TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiera "Red Harvest"

2010-12-29 12:02:24 swbooks

Wszyscy czytelnicy, którzy uwielbiają się bać, lub też ci, którzy uwielbiają prequele powinni być szczęśliwi. Nowa powieść pt. Red Harvest, prequel Szturmowców Śmierci, uderzyła do księgarń na zachodzie. Jej cena wynosi 27$, powieść ma 272 strony, a napisał ją Joe Shreiber. Książka ledwie co została wydana, jednak już pojawiają się pierwsze komentarze. Np. reżysera filmu Dead Snow Tommy'ego Wirkoli: Genialna... ta książka łączy dwa moje ulubione elementy: uniwersum Star Wars i Zombie.


Czasy Starej Republiki były mroczne i niebezpieczne, rycerze Jedi walczyli z Lordami Sithów i ich bezlitosnymi armiami. Ale Sithowie mają swoje plany - jest między nimi Darth Scabrous i jego marzenie, które wkrótce stanie się przerażająco prawdziwe.

W przeciwieństwie do innych Jedi, którzy znaleźli się w Korpusach Rolniczych, Hestizo Trace posiadła szczególny talent do opieki nad roślinami. Wkrótce jej spokojna egzystencja pośród różnych gatunków roślin zostaje przerwana przez przybycie wysłannika Dartha Scabrousa. Czarna orchidea, którą Trace się opiekowała jest ostatnim składnikiem starożytnej formuły, która zapewni Lordowi Sithów to, czego bardzo pragnie.

Głównym celem jej stworzenia jest nieznany wcześniej wirus - nie zabijający, lecz przekształcający istoty. Powstają głodni i niepowstrzymani nieumarli, mający apetyt na mięso żywych, dowodzeni przez Lorda, obsesyjnie pragnącego władzy i ostatecznej nagrody: życia wiecznego bez względu na cenę, jaką przyszłoby mu zapłacić...


Temat na forum.
KOMENTARZE (20)

Książki

"Oblężenie"

2010-12-27 22:59:27

Niektórzy szczęśliwcy cieszą się najnowszą powieścią Star Wars już od paru dobrych dni. Jednak w niektórych miejscach dopiero niedawno Oblężenie pojawiło się w księgarniach. Książka Karen Miller kosztuje 34,80 zł, a tłumaczeniem zajęli się Anna Hikiert i Andrzej Syrzycki. Przypominamy, że pierwszą książką wydaną w 2011 r. będzie Gwiazda Śmierci.Piąty tom cyklu WOJNY KLONÓW

Odległa planeta w Zewnętrznych Rubieżach nie ma znaczenia strategicznego ani politycznego, a jednak została zaatakowana przez Separatystów. Wysłani na Lanteeb Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker odkrywają jej sekret – lecz mogą nie zdążyć go ujawnić. Ścigani przez roboty bojowe Separatystów chronią się w górniczej wiosce, która staje się pułapką…


Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Książki

Zwiastun ''Star Wars: Frames''

2010-12-22 14:42:05 Wired.com

Ostatnimi czasy wszystkie najlepsze książki wymagają swoich zwiastunów, nie inaczej jest z ultymatywnie ekskluzywnym wydawnictwem dla kolekcjonerów "Star Wars: Frames", o którym pisaliśmy już tutaj. To sześciotomowy album złożony z samych kadrów z sagi Star Wars, a ich wybór nie był przypadkowy, ani łatwy, wszystkie zostały osobiście wybrane przez George'a Lucasa, a razem jest ich ponad 1400. Jak sam stwórca wypowiedział się przy okazji promocji książki: "Kinematografia nie polega na technologii, ale na oświetleniu, na kompozycji, na smaku. Ostatecznie chodzi o zrozumienie swoich umiejętności".

O ekskluzywności wydawnictwa świadczą proste fakty: prace nad albumami trwają od 2005 roku, zostanie ich wydrukowanych tylko 1138, każdy opatrzony zostanie certyfikatem autentyczności podpisanym własnoręcznie przez George'a Lucasa, wszystkie albumy będą ręcznie zszywane i składane w drewnianym pudełku wyściełanym japońskim jedwabiem, z dwoma medalionami Dartha Vadera i Yody.

Takie ekskluzywne wydawnictwo musi mieć też swoją ekskluzywną cenę: w tym wypadku jest to okrągłe 3000$. "Star Wars Frames" pojawi się w sprzedaży w sklepie StarWarsShop od 8 stycznia 2011.


KOMENTARZE (22)

Książki

Zapowiedź ''Gwiazdy Śmierci''

2010-12-09 16:01:35 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź powieści "Gwiazda Śmierci", autorstwa Michaela Reavesa i Steve'a Perry'ego. Książka pojawi się w sklepach w czwartek, 20 stycznia 2011 r. Jej cena okładkowa wyniesie 34,80zł, a objętość 360 stron. Przekładem zajął się Błażej Niedziński.

Senator Palpatine, Mroczny Lord Sithów, przejął kontrolę nad galaktyką. Lecz wie, że tylko absolutny strach zapewni mu niekwestionowane panowanie. Nawet przerażająco okrutny Darth Vader nie jest w stanie stłumić ducha Rebelii. Tak rodzi się straszliwe marzenie Imperatora - budowa gigantycznej bojowej stacji kosmicznej.

Najbardziej błyskotliwe umysły i niezwykłe osobowości, najbardziej ambitni i najbardziej zdeprawowani, żołnierze i niewolnicy, szpiedzy i mściciele – ich losy krzyżują się, gdy Gwiazda Śmierci przemierza drogę od dziewiczego lotu do ostatecznego unicestwienia w najmroczniejszym rozdziale historii Gwiezdnych Wojen.


Temat na forum.

Więcej zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (42)

Książki

Prolog "Deceived"

2010-12-06 16:27:02 różne

Autor Paul S. Kemp, odpowiedzialny między innymi za Rozdroża Czasu, zapowiedział na swoim twitterze, że w magazynie Star Wars Insider, ukaże się niesamowicie krótkie opowiadanie, poświęcone Darthowi Malgusowi.
Autor zbliżającej się książki "Deceived", nie napisał jednak, o który numer może chodzić. Prawdopodobnie jednak będzie to wydanie przed marcowe, gdyż sama główna powieść ukaże się 22 marca. Co wiadomo o samym opowiadaniu? Jest umiejscowione przed "Deceived" i opowiada historię Dartha Malgusa. Autor niestety nie wyjawił nic więcej. Pozostaje nam czekać na więcej informacji.
KOMENTARZE (6)

Książki

Premiera "Vortex"

2010-12-02 11:16:54 Oficjalna

W tym tygodniu, w USA miała swoją premierę kolejna powieść z uniwersum Star Wars. Vortex to kolejny tom serii Fate of the Jedi, która kontynuuje wątki rozpoczęte w dwóch poprzednich - Nowa Era Jedi i Dziedzictwo. Przypominamy, że jest to ostatnia z wielotomowych serii. Del Rey po jej zakończeniu, chce powrócić do stylu wydawania książek z przed 1999 r., kiedy to wydawano maksymalnie trylogie.
Szósty tom, napisał Troy Denning, który również napisał wcześniejszy tom, pt. Abyss

"Vortex" w Wielkiej Brytanii będzie dostępny dopiero od 9 grudnia. Oryginalnie kiążka w USA miała ukazać się 7 grudnia, jednak zmieniono datę na 30 listopada. UK pomimo to nie zmieniło dnia wydania szóstego tomu.W niesamowitym wyniku wypadków, Luke i jego syn Ben sprzymierzyli się z Sithami, którzy wcześniej mieli za zadanie ich zlikwidować. Ich połączone siły zostały skierowane przeciwko istocie znanej jako Abeloth, której potęga doprowadzała młodych Jedi do szaleństwa. Jednak wraz ze zniknięciem Abeloth i przywróceniem rycerzom władzy nad ich myślami, Sithowie dopuścili się zdradzieckiego zamachu na życie Luke'a.

Luke i Ben nie mają czasu na odwet. Powstaje jeszcze bardziej złowrogie zagrożenie, które zagrozi nie tylko Jedi, ale i całemu Sojuszowi Galaktycznemu. Chyba, że Skywalkerowie przetrwają, by ogłosić alarm, oraz przekazać dalej informacje które zdobyli o Abeloth i Sithach. Galaktyka może ucierpieć jak nigdy dotąd. Wsparcie którego potrzebują Skywalkerowie zostało jednak uziemione na Coruscant, w politycznej batalii pomiędzy Zakonem Jedi, a przywódczynią Galaktycznego Sojuszu Natasi Daali. Konflikt ten sięga krytycznego punktu.

Luke i Ben zostają uciekinierami, zabierając ze sobą również tajemniczą i niebezpieczną Vestarę Khai. Wraz z grupą ścigających ich Sithów, Skywalkerowie wkrótce zdają sobie sprawę z tego, że zostali uwięzieni na księżycu Pydyr. Z jednej strony mają byłych sojuszników, z kolei z drugiej wściekły tłum Fallanassi. Nowy pakt może być ich jedynym ratunkiem. Ale czy Sithom można jeszcze ufać?

Najsłynniejsza drużyna ojciec-syn w galaktyce została pozbawiona sprzymierzeńców i możliwości obrony. Rozpoczęło się odliczanie do galaktycznej katastrofy, a czasu jest coraz mniej!KOMENTARZE (7)
Loading..