TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Fatal Alliance - fragment audiobooka

2010-06-30 23:17:30 Randomhouse

Niedawno, na stronie Randomhouse ukazał się fragment audiobooka, do nadchodzącej książki Fatal Alliance. Zawierająca mnóstwo akcji zajawka książki jest dostępna do odsłuchania tutaj. Przypomnijmy, że premiera powieści odbędzie się już 20 lipca. Dostępna będzie w twardej oprawie, w cenie 27 dolarów.


Spoiler: Tassaa Bareesh z huttyjskiego syndykatu zbrodni ogłasza aukcję, która ściąga uwagę wszystkich jak galaktyka długa i szeroka. Obecni są na niej przedstawiciele Republiki i Sithów, padawan wysłany do sprawdzenia owej aukcji, żołnierka wyrzucona z jednostki o nazwie Blackstar oraz tajemniczy Mandalorianin mający własne motywy.

Przedstawiciel Republiki nie jest jednak tym kim wydaje się być, Sith jest okrutnym uczniem, padawan Jedi boi się, że nie podoła aby wytrwać na słusznej ścieżce. Żołnierka pragnie odkupić swoje winy i oczyścić reputację, natomiast Mandalorianin stara się wyprzedzić wszystkich.
Nikt z nich nie zamierza brać udziału w aukcji - zamiast tego postanawiają ukraść pilnie strzeżony artefakt.

Ale prawda o skarbie jest niebezpieczna. W końcu Sithowie, Jedi, siły Republiki i Imperium muszą zrobić coś czego nigdy nie robili: połączyć siły aby powstrzymać zagrożenie mogące zniszczyć galaktykę.
Koniec spoilera.

Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Książki

Spoilery odnośnie książek

2010-06-30 22:40:35 TFN

Na stronie The Force Net, ukazało się kilka spoilerów, odnośnie nadchodzących książek. Ostrzeżenie dla osób, które chcą być trzymane do końca w niepewności. NIE CZYTAJCIE DALEJ! Informacje dotyczą książek Red Harvest, Conviction, oraz w pewien sposób Vortex.

Red Harvest

Dziwne rzeczy dzieją się w Akademii Sithów. Jej główny zarządca, mroczny Lord, zabarykadował się w swojej komnacie, a tymczasem zanosi się na zamieszki. Uczniowie są zaniepokojeni i coraz bardziej przerażeni. Kiedy przybywa najemnik z przesyłką dla Lorda i zakładniczką Jedi, sytuacja osiąga punkt krytyczny. Tylko mistrz porwanej może ją uratować i mieć nadzieję, że wyjdą z tego wszystkiego cało...

Jak widać powyższy opis nie odkrywa za wiele. Objawia jedynie ogólny zarys historii z jaką będziemy mogli się zapoznać już 25 stycznia. Podobnie jak i poprzednio, horrorem w naszym uniwersum, zajmie się Joe Schreiber. Jak mu poszło możecie przeczytać w tym miejscu.

Conviction

W tym tomie, bestsellerowej serii Fate of the Jedi, mroczna istota, zwana Abeloth ucieka, lecz wciąż nie porzuca swych planów zniszczenia galaktyki. Pomimo przyjaźni między Benem Skywalkerem i uczennicą Sith Vestarą, obydwoje musieli porzucić jakąkolwiek możliwość współpracy. Każdy z nich teraz snuje plany, które wejdą w drogę drugiej osobie.

Z kolei na Coruscant, ex-Jedi Tahiri Veila oczekuje na wyrok za zdradę. Pomimo, że Jedi udało się odsunąć Natasi Daalę od władzy, Rada nie jest w stanie pomóc Tahiri...

Co wydarzy się dalej? Odpowiedź uzyskamy niemalże za rok, czyli 24 maja. Powieść pisze Aaron Allston. Conviction będzie siódmą częścią serii Fate of the Jedi.


KOMENTARZE (10)

Książki

Album ''The Art Of Drew Struzan''

2010-06-28 16:25:28 Ain`t It Cool News

We wrześniu nakładem wydawnictwa Titan Books ukaże się album "The Art Of Drew Struzan". Książka zawierać będzie ponad 300 prac z 30 lat twórczości Drew Struzana, najsłynniejszego twórcy plakatów, znanego najlepiej z prac do filmów o Harrym Potterze, Indianie Jonesie, oraz oczywiście plakatów do sagi Star Wars.
Prócz samych posterów w albumie znajdą się też fragmenty wywiadów ze Struzanem, dokumentacje kolejnych etapów powstawania plakatów, oraz kilka nieujawnionych wcześniej prac, w tym alternatywne wersje plakatów do "Buffy: Postrach wampirów", "Blade Runner", oraz niepokazywane nigdy wcześniej prace do filmów "Mad Max pod Kopułą Gromu" i "Wodny świat".

Ponadto na stronie Ain't It Cool News, która powiadomiła o wydaniu tego albumu, pokazano też projekt plakatu do "Zemsty Sithów" i można go obejrzeć w w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Książki

"Deceived" - fragment powieści

2010-06-24 13:35:16 EUCantina.com

Na blogu autora Paula S. Kempa, znanego polskim czytelnikom z niedawno wydanej u nas powieści Rozdroża Czasu, ukazał się fragment jego nowej książki, o której już jakiś czas temu pisaliśmy.
Przedsmak 256 stron poświęconych historii Darth'a Maglus'a, przedstawia wydarzenia, które mogliśmy już zobaczyć w zeszłorocznym trailerze pt. Deceived.
Oczywiście rozwija on akcję filmu. Fani Expanded Universe ucieszą się np. odwołaniami do takich postaci jak Arca Jeth, czy Odan-Urr. Fragment wyjawia również tożsamość mistrza Jedi, którego pamiętamy z zapowiedzi gry. Jednak jego imię odkryjecie już sami.
Blog autora, wraz z fragmentem książki znajdziecie tutaj . Przypominamy, że premiera nastąpi już 28 grudnia, tego roku.
KOMENTARZE (17)

Książki

Okładka "Conviction"

2010-06-23 11:02:15 EUCantina.com


W sieci ukazała się okładka, do kolejnego tomu Fate of the Jedi. Seria ta obraca się wokół represji na Jedi spowodowanych przez ostatnią wojnę, oraz podróży Luke'a i Ben'a, w celu odnalezienia powodów przejścia Jacena na Ciemną Stronę.
Conviction, co można tłumaczyć jako Wyrok jest nadal owiane tajemnicą. Jednak tytuł, jak i okładka, którą możecie zobaczyć poniżej, mogą nas nakierować, na jakich wątkach skupi się książka.
Jedi na okładce, to oczywiście Tahiri Veila, które jest już znana polskim czytelnikom z serii Nowa Era Jedi i Dziedzictwo.Conviction ukaże się 24 maja 2011 r. Autorem powieści jest Aaron Allston
KOMENTARZE (28)

Książki

Przykładowe strony z encyklopedii po postaciach TCW

2010-06-21 20:21:43 TheForce.Net

W sieci pojawiły się przykładowe strony z ekscytującego wydawnictwa "Star Wars The Clone Wars Character Encyclopedia", o którym pisaliśmy już tutaj. Encyklopedię stworzył Jason Fry, a opisuje ona wszystkie najciekawsze postacie z serialu "The Clone Wars", od głównych bohaterów, złoczyńców, Jedi, Sithów, aż po łowców nagród, piratów i obcych. Publikacją zajmuje się wydawnictwo DK Publishing, ma mieć 208 stron, kosztować będzie około 17 $, a w sprzedaży powinien być dostępny dokładnie za miesiąc, 21 lipca.
Temat na forum
KOMENTARZE (28)

Książki

The Force Unleashed II

2010-06-16 19:02:55 TFN

W sieci jakiś czas temu ukazała się okładka, oczekiwanej przez wszystkich adaptacji gry The Force Unleashed II. Gra zostanie wydana 26 października, lecz z powieścią będzie nam dane się zapoznać już 21 dni wcześniej.
Czarno-biała okładka została ujawniona już w kwietniu, co z początku wielu z Was wzięło za żart na Prima Aprilis, jak jednak widać była to prawdziwa zapowiedź. Wzór zaprezentowany wtedy, nie zmienił się do dzisiaj. Warto jednak pamiętać, że pierwsza część przygód Galena Mareka miała z początku inną okładkę, co może się zmienić także i tutaj.


KOMENTARZE (21)

Książki

Tytuł ósmego tomu

2010-06-13 13:09:56 EUCantina.com


Niedawno w sieci pojawiła się krótka informacja, w której Sue Rostoni wyjawiła tytuł przedostatniego tomu Fate of the Jedi, który ma zostać wydany 26 lipca 2011 roku.

Owy tytuł to Ascension, co można tłumaczyć jako Wniebowstąpienie. Kogo on dotyczy? Dowiemy się już za rok.

Poza tytułem, pojawiła się również mała informacja odnośnie fabuły ósmego tomu:

Więc to jest ta książka, w której Jaina i Jag zostają parą?

Przed kilkoma tygodniami wydany został piąty tom Fate of the Jedi pod tytułem Allies, o czym pisaliśmy tutaj
KOMENTARZE (26)

Książki

Zapowiedź nowego przewodnika

2010-06-05 16:13:36 StarWars.com

Miecza świetlnego używają rycerze Jedi, i odkąd Luke Skywalker zapalił go w "Nowej Nadziei", owa niezwykła broń zachwyciła wielu ludzi. Pod koniec roku nakładem wydawnictwa Scholastic ukaże się 64-stronicowa książka dla czytelnika w każdym wieku, autorstwa Pablo Hidalgo zatytułowana "Star Wars: Lightsabers: A Guide to Weapons of the Force".

Jakie tajemnice kryją się wewnątrz miecza świetlnego? Jak Jedi może go zbudować? A co z czerwonymi mieczami używanymi przez Sithów? W książce znajdzie się 25 historii najsłynniejszych mieczy, opis 10 słynnych pojedynków oraz zdjęcia i statystyki owej broni, a także strony rozkładowe, dzięki którym będziemy mogli przyjrzeć się dokładniej detalom.

Póki co, cena nie jest znana.


KOMENTARZE (32)

Książki

"Deceived" - lista bohaterów

2010-06-04 19:58:55 EUCantina.com

Na portalu EUCantina ukazała się skromna lista postaci, o których przeczytamy w nadchodzącej książce Paula S. Kempa. Przypomnijmy, że zostanie ona wydana 28 grudnia 2010 r. i będzie liczyć 256 stron.
Oto osoby o których przeczytamy w powieści: • Darth Malgus - mężczyzna, człowiek, Lord Sithów.
 • Eleena Daru - kobieta, Twi'lekanka, jego towarzyszka, wojowniczka.
 • Aryn Leneer - kobieta, człowiek, rycerz Jedi, korzystająca z Empatii Mocy.
 • Zeerid Korr - mężczyzna, człowiek, przemytnik, były członek oddziału republikańskich komandosów.
 • Ven Zallow - mężczyzna, człowiek, mistrz Jedi.
 • Darth Angral - mężczyzna, człowiek, Lord Sithów.
 • Lord Adraas - mężczyzna, człowiek, Sith.


 • Darth Malgus ma być głównym bohaterem książki. Ma ona ukazać drogę Lorda Sithów do wydarzeń na Coruscant, które mogliśmy zobaczyć w trailerze The Old Republic. Twi'lekanka wspominana pośród postaci, jest najprawdopodobniej kochanką Malgusa, którą również mogliśmy zobaczyć w zapowiedzi. Ven Zallow to mistrz Jedi, wspominany w artykule o Lordzie Sithów na oficjalnej stronie gry. Z biografii Lorda Sithów wiemy jaki los spotka Jedi. Z kolei Dartha Angrala poznaliśmy już w serii web-komiksów Threaty of Coruscant.
  Reszta postaci jest nieznana. Zastanawiające może być jednak nazwisko Korr, co może się odnosić do Dramy Korr z Obsesji, lub też Jadena Korra z Jedi Academy.
  Sam autor poinformował, iż próbuje przekonać swych szefów, by pozwolili mu wypuścić do internetu fragmenty książki w lipcu.
  KOMENTARZE (19)

  Książki

  "Adventures in Hyperspace" 1 oraz 2

  2010-06-02 23:03:43 TFN

  W poniedziałek, na półkach sklepowych za oceanem, ukazały się dwie nowiutkie książeczki młodzieżowe. Główne postaci, to oczywiście ulubiony duet galaktyki, czyli Han Solo i jego wierny towarzysz Chewbacca. Akcja obydwu powieści toczy się między latami 2 BBY i rokiem „0”. Mają one przybliżyć młodym czytelnikom życie pilotów „Sokoła Millenium”, od dnia w którym zdobyli swój słynny statek, po wydarzenia znane z „Nowej Nadziei”.

  Fire Ring Race  Nim przyłączyli się do Rebelii, pilot Han Solo i jego przyjaciel Chewbacca, zarabiali na życie poprzez transportowanie różnych towarów przez galaktykę. Jednak, gdy Jabba the Hutt zatrudnia ich do odebrania ładunku ze Stacji Fornax, Han i Chewie zabierają ze sobą coś innego... kłopoty!

  Shinbone Showdown  Po przetransportowaniu nieznośnych obcych i niezwykłych roślin dla Jabby The Hutt’a, Han i Chewbacca mają ochotę na łatwiejszą robotę. Ale wraz z momentem, gdy Jabba wysyła ich na górniczą planetę Shinbone po przesyłkę, Han i Chewie przekonują się, że praca dla Jabby nie zawsze jest łatwa.


  Obydwie książki oddaje w nasze ręce wydawnictwo Scholastic, które od lat zajmuje się wydawaniem książeczek młodzieżowych, dla młodszych fanów gwiezdnej sagi.
  KOMENTARZE (10)
  Loading..