TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedź ''Star Wars: Visions''

2010-03-30 20:01:58 StarWars.com

Na oficjalnej ukazała się zapowiedź albumu wydawnictwa Abrams Books pod tytułem ''Star Wars: Visions'', o którym pisaliśmy wcześniej w tym miejscu:

Gdy "Gwiezdne wojny" zadebiutowały w 1977 roku, zrewolucjonizowały one wizualny pejzaż głównego nurtu amerykańskiej sztuki filmowej, przenosząc fanów w nowe galaktyki i przedstawiając im niezliczone, a dziś już klasyczne postacie, kostiumy, obcych, planety i statki kosmiczne. Do 2005 roku, razem ostatnim filmem w kinach, Saga Star Wars stała się fenomenem wpływającym na kultury na całym globie.

Od samego początku estetyka Gwiezdnych Wojen była silnie inspirowana artystami komiksowymi od lat 30. do 70., pracami słynnych rysowników jak Chesley Bonestell, John Berkey, czy Frank Frazetta, oraz innych, w tym artystów klasycznych. Kiedyś George Lucas sięgał po prace N. C. Wyetha i Normana Rockwella czerpiąc z nich inspirację, a teraz sam zaprosił ponad 100 najlepszych współcześnie działających ilustratorów, projektantów, rysowników i artystów, żeby stworzyli swoje prace oparte lub inspirowane ich ulubionymi postaciami, tematami, pejzażami, czy momentami z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: Visions zbiera najlepsze z tych prac razem po raz pierwszy, świętując ponad trzydzieści lat Gwiezdnych Wojen, zbierając dzieła współcześnie pracujących talentów, w każdym stylu i gatunku, w tym między innymi: Amano, Allan R. Banks, Harley Brown, Gary Carter, James Christensen, Michael Coleman, Kinuko Craft, Jim Dietz, Phillipe Druillet, Donato Giancola, Ann Hanson, H. R. Giger, Daniel Greene, Ron Kleeman, Arantza Martinez, Syd Mead, Moebius, Paul Oxborough, Alex Ross, Anthony J. Ryder, Dolfi Stoki, William Stout, Dan Thompson, Julie Bell and Boris Vallejo, Scott Waddell, Yuqi Wang, and Jamie Wyeth.

Łącząc wyobraźnię, piękno i rozmach filmów, seriali telewizyjnych i wielu innych, "Star Wars Visions" to zarówno hołd jej złożony, ale też zupełnie nowy sposób na odkrywanie odległej galaktyki.


Przy tej zapowiedzi zaprezentowano też dwie nowe prace autorstwa Daniela E. Greene, oraz Maseya. Poprzednie opublikowane prace można obejrzeć tutaj.


"Star Wars: Visions" zawierać będzie przedmowę Georgea Lucasa, oraz wstęp napisany przez J.W. Rinzlera, wydane w grubej oprawie, ma mieć 176 stron, a w nich 120 kolorowych i czarno-białych ilustracji. Planowana cena tego albumu to 40$.

Co ciekawe, na Amazonie pojawiła się też zapowiedź Limitowanej Edycji tego albumu, ma zostać wydany w specjalnym powiększonym formacie, powinien zawierać dodatkowe pięćdziesiąt prac, oraz niepublikowane wcześniej szkice, fragmenty rysunków próbnych i wiele innych dodatków, w tym 5 wydruków giclee z podpisami takich artystów jak Jamie Wyeth, Alex Ross, Moebius, Donato Giancola, and Daniel Greene. Cena takiego ekskluzywnego wydania limitowanego ma wynosić 400$ (obecnie kosztuje 252$ w księgarni Amazon).
KOMENTARZE (10)

Książki

''Darth Bane: Zasada Dwóch'' w sprzedaży

2010-03-28 19:21:11 Amber

W mijającym tygodniu Wydawnictwo Amber wprowadziło do sprzedaży drugi tom opowiadający o losach lorda Sithów Datha Bane’a pod tytułem „Darth Bane: Zasada Dwóch”. Książkę na język polski przełożył Andrzej Syrzycki. Powieść kosztuje 34,80 zł brutto i liczy 320 stron. Książka swoją premierę miała we wtorek 23 marca, obecnie powinna dotrzeć do znacznej większości księgarń w naszym kraju.

Po bitwie na Ruusanie ocalał tylko jeden Sith – Darth Bane, wyznawca Zasady Dwóch, według której w galaktyce może żyć równocześnie tylko dwóch Sithów: mistrz i jego uczeń. Dziesięcioletnia Zannah, która pokonała dwóch Jedi, wydaje się odpowiednią kandydatką i pojętną uczennicą. Może stać się kluczem do zniszczenia Jedi i przejęcia władzy w galaktyce. Bane postanawia ją wyszkolić, chociaż wie, że kiedyś Zannah go zabije...


Temat na forum


Dla fanów Dartha Bane’a to nie koniec dobrych wieści. Wydawnictwo Amber zapowiedziało wydanie kontynuacji „Zasady Dwóch” i to już niedługo. Książka „Darth Bane: Dynastia Zła” ukaże się w księgarniach 27 kwietnia. Jej tłumaczem jest Błażej Niedziński. Powieść będzie liczyć 296 stron i kosztować 32,80 złotych brutto. Początkowo w kwietniu swoją premierę miał mieć „Rozkaz 66” – czwarty tom serii „Komandosi Republiki”. Miłośnicy tego cyklu będą musieli poczekać na ostateczne rozwiązanie przygód drużyny Omega do maja.

Zgodnie ze stworzoną przez Dartha Bane’a Zasadą Dwóch uczeń musi pokonać swojego mistrza, udowadniając, że jest godny stanąć na czele zakonu Sithów. Dlaczego więc Zannah wciąż nie wyzywa go na pojedynek?

Bane potrzebuje czasu, by znaleźć i wyszkolić nowego ucznia. Żeby posiąść sekret długowieczności, postanawia odnaleźć holocron starożytnego mistrza Sithów. Ale wpadnie w zasadzkę, z której uratować może go Zannah – po to tylko, by stoczyć z nim ostateczną walkę...Temat na forumKOMENTARZE (22)

Książki

Kilka informacji od Sue

2010-03-24 12:28:00

Jak zwykle, czasem Sue Rostoni coś puści na forum oficjalnej. Tym razem klika krótkich informacji.

W Lucasfilm myślano nad restartem EU, acz nigdy poważnie nie brano go pod uwagę. (Żadnych rebootów).

Sean Stewart raczej nie wróci do powieści SW, za to Sue jest w kontakcie z Jamesem Luceno, acz na razie nie ma się co napalać na jego powrót. Stover także woli zająć się swoimi własnymi projektami, niż wracać do SW.

Książki z Wojen Klonów jeszcze długo nie zostaną ułożone chronologicznie.

Książka o Nomi Sunrider będzie się dziać już po komiksach, gdzieś w 3980 przed Yavinem. „Holostar” będzie się dziać jakieś 2 lata przed bitwą o Yavin, a „Black Orchid” około 4000 lat przed. Wszystkie te daty są orientacyjne.

Last Tribe of the Sith: Savior ukaże się 27 kwietnia.

Seria młodzieżowa Adventures in Hyperspace, Windhama, nie będzie kontynuacją Ucznia Jedi/Jedi Questa/Last of the Jedi/Rebel Force’a. Będzie to nowa seria, acz skierowana do młodszego odbiorcy.

Poza tym program książkowy Indiany Jonesa znów jest właściwie martwy.
KOMENTARZE (0)

Książki

Okładka ''Star Wars: Year By Year''

2010-03-20 00:21:52 StarWars.com

Poniżej przedstawiamy okładkę i obwolutę albumu "Star Wars: Year By Year - A Visual Chronicle", o którym pisaliśmy już wcześniej. Tworzeniem tej ksiązki zajęli się autorzy doświadczeni w publikacjach gwiezdnowojennych: Pablo Hidalgo, Gus Lopez, Daniel Wallace i Ryder Windham. Album, wydany przez wydawnictwo DK, ma przedstawiać historię Star Wars od wczesnych lat siedemdziesiątych, przez produkcję starej i nowej trylogii, aż do "The Clone Wars"; od wczesnych inspiracji, po najnowsze premiery, a wszystko opatrzone wieloma zdjęciami.

Książka liczyć będzie 320 stron, a cena okładkowa to 50 dolarów. Planowana premiera albumu to sierpień 2010.

KOMENTARZE (10)

Książki

Zapowiedź książeczki dla młodych czytelników UPDATE

2010-03-16 18:54:27 katalog wydawnictwa Penguin


W katalogu wydawnictwa Penguin ukazała się zapowiedź książeczki Roba Valoisa przeznaczonej dla młodych czytelników w wieku 8-12 lat, zatytułowanej "Defenders of the Republic". To historia oddziału klonów, którego członkowie rozpoczynają karierę jako zwykli kadeci, a kończą jako elitarny oddział ARC.

Wydanie, prawdopodobnie związane z nowym filmem kinowym, będącym wstępem do serialu, planowane jest na 28. października tego roku. Książka liczyła będzie 160 stron, wyda ją wydawnictwo Grosset & Dunlap, a kosztować ma 6,99 USD.

UPDATE

Okazuje się, że to fałszywy alarm. Nie planowano filmu będącego wstępem do sezonu, a Frank Parisi, będący kierownikiem działu dla młodych czytelników oświadczył, że informacja ta "przeciekła" do internetu bez jego wiedzy. Wygląda więc na to, że i książka zostanie skasowana.
KOMENTARZE (12)

Książki

Premiera ''Fate of the Jedi: Backlash''

2010-03-09 20:47:46 StarWars.com

Po dość długiej przerwie seria „Fate of the Jedi” wraca na półki księgarń za oceanem. Wszystko za sprawą czwartego tomu cyklu pod tytułem „Backlash”. Książkę napisał Aaron Allston, ma ona 256 stron i jest wydana w twardej oprawie. Powieść bezpośrednio kontynuuje wątki opisane w „Fate of the Jedi: Abyss” Troya Denninga. Niecały miesiąc temu premierę miał Lost Tribe of the Sith #3: Paragon, e-book serii powiązanej z „Fate of the Jedi”. „Fate of the Jedi” w chronologii został umiejscowionyy parę lat po wydarzeniach ukazanych w „Dziedzictwie Mocy”. W poniższym opisie książki znajduje się dużo spoilerów dotyczących czasów Ery Dziedzictwa!

(Spoiler): Trzy główne wątki przewijają się przez całą serię "Fate of the Jedi". Pierwszym jest podróż Wielkiego Mistrza na wygnaniu, Luke'a Skywalkera, oraz jego syna Bena, po planetach zamieszkanych przez różne odłamy użytkowników Mocy. Ma ona na celu odkrycie powodów, dla których Jacen Solo obrał drogę złych Lordów Sithów. Drugim są próby złamania potęgi Zakonu Jedi przez przywódczynię Sojuszu, Natasi Daalę, gdy na wielu różnych planetach młodzi rycerze zaczynają popadać w obłęd. Trzeci, to opowieść nieznanego wcześniej plemienia Sithów, którzy przybywają do znanej galaktyki po to, by zabić Luke'a Skywalkera, zniszczyć wszystkich Jedi i przywrócić Sithów jako największych władców. "Backlash" pokaże nam, jak Luke i Ben docierają na śmiercionośną Dathomirę - do domu Sióstr Nocy, znanych także jako Wiedźmy z Dathomiry. W tym samym czasie, starożytne zło, wypuszczone ze swojego więzienia, będzie zapuszczać swoje macki jeszcze dalej wgłąb galaktyki. (Koniec Spoilera)


Przy okazji premiery „Backlash” można zapowiedzieć kolejny tom serii „Fate of the Jedi: Allies”, który swoją premierę będzie miał w 25 maja. Niedawno na oficjalnej stronie StarWars.com zaprezentowano tylną okładkę książki, na której widnieje wiecznie młody Lando Calrissian. Obwoluta w całej okazałości prezentują się następująco:Natomiast poniżej znajdziecie opis fabuły książki nasączony spoilerami!

(Spoiler): Niełatwa i bezprecedensowa koalicja Jedi i Sithów wkracza do mrocznej i zdradzieckiej części kosmosu znanej jako Otchłań, by znaleźć dziwną istotę, która zasadziła się na Luke'a Skywalkera podczas jego podróży odtwarzającej pielgrzymkę swojego siostrzeńca Jacena Solo.

Sprzymierzone siły oczekują na planecie Klatooine na posiłki od Lando Calrissiana, ten kruchy sojusz jest zagrożony przez obecność Huttów. Leia, Han, Jaina i Jag stąpają po cienkiej linii pomiędzy prawem Sojuszu Galaktycznego a wspieraniu Luke'a, Bena Skywalkera i uczennicy Sith Vestary Khai, którzy mogą być jedyną szansą na poprowadzenie misji do sukcesu... lub katastrofy.
(Koniec Spoilera)


Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Książki

Dwie kolejne prace z ''SW: Visions''

2010-03-06 00:06:28 StarWars.com

Jak pisaliśmy już wcześniej, wydawnictwo Abrams Books, które zajmuje się publikacją drogich albumów wysokiej jakości, na jesień 2010 przygotowuje album "Star Wars: Visions", w którym swoje premierowe prace zaprezentują artyści nie zajmujący się zbyt często fantastyką. Wśród dotychczas zapowiedzianych twórców znajdują się: Ed Binkley, Donato Giancola, Jacob A. Pfeiffer, oraz Enki Bilal.

Teraz oficjalna zaprezentowała dwie kolejne prace autorstwa: Davida Pentlanda i Raymonda Swanlanda:

Przy tej okazji warto też przypomnieć sobie wcześniej opublikowane prace z tego albumu:


KOMENTARZE (17)

Książki

Nowy przewodnik po Wojnach Klonów

2010-03-05 11:56:25 StarWars.com

Zgodnie z zapowiedzią oficjalnej, w sierpniu tego roku pojawi się nowa część z serii przewodników "The Star Wars Visual Guide", tym razem w całości poświęcona wszystkim liniom frontu zaprezentowanym w serialu The Clone Wars: album " Star Wars: The Clone Wars - New Battlefronts: The Visual Guide", którego napisaniem ponownie zajął się Jason Fry.

"Wojna wciąż wstrząsa galaktyką! Republikańska Armia Klonów i Rycerze Jedi wciąż walczą z zagrożeniem ze strony Separatystów. Jednak w niebezpieczeństwie wciąż stają nowe światy, a z mroku wyłaniają się nowi wrogowie. Sprawy mogą się wkrótce skomplikować...ale na szczęście wydawnictwo DK Books poprowadzi Cię przez wszystkie najważniejsze potyczki i wybuchowe przygody z serialu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów w trzeciej części wielkiego hitu, serii Visual Guide."


Jason Fry wcześniej napisał dwie poprzednie części przewodników: The Clone Wars: The Visual Guide, oraz Visual Guide Ultimate Battles, brał też udział w tworzeniu albumu Essential Atlas.
KOMENTARZE (5)

Książki

Plotki i zapowiedzi od Sue Rostoni

2010-03-04 00:00:56 RI

Co pewien czas Sue ma takie dni, że faktycznie zgodnie z harmonogramem swej pracy, odpisuje na forach. Jak tylko odpisze, zazwyczaj znajdzie się tam kilka ciekawych informacji, oto kolejna ich porcja.

Kontrakt z Del Rey kończy się w roku 2013, na pozostały okres nie ma planów wobec pisania kolejnej dłuższej serii. Raczej skoncentrują się na książkach pojedynczych, dylogiach i trylogiach.

Podpisano już niektóre kontrakty na rok 2012. W marcu pojawi się książka w twardej okładce, acz na razie nie wolno o niej nic mówić (także o autorze). W listopadzie pojawi się czwarty tom Nocy Coruscant pt. „Jedi Dawn” autorstwa Michaela Reavesa i Mayi Bohnoff. Oboje pracowali nad trzecim tomem serii (acz wymieniono tylko Reavesa) oraz nad „Holostar”. Będzie to ostatni tom w serii. Zostanie on wydany w twardej okładce. W lutym zaś zobaczymy drugi tom „Imperial Commando”, który także zakończy serię, acz będzie to paperback. Autora już wybrano, acz na razie nic więcej nie można ujawnić.

Admirał Thrawn pojawi się w „Choices” Timothy’ego Zahna. To także tytuł roboczy.

Na razie nie jest określona linia pokrewieństwa między Benem a Kolem Skywalkerami.

Nie ma szans na wznowienia starszych książek w wersji poprawionej.

Na razie nie ma też pomysłów by rozbijać dalej ery w sadze.

Sue i Shelly czekają na propozycję Jeffa Grubba na temat fabuły jego książki.

„Holostar” to wciąż tytuł roboczy.

„Black Orchid” to prequel do „Szturmowców śmierci”.

Allies” dzieje się jakieś pół roku po „Backlash”. Niestety, ponieważ „Blood Oath” zostało skasowana, trzeba coś zrobić z Zekkiem i jego los zostanie rozwikłany niebawem w serii „Fate of the Jedi”. Na tylnej okładce „Allies” pojawi się Lando.

Tytuł czwartego tomu „Lost Tribe of the Sith” to „Savior”. Ukaże się on w kwietniu. Zebrana antologia powinna się pojawić w roku 2012, acz na razie nie jest to jeszcze dokładnie określone.

Zarówno komiks jak i książka „Knight Errant” będą ze sobą powiązane, ale nadal dość niezależne od siebie, tak by można je czytać osobno. Przeczytane razem pozwolą pełniej spojrzeć na fabułę i bohaterów. Pierwszy zacznie być wydawany komiks.

Nie ma żadnych planów na temat kontynuacji Dartha Bane’a. Dotyczy to także (a może przede wszystkim) książki o Zannah.

Okładka do „Fatal Alliance” jest już prawie skończona, niebawem pojawi się na oficjalnej. Sue potwierdziła także, że to w tej książce Sean Williams wystawił na aukcję możliwość nazwania jednej z postaci. Dochód przeznaczył na cele charytatywne. Przyznała także, że ze względu na umowy z LucasArts, nie może za bardzo ujawniać informacji na temat książek związanych z grami. Jedynie może powtórzyć to, co zostało oficjalnie podane.

Sue po raz kolejny potwierdziła, że seria „Secret Missions”, poza drugim tomem będzie mieć przynajmniej kolejne dwa (acz na razie nie sprecyzowała nic więcej). Natomiast nie będzie kolejnych książeczek z cyklu „Star Wars Missions”.

Z komiksowych wieści „The Old Republic Volume One: Threat of Peace” nie został skasowany, ale Sue nie chciała wyjawić, co się z nim dzieje. Kazała tylko czekać. Podobnie jak uspokaja wszystkich czekających na „Mroczne czasy”. Na razie nie wiadomo, czy będą przedruki webkomiksów a jeśli tak, to w jakiej formie.

Sue także poopowiadała trochę o fanficach. Legalnie nie można ich pisać, gdyż naruszają one prawa autorskie Lucasfilmu, acz jeśli nikt na tym nie zarabia, LFL przymyka na to oko. Natomiast bez prośby o pozwolenie można pisać satyry, parodie czy książki w stylu „The Strange Case of Origami Yoda”.

Na koniec roboczy plan wydawniczy na rok 2011, nie zawierający jednak książek związanych z grami.

Luty 2011: „Black Orchid”, hardcover autorstwa Joe Schreibnera
Luty 2011: „Knight Errant”, paperback Johna Jacksona Millera
Marzec 2011: „Holostar” Michaela Reavesa i Mayi Bognoff
Kwiecień 2011: „Fate of the Jedi: Conviction”, hardcover Aarona Allstona
Czerwiec 2011: Hardcover o Nomi Sunrider (na razie bez tytułu) Alex Irvine
Lipiec 2011: paperback, sequel do „Rozdroży czasu” Paula Kepma
Sierpień 2011: „Fate of the Jedi” (tytuł nieznany), hardcover Christie Golden
Wrzesień 2011: „Choices” Timothy’ego Zahna (hardcover?)
Październik 2011: paperback Jeff Grubba (tytuł nieznany)
Listopad 2011: hardocover (bez tytułu i jeszcze bez autora)
Grudzień 2011: „Fate of the Jedi” (tytuł nieznany), hardcover Troya Denninga


KOMENTARZE (19)
Loading..