TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Objawienie" w księgarniach!

2011-03-31 22:07:37 Amber

W końcu, po dwóch zmianach terminów premiery ósmego tomu Dziedzictwa Mocy, możemy ogłosić: "Objawienie" pojawiło się w księgarniach! Liczymy, że kolejne książki z serii Star Wars nie będą miał takich problemów z ukazaniem się. Powieść napisała Karen Traviss, a za tłumaczenie odpowiada duet Anna Hikiert i Andrzej Syrzycki.Tom 8 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi.


Jacen Solo niepodzielnie włada Galaktyką. Ani Han i Leia, ani Luke Skywalker nie wiedzą, jak powstrzymać Lorda Sithów przed realizacją jego mrocznych planów…

Coraz więcej ludzi ma dość jego rządów, coraz częściej rodzą się spiski. Ben Skywalker przekonany, że to Jacen... jest zabójcą jego matki Mary, postanawia, że zdobędzie dowody, choćby miał zapłacić za to życiem. Ale to Jaina Solo, bliźniacza siostra Jacena nazywana kiedyś Mieczem Jedi, odkrywa, że może jest jedyną osobą, zdolną zgładzić potwora…


Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Książki

Wieści książkowe

2011-03-27 12:27:00

Sue Rostoni dość długo siedziała cicho, więc tym razem wyręczyli ją inni. Głównie na panelu książkowego na Comic Conie w Chicago.

Kilka informacji było już potwierdzeniem tego, co słyszeliśmy. Po pierwsze James Luceno napisze dwa opowiadania o Darthie Maulu, które będą umieszczone w nowych, amerykańskich wydaniach „Mrocznego widma” oraz „Dartha Maula: Łowcy z mroku”. To bez wątpienia część atrakcji związanych z premierą „Mrocznego widma 3D”. Luceno zaś niedawno dostarczył manuskrypt swojej powieści o Darthie Plagueisie redaktorom, tak z Del Rey jak i Lucasfilm (Sue potwierdziła, że dostała, ale jeszcze nie czytała). Powieść powinna się ukazać na początku roku 2012.

Druga sprawa, to kwestia opowiadań w Star Wars Insiderze, możemy spodziewać się ich więcej. Następny numer będzie zawierał opowiadanie „First Blood” Christie Golden z Vestarą Khai w roli głównej. Później zobaczymy „Buyer’s Market” Timothy’ego Zahna z Landem. To opowiadanie będzie w jakiś sposób powiązane z powieścią Zahna „Choices of One”.

Przedstawiciele Del Rey podczas panelu przyznali, że chętnie wydaliby kolejne „Opowieści z...”. Być może „Nowej Ery Jedi” albo „Wojen Klonów”. Na razie jednak nic takiego nie ma w planach, nie licząc zbiorczego wydania „Lost Tribe of the Sith”.

Del Rey ponadto oficjalnie zapowiedziało album Jonathana W. Rinzlera: „Making of Star Wars: Return of the Jedi”. Ta informacja oczywiście była spodziewana, zwłaszcza że autor od lat nieoficjalnie zapowiadał, że się za to zabierze. Z innych wieści zdradzono, że powieść Aarona Allstona o Eskadrze Widm pojawi się latem 2012. Padły też pytania o Fate of the Jedi. Podobno w ostatnich trzech książkach mają się dziać wielkie rzeczy. Dodatkowo podobno prowadzono pewne rozmowy w sprawie książek łączących powieści z komiksową serią „Dziedzictwo”.

Poza panelem, Sue przyznała się, że jeszcze nie czytała powieści Luceno, głównie dlatego, że wciągnęło ją poprawianie „Shadow Games”. Manuskrypt tej drugiej ma 338 stron. Sama Rostoni przyznała także, że dla niej jako redaktorki seria Fate of the Jedi jest całością, a nie serią książek. To w pewien sposób utrudnia prace, ale i odbiór. Podobno razem będzie się to o wiele lepiej scalało. Sprawa wynikła z tego, że w blurbie „Conviction” znalazła się informacja o rozwoju wątku Daali i Jedi, niestety redaktorka nie wiedziała w której książce się to wydarzyło.

Rostoni przyznała też, że sprawa zmiany okładki „Reptide” była wymuszona przez dział sprzedaży Random House (właściciel Del Rey), gdyż nie wierzyli, że tamta stara okładka przyciągnie odbiorców.
KOMENTARZE (0)

Książki

Newsy książkowe

2011-03-24 20:26:07 Różne

Wraz z wiosną, świat obiegły informacje dotyczące książek Star Wars. Najwięcej informacji dotyczy zbliżających się książek, ale też reedycji.

W tym tygodniu miała premierę książka Deceived. Jest to powieść która powinna zainteresować wielu fanów, gdyż opowiada historię Dartha Malgusa, znanego z widowiskowych trailerów The Old Republic z E3. Jest to już droga książka wydana w okresie, w którym toczy się akcja gry The Old Republic. Pierwszą była Fatal Alliance. Powieść napisana została przez Paula S. Kempa. Przypominamy, że w tym miejscu znajdziecie krótką historię związaną z Deceived, która ukazała się w marcowym Insiderze.

Malgus doprowadził do ruiny Świątynię Jedi na Coruscant podczas brutalnego ataku, który zszokował galaktykę. Podczas gdy wojna uczyniła go najmroczniejszym wojownikiem gotowym rywalizować z najbardziej okrutnymi Mrocznymi Lordami, pokój zmieni go w coś o wiele bardziej potwornego - coś, czym Malgus nigdy nie chciał być. Nie może jednak tego powstrzymać - tak samo jak nie może powstrzymać zbliżającego się odszczepieńca Jedi.

Nazywa się ona Aryn Leneer - rycerz, którego zabił Malgus podczas walki w Świątyni był jej mistrzem. Teraz Aryn pragnie dowiedzieć się co się z nim stało, nawet jeśli oznacza to złamanie wszelkich zasad.Jeżeli już mowa o autorze Deceived, warto zauważyć, że ostatnio pojawiło się więcej informacji o książce, którą zapowiedziano rok temu. Wiemy już na pewno, że historia będzie się toczyć w Starej Republice i będzie związana z grą The Old Republic. 15 kwietnia ma zostać wyjawiony tytuł, a sama premiera zapowiedziana została na 15 października 2011 r. Autor poinformował również, że okładka książki zostanie ukazana na Comic-Conie w lipcu. Dotychczas mówiło się o dylogii Kempa, jednak jest możliwe, że na razie autor podaje informacje odnoszące się do pierwszej części.


Na koniec informacji TORowych, ważna informacja. Autor Paul S. Kemp w najbliższą środę będzie odpowiadać na pytania fanów na profilu facebook Star Wars Books . Jest to dobra okazja, by zadać pytanie popularnemu ostatnio pisarzowi.


Ostatnia dzisiejsza informacja dotyczy reedycji Dziedzica Imperium. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, w książce ukażą się adnotacje autora, która uzupełnią klasyczną już powieść. Pamiętajcie, że w reedycji ukaże się też nowiutkie, krótkie opowiadanie! Oficjalna aż do dnia premiery będzie przemycać niektóre adnotacje do Internetu, a my będziemy się starać przytaczać je, przy okazji newsów książkowych. Na dzisiaj dwie adnotacje:

#1
Każdy z trzech klasycznych filmów Star Wars, zawiera scenę z Gwiezdnym Niszczycielem w scenie otwierającej. Podobnie jak wszystkie moje książki osadzone w erze Rebelii

#2
Pod wieloma względami, Karrde służy mi jako wyobrażenie, jakby wyglądałoby życie Hana Solo, gdyby nie wskoczył tamtego popołudnia do Kantyny Mos Eisley na drinka. Obydwaj mają kodeks honoru, zwłaszcza wobec przyjaciół, no i chcą zostać częścią większej grupy, pomimo tego, że Hanowi odnalezienie właściwego miejsca w życiu zajęło o wiele więcej czasu.

Kolejne adnotacje co każdy czwartek, aż do premiery książki 21 czerwca.
KOMENTARZE (10)

Książki

Premiera "Objawienia"

2011-03-24 00:32:23 forum

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów, oczekujących na kolejny tom Dziedzictwa Mocy. Wczoraj w księgarniach miała pokazać się przedostatnia książka z tej serii. Niestety jak podają użytkownicy forum w temacie poświęconym ósmej części Dziedzictwa Mocy, premiera książki została ponownie przesunięta. Obecna data wydania to 29 marca. Co spowodowało zmianę, nie wiadomo, jednak wszystko wskazuje na to, że informacja jest prawdziwa, pomimo tego, że nie pojawiła się żadna aktualizacje na stronie wydawnictwa.Tom 8 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi.


Jacen Solo niepodzielnie włada Galaktyką. Ani Han i Leia, ani Luke Skywalker nie wiedzą, jak powstrzymać Lorda Sithów przed realizacją jego mrocznych planów…

Coraz więcej ludzi ma dość jego rządów, coraz częściej rodzą się spiski. Ben Skywalker przekonany, że to Jacen... jest zabójcą jego matki Mary, postanawia, że zdobędzie dowody, choćby miał zapłacić za to życiem. Ale to Jaina Solo, bliźniacza siostra Jacena nazywana kiedyś Mieczem Jedi, odkrywa, że może jest jedyną osobą, zdolną zgładzić potwora…


Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Książki

Zapowiedź ''Niezwyciężonego''

2011-03-21 14:53:43 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź ostatniego, dziewiątego tomu serii "Dziedzictwo Mocy". Powieść "Niezwyciężony" autorstwa Troya Denninga pojawi się w księgarniach już 7 kwietnia (czwartek). Objętość książki podawana na stronie wydawnictwa to 400 stron, natomiast cena nie została jeszcze ustalona. Przekładem zajęła się Anna Hikiert. Poniżej opis z tyłu okładki:

Tom 9 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi

Konflikt między Jedi a Galaktycznym Sojuszem wszedł w ostateczną fazę. Straty obu stron są druzgocące, ale gra toczy się o najwyższą stawkę: przyszłość galaktyki.
Zakon z trudem podnosi się po miażdżącym ciosie, jakim była śmierć Mary Jade Skywalker i zabójstwo Gilada Pellaeona. Sojusz pod dowództwem Lorda Sithów Dartha Caedusa rośnie w siłę. Czy ktokolwiek jest w stanie go powstrzymać?
Rozdarty między żądzą zemsty a poczuciem obowiązku Mistrz Skywalker szuka wsparcia w Mocy – lecz otrzymuje przerażającą wizję galaktyki gnębionej jarzmem tyranii jeszcze okrutniejszej niż rządy Palpatine’a. Jedynym wyjściem jest rzucenie wszystkich sił Jedi do ostatniej, rozpaczliwej misji: zgładzenia Dartha Caedusa.
Ale tylko jeden człowiek może pokonać potwora, w którego zmienił się Jacen Solo…


Ponadto do tłumaczenia w ostatnich dniach trafiły dwa pierwsze tomy serii "Fate of the Jedi" - "Outcast" oraz "Omen". Z informacji uzyskanych od wydawnictwa wynika, że ukażą się kolejno w lipcu i sierpniu.

Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (33)

Książki

Zapowiedź ''Lost Tribe of the Sith 7: Pantheon''

2011-03-19 12:11:28 StarWars.com

Do premiery kolejnego tomu e-bookowej serii „Lost Tribe of the Sith” pozostały 4 miesiące, tymczasem na oficjalnej stronie StarWars.com pojawiła się zapowiedź „Pantheon”, która zaostrzy apetyt fanów Zaginionego Plemienia Sithów. W 7-ej części sagi Johna Jacksona Millera będziemy świadkami kolejnego przeskoku w chronologii i zobaczymy jak rozpoczyna się zupełnie nowa historia, dotycząca potomków Sithów z pokładu okretu Omen, który rozbił się na planecie Kesh w czasie Wielkiej Wojny Nadprzestrzennej.

Kiedy statek Sithów Omen rozbił się na Kesh dwa tysiące lat temu, jego załoga podbiła i okiełznała barbarzyński lud. Teraz burzliwe tysiąclecie zredukowało Zaginione Plemię do małego państewka. Ale nauki Sithów zostały zapamiętane, honorowane i praktykowane, jednak wiedza Zaginionego Plemienia na temat swojego pochodzenia zanikła.

Mroczny wiek naraził Sithów na niebezpieczeństwo, przyszłość leży w rękach najbardziej niesamowitego z ludzi: Caretakera Hiltsa – oficjalnego strażnika wiedzy. Dobrze prowadzący się jak na standardy Sithów, wiekowy Hilts ma nadzieję na użycie wiedzy starożytnych do zjednoczenia swoich ludzi. Prawda, którą odkryje, stanie się zbawienna dla Plemienia. Lecz może on stracić swoje siły, prowadząc je i siebie ku destrukcji.Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Książki

Tylna okładka "Conviction"

2011-03-16 19:26:45 Oficjalna

Data premiery Conviction zbliża się z dnia na dzień. Nadszedł więc w końcu czas, by odsłonić tylną okładkę powieści, która zostanie wydana 24 maja. Widnieje na niej Tenel Ka Djo, co sprawia, że obydwie okładki książki przedstawiają miłości rodzeństwa któregoś z braci Solo. Książkę napisał Aaron Allston.

Szef rządu Natasi Daala została obalona, a Zakon Jedi przejął kontrolę nad Sojuszem Galaktycznym. Jednak gdy nowy rząd zajmuje się naprawieniem tego co zniszczył drakoński reżim Daali, siły wciąż lojalne wobec odsuniętej od władzy przywódczyni, szykują kontratak. Może się okazać, że nawet nowa pozycja Jedi może być niewystarczająca, by ocalić Tahiri Veilę, niegdyś Rycerza Jedi, a także ucznia Sith, teraz oskarżoną o zamordowanie oficera Galaktycznego Sojuszu - Gilada Pellaeona. W tym samym czasie, Luke i Ben Skywalker nieubłaganie ścigają Abeloth, potężną istotę, oddaną Ciemnej Stronie i żądzy władzy nad Galaktyką. Jednak wraz z momentem, gdy ich potężny przeciwnik zostaje zatrzymany na planecie Nam Chorios, dwóch samotnych Jedi musi zmierzyć się również twarzą w twarz z wściekłością sithańskiego szwadronu śmierci. Na domiar złego Abeloth zaskakuje wszystkich swoją własną pułapką. Misja Skywalkerów może wkrótce zamienić się w misję samobójczą.Niedawno ukazał się też krótki, wstępny opis Ascension, przedostatniego tomu, który zostanie wydany 16 sierpnia. Książkę pisze Christie Golden. Poniższy opis zawiera duże spoilery z poprzednich tomów!

Luke Skywalker, jego syn Ben, oraz Sith Vestara, ścigają potężną istotę Abeloth, która połączyła siły z resztą Sithów, by podbić Galaktykę. Niewiadomo kto aktualnie rządzi w Galaktycznym Sojuszu, targanym przez niebezpieczne konflikty i szpiegów. Na dodatek Sithowie są w posiadaniu sekretu, który może zatrząść fundamentami Zakonu Jedi.
KOMENTARZE (7)

Książki

Ostateczna data wydania "Objawienia"

2011-03-13 20:10:43 Amber

Dziedzictwo Mocy to seria, która ma wyjątkowe problemy by w końcu ukazać się w całości w Polsce. Najpierw wielomiesięczna przerwa, a potem problemy z wydaniem przedostatniego tomu. Mamy jednak dla miłośników tej serii świetną wiadomość. Na stronę Wydawnictwa Amber powróciło Objawienie, z nową datą wydania, która przypada na 22 marca 2011 r. Tym samym w marcu ukaże się powieść Star Wars, pozostawiając jedynie luty bez nowej pozycji. Ponadto z forum, od tłumaczki Amberu FaultFett, dowiadujemy się, że w kwietniu zostanie wydany ostatni tom Dziedzictwa, Niezwyciężony (tytuł może się zmienić). Tak więc plan wydawniczy na najbliższe miesiące wygląda następująco:

 • Marzec - Dziedzictwo Mocy 8: Objawienie, Karen Traviss, tłum. Anna Hikiert i Andrzej Syrzycki,
 • Kwiecień - Dziedzictwo Mocy 9: Niezwycięzony, Troy Denning, tłum. Anna Hikiert,
 • Maj - Ruiny Dantooine", Voronica Whitney-Robinson przy współudziale Hadena Blackmana, tłum. Anna Hikiert,
 • Czerwiec - Sokół Millenium, James Luceno, tłum. Błażej Niedziński
 • Tom 8 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi.


  Jacen Solo niepodzielnie włada Galaktyką. Ani Han i Leia, ani Luke Skywalker nie wiedzą, jak powstrzymać Lorda Sithów przed realizacją jego mrocznych planów…

  Coraz więcej ludzi ma dość jego rządów, coraz częściej rodzą się spiski. Ben Skywalker przekonany, że to Jacen... jest zabójcą jego matki Mary, postanawia, że zdobędzie dowody, choćby miał zapłacić za to życiem. Ale to Jaina Solo, bliźniacza siostra Jacena nazywana kiedyś Mieczem Jedi, odkrywa, że może jest jedyną osobą, zdolną zgładzić potwora…  KOMENTARZE (26)

  Książki

  Okładka "Riptide"

  2011-03-06 14:06:08 Oficjalna

  Zaledwie przed miesiącem informowaliśmy o okładce do kontynuacji Rozdroży Czasu, czyli Riptide, kiedy przed kilkoma dniami na oficjalnej ukazała się całkiem nowa. Premiera książki przypadła na 26 lipca, a napisał ją, twórca poprzedniczki, Paul S. Kemp. Starą, oraz nową okładkę znajdziecie poniżej.  Nieaktualna


  Kiedy statek pełen sithańskich wojowników przybył do przestrzeni kontrolowanej przez Sojusz Galaktyczny, walka z nimi ujawniła niezwykłe zagrożenie: długo ukrywane klony stworzone w sekrecie jako broń władającą Mocą i nie znające różnicy między Ciemną a Jasną Stroną. Teraz uciekły, a wszystko wskazuje na to, że mają genetyczną skazę i są szalone.

  Jedi Jaden Korr ściga je, mając nadzieję na ich uleczenie, ale przygotowany jest też na zniszczenie ich. Nie wie, że agenci Sithów są na jego tropie, pragnąc nie tylko odzyskać klony, ale też schwytać Jadena dla swoich celów. Korr dowie się rzeczy, która postawi go przed pytaniem, co czyni człowieka człowiekiem... i Jedi.  KOMENTARZE (21)

  Książki

  "Trzecia Lekcja" - UPDATE: Trailer powieści "Deceived"

  2011-03-04 14:39:47 Oficjalna, Bastion

  Jak już wspominaliśmy, w marcowym Insiderze ukaże się opowiadanie dotyczące Dartha Malgusa i nowej powieści Paula S. Kempa Deceived. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że polscy fani już mogą nacieszyć oczy tym krótkim tekstem, przygotowanym specjalnie przez jednego z redaktorów - Urthonę. Opowiadanie nawiązuje do drugiego trailera The Old Republic pt. Hope i toczy się wkrótce po jego zakończeniu. Tekst znajdziecie w tym miejscu. Główna powieść wyjdzie już 22 marca w Stanach Zjednoczonych.

  A skoro już o "Deceived" mowa, ukazał się trailer promujący ową powieść. Zapraszamy do obejrzenia:  Ponadto w tym tygodniu miała premierę kolejna książka, przeznaczona dla młodszych czytelników, tocząca się podczas Wojen Klonów - Duel at Shattered Rock, której autorem jest Ryder Windham.

  Młody Jedi Nuru Kungurama i klony z oddziału Breakout otrzymują zadanie przewiezienia nowych sojuszników na Coruscant. Ale dyplomatyczna misja wkrótce staje się niebezpieczna. Na jaw wychodzi tożsamość tajemniczego sabotażysty, a Nuru spotyka zakutego w zbroję wojownika mającego związek z hrabią Dooku.
  KOMENTARZE (11)
  Loading..