TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Powieść o Plagueisie i Sidiousie

2010-07-28 22:15:42 Resztki Imperium

Sue Rostoni na forum oficjalnej potwierdziła, że jedną z książek, które pojawią się koło roku 2012, będzie powieść o rozwoju Palpatine’a i jego mistrza Dartha Plagueisa. Informacja o tym, wyszła przez przypadek, więc jak dodaje Sue, nie powinno to być jeszcze ogłoszone. Warto dodać, że książka o Plagueisie nie będzie zastępstwem za Imperial Commando #2. Także dlatego, że komandosi mieli być wydani w miękkiej oprawie, a historia o Sithach zostanie wydana w twardej oprawie. Przypominamy, że już w roku 2006 zapowiadano powieść o Plagueisie, którą miał napisać James Luceno, acz w roku 2007 została ona anulowana ze względu na serial. Na razie nie wiadomo, kto będzie autorem, czy będzie to powrót do tamtej pozycji, czy coś zupełnie nowego. Podobnie rzecz się ma w przypadku książki zastępującej komandosów, coś już jest w trakcie tworzenia, ale jeszcze nie można tego ogłosić. Sue nie dostała jeszcze manuskryptu, ale być może na dniach uda się zdradzić nazwisko autora.


Temat na forum
KOMENTARZE (37)

Książki

Fabuła książki "Knight Errant"

2010-07-26 05:24:23 StarWars.com

Na stronie oficjalnej ukazał się wczoraj opis powieści Johna Jacksona Millera zatytułowanej "Knight Errant". Ukaże się ona w styczniu 2011 r. w miękkiej okładce, liczyła będzie 320 stron, a okładkę zaprojektował John Van Fleet. Dodatkowo ukaże się również seria komiksowa, której główną bohaterką będzie Jedi z powieści. Akcja książki ma rozgrywać się po zakończeniu głównej historii z komiksu, co potwierdził autor w tym wywiadzie, choć, jak twierdzi, jej znajomość nie będzie potrzebna do zrozumienia książki i na odwrót.

Tysiące lat przed narodzinami Luke'a Skywalkera, pokolenie przed Darthem Bane, w odległej galaktyce...

Republika przeżywa kryzys, targana tajemniczą zarazą i konfliktami. Sithowie panoszą się, walcząc ze sobą o dominację. Ale jedna z Jedi, Kerra Holt, jest zdeterminowana by położyć kres panowaniu Mrocznych Lordów - dokonując aktów sabotażu. Ma wielu wrogów. Są wśród nich: Lord Daiman, który w swym szaleństwie widzi siebie jako stwórcę galaktyki, Lord Odion, który chce zniszczyć ten świat, rodzeństwo Quillan i Dromika czy enigmatyczna Arkadia. Wielu Sithów tka sieć zła - i jedynie Kerra Holt broni niewinnych przed nimi. Wyczuwając złowrogi plan w pozornym chaosie, Jedi wyrusza na wyprawę, która będzie obfitować w ciężkie walki z różnymi przeciwnikami i zabierze ją na wiele planet.

Jedyną szansą Holt jest przymierze z tymi, którzy służą jej wrogom, m. in. tajemniczym szpiegiem Sithów i sprytnym generałem najemników. Czy będą oni jej pomagać czy też szkodzić?
Temat na forum.
KOMENTARZE (29)

Książki

"Komandosi Imperium. Legion 501" już w sprzedaży

2010-07-23 19:34:26 Amber

Od wtorku, 20 lipca, w naszym kraju dostępna jest już powieść "Komandosi Imperium. Legion 501", autorstwa Karen Traviss. Książka liczy 477 stron i kosztuje 37,80 zł. Tłumaczeniem zajęła się ponownie Anna Hikiert, tym razem wspólnie z Andrzejem Syrzyckim.

Jak podawaliśmy kilka dni temu, "Legion 501" jest ostatnią książką z serii o losach Darmana i jego towarzyszy, jak również ostatnią książką Karen osadzoną w gwiezdnowojennym uniwersum. Nie wiadomo, w jaki sposób zostaną domknięte wszystkie wątki fabularne - Sue Rostoni zasugerowała, że być stanie się tak w innej powieści, gdzie losy klonów mogłyby być wątkiem pobocznym.

Byli prawą ręką Republiki. Teraz są żelazną pięścią Imperium...

Wojny Klonów się skończyły. Byli komandosi Republiki są rozproszeni. Darman i Niner służą pod dowództwem Lorda Vadera w legionie szturmowców, który poluje na ocalałych Jedi. Lecz nie tylko oni stają wobec takiego testu. Pod brutalnymi rządami Imperium dawne sojusze i nienawiści nie mają już znaczenia. Gdy nad galaktykę nadciąga nowa groźba, stary przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem...


Temat na forum
KOMENTARZE (41)

Książki

Premiery i zapowiedzi ''The Old Republic'' i ''The Clone Wars''

2010-07-22 20:34:53 Resztki Imperium

W amerykańskich księgarniach pojawiły się niedawno nowe pozycje z cyklu „Gwiezdne Wojny”. A są to:

„The Old Republic: Fatal Alliance” Seana Williamsa, będąca pierwszą książką z serii powiązanych z nową grą on-line. Uwaga poniższy opis może zawierać pewne spoilery

Tassaa Bareesh z huttyjskiego syndykatu zbrodni ogłasza aukcję, która ściąga uwagę wszystkich jak galaktyka długa i szeroka. Obecni są na niej przedstawiciele Republiki i Sithów, padawan wysłany do sprawdzenia owej aukcji, żołnierka wyrzucona z jednostki o nazwie Blackstar oraz tajemniczy Mandalorianin mający własne motywy.

Przedstawiciel Republiki nie jest jednak tym kim wydaje się być, Sith jest okrutnym uczniem, padawan Jedi boi się, że nie podoła aby wytrwać na słusznej ścieżce. Żołnierka pragnie odkupić swoje winy i oczyścić reputację, natomiast Mandalorianin stara się wyprzedzić wszystkich.
Nikt z nich nie zamierza brać udziału w aukcji - zamiast tego postanawiają ukraść pilnie strzeżony artefakt.

Ale prawda o skarbie jest niebezpieczna. W końcu Sithowie, Jedi, siły Republiki i Imperium muszą zrobić coś czego nigdy nie robili: połączyć siły aby powstrzymać zagrożenie mogące zniszczyć galaktykę.


Wydanie w twardej okładce, w cenie 27 USD. Oczywiście w internecie można kupić z sporą zniżką.

Druga interesująca książeczka to nowy album DK pt. „Clone Wars Character Encyclopedia”. Również wydana w twardej oprawie, jest przewodnikiem po postaciach z serialu Wojny Klonów. Całość kosztuje 16,99 USD.

Kolejna pozycja to „Secret Missions #2: The Curse of the Black Hole Pirates” Rydera Windhama, będąca kontynuacją Breakout Squad. Za jedyne 6,99 USD otrzymujemy książkę młodzieżową w miękkiej okładce, składającej się z prawie 200 stron.

Podczas swojej pierwszej oficjalnej misji, nowo sformowany oddział Breakout oraz towarzyszący mu młody Jedi Nuru Kungurama trafiają na odległą planetę w Nieznanych Regionach. Schwytani przez piratów uświadamiają sobie, że pośród nich jest zdrajca. Tymczasem w innej części galaktyki Lordowie Sithów próbują skaptować Jedi do pomocy przy swoich mrocznych planach...

Jeśli komuś Wojen Klonów za mało, może kupić jeszcze „The Hunt for Grievous”, za 3,99 USD. Oczywiście oprawa miękka, ale za to 48 stron, na których poza zdjęciami znajduje się też i tekst, pod którym podpisał się Chris Cerasi. To dzieło jest przeznaczone dla dzieci w wieku 4 do 8 lat, a treść jest adaptacją odcinków Grievous Intrigue i The Deserter, które wyświetlone zostaną 1. stycznia 2010 r.

Na koniec jeszcze małe przypomnienie. Od ponad miesiąca jest dostępna jeszcze jedna interesująca pozycja, „Star Wars A Scanimation Book”, o której szerzej pisaliśmy tutaj. Całość kosztuje 14,95 USD i może być ciekawą alternatywą wobec książek z cyklu TCW.

Na Comic-Conie zaś swoją premierę będzie miał „Star Wars Blueprints: Rebel Edition”, przewodnik zawierający rozkładane strony ze schematami i planami pojazdów oraz sprzętów Rebelii. Całość, wydana przez DK, kosztuje 19,99 USD, a plany znajdują się w pudełku.

To jednak nie koniec niespodzianek. Z okazji Comic-Conu pokazano okładkę „Knight Errant” Johna Jacksona Millera.


KOMENTARZE (15)

Książki

Koniec telenoweli

2010-07-19 23:08:21 Resztki Imperium

Sue Rostoni ogłosiła dziś na forum, że w końcu wraz z redaktorami z Del Rey postanowili dobić serię o imperialnych komandosach. Zmiana autora, długi czas oczekiwania na kolejny tom, to zbyt duże ryzyko, którego nie ma sensu podejmować. Niebawem, acz nie wiadomo dokładnie kiedy, zostanie wskazana nowa książka w miejsce drugiej części komandosów. Natomiast kwestią otwartą zostanie zwieńczenie fabuły. Sue zasugerowała, że być może uda się ją jakoś zakończyć przy okazji innej z przyszłych opowieści, gdzie losy klonów mogłyby stać się jakimś wątkiem pobocznym.
Temat na forum
KOMENTARZE (31)

Książki

''The Jedi Path: A Manual for Students of the Force''

2010-07-18 23:28:23 StarWars.Com

W lutym pisaliśmy o niezwykłym wydawnictwie: stylizowanym na starożytny podręczniku Jedi, książce "The Jedi Path: A Manual for Students of the Force ". Jest to pradawny artefakt, o którym myślano, że już dawno zaginął wraz z powstaniem Imperium, ale ostatnio został odkryty, i teraz jest dostępny dla wszystkich uczniów ścieżki Jedi.
Co więcej na Amazonie można zamawiać już ekskluzywną edycję tego wydawnictwa: specjalną wersję z metalową skrzyneczką, tam też można przejrzeć kilka stron tego albumu. Jak obiecuje wydawca, po przyciśnięciu guzika, drzwiczki skrzyneczki otwierają się przy towarzyszeniu dźwięków Star Wars, a tam:

"Starożytny podręcznik, spisany przez pierwszych Mistrzów Jedi, edukował i oświecał pokolenia Jedi. Wyjaśnia on historię i hierarchię Zakonu Jedi, oraz wszystko to, co Jedi musi wiedzieć, żeby stać się obrońcą pokoju w gakalktyce - od tajemnic Mocy, po niuanse pojedynków na miecze świetlne.

Przekazywany przez wielu mistrzów do wielu padawana, na swoich stronicach zawiera odręczne notatki tych, którzy go wcześniej posiadali, uczyli się z niego i odkrywali jego sekrety. Od Yody i Luke’a Skywalkera, po Hrabiego Dooku i Dartha Sidiousa, to oni ukształtowali ostateczny wygląd tej księgi, zostawiając po sobie pamiątki na jej stronach, rwąc kartki, oraz dodając osobiste doświadczenia, jako ważne przypomnienie lekcji, której się nauczyli.

Antyczni Mistrzowie, którzy napisali tekst: Fae Coven, Wielki Mistrz i głowa Rady Jedi, Crix Sunburris, as gwiezdnych myśliwców, Restelly Quist, główny bibliotekarz, Skarch Vaunk, mistrz miecza świetlnego, Bowspritz, biolog Jedi i ekspert Żywej Mocy, Sabla-Mandibu, negocjator Jedi i znawca Holocronów, Morrit Ch'gally, zajmująca się rekrutacją Jedi, oraz Gal-Stod Slagistrough, przywódca Oddziałów Rolniczych.

Jedi, którzy dodali osobiste komentarze: Yoda, Thame Cerulian, Hrabia Dooku, Qui-Gon Jinn, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Ahsoka Tano, Darth Sidious, oraz Luke Skywalker.

Dodatkowe niespodzianki: list przedstawiający historię książki, ucięty warkoczyk Padawana, metalowy medialion Jedi, naszywka pilotów Jedi, nadpalony plakat z Kodeksem Jedi, mapa Świątyni Jedi, szkic miecza świetlnego narysowany na odwrocie serwetki z Knajpy Dexa, oraz notatka o brakujących stronach, wyrwanych z książki przez Sithów. "


Książka ma mieć 160 stron, napisał ją Daniel Wallace, zaś ilustracjami zajęło się aż dziesięciu rysowników: Paul Allan Ballard, Jeff Carlisle, Tommy Lee Edwards, Ryan Hobson, Greg Knight, Chris Reiff, Derek Thompson, Chris Trevas, Terryl Whitlatch, oraz Kieran Yanner. Wydana w grubej oprawie ma być dostępna w sprzedaży 28 września 2010. Edycja specjana tego wydawnictwa kosztuje 99$, a jej zwiastun można obejrzeć tutaj.

Temat na forum
KOMENTARZE (34)

Książki

Wieści od Sue Rostoni

2010-07-14 23:05:55 różne

Jak co pewien czas, Sue atakuje nas zmianami i plotkami na temat planu wydawniczego Del Rey. Tak więc przygotujcie się na masę nowinek ze świata książek.

Wśród zapowiedzianych przez redaktorkę nowych pozycji jest coś, co określiła mianem „Reader Companion”. Książeczka, która ma pozwolić odnaleźć się w EU nowym czytelnikom. Bardziej ma jednak przypominać „Comic Companion” niż "Panel to Panel", choć będzie w sumie jeszcze inna. Będzie to oczywiście jeden z zakontraktowanych przewodników. Z tym, że rozczarują się ci, którzy będą liczyli, że przewodnik posprząta w kanonie. Nic z tych rzeczy.

„Hand of Judgment”. tak będzie nazywał się sequel „Posłuszeństwa” Timothy’ego Zahna. Jak na razie brak informacji o czym książka miałaby opowiadać. Łatwo się jednak domyślić, że pojawi się grupa szturmowców, znana z wcześniejszej części.

W drugiej połowie roku Sue i jej ekipa zajmą się ustaleniem książek, których jeszcze nie osadzono w erach, autorach itp.

W Allies trochę pomieszano rasy Chevinów i Chevów. Sue obiecała, że zostanie to poprawione w wersji paperback. Oby polskie tłumaczenie na tym bazowało.

Sue trochę wykręca się z antologii "The Lost Tribe of the Sith”, acz nie zamierza zdradzać szczegółów.

Sue niedawno pracowała nad "Vortexem” i „Knight Errant”.

Z kilku znanych już newsów. Ósmy tom Fate of the Jedi to „Ascension”, a sequel "Rozdroży czasu" to „Reptide”. Ta druga książka zostanie wydana oczywiście w paperbacku, a dzieje się tuż po „Rozdrożach”.

Losy imperialnych komandosów są niepewne. Sue zastanawia się, czy długa przerwa pomiędzy tomami, nie zabije nowej książki. Warto przypomnieć, że Rostoni bała się wydawać "Nocy Coruscant" co roku, więc wydano ją w całości pod rząd, ale z drugiej strony, pozwolono po latach dopisać 4 tom. Więc może jeszcze z komandosami coś się ruszy.

Na koniec jeszcze aktualna lista zapowiedzi:

 • 20 lipca 2010 „The Old Republic: Fatal Alliance” Seana Williamsa (Hardcover)
 • 16 sierpnia 2010 „Star Wars: Year by Year: A Visual Chronicle” praca zbiorcza (Hardcover)
 • 22 września 2010 „The Sounds of Star Wars” J.W. Rinzlera (Hardcover)
 • 28 września 2010 „Darth Bane: Dynastia zła” Drew Karpyshyna (reprint)
 • 5 października 2010 „The Force Unleashed II” Seana Williamsa (Hardcover)
 • 12 października 2010 „The Making of the Empire Strikes Back” J.W. Rinzlera (Hardcover)
 • 26 października 2010 „Szturmowcy Śmierci” Joe Schreibera (reprint)
 • 1 listopada 2010 „Star Wars Art: Visions” praca zbiorcza (Hardcover)
 • 7 grudnia 2010 „Vortex”Troya Denninga (Hardcover)
 • 28 grudnia 2010 „Red Harvest” Joe Schreibera (Hardcover)
 • 25 stycznia 2011 „Knight Errant” Johna Jacksona Millera (paperback)
 • 22 lutego 2011 „Backlash” Aarona Allstona (reprint)
 • 22 marzec 2011 „The Old Republic: Deceived” Paula Kempa (Hardcover)
 • 26 kwietnia 2011 „Allies”„Allies” Christie Golden (reprint)
 • 17 maj 2011 „Conviction” Aarona Allstona (Hardcover)
 • 31 maja 2011 „The Old Republic: Fatal Alliance” Seana Williamsa (reprint)
 • 19 lipca 2011 „Hand of Judgment” Timothego Zahna (Hardcover) (wcześniej znana jako „Choices”, to sequel „Posłuszeństwa”.)
 • 26 lipiec 2011 „Reptide” Paula Kempa (paperback)
 • 16 sierpnia 2011 „Ascension” Christie Golden (Hardcover)
 • 16 sierpnia 2011 „The Essential Guide to Warfare” Jasona Fry’a (paperback)
 • 30 sierpnia 2011 „The Force Unleashed II” Seana Williamsa (reprint)
 • 27 września 2011 „Holostar” (tytuł roboczy) Michaela Reavesa i Mayi Bohnhoff (paperback)
 • 26 października 2011 „The Complete Vader” Rydera Windhama i Pete’a Vilmura (Hardcover) – wydanie brytyjskie ukazało się w zeszłym roku, zgodnie z pierwotnym harmonogramem.
 • 22 listopad 2011 „Fate od the Jedi #9: Tytuł nieznany” Troya Denninga (Hardcover)
 • 29 listopada 2011 „Vortex” Troya Denninga (reprint)
 • 27 grudnia 2011 „Red Harvest” Joe Schreibera (reprint)
 • 31 grudnia 2011 książka o Nomi Sunrider Alexa Irvine’a (hardcover) (acz możliwe jest przesunięcie na rok 2012).
 • 31 stycznia 2012 „Tytuł nieznany” Jeffa Grubba (paperback)
 • 28 luty 2012 „The Old Republic: Deceived” Paula Kempa (paperback)
 • 20 marca 2012 „Star Wars: The Essential Reader’s Companion” Pablo Hidalgo (paperback)
 • 27 marca 2012 „Convinction” Aarona Allstona (reprint)

 • KOMENTARZE (19)

  Książki

  Zapowiedź "Wojen Klonów"

  2010-07-13 20:40:01 Amber

  Na stronie wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź pierwszej książki związanej z serialem Wojny Klonów. Wydawnictwo jak mogliśmy zauważyć we wcześniejszych zapowiedziach, postanowiło skupić się na książkach dotyczących tego popularnego serialu i jak na razie nie będzie wydawać innych pozycji. Aktualny plan wydawniczy możecie zobaczyć pod tym adresem.

  Wojny Klonów

  W galaktyce szaleją Wojny Klonów. Separatyści pod wodzą hrabiego Dooku nie ustają w krucjacie przeciwko Republice. Lecz armia kanclerza Palpatine’a, złożona z żołnierzy-klonów walecznie stawia im czoło.

  Anakin Skywalker walczy u boku swego Mistrza Obi-Wana Kenobiego. Na każdym kroku czyhają na nich niebezpieczeństwa, a wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w życiu młodego Jedi pojawia się wyznaczona mu na padawankę wścibska czternastolatka.

  Nie czas jednak na kwestionowanie decyzji Rady, bo trójka Jedi otrzymuje rozkaz wypełnienia niebezpiecznej misji, od której zależą losy wojny...


  Książkę będziemy mogli zakupić już 17.08.2010. Napisała ją Karen Traviss, a tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert. Objętość powieści to 288 stron, a cena wyniesie 29,80 zł.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (15)

  Książki

  Premiera: "Clone Wars Gambit: Siege"

  2010-07-11 21:28:35 TFN

  Szóstego lipca, w USA ukazała się ostatnia część pięciotomowej serii książkowej, która toczy się wokół serialu Wojny Klonów. Powieść napisała Karen Miller, która zastąpiła Karen Traviss. To ona miała wcześniej ją napisać, jednak przez napięty harmonogram pracy, musiała porzucić prace nad książką. Siege ma 401 stron, a na Amazonie można go zakupić w promocji za 10,88 $.

  Zewnętrzne Rubieże, planeta Lanteeb, która nie ma strategicznego znaczenia ani żadnej politycznej władzy i jeden wielki problem: została najechana przez Sojusz Separatystów. By dowiedzieć się dlaczego, rycerze Jedi Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi przybywają cichaczem na Lanteeb i przepadają.
  Ukrywając swoje miecze świetlne pod zakurzonymi ubraniami, Anakin i Obi-Wan używają umiejętności Jedi by być jeden krok przed droidzią armią Loka Durda na Lanteeb. Jedi wiedzą, że porwanie naukowca dało Durdowi klucz do przerażającej bio broni. Durd wie, że Jedi są na jego planecie. Wzywają Yodę mającego uprawnienia Rady Jedi, lecz ich sygnał zostaje zagłuszony przez nową technologię Separatystów. Jest też szpieg w sercu republikańskiego rządu, koła machiny wojny zawracają. Separatyści zablokowali Lanteeb. Trwają ostatnie szlify w przygotowaniach broni mogącej niszczyć całe światy. Dwaj rycerze Jedi i ich zaufani towarzysze broni wyzwolą Lanteeb lub na zawsze poniosą bolesne konsekwencje.  KOMENTARZE (14)

  Książki

  ''The Sounds of Star Wars''

  2010-07-09 03:14:03 StarWars.Com

  Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią, jesienią tego roku, a dokładniej 1 października, w sprzedaży ukaże się przewodnik autorstwa Jonathana W. Rinzlera pod tytułem "The Sounds of Star Wars". Będzie to historia efektów dźwiękowych, jakie Ben Burtt i jego pomocnicy wykreowali na potrzeby wszystkich filmów sagi Star Wars, a także w serialu telewizyjnym "The Clone Wars". Przewodnik zawierać będzie nie tylko informacje na temat efektów dźwiękowych, wstęp autorstwa Bena Burtta, ale też ponad 300 zdjęć...oraz same opisywane efekty dźwiękowe, odtwarzane za pomocą specjalnego modułu, ma być ich ponad 250.

  Kilka ciekawostek zawartych w książce:
  • Żeby stworzyć unikatowe dźwięki przelotów Sokoła Millenium, Burtt wybrał się na Narodowy Festyn Lotniczy i nagrał przelatujące nad głową samoloty z czasu drugiej Wojny Światowej
  • Burtt oparł język Jawów na nagraniach języka Zulu, które potem przyspieszył i podniósł ich wysokość
  • Oddech Dartha Vadera powstał gdy Ben Burtt nagrał swój własny oddech przez maskę płetwonurka
  • Star Wars Epizod III Zemsta Sithów wymagała od Burtta stworzenia 1050 nowych dźwięków

  Fragmenty książki można osobiście przetestować na stronie internetowej wydawnictwa, w tym miejscu.
  KOMENTARZE (12)

  Książki

  Przyszłość "Komandosów"

  2010-07-09 01:38:41 EUCantina

  Zapewne większość fanów Star Wars kojarzy grę Republic Commando, jak i serię książkową pod tym samym tytułem. Przypomnijmy jednak, zbytnio nie zdradzając szczegółów fabularnych, że obecnie możemy czytać pierwszy tom kontynuacji serii, czyli Imperial Commando.  Legion 501 możemy sprowadzać już z USA, jednak na polskie wydanie przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać do 20 lipca. Imperial Commando miało od początku być kolejną serią książkową w uniwersum, jednak wraz z aferą wokół Karen Traviss, dalsze tomy znalazły się pod ogromnym znakiem zapytania.
  Przypominamy, że w wyniku niezadowolenia autorki, mieszaniem w historii i kulturze Mandalorian (za którą w większości odpowiadała), przez serial The Clone Wars, porzuciła pisanie książek Star Wars. W internecie szybko pojawiła się wtedy informacja, że szkic 2 części istnieje i napisaniem powieści zajmie się inny autor. Jednak do dzisiaj nie podano na ten temat więcej informacji.
  Portal EUCantinta.net, podaje jednak najświeższe fakty w tej sprawie, z oficjalnego forum. Wpis należy oczywiście do znanej i kochanej Sue Rostoni:

  "Komandosi Imperium". Naprawdę, poważnie zastanawiamy się nad porzuceniem tego projektu. Daty wydania obydwu części będą dzielić lata, tak więc nie jesteśmy pewni, czy czytelnicy nadal będą zainteresowani tą powieścią. Mamy obecnie w planach coś nowego. Coś o czym część z was zapewne marzyła od lat. Tak więc miejmy nadzieję, że zmiana wyjdzie fanom na dobre. Jak tylko będę mogła, podam więcej informacji.

  Czym jest nowy projekt, o którym wspomina Sue? O czym marzy każdy fan? Powieść detektywistyczna już była, horror również. Czy czas na kolejne gatunki? Miejmy nadzieję, że odpowiedzi uzyskamy już wkrótce. Może na zbliżającym się Celebration V?


  KOMENTARZE (32)

  Książki

  Opis "The Force Unleashed II"

  2010-07-02 14:18:28 TFN

  Na stronie TFN, ukazał się opis książki The Force Unleashed II, który przybliża nam fabułę powieści. Przypomnijmy, że zostanie wydana 5 października, będzie zawierać 480 stron, a napisze ją autor pierwszej części, czyli Sean Williams.


  Jako bezwzględny uczeń Dartha Vadera, Starkiller był szkolony w sztuce używania Ciemnej Strony. Zabijał ocalałych z czystki Jedi i czekał na ostateczne zadanie: zabójstwo Imperatora. Służył bez wątpliwości, zabijał bez litości, i pokochał piękną imperialną pilotkę, Juno Eclipse, nie przypuszczając nawet przez chwilę, że był tylko narzędziem w rękach swoich panów. Gdy ich przejrzał, za późno już było na ucieczkę.

  Juno opłakiwała go jako zmarłego... ale teraz Starkiller powraca, pozbawiony wszelkich wspomnień i zaprogramowany na zabijanie. Los zbliża oboje do ponownego zjednoczenia, ale Darth Vader jest zdeterminowany, aby nie stracić swojego najlepszego zabójcy po raz drugi. Starkiller i Eclipse muszą przetrwać jego zakusy. Ceną jest wolność. Karą wieczna niewola po Ciemnej Stronie...  KOMENTARZE (26)
  Loading..