TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Na zakupy w kwietniu

2013-04-30 07:32:10

Kwiecień okazał się dość owocnym miesiącem jeśli chodzi o nowości na rynku amerykańskim. Prawdę mówiąc coś w tym roku zaczęło się ruszać. Oto najważniejsze pozycje tego miesiąca.

Podobnie jak było z LEGO Star Wars: Padwan Menace tak i „LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out” doczekało się swojej adaptacji. Znów mamy do czynienia z wydaną w formie fotokomiksu książeczką, której autorem ponownie jest Ace Landers. Całość wydana przez Scholastic ma 48 stron i kosztuje 4,99 USD. Jest to oczywiście w miarę wierna adaptacja specjalnego programu telewizyjnego, stanowi miły dodatek i pamiątkę dla fanów.

Zadowoleni powinni być także fani albumów. „Star Wars: The Blueprints” J.W. Rinzlera zostało wznowione, tym razem w wersji nie-limitowanej. Niestety, wcale nie takiej tańszej. Album składający się z 336 stron kosztuje nie bagatela 99,99 USD, choć na Amazonie można go dorwać z 40 USD zniżką. Dzieło to zostało wydane przez 47North, więcej o oryginale pisaliśmy tutaj. Oryginał wyszedł w 2011, w wersji limitowanej kosztował koło 500 USD.Kolejna wspaniała pozycja to nowa książeczka Jeffreya Browna. „Vader’s Little Princess” to swoista kontynuacja fenomenalnego Darth Vader and son. Kontynuacja to może za duże słowo, autor w podobny sposób podchodzi do problemów wychowania córki przez samotnego ojca. Zwiastun tej książeczki znajdziecie tutaj. Kosztuje ona 14,95 USD, ma aż 64 strony i na rynku jest obecna dzięki wydawnictwu Chronicle Books.

Następna praktycznie obowiązkowa pozycja to Book of Sith, tym razem w wersji bez zbędnych gadżetów. Album/przewodnik Daniela Wallace’a kosztuje 19,95 USD, zawiera 160 stron i został przygotowany przez Chronicle Books we współpracy z becker&mayer. Przy okazji warto wspomnieć o wywiadzie z autorem, który przeprowadziliśmy przy okazji oryginalnego wydania.
KOMENTARZE (4)

Książki

Pogromcy mitów: Kto zabił Anakina Solo?

2013-04-27 11:15:10 http://tosche-station.net

Morderstwo Anakina Solo zostało dokonane z zimną krwią. Zdecydowano o nim w ciepłych gabinetach decydentów Lucasfilmu i Del Rey. Przez wiele lat krążyły ploty, że głównym winowajcą jest George Lucas, który stwierdził, że nie chce mieć dwóch bohaterów imieniem Anakin, jednego w filmach, drugiego w EU. Zwłaszcza jeśli ich historia miałaby wyglądać podobnie. Wynajęto więc skrytobójcę Troya Denninga, by pozbył się młodego Solo. Troy oczywiście wykonał swoje zadanie, zainkasował honorarium i siedział cicho, licząc że za jakiś czas będzie mógł jeszcze kogoś sprzątnąć.

Sprawa jednak nie dawała spokoju fanom. Jedna z fanek, Nanci Schwartz postanowiła przeprowadzić fanowskie śledztwo w celu zbadania domniemanej zbrodni George’a Lucasa i ew. pociągnięcia go do odpowiedzialności. Użyła do tego metody śledczej zwanej Twitteroswerą. Przesłuchała tam świadka Pablo Hidalgo, który nieoczekiwanie zaczął sypać.

Okazuje się, że jak w każdej plotce, tak i w tej było całkiem sporo prawdy. Podobieństwo książkowego i filmowego Anakina z pewnością przeszkadzało twórcom, ale nie tym na najwyższym szczeblu. Raczej tym, którzy bezpośrednio zajmowali się produkcją książek z cyklu „Nowa Era Jedi” i planowali wówczas już kolejną serię. Teraz wiemy, że wśród podejrzanych znajdują się z pewnością Sue Rostoni (odeszła z Lucasfilmu zanim Disney zdążył ją wywalić), Shelly Shapiro a także autorzy powieści cyklu. Nie można również wykluczyć roli samego świadka, ale niestety niezbitych dowodów brak.

Jedno natomiast jest pewne, George Lucas w tej sprawie zostaje uniewinniony. Oczyszczono go z zarzutów, jednak wciąż nie znamy prawdziwego winnego. Najgorsze jest to, że wszystko wskazuje, że nikt z tej sitwy nie będzie już sypał. Śmierć Anakina została przedstawiona w powieści Gwiazda po gwieździe.
KOMENTARZE (21)

Książki

Okładka ''Empire and Rebellion: Razor's Edge''

2013-04-26 00:08:35 TFN

W ostatnich dniach ujawnianych jest coraz więcej informacji dotyczących nadchodzącej serii książkowej nazywanej roboczo "Rebels". Tydzień temu ogłoszono, iż cała seria nosiła będzie tytuł "Empire and Rebellion", a jej pierwszy tom autorstwa Marthy Wells, pisany z perspektywy księżniczki Leii to "Razor's Edge" ("Na ostrzu noża"). Dziś natomiast zaprezentowano jego okładkę i śmiało można powiedzieć, że została ona stworzona w nowej konwencji, jeśli brać pod uwagę uniwersum Star Wars. Książka ukaże się w Stanach już 15 października.

Podczas wykonywania misji dla Sojuszu Rebeliantów, księżniczka Leia zostaje nagle zaatakowana przez siły Imperium. Teraz ona, Han i Luke, zdani na siebie, współpracują z piratami i zdrajcami podczas wyścigu z czasem, by uchować tajemnicę istotnego spotkania rebelianckich konspiratorów!

Temat na forum.

Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (11)

Książki

Star Wars Art: Concept

2013-04-17 17:01:15

Coś ostatnio J.W. Rinzler obija się na swoim blogu. W sieci pojawiła się kolejna zapowiedź jego albumu, a on nadal na ten temat milczy. Będzie to „Star Wars Art: Concept”, czwarty z serii. Dotychczas ukazały się Star Wars Art: Visions, Star Wars Art: Comic oraz Star Wars Art: Illustration. Podobnie jak poprzednie, ten także ukaże się na początku października (planowana data to 8 październik 2013). Album będzie zawierał 176 stron, składał się z wielu wybranych konceptów, z minimalną ilością opisów. Słowo wstępne napisze Ryan Church, Doug Chiang, a posłowie Erik Tiemens oraz Joe Johnston. Za zebranie całości odpowiada J.W. Rinzler. Album będzie wydany przez wydawnictwo Abrams, ma kosztować 40 USD.
KOMENTARZE (6)

Książki

"Odpływ" w księgarniach

2013-04-16 22:46:17 Amber

Od kilku dni można zakupić najnowszą książkę Paula S. Kempa "Odpływ". Powieść kontynuuje wątki rozpoczęte w "Rozdrożach Czasu" i opowiada nam o przygodach znanego z gry "Jedi Academy" Jadena Korra. Książka przetłumaczona została przez Błażeja Niedzińskiego i Aleksandrę Jagiełowicz. Cena okładkowa powieści wynosi 37,80 zł a jej objętość to 336 stron.Każdy może uciec przed niebezpieczeństwem.
Przed prawdą nie ucieknie nikt.


Walka z okrętem pełnym sithańskich wojowników, który pojawia się w przestrzeni Galaktycznego Sojuszu, przypadkowo ujawnia śmiertelne zagrożenie: ukrytą od dawna grupę klonów. Stworzone w tajemnicy jako zdradziecka broń, są zdolne do władania Mocą i nie zważają na różnice między Jasną a Ciemną Stroną. Teraz klony uciekły i wszystko wskazuje na to, że są dotknięte chorobą genetyczną i morderczym obłędem.
Rycerz Jedi Jaden Korr ściga klony. Ma nadzieję je uzdrowić, ale jednocześnie jest gotowy je zniszczyć. Nie wie jednak, że tropią go agenci Sithów, zdecydowani nie tylko odzyskać klony dla swojego Mistrza, ale i pojmać Jadena dla własnych mrocznych celów. W walce na śmierć i życie Jaden zmierzy się z szokującą rzeczywistością, która wstrząśnie nim do głębi i postawi przed pytaniem, co czyni go człowiekiem… i Jedi.KOMENTARZE (9)

Książki

Fanpage "Polskie książki Star Wars"

2013-04-07 22:17:10

Pora na kolejny polski starwarsowy fanpage na Facebooku, tym razem książkowy. Strona prowadzona jest na wzór swojego amerykańskiego odpowiednika "Star Wars Books" i codziennie można na niej znaleźć najnowsze informacje oraz ciekawostki dotyczące książek z odległej galaktyki. Poniżej prezentujemy krótki opis:

"Polskie książki Star Wars" to hobbystycznie prowadzony fanpejdż, na którym przedstawiane będą wszelakie treści dotyczące książkowych Gwiezdnych wojen.

Czy to zapowiedzi na rodzimym rynku, czy zza oceanu - u nas znajdą się na bieżąco. Już nie zapomnisz o premierze nowej książki, bo na pewno będziemy o niej przypominać. Od czasu do czasu publikowane będą również ciekawostki ze świata powieści, autorów czy wydawnictw.

Strona nie jest w żaden sposób powiązana z żadnym wydawnictwem ani księgarnią.


Fanpage "Polskie książki Star Wars"

KOMENTARZE (13)

Książki

Kolejne zapowiedzi książkowe

2013-04-04 17:30:57

Wciąż nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej oficjalnej zapowiedzi najnowszej książki J.W. Rinzlera, a jej premiera już jest tuż tuż. Na szczęście nieoficjalnie wiemy już dość sporo. „Star Wars Storyboards: The Prequel Trilogy” ukaże się już 14 maja 2013 nakładem wydawnictwa Abrams. Cena standardowa to 40 USD, ale na Amazonie można znaleźć całkiem niezłą zniżkę. Słowo wstępne napisał Iain McCaig.

W roku 1997, gdy George Lucas pracował nad scenariuszem „Mrocznego widma”, zatrudnił kilku największych współczesnych artystów zajmujących się scenopisami, by zajęli się pracą nad jego filmem. To oni stworzyli przepiękne ilustracje, które zobrazowały pomysły Lucasa na sceny, czy nawet całe sekwencje, tym samym stały się podstawą dla światów, postaci czy ujęć trylogii Prequeli. Album zawiera nie tylko te finalne scenopisy, ale także kilka nie użytych, czy alternatywnych podejść do postaci, czy projektów środowiska, także tych, które dotyczą kluczowych elementów filmu. „Storyboards: The Prequel Trilogy” to nie tylko wiele z najlepszych i najciekawszych scenopisów z epizodów I, II i III, ale także fragmenty scenariusza, które mają pomóc w głębszym zrozumieniu powstawania danej sceny.Mamy też dobrą informację dla wszystkich fanów twórczości Jeffreya Browna, twórcy Darth Vader and son. Drugi tom, czyli „Vader’s Little Princess”, ukaże się zgodnie z zapowiedziami 23 kwietnia 2013. Będzie kosztował 14,95 USD, a w sieci można znaleźć już jeden fragment zapowiadający tę książeczkę, a także swoisty zwiastun.
KOMENTARZE (4)
Loading..