TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Sierpniowe premiery książkowe

2012-08-31 08:15:15

W tym miesiącu niestety ciężko jest ogarnąć wszystko, gdyż niektóre pozycje wychodziły tylko na Celebration VI. Za to warto wspomnieć o przedruku w miękkiej okładce amerykańskiego wydania "Wyroku" Aarona Allstona.

"Star Wars Origami" Chrisa Alexandra to podręcznik, dzięki któremu będzie można złożyć 36 różnych figurek z origami. Wydane przez Workman Publishing Company to dzieło kosztuje 16,95 USD i ma 272 strony. Przedmowę napisał Tom Angleberger.

Scholastic przygotował natomiast kolejną porcję swoich produktów na wrzesień, ale jak to Scholastic, najczęściej wydaje wszystko wcześniej. Tak jest i tym razem. Pierwsza pozycja to Star Wars Phonics, którą napisał Quinlan B. Lee. To zestaw 10 książeczek i dwóch zeszytów dla najmłodszych (5 latków). Całość kosztuje 12,99 USD i pewnie dzieciakom dostarczy więcej zabawy niż czytania.

Trochę starsze dzieci dostały "LEGO Anakin to Rescue" Ace'a Landersa. Całość oczywiście bazuje na LEGO Star Wars i jest luźną adaptacją pewnych fragmentów filmu. Cena to 3,99 USD.

Za to nowa powieść młodzieżowa z Maulem "Shadows Conspiracy" tegoż wydawnictwa została przesunięta na rok 2013.

Uratuj domostwo Larsów - album, czyli tak w ogólnym skrócie. Mark Dermul jest znany w środowisku fanowskim głównie dzięki swoim wyprawom do Tunezji oraz odnawianiu zalewanego corocznie domostwa Larsów. W tym roku odbyła się kolejna wyprawa (więcej), podczas której odbudowano to miejsce. Mark Dermul postanowił wydać album, w którym opisuje proces restauracji. Album nosi tytuł "Save the Lars Homestead", ma 246 stron, kolorowe zdjęcia i twardą okładkę. Ma też wyjątkową cenę, kosztuje 67,90 USD. Można ją kupić tutaj.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza książka Dermula, wydawał już swoje przewodniki nt. odwiedzania lokacji w Tunezji czy Norwegii. Wszystkie te pozycje nie są autoryzowane przez Lucasfilm.


X-wingi ukazały się w e-booku, a przynajmniej w Stanach, nakładem Del Reya.

E-book zawiera dziewięć poprzednich części serii X-Wingi, tak Aarona Allstona jak i Michaela A. Stackpole'a. Kosztuje 56,99 USD, co jest ciekawą ofertą, gdyż normalnie książki te osobno, nie zależnie czy kupione w wersji elektronicznej czy papierowej, kosztują po 70 USD.

Klasyczne powieści z serii X-Wingi to oczywiście zapowiedź dziesiątego tomu cyklu, który pojawi się w przyszłym tygodniu.


Gratka dla kolekcjonerów na Celebration VI. Na konwencie będzie można kupić ciekawą książkę dla kolekcjonerów, którzy zajmują się zbieraniem monet wydanych przez firmę Kenner. Będzie to "Coining a Galaxy", która będzie zawierać historię monet, które zaczęły się pojawiać o 1984. Dodatkowo zostały skatalogowane wszystkie wydane przez Kennera monety, są zdjęcia, statystyki oraz wartość kolekcjonerska. Autorami są James Gallo i Mark Salotti, kolekcjonerzy. Książkę będzie można kupić na Celebration VI, resztę egzemplarzy zapewne w Internecie. Całość ma mieć 82 strony, cena na razie nie znana.

KOMENTARZE (0)

Książki

Celebration VI: Przewodniki

2012-08-27 00:34:29

Celebration VI dobiegło końca, ostatni panel na którym miałem okazję być, poświęcony był przyszłości przewodników Star Wars. Panel prowadził Pablo Hidalgo, a obecni na nim byli: Erich Schoeneweiss, Doug Wheatley, Jason Fry, Chris Trevas i Jeff Carlisle. Najważniejszą zapowiedzią jaką przekazali było zdradzenie czym jest tajemniczy projekt Douga Wheatleya i Del Reya. Jak się okazuje Del Rey planuje rozpocząć wydawanie trzeciej serii przewodników. Odświeżanie zaczną od przewodnika po postaciach - to właśnie do niego został zatrudniony Wheatley, który jako rysownik ma stworzyć ponad 150 grafik przedstawiający bohaterów ze świata Gwiezdnych Wojen. To, czy odświeżone zostaną kolejne przewodniki zależeć będzie od reakcji na wydanie nowego przewodnika po postaciach, ale prawdopodobnie następne są tylko kwestią czasu. W ten sposób otrzymamy już niektóre przewodniki po raz trzeci.

Przewodniki, tak samo jak powieści, zaczną być wydawane również w formie elektronicznej. Pierwsze dwa trafią do sprzedaży już w październiku bieżącego roku. Będzie to "Star Wars: The Essential Reader’s Companion" oraz ''The Essential Guide to Warfare''. W następnych miesiącach do elektronicznej sprzedaży trafią kolejne, starsze przewodniki.

Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z Celebration VI, zarówno na stronie w formie newsów jak i na naszym profilu na facebooku w formie fotorelacji.
KOMENTARZE (12)

Książki

Celebration VI: przyszłość książek Star Wars w wydawnictwie Del Rey

2012-08-25 04:10:10 CVI

Drugi dzień trwającego właśnie w Orlando konwentu Celebration VI rozpoczął się pod znakiem książek Star Wars, a dokładnie tego, co w najbliższych miesiącach zamierza zaprezentować nam wydawnictwo Del Rey. W panelu książkowym udział wzięła mocna ekipa, związana z tworzeniem Expanded Universe, w składzie: Timothy Zahn, Troy Denning, Drew Karpyshyn, James Luceno, Aaron Allston, Pablo Hidalgo (jako autor i gospodarz panelu), oraz Shelly Shapiro (Del Rey) i Jennifer Heddle (LucasBooks).Według opisu w programie konwentu, panel miał przedstawić nam zapowiedzi książkowe na lata 2013 i 2014 - jednak ostatecznie ujawnione zostały tylko powieści, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie bez konkretnych dat ich wydania. Wszystkie zostały pokrótce opisane przez Shelly Shapiro.

Jako pierwsza ujrzała światło dzienne informacja o opowiadaniu będącym prequelem dla najnowszej powieści Timothy'ego Zahna - "Scoundrels". "Winner Lose All" skupi się na postaci Lando Calrissiana i pojawi się tylko w formie eBooka. Ma to być pierwszy z nowej linii eBooków, które nie tylko będą dodatkami do normalnych powieści, ale z czasem mają się także pojawić samodzielne historie, które nie zostaną wydrukowane w tradycyjny sposób.Shelly Shapiro wspomniała także o nadchodzącej książce Troya Denninga - "Crucible" - nazywając ją "najwspanialszą powieścią". Według niej czytelnicy nie będą musieli być na bieżąco z serią "Przeznaczenie Jedi", aby polubić "Crucible". Shapiro opisała ją jako "jedną wielką przygodę, z którą poradzić sobie może tylko Wielka Trójka". Według niej, wydarzenia zawarte w powieści będą dla bohaterów skrajnym przeżyciem, które zmieni ich na zawsze. Pojawi się ona w sprzedaży latem 2013 roku.Kolejną planowaną przez Del Reya serią będzie mająca miejsce pomiędzy "Nową nadzieją" i "Imperium kontratakuje" seria trzech powieści o roboczej nazwie "Rebels". Pierwsza z książek opowiedziana będzie z punktu widzenia Leii, a jej autorką będzie Martha Wells. Drugą z nich napisze Kevin Hearne, a opowiedziana będzie z punktu widzenia Luke'a. Obydwoje autorzy zadebiutują tym samym w EU. Na panelu podano informację tylko o tych dwóch książkach, o kolejnej (lub kolejnych) nie wiadomo nic. W każdej z książek będzie pojawiać się wielka trójka, choć oczywiście będą koncentrować się najbardziej na jednym bohaterze. Mają to też być kolejne pozycje będące dobrym początkiem poznawania EU.

Na samym końcu panelu ogłoszono to, na co czekała większość z miłośników klasycznych bohaterów - serię post-FOTJ. Serią tą będzie trylogia "Sword of the Jedi", której autorką jest Christie Golden, a akcja skupi się (jak łatwo można się domyślić) na postaci Jainy Solo.* Powyższy banner jest autorstwa Johna VanFleeta, który prawdopodobnie będzie autorem okładek do serii.

Drugą połowę panelu zajęły pytania fanów do autorów i przedstawicieli wydawcy. Ciekawsze informacje to:
 • Del Rey nie zamierza wydawać typowo młodzieżowych książek w stylu tych Scholastica.
 • W najbliższym czasie nie ma się co spodziewać śmierci kogoś z Wielkiej Trójki. Zastanawiają się wręcz czy konieczne jest pokazywanie wprost ich śmierci, czy też nie można przejść bezpośrednio do czasów po tym wydarzeniu.
 • Dylogia autorstwa Paula S. Kempa to wciąż tajemnica i nadal nie mogą o tym mówić.
 • Nie zdradzono planów dotyczących zamknięcia serii Komandosi Republiki, jednakże Shelly Shapiro stwierdziła, że pracują nad czymś co zadowoli fanów.

  Ponadto na panelu z Ryderem Windhamem dotyczącym serii „Tajne misje” ujawniono kilka informacji z innych wydawnictw.

 • Grosset & Dunlap traci licencję na „The Clone Wars” i ogólnie Gwiezdne Wojny na rzecz Scholastica. Tak więc ewentualna kontynuacja „Tajnych misji”, która nie jest póki co planowana, miałaby innego wydawcę.
 • Ryder Windham pracuje nad powieścią o Bobie Fetcie dla Scholastica. Na razie jeszcze nie ma podpisanego kontraktu, ale podobno to formalność. Ma już napisane 2/3. Nie powiedział tylko, czy będzie to kolejna biografia, czy coś innego.
 • Ryder Windham pracuje nad kolejnym przewodnikiem dla brytyjskiego wydawnictwa Haynes. Wcześniej wydał podręcznik użytkownika KOMENTARZE (18)
 • Książki

  Premiera Prawdziwych Barw

  2012-08-23 15:42:25 Strona wydawnictwa

  Od dzisiaj w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce dostępny jest nowy numer Kolekcji Książek Star Wars. Piętnasty tom, Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy, został wydany oryginalnie w 2007 roku w Stanach i w 2009 w Polsce. Powieść została napisana przez Karen Traviss, a jej tłumaczeniem zajęła się Aleksandra Jagiełowicz.  Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy

  W walce Wielkiej Armii Republiki przeciwko Separatystom jedną z głównych ról odgrywają specjalne jednostki klonów-komandosów. Jednak ich misje nigdy jeszcze nie były tak brawurowe i niebezpieczne jak teraz. Widmo porażki zaczyna coraz bardziej zagrażać Republice, a członkowie Drużyny Omega odkrywają coś, co może nadszarpnąć ich lojalność.

  Gdy zacierają się granice pomiędzy przyjaciółmi i wrogami, obywatele - od cywilów i sierżantów do Jedi i generałów - stają przeciwko nowemu wrogowi: własnemu zwątpieniu. Prawda jest delikatnym i niestałym złudzeniem, a tylko nadchodzące piekło ukaże prawdziwe oblicze obu stron konfliktu.

  KOMENTARZE (23)

  Książki

  Kolejny wywiad z Lelandem Chee

  2012-08-22 00:59:30 RI

  Jakiś czas temu na Facebooku przeprowadzono kolejny czat z Lelandem Chee, opiekunem holocronu. Poniżej znajdziecie jego zapis.

  P: Czy będzie jakaś ostatnia książka z bohaterami klasycznej trylogii. Taki ostateczny finał?

  O: Czy będzie finał? Cóż, nie wiem ile mogę na ten temat powiedzieć. W każdym razie poczekajmy na „Crucible”.

  P: Ostatnia „Galeria Łotrów” w Insiderze to fantastyczny artykuł. Ale czy jest szansa, by zobaczyć kadry z filmów zamiast zdjęć promocyjnych?

  O: Nie mam planów używać kadrów. Staram się wybrać dobre, ale mniej znane obrazki.

  P: Czy nie myślałeś, by zrobić dwie alternatywne linie czasowe dla Wojen Klonów, jedną dla komiksów, drugą dla serialu?

  O: Podwójny wszechświat to pomysł, który się często pojawia. Wiem, że nawet George Lucas o tym wspominał, ale my to widzimy inaczej. Jego wizja jest dla nas zobowiązująca, nasza dla niego nie.

  P: Czy prawdziwi Mandalorianie i Straż Śmierci dostaną przynajmniej trochę spokoju?

  O: Niektóre elementy mandaloriańskiego bałaganu powoli zaczynają się układać, przynajmniej w pewnym stopniu. Zobaczymy ich w akcji w najnowszym sezonie Wojen Klonów. I szukamy jakiegoś rozwiązania w EU, by uporządkować te sprawy.

  P: Czy w ramach rozwiązywania konfliktów między Wojnami Klonów, a innymi pozycjami EU opisującymi ten okres, EU zostanie zostawione bez zmian? Np. komiksy Obsesja i wiele innych?

  O: Jeśli chodzi o Evena Piella to wydarzenia z Wojen Klonów mają pierwszeństwo. Przez pewien czas zastanawialiśmy się nawet, czy nie zmienić Nocy Coruscant przy przedruku.

  P: Możesz powiedzieć kiedy będzie dział się serial aktorski?

  O: Dopóki nie wiemy czym w ogóle serial aktorski się stanie, dyskusja o czasie w jakim zostanie osadzony w uniwersum jest przedwczesna.

  P: Czy są pomysły by zalepić dziurę między Zemstą Sithów a Nową nadzieją, nowym materiałem? W szczególności serialem aktorskim?

  O: Musicie jeszcze poczekać. 1313 będzie dużym polem do popisu w tym okresie.

  P: Czy są jacyś autorzy lub inne osoby związane w EU, które przyprawiają cię o ból głowy, przynajmniej gdy chodzi o kanon. Jak sobie radzisz z takimi sytuacjami, zwłaszcza gdy autor ma dużo fanów?

  O: Owszem jest kilku pisarzy, którzy potrafią znaleźć tak dziwne odniesienia, że mam dużo dodatkowej pracy sprawdzając fakty. Ale zazwyczaj to współpracujemy z autorami i redaktorami. Często jest tak, że okazuje się, iż nie możemy pewnej rzeczy zrobić, ale można ją trochę zmienić. Jednym z celów powstania Holokronu było właśnie to, by autorzy nie musieli być super ekspertami od Gwiezdnych Wojen.

  P: Ile czasu ze swojego dnia pracy spędzasz na utrzymaniu Holokoronu a ile na doradzaniu w sprawie kanonu różnym twórcom EU?

  O: Zazwyczaj utrzymanie Holokronu zabiera mi większość dnia. Ciągle przechodzę przez manuskrypty, stripy komiksowe, scenariusze gier, statystyki, rysunki i wiele innych informacji, które muszę uzupełnić w Holokronie.

  P: Czy są jakieś plany na powieść w stylu „Zjawy z Tatooine”, która łączy obie trylogie?

  O: Nie sądzę. Myślę, że połączenia, które potrzebowaliśmy już zostały ustanowione, niekoniecznie w osobnej książce (np. dostanie się do pamięci R2-D2). Ale zawsze wpierw musi być historia, którą chcemy opowiedzieć, dopiero potem można zastanawiać się nad powiązaniami.

  P: Czy kiedyś dostaniemy jakieś źródło informacji, które opisywałoby pierwsze lata produkcji okrętów i kiedy były używane przez jaką frakcję. Np. kiedy zaczęto produkować TIE Fightery i kiedy rozprzestrzeniły się w galaktyce, a kiedy Imperium przestało używać Y-Wingów i innych pojazdów z Wojen Klonów?

  O: Obawiam się, że określenie pierwszych lat produkcji mogłoby ograniczyć nasze przyszłe opowieści, więc raczej tego nie zrobimy.

  P: Jak długo mogą trwać jeszcze Wojny Klonów? Nie ma tam przypadkiem już za dużo materiału?

  O: Nie powiedzieli mi kiedy skończą. Jesteśmy pewnie gdzieś po połowie, ale w EU zawsze znajdzie się miejsce na nowe opowieści.

  P: Zakładając, że nie pracujesz cały czas, co planujesz robić na Celebration?

  O: Wezmę udział w różnych panelach na Celebration, ale inaczej niż poprzednio, czyli nie tylko w panelu wydawniczym. Będzie prezentacja Holokronu, będą dziwne postaci, audiobooki, konkursy, Insider czy starwars.com. Będę też blogował o tym wszystkim, nawet kazano mi coś zrobić z ludźmi od Laser Tagu. A ponadto wybiorę się na Iana McDiarmida, 1313, piąty sezon TCW, no i super tajny panel. Niektóre niestety mi się pokrywają, jak postaci z kantyny. Wiele paneli a mało czasu.

  P: Jennifer Heddle wspominała coś o reboocie uniwersum Gwiezdnych Wojen, powiedz, że to nieprawda.

  O: Oni lubią trzymać pojęcie „reboot” pod ręką, ale wątpię, by coś takiego miało się stać. Choć utrudniłoby to pracę Jasonowi nad jego przewodnikami.

  P: Czy ta nowa seria Star Wars Dark Horse'a bazuje na klasycznej trylogii? Słyszałem, że autor nie ma pojęcia o EU.

  O: Scenarzysta tej serii wie wiele o sadze. Albo przynajmniej odrobił swoje zadanie domowe i to bardziej niż może się wydawać.

  P: Czy Nowa nadzieja dostanie kiedyś powieść wprowadzenie, takie jak miały prequele. ANH ma gry i komiksy, ba nawet opowieści o Hanie i spółce, ale brakuje wprowadzenia wątku politycznego (Bail, Leia, Imperator, Coruscant), czegoś co zbierze te wątki razem.

  O: Każdy film powinien mieć powieść wprowadzającą. Było na ten temat wiele dyskusji, niektóre całkiem niedawno.

  Pytanie od Jasona Fry’a: Które części twojej pracy są źle pojmowane przez fanów czy nawet autorów?

  O: Że wszystko, co jest w Holokronie, jest w mojej głowie i łatwo mogę sobie o tym przypomnieć. Tak, mówię do ciebie, Jason.

  P: Wracając do tematu dwuistnego uniwersum. Czy Lucasfilm ma jakąś politykę w tej sprawie, interpretacje itp.?

  O: Nie. Właściwie to poza George’m, Davem Filonim i Pablo Hidalgo, nikt inny tak tego nie odbiera. Owszem były pewne wewnętrzne dyskusje, by jakoś to ogarnąć.

  P: W ilustracjach z nowego przewodnika Pabla pojawia się Mara Jade Skywalker podczas wojny z Yuuzhanami, ale ma jakiś inny miecz (nie ten swój z Imperium, ani nie ten Anakina), tylko ten który dostała od Luke’a. Jest jakieś wytłumaczenie, czemu nie używa tego miecza Anakina?

  O: Ona ma wszystkie te miecze.
  KOMENTARZE (20)

  Książki

  Spekulacje o „Crucible”

  2012-08-15 14:35:00

  No i Troy Denning zafundował nam zagwostkę. Zapowiedział, że jego kolejna powieść „Crucible”, będzie powiązana z jakąś starą grą z West End Games i nic więcej nie dodał, choć sugerował, że stamtąd będzie pochodzić główny antagonista, wróg bądź zagrożenie, czym lub kimkolwiek to będzie. Fani wzięli na warsztat tamten okres i okazało się, że Troy napisał trzy książeczki dla West End Games. Były to „Galaxy Guide 4: Alien Races” (pierwsze wydanie), „Jedi’s Honor” i „Scoundrel’s Luck”. Miała być jeszcze czwarta – „Gambler’s Luck” ale ostatecznie ją skasowano. W „Alien Races” nie pojawia się Han Solo, a w „Jedi’s Honor” jest zaledwie wspomniany, więc prawdopodobnie to właśnie „Scundrel’s Luck” jest tą książką, która może zawierać klucz do „Crucible”. Zresztą sugerowały to także inne źródła.  West End Games wydało tę pozycję w 1990, jeszcze przed trylogią Thrawna, a Troy opisał tam jedną z przygód Hana Solo. Uwaga, nie jest to powieść, czy podręcznik, a gra paragrafowa. Są więc pewne problemy z tym, co z niej jest kanoniczne, a co nie. Same paragrafówki były popularne w latach 80. i 90. wśród dzieciaków. Pierwsze książki tego typu w Stanach pojawiły się w 1976, jednak w drugiej połowie lat 90. zaczęły znikać z rynku, gdyż nie mogły już konkurować z grami komputerowymi, bądź RPGami czy bitewniakami. Czasem pojawia się próba wskrzeszenia tego typu gier, choćby całkiem niedawno przez wydawnictwo Grosset & Dunlap, a u nas Hachette.

  Historia zawarta w „Scundrel’s Luck” właściwie jest dość prosta. Ot niejaka Alfreda Goot porywa księżniczkę Leię i wyzywa na wyścigi do Mos Eisley Hana Solo. Oczywiście sytuacja się komplikuje, bo Hanowi w drogę wchodzą też imperialni dezerterzy z tajemniczym ładunkiem, a on przecież musi uratować Leię. I żeby było zabawniej, akcja dzieje się tuż po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, więc gdzieś przewija się dryfujący Vader i łowcy ścigający Hana. Dalej rozwój zależy od czytelnika, czasem kończy się bitwą kosmiczną, czasem na lodowej planecie, a czasem to tylko bójka w kantynie na Tatooine. To taka napakowana akcją przygodówka dla 10-latków, choć Troy pokazał, że ma jaja i umieścił kilka możliwości, z których Han Solo nie wychodzi cało z opresji, podobno może też zginąć. Wiadomo tylko, że te śmierci głównych bohaterów kanoniczne nie są. Zresztą kanon, na którym bazuje ta pozycja to głównie pozycje WEGa, kilka książek i Marvele. Czyli niewiele, patrząc z dzisiejszej perspektywy.

  Natomiast warto zwrócić uwagę na dziwne aspekty tej pozycji. I nie chodzi o to, że Troy w książce dla dziesięciolatków (w 1990) władował Twi’lekańskie tancerki, użył słowa erotyczne i jeszcze sugerował, że działo się tam coś więcej.
  Jednym z ciekawych i dziwnych informacji jest postać handlarki informacjami imieniem Mama. I choć w książce nie ma nic o jej gatunku, wiemy tylko że Han Solo nawet nie miał pojęcia z jakiej rasy ona pochodzi, to z czasem dzięki retconom udało się ustalić, że Mama należy do tajemniczej rasy Columnów, którzy charakteryzowali się dużymi głowami. Czyżby zatem zagrożeniem mieli być tym razem Columni, względnie ktoś z ich rasy?

  Na obecny stan wiedzy wiemy, że Columni są jedną z najstarszych ras rozumnych w galaktyce. Ich ewolucja skoncentrowała się na siłach umysłach, więc ich kończyny już prawie w ogóle nie funkcjonują, więc Columni zdani są na to, by siłą umysłu operować wszystkimi urządzeniami. Kiedyś oblatywali galaktykę, spotykali inne rasy, ale z czasem zamknęli się na swojej planecie i zaczęli izolować, wierząc że wszechświat nie ma im nic do zaoferowania. I tu znów ciekawostka, bowiem Columni pojawiają się także w „Alien Races”. No i wiemy, że Troy lubi pisać o obcych rasach, choćby o Squibach, Barabelach, Killikach czy ostatnio też Celestialach (Niebiańskich). Columni zatem idealnie wpisują się w jego upodobania.
  Druga interesująca postać to właśnie Alfreda Goot, togorianka. Faktem jest, że w wielu rozwiązaniach tej gry, Han zabija ją na koniec, ale przecież to wszystko nie jest do końca kanoniczne i tu można ładnie ją ożywić, a potem zretconować.

  Natomiast patrząc na Togorian jedyne zagrożenie z ich strony wiąże się ze związkami z Mandalorianami. Owszem możemy mieć zemstę ze strony np. matki, wujka, ciotki Alfredy, ba nawet jej samej, ale skoro „Crucible” ma być wstępem do nowej serii, co się sugeruje, więc powinniśmy się chyba spodziewać czegoś więcej niż jednej postaci.  Owszem może być tam jeszcze coś innego, czego dotychczas nikt nie zauważył, nie wziął pod uwagę. Ale za Columnami przemawia jeszcze jeden drobny fakt - Star Wars Komiks #5/2012. Czy to przez przypadek znalazł się ostatnio artykuł o nich? Może nie bezpośrednio, ale dziwne, że taka informacja wypływa właśnie teraz. A może wypłynęło to gdzieś w Holokronie i stamtąd trafiło do SWK? Być może więcej wskazówek dostaniemy już na Celebration VI. Na pewno kolejna, stara i zaginiona rasa idealnie wpasowałaby się w dorobeg Troya Denninga.
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  "Gus And Duncan's Guide To Star Wars Cast & Crew Items"

  2012-08-12 10:58:13 TheForce.net

  "Gus and Duncan's Guide to Star Wars Cast & Crew Items" to najnowszy przewodnik po świecie "Gwiezdnych Wojen", lecz tym razem głównym obiektem zainteresowania autorów są pamiątki z planów i studiów filmowych z całej Sagi oraz seriali animowanych. Za tą dość niecodzienną książkę trzeba będzie zapłacić 39,99 dolarów i jest już ona dostępna w sieci. Przewodnik będzie można również zakupić (wraz z autografem) podczas Celebration VI. Oto oficjalny opis i kilka przykładowych stron:

  Niektóre z najbardziej nieznanych i rzadkich rzeczy do kolekcjonowania z "Gwiezdnych Wojen" jakie kiedykolwiek wyprodukowano, to przedmioty ofiarowywane twórcom filmów. Duncan Jenkins i Gus Lopez zabierają czytelnika w podróż po pamiątkach ze wszystkich filmów spod znaku "Gwiezdnych Wojen"; od "Nowej nadziei" po "Zemstę Sithów", razem z przedmiotami z "Blue Harvest", filmów animowanych "Droids" i "Ewoks", "Star Tours", Lucasfilmu, Rancza Skywalkera, Industrial Light and Magic oraz "Clone Wars". Te niesamowicie rzadkie koszulki, kurtki, podkładki pod kubki, naszywki, czapki, artykuły papiernicze, pocztówki i zaproszenia mają w sobie wiele głębi. Rozdziały z książki są ułożone według filmów, a elegancki projekt Mattias Rendahla oferuje piękne fotografie i bogate informacje.


  /
  Więcej przykładowych zdjęć dostępnych jest na stronie TheForce.net. Choć jest mało prawdopodobne, by książka ukazała się również w Polsce, jest to z całą pewnością prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i fanów zaglądania za kulisy różnych produkcji.
  KOMENTARZE (12)

  Książki

  "Potrójne Zero" w kioskach

  2012-08-09 20:11:41 Amber

  W kioskach w całej Polsce dostępny jest kolejny numer Kolekcji Książek Star Wars. "Komandosi Republiki: Potrójne Zero" to druga część przygód spadkobierców kultury mandaloriańskiej. Książka autorstwa Karen Traviss ukazała się w oryginale w 2006 r. W Polsce wydawnictwo Amber wydało ją rok później.

  Po eksplozji na Coruscant komandosi Republiki muszą odnaleźć i unieszkodliwić sprawców. Wspólnie z dwojgiem rycerzy Jedi i dwoma byłymi szkoleniowcami, żołnierze z Drużyn Omega i Delta zastawiają pułapkę. Sukces ich akcji nie musi się przyczynić do zwycięstwa w wojnach klonów, ale porażka będzie oznaczała nieuchronną klęskę.
  KOMENTARZE (16)

  Książki

  Eskadra Widm powraca!

  2012-08-08 00:47:19 SWBooks

  Po miesiącach oczekiwań do księgarń w Stanach Zjednoczonych trafia dziesiąty tom serii "X-Wing". Za najnowszą część odpowiada Aaron Allston i opowiada o przygodach Eskadry Widm w czasie po zakończeniu "Przeznaczenia Jedi".  Nieustraszeni szpiedzy, piloci, oraz strzelcy wyborowi z Eskadry Widm powracają! W przygodzie osadzonej po serii Fate of the Jedi.

  Minęły trzy dekady od ostatniej wykonanej przez eskadrę misji. Biorąc udział w najniebezpieczniejszych i najśmielszych operacjach, członkowie tej elitarnej jednostki zostali legendami Rebelii i Drugiej Wojny Domowej, nim odeszli z Eskadry Widm. Teraz ich umiejętności są znów potrzebne w nowej misji. Wydawałoby się stworzonej dla nich.

  Potężny generał w armii Galaktycznego Sojuszu, niegdyś nagradzany za męstwo, jest podejrzewany o udział w niesławnej Konspiracji Lecersen, która niemal skazała Sojusz na powrót w granice Imperium. Z rozkazem ujawnienia zdrajcy, Widma zrobią wszystko, by wykonać swą misję. Zostaną złodziejami, piratami, oszustami, fałszerzami i... ofiarami. Staną do gry przeciwko najniebezpieczniejszemu z przeciwników, wystawiając wszelkie możliwe pionki.

  KOMENTARZE (18)
  Loading..