TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiery Egmontu

2011-08-29 11:42:21 Egmont

Nareszcie po wielu latach, za sprawą wydawnictwa Egmont, do księgarń powróciły albumy ze świata Star Wars. Na razie jedynie dwie pozycje, jednak jeżeli książki dobrze się sprzedadzą, z pewnością ujrzymy kolejne.

"Encyklopedia Postaci"

W wojnach klonów brało udział wielu bohaterów i łotrów, od Anakina Skywalkera po generała Grievousa. Dowiedz się wszystkiego o ulubionych bohaterach i ich najgorszych wrogach toczących zmagania o los galaktyki. Poznaj kim są, skąd pochodzą i jak wpłynęli na przebieg wojen klonów.
Ta bogato ilustrowana pierwsza w Polsce encyklopedia postaci The Clone Wars to prawdziwa gratka dla fanów serii. Poznaj rycerzy Jedi, lordów Sithów, łowców nagród, żołnierzy klonów, dzikich potworów i wiele innych postaci, których w sumie omówiono na kartach książki ponad 200.
Wspaniała zabawa dla dzieci i rodziców, która poszerzy waszą wiedzę o świecie Gwiezdnych Wojen.
Cena: 39,99"Wielka kolekcja naklejek"

Dzięki wielkiej kolekcji naklejek wielokrotnego użytku można odtworzyć ulubione sceny i bitwy z Wojen klonów. Przemierzyć wszechświat Star Wars z bohaterami Jedi - Anakinem i Ahsoką. Poznać złoczyńców, kosmitów, droidy, statki kosmiczne i broń z odległej galaktyki.
W środku znajduje się aż ponad 600 kolorowych naklejek, którymi można zilustrować książkę lub ozdobić ulubione przedmioty.
Cena: 39,99


Temat na forum.
KOMENTARZE (19)

Książki

Kolejne niesamowite przekroje

2011-08-28 10:44:15

W Stanach Zjednoczonych ukazała się właśnie kolejna pozycja wydawnictwa DK. To nowa wariacja z serii Niesamowitych przekrojów, tym razem dotycząca serialu Wojny Klonów.

Autor oficjalnie nie został podany, najprawdopodobniej (przynajmniej wg nieoficjalnych doniesień), odpowiada za to Jason Fry. Techniczne aspekty i rysunki zrobił Richard Chasemore. Album kosztuje 19,99 USD.
KOMENTARZE (0)

Książki

"Darth Plagueis"

2011-08-25 10:59:13 EUCantina.net

Dzisiaj ukazał się zarys fabuły, do oczekiwanej przez wielu książki "Darth Plagueis". Przypomnijmy, że miała zostać wydana już wiele lat temu, jednak dopiero teraz dostała zielone światło. Powieść pisana przez Jamesa Luceno została zapowiedziana na 27 grudnia.Darth Plagueis: jeden z najgenialniejszych Sithów jacy żyli kiedykolwiek. Potęga jest tym, czego pożąda. Przeraża go myśl, że mógłby ją utracić. Jako uczeń idzie drogą Sithów. A kiedy nadchodzi właściwy czas, zabija mistrza, lecz przysięga sobie, iż nigdy nie padnie ofiarą takiego samego losu, gdyż w przeciwieństwie do innych akolitów Ciemnej Strony, nauczył się kontrolować życie i śmierć.

Darth Sidious: wybrany uczeń Plagueisa. Pod kierunkiem swojego mistrza, w sekrecie studiuje nauki Sithów, podczas gdy publicznie dochodzi do zaszczytów w rządzie galaktycznym, najpierw jako senator, potem kanclerz, a w końcu Imperator.

Darth Plagueis i Darth Sidious: mistrz i uczeń. Pragną władać galaktyką i zniszczyć zakon Jedi. Ale czy będą potrafili oprzeć się okrutnej tradycji Sithów? Czy pragnienie jednego aby władać niepodzielnie i marzenie drugiego o życiu wiecznym zasieją ziarna ich upadku?


Temat na forum>>>


KOMENTARZE (21)

Książki

Premiera "Wygnańca"

2011-08-25 10:24:39 Amber

W księgarniach dostępna jest już nowa pozycja z pod znaku Star Wars. "Wygnaniec" to też pierwszy tom nowej serii książkowej Przeznaczenie Jedi, składającej się z dziewięciu części. Według zapowiedzi jest to ostatnia dłuższa seria, jaka ma się ukazywać przez resztę planu wydawniczego firmy Del Rey. Pierwszy tom napisał Aaron Allston, a przetłumaczyli go wspólnie Andrzej Syrzycki i Błażej Niedziński. Książkę można już kupować w sklepie wydawnictwa Amber.

Początek nowej bestsellerowej serii Los Jedi
Czy nowy rozdział w historii Galaktycznego Sojuszu oznacza początek końca dla Zakonu Jedi?

Po brutalnej wojnie domowej i spustoszeniach dokonanych przez nieżyjącego już Dartha Caedusa Sojusz Galaktyczny przeżywa kryzys. Ze wszystkich stron przybywają na Coruscant politycy i przywódcy wojskowi, aby wziąć udział w szczycie, który ma przywrócić ład i zadecydować o przyszłości ich zjednoczonych światów. Jednak jeszcze ważniejsza i o wiele bardziej niepewna jest przyszłość Jedi.

Przywódczyni Sojuszu wydaje szokujący rozkaz aresztowania Luke’a Skywalkera. Ale to dopiero początek wymierzonej przeciwko Jedi kampanii. Zmuszony do odejścia z Zakonu w zamian za wolność, Luke, wraz ze swoim synem Benem, postanawia odkryć całą prawdę o upadku Jacena Solo. Jednak tajemnice, które ujawni, mogą doprowadzić jego wyprawę - i jego dotychczasowe życie - do gwałtownego końca. A w tym samym czasie inny Rycerz Jedi, ogarnięty szaleństwem, zmierza na Coruscant z przerażającą misją, która może zniszczyć całą galaktykę...


Na Forum: o "Wygnańcu">>>


KOMENTARZE (14)

Książki

Opis "Apocalypse"

2011-08-23 23:01:04 TFN

W Internecie ukazał się opis ostatniego tomu Fate of the Jedi, pt. Apocalypse. Finał serii zapowiedziany został na 3 kwietnia 2012 r. Książkę pisze Troy Denning, odpowiedzialny również za tomy trzeci i szósty.

Apokalipsa się zbliża! Ostatni tom ekscytującej, dziewięcio-tomowej serii Fate of the Jedi, będącej bestsellerem New York Times. Jedi przeciwko Sithom. Luke Skywalker przeciwko Ciemności!

W niesamowitym finale serii, Luke Skywalker prowadzi desperacki atak na nowe oblicze mroku: Zaginione Plemię Sith. Przyszłość Coruscant i Galaktycznego Sojuszu wisi na włosku. Zwycięstwo nie jest pewne. Luke i jego Zakon Jedi zostaną sprawdzeni jak nigdy wcześniej, a galaktyka już nie będzie tym samym miejscem.Temat na forum poświęcony serii.
KOMENTARZE (18)

Książki

Zapowiedzi dwóch przewodników

2011-08-22 11:46:39 różne

Na stronie Random House ukazał się opis przewodnika zatytułowanego "The Millennium Falcon Owner's Workshop Manual" napisanego przez Rydera Windhama. Oto on:

Sokół Millennium to legendarny statek, który stał się sławny dzięki dwójce jego dowódców-przemytników: Hanowi Solo i Chewbacce, którzy dokonali wielu przeróbek, aby poobijany koreliański frachtowiec stał się jednym z najszybszych statków w galaktyce.

Książka śledzi historię modeli YT z Koreliańskiej Korporacji Inżynierów a także rozwój linii YT-1300 po czym przechodzi do Sokoła Millennium, który jest zmodyfikowanym YT-1300 właśnie. Systemy pokładowe, kontrolki i ich działanie są opisane ze szczegółami i bogato ilustrowane zdjęciami, planami, diagramami oraz stworzonymi przez komputer rysunkami, których autorami są uznani eksperci od Sokoła, Chris Reiff i Chris Trevas. Tekst napisał Ryder Windham, autor ponad 50 książek Star Wars.

Opisująca historię, pilotowanie, napędy, broń, systemy, sensory i pomieszczenia załogi książka jest najbardziej dokładnym, technicznym przewodnikiem po Sokole Millennium. Jest też w pełni autoryzowana i zaaaprobowana przez Lucasfilm.


Przewodnik ukaże się 7 lutego 2012 r. Będzie miał 128 stron i twardą okładkę. Cena na stronie wydawnictwa to 28 dolarów.Skoro o przewodnikach mowa, na stronie Amazon.com ukazał się opis wyczekiwanego przez wielu, przekładanego z powodu odejścia Karen Traviss, która miała go napisać, przewodnika pt. "Star Wars: The Essential Guide to Warfare". Autorem został Jason Fry.Jak w innych wielkich eposach, w Star Wars znajdujemy bogatą historię wojennych konfliktów. Teraz, po raz pierwszy, fakty, postacie i fascynujące tła wielkich bitew i żołnierzy, zostaną udokumentowane w jednej, w pełni ilustrowanej książce. Poparta głębokimi poszukiwaniami i innowacyjnie napisana, zawiera zarówno pełne akcji opisy jak i encyklopedyczną wiedzę. Znajdziemy tam:

- historie znanych militarnych grup i oddziałów

- informacje o tworzeniu broni i technologii wojskowych

- informacje o klasach statków, oddziałów naziemnych oraz producentach broni

- krótkie biografie wielkich przywódców

- widziane i opisywane przez żołnierzy historie bitew

- i wiele więcej rzeczy, które rozszerzą wiedzę o wojnach w Star Wars.

Dzięki opisowi wszystkich mediów ze świata SW, takich jak legendarne już filmy, serial "The Clone Wars", książki, komiksy i gry, kolorowo ilustrowany "Star Wars: The Essential Guide to Warfare" jest kluczowym osiągnięciem na tym polu.


Książka ukaże się 22 maja 2012 r. Cena na Amazonie to 17,16 dolarów.

Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Książki

Zwiastun ''SW: Blueprints'' i inne przewodniki

2011-08-10 14:27:50 TheForce.net

Pisaliśmy już o potężnym albumie "Star Wars Blureprints", w którym po raz pierwszy zostaną zamieszczone oryginalne plany statków i lokacji używane podczas produkcji filmów sagi, które znaleziono w archiwach Lucasfilm. Serwis IGN zamieścił krótki zwiastun albumu, ale prawdziwym kąskiem dla fanów będzie pięciominutowe video przedstawiające tajniki powstawania tej książki, oraz wywiady z najważniejszymi twórcami Gwiezdnych Wojen. Ponadto portal SFGate zdołał rzucić dłuższe spojrzenie na plany zamieszczone w SW: Blueprints podczas tegorocznego Comic-conu, a materiał z tego oglądania można ujrzeć tutaj, z kolei serwis io9 zamieścił kilka przykładowych plansz zawartych w albumie.

Get More: MTV Shows
Tymczasem wydawnictwo Del Rey zapowiedziało kolejny kąsek dla miłośników gwiezdnej motoryzacji: książkę wydaną przez brytyjskie wydawnictwo Haynes zajmujące się na co dzień podręcznikami i przewodnikami. Będzie to "Star Wars: Millennium Falcon - Owners' Workshop Manual", napisze go Ryder Windham, a zilustrują Chris Trevas i Chris Reiff. Książka zawierać ma wszelkie techniczne i praktyczne informacje na temat latania Sokołem: od historii koreliańskiej inżynierii, oraz samej serii YT, przez historię samego Sokoła Millenium, oraz szczegółowe informacje na temat systemów inżynieryjnych, oraz wszelkie tajniki obsługi, od pilotowania, po ustawianie broni i systemów obronnych. Instrukcja Sokoła ma mieć ponad 100 stron i grubą okładkę, premiera 7 lutego 2012.


Wreszcie w sieci pojawiła się kolejna grafika z albumu ''Star Wars Art: Comics''. Autorem tej ilustracji jest rysownik komiksowy J. H. Williams III. Jak sam twierdzi rysując inspirował się klasycznymi komiksami Jacka Kirby’ego, w którym główny bohater musi zmierzyć się z gigantycznym potworem: " pomyślałem, że rysunek mógłby wyglądać jak fragment jakiejśc większego komiksu, nieopowiedzianej historii, więc widzimy tylko istotny kawałek tej historii". Obraz w znacznie większej wersji można obejrzeć tutaj. Wszystkie publikowane grafiki serii Star Wars Art można oglądać w naszej galerii.Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Książki

Premiera "Ascension"

2011-08-09 07:01:50 Clubjade

Już dziś w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii ukaże się przedostatni tom serii "Fate of the Jedi" zatytułowany "Ascension". Napisała go Christie Golden, liczy 432 strony, będzie miał twardą okładkę, a cena wyniesie niecałe 15 dolarów w sklepie internetowym Amazon zaś 27 dolarów na stronie wydawnictwa Random House.

Jak długo Jedi mogą pozostać u władzy?
Jak daleko posuną się Sithowie, by uzyskać niepodzielną władzę?
Jakie szanse mają obydwa kulty przeciwko Abeloth?

W czasie gdy Luke i Ben ścigają istotę ciemnej strony, Abeloth, Zaginione Plemię Sithów może zostać podzielone, przez nawet jeszcze większą siłę, która wciągnie pewnego Mrocznego Lorda w śmiertelny konflikt z jego własnym ciałem i krwią.

Na Coruscant, polityczna próżnia pozostawiła groźne spory między frakcjami, które dążą do uzyskania władzy nad Galaktycznym Sojuszem. Nagle otoczony przez ukrytych agentów, zdradzieckie konspiracje i ukrytych szpiegów Sithów, Zakon Jedi musi dać z siebie wszystko, by powstrzymać SG od popadnięcia w anarchię.

Jedi są zobowiązani, do utrzymania pokoju, poprzez utrzymanie sprawiedliwych rządów, jednak nawet oni nie są w stanie sprostać połączonym zagrożeniom ze strony Sithów; dyktatora, który poprzysiągł zemstę, oraz istoty głodnej wizji zostania bogiem.KOMENTARZE (9)

Książki

Tytuł nowej książki

2011-08-05 19:55:24 TFN

Zapowiadana przy przeróżnych okazjach "książka o Huttach" Jeffa Grubba uzyskała w końcu tytuł! Powieść planowana na kwiecień 2012 nazywać się będzie Star Wars: Scourge, co można tłumaczyć jako "plaga", bądź też "bicz".
Akcja toczyć będzie się tuż przed Nową Erą Jedi. Nie sprecyzowano jednak w którym roku dokładnie. Głównym jej bohaterem będzie Jedi Mander Zuma, który będzie badać zagadkową śmierć innego Jedi. Tropy doprowadzą go do szemranych interesów Huttów. Z wcześniejszych informacji wiemy, że w książce ważną rolę będą odgrywać Bothanie.

Jest to pierwsza powieść Star Wars tego autora. Wcześniej był współautorem podręczników RPG. "Arms and Equipment" oraz "Power of the Jedi". Grubb pisał już wcześniej jednak książki w uniwersach Warcraft (Ostatni Strażnik), czy Forgotten Realms (Trylogia Kamienia Poszukiwacza).

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Książki

''Przeznaczenie Jedi 2: Omen'' - zapowiedź

2011-08-05 19:26:56 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź drugiego tomu serii "Przeznaczenie Jedi". Książka o tytule "Omen", napisana przez Christie Golden, a przełożona przez Annę Hikiert, pojawi się w księgarniach 20 września (wtorek). Jej objętość to 304 strony, a cena detaliczna ustalona została na 32,80 zł.

Galaktyczny Sojusz wciąż liże wojenne rany. To dla starożytnych Sithów doskonały moment, by upomnieć się o władzę…

Przerażająca przemiana Jacena Solo w bezwzględnego Lorda Sithów nawet po jego śmierci kładzie się cieniem na losach posłanników Jasnej Strony. Rycerzy Jedi gnębi tajemnicza choroba, a Luke Skywalker przebywa na dobrowolnym wygnaniu. Żądna władzy admirał Daala wykorzystuje sytuację, oskarżając Zakon i podważając jego autorytet w oczach obywateli Sojuszu.

Jednak galaktyce grozi inne, poważniejsze niebezpieczeństwo. Przed wiekami statek Sithów rozbił się na odległej jałowej planecie – i chociaż jego załoga miała nikłe szanse na przetrwanie, przeżyła. W ciągu tysiącleci Sithowie urośli w siłę, pielęgnując tradycje Ciemnej Strony Mocy. Już wkrótce Zapomniane Plemię znów sięgnie gwiazd, aby zawładnąć galaktyką. Na ich drodze może stanąć tylko jeden człowiek…


Pozostałe zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.

Dotychczas wydane pozycje Star Wars możecie nabyć bezpośrednio w sklepie wydawnictwa Amber.
KOMENTARZE (9)
Loading..