TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Niezwyciężony" w księgarniach

2011-04-29 23:26:56

W końcu, po dziewięciu tomach, niemal czterech latach i kilku zmianach w planach wydawniczych, możemy powiedzieć, że Dziedzictwo Mocy zostało skompletowane. Od niedawna w Polsce można nabyć ostatni tom tej popularnej serii. Niezwyciężony ma 400 stron, finałową powieść napisał Troy Denning, a tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert.

Tom 9 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi

Konflikt między Jedi a Galaktycznym Sojuszem wszedł w ostateczną fazę. Straty obu stron są druzgocące, ale gra toczy się o najwyższą stawkę: przyszłość galaktyki.
Zakon z trudem podnosi się po miażdżącym ciosie, jakim była śmierć Mary Jade Skywalker i zabójstwo Gilada Pellaeona. Sojusz pod dowództwem Lorda Sithów Dartha Caedusa rośnie w siłę. Czy ktokolwiek jest w stanie go powstrzymać?

Rozdarty między żądzą zemsty a poczuciem obowiązku Mistrz Skywalker szuka wsparcia w Mocy – lecz otrzymuje przerażającą wizję galaktyki gnębionej jarzmem tyranii jeszcze okrutniejszej niż rządy Palpatine’a. Jedynym wyjściem jest rzucenie wszystkich sił Jedi do ostatniej, rozpaczliwej misji: zgładzenia Dartha Caedusa.
Ale tylko jeden człowiek może pokonać potwora, w którego zmienił się Jacen Solo…KOMENTARZE (19)

Książki

Wydawnictwa w roku 2010

2011-04-28 17:58:15 wirtualnywydawca

Dwie firmy zajmujące się wydawaniem książek z logiem Star Wars w Polsce przedstawiły swoje wyniki za poprzedni rok. Tradycyjnie Amberu brakuje, który od kilku lat nie upublicznia tych danych.

Hachette – podsumowanie 2010 roku

Hachette Polska Sp. z o.o. powstała w 2000 r. w wyniku zakupu przez Grupę Hachette polskiego wydawnictwa Wiedza i Życie. Przez lata oficyna budowała i umacniała swoją pozycję w segmencie przewodników turystycznych i poradników. W roku 2007 Hachette Polska kupiła spółkę Larousse Polska, poszerzając swoją ofertę o publikacje z zakresu literatury dziecięcej - serie edukacyjne i albumowe, a także kilka serii słowników dwujęzycznych oraz encyklopedie. W 2008 roku oficyna opublikowała pierwsze książki w segmencie literatury fantasy i biografii. Z kolei rok później firma odświeżyła swój wizerunek i wprowadziła nowe logo.

W 2010 roku wydawnictwo Hachette Polska osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 33,70 mln zł, co daje 14,5% spadek w stosunku do roku 2009.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 198 tytułów, w tym 84 nowości. Łącznie sprzedano 415 388 egz. książek. Z kolei plany na 2011 rok obejmują wydanie 199 tytułów i 88 nowości.

Egmont Polska w 2010 roku
Egmont wchodzi w skład międzynarodowej grupy medialnej, obecnej w ponad trzydziestu krajach świata. Swoją działalność w Polsce wydawca rozpoczął w 1990 roku. Oferta Egmontu obejmuje: Książki dla dzieci i młodzieży, Czasopisma dla dzieci i młodzieży (ponad 40 tytułów dla czytelników w wieku od 1 do 15 lat), Komiksy dla dzieci i dorosłych, Wysyłkowe kluby książek: Klub Książek Disneya, Klub Książek Kubusia Puchatka, Gry planszowe.

Wydawnictwo od lat współpracuje z najważniejszymi światowymi licencjodawcami, do których należą, m.in. Disney, Mattel, HIT, BBC, Hasbro i Warner. Dzięki temu w ofercie wydawniczej Egmontu znajdują się tytuły z bardzo popularnymi bohaterami takimi jak, np.: Kubuś Puchatek, Noddy, Tomek i Przyjaciele, Bracia Koala, Kucyki Pony, Smerfy, Muminki, Barbie czy Bob Budowniczy.

Oficyna zatrudnia 119 osób.

W 2010 roku miała miejsce 20. rocznica powstania Wydawnictwa na rynku polskim, z okazji której Egmont wydał Jubileuszową kolekcję swoich najlepszych publikacji. Do urodzinowej kolekcji książek Egmontu wybrano najlepsze tytuły, jakie ukazały się nakładem wydawnictwa w ciągu 20 lat jego działalności.

W 2010 roku wydawnictwo Egmont Polska zanotowało przychody ze sprzedaży książek na poziomie 36,90 mln zł, co daje 10,5% spadek w stosunku do roku 2009.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 532 tytuły, w tym 365 nowości. Łącznie sprzedano aż 3 504 000 egz. książek i albumów komiksowych w średniej cenie 10,50 zł za egz.
KOMENTARZE (0)

Książki

Newsy książkowe

2011-04-22 18:57:44 Różne

W tym tygodniu wyszło kilka interesujących, oraz ekscytujących wiadomości z działu książki.


Ukazała się nowa okładka zbliżającej się powieści Timothy'ego Zahna, pt. Choices of One. Sequel Posłuszeństwa, jednak doczekał się jedynie kosmetycznych poprawek, a nie całkowicie nowej okładki.

StaraNowa


Przyszłość Rebelii zależy od następnego ruchu Luke'a Skywalkera. Ale czy Rebelianci znajdą bezpieczną przystań czy też wpadną w pułapkę?

8 miesięcy po bitwie o Yavin Rebelia potrzebuje nowej bazy. Kiedy gubernator Ferrouz z Sektora Candoras proponuje przymierze, oferując Rebeliantom schronienie w zamian za ochronę przeciwko watażce zwącemu się Nuso Esva, Luke, Leia, Han i Chewie zostają wysłani aby dopracować szczegóły.

Tymczasem Ręka Imperatora, Mara Jade, także wyrusza na Candoras wraz z pięcioma szturmowcami-renegatami z Ręki Sprawiedliwości. Ich misją jest ukaranie Ferrouza za zdradę i zniszczenie Rebelii. Ale w tej grze, gdzie zdrada goni zdradę, pewna karta ciągle czeka aż ktoś ją wyciągnie...


Temat na forum.


Niedawno ukazał się również nowy opis kolejnej części Fate of the Jedi (pierwsze tomy w tym roku w Polsce). Ascension ukaże się na świecie 16 sierpnia, a autorką powieści jest Christie Golden.

Jak długo Jedi mogą pozostać u władzy?
Jak daleko posuną się Sithowie, by uzyskać niepodzielną władzę?
Jakie szanse mają obydwa kulty przeciwko Abeloth?

W czasie gdy Luke i Ben ścigają istotę ciemnej strony, Abeloth, Zaginione Plemię Sithów może zostać podzielone, przez nawet jeszcze większą siłę, która wciągnie pewnego Mrocznego Lorda w śmiertelny konflikt z jego własnym ciałem i krwią.

Na Coruscant, polityczna próżnia pozostawiła groźne spory między frakcjami, które dążą do uzyskania władzy nad Galaktycznym Sojuszem. Nagle otoczony przez ukrytych agentów, zdradzieckie konspiracje i ukrytych agentów Sithów, Zakon Jedi musi dać z siebie wszystko, by powstrzymać SG od popadnięcia w anarchię.

Jedi są zobowiązani, do utrzymania pokoju, poprzez utrzymanie sprawiedliwych rządów, jednak nawet oni nie są w stanie sprostać połączonym zagrożeniom ze strony Sithów; dyktatora, który poprzysiągł zemstę, oraz istoty głodnej wizji zostania bogiem.Ostatnimi czasy ukazały się też nowe adnotacje do odświeżonego wydania Dziedzica Imperium. Nowe informacje prezentujemy poniżej. Premiera już 28 czerwca.

Eskadra Łotrów była poręczna, jak i możliwa do wyrzucenia z książki. Jednostka, którą mogłem używać jak tylko chcę, z Wedgem jako dowódcą. Ktokolwiek przeżył trzy filmy Star Wars, jest mile widziany w mych książkach. Nigdy nie domyśliłbym się jak w przyszłości Mike Stackpole i później Aaron Allston, pójdą do przodu z całym pomysłem.

Pellaeon został nazwany po Pelleasie, młodym, idealistycznym rycerzu z Legend Arturiańskich.


Ostatnia informacja na pewno zostanie przyjęta przez wielu fanów niezwykle entuzjastycznie. Ogłoszony został tytuł zapowiadanej od jakiegoś czasu trzeciej książki z czasów około gry The Old Republic. Najnowsza powieść to Revan. Napisze ją Drew Karpyshyn, a historia ma skupiać się na tym, co stało się z Revanem po zakończeniu KotORa. Oprócz głównego bohatera pierwszego KotORa, w książce na pewno pojawią się T3-M4, Bastila Shan, Canderous, oraz Wygnana Jedi. Poza nimi w książce ma pojawić się Imperator Sithów, książka ma wyjawić kim on jest naprawdę. Na koniec Drew Karpyshyn podał "datę" wydania książki, która przypada na koniec tego roku.

Temat na forum.
KOMENTARZE (32)

Książki

Zapowiedź ''Ruin Dantooine''

2011-04-22 12:28:59 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber opublikowana została zapowiedź przekładanej od lutego książki "Star Wars Galaxies: Ruiny Dantooine". Po kilku perturbacjach związanych z licencją na okładkę, książka ostatecznie pojawi się w księgarniach 17 maja (wtorek). Jej objętość to 256 stron, a cena okładkowa wyniesie 29,80zł. Przekładem zajęła się Anna Hikiert.

Powieść, której akcja rozgrywa się zaraz po wydarzeniach "Nowej nadziei" i nawiązuje do gry komputerowej Star Wars Galaxies.

Dni Rebelii wydają się policzone: w ruinach enklawy Jedi na Dantooine znajduje się holokron, w którym zapisano nazwiska wysoko postawionych sprzymierzeńców Sojuszu. Jeżeli lista wpadnie w ręce Dartha Vadera, losy wojny będą przesądzone.

Imperialna bioinżynier Dusque Mistflier może bez przeszkód podróżować po całej galaktyce, a właśnie kogoś takiego potrzebują Rebelianci, żeby bez wzbudzania podejrzeń dostać się na Dantooine i odzyskać holokron. Lecz mimo pomocy Hana Solo, Luke’a Skywalkera i Leii Organy, misja odzyskania tajnych danych może zakończyć się fiaskiem. A najtrudniejszą częścią zadania Dusque okaże się odpowiedź na pytanie, po czyjej stoi stronie – i jak daleko się posunie, żeby osiągnąć swój cel…


Temat na forum.

Pozostałe zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (21)

Książki

Premiery tygodnia

2011-04-20 23:47:35 Oficjalna

W tym tygodniu za oceanem wyszło parę książek, które mogą zainteresować młodszych fanów gwiezdnej sagi.

Star Wars: Battles for the Galaxy
Dowiedz się więcej, o największych i najważniejszych bitwach w historii galaktyki. Dołącz do generałów, żołnierzy, Jedi i Rebeliantów w ich misjach. Odkrywaj pułapki, zdrady i zwycięstwa. Ta książka w twardej oprawie, oddaje galaktykę w ręce młodych fanów. Całkowicie przyjazna dzieciom, dzięki ciekawym tekstom i wygodnym czcionkom, zapewnia całkowicie nowe podejście do ulubionych postaci i motywów filmów Star Wars. Książka Daniela Wallace'a, "Battles for the Galaxy", jest przeznaczona dla dzieci od 7 lat wzwyż.
Boba Fett: Jedi Hunter i Don't Wake the Zillo Beast

DK Readers łączy niesamowite ilustracje i zajmujące, odpowiednie dla wieku historie, w wielopoziomowym programie, gwarantującym zainteresowanie dziecka podczas zdobywania umiejętności czytania i wiedzy ogólnej. Boba Fett: Jedi Hunter, napisany przez Clare Hibbert, jest książką poziomu 2 , przeznaczoną dla dzieci które zaczynają czytać na własną rękę. Książka zawiera dłuższe zdania, zwiększone słownictwo, oraz indeks i dodatkowe informacje, pełne ciekawych faktów. "Don't Wake the Zillo Beast" jest książką poziomu 1, idealną dla uczniów uczących się czytać, z powtarzającymi się słowami, słowniczkiem obrazkowym i prostym indeksem.
KOMENTARZE (5)

Książki

Nowy album: ''Star Wars Art: Comics''

2011-04-12 23:15:41 StarWars.com

Abrams Books, wydawnictwo, które zaprezentowało światu album ze sztuką "Star Wars Visions" zapowiada teraz nowy album prezentujący konkretny gatunek sztuki promowany od lat przez George'a Lucasa: "Star Wars Art: Comics".

Album będzie zawierał najlepsze oryginalne prace plastyczne, szkice, całe strony, albo okładki, z ostatnich trzech dekad opublikowanych komiksów Star Wars. Znajdą się tam prace takich artystów, jak: Sergio Aragonés, Terry Austin, David Michael Beck, Bret Blevins, Tim Bradstreet, Howard Chaykin, Dave Cockrun, Terry Dodson, Dave Dorman, Hugh Fleming, Jon Foster, Ian Gibson, Cully Hamner, Hiromoto-SIN-ichi, Adam Hughes, Carmine Infantino, Drew Johnson, Rod Pereira, Kilian Plunkett, P. Craig Russell, Bill Sienkiewicz, Carlos Garzon i Al Williamson. Album zostanie uzupełniony ponad 20 nowymi ekskluzywnymi pracami gwiazd gatunku komiksowego, udział wzięli między innymi: Arthur Adams, John Cassaday, Amanda Conner, Mike Kaluta, Sam Kieth, Joe Kubert, David Lapham, Mike Mignola, George Pérez, Paul Pope, Frank Quitely, John Romita, Sr., Tim Sale, Jeff Smith, Ryan Sook, Jim Steranko i J.H. Williams III. Przedmowę do albumu napisze Dennis O'Neil, a wstępem zajmie się Virginia Mecklenburg, która jest Starszym Kuratorem w Smithsonian American Art Museum w Waszyngtonie.Książka ukaże się w sprzedaży jesienią tego roku, a w listopadzie pojawi się Edycja Limitowana albumu, wydana w 500 kopiach, zawierać będzie dodatkowe podpisane prace Sama Kietha, Dave’a Dormana, Franka Quitely’ego, Mike’a Mignoli i Ryana Sooka.
KOMENTARZE (12)

Książki

Fabuła "Choices of One"

2011-04-09 16:11:15 RandomHouse

Strona wydawnictwa Random House ujawniła fabułę powieści Timothy'ego Zahna, będącej kolejną częścią opowieści o szturmowcach z Ręki Sprawiedliwości. Oto ona:

Przyszłość Rebelii zależy od następnego ruchu Luke'a Skywalkera. Ale czy Rebelianci znajdą bezpieczną przystań czy też wpadną w pułapkę?

8 miesięcy po bitwie o Yavin Rebelia potrzebuje nowej bazy. Kiedy gubernator Ferrouz z Sektora Candoras proponuje przymierze, oferując Rebeliantom schronienie w zamian za ochronę przeciwko watażce zwącemu się Nuso Esva, Luke, Leia, Han i Chewie zostają wysłani aby dopracować szczegóły.

Tymczasem Ręka Imperatora, Mara Jade, także wyrusza na Candoras wraz z pięcioma szturmowcami-renegatami z Ręki Sprawiedliwości. Ich misją jest ukaranie Ferrouza za zdradę i zniszczenie Rebelii. Ale w tej grze, gdzie zdrada goni zdradę, pewna karta ciągle czeka aż ktoś ją wyciągnie...
Temat na forum.
KOMENTARZE (24)

Książki

Premiery nowych książek

2011-04-07 16:48:48 Hachette

Jak wiemy, dzisiaj na Cartoon Network rozpoczyna się trzeci sezon serialu Wojny Klonów. Tak się złożyło, że dzisiaj na półkach sklepowych powinny wylądować dwie nowe książki od wydawnictwa Hachette. W tym jedna, będąca adaptacją dwóch pierwszych odcinków nowego sezonu.


Obrońcy Republiki
Autor: Rob Valois

Powieść „Obrońcy Republiki” powstała na podstawie serialu telewizyjnego „Gwiezdne Wojny. Wojny Klonów”. Poznajemy w niej grupę klonów, którzy od niezdyscyplinowanych przechodzą etap nowicjuszy, aby na końcu stać się niezastąpionymi żołnierzami ARC, czyli elitarnymi żołnierzami w Wielkiej Armii Republiki.

Pojedynek przy strzaskanej skale
Autor: Windham Ryder

Jest to trzecia część z serii „Tajne misje” po „Oddziale Breakout” i „Klątwie Piratów”. Kiedy młody Jedi Nuru Kungurama i klony z oddziału Breakout opuścili Przestrzeń Chissów, otrzymali nowe rozkazy. Tym razem mają eskortować nowych sojuszników aż do Coruscant. Jednak dyplomatyczna misja okazuje się niebezpieczna, bo Nuru staje naprzeciwko tajemniczego wojownika powiązanego z Hrabią Dooku.
KOMENTARZE (10)

Książki

Zadaj pytanie Sue Rostoni!

2011-04-06 17:51:52 EUCantina.net

Jak większość z was wie, oficjalne forum Star Wars zostanie wkrótce zamknięte. W ten sposób stracimy też bezpośredni kontakt z wieloma twórcami Star Wars. Dla miłośników książek z pewnością największą tragedią jest utrata Sue Rostoni, która zawsze odpowiadała na pytania nerdów. Ekipa EU Cantina jednak wpadła na pomysł jak zapełnić lukę po stracie oficjalnego forum.
Pierwszego maja zostanie przeprowadzony wywiad, w którym to fani będą zadawać pytania! Redaktorzy serwisu ostrzegają, że nie na wszystkie zostaną udzielone odpowiedzi, ale zawsze warto spróbować. Wszelkie pytania, prośby itp. należy wysyłać na adres staff@eucantina.net. To może być jedna z ostatnich okazji, by poprosić Sue o najświeższe plany wydawnicze, czy spoilery odnośnie zbliżających się książek. Chyba, że wkrótce przeniesie się na facebooka, jak reszta oficjalnego forum.
KOMENTARZE (20)

Książki

Zmiany w datach premier

2011-04-04 16:23:02 Różne

Ostatnio fani książek Star Wars nękani są straszliwymi zmianami terminów wydawania książek. Niestety nie inaczej jest i teraz.

Niezwyciężony, ostatni tom Dziedzictwa Mocy, miał się ukazać w najbliższy czwartek. Jednak teraz na stronie Wydawnictwa Amber, pojawiła się nowa data ukazania się książki, która przypada na 21 kwietnia. Jest to zapewne spowodowane opóźnieniem Objawienia. Książka ma 400 stron, została napisana przez Troya Denninga, a jej tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert

Tom 9 cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi

Konflikt między Jedi a Galaktycznym Sojuszem wszedł w ostateczną fazę. Straty obu stron są druzgocące, ale gra toczy się o najwyższą stawkę: przyszłość galaktyki.
Zakon z trudem podnosi się po miażdżącym ciosie, jakim była śmierć Mary Jade Skywalker i zabójstwo Gilada Pellaeona. Sojusz pod dowództwem Lorda Sithów Dartha Caedusa rośnie w siłę. Czy ktokolwiek jest w stanie go powstrzymać?

Rozdarty między żądzą zemsty a poczuciem obowiązku Mistrz Skywalker szuka wsparcia w Mocy – lecz otrzymuje przerażającą wizję galaktyki gnębionej jarzmem tyranii jeszcze okrutniejszej niż rządy Palpatine’a. Jedynym wyjściem jest rzucenie wszystkich sił Jedi do ostatniej, rozpaczliwej misji: zgładzenia Dartha Caedusa.
Ale tylko jeden człowiek może pokonać potwora, w którego zmienił się Jacen Solo…


Szczęśliwsza wiadomość nadciąga zza oceanu. Książka o której krążyły legendy, czyli powieść poświęcona jednej z najbardziej tajemniczych istot uniwersum Star Wars. Darth Plagueis, zagości na naszych półkach jeszcze w tym roku! 27 grudnia zostanie wydana książka, o której jednak wciąż niewiele wiadomo. Wciąż nie ukazała się okładka, ani żaden opis dla powieści. Chociaż już jej powstawanie jest niezłą historią.
Początkowo miała zostać napisana przez Jamesa Luceno i wydana w październiku 2008. Jednak w lutym 2007 r. autor udzielił wywiadu, w którym powiedział, że książka zostaje zamrożona ze względu na problemy wokół historii Palpatine'a. Miesiąc później Sue Rostoni ogłosiła, że książka została skasowana. Trzeba było czekać ponad trzy lata, by w lipcu 2010 książka powróciła na listę pozycji do wydania.


Na koniec newsa prezentujemy następny fragment wpisów Timothy'ego Zahna, do nowego wydania Dziedzica Imperium:

"Z początku Rukh i jego rodacy zostali nazwani Sithami, wyjaśniając tytuł Vadera - Mrocznego lorda Sithów. Wtedy jeszcze termin Sith nie był sprecyzowany, tak więc byłem całkiem bezpieczny. Lucasfilm jednak zwróciło uwagę, że George może wykorzystać Sithów w przyszłości (Jak wszyscy wiemy, tak się stało), tak więc powiedziano mi, bym wymyślił inną nazwę dla tej rasy.
KOMENTARZE (15)

Książki

Leland Chee prostuje

2011-04-02 07:12:00

Nie często mamy sytuację, by nowy odcinek „Wojen Klonów” tak bardzo integrował w istniejący kanon, że trzeba to prostować. Tym razem jednak coś takiego miało miejsce i Leland Chee szybko zajął stanowisko w tej sprawie. Uwaga dalsza część newsa zawiera spoilery do Citadel Rescue.

Wszystko dotyczy pewnego małego mistrza Jedi, Evena Piella. Otóż zgodnie z istniejącym kanonem, mistrz ten poniósł śmierć w Nocach Coruscant 1: Pogromie Jedi Michaela Reavesa. Teraz w nowym odcinku Wojen Klonów przedstawiono jego prawdziwe losy. Zginął przed Epizodem III. Ewidentnie oba wydarzenia pozostają ze sobą w konflikcie, acz należy uznać, że te, które są przedstawione w powieści są nieaktualne i nieprawdziwe. Pytaniem otwartym pozostaje kto był mistrzem Jaxa Pavana?

Natomiast co do Piella, to choć nie zabito go w książkach, komiksach czy serialu przed Epizodem III, samego Jedi brakowało w radzie w „Zemście Sithów”. W „Ataku klonów” był, gdyż wykorzystano tam pewne zdjęcia z „Mrocznego widma”. Natomiast nigdy nie dowiedzieliśmy się, kogo zastąpił Anakin w Radzie Jedi. Więc, gdy szukano prominentnego Jedi do zabicia w Nocach Coruscant, Even Piell był wręcz doskonały.

Tyle, że jakiś czas po skończeniu trzech pierwszych tomów Coruscant Nights, okazało się, że śmierć Piella zostanie napisana na nowo w tym odcinku. W międzyczasie staraliśmy się minimalizować wszystkie informacje o losie Piella we wszystkich źródłach.
KOMENTARZE (0)

Książki

''Darth Papier kontratakuje''

2011-04-01 18:19:44 Nestor

Kto z nas nie lubi składać papieru? Jednak jednym z największych fanów japońskiej sztuki składania papieru, czyli tak zwanego origami, jest Tom Angleberger, pisarz, miłośnik Gwiezdnych Wojen, autor głośnej książki "The Strange Case of Origami Yoda", a prywatnie wierny czytelnik Bastionu.

Po sporym sukcesie pierwszej książki autor postanowił napisać kontynuację przygód młodego Dwighta, jednakże tym razem ważniejszym, bo gwiezdnowojennym bohaterem książki, będzie sam papierowy Darth Vader, w książce "Darth Paper Strikes Back". Ta, kolejna po Yodzie, postać z Gwiezdnych Wojen pojawi się w papierowej wersji ponieważ została wybrana w specjalnej internetowej sondzie na oficjalnej stronie autora. Tytułowy mroczny papierowy bohater pojawi się na okładce, a z tyłu pojawią się instrukcje jak samemu można go sobie złożyć.

Jak opowiada sam autor obie książki powstały po inspiracji starwarsowymi projektami origami według Fukiami Kawahaty, jednakże instrukcje te są dla Anglebergera zbyt trudne , więc musiał znaleźc coś łatwiejszego, w przypadku Vadera jest to pacynka na palec. Darth Paper, bo tak się nazywa ta postać, ma tylko jedną misję: zniszczyć Origami Yodę. Nieustannie daje złe rady, a bohaterowie, którzy są pod jego mrocznym wpływem będą robić bardzo złe rzeczy. Autor ma nadzieję, że czytelnicy będą zadowoleni z nowej książki, bo sami jej chcieli, acz prywatnie jest przekonany, że mieli rację. Ponadto będzie tam mnóstwo nawiązań do Star Wars, które będą mogli odkryć.
KOMENTARZE (10)
Loading..