TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Darth Maul: Lockdown"

2013-06-23 13:14:52 Urthona

W Internecie ukazał się opis fabuły zbliżającej się książki "Darth Maul: Lockdown". Powieść toczy się równolegle do popularnej pozycji "Darth Plagueis" i będzie miała swoją premierę jeszcze pod koniec tego roku. Autorem książki jest Joe Schreiber, który jest odpowiedzialny za obydwie powieści poświęcone zombie w Star Wars ("Szturmowcy Śmierci" i "Czerwone Żniwa"). "Darth Maul: Lockdown" według wcześniejszych zapowiedzi ma przypominać klasyczne filmy z Kurtem Russelem: "Ucieczka z Nowego Jorku" i jego kontynuacji "Ucieczka z Los Angeles"."Zabij lub zostań zabity", takie hasło obowiązuje w kosmicznym więzieniu, gdzie przebywają najgorsi kryminaliści i mierzą się ze sobą w walkach gladiatorskich. Podziemne imperium czerpie zyski z nielegalnego, krwawego sportu. Ale najnowszy zawodnik, tak samo demoniczny z wyglądu jak i niebezpieczny do wyzwania, walczy o coś więcej niż przetrwanie. Jego misją, którą wykonuje dla swoich mrocznych panów, jest przechwycenie ostatecznej broni: obiektu zdolnego do zniszczenia Jedi i podboju galaktyki.

Lordowie Sithów, Darth Plagueis i Darth Sidious zrobią wszystko, by ją posiąść. Ale jeden z nich ma swoje własne zdradzieckie plany. Najpierw jednak ich przerażający uczeń musi pokonać żądnego krwi strażnika, gang kanibali, Hutta Jabbę oraz potwornego obcego. Nikt inny nie potrafiłby przetrwać takiej gry o przeżycie. Ale nikt inny nie jest też uczniem ciemnej strony, którego należy się obawiać - Darthem Maulem.


Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Książki

Zapowiedź ''Plagi''

2013-06-18 14:57:25 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź debiutanckiej powieści Jeffa Grubba w uniwersum Star Wars. "Plaga" ukaże się w Polsce 8 sierpnia (czwartek), jej objętość to 304 strony, a cena okładkowa wyniesie 37,80 zł. Tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert.

W samym sercu przesiąkniętej zepsuciem przestrzeni Huttów samotny Jedi szuka sprawiedliwości...

Negocjujący tajne współrzędne, które mogą przysłużyć się Zakonowi Jedi, uczeń Jedi ginie w tajemniczych okolicznościach. Tropem zbrodni wyrusza jego Mistrz, archiwista Jedi Mander Zuma. Oprócz rozwiązania zagadki śmierci swojego padawana musi też odpowiedzieć sobie na pytanie: czy naprawdę jest dobrym Jedi? Trop doprowadza go do przestępczego półświatka – Mander trafia w sam środek walki na śmierć i życie prowadzonej przez bezwzględnych przemytników, zabójców i kryminalistów, starających się objąć kontrolę nad galaktyką...


Temat na forum.

Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (9)

Książki

Z kraju: nowości książkowe i zmiany wydawnicze

2013-06-15 00:02:06

Trochę informacji się nazbierało na temat naszego rynku. Maj był miesiącem w którym wydawnictwa zasypały nas nowościami, czerwiec zaczynamy od Amberu. Po pierwsze pojawiła się właśnie Zagłada Drew Karpyshyna, najnowsza i na razie ostatnia powieść związana z The Old Republic. Przetłumaczona przez Błażeja Niedzińskiego i Aleksandrę Jagiełowicz książka ma 320 stron i kosztuje 37,80 PLN.

Jakie szanse ma trójka agentów Republiki w starciu z najbardziej śmiercionośną bronią Imperium?

Imperium Sithów stoi na rozdrożu. Imperator zaginął, a próba przejęcia tronu przez ambitnego Lorda Sithów zakończyła się fatalnie. Mimo to Darth Karrid, dowodząca imperialnym krążownikiem „Zwycięska Włócznia”, nie rezygnuje z prób osiągnięcia całkowitej dominacji Sithów nad galaktyką.

Jednak bezwzględnej determinacji Karrid dorównuje niezłomna zawziętość Therona Shana, którego niewyrównane porachunki z Imperium mogą odmienić losy wojny. Choć jest synem Mistrza Jedi, Theron nie włada Mocą - za to jak jego słynna matka ma we krwi ducha rebelii. Jako czołowy tajny agent Republiki odkrył i zniszczył arsenał superbroni Sithów, zadając Imperium poważny cios. Wydaje się więc stworzony do śmiałej i niebezpiecznej misji, której celem jest zakończenie panowania „Zwycięskiej Włóczni”.

Wraz z narwaną szmuglerką Teff'ith, z którą łączy go trudna do wyjaśnienia więź, i z mądrym Jedi Gnost-Duralem, dawnym Mistrzem Darth Karrid, Theron musi stawić czoło zaprawionej w boju załodze najbardziej bezlitosnych wyznawców Ciemnej Strony. Ale czasu mają szalenie mało i jeśli nie wykorzystają swojej jedynej szansy, niewątpliwie będą mieli wiele okazji, by zginąć...
Okazuje się jednak, że książki Drew Karpyshyna z serii „The Old Republic” to chyba chodliwy towar, bowiem wszystko wskazuje na to, że Amber zrobi dodruk Revana. Ciekawostką może być natomiast to, że już wcześniej „Revan” miał trochę większy nakład niż inne książki „Star Wars”. Od pewnego czasu zaś można już znaleźć pierwszą część kolekcji książek „Star Wars” (tomy 1-10), w cenie 49,90 PLN (na stronach Empiku nawet ze zniżką).

Gorzej wiedzie się innemu wydawnictwu - Hachette Livre, niestety wydawnictwo musiało zawiesić część swojej działalności. Teraz będzie koncentrować się głównie na podręcznikach i kolekcjach. Cała beletrystyka i książki młodzieżowe zostały zawieszone, więc na razie nie ma żadnych szans, by dokończyli rozpoczętą serię „Tajne misje”.

Gorzej wiedzie się także Egmontowi. W 2012 wydawnictwo zanotowało przychody ze sprzedaży książek i komiksów na poziomie 32,88 milionów PLN (czyli 3,7% spadek w stosunku do 2011). Oficyna wydała w zeszłym roku łącznie 489 tytułów z tego 414 to nowości. Sprzedano aż 4473267 książek i albumów komiksowych, w średniej cenie 7,35 PLN. Nas jednak najbardziej interesuje lista najlepiej sprzedających się tytułów poprzedniego roku w wydawnictwie Egmont Polska. Są to:


KOMENTARZE (9)

Książki

Różne książkowe wieści

2013-06-10 17:23:30

Wiemy już trochę o książce Jamesa S. A. Coreya z serii „Empire and Rebelion” (dawniej „Rebels”). Będzie zatytułowana „Honor among thieves”, pojawi się wiosną 2014 i obecnie jest już napisana i złożona w Del Rey. Natomiast „William Shakespeare’s Star Wars” Iana Doeschera jest już skończone. Pierwsze kopie trafiły już do wydawnictwa.

Mamy też całkiem spory wysyp zapowiedzi po Bookexpo America 2013. Jeffrey Brown napisze i zilustruje dla Scholastica kolejną książeczkę, będzie to „Jedi Academy”. Opowie o przygodach chłopca imieniem Roan, który miał zostać pilotem zgodnie z rodzinną tradycją, ale trafił do zakonu Jedi i rozpoczyna swoje studiowanie pod czujnym okiem Yody. Powinno być zabawnie.

Pojawił się także zwiastun do „Making of Return of the Jedi” J.W. Rinzlera, albumu, który ukaże się jesienią nakładem Del Rey.Nie próżnują też twórcy Book of Sith i The Jedi Path. 15 października powinna pojawić się kolejna pozycja tym razem o łowcach nagród. „The Bounty Hunter Code” to praca zbiorowa, w którą swój wkład mają Daniel Wallace, Ryder Windham i Jason Fry. Cena pakietu to 59,99 USD.

Pozycja, podobnie jak poprzednie, jest pisana z punktu widzenia in-universe. To książka, znaleziona w rzeczach Fetta przez Rebeliantów wkrótce po tym jak ten wpadł do jamy Carkoon. Jak zwykle ma ona jednak dłuższą historię i była przekazywana z łowcy na łowcę, a każdy z nich zostawiał tu swoje notatki, w tym Aurra Sing, Hondo Ohnaka, Greedo, Bossk, Cradossk, Dengar, no i oczywiście Boba Fett. W środku znajdziemy także trochę informacji o Mandalorianach i Straży Śmierci.

Pakiet składa się z kodeksu łowców nagród, 48-stronicowych wspomnień Cradosska (z komentarzami Boby Fetta), kaminoańskiej grotostrzałki, licencji kapitańskiej Boby Fetta, wojskowej przepustki Boby Fetta, oficjalnej licencji na Niewolnika I, imperialnego plakatu z poszukiwanym Hanem Solo, spisu inwentarzowego Sojuszu Rebeliantów, który zabezpieczył mienie Boby Fetta.Dodatkowo 25 czerwca Dorling Kidnersley wyda rozszerzoną wersję Atak klonów: Słownik obrazkowy. „Attack of the Clones The Extpanded Visual Dictionary” będzie zawierał 96 stron, będzie już w formacie takim jak nowy słownik z „Mrocznego widma” i ma kosztować 21,99 USD.
KOMENTARZE (2)

Książki

Nowości książkowe w maju

2013-06-04 17:04:27

Maj okazał się być wyjątkowo urodzajny jeśli chodzi o gwiezdne nowości. Zwłaszcza w Polsce. Jednak poza nowymi albumami od Ameet, czy dwa razy Egmontu i Amberowskiej powieści, na naszym rynku pojawił się jeszcze jeden gracz. Mniejszy - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski. Przygotowali oni pozycję skierowaną do najmłodszych – „Star Wars. Origami”. Autorem jest Alexander Chris, wstęp zaś napisał Tom Angleberger.

Prezentujemy 36 modeli origami, z których stworzysz własną galaktykę, wzorowaną na Gwiezdnych Wojnach! Są tu bohaterowie, statki, droidy i bronie! Modele zostały zaprojektowane przez Chrisa Alexandra - mistrza origami w świecie Gwiezdnych Wojen.

Szczegółowo, krok po kroku, zagięcie po zagięciu, opisujemy wykonanie każdego modelu i prezentujemy jego zdjęcie.

72 kolorowe, zaskakujące, cieszące oczy i dostosowane do modeli papiery zapewnią prawdziwą zabawę, a Twoje modele będą wyglądały jak żywe! Książkę wzbogacają też zdjęcia z filmu.

W środku m.in.:

GENERAŁ GRIEVOUS * CHEWBACCA * BOBA FETT * JABBA HUTT

MYŚLIWCE * MIECZE ŚWIETLNE * ŚCIGACZE

Niech moc łączy się z radością płynącą ze składania origami!

NIECH ZAGIĘCIA BĘDĄ Z TOBĄ!


Wydana w miękkiej okładce pozycja kosztuje 49 PLN.

W USA natomiast poza Dawn of the Jedi: Into the Void ukazał się zapowiadany album J.W. Rinzlera – „Star Wars Storyboards: The Prequel Trilogy”, o którym pisaliśmy tutaj. Pozycja kosztuje 40 USD, ma 352 strony, a drukiem i dystrybucją zajęło się wydawnictwo Abrams. Przykładowa grafika obok.
KOMENTARZE (1)
Loading..