TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedź powieści "Deceived"

2010-04-30 11:10:29 StarWars.com

Niedawno informowaliśmy was o zapowiadanej na lipiec książce Seana Williamsa "Fatal Alliance" powiązanej z nadchodzącą grą "The Old Republic". Dziś na stronie oficjalnej Starwars.com znalazła się zapowiedź kolejnej powieści, autorstwa Paula S. Kempa, który napisał wydaną także w Polsce książkę "Rozdroża Czasu" zatytułowanej "Deceived". Będzie to opowieść, której bohaterem jest znany z z trailera Lord Sithów, Darth Malgus. Autor odkryje jego początki w zakonie Sithów, a także późniejsze triumfy i walkę z mistrzem Jedi, widzianą w zwiastunie, która dała początek ostatniej bitwie Wielkiej Wojny przed podpisaniem traktatu z Coruscant.

Autor napisał ją w ścisłej współpracy z BioWare i LucasArts, aby najpełniej oddać postać i historię Malgusa.

Powieść ukaże się 28. grudnia tego roku, w twardej okładce. Liczyła będzie 256 stron, a zapłacić za nią trzeba będzie 17,82 dolarów.


KOMENTARZE (30)

Książki

E-premiera ''Lost Tribe of the Sith: Savior''

2010-04-29 18:22:00 StarWars.com

Wczoraj na oficjalnej stronie StarWars.com zamieszczono informację o premierze e-booka „ Lost Tribe of the Sith: Savior”, który jest 4 tomem e-serii. „Savior” (w tłumaczeniu na język polski oznacza „zbawcę”) można pobrać z tego miejsca (format pdf); plik waży zaledwie 325 KB. Linki do poprzednich części „Lost Tribe of the Sith”, a także nasze recenzje cyklu, znajdziecie w bastionowej chronologii opowiadań i e-booków. Akcja serii toczy się niecałe 5000 lat przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, kiedy Imperium Sithów wywołało Wielką Wojnę Nadprzestenną z Republiką.

Na „Savior” znajdziecie ekskluzywny preview do książki „Fate of the Jedi: Allies”, którego premiera odbędzie się w maju. Poniżej natomiast znajduje się opis e-powieści.

25 lat temu rozbitkowie porzuconego statku Sithów „Omenu” krwawo podbili rdzenną populację i przejęli kontrolę nad planetą Kesh, usytuowali się jako władcy i rozpoczęli transformację prymitywnej cywilizacji Keshiri w społeczeństwo Sithów. Nie pozostawiając na swojej drodze nic, włączając w to rodzonego brata, kapitan „Omenu” Wielki Lord Yaru Korosin rządził od tego czasu bez sprzeciwu. Ale jego dni i dni bezwzględnej władzy Sithów na Kesh mogą zostać policzone.

Rewolta i zemsta wrze w sercach dwóch kobiet będących blisko Korosina. Pierwszą z nich jest Adari Vaal, wygnana Keshiri, która wspomogła Sithów w dominowaniu Kesh, a teraz prowadzi tajemny ruch oporu przeciwko nim. Drugą jest Seelah, żona Korosina, wdowa po jego zamordowanym bracie i organizator spisku, którego celem jest zabicie Wielkiego Lorda i przejęcie jego władzy. Ale czy wygody króla i arogancko stępione sumienie Korosina przechytrzy instynkty Sitha? Czy jest on gotów zmierzyć się szybko i bezlitośnie z zagrożeniem nadchodzącym z każdej strony?

Przeciwniczki, Adari i Seelah są nieświadome swojego przeznaczenia i zmiennych gambitów. Wiedzą tylko, że nie mogą już zawrócić ani uciec od konsekwencji w razie porażki.


Pobierz „Lost Tribe of the Sith #4: Savior” (format pdf)Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Książki

Sekretne zdjęcie George’a Lucasa i nowe albumy

2010-04-29 15:08:44 StarWars.com

W sieci pojawiło się kilka intrygujących informacji o albumach powiązanych ze Star Wars.

Na oficjalnej ukazała się przykładowa strona z zapowiadanego przez nas albumu o tworzeniu Epizodu piątego: "The Making of The Empire Strikes Back". Na tej przykładowej stronie widzimy zdjęcie z pierwszym ujęciem jakie kiedykolwiek zrobiło ILM, wraz z podpisami jego pracowników.

Dlaczego zdjęcie nie pojawiło się w pierwszej książce z tej serii? Na to pytanie niech odpowie sam autor - J.W. Rinzler: "Pewnego dnia po ukończeniu pracy nad albumem "Making of Star Wars", kiedy pisano już o nim w prasie, ale nie ukazał się jeszcze w księgarniach, rozmawiałem z Georgem i wspomniałem, że nigdy nie udało nam się odkryć od jakiego ujęcia rozpoczęła się praca nad efektami specjalnymi. On powiedział coś w stylu "O, to bardzo proste. Mam to w swoim biurze. Chłopaki z ILM wszyscy podpisali się na zdjęciu tego ujęcia i mi je podarowali". Szczęka mi opadła i zapytałem George’a czy mógłbym to sfotografować. On się zgodził i przywiózł je na Ranczo Skywalkera, gdzie Tina Mills, szefowa Archiwum Zdjęciowego, zrobiła kilka zdjęć. Oczywiście było już za późno, żeby dodać to do " Making of Star Wars", ale wydawało się to bardzo dobrym sposobem na rozpoczęcie "The Making of The Empire Strikes Back."

Album wydany w twardej oprawie ma mieć 372 stron, a jego premierę przesunięto, ukaże się dopiero październiku.


Z kolei źródła serwisu TheForce.Net zauważyły w katalogach księgarni internetowej Amazon kilka ciekawych zapowiedzi: po pierwsze w Kanadzie, według tamtejszej wersji Amazonu ponownie zostanie wydany album "The Wildlife of Star Wars", po niemal dziesięciu latach, tym razem w miękkiej oprawie, i w zapowiadanej cenie 26.95 kanadyjskich dolarów (około 80 złotych). W sprzedaży już w lipcu.

Ponadto na Amazonie wypatrzono dwa, nie zapowiedziane jeszcze oficjalnie albumy: w październiku tego roku ukaże się 260-stronicowy katalog "Star Wars: The Gentle Giant Archive". Drugim tytułem jest album powiązany z oczekiwaną grą video: "The Force Unleashed 2: Prima Official Game Guide", w którym znajdą się nie tylko grafiki, które powstały przy produkcji gry, ale też szczegółowe informacje na jej temat: opisy kolejnych misji i poziomów, szczegółowe mapy poszczególnych lokacji, opisy broni, umiejętności i przedmiotów, czy podpowiedzi pomagające odblokować sekrety gry. Wydany w dwóch wersjach - w grubej i w zwykłej okładce, w sprzedaży ma ukazać się 31 grudnia 2010.
KOMENTARZE (6)

Książki

Zapowiedź książki "Komandosi Imperium: Legion 501"

2010-04-28 05:27:45 Wydawnictwo Amber

Na stronie wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź książki Karen Traviss zatytułowanej Komandosi Imperium: Legion 501, będącej kontynuacją serii "Komandosi Republiki". Liczyła będzie 504 strony, ukaże się 24. czerwca tego roku w cenie 37,80 zł. Przekładem zajęli się Anna Hikiert i Andrzej Syrzycki.

Byli prawą ręką Republiki. Teraz są żelazną pięścią Imperium…

Wojny Klonów się skończyły. Byli komandosi Republiki są rozproszeni. Darman i Niner służą pod dowództwem Lorda Vadera w legionie szturmowców, który poluje na ocalałych Jedi. Lecz nie tylko oni stają wobec takiego testu. Pod brutalnymi rządami Imperium dawne sojusze i nienawiści nie mają już znaczenia. Gdy nad galaktykę nadciąga nowa groźba, stary przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem…


Temat na forum

Wczoraj natomiast na terenie całego kraju ukazał się długo wyczekiwany ostatni tom trylogii Dartha Bane'a zatytułowany Dynastia Zła. Przekład: Błażej Niedziński, liczba stron: 296, cena: 32,80 zł.

Zgodnie ze stworzoną przez Dartha Bane’a Zasadą Dwóch uczeń musi pokonać swojego mistrza, udowadniając, że jest godny stanąć na czele zakonu Sithów. Dlaczego więc Zannah wciąż nie wyzywa go na pojedynek?

Bane potrzebuje czasu, by znaleźć i wyszkolić nowego ucznia. Żeby posiąść sekret długowieczności, postanawia odnaleźć holocron starożytnego mistrza Sithów. Ale wpadnie w zasadzkę, z której uratować może go Zannah – po to tylko, by stoczyć z nim ostateczną walkę...Temat na forum


Pozostałe zapowiedzi dotyczące książek polskich i zagranicznych, które zostaną wydane w tym roku znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (28)

Książki

Okładka ''The Old Republic: Fatal Alliance''

2010-04-24 20:22:03 StarWars.com

Jak już kilkakrotnie pisaliśmy, 20. lipca tego roku w USA ukaże się powieść Seana Williamsa pt. "Fatal Alliance". Liczyła będzie 432 strony, będzie miała twardą oprawę, a zapłacić za nią trzeba będzie 27 dolarów. Kilka dni temu strona oficjalna zaprezentowała okładkę, którą przedstawiamy poniżej.Przypomnijmy fabułę:

Spoiler: Tassaa Bareesh z huttyjskiego syndykatu zbrodni ogłasza aukcję, która ściąga uwagę wszystkich jak galaktyka długa i szeroka. Obecni są na niej przedstawiciele Republiki i Sithów, padawan wysłany do sprawdzenia owej aukcji, żołnierka wyrzucona z jednostki o nazwie Blackstar oraz tajemniczy Mandalorianin mający własne motywy.

Przedstawiciel Republiki nie jest jednak tym kim wydaje się być, Sith jest okrutnym uczniem, padawan Jedi boi się, że nie podoła aby wytrwać na słusznej ścieżce. Żołnierka pragnie odkupić swoje winy i oczyścić reputację, natomiast Mandalorianin stara się wyprzedzić wszystkich.
Nikt z nich nie zamierza brać udziału w aukcji - zamiast tego postanawiają ukraść pilnie strzeżony artefakt.

Ale prawda o skarbie jest niebezpieczna. W końcu Sithowie, Jedi, siły Republiki i Imperium muszą zrobić coś czego nigdy nie robili: połączyć siły aby powstrzymać zagrożenie mogące zniszczyć galaktykę.
Koniec spoilera.

Temat na forum
KOMENTARZE (19)

Książki

Informacje o polskim rynku wydawniczym

2010-04-21 20:29:00 wirtualny wydawca

Zmiany w Egmoncie

Z wydawnictwa Egmont Polska odchodzi Mariusz Czapnik, związany z firmą od 18 lat. Od 2003 roku pełnił funkcję Dyrektora Wydawniczego w dziale książek, a wcześniej był Dyrektorem Klubów Książek.

Egmont Polska w 2009 roku

Egmont wchodzi w skład międzynarodowej grupy medialnej, obecnej w ponad trzydziestu krajach świata. Swoją działalność w Polsce wydawca rozpoczął w 1990 roku. Oferta Egmontu obejmuje:

Książki dla dzieci i młodzieży
Czasopisma dla dzieci i młodzieży (ponad 40 tytułów dla czytelników w wieku od 1 do 15 lat)
Komiksy dla dzieci i dorosłych
Wysyłkowe kluby książek: Klub Książek Disneya, Klub Książek Kubusia Puchatka
Gry planszowe


W 2009 roku Wydawnictwo Egmont przychody ze sprzedaży książek na poziomie 41,24 mln zł, co daje 11,9% spadek w stosunku do roku 2008.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 363 nowości. Łącznie sprzedano aż 3 700 000 egz. książek i albumów komiksowych w średniej cenie 11,09 zł za egz.


Hachette – podsumowanie 2009 roku

Hachette Livre Polska Sp. z o.o. powstała w 2000 r. w wyniku zakupu przez Groupe Hachette Livre polskiego wydawnictwa Wiedza i Życie. Przez lata oficyna budowała i umacniała swoją pozycję w segmencie przewodników turystycznych i poradników. W roku 2007 Hachette Livre Polska kupiła spółkę Larousse Polska, poszerzając swoją ofertę o publikacje z zakresu literatury dziecięcej - serie edukacyjne i albumowe, a także kilka serii słowników dwujęzycznych oraz encyklopedie. W 2008 roku oficyna opublikowała pierwsze książki w segmencie literatury fantasy i biografii. Z kolei w ubiegłym roku firma odświeżyła swój wizrunek i wprowadziła nowe logo.

W 2009 roku wydawnictwo Hachette Livre Polska osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 39,42 mln zł, co daje 12,1% spadek w stosunku do roku 2008.

KOMENTARZE (0)

Książki

Nowe książki z "Wojen Klonów"

2010-04-20 15:46:11 Wydawnictwo Hachette


W maju tego roku nakładem wydawnictwa Hachette ukaże się zapowiadana wcześniej książeczka z cyklu "Wybierz swoje przeznaczenie", zatytułowana "Przygoda na Teth", której autorką jest Sue Behrent.

"Wybierz swoje przeznaczenie" to rodzaj gry, w której czytelnik wybiera, co uczyni, dzięki czemu może przeżyć za każdym razem inne zakończenie i dokonać innych wyborów. Nie należy jej czytać od początku do końca, gdyż na każdej stronie znajduje się "ścieżka", którą można podążyć do jednego z kilku zakończeń.

Przypomnijmy fabułę "Przygody", która będzie miała 160 stron, a jej cena wyniesie 19,90 zł:

Czy marzyłeś kiedyś o wyruszeniu z dżungli Teth na pustynną Tatooine? Właśnie masz szansę to przeżyć! Odkryj sekrety Klasztoru B'Omarr, ukryj się przed ogniem blasterów i stań twarzą w twarz z Asajj Ventress. Dostaniesz szansę, by dołączyć do Rycerzy Jedi lub znaleźć się po Ciemnej Stronie Mocy. Wybierz swoje przeznaczenie!Ale to nie koniec. Na maj wydawnictwo zapowiedziało też kolejne dwie pozycje.Otóż dostaniemy również książeczkę Jonathana Greena, zatytułowaną "Kryzys na Coruscant"...

Wybierz się z bohaterami "Wojen Klonów" w niezwykłą podróż! Przeżyj własną przygodę. Za każdym razem, gdy sięgniesz po tę książkę, czeka cię inny los!

Zaatakowano Senat Galaktyki! Wcielasz się w postać padawana mistrzyni Jedi Shaak Ti i wyruszasz na pomoc kanclerzowi Palpatine. Próbujesz się dowiedzieć, kto kryje się za spiskiem. W trakcie swojej wędrówki odwiedzisz najmroczniejsze zaułki Coruscant, zapędzisz się na równinę Mesra i do pałacu Huttów na Tatooine. Czy udowodnisz, że jesteś wartościowy? A może przejdziesz na Ciemną Stronę Mocy, kiedy misja okaże się zbyt trudna?

Wybierz swoje przeznaczenie!


... a także „Tajną armię Dooku”, autorstwa wspomnianej wyżej Sue Behrent.


Wybierz się z bohaterami "Wojen Klonów" w niezwykłą podróż! Przeżyj własną przygodę. Za każdym razem, gdy sięgniesz po tę książkę, czeka cię inny los!

Krążą plotki, że Hrabia Dooku gromadzi świetnie wyszkolonych żołnierzy, by raz na zawsze zniszczyć Zakon Jedi. Jako uczeń mistrza Jedi Plo Koona wyruszasz w niebezpieczną misję. Masz za zadanie odnaleźć i zniszczyć bazę treningową sił przeciwnika. W trakcie wyprawy odwiedzisz wiele różnych planet i poznasz niejedną interesującą istotę. Ale czy będziesz mógł im zaufać? Czy zdołasz wykonać misję, zanim zostaniesz wykryty?


Te książeczki również kosztowały będą 19,90 zł.

Temat na forum
KOMENTARZE (17)

Książki

Gwiezdnowojenne Abecadło

2010-04-19 20:57:01 TheForce.net

W lipcu tego roku, a dokładniej 10. dnia owego miesiąca, w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa Cartwheel Books ukaże się książeczka pod tytułem Star Wars: ABC. Będzie miała twardą okładkę, 26 stron, a zapłacić trzeba za nią będzie 7,29 funtów.

"Gwiezdnowojenne Abecadło" to podróż przez świat Star Wars, w którym znajdziemy nazwy, imiona i obrazki najpopularniejszych postaci, droidów, statków i stworzeń z odległej galaktyki. Pierwsze litery będą wytłuszczone aby dzieci łatwiej je zapamiętały. Dzięki temu maluchy poznają w zupełnie nowy sposób historię Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (26)

Książki

Zapowiedź nowej książeczki dla młodych czytelników

2010-04-18 10:54:36 StarWars.com

Wczoraj w Wielkiej Brytanii i Kanadzie miała miejsce premiera pierwszego z trzech odcinków serialu "The Clone Wars", której bohaterem jest Boba Fett.

13 maja nakładem wydawnictwa Grosset&Dunlap ukaże się książeczka dla młodych czytelników zatytułowana "Bounty Hunter: Boba Fett".

Wiemy, że pewnego dnia Boba Fett stanie się najbardziej przerażającym łowcą nagród w galaktyce. Jednak teraz, w świecie Wojen Klonów jest tylko zagubionym chłopcem z mroczną przeszłością. Kiedy tropi Jedi, którzy pozbawili go dzieciństwa, stawia pierwsze kroki na drodze swojego przeznaczenia...

Jak na razie nie wiadomo, ile będzie kosztowała ani kto jest autorem. Strona oficjalna zaprezentowała jednak okładkę, na której oprócz głownego bohatera widnieją postacie Aurry Sing, Bosska i klatooiniańskiego łowcy o imieniu Castas.


KOMENTARZE (20)

Książki

Zapowiedź książki ''Komandosi Republiki. Rozkaz 66''

2010-04-17 16:43:00 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź powieści "Komandosi Republiki. Rozkaz 66", autorstwa Karen Traviss. Rodzime wydanie pojawi się w księgarniach już 6 maja br., jego objętość wyniesie 520 stron, a cenę ustalono na 37,80 zł. Tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert. Poza informacjami oczywistymi, warto także zwrócić uwagę na projekt okładki, który tym razem do złudzenia przypomina wydanie oryginalne.Komandosi Republiki w kolejnej bitwie Wojen Klonów

Od trzech lat trwają Wojny Klonów. W ogarniętej chaosem galaktyce nikt nikomu nie ufa. Dla klonów z elitarnych oddziałów do zadań specjalnych ta wojna jest grą o najwyższą stawkę, niezależnie od tego, kto wygra. Lecz prawdziwe piekło rozpęta się dopiero, kiedy kanclerz Palpatine wyda przerażający Rozkaz 66...


Temat na forum

Pozostałe zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (60)

Książki

Zapowiedź ''Lost Tribe of the Sith: Savior''

2010-04-17 14:04:32 StarWars.com

Na oficjalnej stronie StarWars.com pojawiła się zapowiedź e-booka: „Lost Tribe of the Sith: Savior”. Jest to 4 tom serii autorstwa Johna Jacksona Millera. Poznaliśmy zatem opis e-powieść i datę premiery: 27 kwietnia 2010 – od tego dnia będzie możliwe darmowe pobranie e-booka w formacie pdf z oficjalnej. Akcja w „Savior” znacznie nabierze tempa, po wprowadzeniu szeregu postaci, opisaniu okoliczności i warunków w jakich się znaleźli, czas przyszedł na pierwsze otwarte konfrontacje. Społeczeństwo Sithów i jego liderów czeka pierwsza poważna próba od czasu katastrofy „Omenu” na powierzchni Kesh. Moment prawdy pokaże, kto będzie tytułowym „zbawcą”.

Zapowiedź wydania „Lost Tribe of the Sith: Savior” jest preludium do kolejnej części serii książkowej „Fate of the Jedi”, która za ponad miesiąc zawita do księgarni za oceanem. Poniżej znajdziecie opis „Lost Tribe of the Sith: Savior”:

25 lat temu rozbitkowie porzuconego statku Sithów „Omenu” krwawo podbili rdzenną populację i przejęli kontrolę nad planetą Kesh, usytuowali się jako władcy i rozpoczęli transformację prymitywnej cywilizacji Keshiri w społeczeństwo Sithów. Nie pozostawiając na swojej drodze nic, włączając w to rodzonego brata, kapitan „Omenu” Wielki Lord Yaru Korosin rządził od tego czasu bez sprzeciwu. Ale jego dni i dni bezwzględnej władzy Sithów na Kesh mogą zostać policzone.

Rewolta i zemsta wrze w sercach dwóch kobiet będących blisko Korosina. Pierwszą z nich jest Adari Vaal, wygnana Keshiri, która wspomogła Sithów w dominowaniu Kesh, a teraz prowadzi tajemny ruch oporu przeciwko nim. Drugą jest Seelah, żona Korosina, wdowa po jego zamordowanym bracie i organizator spisku, którego celem jest zabicie Wielkiego Lorda i przejęcie jego władzy. Ale czy wygody króla i arogancko stępione sumienie Korosina przechytrzy instynkty Sitha? Czy jest on gotów zmierzyć się szybko i bezlitośnie z zagrożeniem nadchodzącym z każdej strony?

Przeciwniczki, Adari i Seelah są nieświadome swojego przeznaczenia i zmiennych gambitów. Wiedzą tylko, że nie mogą już zawrócić ani uciec od konsekwencji w razie porażki.Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Książki

Alex Ross w ''SW: Visions''

2010-04-14 12:41:24 StarWars.com

Jesienią tego roku w sklepach ukaże się album "Star Wars: Visions", o którym tak dużo pisaliśmy w tym miejscu. W albumie tym znajdą się prace profesjonalnych rysowników, grafików, projektantów i malarzy, słowem artystów, którzy przedstawią swoją osobistą wizję Gwiezdnych Wojen.

Do licznej galerii znanych nazwisk dołączył też Alex Ross, a jego pracę pod tytułem " Empire of Style" prezentujemy poniżej:


Przypominamy, że album z przedmową samego George’a Lucasa ma mieć 176 stron, a jego okładkowa cena wyniesie 40 dolarów. Ponadto w ograniczonej sprzedaży pojawi się też ekskluzywna Limitowana Edycja albumu z wieloma dodatkowymi materiałami, ale jego cena wyniesie już 400$.
KOMENTARZE (14)

Książki

Star Wars Craft Book

2010-04-07 21:39:56 StarWars.com

Od 2004 roku na stronie StarWars.com, która przez fanów potocznie nazywana jest oficjalną, ukazuje się seria poradników pokazujących jak z prostych przedmiotów znalezionych w domu można zrobić różne gadżety gwiezdnowojenne. Opracowywaniem tych rękodzielniczych instrukcji zajmuje się pracowniczka Lucasfilm i fanka - Bonnie Burton.

Niedawno zapowiedziano zupełnie nowy album, który zbiera te artykuły, dodając też kilka nowych przewodników konstruowania oryginalnych rękodzieł w klimacie SW. "Star Wars Craft Book" zawierać ma tak niezwykłe projekty jak: Poducha Jabba Hutt, Skarpetowa Lalka Hammerhead, Kukiełka Admirała Skarpetbara, Łyżkowe Ubranka Zespołu Bithów, Fasolkowy Portert Bosska, Banthowa Gąbka do Mycia, Domek dla Ptaków Wookieego, Lalkę Imperatora Jabłka, piaskowy malunek Jawów i wiele innych.

Jak opowiada sama autorka: "jednym z moich celów przy tworzeniu tej książki było zainspirowanie fanów, żeby ujrzeli projekty to konstruowania w rzeczach, które normalnie chcieliby wyrzucić do śmieci. Dziurawa skarpeta może nabrać nowego życia jako kukiełka Wookiee. Skurczone swetry mogą stać się ubrankami na kubki. Kawałki gazety mogą stać się areną dla potworów z Ataku Klonów. Stare pudła po płatkach staje się kamerą otworkową R2-D2. Olbrzymia koszulka Star Wars wyciągnięta z dna szafy może być wreszcie użyteczna jako poręczna torba. Kiedy już wiesz jak zrobić z niczego coś specjalnego, rękodzielnicze inspiracje będą za tobą chodzić już zawsze."

Ksiązka pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie tego roku, nakładem wydawnictwa Del Rey.
KOMENTARZE (12)

Książki

Dokładna fabuła powieści "The Fatal Alliance" Seana Williamsa

2010-04-07 18:31:43 Random House

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o tym, że Sean Williams, znany jako współautor trylogii "Heretyk Mocy" oraz autor książki "Moc Wyzwolona" napisze książkę związaną z nadchodzącą grą "The Old Republic", zatytułowaną "The Fatal Alliance". Ukaże się ona wcześniej niż zapowiadano, bo już 20 czerwca, w twardej okładce. Liczyła będzie 432 strony, a zapłacić za nią trzeba będzie 27 dolarów. Dziś na stronie wydawnictwa Random House ukazał się dokładny opis fabuły. Oto on:

Spoiler: Tassaa Bareesh z huttyjskiego syndykatu zbrodni ogłasza aukcję, która ściąga uwagę wszystkich jak galaktyka długa i szeroka. Obecni są na niej przedstawiciele Republiki i Sithów, padawan wysłany do sprawdzenia owej aukcji, żołnierka wyrzucona z jednostki o nazwie Blackstar oraz tajemniczy Mandalorianin mający własne motywy.

Przedstawiciel Republiki nie jest jednak tym kim wydaje się być, Sith jest okrutnym uczniem, padawan Jedi boi się, że nie podoła aby wytrwać na słusznej ścieżce. Żołnierka pragnie odkupić swoje winy i oczyścić reputację, natomiast Mandalorianin stara się wyprzedzić wszystkich.
Nikt z nich nie zamierza brać udziału w aukcji - zamiast tego postanawiają ukraść pilnie strzeżony artefakt.

Ale prawda o skarbie jest niebezpieczna. W końcu Sithowie, Jedi, siły Republiki i Imperium muszą zrobić coś czego nigdy nie robili: połączyć siły aby powstrzymać zagrożenie mogące zniszczyć galaktykę.
Koniec spoilera.

Dodatkowo prezentujemy wstępną wersję okładki:Temat na forum
KOMENTARZE (20)

Książki

Dwie nowe prace z ''SW: Visions''

2010-04-06 12:27:43 StarWars.com

W zeszłym tygodniu na oficjalnej ukazała się obszerna zapowiedź albumu "Star Wars: Visions", którą zamieściliśmy w tym miejscu. Przy tej zapowiedzi obiecano też publikowanie kolejnych premierowych prac, które znajdą się w albumie zbierającym dokonania najważniejszych współczesnych artystów, projektantów i ilustratorów, oddających hołd Gwiezdnym Wojnom.

Niedawno zaprezentowano kolejne dwie prace - Willa Wilsona i Moebiusa:


Wszystkie pozostałe zaprezentowane prace obejrzeć można w specjalnej galerii.

"Star Wars: Visions" ma mieć 176 stron, oraz specjalną przedmowę Georga Lucasa, planowana cena albumu to 40$, w księgarniach ukazać się powinien jesienią tego roku.
KOMENTARZE (7)

Książki

Opis ''Fate of the Jedi: Vortex''

2010-04-01 22:36:07 Club Jade

Kilka dni temu do sieci trafił elektroniczny katalog wydawniczy Random House z nowościami zapowiedzianymi na drugą połowę 2010 roku. W tymże katalogu (format pdf) znalazły się dwie interesujące fana Gwiezdnych Wojen pozycje. Pierwsza z nich to „Fate of the Jedi: Vortex”, książka ta zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych 7 grudnia 2010. Będzie liczyć 256 strony, oprawiona zostanie w twardą oprawkę (hardcover). Za „Vortex” trzeba będzie zapłacić 27$. Autorem powieści jest Troy Denning. Już jakiś czas temu poznaliśmy okładkę książki, teraz dzięki katalogowi Random Hase znamy również opis książki. Uwaga na spoilery z czasów Ery Dziedzictwa!

(Spoiler):W szóstej książce bestsellerowej dziewięciotomowej serii „Star Wars: Fate of the Jedi” napięcie pomiędzy Skywalkerami a ich zdradzieckimi sojusznikami Sith nakręci pościg ku odkryciu początków tajemnej użytkowniczki Mocy, znanej jako Abeloth. Kiedy poznają sekret, zrozumieją, że lepiej utrzymać go w tajemnicy przed „śmiertelnikami”. Nikt nie jest zaskoczony, gdy widzi jak niełatwa współpraca gwałtownie się zmienia. Wszystkich jednak zaskakuje fakt gdzie prowadzi ich śledztwo: do domu pustelników Fallanassi, w których rękach może spoczywać przyszłość Zakonu Jedi. (Koniec Spoilera)


Temat na forum


Drugą pozycją Star Wars w katalogu jest adaptacja książkowa gry „The Force Unleashed II”. Ona również zostanie wydana w twardej oprawie i będzie kosztować 27$. W katalogu nie ma jednak opisu powieści, jest za to czarno-biała okładka i data premiery ustalona na 5 października 2010.KOMENTARZE (11)

Książki

Zapowiedź nowej serii młodzieżowej PRIMA APRILIS

2010-04-01 11:49:30 Clubjade.net

Niedługo w księgarniach pojawi się pierwszy tom młodzieżowej serii z cyklu "Jar-Jar Binks Mystery Stories", zatytułowany "The Screaming Ray". Miała ukazać się jeszcze przed Mrocznym Widmem, ale została wstrzymana z uwagi na niezbyt przychylne przyjęcie Gunganina przez fanów. Teraz jednak wrócono do tego pomysłu. Dodatkowo książka ma być podstawą do nakręcenia tzw. spin-offu (czyli filmu, który nakręca się w przypadku popularności bohaterów), który rozgrywać się ma w czasie Wojen Klonów.

Póki co nie wiadomo nic o cenie i liczbie stron, ale jeśli tylko pojawią się konkrety, na pewno was poinformujemy. Na razie prezentujemy okładkę "The Screaming Ray".


KOMENTARZE (36)
Loading..