TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Informacje książkowe zza Atlantyku

2013-03-30 21:09:37 Różne

Najbardziej istotną informacją jest z pewnością publikacja pierwszego rozdziału nadchodzącej powieści Tima Lebbona "Dawn of the Jedi: Into the Void". Akcja książki będzie miała miejsce 25.793 lata przed "Nową nadzieją" i, będąc luźno powiązaną z serią komiksową "Dawn of the Jedi", wydawaną przez Dark Horse, opowie o początkach Zakonu Jedi na planecie Tython. Główną bohaterką będzie potężna użytkowniczka Mocy, Lanoree Brock, która będzie musiała wytropić i stawić czoła swojemu bratu. Premiera w USA zapowiedziana została na 7 maja, a książka ukaże się w twardej okładce. Według wstępnych ustaleń, w Polsce możemy spodziewać się jej w grudniu 2013. Pierwszy rozdział do przeczytania za darmo w języku angielskim znajdziecie na stronie Randomhouse pod tym linkiem>>>.
Poniżej także pełny cover art, zaprezentowany na facebookowym profilu Star Wars Books.Drugą istotną wiadomością jest zaakceptowanie przez Del Reya kilka dni temu ramowego planu najnowszej powieści Kevina Hearne'a. Dla przypomnienia - autor zadebiutuje w uniwersum Star Wars powieścią z cyklu "Rebels", której głównym bohaterem będzie Luke Skywalker. Akceptacja planu oznacza w praktyce to, iż autor może już rozpocząć pisanie powieści. Według wstępnych zapowiedzi, pojawi się ona za oceanem w styczniu 2015 roku, jednak termin ten wciąż może ulec zmianie.

Jeśli już mowa o serii "Rebels", to na koniec warto wspomnieć, że premiera pierwszego tomu (książki o Leii, autorstwa Marthy Wells), została przesunięta o dwa tygodnie i na chwilę obecną zapowiadana jest w Stanach na 15 października 2013, oczywiście w twardej okładce, co ostatnio zaczyna być regułą.
KOMENTARZE (1)

Książki

Wściekłe nowości 2013 na zachodzie

2013-03-28 17:00:12

Ten rok zaczął się dużo spokojniej niż poprzedni jeśli chodzi o nowości wydawnicze. Pomijając premierę powieści The Last Jedi, o której pisaliśmy, z powieści ukazała się jedynie Apokalipsa w miękkiej okładce. Powieść Troya Denninga to zwieńczenie serii „Przeznaczenie Jedi”, w tamtym roku wydano to także w Polsce.

Skoro przy reedycjach jesteśmy to warto wspomnieć o The Jedi Path, w tym kwartale ukazała się trzecia edycja tego przewodnika, tym razem w wersji Kindle, iPad i Nook. Jest to wersja rozszerzona przewodnika, głównie jednak o to, na co pozwala technologia, a czego nie dało się uzyskać w klasycznie drukowanej książce. Znajdziemy tu zatem kilka interaktywnych dodatków, jak mapę galaktyki, schematy pojazdów, czy animowane lekcje posługiwania się mieczem.Wielkie szaleństwo wydawnicze związane jest z grą „Angry Birds Star Wars”, a ta podąża trochę śladami LEGO. Wiąże się to z masą książeczek przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców. Nie wszystkie jednak pojawiły się na rynku amerykańskim, kilka na razie zawitało jedynie w Wielkiej Brytanii. Kosztująca 12,99 USD „Ultimate Sticker Collection: Angry Birds Star Wars” wydawnictwa DK, to kolejny zestaw naklejek, będący mini-przewodnikiem po świecie gry. Tu dowiemy się więcej o Redzie Skywalkerze, Lardzie Vaderze, C-3PYolku, Hamie Solo i wielu innych wściekłych ptakach i głodnych świniakach. Zestaw składa się z ponad tysiąca naklejek. Ostatnio podobne rzeczy związane z LEGO wydało u nas wydawnictwo Ameet. W Wielkiej Brytanii ukazały się też dwie książeczki o nauce czytania związane z grą, acz DK zapowiedziało ich amerykańską premierę na czerwiec. Chodzi o „Angry Birds Star Wars: Lard Vader’s Villains” oraz „Angry Birds Star Wars: Yoda Bird’s Heroes”. Obie napisała Ruth Amos, powinny kosztować 3,99 USD. Obie te pozycje ukazały się już na rynku brytyjskim.

„Angry Birds Star Wars Sticker & Poster Activity Annual 2013”, to już produkt, który pojawił się jedynie na rynku brytyjskim. Wydawca – Pedigree, kosztuje to 5,99 GBP. W środku znajdziemy plakaty i naklejki oraz wiele innych zabaw dla najmłodszych.

Bardzo podobnym produktem jest też „Angry Birds Star Wars Super Doodle Activity Annual”, także wydawnictwa Pedigree, także kosztujący 5,99 GBP. W środku znajdziemy wiele rebusów i zabaw dla najmłodszych, wszystko okraszone gwiezdnymi, wściekłymi ptakami. Na razie nie ma planów amerykańskiego wydania.


KOMENTARZE (5)

Książki

Zapowiedź ''Ciosu łaski''

2013-03-27 02:54:14 Wydawnictwo Amber

Wydawnictwo Amber zapowiedziało na swojej stronie internetowej najnowszą gwiezdnowojenną książkę autorstwa Aarona Allstona - "X-wingi. Cios łaski". Powieść pojawi się w księgarniach 16 maja (czwartek), jej cena okładkowa wyniesie 37,80 zł, a objętość to 384 strony. Tłumaczeniem zajęli się Anna Hikiert i Grzegorz Ciecieląg.

Asy przestworzy ze słynnej Eskadry Widm znów wkraczają do akcji – tym razem muszą wykazać się sprytem i odwagą, stawiając czoło podstępnemu imperialnemu generałowi.

Minęło trzydzieści lat, odkąd Eskadra Widm wypełniła swoją ostatnią misję. Podejmując się najbardziej niebezpiecznych i brawurowych zadań, wykolejeńcy i banici z elitarnej eskadry X-wingów nieraz okryli się sławą. Po Drugiej Galaktycznej Wojnie Domowej jednostkę rozwiązano, a drogi jej członków się rozeszły. Teraz jednak ich wyjątkowe zdolności znowu są w cenie, bo tylko oni mogą wypełnić supertajną misję.

Wpływowy generał Galaktycznego Sojuszu, niegdyś powszechnie poważany, teraz podejrzany jest o udział w niesławnym Spisku Lecersena, który nieomal pchnął Sojusz z powrotem w objęcia Imperium. Rozkazy brzmią: ujawnić i zatrzymać zdrajcę – za wszelką cenę. Tak oto Widma stają się znów złodziejami, piratami, oszustami i fałszerzami… a także celami. Czas pokaże, czy odwaga, broń i ryzykowny plan wystarczą, żeby pokonać najgroźniejszego z przeciwników.


Temat na forum.

Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (19)

Książki

"Darth Plagueis" w księgarniach

2013-03-26 16:23:30 Amber

W końcu po wielu zmianach dat wydania, w księgarniach dostępna jest długo oczekiwana powieść "Darth Plagueis". Książka autorstwa Jamesa Luceno jest jedną z najgorętszych premier ostatnich lat i zbiera same dobre recenzje. Zapraszamy do księgarń. Powieść została przetłumaczona przez Annę Hikiert, a jej cena okładkowa wynosi 39,80 zł.

Legendarna powieść, która stała się słynna wśród fanów Gwiezdnych Wojen na kilka lat przed oryginalnym wydaniem w 2012 roku.

Darth Plagueis był najpotężniejszym Lordem Sithów, jaki kiedykolwiek żył.

Lecz czy był jedynym, który tak naprawdę nigdy nie umarł?

Jedyną rzeczą, jakiej pragnie Darth Plagueis, jest władza absolutna, a jedyną rzeczą, jakiej się obawia – jej utrata. Jako uczeń zgadza się podążać wyboistą ścieżką nauk Sithów, a kiedy nadejdzie właściwy czas, obali swojego Mistrza… i poprzysięgnie sobie, że jego nigdy nie spotka podobny los – bo jako jedyny adept Ciemnej Strony Mocy poznał tajemnicę władzy ostatecznej… władzy nad życiem i śmiercią.

Darth Sidious, uczeń Plagueisa, pod okiem swojego Mistrza potajemnie zgłębia nauki Sithów, a oficjalnie pnie się po szczeblach władzy – najpierw jako senator, potem jako Kanclerz, by ostatecznie obwołać się Imperatorem galaktyki.

Dwaj Sithowie: Darth Plagueis i Darth Sidious – Mistrz i uczeń – zamierzają podbić galaktykę i unicestwić Zakon Jedi. Czy jednak zdołają wyzwolić się z okowów bezwzględnych tradycji Sithów? A może pragnienie władzy i marzenie o życiu wiecznym doprowadzą ich do zagłady?


Temat na forum.


KOMENTARZE (26)

Książki

Kilka nowinek książkowych

2013-03-22 23:53:33 Wydawnictwo Amber

Wydawnictwo Amber nie zwalnia tempa prac nad powieściami z serii Star Wars. W ostatnich dniach do tłumaczenia trafiły dwie nowości: "The Old Republic: Annihilation" Drew Karpyshyna, którą zajmie się duet Błażej Niedziński i Aleksandra Jagiełowicz, oraz "Scourge" Jeffa Grubba, którą przełoży Anna Hikiert.

Jednemu z naszych czytelników udało się także zdobyć plan wydawniczy Amberu na ostatnie miesiące roku 2013 i początek 2014. Znając jednak sytuację z poprzednimi powieściami, radzimy poniższy plan traktować wyłącznie orientacyjnie i przygotować się na ewentualne opóźnienia. Oto on:
 • 9 kwietnia 2013 - "Odpływ", Paul S. Kemp, tłum. Błażej Niedziński i Aleksandra Jagiełowicz
 • maj 2013 - "X-wing. Mercy Kill", Aaron Allston, tłum. Anna Hikiert i Grzegorz Ciecieląg
 • czerwiec 2013 - "The Old Republic: Annihilation", Drew Karpyshyn, tłum. Błażej Niedziński i Aleksandra Jagiełowicz
 • sierpień 2013 - "Scourge", Jeff Grubb, tłum. Anna Hikiert
 • wrzesień 2013 - "Choices of One", Timothy Zahn, tłum. nieznany
 • październik 2013 - "Scoundrels", Timothy Zahn, tłum. nieznany
 • listopad 2013 - "The Last Jedi", Michael Reaves i Maya Kaathryn Bohnhoff, tłum. nieznany
 • grudzień 2013 - "Dawn of the Jedi: Into the Void", Tim Lebbon, tłum. nieznany
 • styczeń 2014 - "Kenobi", John Jackson Miller, tłum. nieznany

  Ponadto, wyjaśniła się sytuacja z powieściami młodzieżowymi "Legacy of the Jedi" oraz "Secrets of the Jedi", które na jakiś czas znalazły się w zeszłorocznych zapowiedziach Amberu. Mianowicie prawa wydawnicze do wszystkich gwiezdnowojennych młodzieżówek posiada wydawnictwo Egmont i to ono jest jedynym polskim wydawcą, uprawnionym do ich sprzedaży.
  KOMENTARZE (23)
 • Książki

  Był Yoda, Vader, Chewbacca teraz R2-D2

  2013-03-21 17:00:59

  Dziś dzień wagarowicza, a u nas właśnie ukazała się druga osadzone w szkole książka Toma Anglebergera – „Darth Paper kontratakuje”, o której pisaliśmy tutaj, tymczasem 26 marca 2013 w USA ukaże się już czwarta część serii. Choć tym razem nie będzie to powieść, a raczej przewodnik. Książeczka zawiera 75 „przepisów” na rysowanie, tworzenie origami i inne zabawy. Znajdziemy tu wiele odniesień do „Gwiezdnych Wojen”, natomiast całość jest pewnym uzupełnieniem serii. Znajdziemy tu instrukcję jak zrobić między innymi origami Yodę, Vadera, C-3PO, R2-D2, czy Ackbara.  „Art2-D2's Guide to Folding and Doodling: An Origami Yoda Activity Book” zostanie wydane przez Amulet Books w twardej oprawie i będzie kosztować 12,95 USD. Całość będzie mieć 176 stron.
  KOMENTARZE (5)

  Książki

  Co się pisze?

  2013-03-19 17:17:15

  Jonathan W. Rinzler zapowiedział, że niebawem na łamach „Entertainment Weekly” ukaże się zapowiedź kolejnej pozycji. Nie sprecyzował jednak, czy będzie to jakiś album, czy powieść. W ten sposób ostatnio zapowiedziano choćby Scoundrels czy ostatnio Maul: Lockdown. Skoro już jesteśmy przy tej drugiej, to ponoć informacja, że ma w jakiś sposób kontynuować wątki z Dartha Plagueisa, wcale nie jest jedynie sposobem na reklamę. Otóż już dziś wiemy, że James Luceno był konsultantem i pomagał Joe Schreiberowi. Zobaczymy na ile.

  Za to Rinzler skończył już pracę nad „The Making of Star Wars: Return of the Jedi”. Album pojawi się 8 października. Redakcją zajmował się osobiście Pablo Hidalgo, który zdradził, że jest pod wrażeniem tego albumu. Znajdziemy tam też wiele wcześniej nie publikowanych zdjęć, niektóre już zaczynają się pojawiać w sieci.

  Frank Parisi zdradził, że w kolejnych numerach Insidera dostaniemy nowe opowiadania – Johna Ostrandera (powiązane z „Dawn of the Jedi”, z okładką Jan Duursemy) oraz Jasona Fry’a (z okresu Wojen klonów), dodatkowo czeka nasz też opowiadanie Christie Golden, dziejące się już po „Przeznaczeniu Jedi”, które będzie swoistym łącznikiem między tą serią a powieścią „Crucible” Troya Denninga, zapowiedzianą na 9 lipca 2013.

  Mamy też pewne przetasowania wydawnicze. Zaczynamy od serii „Rebels”. Pierwsza książka, na razie jeszcze nie posiadająca tytułu ukaże się już 29 października 2013 najprawdopodobniej w twardej okładce. Będzie to powieść koncentrująca się na księżniczce Lei, którą napisze finalistka nagrody Nebula – Martha Wells. Będzie to debiut tej autorki w „Gwiezdnych Wojnach”. Akcja zacznie się dość szybko po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci w „Nowej nadziei”, a poza Leią zobaczymy też jej nowych przyjaciół, czyli Luke’a Skywalkera i Hana Solo. Księżniczka Leia Organa jest na misji prowadzonej dla Sojuszu Rebeliantów, gdy siły imperialne atakują. Razem z Hanem i Lukiem, są zdani tylko na siebie, muszą współpracować z piratami i rozprawić się ze zdrajcami, zrobić wszystko, byleby zapewnić bezpieczeństwo tajnemu, acz istotnemu spotkaniu rebelianckich konspiratorów. Jenniffer Heddle stwierdziła, że niebawem poznamy tytuł tej powieści. Żartowała sobie, że podoba się jej „Nerf Heders”. Może tę książkę lada dzień zapowiedzą oficjalnie?

  Kolejne książki z cyklu powinny się ukazać w marcu 2014 (powieść o Hanie Solo autorstwa Jamesa S.A. Coreya) oraz w styczniu 2015 (powieść o Luke’u Skywalkerze Kevina Hearne). Całkiem prawdopodobne, że te daty zostaną zmienione.

  Mamy też kilka dodatkowych wieści na temat „Kenobiego” Johna Jacksona Millera. Akcja będzie osadzona między wydarzeniami z „Zemsty Sithów” a „Nową nadzieją”. Obi-Wan Kenobi przebywa na wygnaniu na Tatooine, gdzie pomaga mieszkańcom tej planety. Podczas zmagania się ze swoją nową misją, zaczyna rozumieć, ze ochranianie Luke’a Skywalkera, ostatniej nadziei galaktyki, oznacza odstawienie na bok jego współczucia czy treningu wojownika Jedi. Przyszłość galaktyki nie leży już w rękach Obi-Wana Kenobiego, lecz tajemniczego pustelnika znanego jedynie jako szalony, stary Ben. Ta powieść ukaże się także w twardej okładce, już 27 sierpnia 2013.
  KOMENTARZE (3)

  Książki

  "William Shakespeare's Star Wars"

  2013-03-17 23:10:36 TFN

  W Internecie zaprezentowano okładkę i przykładowe strony książki, która zaprezentuje nam "Nową Nadzieję" z perspektywy szekspirowskiej. "William Shakespeare's Star Wars", Iana Doeschera, zostanie wydana 6 sierpnia.  Niech wers będzie z wami! Zainspirowani jednym z najgenialniejszych angielskich poetów, przedstawiamy oficjalną adaptację Gwiezdnych wojen Georga Lucasa na styl słynnego Williama Shakespeara.
  Jest to historia mądrego rycerza (Jedi), okrutnego lorda (Sithów), dorastającego bohatera i uwięzionej księżniczki. Gwiezdne Wojny wręcz obfitują w bohaterów i złoczyńców godnych największych dzieł tego poety. Przedstawiona w cudownym pentametrze jambicznym, "William Shakespeare's Star Wars", to powieść która zadziwi i zachwyci zarówno amatorów jak i entuzjastów wielkiego poety. Na Boga! To jest książka której szukaliście!  KOMENTARZE (9)

  Książki

  „Darth Paper kontratakuje”

  2013-03-08 18:10:56 Media Rodzina

  Wygląda na to, że powieść młodzieżowa Toma Anglebergera, wiernego czytelnika Bastionu, przyjęła się na tyle dobrze w Polsce, że dostaniemy kolejny tom. W tamtym roku wydawnictwo Media Rodzina zaprezentowało nam Dziwny przypadek papierowego Yody. Teraz otrzymamy „Darth Paper kontratakuje”.

  Stało się coś niezwykłego.
  Pewien dziwny chłopiec o imieniu Dwight zrobił papierową figurkę Yody do nakładania na palec. (To nie było niezwykłe – to było typowe dziwactwo Dwighta.) Niezwykłe okazało się to, że papierowy Yoda umiał udzielać wspaniałych rad. Potrafił przewidzieć termin kartkówki, powiedział chłopakowi, czy dziewczyna go lubi czy nie, i wiele razy pomagał dzieciakom uniknąć żenujących sytuacji.
  Większość szóstoklasistów była pewna, że używa Mocy.
  Teraz jednak, po roku, w gimnazjum McQuarriego nastały mroczne czasy. Dwight został zawieszony w prawach ucznia i grozi mu wydalenie, a to byłby koniec papierowego Yody. Co gorsza, miejsce Yody zajął papierowy Darth Paper Harveya, prześladowcy Dwighta.
  Darth Paper okazuje się złem wcielonym i może się przyczynić do wyrzucenia Dwighta ze szkoły. Dzieciaki z gimnazjum McQuarriego starają się zebrać akta sprawy, aby Dwight pozostał w szkole. Oto ich archiwum.


  Za przekład odpowiadają: Piotr Budkiewicz i Małgorzata Hesko-Kołodzińska. Książka zostanie wydana w twardej oprawie, zapowiadana jest jeszcze na pierwszą połowę marca.
  KOMENTARZE (3)

  Książki

  Nowości od Ameet

  2013-03-05 16:53:22

  W nowym roku wydawnictwo Ameet postanowiło nie odpuszczać „Gwiezdnych Wojen”. N naszym rynku ukazały się już 4 pozycje od tego wydawcy, oczywiście skierowane do grupy młodszych odbiorców.

  LEGO ®STAR WARS™. Księga złoczyńców
  ISBN: 978-83-253-1222-0
  EAN: 9788325312220
  Cena: 13,90 PLN
  STRON: 16
  OKŁADKA: Miękka
  FORMAT: 217x280mm

  Witaj w galaktyce LEGO® Star WarsTM!

  Poznaj sekrety największych galaktycznych złoczyńców! Z tej książki dowiesz się wielu niesamowitych ciekawostek o potężnych Sithach, okrutnych najemnikach Separatystów i bezwzględnych łowcach nagród, a także o ich droidach, pojazdach i straszliwej broni.
  W środku znajdziesz również mnóstwo fantastycznych naklejek. Obchodź się z nimi ostrożnie, a będziesz mógł ich użyć wielokrotnie.


  LEGO ®STAR WARS™. Księga bohaterów
  ISBN: 978-83-253-1217-6
  EAN: 9788325312176
  Cena: 13,90 PLN
  STRON: 16
  OKŁADKA: Miękka
  FORMAT: 217x280mm

  Witaj w galaktyce LEGO® Star WarsTM!

  Dołącz do dzielnych Rebeliantów walczących przeciwko złemu Imperium. Z tej książki dowiesz się niesamowitych ciekawostek o Anakinie, Luke'u, Hanie Solo i wielu innych bohaterach galaktyki, a także o ich fantastycznych pojazdach i droidach.
  W środku znajdziesz również mnóstwo kolorowych naklejek. Obchodź się z nimi ostrożnie, a będziesz mógł ich użyć wielokrotnie.


  STAR WARS! 3D Nowy wymiar zabawy
  ISBN: 978-83-253-1250-3
  EAN: 9788325312503
  Cena 19,90 PLN
  STRON: 64
  OKŁADKA: Półtwarda
  FORMAT: 206x290mm

  Przed Tobą fascynująca przygoda w świecie STAR WARS!

  Po upadku galaktycznej Republiki nastał czas złego Imperium. Jednak wraz z nowym pokoleniem bohaterów rośnie nadzieja na pokonanie okrutnego Imperatora i przywrócenie pokoju w galaktyce.

  W książce oprócz opisów bohaterów i złoczyńców ze świata Gwiezdnych wojen znajdziesz zadania, łamigłówki i quizy. Podejmij wyzwanie, rozwiąż je, wykorzystując arkusze zawierające ponad 40 fantastycznych naklejek. Na koniec przygotuj nożyczki i klej, by zbudować model legendarnego śmigacza Luke'a Skywalkera.

  Dzięki dołączonym do książki trójwymiarowym okularom przeżyjesz ekscytującą przygodę w technologii 3D.
  Włóż okulary i pomknij przez galaktykę na pełnej mocy!


  STAR WARS: The Clone Wars! 3D Nowy wymiar zabawy
  ISBN: 978-83-253-1249-7
  EAN: 9788325312497
  Cena: 19,90 PLN
  STRON: 64
  OKŁADKA: Półtwarda
  FORMAT: 206x290mm

  Przed Tobą fascynująca przygoda w świecie STAR WARS: The Clone Wars!

  Galaktyka jest w stanie wojny! Armia Republiki toczy zacięte bitwy z rosnącą w siłę armią Separatystów, a bohaterscy rycerze Jedi tropią nowych wrogów, służących ciemnej stronie Mocy.

  W książce oprócz pasjonujących opowieści ze świata Wojen klonów znajdziesz zadania, łamigłówki i quizy. Podejmij wyzwanie, rozwiąż je, wykorzystując arkusze zawierające ponad 45 fantastycznych naklejek. Na koniec przygotuj nożyczki, linijkę, klej, spinacz biurowy oraz czarną farbę i wykonaj niepowtarzalny przybornik Sitha na biurko.

  Dzięki dołączonym do książki trójwymiarowym okularom przeżyjesz ekscytującą przygodę w technologii 3D.
  Włóż okulary i pomknij przez galaktykę na pełnej mocy!

  KOMENTARZE (8)

  Książki

  "The Last Jedi"

  2013-03-02 16:56:49 EUCantina

  Do sklepów za oceanem, trafiła najnowsza powieść Star Wars. "The Last Jedi" to książka kontynuująca historię Jaxa Pavana. Z początku była reklamowana nawet jako czwarty tom serii "Noce Coruscant". Powieść autorstwa Michaela Reavesa i Mayi Kaathryn Bohnhoff liczy sobie 496 stron i została wydana w miękkiej oprawie.

  Bezlitosny rozkaz 66 wydany przez Imperatora doprowadził do eksterminacji Jedi. Tych niewielu, którzy nadal czynią dobro dzierżąc Moc, musiało się ukryć bądź udać na wygnanie. Ale nie Jax Pavan, który nieustannie atakuje Imperium, zarówno prowadząc samotną walkę partyzancką, ale też jako cenny współpracownik Whiplash, tajnego ruchu oporu na Coruscant. Teraz podejmuje swoją najbardziej kluczową misję, przetransportowania przywódcy Whiplash, na którego wydano wyrok śmierci, z Coruscant na bezpieczną, odległą planetę. To ryzykowne posunięcie, niezależnie od okoliczności, ale Jax i jego zaufana załoga okrętu „Far Ranger”, w której skład wchodzi niemilknący droid I-Five, są gotowi sprawdzić swoje umiejętności w walce i siłę ognia okrętu przeciw imperialnemu zagrożeniu, z wyjątkiem tego, którego Jax obawia się najbardziej. Po całej galaktyce roznoszą się pogłoski, że Czarny Lord Sithów zginął w walce z zbuntowanym bojownikiem o wolność. Ale Jax dzięki Mocy odkrywa straszliwą prawdę... obecność żywego Dartha Vadera. Jax wie, że nic nie powstrzyma Vadera aż ostatni Jedi nie zginie...

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (11)

  Książki

  Zapowiedź ''Odpływu''

  2013-03-01 03:11:20 Wydawnictwo Amber

  Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami wydawnictwo Amber zapowiedziało na 9 kwietnia (wtorek) kolejną powieść z uniwersum Star Wars. Najnowsza na polskim rynku książka Paula S. Kempa zatytułowana będzie "Odpływ", a jej cena okładkowa wyniesie 37,80 zł. Nie jest natomiast jeszcze znana jej ostateczna objętość. Tłumaczeniem zajęli się Błażej Niedziński i Aleksandra Jagiełowicz.  Każdy może uciec przed niebezpieczeństwem.
  Przed prawdą nie ucieknie nikt.


  Walka z okrętem pełnym sithańskich wojowników, który pojawia się w przestrzeni Galaktycznego Sojuszu, przypadkowo ujawnia śmiertelne zagrożenie: ukrytą od dawna grupę klonów. Stworzone w tajemnicy jako zdradziecka broń, są zdolne do władania Mocą i nie zważają na różnice między Jasną a Ciemną Stroną. Teraz klony uciekły i wszystko wskazuje na to, że są dotknięte chorobą genetyczną i morderczym obłędem.
  Rycerz Jedi Jaden Korr ściga klony. Ma nadzieję je uzdrowić, ale jednocześnie jest gotowy je zniszczyć. Nie wie jednak, że tropią go agenci Sithów, zdecydowani nie tylko odzyskać klony dla swojego Mistrza, ale i pojmać Jadena dla własnych mrocznych celów. W walce na śmierć i życie Jaden zmierzy się z szokującą rzeczywistością, która wstrząśnie nim do głębi i postawi przed pytaniem, co czyni go człowiekiem… i Jedi.


  Ponadto, na swoim facebookowym profilu, wydawnictwo potwierdziło wstępne daty wydania dwóch kolejnych książek. "Scourge" Jeffa Grubba pojawi się w Polsce najprawdopodobniej w sierpniu, natomiast "Choices of One" Timothy'ego Zahna we wrześniu.

  Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (22)
  Loading..