TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Gwiezdnowojenne eBooki już w sprzedaży

2011-06-30 22:49:55 Resztki Imperium

Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że gwiezdnowojenne książki trafią także do sprzedaży w wersji elektronicznej. Od 28 czerwca można zakupić za pośrednictwem sklepów internetowych ponad sto powieści spod znaku Star Wars w języku angielskim.

W każdym ebooku znajdziemy najświeższą chronologię, wprowadzenie do sześciu er od Starej Republiki aż po czasy Dziedzictwa oraz ponad pół tuzina fragmentów książek, z pozycji wydawanych przez ostatnie trzydzieści lat.

Listę elektronicznych książek do kupienia można znaleźć w tym miejscu.
KOMENTARZE (12)

Książki

Okładka amerykańskiego "Łowcy z Mroku"

2011-06-28 16:32:28 Oficjalna

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy, wraz z nadchodzącą premierą Mrocznego Widma 3D w kinach, rozpoczęła się akcja promocyjna filmu. Powrót Gwiezdnych Wojen na duży ekran, przysłuży się książkom. Do sprzedaży na zachodzie powracają dwie pozycje związane z tym filmem. Są to jego "adaptacja", oraz "Darth Maul: Łowca z Mroku". Dzisiaj zaprezentowano nową okładkę drugiego tytułu.
Książka ukaże się 27 grudnia. Autorem jest Michael Reaves. Do nowego wydania zostanie dodane krótkie opowiadanie, napisane przez Jamesa Luceno.
Neimoidiański zdrajca wykrada holocron z informacjami o planowanej przez Federację Handlową blokadzie Naboo. Lord Sithów wysyła w pościg swego ucznia. Tylko bezwzględny Darth Maul jest w stanie odzyskać holocron. Na drodze staje mu jednak dwójka rycerzy Jedi... i potężna bestia, która potrafi ukryć się przed Mocą.

Temat na forum.
KOMENTARZE (14)

Książki

"Red Harvest" w miękkiej oprawie

2011-06-24 19:34:20 Oficjalna

Już w lutym w USA ma zostać wydany prequel "Szturmowców Śmierci"" w miękkiej oprawie. Oficjalna strona Star Wars zaprezentowała nową okładkę, która będzie zdobić to wydanie. Przypomnijmy, ze oryginalnie książka została wydana w grudniu, a napisał ją Joe Schreiber.

OryginalnaNowaCzasy Starej Republiki były mroczne i niebezpieczne, rycerze Jedi walczyli z Lordami Sithów i ich bezlitosnymi armiami. Ale Sithowie mają swoje plany - jest między nimi Darth Scabrous i jego marzenie, które wkrótce stanie się przerażająco prawdziwe.

W przeciwieństwie do innych Jedi, którzy znaleźli się w Korpusach Rolniczych, Hestizo Trace posiadła szczególny talent do opieki nad roślinami. Wkrótce jej spokojna egzystencja pośród różnych gatunków roślin zostaje przerwana przez przybycie wysłannika Dartha Scabrousa. Czarna orchidea, którą Trace się opiekowała jest ostatnim składnikiem starożytnej formuły, która zapewni Lordowi Sithów to, czego bardzo pragnie.

Głównym celem jej stworzenia jest nieznany wcześniej wirus - nie zabijający, lecz przekształcający istoty. Powstają głodni i niepowstrzymani nieumarli, mający apetyt na mięso żywych, dowodzeni przez Lorda, obsesyjnie pragnącego władzy i ostatecznej nagrody: życia wiecznego bez względu na cenę, jaką przyszłoby mu zapłacić...Temat na forum
KOMENTARZE (39)

Książki

``Star Wars Blueprints`` - zapowiedź

2011-06-24 09:32:26 StarWars.com

“Star Wars: The Blueprints” to zebrane razem po raz pierwszy oryginalne projekty stworzone specjalnie na potrzeby kręcenia filmowej sagi Gwiezdnych Wojen. Wyciągnięte z głębokich czeluści archiwów Lucasfilm i opatrzone wyczerpującymi dodatkowymi komentarzami autorstwa znanego fanom J. W. Rinzlera. Album zawiera ponad 250 oryginalnych i nie opublikowanych nigdzie rysunków stworzonych na potrzebę filmowania sagi. W tym potężnym wydaniu obok wszystkich zdjęć planów konstrukcyjnych znajdują się dodatkowe zdjęcia z designu, tworzenia modeli, klatek z filmu, oraz dodatkowe wywiady przeprowadzane z oryginalnymi członkami ekip filmowych. Książka zawiera oryginalne plany najbardziej klasycznych statków i miejsc, ukazujące ich zmiany od konceptu do ostatecznego wyglądu w filmie, oraz jeden projekt planu filmowego, który nigdy nie znalazł się w oryginalnych wersjach filmów.

To niezwykłe wydanie ukaże się jesienią 2011 w limitowanej edycji 5000 numerowanych egzemplarzy, a pierwsze 125 kopii zostanie podpisane przez trzech laureatów Oscara za oryginalny film Star Wars: Normana Reynoldsa, Les Dilley i Rogera Christiana. Cena za egzemplarz to okazyjne 500$. Album ma 336 stron, ponad 500 zdjęć i ilustracji, certyfikat autentyczności, a wśród projektów znajdą się między innymi: Sokół Millenium, droidy, w tym R2-D2, Y-wing i X-wing, kantyna Mos Eisley, Gwiazda Śmierci, las Ewoków, bitwa o Hoth i wiele więcej.

Więcej zdjęć i filmowa zapowiedź albumu, oraz zamówienia można składać na oficjalnej stronie albumu.


KOMENTARZE (22)

Książki

"Sokół Millennium"

2011-06-21 15:25:27

Od kilku dni w księgarniach w całej Polsce można zakupić nową powieść Star Wars. "Sokół Millennium", bo o niej mowa, umiejscowiona jest między wydarzeniami z serii Dziedzictwo Mocy, a Fate of the Jedi. Książkę napisał James Luceno, a tłumaczeniem zajął się Błażej Niedziński.

Uwaga na spoilery!

Powieść z bohaterami słynnej serii "Nowa era Jedi"

W dwa lata po śmierci Jacena Solo jego siedmioletnia córka znajduje na pokładzie „Sokoła Millenium” dziwny przedmiot, wyglądający na archaiczny transponder. Han Solo wraz z nią i Leią wyrusza tropem wcześniejszych właścicieli statku, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego urządzenia. Tymczasem statkiem zaczyna interesować się dawny właściciel „Sokoła”, przekonany, że jest on kluczem do bezcennej tajemnicy...


Na Forum: o "Sokole Millennium">>>

Przypominamy, ze w lipcu w Polsce prawdopodobnie wystartuje seria Fate of the Jedi. Pierwszy tom zostanie przetłumaczony przez duet Andrzeja Syrzyckiego i Błażeja Niedzińskiego.

Dotychczas wydane pozycje Star Wars możecie nabyć bezpośrednio w sklepie wydawnictwa Amber.
KOMENTARZE (34)

Książki

Książki dla dzieci na 2012

2011-06-16 20:52:39 swbooks

Jak informuje portal swbooks, na Amazonie ukazało się kilka tytułów związanych z nadchodzącą premierą Mrocznego Widma w 3D. Pośród nich znajdują się zarówno reedycje, jak i całkiem nowe książki, które mają być częścią promocji filmu w kinach.

Star Wars Episode I The Phantom Menace Ultimate Sticker Collection (ULTIMATE STICKER COLLECTIONS).

Jak nazwa wskazuje będzie to kolejny album z naklejkami dla dzieci, jakie wydawano wcześniej z okazji premier kolejnych sezonów The Clone Wars.

Star Wars: The Phantom Menace (3D Storybook)

Oficjalny przewodnik po nowej wersji 3D!

Cała historia Części I Gwiezdnych Wojen, w niesamowitym 3D! Związana z wydaniem nowej wersji Mrocznego Widma, ta książka to jedyna okazja by przeżyć ponownie przygodę w trójwymiarze, po opuszczeniu kina!Poza powyższymi, ukaże się również kolejna książka, napisana w stylu takich tytułów jak: The Rise and Fall of Darth Vader, The Life and Legend of Obi-Wan Kenobi, oraz A New Hope: The Life of Luke Skywalker. Bohaterem powieści będzie Darth Maul, a jej prawdopodobnym tytułem będzie The Wrath of Darth Maul. Ma ona przedstawić nowe fakty z życia znanego Lorda Sithów.

Powyższe książki ukażą się nakładem wydawnictwa Scholastic. Oto co zaprezentuje DK Publishing:

Star Wars Episode I The Phantom Menace Expanded Visual Dictionary, będzie to reedycja wydanego przed laty słownika obrazkowego. Stara edycja ukazała się również w Polsce.

Opis starego wydania:

Niezwykle bogaty materiał ilustracyjny pozwoli ci dokładnie poznać postacie, stoje, roboty i broń z filmu Gwiezdne Wojny: Część I.

Zobacz niesamowity przekrój głowy robota bojowego, fotoreceptor robota C-3PO, mistrza Yodę i jego miecz.

Odkryj uzbrojenie Rycerzy Jedi i Lordów Sithów, ścigacze i roboty techniczne, gungański ekwipunek bojowy.

Poznaj sekrety graciarni Watta, hełm wyścigowy Anakina Skywalkera, królewskie stroje Amidali i jeszcze więcej.Star Wars Beware the Sith, Star Wars Battle for Naboo, Star Wars Darth Maul Sith Apprentice, to krótkie opowiadania z serii Readers Są one przeznaczone dla młodych czytelników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z powieściami Star Wars.


Wszystkie powyższe książki powinny byś w sprzedaży od stycznia. Poza wyżej wymienionymi pozycjami, dotyczącymi Mrocznego Widma, zapowiedziano pierwsze książki związane z premierą 4 sezonu The Clone Wars. Ich tytuły to: Guardians of the Chiss Key, oraz The Secret Villain. Premiery kolejno w lutym i styczniu, z czego pierwszy tytuł jest kolejną częścią z serii Tajne Misje
KOMENTARZE (9)

Książki

Wysyp e-booków

2011-06-06 17:02:00

Po 30 latach, Lucasfilm i Random House Inc. ogłosiły, że cały dorobek literatury spod marki Gwiezdnych Wojen, wydanej przez oba imprinty (Del Rey i Bantam Spectrę), pojawią się w formacie eBooków już 28 czerwca 2011. Ponad sto powieści zostanie przekonwertowanych do cyfrowego formatu, podobnie będzie z przyszłymi książkami. Na razie Del Rey ma w swojej ofercie jedynie 30 eBooków z sagi.Wszystkie książki Star Wars, zarówno te od Del Rey jak i Bantam Spectry będą zawierały dodatkowy materiał na końcu książki. Te dodatki to:

- zweryfikowana chronologia powieści
- przyporządkowanie powieści do jednej z sześciu głównych er (Stara Republika, Powstanie Imperium, Rebelia, Nowa Republika, Nowa Era Jedi i Dziedzictwo).
- kilka fragmentów najpopularniejszych powieści wydanych w przeciągu ostatnich 30 lat.
- Wielu czytelników i fanów pytało nas kiedy książki Star Wars będą dostępne w formie cyfrowej i cieszymy, że w końcu nam się to uda. – Mówi Howard Roffman, prezes Lucas Licensing. – Zaangażowaliśmy się by zaoferować fanom wspaniałe historie, którymi będą mogli się cieszyć na wszystkich platformach. Jesteśmy podekscytowani by zobaczyć pełną listę powieści Del Rey i Bantam, które będą dostępne w wersji elektronicznej.
- Ponad 30 lat temu, Del Rey wydało pierwszą adaptację pierwszego filmu Gwiezdne Wojny – wspomina Gina Centrello, prezes Random House Publishing Group. – Od tego czasu saga Star Wars się rozrosła stając się międzynarodowym fenomenem. Jesteśmy nad wyraz dumni mogąc być częścią tego bogatego uniwersum i cieszymy się mogąc współpracować z naszymi partnerami z Lucasfilm, wchodząc w przyszłość z eBookami.
KOMENTARZE (0)

Książki

Czas Apokalipsy

2011-06-04 20:34:56 StarWars.Com

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym tygodniu Del Rey i oficjalna strona Gwiezdnych Wojen zaprezentowały okładkę książki "Apocalypse" Troya Denninga. To dziewiąta i jednocześnie ostatnia część serii Fate of the Jedi. Autorem okładki jest Ian Keltie. Powieść ukaże się wiosną przyszłego roku. Sama okładka poniżej.Temat na forum poświęcony serii.
KOMENTARZE (30)

Książki

Dziesiąty tom X-Wingów

2011-06-02 11:06:25 EUCantina.net

W internecie ukazały się pierwsze szczegóły dotyczące zbliżającej się książki, poświęconej X-Wingom. Tytuł powieści wciąż nie jest ustalony, jednak pewnym jest, że będzie funkcjonować jako kontynuacja przygód Eskadry Widm, znanej z serii X-Wing. Oto, co autor Aaron Allston napisał w jednym z wywiadów:


Większa część powieści toczy się równolegle do okresu Fate of the Jedi, lecz kilka ważnych rozdziałów cofa nas w czasie do wcześniejszych lat. Te fragmenty mają miejsce tuż zanim grupa awansowała na jednostkę wywiadowczą. Z kolei ta część tocząca się "obecnie", przywraca kilka starych Widm, wprowadza nowe, oraz kilku z drugiej generacji.

Nie każdy wątek poboczny z Fate of the Jedi zostanie rozwiązany wraz z zakończeniem serii. To w rękach Widm leży zadanie posprzątania bałaganu, który pozostawiono. Tyle mogę powiedzieć na dzisiaj.
KOMENTARZE (16)
Loading..