TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowe albumy i przewodniki

2011-02-27 00:32:11 StarWars.com

Zgodnie z tą wiadomością, Gwiezdne Wojny stały się najlepiej zarabiającą marką zeszłego roku, Star Wars mają się naprawdę dobrze, dzięki czemu możemy też spodziewać całkiem niezłej przyszłości. Oto czego możemy spodziewać się w ciągu roku jeśli chodzi o albumów i przewodników.

Dla tych wszystkich, którym podobało się przeglądanie profilów postaci w encyklopedii postaci Wojen Klonów, w bardzo podobnym stylu zostaną opisane postaci z aktorskiej sagi w The Star Wars Character Encyclopedia. Encyklopedia ma zawierać ponad 200 postaci, a ukaże się w czerwcu.Z kolei we wrześniu w sprzedaży ukazać się powinna normalna wersja The Jedi Path, zaginionego przewodnika dla Uczniów Jedi, który początkowo sprzedawany był w specjalnym mechanicznym pudełku.

Miesiące przed premierą Epizodu I w 3D Scholastic przygotowuje trójwymiarową przygodę z książką LEGO Star Wars: Anakin: Space Pilot, która ukaże się w czerwcu. Najmłodszych czytelników, albo fanów początkujących swoją przygodę z językiem angielskim, zainteresuje też pewnie seria DK Readers, a kolejne części książek pisanych łatwym językiem to będą dwa tytuły: Ultimate Duels, oraz The Adventures of Han Solo.Ale to nadal nie koniec, czeka nas jeszcze wiele innych publikacji, a o kilku z nich na Twitterze napisał autor Jonathan W. Rinzler, który pracuje obecnie: nad nową książką o Industrial Light & Magic wydawnictwa Abrams, która ukaże się jesienią; rozmawia też o kontynuacji serii książek o powstawaniu filmów, czyli Making of Return of the Jedi. To samo wydawnictwo zajmie się też swoistą kontynuacją albumu Star Wars Art, tym razem z podtytułem Comics, a wśród zapowiadanych artystów: Jim Steranko, Mike Mignola, Sam Kieth, Jeff Smith i Ryan Sook. Ponadto Rinzler już od dawna plotkuje o albumie Star Wars: The Blueprints, ale wciąż brak jakiejś oficjalnej zapowiedzi, z dotychczasowych nielicznych informacji wydaje się, że nie będzie on związany w ogóle z albumami Blueprints: The Ultimate Collection i Blueprints: Rebel Edition, a będzo to coś zupełnie nowego.
KOMENTARZE (6)

Książki

Okładka "Shadow Games"

2011-02-23 19:32:05 StarWars.com

Zaledwie przed kilkoma godzinami ukazała się okładka i opis, oczekiwanej przez fanów książki Star Wars. Chodzi o Shadow Games, która ma swoją drogą jedną z najciekawszych historii zmian tytułów. Z początku miała nazywać się Holostar, jednak 4 października 2010 r. Del Rey pozwolił fanom wybrać tytuł jaki chcieliby ujrzeć. Wygrało Shadow Games, jednak do wyboru były również Star Wars: Pursuit, oraz Star Wars: Shadow Play. Za książkę odpowiadają Michael Reaves i Maya Kaathryn Bohnhoff. Pierwszy jest znany z powieści Darth Maul: Łowca z Mroku druga natomiast współpracowała już z autorem, przy pisaniu dwóch ostatnich tomów serii Noce Coruscant. W tym czwartego, jeszcze nie wydanego.

Javul Charn jest najsłynniejszą gwiazdą pop w Galaktyce i uciekającą panną młodą, brutalnego porucznika Czarnego Słońca - przestępczego syndykatu rządzonego przez Księcia Xizora. A przynajmniej tak uważa Javul. Wkrótce po tym, jak spłukany i zdesperowany Dash Rendar zgadza się zostać jej ochroniarzem, przekonuje się, że otwartość pracodawczyni, nie jest jej mocną stroną... i że jej trasę znaczą kolejne zabójstwa.

Między odkryciem martwych ciał w ładowni i atakiem nieznanego okrętu, Dash i jego drugi pilot Eaden Vrill, próbują zrozumieć kto i dlaczego terroryzuje trasę piosenkarki. Kiedy do trasy koncertowej dołącza Han Solo, stawka rośnie jeszcze bardziej. Teraz Dash, który ma niemiłe doświadczenia z Hanem i jeszcze miej miłe doświadczenia z Xizorem, musi podążać za instynktem, odkryciami i za samą Javul, prosto w świat który może być zbyt niebezpieczny by w nim przetrwać!

KOMENTARZE (25)

Książki

Premiera ''Lost Tribe of the Sith: Sentinel''

2011-02-22 19:48:05 StarWars.com

Dziś na łamach StarWars.com udostępniono 6 tom e-bookowej sagi o Zaginionym Plemieniu Sithów. „Lost Tribe of the Sith: Sentinel” pobrać można z tego miejsca. Ta wirtualna książka liczy 29 stron, a jej autorem jest niezawodny pisarz-rzemieślnik John Jackson Miller. „Sentinel” zawiera zapowiedź „Fate of the Jedi: Conviction”. Poniżej, dla przypomnienia, prezentujemy opis e-booka i jego okładkę w wysokiej rozdzielczości.

Ori Kitai stała się niewolnicą dzięki machinacjom Sithów, jednak wierzy, że znalazła sposób na powrót do łask Zaginionego Plemienia a nawet więcej. Odkrycie drugiego statku przez Ori daje jej szansę pomścić upokorzenie, jakie doznała jej rodzina z ramienia Wielkiego Lorda. Może ona zmienić losy całego społeczeństwa, oferując mu ucieczkę z planetarnego więzienia.

Ale Ori napotyka opór z niespodziewanej strony, od pozornie skromnego rolnika, który przygarnął ją, człowieka dzierżącego sekret przeszłości i mającego własny plan. Nie może on pozwolić Ori Kitai wyzwolić Zaginione Plemię w niczego niespodziewającej się Galaktyce. Ale jak może powstrzymać kobietę, którą kocha, bez niszczenia ich obojga?


Kolejny tom „Lost Tribe of the Sith” zostanie wydany 19 lipca, jego tytuł to „Pantheon”

Pobierz „Lost Tribe of the Sith: Sentinel” (format .pdf)Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Książki

Opis "Conviction"

2011-02-21 19:27:25 Random House

Niedawno na stronie Random House, ukazał się opis kolejnej części serii Fate of the Jedi pt. Conviction. Premiera już 24 maja. Powieść została napisana przez Aarona Allstona i jest siódmym z dziewięciu tomów.

Szef rządu Natasi Daala została obalona, a Zakon Jedi przejął kontrolę nad Sojuszem Galaktycznym. Jednak gdy nowy rząd zajmuje się naprawieniem tego co zniszczył drakoński reżim Daali, siły wciąż lojalne wobec odsuniętej od władzy przywódczyni, szykują kontratak. Może się okazać, że nawet nowa pozycja Jedi może być niewystarczająca, by ocalić Tahiri Veilę, niegdyś Rycerza Jedi, a także ucznia Sith, teraz oskarżoną o zamordowanie oficera Galaktycznego Sojuszu - Gilada Pellaeona. W tym samym czasie, Luke i Ben Skywalker nieubłaganie ścigają Abeloth, potężną istotę, oddaną Ciemnej Stronie i żądzy władzy nad Galaktyką. Jednak wraz z momentem, gdy ich potężny przeciwnik zostaje zatrzymany na planecie Nam Chorios, dwóch samotnych Jedi musi zmierzyć się również twarzą w twarz z wściekłością sithańskiego szwadronu śmierci. Na domiar złego Abeloth zaskakuje wszystkich swoją własną pułapką. Misja Skywalkerów może wkrótce zamienić się w misję samobójczą.
KOMENTARZE (5)

Książki

Kilka książkowych wieści

2011-02-16 22:48:44 różne

Przez ostatnie dni pojawiło się kilka ciekawych wiadomości, dotyczących książek z naszego ulubionego uniwersum.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o zapowiedzi Objawienia książki wydawanej przez Amber. Nieznana była wtedy jeszcze data premiery książki, co jednak już się zmieniło. Najnowszą powieść Karen Traviss przeczytamy już ósmego marca, co powoduje, że w lutym nie dostaliśmy żadnej książki Star Wars. Czy w takim razie w marcu czekają nas aż dwie premiery, czy też cały plan zostanie przesunięty? Powieść przetłumaczyli Anna Hikiert i Andrzej Syrzycki.Tom 8 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi.


Jacen Solo niepodzielnie włada Galaktyką. Ani Han i Leia, ani Luke Skywalker nie wiedzą, jak powstrzymać Lorda Sithów przed realizacją jego mrocznych planów…

Coraz więcej ludzi ma dość jego rządów, coraz częściej rodzą się spiski. Ben Skywalker przekonany, że to Jacen... jest zabójcą jego matki Mary, postanawia, że zdobędzie dowody, choćby miał zapłacić za to życiem. Ale to Jaina Solo, bliźniacza siostra Jacena nazywana kiedyś Mieczem Jedi, odkrywa, że może jest jedyną osobą, zdolną zgładzić potwora…


Wraz ze zbliżającym się powrotem Gwiezdnych Wojen do kin, a konkretniej Mrocznego Widma w 2012 r. wydawnictwo Del Rey przygotowało niespodziankę. Otóż oficjalne wydawnictwo zapowiedziało, że w 2012 r. w okolicy premiery filmu, w księgarniach ukażą się przedruki książek Darth Maul: Łowca z Mroku, oraz Mroczne Widmo Ukażą się one wiosną 2012 w miękkich oprawach. Każda z książek będzie zawierać nowe, specjalnie napisane na tą okazję opowiadanie. Edytor Del Rey, Erich Schoeneweiss, poinformował, iż Łowca z Mroku powinien zawierać opowiadanie które dotychczas znajdowało się w tej książce, czyli Darth Maul: Saboteur.

Ostatnią informacja ucieszy wszystkich fanów ery Dziedzictwa i serii Fate of the Jedi. Dzisiaj światło dzienne ujrzała okładka do ósmego tomu tej serii, zatytułowanego Ascension. Akcja toczyć się będzie 44 lata po Nowej Nadziei. Premiera książki została zapowiedziana na 16 sierpnia tego roku. Powieść została napisana przez Christie Golden.
KOMENTARZE (19)

Książki

Zapowiedź "Objawienia"

2011-02-10 14:37:14 fejsbuk

Wydawnictwo Amber dość długo nie aktualizowało swojej strony, w kwestii wydawania kolejnych książek Star Wars. Ostatnia informacja na stronie wydawnictwa dotyczyła premiery Gwiazdy Śmierci. Długo nie pokazywała się zapowiedź lutowej książki, którą miały być Ruiny Dantooine. Okazało się, że na miejsce lutowej pozycji wskoczyła długo oczekiwana kontynuacja serii Dziedzictwo Mocy. Jeszcze w tym miesiącu dane nam będzie przeczytać Objawienie. Oryginalnie książka została wydana 26 lutego 2008 r. Jest to przedostatnia część dziewięciotomowej sagi. Jeżeli nic się nie zmieni ostatni tom (Invincible) ukaże się w kwietniu.
Objawienie napisała Karen Traviss, a przetłumaczeniem książki zajęli się Anna Hikiert i Andrzej Syrzycki.Tom 8 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi.


Jacen Solo niepodzielnie włada Galaktyką. Ani Han i Leia, ani Luke Skywalker nie wiedzą, jak powstrzymać Lorda Sithów przed realizacją jego mrocznych planów…

Coraz więcej ludzi ma dość jego rządów, coraz częściej rodzą się spiski. Ben Skywalker przekonany, że to Jacen... jest zabójcą jego matki Mary, postanawia, że zdobędzie dowody, choćby miał zapłacić za to życiem. Ale to Jaina Solo, bliźniacza siostra Jacena nazywana kiedyś Mieczem Jedi, odkrywa, że może jest jedyną osobą, zdolną zgładzić potwora…KOMENTARZE (46)

Książki

Przykładowe strony z ''Star Wars Craft Book''

2011-02-07 11:14:21 StarWars.com

W kwietniu zeszłego roku ukazała się zapowiedź książki ''Star Wars Craft Book'', która zawierać będzie wiele poradników pokazujących jak z prostych przedmiotów znalezionych w domu można zrobić różne gadżety gwiezdnowojenne, będzie to więc specjalna papierowa wersja artykułów zamieszczanych na oficjalnej przez autorkę Bonnie Burton. Wśród instrukcji znajdą się między innymi: Poducha Jabba Hutt, Skarpetowa Lalka Hammerhead, Kukiełka Admirała Skarpetbara, Łyżkowe Ubranka Zespołu Bithów, Fasolkowy Portert Bosska, Banthowa Gąbka do Mycia, Domek dla Ptaków Wookieego, Lalkę Imperatora Jabłka, piaskowy malunek Jawów i wiele innych.

O to co o swoim życiu i ulubionej zabawce opowiada autorka: "Odkąd byłam dzieckiem poświęcałam wiele godzin na robienie różnych rzeczy z wszystkiego co miałam, od pustych rurek po papierze toaletowym, po wystrzępionych poszewek na poduszki. Zazwyczaj byłam pokryta cienką warstwą brokatu odkąd miałam 7 lat. Pomimo tego, że już dorosłam wciąż uwielbiam robić różne rzeczy, szczególnie jeżeli okazują się nimi postaci i stwory z Gwiezdnych Wojen.
Jedną z moich ulubionych instrukcji w książce musi być poducha - Jabba Hutt. Miałam wielki zielony wełniany koc i dużo dodatkowych poduszek, które poukładałam na stos w mojej sypialni. Pewnego razu zerknęłam na nie przez przypadek i pomyślałam, że wyglądały zupełnie jak Hutt. Dlatego oczywiście zaczęłam zszywać ze sobą poduchy i w końcy stworzyłam własną poduchę Jabbę - którą dość szybko mój pies zaadaptował jako własną kanapę."


Poniżej przykładowe strony z książki:Książka trafi do sprzedaży 29 marca 2011, a w sklepie StarWarsShop będzie można ją zakupić w wersji specjalnej, własnoręcznie podpisaną przez autorkę.
KOMENTARZE (10)

Książki

Lost Tribe of the Sith: Sentinel

2011-02-05 15:42:42 Star Wars Books

Dzięki Amazonowi poznaliśmy bliżej kolejną część e-bookowej serii „Lost Tribe of the Sith” autorstwa Johna Jacksona Millera. Ta wirtualna książka będzie nosić tytuł „Sentinel” (strażnik) i 21 lutego będzie można ją za darmo pobrać z oficjalnej strony StarWars.com. Szósty tom „Lost Tribe of the Sith” będzie zawierać kilkustronicową zapowiedź książki „Fate of the Jedi: Conviction”. Akcja w „Sentinel” dzieje się 3960 lat przed bitwą o Yavin IV na zapomnianej planecie Kesh, gdzie ponad tysiąc lat wcześniej rozbił się okręt Omen z Sithami na pokładzie. Jest to bezpośrednia kontynuacja mini serii rozpoczętej w piątym tomie czyli „Purgatory”.

Ori Kitai stała się niewolnicą dzięki machinacjom Sithów, jednak wierzy, że znalazła sposób na powrót do łask Zaginionego Plemienia a nawet więcej. Odkrycie drugiego statku przez Ori daje jej szansę pomścić upokorzenie, jakie doznała jej rodzina z ramienia Wielkiego Lorda. Może ona zmienić losy całego społeczeństwa, oferując mu ucieczkę z planetarnego więzienia.

Ale Ori napotyka opór z niespodziewanej strony, od pozornie skromnego rolnika, który przygarnął ją, człowieka dzierżącego sekret przeszłości i mającego własny plan. Nie może on pozwolić Ori Kitai wyzwolić Zaginione Plemię w niczego niespodziewającej się Galaktyce. Ale jak może powstrzymać kobietę, którą kocha, bez niszczenia ich obojga?Plan wydawniczy zaprezentowany przez Sue Rostoni zakłada, że kolejny tom „Lost Tribe of the Sith” zostanie wydany 19 lipca i będzie się zwał „Pantheon”, zaś zwieńczeniem serii będzie „Secrets”, które ujrzymy 8 marca 2012 roku. Natomiast w sierpniu 2012 powinien trafić do sprzedaży drukowany zbiór e-booków „Lost Tribe of the Sith”.


Temat na forum
KOMENTARZE (7)
Loading..