TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Przewodnik po figurkach Star Wars

2012-03-29 12:48:29 Amazon.com

W katalogu księgarni Amazon pojawiła się nowa zapowiedź interesującego przewodnika. Jak się okazuje Steve Sansweet, razem se swoim zespołem zebranym na Ranczo Obi-Wan, stworzył nową książkę, przewodnik po wszystkich figurkach 3 i 3/4 Star Wars, zatytułowany Star Wars: The Ultimate Action Figure Collection: 35 Years of Characters. Oto jej oficjalny opis:

Oto nareszcie jest kompletna i definitywna kolekcja ponad 2500 figurek Star Wars wyprodukowanych przez ostatnie 35 lat. Fani i kolekcjonerzy mogą nareszcie prześledzić ewolucję każdej postaci w formie zabawkowej, od ich pierwszego pojawienia się, po projekty współczesne, wypełnione stronami niezwykłych wariacji stworzonych, żeby opowiadać historie Luke'a Skywalkera, Dartha Maula i dosłownie setek innych. Zebrane przez Stephena J. Sansweeta, właściciela największej na świecie prywatnej kolekcji Star Wars, książka przedstawia również szczegóły na temat rzadkich i popularnych, zapomnianych i uwielbianych figurek, pożądanych przez fanów na całym świecie, włączając figurki oparte o filmy, gry komputerowe i seriale animowane z wielkiego uniwersum Star Wars.

Książka wydana przez Chronicle Books w sprzedaży pojawi się 17 października 2012, ma mieć 325 stron i cenę okładkową 40$.

Pisząc o przewodnikach warto dodać, że w planie wydawniczym pojawiły się opóźnienia: zapowiadany na kwiecień przewodnik dla czytelników, czyli „Essential Reader's Companion”, o którym pisaliśmy w tym miejscu został przesunięty aż na 2 października, żeby, jak obiecuje wydawca, zapewnić „naszej nadzwyczajnej drużynie artystycznej trochę więcej czasu na uzupełnienie ponad 100 narysowanych scen, oraz ponad 50 portretów postaci z Expanded Universe”.
KOMENTARZE (8)

Książki

"X-Wing: Mercy Kill" z nową okładką

2012-03-28 21:55:25 TFN

Nowy tom X-Wingów Aarona Allstona w księgarniach zawita już 7 sierpnia, a tymczasem prezentujemy nową okładkę. Zmiany są jednak minimalne.STARA
NOWA


Nieustraszeni szpiedzy, piloci, oraz strzelcy wyborowi z Eskadry Widm powracają! W przygodzie osadzonej po serii Fate of the Jedi.

Minęły trzy dekady od ostatniej wykonanej przez eskadrę misji. Biorąc udział w najniebezpieczniejszych i najśmielszych operacjach, członkowie tej elitarnej jednostki zostali legendami Rebelii i Drugiej Wojny Domowej, nim odeszli z Eskadry Widm. Teraz ich umiejętności są znów potrzebne w nowej misji. Wydawałoby się stworzonej dla nich.

Potężny generał w armii Galaktycznego Sojuszu, niegdyś nagradzany za męstwo, jest podejrzewany o udział w niesławnej Konspiracji Lecersen, która niemal skazała Sojusz na powrót w granice Imperium. Z rozkazem ujawnienia zdrajcy, Widma zrobią wszystko, by wykonać swą misję. Zostaną złodziejami, piratami, oszustami, fałszerzami i... ofiarami. Staną do gry przeciwko najniebezpieczniejszemu z przeciwników, wystawiając wszelkie możliwe pionki.


KOMENTARZE (20)

Książki

Wywiad z Troyem Denningiem

2012-03-25 19:22:22

Niedawno na łamach roqoodepot ukazał się wywiad z Troyem Denningiem, autorem Apocalypse, czyli ostatniej części Przeznaczenia Jedi. Uwaga, wywiad zawiera spoilery do zakończenia "Przeznaczenia Jedi".

P: Apocalypse jest zadedykowana byłej głównej redaktorce LucasBooks, Sue Rostoni. Mógłbyś opowiedzieć o pracy z nią?

O: Sue była dla mnie nie tylko wspaniałym redaktorem, ale i przyjacielem przez dziesięć lat, a to mój sposób, by upewnić się, że ona pamięta o odwiedzinach! Ale poważnie, Sue jest jedną z tych osób, które sprawiały, że pisanie Gwiezdnych Wojen sprawiało frajdę, i chciałem by wiedziała jak mocno ceniłem jej doświadczenie.

P: Mając na uwadze Mroczne Gniazdo, Dziedzictwo Mocy i Przeznaczenie Jedi, wygląda to jakbyśmy mieli jedną wielką historię z różnymi rozdziałami. Czy taki był zamysł od początku, czy zostało to jakoś zaplanowane?

O: „Plan” się raczej kształtował wraz z rozwojem. Rozpocząłem pracę nad Mrocznym Gniazdem pomysłem by ukazać, co się dzieje z moralnością Jacena po pokonaniu Yuuzhan Vongów. To bardzo stary motyw, co się dzieje z żołnierzem po wojnie. Jego powrót do domu zmienia wszystko fundamentalnie, pojawiają się traumy wynikające z tego, co widział i zrobił, i samotność, bo nikt inny nie jest w stanie go zrozumieć i jeszcze ta niepewność, czy znajdzie jakieś spokojne miejsce dla siebie w społeczeństwie.

Gdy trylogia się rozwijała, chciałem ujrzeć Jacena biorącego odpowiedzialność za przyszłość całej galaktyki, a gdy skończyliśmy Mroczne Gniazdo i zaczęliśmy Dziedzictwo Mocy, zdecydowaliśmy, że to pycha Jacena ściągnie go na Ciemną Stronę.

Potem dowiedzieliśmy się o planach Dark Horse’a z Dziedzictwem i Darthem Kraytem, i zacząłem się bawić pomysłem, że to właśnie ta mroczna przyszłość, której Jacen starał się zapobiec. Nigdy nie sformalizowałem tego pomysłu. Ale od tego miejsca ciągle o nim pamiętałem, i miałem pomysł, by Jacen starał się zapobiec wizji, którą ujrzał - Dartha Krayta siedzącego na Tronie Równowagi. W pewnym momencie, ale nie pamiętam w którym zdecydowałem dodać Allanę do tej wizji. I to stworzyło pewien mglisty klimat, który wykorzystywałem w obu seriach, mając nadzieję, że wpasuje się to w inne historie, które opowiadaliśmy.

P: W Apocalypse jest wspomniane, że Abeloth może nie być celestialką, a może nią być. Czy specjalnie umieściłeś takie niedopowiedzenie, czy ona nią jest, czy nie?

O: Odpowiedź jest w tekście, jeśli wierzyć Killikom na słowo, to ona i jej podobni, nie są celestialami, ale tym, czym stali się architekci.

P: Po raz drugi wprowadziłeś Bobę Fetta. Czy tym razem pisanie tej postaci sprawiło ci więcej radości w porównaniu z „Niezwyciężonym”?

O: Pisanie Boby Fetta to zawsze zabawa. Ale ja lubię Fetta starszego i bardziej złego. Dobrze jest go uczłowieczyć, ale chyba tylko tak długo, dopóki robi się z niego hardcorowca.

P: Skąd się wziął pomysł połączenia Przeznaczenia Jedi i Wojen klonów, dokładniej trylogii Mortis? W którym miejscu prac podjęto tę decyzję?

O: Połączenie wystąpiło w chwili gdy pisaliśmy „Sojuszników” i „Wir”. Nasza ekipa dyskutowała jak połączyć Abeloth i celestiali, a Leland Chee (opiekun Holokronu) powiedział nam o tym, że Dave Filoni zajmuje się w przygotowywanych odcinkach jakimiś postaciami, których natura jest podobna do architektów. Wtedy wiedzieliśmy, że musimy to jakoś skoordynować, lub obrać radykalnie inny kierunek. Popytaliśmy więc Lelanda, czy Dave byłby gotów podzielić się swoimi przemyśleniami na temat odcinków o Mortis z nami, i wpleść nam Abeloth do tej opowieści. On przyjął pozytywnie pomysł i współpraca była wyśmienita. Nie potrafię przekazać jak wielką przyjemnością była praca z Davem nad tym, i jak jestem mu wdzięczny za współpracę. On jest naprawdę bardzo fajny.

P: Zabiłeś Barva... i dobrze to opisałeś. W którym momencie serii wiedziałeś, że on zginie?

O: Kiedy to napisałem. Chciałem zabić Hana, ale redaktorzy mi nie pozwolili, więc w zamian zabiłem Barva. (żart). A poważnie, gdy pisałem ten rozdział, czułem, że to ważny moment i czas w którym coś strasznego musi się wydarzyć. I to było doskonałe miejsce, by Barv zszedł jako bohater, przyjaciel Allany i obrońca. To była ciężka śmierć do opisania, ale czułem że jest potrzebna, i myślę że odegra kluczową rolę w dalszym rozwoju Allany w EU.

P: Czy było dla ciebie satysfakcjonujące opisanie w końcu ślubu Jainy i Jaga?

O: To było satysfakcjonujące. Byłem zwolennikiem związku Jainy i Zekka, bo nie chciałem by Jaina zniknęła z wątków o Jedi i odgrywała rolę imperatorowej Resztek Imperium.

I mówię tu jako autor. Lubię ją pisać tak bardzo, że nie chciałbym jej stracić, a nie podobają mi się machinacje, które sprawiłyby, że utrzymywałaby się w głównej fabule, gdy pożegnała się z Jedi i stała się obywatelką Imperium. No i wyobrażacie sobie reakcję Hana na to, że jego córka wyszła za imperialnego i sama została obywatelką Imperium? Nie pozwoliłby mi ponownie pisać. Ale teraz widzę, że ma to jakieś plus i jestem szczęśliwy, że wyszli za siebie. I myślę, że będą nadal stanowić świetną parę.

P: Czy teraz, gdy Przeznaczenie Jedi zostało ukończone, możesz coś zdradzić o największych zmianach fabularnych w trakcie gdy tworzyliście te serię?

O: Nie było większych zmian, w tym co zaplanowaliśmy kogo zabić lub jak skończyć serię. W sumie ustaliśmy ostatnią scenę Apocalypse w ciągu pierwszych godzin naszej konferencji i to się nie zmieniło.

Ale zdecydowaliśmy dodać wątek o niewolnictwie po pierwszych trzech książkach. Christie uważała, że potrzebujemy dać Jedi jakiś moralny odnośnik, a to się świetnie nadawało. Dodało to wiele do serii, i wspomogło moją pracę przy Wirze.

P: Pozostawiłeś wiele wspaniałych pomysłów do przyszłości EU, dziecięciu rycerzy, uratowanie Raynara, odnalezienie Kesh, śledztwo w sprawie Jednego Sitha, czy rozwój Vestary pod wpływem Krayta. Który z tych pomysłów chciałbyś teraz opisać?

O: Wszystkie. I będę pisał Star Wars aż do 150 roku życia.

P: A możesz powiedzieć, co będzie z Jae Juun i Tarfangiem?

O: Jak możesz o to pytać? Nie znam odpowiedzi, w końcu to tajni agenci Galaktycznego Sojuszu!

P: Czy jest jakaś szansa, że niektórzy z tych Barabeli w szponach Teser-Dordi-Wilyem-Zals mogą nie być wrażliwi na Moc?

O: Tylko czas to wyjaśni.

P: Podczas panelu na San Diego Comic-Con w 2009 wspomniałeś, że Dziedzictwo Dark Horse’a może być tylko jedną z możliwych przyszłości. Ale wygląda na to, że teraz jakbyś otworzył się na tę przyszłość i próbował ją powiązać. Czy to prawda? I jak twoim zdaniem ta kwestia wygląda dziś?

O: Czuję się raczej otwarty na możliwości, ale szczerze to nie znam odpowiedzi. Jestem tylko pisarzem, a to już coś o czym decydują redaktorzy, ludzie z Del Rey, Dark Horse’a i Lucasfilmu. Prawdę mówiąc, obecnie, nie byłbym zaskoczony, gdyby nawet oni tego nie wiedzieli.

P: Czy zobaczymy kiedyś Tenel Ka, która opuszcza Hapes i ma większą rolę?

O: Wiecie, że nie lubię spoilerów.

P: Ostatnie pytanie: Czytanie Apocalypse było satysfakcjonujące, a czy pisanie również?

O: Pisanie Apocalypse było ciężkie, ale było tego warte. Myślę, że to jedna z moich najlepszych książek i wiem, ze najambitniejsza. Ona kończy coś, co określam mianem ery Jacena w EU, która zaczęła się w trylogii Mrocznego Gniazda, kontynuowała upadek w Dziedzictwie Mocy i rozbrzmiewała przez całe Przeznaczenie Jedi. Teraz myślę, że Jacen odpocznie. Teraz stoimy u nowego progu, spoglądamy na dziesiątki nowych potencjalnych historii. Mamy olbrzymie możliwości i nie mogę się doczekać, aż zobaczę dokąd EU zmierza.
KOMENTARZE (10)

Książki

Zapowiedź ''Star Wars: Scoundrels''

2012-03-23 14:57:58 Del Rey i Urthona

Już 26 grudnia 2012 roku na półki amerykańskich księgarń trafi kolejna powieść z cyklu "Star Wars", której autorem będzie Timothy Zahn. W dniu wczorajszym Del Rey zaprezentował okładkę i oficjalny opis powieści.

Gwiazda Śmierci została zniszczona, a Rebelia odniosła swoje pierwsze wielkie zwycięstwo. Han Solo, nowy członek Sojuszu, stara się umknąć przed sługami Imperium oraz łowcami nagród działającymi na zlecenie Jabby Hutta, któremu Solo wciąż nie spłacił długu. Teraz nadarza się na to świetna okazja. Tajemniczy zleceniodawca proponuje Hanowi dokonanie skoku na jednego z największych bossów półświatka. Misja wydaje się z pozoru niemożliwa, jednak proponowana nagroda może uczynić Hana wolnym człowiekiem. Wraz ze swym partnerem, Wookie'em Chewbaccą, Han zaczyna tworzyć drużynę złożona z wszelkiego rodzaju łajdaków, kanalii i oszustów, których połączone zdolności mogą doprowadzić zadanie do końca.

Natomiast Timothy Zahn na Facebooku dodał następujący wpis:
"Zauważyłem, że rozpoczęły się spekulacje, kim mogą być pozostali złodziejaszkowie. Żeby było jasne: może być parę nazwisk, które rozpoznacie, ale większość będzie nowymi postaciami. Wielu z dawnych przyjaciół Hana to przemytnicy a my chcieliśmy "nieco" innych umiejętności dla bohaterów książki."

Temat na Forum.
KOMENTARZE (20)

Książki

"Maska Kłamstw" w kioskach

2012-03-22 20:47:58 Amber

W kioskach w całej Polsce można już dostać czwarty tom serii książkowej Amberu. Tym razem przyszła kolej na "Maskę Kłamstw", napisaną przez James'a Luceno, wydaną w Polsce oryginalnie dziesięć lat temu. Poniżej prezentujemy porównanie wersji kieszonkowej i standardowej.Wydarzenia poprzedzające akcję powieści i filmu Część I. Mroczne widmo

Terrorystyczny Front Mgławicy atakuje okręty Federacji Handlowej, która zwraca się o pomoc do Senatu Republiki. Trzeba zaprowadzić porządek na szlakach handlowych. Senator Palpatine proponuje zwołanie szczytu na planecie Eriadu. Qui-Gon Jinn i jego uczeń Obi-Wan Kenobi odkrywają, że za tym projektem kryje się spisek, który może wskrzesić potęgę Ciemnej Strony...

KOMENTARZE (18)

Książki

Opis "X-Wing: Mercy Kill"

2012-03-22 20:22:35 Knights Archive

W Internecie ukazał się nowy opis książki "X-Wing: Mercy Kill", nowego tomu popularnej serii, który toczy się po zakończeniu "Fate of the Jedi". Powieść pisze Aaron Allston, a jej premiera zapowiedziana została na 7 sierpnia tego roku.Nieustraszeni szpiedzy, piloci, oraz strzelcy wyborowi z Eskadry Widm powracają! W przygodzie osadzonej po serii Fate of the Jedi.

Minęły trzy dekady od ostatniej wykonanej przez eskadrę misji. Biorąc udział w najniebezpieczniejszych i najśmielszych operacjach, członkowie tej elitarnej jednostki zostali legendami Rebelii i Drugiej Wojny Domowej, nim odeszli z Eskadry Widm. Teraz ich umiejętności są znów potrzebne w nowej misji. Wydawałoby się stworzonej dla nich.

Potężny generał w armii Galaktycznego Sojuszu, niegdyś nagradzany za męstwo, jest podejrzewany o udział w niesławnej Konspiracji Lecersen, która niemal skazała Sojusz na powrót w granice Imperium. Z rozkazem ujawnienia zdrajcy, Widma zrobią wszystko, by wykonać swą misję. Zostaną złodziejami, piratami, oszustami, fałszerzami i... ofiarami. Staną do gry przeciwko najniebezpieczniejszemu z przeciwników, wystawiając wszelkie możliwe pionki.


KOMENTARZE (9)

Książki

Premiera "Revana"

2012-03-22 19:38:50 Amber

W księgarniach w całej Polsce dostępna jest już nowa książka z serii Star Wars. "The Old Republic: Revan" została napisana przez Drew Karpyshyna, a tłumaczeniem zajęli się Aleksandra Jagiełowicz, Grzegorz Ciecieląg oraz Jerzy Śmiałek. Powieść liczy sobie 350 stron, a jej cena okładkowa to 37,80 zł.

Na podstawie najnowszej bestsellerowej gry wideo Old Republic

Coś czai się poza Odległymi Rubieżami: niszczycielskie zło, które unicestwi Republikę - jeśli samotny i pogardzany Jedi go nie powstrzyma.

Revan: bohater, zdrajca, zdobywca, zbawca. Jedi, który opuścił Coruscant, by pokonać Mandalorian, a powrócił jako adept Ciemnej Strony, by zniszczyć Republikę. Rada Jedi przywróciła mu jego dawne życie, ale cena odkupienia była ogromna. Jego wspomnienia wymazano. Wszystko, co mu pozostało, to koszmary. I potworny, nieustanny strach.

Co dokładnie wydarzyło się poza Odległymi Rubieżami? Revan niezupełnie to pamięta, ale nie może też całkiem zapomnieć. Jest pewien, że trafił tam na straszliwą tajemnicę zagrażającą istnieniu Republiki. Nie mając pojęcia, co to za tajemnica ani jak powstrzymać nadciągający chaos, może zawieść, bo jeszcze nigdy nie musiał stawić czoła równie potężnemu i diabolicznemu przeciwnikowi. Lecz tylko śmierć może powstrzymać go przed próbą.


Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Książki

Opis nowej książki Timothy'ego Zahna

2012-03-21 20:01:29 TFN

W Internecie ukazał się opis nowej powieści Timothy'ego Zahna. Wciąż nie znamy tytułu książki popularnego autora, jednak pojawiły się inne informacje. Na pewno w powieści ukaże się Lando Calrissian, a okładka będzie zawierać rysunki członków grupy szykującej skok.

"Ocean's Eleven" i "Star Wars" stykają się w tej klasycznej przygodzie, dziejącej się tuż po "Nowej Nadziei". Książkę serwuje Timothy Zahn, numer jeden na liście najlepiej sprzedających się autorów New York Times'a.

Gwiazda Śmierci właśnie została zniszczona, jednak to nie koniec dla Hana Solo. Wciąż musi spłacić nagrodę za swoją głowę. Nadarza się do tego świetna okazja: szykowany jest skok idealny. Wraz z dziewięcioma podobnymi mu łajdakami i wiernym Chewbaccą mają szansę powodzenia akcji i jej przeżycia, by zostać legendą!

KOMENTARZE (17)

Książki

Książkowe plotki

2012-03-18 20:38:15

Drew Karpyshyn odchodzi z Bioware. Może to jeszcze nie emerytura, ale scenarzysta gier, w tym między innymi TORa i KOTORa, postanowił więcej czasu poświęcać na pisanie książek i inne pasje. Obecnie pracuje nad czwartą powieścią z cyklu około-TORowego pt. "Annihilation". Podobno ma ona zamknąć historię TORa.

Na Facebooku plotkuje Zahn. Tym razem wspomniał coś o swojej powieści, która ukaże się pod koniec roku. Będzie to historia z Hanem Solo i ma być trochę w stylu "Ocean 11". Wcześniej miała być z nowymi bohaterami, cóż. Więcej dowiemy się, gdy zostanie oficjalnie zapowiedziana.

Tymczasem Frank Parisi, ten sam który zmienił barwy z LucasFilm na Del Rey, powiedział coś o dylogii Kempa. Niestety ta nie pojawi się w tym roku, a miała przynajmniej w połowie. Frank za to określił te dwie książki mianem bardzo ambitnego projektu.

Swoją drogą ciekawe kontrowersje wywołało skasowanie książki o Nomi Sunrider. Otóż część fanów, zaczęło narzekać głośno na brak książek Star Wars z kobietami w roli głównej oraz na brak romansów. Jennifer Heddle wspominała o tym, że lubi nowe ujęcia, kto wie, może te narzekania trafią na podatny grunt.
Na koniec obrazkowo. Pojawiło się też kilka nowych screenów z "Essential Guide to Warfare"KOMENTARZE (0)

Książki

Origami Yoda 3: przygody...kogo?

2012-03-14 23:08:33 StarWars.com

Każda porządna historia powinna być trylogią, fani Star Wars wiedzą to najlepiej, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że 21 sierpnia 2012 roku do sprzedaży trafi trzecia część sagi Origami Yoda, napisana ponownie przez Tom Anglebergera autora, a prywatnie wiernego czytelnika Bastionu.

Pozostaje jednak jedno podstawowe pytanie: przygody którego kolejnego papierowego bohatera, po Yodzie i Darthie Vaderze, będziemy obserwować? Na to pytanie pomogą odpowiedzieć sami fani głosując w specjalnej sondzie zamieszczonej na oficjalnej stronie projektu. Głosować można do 30 marca 2012.

Jak mówi sam autor: „Jestem bardzo podekscytowany mogąc oferować fanom jeszcze więcej książek o gwiezdnowojennym składaniu papieru, ale jestem też wdzięczny, że mogę publikować inne niesamowite książki, które pokochają dzieci. Kiedy zaczynałem, nie miałem pojęcia, że dzieci mogą być tak wciągnięte w origami. Czekam z niecierpliwością, żeby przekonać się czy zgadną, kto będzie następnym bohaterem do składania!”

„Od dawna jestem fanką twórczości Toma. To naprawdę ekscytujące widzieć wielką reakcję fanów nie tylko na książki Origami Yoda, ale też na wszystko co Tom pisze. Jestem przekonana, że fani oczekują, żeby zgadnąć kto będzie następną postacią, kiedy zaczną czytać nową książkę” - dodaje wydawca autora Susan Van Metre.


KOMENTARZE (4)

Książki

"Apokalipsa" nadeszła

2012-03-13 22:45:18 TFN

Dzisiaj swoją premierą ma ostatni, dziewiąty, tom serii Fate of the Jedi. Jest to zarazem zakończenie pewnej ery w dziejach wydawniczych Star Wars. Domknięta została ostatnia dłuższa seria, jaką w najbliższym czasie ma wydawać wydawnictwo Del Rey. Nie wiadomo co przyniesie przyszłość, jednak pierwszy raz od lat dziewięćdziesiątych i debiutu serii X-Wing, będzie nam dane czytać w najlepszym wypadku trylogie. Fate of the Jedi 9: Apocalypse, autorstwa Troy'a Denninga powinien się ukazać na rynku polskim w drugiej połowie tego roku.

Bez możliwości złożenia broni
Bez litości
Stawką nie jest tylko przyszłość galaktyki -
To przeznaczenie Mocy.

W emocjonującym finale niesamowitej serii Przeznaczenie Jedi, Sithowie oraz Jedi stają naprzeciwko siebie. Na polu bitewnym znanym jako Coruscant. Dla Sithów jest to szansa odzyskać utraconą pozycję w Galaktyce, która przez lata niemal o nich zapomniała. Dla Abeloth jest to ważny krok na drodze do podporządkowania sobie wszelkiego życia. Z kolei dla Luke'a Skywalkera jest to wezwanie do walki, by na zawsze pozbyć się Sithów i ich nowej pani.

W planetarnym ataku, drużyny Rycerzy Jedi i dywersantów Sithów ścierają się w szybkim i zabójczym ataku z zaskoczenia. Zwycięstwo przeciw przebiegłej i dzikiej Abeloth, oraz jej ostatecznej rozgrywce jest dalekie od pewnego. Luke, Ben, Han, Leia, Jaina, Jag, oraz ich sojusznicy zbliżają się, a wkrótce wyjawiona zostanie prawda o stworzeniu zrodzonym z Ciemnej Strony. Fakt ten rozejdzie się falą uderzeniową przez Zakon Jedi, galaktykę, a nawet samą Moc.
Temat na forum poświęcony serii.KOMENTARZE (17)

Książki

Zapowiedzi DK

2012-03-13 21:59:38 booksellers

Niedawno ukazał się nowy katalog wydawnictwa DK na jesień 2012, w którym nie zabrakło nowych pozycji Star Wars. Zainteresowani mogą ściągnąć cały katalog w tym miejscu. W katalogu znajdziecie też okładki książek, oraz przykładową stronę z poniższej pozycji.
Star Wars: The Old Republic Encyclopedia

Premiera - Październik 2012

Od czasu premiery w 2011 r., gra MMORPG Star Wars: The Old Republic przyciągnęła do siebie zarówno rzesze graczy, jak i fanów Star Wars. Uzupełnieniem tej pozycji będzie obszerny przewodnik po tym fascynującym, ale i burzliwym świecie.

Ten stworzony we współpracy z LucasArts przewodnik opisuje szereg postaci, broni, pojazdów, wydarzeń i planet przedstawionych w The Old Republic. Jest to coś więcej niż encyklopedia. To podróż po tajemniczej i niebezpiecznej Odległej Galaktyce.
Star Wars: The Clone Wars: What is a Sith Warrior?

Premiera - Wrzesień 2012

Co czyni miecze świetlne Sithów czerwonymi? Jak wybierają ucznia? Po czyjej stronie stoją w Wojnach Klonów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym interaktywnym przewodniku. Dowiedzcie się ponad to czegoś więcej o złowieszczym Darthu Maulu i innych przerażających istotach Ciemnej Strony.
Star Wars: The Clone Wars: Who are the Jedi?

Premiera - Wrzesień 2012

Jak zostać Jedi? Czym są Moc i Rada Jedi? Jakie kolory ostrza mają do wyboru członkowie Zakonu? Młodzi fani zgłębią odpowiedzi na te pytania i wiele innych w tym niezwykłym przewodniku po mężnych Jedi. Wybierz się z nimi w pełną niebezpieczeństw i przygód podróż.Star Wars: The Complete Viusal Dictionary

Premiera - Wrzesień 2012

Od Dartha Maula do Yody, oraz od Naboo po restaurację Dexa, poprzez istoty pokroju Jabby The Hutta lub Ewoków. Star Wars: The Complete Visual Dictionary prezentuje postaci, bronie, statki, droidy, zwierzęta i rasy które ukazały się w uniwersum Star Wars.

Jedyny tak wyczerpujący przewodnik, z odświeżonym wyglądem, zawierający ponad tysiąc zdjęć i obrazów. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Star Wars.
Star Wars: The Ultimate Visual Guide

Premiera - Kwiecień

Poprawiony i poszerzony!

Star Wars: The Ultimate Visual Guide, przedstawia historię sagi Star Wars w każdym najdrobniejszym szczególe. Czterdzieści nowych stron pomaga wyjaśnić każdy detal z wieloletniej historii Odległej Galaktyki George'a Lucasa. Zarówno filmów jak i książek, komiksów i innych źródeł. Przepełniona interesującymi faktami na temat świata Star Wars, gadżetów i fandomu jest kluczową pozycją jeżeli chodzi o wiedzę na temat tej marki. Wydanie ubarwiają piękne zdjęcia i rysunki.

Książka zawiera dużo nowego materiału Między innymi postaci, historie, pojazdy, bronie, wiadomości, opisy gadżetów i wiele więcej:
 • Zestawy i figurki LEGO Star Warsm
 • Ostatnie sezony popularnego serialu animowanego The Clone Wars,
 • Gry z serii The Force Unleashed,
 • Wydanie BD Mrocznego Widma,
 • Zaktualizowaną chronologię i mapę galaktyki,
 • I wiele, wiele więcej! • KOMENTARZE (12)

  Książki

  Wywiad z Ryderem Windhamem

  2012-03-11 09:25:00

  Na TheForce.Net pojawił się wywiad z Ryderem Windhamem, dotyczący jego najnowszego dzieła, czyli książki o Darthie Maulu. Oto ten wywiad.

  P: Piszesz Gwiezdne Wojny od połowy lat 90. i prawdopodobnie pisując regularnie, stworzyłeś więcej niż jakikolwiek inny pisujący tam ostatnio autor. Jak ci się udaje utrzymać świeże podejście do historii i postaci?

  O: Pomaga pamiętanie o tym, że każda książka Star Wars może być pierwszą po którą sięgnie czytelnik, a to zawsze będzie coś świeżego dla kogoś. On może znać postaci czy sytuacje, ale celem jest stworzenie każdej opowieści z Gwiezdnych Wojen ekscytującym i godnym zapamiętania, a równocześnie zostawienie czytelnia usatysfakcjonowanym i łaknącym więcej. Myślę, że pomaga mi także to, że lubię się bawić w uniwersum Gwiezdnych Wojen, i że opowiadałem tak wiele historii z różnych perspektyw. Nigdy nie męczy mnie kolejna podróż na Tatooine.

  P: Seria biografii dla młodszych czytelników bazująca na życiu Dartha Vadera, Obi-Wana Kenobiego, Luke’a Skywalkera i teraz Dartha Maula doczekała się już czterech części. Jak ta seria powstała?

  O: Redaktor ze Scholastic, David Levithan skontaktował się ze mną w 2006, pytając czy byłbym zainteresowany napisaniem powieści będącej streszczeniem sagi z perspektywy Anakina Skywalkera i Dartha Vadera. Plan był taki, by wydać to w 2007 z okazji 30-lecia sagi Star Wars. Napisałem już młodzieżowe adaptacje Nowej nadziei, Imperium kontratakuje i Powrotu Jedi dla Scholastica, więc życie Vadera było już znanym terytorium, ale wtedy pomyślałem, że to dobra okoliczność by ująć to trochę inaczej.

  Nie miałem pojęcia, że Scholastic planuje kolejne biografie, i nie jestem zaangażowany w planowanie. Dla każdej z nich, redaktorzy z Lucasfilm i Scholastic wybierają główną postać na której mam się skupić i kontaktują się ze mną. Żartowałem, że jak kiedyś przyjdzie mi pisać wspomnienia R2-D2 cała książka będzie zapisana kodem binarnym.

  P: Jak podejście do tematu biografii zmieniło się w ostatniej części?

  O: W „The Rise and Fall of Darth Vader”, podstawowym celem była adaptacja każdej sceny filmowej z Anakinem i Vaderem. Nie pamiętam dlaczego, ale Lucasfilm był bardzo niezdecydowany by pozwolić mi dołączyć szczegóły z EU. Bardzo delikatnie protestowałem, sugerując że czytelnicy, mogą oczekiwać czegoś więcej niż tylko powielenia scen z Anakinem i Vaderem z filmów, oraz że informacje z EU będą czymś nowym dla wielu młodszych czytelników. Pozwolono mi też dodać coś od siebie, choćby jak Anakin i jego matka przybyli na Tatooine i jak spotkali Watto. I to nie dlatego, że chciałem sobie rościć prawa do opisu tych scen, ale dlatego że one pomagały kształtować charakter postaci Anakina. Moim pomysłem również było to, by nie opowiadać tej historii liniowo, a zacząć gdzieś przed „Powrotem Jedi”, odwołując się tylko do przeszłości a przeprowadzając go aż do końca Powrotu.

  Gdy książka została wydana, młodzi czytelnicy byli z niej zadowoleni, ale duża grupa starszych czytelników trochę narzekała, na to, że tak mało jest nowego materiału. Annmarie Nye została moim redaktorem w Scholastic i zaoferowała mi biografię Obi-Wana, zachęcając by umieścić tam więcej rzeczy z EU i dodać nowe sekwencje. W przypadku książki o Luke’u Skwalkerze także zachęcano mnie do dodania czegoś, w tym także przygód Luke’a po „Powrocie Jedi”, a ja nie mogłem się oprzeć by wykorzystać starego wroga z komiksowych stripów Archie Goodwina i Ala Williamsona. W przypadku Dartha Maula istniało kilka historii o jego młodości, ale Lucasfilm szczęśliwie pozwolił mi trochę rozwinąć tę biografię.

  Jeśli te biografie mają ze sobą coś wspólnego, to fakt że zaczynają się gdy postaci są starsze i odwołują się do ich młodzieńczych lat, ukazując jak dany bohater dorósł. Ale nie powiedziałbym, że biografie są robione wg jakiejś formuły, ponieważ każda postać jest inna. Lucasfilm dał mi więcej luzu względem EU po „The Rise and Fall of Darth Vader”, ale nie sądzę by moje podejście do tych książek mocno się zmieniło. Chcę bawić czytelnika i sprawić by miał kontakt z postacią.

  P: Ta książka wychodzi tuż przed premierą „Mrocznego Widma” w 3D, i przed powrotem Dartha Maula w Wojnach klonów. Czy to jest powód, że to właśnie on został wybrany do tej kolejnej biografii?

  O: Tak, z cała pewnością. Gdy dostałem to zlecenie, ktoś, nie pamiętam już kto, powiedział mi, że w roku 2012 to Darth Maul będzie na wszystkich afiszach. I faktycznie, jest wszędzie.

  P: Choć Maul „ożył”" w Wojnach Klonów, to właśnie „The Wrath of Darth Maul” jest pierwszą historią, która ukazuje jego przeżycie, po „Mrocznym widmie”. Czy to wpłynęło na historię, którą chciałeś opowiedzieć?

  O: Jeśli nie uznaje się pojawienia Dartha Maula w „Visionaries” za kanoniczne, to tak, „The Wrath of Darth Maul” to pierwsza wydrukowana historia, w której Maul przeżył. Odcinek Wojen Klonów z pewnością pomógł kształtować tę powieść, dał kilka pomysłów, a także prolog i epilog. Nie miałem nic zaplanowanego, zanim zabrałem się za poznawanie szczegółów ożywienia Maula, więc pracowałem nad tym, co dostałem od Lucasfilmu, starając się by ta historia współgrała z Wojnami klonów.

  P: A jak to było z ujęciem charakteru Maula, które ukazywałeś na tych 214 stronach?

  O: Wielce intrygującym wyzwaniem było uczynienie z Maula postaci sympatycznej. Sam sobie ustawiłem wysoko poprzeczkę. Mogłem sobie wyobrażać, jak inni pisarze podeszliby do młodego Maula, ale podejrzewam, że wielu kusiłoby zrobienie z niego złej postaci od samego początku, a Lucasfilm mógłby nie odrzucić tego pomysłu. Gdy widzimy Maula w „Mrocznym widmie”, on jest całkowicie okrutny i przerażający, jest w pełni uformowany, trudno sobie wyobrazić by był inny. Ale ja sobie wyobrażam go trochę inaczej, nie urodził się z nienawiścią do Jedi, nie urodził się z mieczem świetlnym w dłoni. Uznałem, że przekonywujące byłoby pokazanie Maula jako postaci, która jest ofiarą okoliczności, ale taką, która nie ma świadomości, że jest ofiarą.

  P: Co twoim zdaniem najbardziej pociąga ludzi w Maulu? I czym różni się Maul od innych Lordów Sithów, których widzieliśmy?

  O: Najbardziej przyciąga ludzi jego wygląd. On jest uderzający i zabójczy z wyglądu, trudno jest uniknąć patrzenia na niego. Z pewnością wyróżnia się z szeregu Lordów Sithów. A co do tego, czym się wyróżnia, ograniczę się tylko do Sithów z filmów... W przeciwieństwie do hrabiego Dooku czy Anakina Skywalkera, Maul nigdy nie miał możliwości wyboru, czy stać się uczniem Lorda Sithów. Nie został zwabiony na Ciemną Stronę, nie dorastał jako uczeń Jedi, a potem skłonił się ku mrokowi. Można się kłócić czy Anakin miał wybór gdy skumał się z Darthem Sidiousem, ale w moim ujęciu Maul w ogóle nie miał takiego wyboru, został skorumpowany od niemowlęcia.

  P: Pisałeś już wcześniej o Maulu w „The Fury of Darth Maul”, książce/grze z serii „Episode I Adventures”. To była pierwsza opowieść z EU o Maulu. Czy dodałeś wtedy trochę z jego historii?

  O: Nie, nie wtedy. Nigdy nie zastanawiałem się jaki mógłby być Maul jako chłopiec, ani nie myślałem o jego przeszłości. Myślę, że popatrzyłem na jego twarz. Ale może wtedy nie można było mówić dużo o przeszłości Maula, zupełnie jak nie mówi się o korzeniach Yody?

  Ale miałem pewien wkład w przeszłość Maula, choć nie bezpośrednio. W 1998 Running Press zatrudniło mnie do napisania „Star Wars: Episode I Who’s Who”, i dla tej książeczki Lucasfilm zachęcało mnie do nazywania ras i ich światów, oraz stworzenia krótkich biografii różnych członków Rady Jedi i uczestników wyścigów. Wymyśliłem słowo Zabrak do opisania rasy Eetha Kotha, potem inni pisarz uznał, że podobny do niego, rogaty Darth Maul także powinien być Zabrakiem. A gdy po raz pierwszy usłyszałem jak ktoś mówi „Zabrak” w Wojnach klonów, uśmiechnąłem się.

  P: „The Wrath od Darth Maul” łączy ze sobą wiele materiału z różnych źródeł o przeszłości Maula. Czy trudno było zintegrować to wszystko i jednocześnie stworzyć coś nowego?

  O: Ponieważ nie było dużo informacji o przeszłości Maula, nie było trudno stworzyć jakieś nowe elementy. The Darth Maul Journal Jude Watson zawierał dużo informacji i był fundamentem przeszłości Maula. Dziennik zawierał wiele odwołań, zaczynających się „Gdy byłem młody, mój mistrz zabrał mnie na planetę bym poćwiczył”, a moim zadaniem było ustalenie czasu tych zdarzeń i ile lat miał wtedy Maul i podobne szczegóły.

  Jedyny problem, jaki pamiętam, miałem z pomysłem jak Maul przyozdobił się tatuażami Sithów, co Lucasfilm odrzucił, gdyż pomysł ten zmienił się trochę wraz z wprowadzeniem Braci Nocy w Wojnach klonów. Wszyscy Bracia Nocy mieli w podobny sposób wytatuowane głowy i ciała. Nie chciałem więc odnosić się do tej sprawy, więc ominąłem pochodzenie tatuaży.

  P: W tej powieści nazywasz wcześniej nieokreśloną planetę, na której Maul ćwiczył. Mustafar też jest dość często wykorzystywana. Możesz wytłumaczyć dlaczego wybrałeś te planety?

  O: Leland Chee, strażnik zgodności w Lucas Books, poinformował mnie, że Darth Sidious w sekrecie szkolił Maula na Mustrafar. Więc po przeczytani pamiętnika Jude Watson, i ustaleniu jak Maul odwiedzał różne planety, wziąłem do ręki The Essential Atlas i wybrałem światy, które nie są zbyt odległe od Mustafar, co wydało mi się praktyczne. Uznałem, że Sidious nie chciałby podróżować zbyt daleko z młodym Maulem. A Atlas to jedna z moich ulubionych książek i często jej używam. Powinienem obrzucić pieniędzmi Dana Wallace'a i Jasona Fry'a gdy ich następnym razem zobaczę.

  P: Darth Plagueis Jamesa Luceno oraz jego opowiadanie o Maulu „Restraint” czy odcinek Wojen klonów „Brothers” wpływały na fabułę książki, ale żadne z nich nie zostało wydane przed jej ukończeniem. Jak sobie z tym poradziłeś?

  O: Krótko po tym, jak dostałem do napisania Maula, dowiedziałem się, że James Luceno pracuje nad „Restraint” i Lucasfilm zachęcał nas, byśmy ze sobą pogadali i zazębili trochę nasze historie. Nigdy wcześniej nie spotkałem się ani nie rozmawiałem z Jimem, odbyliśmy kilka długich rozmów telefonicznych, przyjemnych. On był bardzo hojny w dzieleniu się swoimi pomysłami. Doszliśmy do Akademii Orsis, Mandaloriańskiego instruktora, czy walki Maula z Siostrami Nocy, a potem przebrnęliśmy przez imiona Mandalorianina oraz innych kadetów. Jim wysłał mi swoją pierwszą wersję opowiadania, a ja wysłałem mu fragmenty mojej książki. Początkowo chciałem tylko nawiązać do wydarzeń z „Restraint”, ale moi redaktorzy nalegali by zaadaptować opowiadanie Jima tyle, że z perspektywy samego Maula. I myślę, że moim największym wkładem w tamto opowiadanie, była sugestia, że Maul zostawił przywódczynię Sióstr Nocy, Talzin z długiem, co miało się zazębiać z Wojnami klonów, albo przynajmniej z tym, co wiedziałem o tych odcinkach.

  W przypadku odcinka „Brothers” poziom tajności w Lucasfilm Animation był tak wielki, że nie chcieli w żaden sposób udostępnić scenariusza. Leland Chee opisał mi pojawienie się Maula telefonicznie i przywołał kilka dialogów. To Leland dał mi wszystkie informacje, które potrzebowałem.

  P: To co mnie uderzyło w tej książce to to, że Maul jest sympatyczny nie dlatego, że to kochany i przyjacielski osobnik jak młody Anakin, ale ze względu na swój potencjał, nawet pomimo jego brutalnego życia. To sprawia, że do postaci dodajemy element tragedii, inny niż tradycyjny już upadek na Ciemną Stronę. Czy byłeś tego świadom, gdy tworzyłeś relacje Maula z Deenine i Kilindi?

  O: Tak, to było celowe. Za każdym razem, gdy w historii wygląda na to, że Maul zdobędzie przyjaciela lub okaże jakiś mały akt uprzejmości, tak nie jest, możliwość ucieka przed nim. Gdybym pisał Maula przedstawiając go jako psychotycznego zabójcę od dzieciństwa, nie byłoby tragedii, a wierzę, że ona była potrzeba by uczynić historię Maula interesującą. Większość czytelników nie potrafi łatwo się identyfikować z postaciami używającymi Mocy, ale potrafią się identyfikować z kimś, kto chciałby mieć przyjaciela, kto chciałby być pochwalony przez dorosłego, lub chciał żyć bez bólu. Wszystkie relacje Maula z innymi postaciami właśnie temu służą, by stał się nienawistny i nieufny. A tragedia jest widoczna w kilku scenach, które sugerują, że Maul tęsknił za przyjacielem w różnych okresach swojego życia, ale nigdy nie mógł go mieć.

  P: A jak zmierzyłeś się z cienką linią pomiędzy właściwym przedstawieniem postaci, mrokowi i przemocy powieści i temu, co to oznacza dla młodszego czytelnika?

  O: Wiem, że może zabrzmi to pretensjonalnie, ale nigdy nie myślałem o wieku moich czytelników. Bardziej jestem świadom, że piszę dla fanów Gwiezdnych Wojen, i że mam nadzieję ich zadowolić, w tym także dzieci i ich rodziców. Redaktorzy od początku wiedzieli, że ta książka będzie zawierać przemoc i nie będzie w niej nic, co by przypominało konwencjonalne szczęśliwe zakończenie. Ale to wszystko jest dozwolone, gdyż to powieść o Maulu. Myślę, że redaktorzy ufali mi, że nie będę gloryfikował przemocy, że zrozumiem, iż moja praca polega na tym, by pokazać jak Maul stał się Darthem Maulem, a także by ukazać, że przetrwał bitwę o Naboo.

  Najcięższe było to, że musiałem się dokopać do najbardziej obskurnych zakamarków mojej wyobraźni, by przeprowadzić Maula przez kilka niezwykle trudnych kroków. Nie czerpałem żadnej przyjemności sprawiając, by młody Maul cierpiał, ale wiedziałem że jedyną drogą by zmienić Maula w Dartha Maula było przeprowadzenie go przez piekło. Po pracy nad kilkoma cięższymi scenami, musiałem odejść od komputera. I pójść na długi spacer, by oczyścić umysł.

  Tylko jedną scenę przemocy mi wycięto. Znajdowała się w pierwszej wersji, kiedy Maul walczył z studentem rasy Abyssin w Akademii Orsis. Maul wtedy nie tylko ugryzł Abyssina w nos, ale go odgryzł i wypluł. Myślałem, że to będzie mądre by pokazać zdolności regeneracyjne przeciwnika Maula, tak by mu odrósł nos. Ale moi redaktorzy powiedzieli, Nie, to jest zbyt brutalne i obrzydliwe. I mieli rację. Inny pisarz mógłby próbować się kłócić, że jak postać w Gwiezdnych Wojnach traci tymczasowo nos, to nie jest wielka sprawa w porównaniu z całkowitym straceniem dłoni lub głowy od miecza świetlnego, ale... Nie potrzebowałem obrzydliwości.

  P: A jaki był twój ulubiony moment w pisaniu tej książki?

  O: Poznanie Jamesa Luceno. Wciąż mnie cieszy, że zostałem wybrany do napisania jej i że zachęcono mnie do pogrzebania w przeszłości Maula.

  Ale mam ulubioną chwilę z pisania tej książki. Po skończeniu otwierających rozdziałów, dałem je mojej córce Violet do przeczytania. Ona była tylko nieśmiałą jedenastolatką. Wcześniej jej jedyną oceną Maula było stwierdzenie „dziwnie wygląda”. Usiadłem sobie cicho i spoglądałem na jej twarz podczas czytania. Gdy zaczęła czytać wyglądała bardzo poważnie, po kilku stronach się uśmiechnęła, a potem zmarszczyła brwi. Następnie powiedziała „Awww!” i spojrzała na mnie z wyrzutami. Wtedy zrozumiałem, że komuś może być żal Dartha Maula. Niezapomniana chwila.
  KOMENTARZE (8)

  Książki

  Zapowiedź ''Oszukanych''

  2012-03-08 17:39:26 Empik

  W katalogu na stronie internetowej Empiku pojawiła się zapowiedź kolejnej książki z serii "The Old Republic". "Oszukani", autorstwa Paula S. Kempa według tej zapowiedzi pojawią się w księgarniach 19 kwietnia, czyli dwa dni później, niż podawaliśmy poprzednio. Przekładem zajęli się Anna Hikiert, Małgorzata Stefaniuk i Błażej Niedziński. Brak chwilowo informacji o cenie i objętości książki.

  Na podstawie nowej gry wideo BioWare i LucasArts

  „Nasz czas wreszcie nadszedł. Przez trzysta lat czekaliśmy i rośliśmy w siłę, kiedy wy pławiliście się w blasku swojej chwały, przekonani, że wasz lud jest bezpieczny i chroniony. Mieliście strzec Republiki… ale zostaliście oszukani. Daliście się zwieść, omamić potędze Ciemnej Strony.

  Zostaliście oszukani… I teraz Republika upadnie”.

  Druga powieść rozgrywająca się w okresie Starej Republiki i oparta na grze Star Wars: The Old Republic rozwija jej fabułę i przenosi nas wraz z zamaskowanym wojownikiem Sithów – Darthem Malgusem, znanym z popularnych trailerów Deceived (Oszukani) i Hope (Nadzieja) – w czasy, w których tajemniczy Zakon Mrocznych Lordów walczy z Zakonem Jedi.

  Malgus przypuszcza na Świątynię Jedi na Coruscant brutalny atak, który zaskakuje i przeraża całą galaktykę. Wojna uczyniła z niego najmroczniejszego z wojowników Sithów, ale to pokój przekształci go w istotę znacznie bardziej odrażającą – kogoś, kim nigdy nie chciał się stać. Lecz nie ma już odwrotu. Nie może przed tym uciec, tak samo, jak nie może uniknąć nieuchronnego starcia z Jedi Aryn Leneer. Podczas ataku na Coruscant Malgus zamordował jej Mistrza, a teraz Aryn zamierza poznać prawdę – i nic nie jest w stanie jej powstrzymać.


  Drugą z zapowiedzi jest wznowienie "Imperium kontratakuje" Donalda F. Gluta, pierwotnie zapowiadane na 24 kwietnia, według Empiku będzie dostępne w sprzedaży już 10 kwietnia.

  Na podstawie powieści George’a Lucasa i scenariusza Leigh Brackett i Lawrence’a Kasdana

  Przygody Luke’a Skywalkera nie skończyły się wraz ze zniszczeniem Gwiazdy Śmierci…

  Sojusz Rebeliantów wygrał walną bitwę, ale wojna z Imperium dopiero się zaczyna. Minęło kilka miesięcy i Rebelianci założyli tajny posterunek na zamarzniętych pustkowiach Hoth. Lecz nawet na tej lodowej planecie nie skryją się na długo przed wzrokiem Dartha Vadera.

  Wkrótce Luke, Han, księżniczka Leia i ich wierni towarzysze muszą uciekać rozproszeni na wszystkie strony – ścigani zawzięcie przez sługi Czarnego Lorda…


  Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (12)

  Książki

  Premiera Dynastii Zła

  2012-03-08 15:43:53 Edipresse.pl

  Dzisiaj do kiosków i salonów prasowych trafił trzeci tom kolekcji książek Star Wars Amberu. Pozycja nosi tytuł Dynastia Zła i wieńczy trylogię przygód Mrocznego Lorda Sithów, Dartha Bane'a. Książka została wydana w formacie kieszonkowym (poniżej znajdują się zdjęcia porównujące wielkości wcześniejszych książek Amberu i tych z nowej kolekcji). Wydawnictwo Amber zmniejszyło również nieco czcionkę wydania. Poniżej znajduje się opis książki i wyżej wspomniane zdjęcia.  Darth Bane: Dynastia Zła

  Sithowie zginęli. Wszyscy z wyjątkiem Dartha Bane'a, twórcy Zasady Dwóch, która mówi, że nowy zakon Sithów złożony będzie z jednego mistrza i jednego ucznia. Ale jak można wytrenować ucznia, którego ostatecznym celem i udowodnieniem tego, iż jest godny być następcą nauczyciela, jest zabicie mistrza?

  Darth Bane zaczyna odczuwać skutki oddziaływania na niego Ciemnej Strony, z której czerpał przez wiele lat. Zaczyna też wątpić w swoją uczennicę, Zannah, która do tej pory nie próbowała go zabić i sama zostać mistrzynią. Czy jest słaba? Niegodna by być jego uczennicą? Kiedy Bane odkrywa starożytny artefakt, mogący dać życie wieczne, wyrusza samotnie na jego poszukiwanie. Ale Zannah wcale nie jest słaba, a dostrzegając jego wątpliwości wie, że nadeszła chwila na zniszczenie swego mentora.

  Siły zła ścierają się w spektakularnym pojedynku, a przyszłość Sithów wisi na włosku!
  Zdjęcia: opinus

  KOMENTARZE (47)

  Książki

  Premiera ostatniego tomu ''Lost Tribe of the Sith''

  2012-03-06 21:12:51 Random House

  Dziś po prawie 3 latach kończy się e-bookowa przygoda z „Lost Tribe of the Sith”. Premiera ósmego tomu pod tytułem „Secrets” (sekrety) zwieńcza serię elektronicznych książek, do których dostęp jest darmowy. Jednak losy Zaginionego Plemienia Sithów nie zostały jeszcze zakończone, wielki finał nastąpi dopiero za pośrednictwem ekskluzywnego rozdziału w papierowym wydaniu zbiorczym „Lost Tribe of the Sith: The Collected Stories”, które ukaże się w Stanach Zjednoczonych 31 lipca tego roku.

  Lost Tribe of the Sith #8: Secrets” liczy sobie 37 stron i można je pobrać z tego miejsca (format .pdf, około 7mb). W książce mamy bezpośrednią kontynuację historii rozpoczętą w poprzednim tomie, w którym to strażnik wiedzy Opiekun Hilts próbuje powstrzymać frakcje Zaginionego Plemienia przed totalną wojną domową. Akcja „Secrets” toczy się 3000 lat przed bitwą o Yavin. Poniżej prezentujemy opis omawianej e-książki.

  W naukach Sithów nic nie jest ważniejsze niż indywidualność: chwalebne centrum wszechświata, wokoło którego toczy się całe życie. Ale planetarny dom Zaginionego Plemienia Sithów nie jest centrum galaktyki, tylko zaściankiem – a legendarni założyciele Plemienia nie byli nikim więcej niż niewolnikami samych siebie.

  Kiedy Zaginione Plemię odkrywa ponownie zapomniane pochodzenie, frustracja i złość zagraża społeczeństwu i może je zniszczyć raz na zawsze. Ale przeszłość zawiera więcej sekretów – wiedza ta we właściwych rękach może umieścić złych władców Kesh na ścieżce do wielkiego przeznaczenia pośród gwiazd...  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Książki

  Przykładowe ilustracje z przewodnika po wojnach

  2012-03-01 23:41:51 io9

  "Star Wars: Essential Guide to Warfare", zapowiadany dawno temu, przewodnik po wojnie ma długą historię: najpierw napisać go miała Karen Traviss, ostatecznie zajął się nim Jason Fry, po latach przygotowań powinien pojawić się w sprzedaży w maju tego roku.
  Poniżej przedstawiamy cztery z dziesięciu przykładowych ilustracji zamieszczonych w tej pozycji. Wcześniej prezentowaliśmy już ryciny, które zostały opublikowane na Facebooku prez oficjalny profil książek Star War, ale te zaznaczone były znakiem wodnym Del Rey, a te są prawie bez szwanku i w bardzo wysokiej jakości. Wiecej ilustracji w jeszcze większej rozdzielczości obejrzeć można w tym miejscu.  Temat na forum
  KOMENTARZE (34)

  Książki

  Zapowiedzi wydawnictwa Amber na najbliższe półrocze

  2012-03-01 18:28:53 Amber

  Dzięki uprzejmości pani Ewy Turczyńskiej z wydawnictwa Amber możemy wam dziś przedstawić plan wydawniczy serii "Star Wars" na nadchodzące miesiące roku 2012. Największym zaskoczeniem dla wszystkich będzie z pewnością fakt, że w każdym miesięcu będziemy mieli okazję przeczytać aż po dwie nowości. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie przedłużając zbytnio:

 • 20 marca 2012 - "The Old Republic: Revan", Drew Karpyshyn, tłum. Aleksandra Jagiełowicz, Grzegorz Ciecieląg i Jerzy Śmiałek
 • 29 marca 2012 - "Przeznaczenie Jedi 7: Wyrok", Aaron Allston, tłum. Aleksandra Jagiełowicz i Grzegorz Ciecieląg
 • 29 marca 2012 - "Nowa nadzieja", George Lucas (wznowienie)
 • 17 kwietnia 2012 - "The Old Republic: Oszukani", Paul S. Kemp, tłum. Anna Hikiert, Błażej Niedziński, Małgorzata Stefaniuk
 • 24 kwietnia 2012 - "Imperium kontratakuje", Donald F. Glut (wznowienie)
 • maj 2012 - "The Old Republic: Fatal Alliance", Sean Williams, tłum. Jerzy Śmiałek, Ewa Skórska i Miłosz Urban
 • maj 2012 - "Powrót Jedi", James Kahn (wznowienie)
 • czerwiec 2012 - "Przeznaczenie Jedi 8: Intronizacja", Christie Golden, tłum. Błażej Niedziński
 • czerwiec 2012 - "Zaginione plemię Sithów" John Jackson Miller, tłum. Aleksandra Jagiełowicz i Anna Hikiert
 • lipiec 2012 - "Przeznaczenie Jedi 9: Apokalipsa", Troy Denning, tłum. Błażej Niedziński
 • lipiec 2012 - "Red Harvest (Czerwone żniwa)", Joe Schreiber, tłum. Grzegorz Ciecieląg
 • sierpień 2012 - "Shadow Games (Mroczne gry)", Michael Reaves i Maya Kaathryn Bohnhoff, tłum. Anna Hikiert
 • sierpień 2012 - "Knight Errant (Błędny rycerz), John Jackson Miller, tłum. Jerzy Śmiałek
 • wrzesień 2012 - "Darth Plagueis", James Luceno, tłum. Anna Hikiert

  To jednak nie wszystkie zapowiedzi na ten rok. Na dalsze miesiące negocjowane są już kolejne tytuły - mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli napisać wam jakie. Tymczasem jednak zapraszamy do komentowania!
  KOMENTARZE (61)
 • Książki

  ''Darth Plagueis'' w tłumaczeniu!

  2012-03-01 15:01:59 Anna Hikiert i Amber

  Wydawnictwo Amber nie zwalnia tempa i przygotowuje się do wydania kolejnego hitu. Mowa o najnowszej książce Jamesa Luceno - "Darth Plagueis", która właśnie trafiła do tłumaczenia. Przekładem zajmie się Anna Hikiert, planowany termin zakończenia to druga połowa czerwca, a książka do księgarń trafi najprawdopodobniej we wrześniu.

  Ponadto w przekładzie znajdują się obecnie także inne nowości. "Lost Tribe of the Sith: The Collected Stories" Johna Jacksona Millera, tłumaczona przez Aleksandrę Jagiełowicz pojawi się w księgarniach najpewniej podczas wakacji, natomiast "Red Harvest" Joe Schreibera, której przekładem zajmuje się Grzegorz Ciecieląg ujrzymy w księgarniach w drugiej połowie roku. Powyższe zapowiedzi mogą oczywiście ulec zmianom, o których będziemy informować na bieżąco.

  Małe przesunięcia nastąpią w najbliższym planie wydawniczym. Według informacji ze strony internetowej Ambera, "Przeznaczenie Jedi: Wyrok" pojawi się w księgarniach dopiero 12 marca (poprzednia data: 28 lutego), natomiast wznowienie "Nowej nadziei" przesunie się na 29 marca (poprzednia data: 13 marca).

  Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (19)
  Loading..