TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedź przewodnika po prototypach

2010-05-28 10:25:18 RebelScum

Pod koniec 2008 roku do sprzedaży trafiła swoista "biblia" kolekcjonerów, o której informowaliśmy w tym miejscu. Autorzy tej, budzącej respekt rozmiarami i zawartością książki nie poprzestali jednak na tym i w sierpniu bieżącego roku mają zamiar wydać kolejny przewodnik po gadżetach. Tym razem jednak nie będzie on przedstawiał produktów, które można było nabyć przez lata w sklepach ale skupi się na prototypach popularnych zabawek firmy Kenner spod znaku Gwiezdnych Wojen. Cena okładkowa książki wyniesie 49,99$, a jej tytuł to Gus And Duncan's Guide To Star Wars Prototypes.

"Gus And Duncan's Guide To Star Wars Prototypes" jest spojrzeniem zza sceny na proces powstawania licencji na zabawki, która odniosła największy sukces w dziejach: licencji firmy Kenner na produkty Star Wars. Zawierająca setki fotografii prototypów klasycznych zabawek książka, dostarczy wielu informacji o jedynych w swoim rodzaju przedmiotach, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Zabawki, które były uwielbiane przez pokolenia prezentowane są w niej w różnych etapach produkcji wraz z wieloma gadżetami, które nigdy nie zostały wydane, a o których niewielu wie, że w ogóle istniały. Kolekcjonerzy i fani będą zachwycać się umiejętnościami i artyzmem z jakim tworzono ich ulubione zabawki.


KOMENTARZE (6)

Książki

Zapowiedź kolejnej książki dla młodych czytelników

2010-05-26 05:29:01 StarWars.com


W przyszłym roku nakładem wydawnictwa Grosset & Dunlap ukaże się książka autorstwa Pablo Hidalgo zatytułowana "Star Wars: The Clone Wars: A Jedi Adventure in 3-D". Będzie miała 64 strony, a dodatkowo dołożone do niej będą specjalne okulary. Zawierać będzie zdjęcia z obu sezonów, a w Anglii kosztować ma 6,23 funtów.

Zobacz "The Clone Wars" jakich jeszcze nie oglądałeś - w 3-D! Młoda padawanka Ahsoka Tano zdziałała wiele podczas Wojen Klonów: szukała zdrajców, walczyła z armiami złych droidów a nawet z przywódcami Separatystów. Teraz dzieli się z Tobą lekcjami, których się nauczyła i na nowo przeżywa swoje niezwykłe przygody w trójwymiarze!
KOMENTARZE (12)

Książki

Premiera: "Fate of the Jedi: Allies"

2010-05-25 11:53:09 StarWars.com

Trzy miesiące dzieliły nas od premiery kolejnego tomu serii książkowej Fate of the Jedi, która kontynuuje wątki rozpoczęte w seriach Nowa Era Jedi i Dziedzictwo Mocy. Dzisiaj, 25 maja, w księgarniach w USA ukazała się następna część historii, pod tytułem Allies.

Książka, napisana przez Christie Golden, jest jej drugą powieścią z uniwersum Star Wars. Wcześniej miała okazję napisać drugi tom serii FOTJ, czyli Omen. By dowiedzieć się, czy się sprawdziła, zapraszamy do przeczytania recenzji, napisanej przez Rusisa.

Sama książka liczy 384 strony. Uwaga! W poniższym opisie znajduje się dużo spoilerów dotyczących czasów Ery Dziedzictwa!

(Spoiler): Niełatwa i bezprecedensowa koalicja Jedi i Sithów wkracza do mrocznej i zdradzieckiej części kosmosu znanej jako Otchłań, by znaleźć dziwną istotę, która zasadziła się na Luke'a Skywalkera podczas jego podróży odtwarzającej pielgrzymkę swojego siostrzeńca Jacena Solo.

Sprzymierzone siły oczekują na planecie Klatooine na posiłki od Lando Calrissiana, ten kruchy sojusz jest zagrożony przez obecność Huttów. Leia, Han, Jaina i Jag stąpają po cienkiej linii pomiędzy prawem Sojuszu Galaktycznego a wspieraniu Luke'a, Bena Skywalkera i uczennicy Sith Vestary Khai, którzy mogą być jedyną szansą na poprowadzenie misji do sukcesu... lub katastrofy.
(Koniec Spoilera)KOMENTARZE (9)

Książki

Tydzień Imperium kontratakuje - ''Imperium kontratakuje'' w książkach

2010-05-23 21:40:34Pierwszą i najbardziej kojarzona pozycją związaną z Imperium jest oczywiście jej książkowa adaptacja, której autorem jest Donald F. Glut. "Imperium kontratkauje" ukazało się 12 kwietnia 1980 roku, dając początek późniejszej tradycji wydawania w tym okresie adaptacji. Dla porównania Nowa nadzieja została wydana prawie pół roku wcześniej. Warto się przy tej pozycji chwilę zatrzymać. Co prawda nie sprzedała się w takiej liczbie egzemplarzy co książkowa wersja ANH, ale również należy do najlepiej sprzedających się książek z logiem Star Wars. Co ciekawe, także i w Polsce była wznawiana parę razy.Pierwsze polskie wydanie pochodzi jeszcze z lat 80. z czasów klubowych. Trudno nazwać je oficjalnym, acz jedynym, dostępnym wówczas w naszym kraju. Potem pojawiło się jako dodatek do magazynu "Fikcje", a na początku lat 90. w końcu trafiło do księgarń, nakładem wydawnictwa Interart. W 1996 zostało wydane przez Amber, pierwszy raz z okładką z wydania VHS z roku 1995. Niebawem przy okazji wersji specjalnej pojawiła się druga wersja, związana już z filmem.

Imperium kontratakuje było też pierwszym filmem z sagi, który doczekał się pozycji traktującej o powstawaniu. "Once Upon a Galaxy: A Journal of the Making of The Empire Strikes Back" Alana Arnolda ukazał się we wrześniu 1980 roku. W roku 2010 ma zostać wydany nowy album, autorstwa Jonathana W. Rinzlera, który lepiej ukarze proces powstawania tego najlepszego sequela w historii kina. W czerwcu 1980 wydano także "The Empire Strikes Back Sketchbook" autorstwa Joe Johnstona i Nilo Rodis-Jamero, zawierająca szkice z filmu (koncepty zarówno pojazdów, miejsc jak i postaci). Pewnym dopełnieniem tej drugiej pozycji jest już pełny Album zawierający nie tylko szkice, ale i masę rysunków czy malunków, wydany także w Polsce przez Amber.

Cały kanon Imperium najłatwiej znaleźć w pozycjach DK, przede wszystkim Słowniku obrazkowym czy Niesamowitych przekrojach. Choć te pozycje zostały u nas wydane przez Egmont, jednak niestety traktują cała klasyczną trylogię zbiorczo. Ich dopełnieniem jest Inside the Worlds of Star Wars Trilogy (wydany także zbiorczo w Complete Locations), które niestety nie doczekało się polskiego wydania. Pozycje te podchodzą do sagi w sposób podobny do Niesamowitych przekrojów, acz koncentrują się na miejscach, a nie pojazdach.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o młodzieżówkach. Te również powstały stosunkowo późno, jak Opowieść filmowa (wydana przy okazji wersji specjalnej, a potem także w Polsce) oraz wersji młodzieżowej (wydanej przy okazji DVD).

Natomiast nie wolno też zapominać o pozycjach, które częściowo dzieją się w trakcie Imperium kontratakuje. To Cienie Imperium, Opowieści Łowców Nagród, a także ostatni tom Galaxy of Fear: The Hunger.

Pozostałe atrakcje Tygodnia "Imperium kontratakuje" znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (11)

Książki

"Przygoda na Teth" i inne książki

2010-05-21 21:50:35 Wydawnictwo Hachette


Kilka dni temu nakładem wydawnictwa Hachette ukazały się już książki z cyklu "Wybierz swoje przeznaczenie". Pierwsza to "Przygoda na Teth", której autorką jest Sue Behrent.

"Wybierz swoje przeznaczenie" to rodzaj gry, w której czytelnik wybiera, co uczyni, dzięki czemu może przeżyć za każdym razem inne zakończenie i dokonać innych wyborów. Nie należy jej czytać od początku do końca, gdyż na każdej stronie znajduje się "ścieżka", którą można podążyć do jednego z kilku zakończeń.

Przypomnijmy fabułę "Przygody", która ma 160 stron, a jej cena wynosi 19,90 zł:

Czy marzyłeś kiedyś o wyruszeniu z dżungli Teth na pustynną Tatooine? Właśnie masz szansę to przeżyć! Odkryj sekrety Klasztoru B'Omarr, ukryj się przed ogniem blasterów i stań twarzą w twarz z Asajj Ventress. Dostaniesz szansę, by dołączyć do Rycerzy Jedi lub znaleźć się po Ciemnej Stronie Mocy. Wybierz swoje przeznaczenie!Oprócz niej w sklepach znalazły się "Kryzys na Coruscant" Jonathana Greena...

Wybierz się z bohaterami "Wojen Klonów" w niezwykłą podróż! Przeżyj własną przygodę. Za każdym razem, gdy sięgniesz po tę książkę, czeka cię inny los!

Zaatakowano Senat Galaktyki! Wcielasz się w postać padawana mistrzyni Jedi Shaak Ti i wyruszasz na pomoc kanclerzowi Palpatine. Próbujesz się dowiedzieć, kto kryje się za spiskiem. W trakcie swojej wędrówki odwiedzisz najmroczniejsze zaułki Coruscant, zapędzisz się na równinę Mesra i do pałacu Huttów na Tatooine. Czy udowodnisz, że jesteś wartościowy? A może przejdziesz na Ciemną Stronę Mocy, kiedy misja okaże się zbyt trudna?

Wybierz swoje przeznaczenie!


... a także "Tajna armia Dooku" autorstwa wspomnianej wyżej Sue Behrent.


Wybierz się z bohaterami "Wojen Klonów" w niezwykłą podróż! Przeżyj własną przygodę. Za każdym razem, gdy sięgniesz po tę książkę, czeka cię inny los!

Krążą plotki, że Hrabia Dooku gromadzi świetnie wyszkolonych żołnierzy, by raz na zawsze zniszczyć Zakon Jedi. Jako uczeń mistrza Jedi Plo Koona wyruszasz w niebezpieczną misję. Masz za zadanie odnaleźć i zniszczyć bazę treningową sił przeciwnika. W trakcie wyprawy odwiedzisz wiele różnych planet i poznasz niejedną interesującą istotę. Ale czy będziesz mógł im zaufać? Czy zdołasz wykonać misję, zanim zostaniesz wykryty?


Te książki również kosztują 19,90 zł.

Temat na forum
KOMENTARZE (24)

Książki

Nowe przewodniki i opóźniona książka o fanach

2010-05-19 00:38:00 Sue Rostoni

Sue Rostoni, redaktorka Lucasfilm zajmująca się publikacjami książkowymi ze świata Star Wars, zaprezentowała ostatnio na swoim oficjalnym blogu poprawioną wersję planu wydawniczego na najbliższy rok. Piszemy o tym szczegółowo tutaj. Zmian książkowych nie ma tam zbyt wiele, natomiast pojawiły się zapowiedzi nowych wydawnictw albumowych.

Na lipiec 2011 roku zaplanowany jest przewodnik po wojskowości: "The Essential Guide to Warfare", którego pisaniem zajmuje się Jason Fry, współtwórca gwiezdnego atlasu. Rostoni dodała, że pierwotna wersja tytułu to "The Essential Guide to the Military", ale słowo "warfare" oddaje ponoć lepiej zawartość przewodnika. Przypominamy, że to jest ten sam przewodnik, który początkowo miała napisać Karen Traviss, jeszcze zanim rzuciła Star Wars, o czym pisaliśmy w tym miejscu.

Drugim zapowiedzianym tytułem, o którym dotąd nie słyszeliśmy, jest "Star Wars: The Essential Reader's Companion" autorstwa Pablo Hidalgo, czyli niefikcyjny przewodnik po wydawnictwach z Expanded Universe. Ma on przedstawiać fanom chronologicznie i szczegółowo wszystkie opublikowane książki, opowiadania, e-booki, oraz ich powiązania z innymi wydawnictwami. Ten przewodnik ma ukazać się pod koniec sierpnia 2011.

Niestety, na forum oficjalnej Sue przekazała też złą wiadomość: premiera zapowiadanej na lato książki o fandomie "Generation Star Wars" została przełożona na nieokreśloną bliżej przyszłość. Jak tłumaczy sama Rostoni: "chcemy, żeby [ta książka była] ekscytująca i wciągająca, i potrzebowaliśmy więcej czasu, żeby popracować nad jej koncepcją i zawartością". Według pierwotnej zapowiedzi autorami książki mają być Bonnie Burton, Mary Franklin i Pete Vilmur.

Dyskusja o nowych przewodnikach SW toczy się na forum.
KOMENTARZE (10)

Książki

Plan wydawniczy Del Rey’a do września 2011

2010-05-19 00:08:13 Star Wars Blogs

Ostatnimi czasy Sue Rostoni zdradziła nieco informacji na temat książek Star Wars, nad którymi obecnie pracuje Del Rey i inne wydawnictwa. Oto krótkie zestawienie nadmienionych ciekawostek.

Sue przyznała, że niewiele się zmieniło z rasą Yody. Nic o niej nie wiadomo i na razie nie ma planów, by to zmieniać. Stąd też raczej nie należy się spodziewać pozycji o jego przeszłości. Przyznała także, że nie ma planów dodrukowania starszych pozycji.

„Lost Tribe of the Sith” będzie się składać z 8 części. Póki co pozostaną przy wydawaniu ich w na tydzień lub dwa przed premierą kolejnej części „Fate of the Jedi”. Z „Fate” sprawa stoi tak, Sue pracuje nad manuskryptem „Vortexa” podczas gdy Allston niedawno ukończył plan „Convinction”. Na tylnej okładce „Vortexa” nie znajdzie się Saba, jak początkowo planowano a Kenth Hamner. Na przedniej okładce „Convinction” pojawi się Tahiri, a oficjalna powinna ją zaprezentować w ciągu miesiąca.

Należy się spodziewać kilku nowych przewodników. Obecnie przygotowywane są cztery.

Nikt nie planuje powrotu Yuuzhan w książkach (tylko komiksach). W książkach mogą być co najwyżej wspominani.

Joe Schreibner również ukończył swoją nową powieść, prequel do „Szturmowców śmierci”. Obecnie jest ona poprawiana przez edytorki. Powieść ma też nowy tytuł, „Red Harvest”, acz czy jest on finalny i właściwy tego Sue już nie zdradziła.

Natomiast wczoraj Sue Rostoni zaprezentowała najnowszy plan wydawniczy premier oraz przedruków książek i albumów Star Wars obejmujący okres od maja 2010 do sierpnia 2011 roku. HC oznacza wydanie w twardej oprawie, natomiast PB wydanie papierowe (często będące przedrukiem).

 • 25 maj 2010 – „Fate of the Jedi #5: Allies” autorstwa Christie Golden (HC)
 • 25 maj 2010 - „Fate of the Jedi #2: Omen” autorstwa Christie Golden (PB)
 • 22 czerwiec 2010 - „Fate of the Jedi #3: Abyss” autorstwa Troy’a Denninga (PB)
 • 6 lipiec 2010 – „Clone Wars Gambit: Siege” autorstwa Karen Miller (PB)
 • 20 lipiec 2010 – „The Old Republic: Fatal Alliance” autorstwa Seana Williamsa (HC)
 • sierpień 2010 – „Star Wars: Year by Year: A Visual Chronicle” autorstwa Dana Wallace’a, Pablo Hidalgo, Gus Lopez i Ryder Windham (HC)
 • jesień 2010 – „The Sounds of Star Wars” autorstwa J.W. Rinzler (HC)
 • 28 wrzesień 2010 – „Star Wars Craft Book” autorstwa Bonnie Burton (PB)
 • 28 wrzesień 2010 – „Darth Bane: Dynasty of Evil” autorstwa Drew Karpyshyna (PB)
 • 5 październik 2010 – „The Force Unleashed II” autorstwa Seana Williamsa (HC)
 • 12 październik 2010 – „The Making of the Empire Strikes Back” aurostwa J.W. Rinzler (HC)
 • 26 październik 2010 – „Death Troopers” autorstwa Joe Schreibera (PB)
 • listopad 2010 – „Star Wars Art: Visions, Foreword” autorstwa George’a Lucasa (HC)
 • 7 grudzień 2010 – „Fate of the Jedi #6: Vortex” autorstwa Troy’a Denninga (HC)
 • 28 grudzień 2010 – „Star Wars: The Old Republic: Deceived” autorstwa Paul Kemp (HC)
 • 25 styczeń 2011 – „Red Harvest” autorstwa Joe Schreibera (HC)
 • 25 styczeń 2011 – „Fate of the Jedi #4: Backlash” autorstwa Aarona Allstona (PB)
 • 22 luty 2011 – „Knight Errant” autorstwa Johna Jacksona Millera (PB)
 • 22 marzec 2011 – „Fate of the Jedi #5: Allies” autorstwa Christie Golden (PB)
 • 19 kwiecień 2011 – „Fate of the Jedi #7: Conviction” autorstwa Aarona Allstona (HC)
 • 26 kwiecień 2011 – „Holostar” (tytuł roboczy) autorstwa Michaela Reavesa i Mayi Bohnhoff (PB)
 • 24 maj 2011 – „Standalone” (powieść o Nomi Sunrider) autorstwa Alexa Irvine’a (HC)
 • czerwiec 2011 – „Star Wars: The Essential Guide to Warfare” autorstwa Jasona Fry (PB)
 • 28 czerwiec 2011 – sequel „Rozdroży czasu” (nienazwany) autorstwa Paula Kemp (PB)
 • 26 lipiec 2011 – „Fate of the Jedi #8” (nienazwany) autorstwa Christie Golden (HC)
 • 26 lipiec 2011 – „The Old Republic: Fatal Alliance” autorstwa Seana Williamsa (PB)
 • 30 sierpień 2011 – „Choices” (tytuł roboczy) autorstwa Timothy’ego Zahna (HC)
 • 30 sierpień 2011 – „The Force Unleashed II” autorstwa Seana Williamsa (PB)
 • 30 sierpień 2011 – „Star Wars: The Essential Reader's Companion” autorstwa Pablo Hidalgo (PB)

  KOMENTARZE (13)
 • Książki

  Nowe fragmenty ''Making of TESB''

  2010-05-18 00:07:37 StarWars.com

  Na oficjalnej ukazały się kolejne przykładowe strony z albumu o tworzeniu piątego epizodu: "The Making of The Empire Strikes Back", o którym pisaliśmy tutaj .

  Tym razem Jonathan W. Rinzler zaprezentował kilka projektów na logo sequela oryginalnych "Gwiezdnych wojen". Sam opowiada gdzie je znalazł: "Jedną ze wspaniałych elementów pracy nad takimi książkami jest spędzanie czasu w archiwach Lucasfilm. Dni, jeśli nie tygodnie. Tam można obejrzeć i przestudiować kompletną kolekcję szkiców koncepcyjnych do wszystkich sześciu części Star Wars (rysunki z Indiany Jonesa też tam są). Laela French, szefowa archiwów, przydziela też jednego ze swoich asystentów do pomocy w wyciąganiu malowanego na szkle tła (matte painting), modeli i tak dalej.

  Ponadto w licznych szufladach poukrywane są materiały marketingowe stworzone na potrzeby filmów. Nigdy nie wiesz co możesz tam znaleźć. W jednej z takich szuflad znalazłem mnóstwo projektów na logo Imperium. Niestety nie udało się zidentyfikować autora, choć oczywiście rysunek autorstwa Ralpha McQuarriego jest dobrze znany."


  Poprzednio opublikowany fragment albumu obejrzeć można w tym miejcu.

  Album ma się ukazać w październiku tego roku.
  KOMENTARZE (8)

  Książki

  "Komandosi Republiki: Rozkaz 66"

  2010-05-12 05:06:23

  Od czwartku, 6. maja, w naszym kraju dostępna jest już powieść "Komandosi Republiki. Rozkaz 66", autorstwa Karen Traviss. Liczy 520 stron, kosztuje 37,80 zł. Tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert.  Komandosi Republiki w kolejnej bitwie Wojen Klonów

  Od trzech lat trwają Wojny Klonów. W ogarniętej chaosem galaktyce nikt nikomu nie ufa. Dla klonów z elitarnych oddziałów do zadań specjalnych ta wojna jest grą o najwyższą stawkę, niezależnie od tego, kto wygra. Lecz prawdziwe piekło rozpęta się dopiero, kiedy kanclerz Palpatine wyda przerażający Rozkaz 66...


  Temat na forum

  Pozostałe zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (35)

  Książki

  Premiera ''Head to Head''

  2010-05-03 23:02:39 StarWars.com

  1 maja odbyła się premiera unikalnego albumu „Head to Head” prezentującego wirtualne starcia „tytanów” Gwiezdnych Wojen. Ta publikacja wydawnictwa Scholastic kosztuje 8,99$ i liczy 64 strony, na których znajdziemy 30 pojedynków. Po analizie statystyk czytelnik będzie mógł zadecydować o zwycięstwie poszczególnego „duelu”, na koniec książeczki znajdzie się lista „poprawnych” odpowiedzi dla porównania.

  Najdziksze gwiezdnowojenne bitwy, które nigdy nie miały miejsca! Co by się stało gdyby Chewbacca zmierzył się z Wampą? Czy generał Grievous pokonałby Imperatora? Czy Yoda triumfowałby nad Darthem Vaderem? Każde przewrócenie kartki gwarantuje inne starcie, z opisami walczących i ich statystykami, dzięki którym zdecydujesz, kto według ciebie by wygrał. „Star Wars: Head to Head” pozwoli ci poznać postacie, potwory i machiny w sposób jaki jeszcze nie znałeś.

  Pierwsze z przykładowych stron „Head to Head” prezentowaliśmy wam w tym newsie. Od tamtego czasu oficjalna storna StarWars.com pokusiła się o publikację dwóch kolejnych pojedynków. Pierwszy z nich to porównanie Luke’a Skywalkera z Anakinem Skywalkerem, drugi zaś to walka Chewbaccy (zwróćcie uwagę na stosunkowo niską wagę w porównaniu do wzrostu) i Wampy.  Kto wygra według Was?
  KOMENTARZE (16)
  Loading..