Luke'a Skywalkera, oraz jego syna Bena, po planetach zamieszkanych przez różne odłamy użytkowników Mocy. Ma ona na celu odkrycie powodów, dla których Jacen Solo obrał drogę złych Lordów Sithów. Drugim są próby złamania potęgi Zakonu Jedi przez przywódczynię Sojuszu, Natasi Daalę, gdy na wielu różnych planetach młodzi rycerze zaczynają popadać w obłęd. Trzeci, to opowieść nieznanego wcześniej plemienia Sithów, którzy przybywają do znanej galaktyki po to, by zabić Luke'a Skywalkera, zniszczyć wszystkich Jedi i przywrócić Sithów jako największych władców. "Backlash" pokaże nam, jak Luke i Ben docierają na śmiercionośną Dathomirę - do domu Sióstr Nocy, znanych także jako Wiedźmy z Dathomiry. W tym samym czasie, starożytne zło, wypuszczone ze swojego więzienia, będzie zapuszczać swoje macki jeszcze dalej w głąb galaktyki.
  KOMENTARZE (14)

  Książki

  Anulowanie ''Blood Oath'' i ''Boby Fetta'' - czyli zmiany w planach

  2009-08-14 17:54:50 Sue Rostoni i Karen Traviss

  Kilka dni temu, znana pisarka książek z serii "Star Wars" - Karen Traviss - oznajmiła, iż druga część serii "Imperial Commando" będzie jej ostatnią w uniwersum. Jako powód takiego stanu rzeczy, autorka podała nowy przewodnik o drugim sezonie serialu "The Clone Wars". Według niej wprowadza on duże zmiany w kanonie, bezpośrednio ingerujące w akcję jej książek, z czym nie może się pogodzić. Pełne oświadczenie autorki znajdziecie na jej blogu>>>.

  Dyskusja o odejściu Traviss także na Forum.

  Zarówno decyzja Karen Traviss, jak również niedostarczenie zaległego manuskryptu przez Elaine Cunningham, zaowocowały pewnymi decyzjami. Mianowicie, zarówno "Blood Oath", jak i książka o Bobie Fettcie, zapowiadana na marzec 2011 roku, zostaną skasowane. Nowe zapowiedzi, zaprezentowane dziś przez Sue Rostoni na jej blogu, wyglądają następująco:

  2009:
 • 18 sierpnia 2009 - "Fate of the Jedi 3: Abyss", Troy Denning (HC)
 • 13 października 2009 - "Death Troopers", Joe Schreiber (HC)
 • 27 października 2009 - "Imperial Commando 1: 501st", Karen Traviss (PB)
 • 8 grudnia 2009 - "Darth Bane: Dynasty of Evil", Drew Karpyshyn (HC)
  2010:
 • 26 stycznia 2010 - "Crosscurrent", Paul Kemp (PB)
 • 9 lutego 2010 - "Fate of the Jedi 4: Backlash", Aaron Allston (HC)
 • marzec 2010 - "The Clone Wars. Gambit 1: Stealth", Karen Miller (PB)
 • 25 maja 2010 - "The Clone Wars. Gambit 2: Siege", Karen Miller (PB)
 • czerwiec 2010 - "Fate of the Jedi 5: Allies", Christie Golden (HC)
 • lipiec 2010 - niezatytułowana książka, nieznany autor
 • wrzesień 2010 - niezatytułowana książka, nieznany autor
 • 5 października 2010 - niezatytułowana książka, Joe Schreiber (HC)
 • listopad 2010 - "Imperial Commando 2", Karen Traviss (PB)
 • grudzień 2010 - "Fate of the Jedi 6: Vortex", Troy Denning (HC)
  2011:
 • luty 2011 - książka o Nomi Sunrider, Alex Irvine (HC)
 • marzec/kwiecień 2011 - "Fate of the Jedi 7: Conviction", Aaron Allston (HC)
 • czerwiec 2011 - "Holostar", Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff (PB)
 • sierpień 2011 - "Fate of the Jedi 8", Christie Golden (HC)
 • wrzesień 2011 - "Choices", Timothy Zahn (HC)
 • październik 2011 - niezatytułowana książka, Jeff Grubb (PB)
 • listopad 2011 - niezatytułowana książka, nieznany autor (HC)
 • grudzień 2011 - "Fate of the Jedi 9", Troy Denning (HC)

  Ponadto Sue napisała, iż są już dwie zakontraktowane książki w twardej okładce na marzec i listopad 2012 roku, a także pewne plany na cały rok 2012 i 2013, ale poznamy je dopiero wtedy, jak będzie o nich coś więcej do powiedzenia.
  KOMENTARZE (20)
 • Książki

  Twórcy o "The Essential Atlas"

  2009-08-13 11:22:26 Suvudu  Na tegorocznym ComicConie w San Diego można było spotkać między innymi Dana Wallace'a i Jasona Fry, autorów "The Essential Atlas". Wysłannicy oficjalnego bloga wydawnictw Del Rey i Random House przeprowadzili z nimi wywiady. Oto czego się dowiedzieli:

  Ponieważ Przewodnik Po Planetach i Księżycach ma już 11 lat, autorzy pomyśleli o aktualizacji, gdyż wyszedł on przed prequelami i przed wydarzeniami z wojen klonów.

  Chcieli ulepszyć tamtą książkę - zastanawiali się co zatrzymać, co wyrzucić, a co dać nowego. Dali, jak powiadają, tony nowego materiału, jednocześnie zachowując profile planet oraz kolorowe mapy - jak pewnie niektórzy wiedzą, w tamtym przewodniku map nie było. Chcieli też zachować "esencję" tamtego przewodnika.

  Atlas zawierał będzie ponad 50 map. Na samym początku postanowiono narysować mapę galaktyki - jest ona duża, dwustronna i zawiera wręcz "śmiesznie dużą ilość detali". Każda mapa jest unikalna. Będą tam np. mapy Hoth czy Przestrzeni Huttów, jak wyglądała Republika podczas wojen klonów, światów Separatystów czy jak wyglądała Republika 20.000 lat wcześniej. Najpierw autorzy zastanawiali się jak to wszystko ułożyć, by miało logiczny sens, tak aby czytelnicy poczuli, że galaktyka jest prawdziwym, "żyjącym" miejscem. Zaczęto od rysowania ręcznego, później do akcji "wszedł" Photoshop. Autorzy zwrócili się o pomoc do dwóch rysowników map, Modiego i Chrisa Reiffa, po czym pozwolili im wykonywać ich robotę i im nie przeszkadzali. Rysownicy upewniali się, że wszystko do siebie pasuje, że nie ma żadnych "usterek" itp.

  Wyszukanie wszystkich planet, które są w atlasie zajęło wiele lat ciężkiej pracy. Autorzy musieli szukać czy dana planeta występowała w książce, grze, komiksie itp. Znajdziemy tam historię, naukę i geografię SW. Książka zaskoczy każdego - zarówno nowych jak i starszych fanów.

  Pod koniec na pytanie jaka planeta najbardziej im się podoba, Dan odpowiedział, że Coruscant, gdyż posiada wszystko co można sobie wyobrazić (restauracje, miejsca rozrywki, może nawet szkoły). Najgorszą wg niego jest Tatooine, bo jest najdalej od centrum galatyki i rozumie dlaczego Luke tak strasznie chciał się z niej wyrwać. Jason zaś chciałby żyć na Bespinie.  Wersje oryginalne (filmy) znajdziecie tu, tu, i tu.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (8)

  Książki

  "The Making of The Empire Strikes Back"

  2009-08-11 15:52:53 StarWars.com

  Z okazji 30 rocznicy Imperium Kontratakuje, wydawnictwo Del Ray Books zamierza wydać nowy przewodnik filmowy.
  Będzie to "The Making of The Empire Strikes Back", który pojawi się już w przyszłym roku. Na półki sklepowe w USA zawita prawdopodobnie na wiosne.
  Informowaliśmy o tym już w planach wydawniczych na lata 2009-2011
  "The Making of The Empire Strikes Back" zostanie przygotowany przez J.W. Rinzler.
  Autor był odpowiedzialny za poprzednią wersją albumu, dotyczącego Epizodu IV - "Making of Star Wars".
  W nowym przewodniku znajdą się nigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia, dokumenty, anegdotki o których nikt jeszcze nie słyszał, a także wiele wskazówek od aktorów i ekipy. Dodatkowo przyjrzymy się całemu procesowi powstawania filmu, a wszystko to uzupełnią nowe wywiady, z perspektywy czasu.
  KOMENTARZE (12)
  Loading..