TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Legendy żyją...

2015-03-30 22:43:05 blogspot TJ Wright’a

Z odmętów internetu (tudzież naszego forum) Travis J. Wright ujawnił, że rok 2015 "rozpoczyna" ze sporym hukiem! Poniżej możecie znaleźć dowód, póki co nie namacalny, chociaż jak najbardziej rzeczywisty, że kanon Legend jeszcze nie do końca umarł. Pan Travis został podobno zakontraktowany do zrealizowania ilustracji przeznaczonych do przewodnika mającego uporządkować pewne kwestie starego kanonu. Jakich? Ilustracje i tytuł jego wpisu sugerują jeden z niewielu okresów nie wyeksploatowanych przez Legendy, tzn powstawanie Republiki. Poza jego lutowym wpisem niestety brak w internecie innych informacji na temat tego albumu i nie wiadomo, czy przypadkiem nie "zagubił się" w czasie i przestrzeni; niemniej zapraszam do podziwiania poniższych prac.


KOMENTARZE (16)

Książki

Coś o „Aftermath”, Imperium toleruje LGBT

2015-03-18 07:04:05

W kwietniu nakładem wydawnictwa Del Rey ukaże się powieść Lords of the Sith Paula S. Kempa. Będzie to kanoniczna historia o Imperatorze, Vaderze, ale też i Imperium. Kemp i Del Rey postanowili w nietypowy sposób promować książkę, jako przyjazną środowiskom LGBT. Otóż w powieści wprowadzono nową postać, panią moff Delian Mors, zdolną i oddaną kobietę, która jest lesbijką. Jak widać Imperium jest tolerancyjne, w dodatku jak się okazuje pani Mors miała żonę, która zginęła w wypadku. Oczywiście jak to w takich przypadkach bywa, o książce obecnie jest głośniej z powodu tego wątku niż jej wartości czy czegokolwiek innego. Shelly Shapiro z Del Rey tłumaczy jednak, że to nie jest tylko i wyłącznie kwestia nowego kanonu, choć zaiste jest to pierwsza osoba LGBT w nowym kanonie (przynajmniej tym Del Reyowym). W starym mieliśmy gejów wśród Mandalorian, natomiast całe uniwersum „Gwiezdnych Wojen” jest mocno zróżnicowane, stąd jest tam miejsce także dla mniejszości seksualnych.Tymczasem mamy już kilka blurbów nowych powieści i książek, związanych z akcją „Journey to The Force Awakens”. Pierwsza z nich to „Aftermath”, która ukaże się 4 września nakładem wydawnictwa Del Rey. Powieść napisze Chuck Wendig i ma liczyć sobie około 320 stron. Będzie to pierwsza z trylogii łączącej VI i VII Epizod.

Druga Gwiazda Śmierci została zniszczona. Imperator i jego potężny pomocnik, Darth Vader, według pogłosek są martwi. Galaktyczne Imperium pogrążyło się w chaosie.
W całej galaktyce niektóre systemy świętują, podczas gdy inne imperialne frakcje zaciskają swój uścisk. Optymizm i reżim strachu stoją obok siebie.
Podczas gdy Sojusz Rebeliantów angażuje przełamane siły Imperium, samotny rebeliancki zwiadowca odkrywa tajne spotkanie Imperialnych...
Kolejne pozycje dla których znamy już opisy to książki młodzieżowe, które wyda Disney Lucsafilm Press. Mają już robocze okładki i wszystkie powinny ukazać się 4 września. Pierwsza z nich to „The Weapon Of A Jedi: A Luke Skywalker Adventure”, którą napisze Jason Fry.

Luke Skywalker powraca w nowej przygodzie w fascynującej powieści dla młodzieży. Dziejąca się między „Nową nadzieją” a „Imperium kontratakuje” historia opowiada o Luke’u Skywalkerze, C-3PO i R2-D2 którzy utknęli na tajemniczej planecie, a tam Luke odbędzie swój pierwszy pojedynek na miecze świetlne. W historii są ukryte wskazówki i wątki z filmu „Przebudzenie Mocy”, co sprawia, że to obowiązkowa pozycja dla starych i nowych fanów!
„Moving Target: A Princess Leia Adventure” napisał Cecil Castellucci.

Księżniczka powraca w nowej przygodzie w fascynującej powieści dla młodzieży. W osadzonej między „Imperium kontratakuje” a „Powrotem Jedi” opowieści śledzimy losy wojowniczej księżniczki, która przewodzi niezorganizowanej grupie rebeliantów podczas niebezpiecznej misji przeciw złowrogiemu Imperium Galaktycznemu. W historii są ukryte wskazówki i wątki z filmu „Przebudzenie Mocy”, co sprawia, że to obowiązkowa pozycja dla starych i nowych fanów!
Autorem „Smuggler’s Run: A Han Solo Adventure” jest Greg Rucka.

Han Solo i Wookiee Chewbacca łączą siły w nowej przygodzie w fascynującej powieści dla młodzieży. Osadzona między „Nową nadzieją” a „Imperium kontratakuje” historia ukazuje losy ulubionej pary przemytników, gdy lecą oni „Sokołem Millennium” w tajnej misji dla Rebeliantów. W historii są ukryte wskazówki i wątki z filmu „Przebudzenie Mocy”, co sprawia, że to obowiązkowa pozycja dla starych i nowych fanów!
Ostatnią zapowiadaną książkę „Lost Stars” napisała Claudia Gray.

Ta fascynująca powieść młodzieżowa ukazuje czytelnikom spojrzenie w skali makro na najważniejsze wydarzenia uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, od powstania Rebelii do upadku Imperium. Czytelnicy będą mogli spoglądać na te wydarzenia oczami dwojga przyjaciół z dzieciństwa – Cieny Ree i Thane’a Kyrella, którzy dorośli i stali się oficerem Imperium i pilotem Rebelii. Teraz są po przeciwnych stronach konfliktu, czy rozdzieleni kochankowie się pojednają, czy raczej obowiązki i galaktyka ich rozdzielą? „Star Wars: Lost Stars” zawiera nowy materiał dziejący się po „Powrocie Jedi”, podobnie jak wskazówki i wątki do „Przebudzenia Mocy”, czyniąc tę książkę obowiązkową pozycją dla wszystkich fanów Star Wars.

KOMENTARZE (53)

Książki

Drobne nowości książkowe dla młodszych i przedruki. update

2015-03-12 20:51:06 światłowody

Amber słodko drzemie, zaś Ameet raz po raz wydaje książeczki dla dzieci scentralizowane wokół nowego serialu Rebelianci. Tym razem w ich ofercie pojawił się album w formacie (prawie) A4 z 220-toma naklejkami przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. W Empiku można go nabyć za 12,99zł.

"W galaktyce nastały mroczne czasy. Siły potężnego Galaktycznego Imperium zajęły jedną z odległych planet i wprowadziły rządy żelaznej ręki, rujnując życie mieszkańców. Sprytni członkowie załogi statku kosmicznego Duch jako nieliczni odważyli się przeciwstawić Imperium…
Przygotuj się na nową przygodę wraz z galaktycznymi Rebeliantami! W tej książce znajdziesz wiele zadań i łamigłówek do rozwiązania oraz fantastyczne naklejki."


UPDATE: Pojawiła się zapowiedź kolejnego albumiku z naklejkami. Tym razem pod nazwą Star Wars. Rebelia kontra Imperium znajdziemy 32 strony z ponad 50-cioma naklejkami. Cena nie jest znana, zaś o zawartości ciężko coś powiedzieć po samej okładce - grafik najwyraźniej podszedł dość swobodnie do tematu.

Książka Star Wars Rebelia kontra Imperium to pozycja dla małych fanów Gwiezdnych Wojen.
Przed Tobą wyzwanie dla młodego Padawana – weź udział w starciu Rebelia kontra Imperium. Pamiętaj, umiejętność myślenia jest ważniejsza niż używanie miecza świetlnego! Wytęż umysł – rozwiązuj zadania i łamigłówki, odczytuj zaszyfrowane wiadomości, przemierzaj labirynty. Musisz też wiedzieć, że dodatkowa MOC ukryta jest w naklejkach – zadbaj, by dobrze je wykorzystać!
Do zobaczenia w odległej galaktyce!


Ponadto pojawiła się także książeczka formatu A5 w twardej oprawie LEGO® Star Wars™. Czas Rebelii (pisownia oryginalna).

"Tyraniczne rządy Imperium Galaktycznego doprowadziły do powstania silnego ruchu oporu w całej galaktyce. Działający potajemnie Rebelianci z wielu odległych światów zjednoczyli się, by walczyć ze złym Imperatorem. Poznaj nowe, niesamowite przygody Luke’a Skywalkera, księżniczki Lei, Hana Solo i wielu innych dzielnych Rebeliantów, którzy chcą przywrócić wolność we wszechświecie!
Książka oprócz nowych, pasjonujących opowiadań Ace’a Landersa zawiera mnóstwo interesujących ciekawostek ze świata Gwiezdnych Wojen oraz quiz o Rebelii."


Star Wars: A New Hope Read-Along Storybook and CD doczekało się recenzji, dzięki której możemy się zapoznać z niektórymi ilustracjami Briana Roda zawartymi w tej 32-stronicowej książeczce. Jako ciekawostkę można dodać, że w nagraniach na płycie CD wykorzystano materiały ze słuchowiska radiowego z 1980-tego roku - są to głosy Toniego Pope'a jako Wielkiego Moffa Tarkina oraz Brocka Peters'a, jako Dartha Vadera. Tego ostatniego możecie znać także z roli Josepha Sisko, ojca Benjamina Sisko z serialu Star Trek: Deep Space Nine. Książeczka z płytą CD dostępna jest w sklepach internetowych w cenie ~7$.

Na rynku amerykańskim pojawiły się dwie nowe książeczki powiązane z serialem Rebelianci, Sabine: My Rebel Sketchbook Daniela Wallace'a (9,99$) oraz The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus: Rebel Leader Benjamin'a Harper'a (12,99$) od wydawcy Studio Fun. Obydwie zostały wydane w twardej oprawie i skupiają się na pierwszych 10 odcinkach serialu. Dziennik Sabine zawiera aż 96 stron jej zapisków (i rysunków autorstwa Annie Stoll), zaś druga pozycja poza skromnymi 32 stronami zawiera także zabawkę-łamigłówkę "holocron", która po poprawnym ułożeniu udostępnia nam specjalny kod odblokowujący na odpowiedniej stronie dodatkowe materiały dotyczące książeczki i świata Jedi.

Przedruku w miękkiej oprawie doczekał się Honor Among Thieves autorstwa Daniela Abrahama i Ty Franck'a, znanych lepiej pod wspólnym pseudonimem James S. A. Correy, drugi tom dy-/trylogii Empire and Rebellion. O książce pisaliśmy m.in tutaj
KOMENTARZE (5)

Książki

Nowe książki w drodze do Przebudzenia Mocy

2015-03-10 19:25:01 Entertainment Weekly

Dziś Entertainment Weekly ekskluzywnie zapowiedziało, że w ramach przygotowania do premiery "Przebudzenia Mocy" zostanie wydanych conajmniej 20 premierowych tytułów. Od powieści dla dorosłych, przez książki młodzieżowe, po albumy, albumy z naklejkami i publikacje dla najmłodszych. Wśród wydawnictw zajmujących się publikacjami ponownie znajdą się Del Rey, DK i Marvel Comics. Nowe książki mają wypełnić dziurę pomiędzy Powrotem Jedi, a czasem nowego filmu, jaka utworzyła się w chronologii po zeszłorocznym anulowaniu tzw. Expanded Universe.

Disney Worldwide Publishing i Lucasfilm Press potwierdziły, że wszystkie tytuły będą wypełnione drobnymi nawiązaniami do filmu J. J. Abramsa. Wszystkie tytuły, podobnie jak serial Rebels, będą częścią nowego kanonu. Książki wprowadzające do Epizodu VII mają być wydane w ramach serii ”Journey to Star Wars: The Force Awakens”. Andrew Sugerman, wiceprezes Disney Publishing Worldwide, potwierdza, że wszystkie publikacje powstawały w ścisłej współpracy redaktorów, pisarzy, scenarzystów i filmowców zebranych wokół Story Group Lucasfilm. Fabuła Przebudzenia Mocy jest nadzwyczajnie mocno strzeżona. żeby utrzymać tą tajemnicę w San Francisco odbyło się wiele tajnych spotkań. W książkach znajdą się niejawne nawiązania do Epizodu VII, żeby fani mogli zacząć spekulować jakie miejsca, a jakie postacie pojawią się w nowym filmie.

Książki wciąż powstają, więc nie ujawniono jeszcze żadnych autorów, poznaliśmy natomiast trzy tytuły. Powieść "Star Wars: Aftermath" wydawnictwa Del Rey, która ma być swoistym epilogiem Starej Trylogii, a zapewne również prologiem do “Przebudzenia Mocy”. Z pewnością wstępem do nowego filmu będzie komiks wydawnictwa Marvel zatytułowany “Star Wars: Journey to the Force Awakens”, oraz kolejny komiks wprowadzający do uniwersum Epizodu VII opowiedziany z perspektywy C-3PO. Dla entuzjastów pojazdów wydawnictwo “Studio Fun International” przygotuje album Star Wars: Ships of the Galaxy.

Dla młodzieży Disney-Lucasfilm Press przygotowuje nową serię powieści, która wprowadzi nowe pokolenia do wydarzeń Starej Trylogii. Każda książka będzie opowieścią z perspektywy różnych bohaterów. I tak Cecil Castellucci napisze książkę "Moving Target" z perspektywy Księżniczki Leii, znany fanom Jason Fry, popełni "The Weapon of a Jedi" z perspektywy Luke'a Skywalkera, Greg Rucka, scenarzysta komiksowy, "Smuggler’s Run" z perspektywy Hana Solo. Wreszcie książkę "Lost Stars" napisze Claudia Gray.
KOMENTARZE (67)

Książki

Premiera "Heir to the Jedi"

2015-03-04 14:47:18 Resztki Imperium

W krajach na zachodzie można już zamówić trzecią powieść osadzoną w nowym, oficjalnym kanonie Star Wars. Warto dodać, że jest to druga powieść w historii, w której akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby. W Heir of the Jedi Kevina Hearne wejdziemy do głowy Luke'a Skywalkera, tuż po Bitwie o Yavin. Powieść toczy się przed serią komiksową Star Wars, wydawaną od stycznia tego roku. Co ważne autor tej powieści będzie gościem na tegorocznym Pyrkonie w Poznaniu, więc może być to ważny powód dla wielu fanów, by dotrzeć na imprezę.

Po zniszczeniu Gwiazdy śmierci trwa galaktyczna wojna domowa, Luke Skywalker stara się dowiedzieć czegoś więcej o Mocy bez wskazówek Obi-Wana Kenobiego, a właściwie bez żadnych wskazówek. Ale te kilka wspomnień które pozostały mu z nauk Obi-Wana wskazują jak silniej kontrolować Moc, jest też zachęcany przez swoich nowych przyjaciół z Sojuszu by podążać tą ścieżką. Kiedy Luke, R2-D2 i jego nowy sojusznik dostają zadanie uwolnienia ważnej osoby z rąk Imperium i dostarczenia jej na bezpieczną planetę, gdzie będzie mogła pomóc Sojuszowi, ich podróż przez galaktykę, choć obarczona niebezpieczeństwem jest też szansą dla Luke’a by odkryć tajemnicę Mocy.
KOMENTARZE (12)

Książki

Encyklopedia postaci LEGO Star Wars

2015-03-03 13:31:44 starwars.com


Po pięciu latach, na sklepowe półki powraca kompendium wiedzy o minifigurkach z LEGO Star Wars. Rozszerzona wersja wydanej w 2010 encyklopedii postaci zawierać będzie dodatkowe 72 strony wypełnione wspaniałymi fotografiami, opisami oraz ciekawostkami związanymi z klockowym światem Gwiezdnych Wojen.

Jak na każdą dużą publikację LEGO przystało, ta również zostanie wyposażona w unikalną minifigurkę. Tym razem będziemy mieli okazję wejść w posiadanie prawdziwego rarytasu - białego Boby Fetta inspirowanego szkicami koncepcyjnymi Ralpha McQuarriego. Figurka pojawi się tylko z książką i prawdopodobnie nie znajdziemy jej w żadnym regularnym zestawie LEGO.

Anglojęzyczna premiera została ustalona na 28 kwietnia 2015 roku, co można potraktować jako jeden z prezentów przygotowanych na obchody Dnia Gwiezdnych Wojen (4 maja).


KOMENTARZE (4)
Loading..