TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowości i zapowiedzi od Ameet

2014-08-18 17:17:21 Ameet

Wydawnictwo Ameet miło nas zaskoczyło i zapowiada całą serię kilku książeczek bazujących na twórczości Jeffreya Browna. Będą to zarówno jego produkcje jak i dodatki.

Darth Vader i syn to pierwsza, już legendarna pozycja. Pozycje z tego cyklu składają się z serii humorystycznych obrazków z podpisami, czy komiksowymi dymkami, na których znajdziemy postaci z sagi w niecodziennych dla nich, a dla nas bardzo prozaicznych sytuacjach. Książeczki te będą bawić zarówno najmłodsze dzieci jak i ich rodziców. W polskim wydaniu będzie mieć 64 strony i twardą okładkę. Na razie nie jest znana ani cena, ani data wydania, ale już potwierdzono, że przez jakiś czas produkt dostępny będzie jedynie w sieci Empik.
Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów „Gwiezdnych wojen”. Światowy bestseller po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym!
Co by się działo, gdyby Lord Vader sam wychowywał swojego syna Luke’a Skywalkera? Może odpowiedź na to pytanie zawiera właśnie ta książka? W zabawnej, komiksowej historii Vader jest zwykłym tatą… a przy okazji mrocznym przywódcą Galaktycznego Imperium.
Inteligentne teksty i zabawne ilustracje Jeffreya Browna nadają klasycznym i kultowym scenom „Gwiezdnych wojen” nowe oblicze.


Vader i córeczka to druga książeczka z cyklu. Wydanie analogiczne jak tom pierwszy, czyli 64 strony, twarda okładka, a cena i data premiery w Empiku nie znane.
W tej równie humorystycznej kontynuacji bestsellera „Darth Vader i syn”, Vader – Lord Sithów i przywódca złowrogiego Imperium – musi zmierzyć się z trudnym doświadczeniem wychowywania dorastającej córki Lei, która z małej i słodkiej dziewczynki staje się zbuntowaną nastolatką.
Inteligentne teksty i zabawne ilustracje Jeffreya Browna nadają klasycznym i kultowym scenom „Gwiezdnych wojen” nowe oblicze.


Akademia Jedi to pierwsza pozycja z drugiej serii Jeffreya Browna. Jej głównym bohaterem jest Roan Novachez z Tatooine, który trafia do Akademii Jedi, gdzie się szkoli. Książka tym razem jest bardziej pamiętnikiem Roana, w którym zapisuje on swoje przemyślenia i przygody, nie raz wspomagając się rysunkami. Seria ta jest skierowana do trochę starszych dzieciaków, które dopiero zaczynają swą przygodę ze szkołą. Pozycja będzie wydana w twardej okładce i liczyć 160 stron. Cena na razie nie znana, data premiery także. Wpierw będzie to produkt dostępny jedynie w Empiku.
„Całe życie planowałem pójść do szkoły pilotów, podobnie jak reszta moich przyjaciół. Ale tam odrzucili moje podanie! I wtedy mały, zielonoskóry gość, który mówił, że nazywa się Yoda, zaprosił mnie do Akademii Jedi. Teraz chodzę do szkoły pełnej kosmitów, robotów i łobuzów, którzy potrafią skonstruować własny miecz świetlny i podnosić przedmioty siłą umysłu! Jak mam konkurować z czymś takim? Jakby pójście do szkoły średniej nie niosło ze sobą wystarczająco wielu problemów…”
Tym razem Jeffrey Brown – autor wielu światowych bestsellerów – zabiera czytelników w niezwykłą, pełną przygód podróż do pewnej szkoły. Lokalizacja? Bardzo odległa galaktyka….
Fascynująca historia w humorystyczny sposób przedstawiająca problemy i dylematy szkolnego życia! Przyciąga najmłodszych czytelników nie tylko humorystyczną i zawierającą bliski temat fabułą. Komiksowy charakter książki, bazgrołki, kartki z pamiętnika, ciekawostki na temat szkolenia Jedi – wszystko to sprawia, że od lektury ciężko oderwać się nawet dzieciom, które nie są molami książkowymi.


Darth Vader i syn. Dziennik to pierwsza z pozycji około Brownowych. Tym razem jest to dziennik, a raczej notesik w którym można sobie zapisywać różne rzeczy, natomiast na bokach stron czy w rogach czasem można znaleźć ozdobniki w postaci grafik Jeffreya Browna. Całość liczy sobie 196 stron, będzie mieć miękką okładkę. Cena i data wydania nie znane. Początkowo dostępne jedynie w Empiku.
Ilustrowany dziennik inspirowany międzynarodowym bestsellerem „Darth Vader i syn”. Książka zawiera zabawne rysunki Jeffreya Browna przedstawiające zalety oraz wady bycia ojcem i… przywódcą złowrogiego Galaktycznego Imperium.
Zapraszamy do odległej galaktyki!


Darth Vader i córeczka. Dziennik to analogiczna pozycja do poprzedniej. Także 196 strony, także miękka okładka. Natomiast ceny i daty wydania tego notatnika póki co nie znamy. Wpierw dostępny będzie jedynie w Empiku.
Ilustrowany dziennik inspirowany międzynarodowym bestsellerem „Darth Vader i syn”. Książka zawiera zabawne rysunki Jeffreya Browna przedstawiające zalety oraz wady bycia ojcem i… przywódcą złowrogiego Galaktycznego Imperium.
Zapraszamy do odległej galaktyki!


Darth Vader i syn. Kalendarz 2015 jak sama nazwa wskazuje jest to kalendarz (właściwie to kalendarzo-notatnik) z obrazkami Jeffreya Browna. Będzie mieć miękką okładkę i 24 strony. Data wydania i cena nie są znane. Początkowo dostępny jedynie w Empiku.
Uczcij rok z Vaderem i jego synem Lukiem Skywalkerem!
W tym wyjątkowym kalendarzu znajdziesz obrazki z życia (nietypowego) ojca i syna w bardzo odległej galaktyce…


Darth Vader i syn. 30 pocztówek to z kolei zestaw pocztówek z obrazkami Jeffreya Browna. W środku, zgodnie z opisem 30 pocztówek. Cena, data wydania nie są znane, ale podobnie jak poprzednie produkty z tej serii, będzie on dostępny najpierw w Empiku.
Kolekcja pocztówek ukazujących zabawne sytuacje w relacjach ojciec – syn. W rolach głównych: Lord Vader, mroczny Lord Sithów oraz Luke Skywalker, jego czteroletni syn. Kartki zawierają rysunki z książki „Darth Vader i syn” oraz niepublikowane dotąd ilustracje.

Vader i córeczka. 30 pocztówek to pozycja analogiczna do poprzedniej. Także wpierw dostępna w Empiku. Reszta bez zmian.
Kolekcja pocztówek ukazujących zabawne sytuacje w relacjach ojciec – córka. W rolach głównych: Vader, mroczny Lord Sithów oraz Leia, jego dorastająca córka.
Kartki zawierają rysunki z książki „Vader i córeczka”, jak również niepublikowane dotąd ilustracje.


Zadanie: Naklejanie to 16 stronicowy album z naklejkami. Cena i data premiery nie są znane, ale tym razem nie będzie to tylko Empik.
Rebelia podnosi głowę i rusza do walki przeciwko Galaktycznemu Imperium. Rebelianci mają w swoich szeregach nowych sojuszników, młodego Jedi Luke’a Skywalkera i jego przyjaciela Hana Solo. Czy oni dwaj zdołają pomóc Rebeliantom w zniszczeniu Gwiazdy Śmierci?
Przygotuj się na niesamowitą przygodę!
W tej książce znajdziesz wiele zadań i łamigłówek oraz mnóstwo fantastycznych naklejek!


Na koniec warto przypomnieć o pozycji, która już się ukazała. Lego. Star Wars. Gdzie jest droid szpieg? ukazała się przynajmniej w empikach w zeszłym tygodniu. Pozycja kosztuje 29,99 PLN. Wydana w twardej okładce, 32 strony.
Groźny łowca nagród i jego droid-szpieg ruszyli na łowy! Znajdź obu złoczyńców, zanim osiągną swój cel. Jednak musisz być czujny – droid-szpieg często zmienia wygląd… W tej książce znajdziesz niesamowite, pełne akcji i humoru sceny ze świata LEGO® Star Wars™. Szukaj na stronach złowrogiego łowcy i jego pomocnika, a gdy wypełnisz swoją misję, wypatruj innych dobrze znanych postaci i ukrytych przedmiotów. Dodatkowo, możesz wykorzystać dołączone do książki klocki, by zbudować kolejno nawet 9 różnych wersji droida-szpiega! Dobra zabawa gwarantowana!
KOMENTARZE (5)

Książki

Druga fala Rebeliantów

2014-08-14 17:26:55

W lipcu zaczął się zmasowany atak „Rebeliantów” na półki księgarń, teraz Disney rozpoczął prawdziwą inwazję.

„Star Wars Rebels: Erza’s Gamble” to powieść młodzieżowa napisana przez weterana sagi, Rydera Windhama. Jak wskazuje tytuł, ta książeczka w dużej mierze koncentruje się na głównym bohaterze serialu, czyli Ezrze. Wydawcą jest nowy twór, Disney Lucasfilm Press. Książka kosztuje 6,99 USD, liczy sobie 160 stron i jest skierowana do dzieci w wieku 8-12 lat.

„Star Wars Rebels: Rise of the Rebels” Michaela Kogge to z kolei młodzieżowa powieść ilustrowana, która bardziej skupia się już na całej ekipie Rebeliantów. Wydawca to ponownie Disney Lucasfilm Press. Stron – 128, cena 5,99 USD, grupa docelowa 8-12 lat.„Star Wars Rebels: A New Hero” to kolejna książka z obrazkami dla dzieci. Jej autorem jest Pablo Hidalgo. Została ona wydana w twardej okładce, kosztuje 17,99 USD i ma 48 stron. Wydawca to Disney Lucasfilm Press. Grupa docelowa to 6-8 lat. Dodatkowo np. na Amazonie do tradycyjnego albumu jest dodawany e-book.

„Star Wars Rebels: Chopper Saves the Day” to książeczka z obrazkami, a może raczej obrazki z podpisami przeznaczone dla młodszego odbiorcy (6-8 lat). Wydawcą ponownie jest Disney Lucasfilm Press, a całość liczy sobie 24 strony. Kosztuje 4,99 USD.„Star Wars Rebels: Zeb to Rescue” to znów pozycja dla 6-8 latków, którzy tym razem uczą się samodzielnie czytać. Tak zwany poziom 1. Książka ma 32 strony, kosztuje 3,99 USD, wydawca Disney Lucsafilm Press.

„Star Wars Rebels: Ezra and the Pilot” to książka dla 6-8 latków, którzy już trochę potrafią czytać (poziom 2). Liczy sobie 32 strony, kosztuje 3,99 USD a wydawcą jest Disney Lucasfilm Press.
KOMENTARZE (8)
Loading..