TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowości książkowe polskie i zagraniczne

2015-01-30 13:51:18 Internety

Na polskim rynku niestety nadal panuje posucha i zastój jeszcze sprzed wprowadzenia w świat Gwiezdnych Wojen łatki Legends. Amber niestety nadal nie wyjawił nikomu co z niewydanymi dotąd książkami ze starego EU, ani tym bardziej z nowościami naszego uniwersum.

Na półkach naszych księgarń powinien już pojawić się dodruk Dartha Plagueisa, autorstwa Jamesa Luceno. Każdemu, kto się nie załapał na tę książke polecam sprawdzenie księgarń (wg Amberu powinna już być ponownie dostępna, chociaż ich strona zapewnia nas, że trzeba jednak poczekać do 10.02.2015).
Poza tym, fani pewnych specyficznych ptaków mogą znaleźć w Empikach Encyklopedię Postaci Star Wars Angry Birds. Przedstawia ona ornitologiczne odpowiedniki znanych nam postaci w humorystycznym zestawieniu ilustracji i opisów. Dzieci z pewnością ucieszą się z wszystkich 208 stron przewodnika, którego ceny niestety strona Empiku nie podaje (zagraniczna to 16,99$).
Wydawnictwo Ameet nie przestaje nas zasypywać nowościami spod znaku serialu Rebels. Tym razem w ich ofercie pojawiła się książeczka z dołączoną płytą CD z serii Czytaj i słuchaj - Star Wars Rebelianci (cena: 19,99zł). Zgodnie z opisem produktu:
"Grupa Rebeliantów staje do walki przeciwko Imperium. Do drużyny śmiałków dołącza chłopiec o imieniu Ezra. Czy będzie potrafił stawić czoła potężnemu przeciwnikowi?
Historia oparta jest na serialu "Star Wars. Rebelianci".
Na dołączonej do książki płycie CD znajdują się fragmenty oryginalnych dialogów i efektów dźwiękowych z serialu."


W ofercie zagranicznych przedruków możemy znaleźć książeczki dla dzieci po 3,99$: What is a Wookiee? (DK Readers, poziom 1), Journey Through Space (DK Readers, poziom 2). W odróżnieniu od oryginalnego wydania z roku 2005, znajdziemy tutaj nowe okładki oraz 16 dodatkowych stron (razem 48). Ponadto pojawiła się nowa ksiażeczka World of Reading Star Wars Rebels: Sabine's Art Attack (poziom 1, 32 strony) w jednakowej cenie 3,99$. Jest to adaptacja jednego klipów promocyjnych do serialu Rebels, Art Attack skupiająca się na pracach Sabine Wren. Dodruku doczekał się także Maul: Lockdown, Joe Schreibera. Jest to prawdopodobnie najlepsza jego książka w naszym uniwersum, niestety nadal jest nieznany jej los na polskim rynku.

Kolejne dwie pozycje powiązane są z I Epizodem Gwiezdnych Wojen: to parodystyczne William Shakespeare's The Phantom of Menace autorstwa Iana Doeschera, oraz mogąca zainteresować najmłodszych Jedi Academy: The Phantom Bully. Pierwsza z pozycji zapowiedziana jest na 7 kwietnia i ma opowiada niezwykłą historię królowej w przebraniu, młodego bohatera i dwóch odważnych rycerzy walczących z ukrytym wrogiem (duh). Jak mówi sam autor, był wielokrotnie pytany o prequele w kontekście swoich pozostałych książek, zwłaszcza przez młodych fanów, których właśnie te filmy wciągnęły w świat Gwiezdnych Wojen. Książka będzie okraszona 20 epokowymi ilustracjami, zaś do premiery Epizodu VII możemy się spodziewać wydania brakujących dwóch części sagi w stylu Szekspirowskim. Spodziewana cena to 14,95$ za 176 kolorowych kartek w twardej oprawie. Odnośnie drugiej pozycji, jest to kontynuacja serii Akademia Jedi, z której można u nas kupić pierwszy tom nakładem wydawnictwa Ameet (bez żadnego podtytułu), której możemy się spodziewać 28 kwietnia (przynajmniej za granicą). Książeczka autorstwa Jeffreya Browna będzie kontynuować opowieść o losach padawana Roana Novacheza i jego nauce pod okiem Mistrza Mr. Garfielda. Spodziewana cena to 12,99$ za również 176 stron.

W 149 i 150 Star Wars Insiderze przyszło nam poznać Ginę Moonsong, świeżą pilotkę eskadry B-wingów biorącej udział w bitwie o Endor. Jak donosi nam profil facebookowy jednego ze współautorów opowiadania, Marka Williamsa, po długich rozmowach z Del Rey Books i Lucasfilmem oboje zostali poproszeni o kontynuowanie jej historii. Pierwsze opowiadanie ma się pojawić już w październikowym Insiderze, ale to tylko początek! W planach jest jeszcze więcej historii z udziałem Giny, a także jej udział w innych produkcjach (Gry, książki, filmy? Któż to wie!) aż do roku 2017. Jako, że nasza bohaterka była świeżakiem podczas bitwy o Endor, możemy spodziewać się że te opowieści w końcu przekroczą magiczną barierę szóstego epizodu, która chwilowo zostaje niesforsowana. Drugiego ze współautorów opowiadania Blade Squadron, Davida J. Williamsa, można było spotkać w 2014 roku w Łodzi, na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier.
KOMENTARZE (9)

Książki

Okładka Ultimate Star Wars

2015-01-11 22:29:40 Internety

Zaprezentowano ostateczną okładkę Ultimate Star Wars, nowego przewodnika obrazkowego opisującego w kolejności chronologicznej postacie i wydarzenia z sagi filmowej, oraz serialów The Clone Wars i Rebels. Książka autorstwa Rydera Windhama, Tricii Barr, Adama Braya i Daniela Wallace'a, z przedmową Anthoniego Danielsa, będzie dostępna zagranicą w maju tego roku nakładem DK Publishing (dotąd spodziewano się jej 28mego kwietnia). Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana. W katalogu DK Publishing można było też znaleźć 6 stron z owego przewodnika, jeszcze nie w finalnej wersji.


KOMENTARZE (13)

Książki

P&O 104: Czemu Luke ożenił się z Marą Jade?

2015-01-04 09:32:08Obecne „Legendy” od lat inspirowały wyobraźnię fanów, nic dziwnego, że część pytań dotyczy właśnie ich. To pochodzi z czasów zanim podstawowym wątkiem miłosnym stał się trójką Jaina-Zekk-Jag.

P: Czemu Luke ożenił się z Marą Jade? Wydawało mi się, że kochał się w Calliście, a Lando umawiał się z Marą!?

O: Relacje między Lukiem a Marą rozwijały się w rozmaity sposób przez dziesięć burzliwych lat. Początkowo Mara zamierzała zabić Luke’a, a on sam koncentrował się na odbudowie zakonu Jedi. Luke przez długi czas wystrzegał się związków, dopiero potem wplątał się w związek z młodą Jem Ysanną (Dark Empire II, Kres Imperium). Po jej śmierci Luke unikał związków, aż poznał Callistę (Dzieci Jedi, Miecz Ciemności, Planeta zmierzchu), ale ten związek się szybko skończył.

A co do relacji Lando – Mara, to choć Calrissian z pewnością rozkoszował się samą myślą, że jego związek z byłą Ręką Imperatora mógłby być mniej formalny, Jade nie podzielała tego poglądu. I choć oboje podróżowali razem, a Mara udawała dziewczynę Landa, była to raczej przykrywka, niż coś poważnego (W poszukiwaniu Jedi, Uczeń Ciemnej Strony, Władcy Mocy).
KOMENTARZE (6)
Loading..