TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowości książkowe: Marzec 2016

2016-03-31 17:26:12 Internet

Marzec już na ukończeniu, więc pora na podsumowanie nowości wydawniczych, jakie ukazały się zarówno na rynkach anglojęzycznych, jak i w Polsce. W połowie miesiąca, w osobnym newsie informowaliśmy was o premierze albumu z serii "The Original Topps Trading Card Series", poniżej natomiast zobaczycie pozostałe wydane publikacje.

Pierwszego dnia miesiąca Del Rey wydało powieść "Dark Disciple" Christie Golden w miękkiej okładce w cenie $9.99. Trochę później ukazała się kolejna antologia w postaci ebooka - "The Old Republic Series", która zawiera zbiór czterech powieści: "Revan", "Oszukani", "Fatalny sojusz" i "Zagładę" od autorów Seana Williamsa, Paula S. Kempa i Drew Karpyshyna i kosztuje 24.99 USD. A pod koniec miesiąca pojawiło się kolejne miękko-okładkowe wydanie, tym razem powieści "Aftermath" Chucka Wendiga w cenie $9.99.
Disney-Lucasfilm w tym miesiącu trochę skromniej, bo wydało jedynie powieść graficzną - "Star Wars: The Original Trilogy", która przestawia historię całej klasycznej trylogii. Autorem scenariusza jest Alessandro Ferrari, rysunki natomiast wykonali Alessandro Pastrovicchio, Davide Turotti, Igor Chimisso i Matteo Piana, za okładkę opowiadają Igor Chimisso i Marco Ghiglione. Ta graficzna powieść zajmuje 208 stron, które zostały zamknięte w twardej oprawie w cenie 19,99 USD.
Wydawnictwo Dorling Kindersley wydało legową adaptacje epizodu siódmego "LEGO Star Wars: The Force Awakens" autorstwa Davida Fentimana, która została wydrukowana w dwóch wersjach oprawy, a za miękką zapłacimy 3.99 USD przy objętości 48 stron.
Amerykański wydawca Titan, który od kilku lat wydaje magazyn Star Wars Insider, do sprzedaży oddał pierwszy tom antologii najlepszych tekstów, jakie ukazały się na łamach Insiderów. "The Best of Star Wars Insider Volume 1" w miękkiej oprawie będzie kosztować 19.99 USD.
Na początku miesiąca ukazała się też czwarta pozycja z rodzaju Popatrz i znajdź od Phoenix International. W "Star Wars Saga Look and Find" możemy poszukać bohaterów sagi, podobnie jak kiedyś szukaliśmy Wally'ego, różnorodne plansze zajmują 22 strony, a zapłacimy za nie 7,98 USD.
W połowie miesiąca ukazał się przewodnik "The Force Awakens: The Official Visual Story Guide" od wydawnictwa Topix Media, opisującym wydarzenia z "Przebudzenia Mocy", wywiady z aktorami i twórcami filmu oraz prezentujący szkice koncepcyjne. Za 100 stron tego czasopisma zapłacimy 10,00 USD.Przenosimy się na krajowy rynek, w poprzednim tygodniu dowiedzieliście się o premierze "Nowego świtu", powieści którą możecie już nabyć w przedsprzedaży w empiku. Egmont Polska natomiast wydało album naklejkowy "Przebudzenie Mocy: Niesamowita kolekcja naklejek", zawierający ponad 500 nalepek o objętości 64 stron, został on zamknięty w miękkiej oprawie w cenie 39,99 PLN. Jest to trochę uboższe wydanie publikacji, która ukazała się za granicą w dniu premiery epizodu VII w kinach.
Jakiś czas temu ukazało się wznowienie książeczki "Star Wars: Droga mocy" Zofii Staneckiej, którego pierwsze wydanie pojawiło się w zeszłym roku. Należy ona do serii Czytam sobie. Poziom 1, mającej zachęcać do nauki czytania dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat. Tą książkę można znaleźć kioskach i salonikach prasowych w cenie 6,99 PLN wraz z dołączonymi naklejkami.
Od początku roku w niektórych sklepach możecie trafić na nowe pozycje o wydawnictwa Zielona Sowa, które wypuściło "Rebelianci: Świat Ezry - Zabawy z tatuażami" oraz "Star Wars: Niesamowite stworzenia - Zabawy z tatuażami", a są to niewielkie książeczki ukazujące skrótowo wątki z życiorysu Ezry Bridgera oraz interesujące fakty na temat wszystkich stworzeń zamieszkujących świat "Gwiezdnych Wojen". Obie zawierają również zestaw tatuaży.
Swoje dorzucił ponownie Ameet, wydając dwie kolejne pozycje z naklejkami. "LEGO Star Wars: Walcz z Imperium!" i "LEGO Star Wars: Upadek Republiki" to 16-stronicowe zeszyty zawierające od 250 do 270 naklejek w stylizacji legowej. Książeczki kosztują zależnie od pkt. sprzedaży, od 13,99 do 15,99 zł. Od tego wydawcy dostaliśmy również antystresową kolorowankę dla dorosłych - "Star Wars: Niezwykła galeria - Kolorowanki antystresowe", o której wspominaliśmy w osobnym newsie.


KOMENTARZE (2)

Książki

Zapowiedzi wydawnicze poświęcone Łotrowi Jeden

2016-03-27 11:49:00 jedi-bibliothek.de

W przeciągu ostatnich kilku tygodni, ukazały się zapowiedzi dwóch książek związanych z nadchodzącym spin-offem "Rogue One". W zapowiedziach od Studio Fun dowiedzieliśmy się o "Rogue One: Character Story #1", która będzie ukazywać losy jednego z bohaterów filmu w formie dziennika, natomiast parę dni temu na imprezie C2E2 ogłoszono powieść "Catalyst", mającą nas wprowadzić do fabuły filmu.
To było jednak preludium przed następnymi zapowiedziami. Nasi sąsiedzi za zachodniej granicy, dotarli do wpisów prasowych wydawnictwa Disney-Lucasfilm Press, w których znajdowały się informacje odnośnie premier książek powiązanych z obrazem, a ich data premiery ustalona jest na 20 grudnia.

"Rogue One: Young Adult Novel"

Ilość stron: 336
Cena: 17.99 USD
Okładka: Twarda
Grupa wiekowa: 12-18

"Rogue One: Upper Middle Grade Novel #1"

Ilość stron: 240
Cena: 12.99 USD
Okładka: Twarda
Grupa wiekowa: 10-14

"Rogue One: Rebel Dossier"

Ilość stron: 64
Cena: 12.99 USD
Okładka: Twarda
Grupa wiekowa: 8-12


Ukazała się również wzmianka o dwóch albumach, pierwszym będzie kolejny słownik obrazkowy - "Rogue One Ultimate Visual Guide" (Twarda okładka, 200 stron, 30.00 USD, grupa wiekowa: 9-12), który zostanie wydany przez oficynę DK Publishing. Drugim jest album z pracami koncepcyjnymi - "The Art of Rogue One: A Star Wars Story" (Twarda okładka, 256 stron, 40.00 USD) od wydawnictwa Abrams Books, oba zostaną wydane 16 grudnia w dniu premiery filmu.

Maszynka marketingowa wokół "Rogue One" zaczyna się powoli rozkręcać, jednak na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać.
KOMENTARZE (13)

Książki

Gwiezdnowojenne kolorowanki antystresowe

2016-03-25 17:10:06 Ameet.pl

Coraz popularniejsze na świecie, jak i w Polsce, stają się kolorowanki antystresowe przeznaczone dla dorosłych. Na wyspach brytyjskich Egmont Books wydało dwie publikacje z cyklu "Star Wars Art Therapy", ostatnio w lutym ukazało się "Star Wars Art Therapy Colouring Book". W Polsce natomiast, od dziś można zakupić "Star Wars: Niezwykła galeria - Kolorowanki antystresowe" od wydawnictwa Ameet, w miękkiej oprawie o objętości 96 stron i cenie 28,99 PLN.Przed Tobą niemal 100 oryginalnych ilustracji i mandali prosto z odległej galaktyki. Wypełnij kolorami kunsztowne czarno-białe grafiki i nadaj im niepowtarzalny charakter. Nie martw się jednak, jeśli nie jesteś zbyt uzdolniony plastycznie – przecież czuwa nad Tobą MOC! Dzięki wyobraźni spod Twojej ręki mogą wyjść między innymi oryginalne portrety Dartha Vadera, Anakina Skywalkera czy księżniczki Lei. Poczuj przyjemność tworzenia i daj się ponieść kreatywności. Mistrz Yoda naprawdę zadowolony z Ciebie będzie, gdy pełnię relaksu osiągniesz!

To książka dla wszystkich (bez względu na wiek) amatorów rysowania, kolorowania i bazgrolenia, którym świat sztuki zawsze był w jakiś sposób bliski. Fani „Gwiezdnych wojen” będą zachwyceni niesamowitymi ilustracjami łączącymi wizerunki postaci, robotów, statków kosmicznych z ornamentami i ozdobnymi elementami kwiatowymi. Każda strona to małe arcydzieło, w którym wyraźnie widać wpływ Alfonsa Muchy i innych twórców secesyjnych. Czas spędzony na kolorowaniu tych niepowtarzalnych i pełnych finezji elementów pozwala nie tylko na relaks w najlepszym wydaniu, ale także uwalnia kreatywność i daje niesamowitą radość tworzenia.


KOMENTARZE (16)

Książki

Premiera powieści "Nowy świt" - [UPDATE]

2016-03-23 06:36:10 Uroboros

Wydawnictwo Uroboros sprawiło nam niespodziankę i przyśpieszyło o tydzień premierę powieści "Nowy świt", która od dziś jest dostępna w przedsprzedaży w salonach Empik i na empik.com. Książka Johna Jacksona Millera została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, a jej objętość liczy 416 stron przy cenie 34,99 PLN. Przekładu na język ojczysty podjęła się Anna Hikiert, a na ogólnopolską premierę poczekamy jeszcze do 13 kwietnia.„Wojna dobiegła końca. Separatyści zostali zgładzeni, a bunt Jedi – stłumiony. Stoimy u progu nowego początku”. – Imperator Palpatine

Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki. Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planeta Gorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.Temat do dyskusji na forum.

[UPDATE] - Wedle informacji od wydawnictwa Uroboros, powieść będzie jednak dostępna w przedsprzedaży dopiero od 30 marca.
KOMENTARZE (21)

Książki

"Catalyst" wprowadzi nas do historii łobuzów

2016-03-21 09:03:31 delreystarwars.tumblr.com

W czasie imprezy C2E2 w Chicago, na panelu wydawnictwa Del Rey zapowiedziano nową powieść - "Catalyst", będąca prequelem do nadchodzącego filmu "Rogue One", którego premiera odbędzie się w grudniu tego roku. Sam film ma opowiadać o grupie rebeliantów, którzy będą próbować wykraść plany Gwiazdy Śmierci, a efekty tego zuchwałego czynu widzimy później w "Nowej nadziei". Nieznany jest jeszcze autor powieści, ale znamy jej objętość - 304 strony, a datę publikacji ustalono na 4 października 2016 roku. Książka standardowo zostanie wydana najpierw w twardej oprawie w cenie 28.99 USD, formie elektronicznej za 14.99 USD i audiobooku za 45.00 USD.Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Książki

Dwupartyjność w "Bloodline"?

2016-03-18 21:34:16 jedi-bibliothek.de, delreystarwars.tumblr.com

Na początku lutego podawaliśmy wam informacje, odnośnie czasu akcji i bohaterów nadchodzącej powieści "Bloodline" Claudii Grey. Jak niesie wieść zagranicy, w wydaniu miękko-okładkowym powieści "Aftermath" Chucka Wendiga, którego premiera odbędzie się w tym miesiącu, pod koniec umieszczony jest blurb (opis) nadchodzącej książki, który przybliża nam sytuację polityczną przed wydarzeniami z "Przebudzenia Mocy".

Całe pokolenie rozkwitło podczas ery pokoju, jaka nastała po wojnie domowej. Nowa Republika rządzona przez Galaktyczny Senat na Hosnian Prime, utrzymuje władzę od ponad dwóch dekad. Wojny, które kiedyś dzieliły galaktykę, odchodzą już w zapomnienie. Jednak nowy konflikt zaczął formować się w Senacie. Dwie potężne frakcje ukształtowały się w galaktycznym rządzie i forsują własne polityczne cele. Populiści - którzy wyznają bardziej suwerenne i niezależne rządy planet, oraz Centryści - którzy pragną utworzenia mocniejszej władzy i silniejszej armii.
Ten polityczny impas grozi paraliżem młodej demokracji. Przywódcy centrystów dążą do wybrania "Pierwszego Senatora", w którym pokładają nadzieję skupienia całej władzy i zaprowadzenia porządku w Senacie. Jednakże populiści, tacy jak senator Leia Organa Solo, wiedzą jaką cenę musieliby zapłacić, jeśli przegrają. A zbliżające się wybory, coraz bardziej pogłębiają podziały...Tymczasem w Stanach w Chicago rozpoczął się konwent C2E2. W czasie jego trwania mają odbyć się panele dyskusyjne wydawnictwa Del Rey i spotkania z autorami Elizabeth Schaefer, J.J. Millerem oraz Claudią Grey. Przez cały weekend trwania imprezy, można zdobyć autografy pisarzy, jak i darmowe kopie plakatów promujących powieść "Bloodline" (widoczne powyżej) oraz darmowe próbki tejże książki. Zapewne w czasie panelu Star Wars Books, otrzymamy informacje na temat nowych zapowiedzi na ten i przyszły rok.


KOMENTARZE (19)

Książki

Zapowiedzi wydawnicze od Phoenix International

2016-03-18 10:54:28 jedi-bibliothek.de

Amerykańskie wydawnictwo Phoenix International, zaczęło wydawać publikacje z logiem Star Wars dopiero od ubiegłego roku. W Polsce wydano póki co dwie książki tego wydawcy - "Star Wars: Popatrz i znajdź" oraz wersję rebeliancką. Za oceanem natomiast zapowiedziano jeszcze dwie publikacje na ten rok.

Pierwszą książkę otrzymamy w maju, kiedy to zostanie wydana "Follow the Force", a druga ukaże się w sierpniu i poświęcona będzie droidowi "BB-8". Obie będą interaktywnymi książkami dla dzieci, skrywające w sobie przyciski, które po naciśnięciu wydają określone dźwięki znane z filmów. Cena za każdą z nich będzie wynosić 12,95 USD.
Kolejny zeszłoroczny debiutant to Thunder Bay Press, który w swojej ofercie prezentuje przede wszystkim produkty, które mają za zadanie zachęcać do rozwijania manualnych umiejętności. Na październik zapowiedziane są dwie pozycje tego typu. "Star Wars Felt" autorstwa Aimee Ray i Michelle Coffee, to poradnik jak w prosty sposób uszyć filcowe pacynki. W publikacji zawarte będzie filcowy materiał w różnych kolorach, igły, nici, hafty jak i gotowe szablony, czyli wszystko co potrzebne dziecku do samodzielnego działania. Książka będzie liczyć 48 stron i kosztować 24,99 USD. Drugą publikacją jest "Star Wars: Classic Paint-by-Number" opracowaną przez Jasona Fry'a, która daje możliwość sprawdzenia się w malowaniu farbkami. Objętość książki będzie zajmować 48 stron przy cenie 19,95 USD.
Ostatnią zapowiedzią jest pozycja od wydawnictwa Topix Media. Również w październiku nakładem tego wydawcy ukaże się "Your Great Big Galaxy", która będzie popularnonaukową książką dla dzieci należącą do serii Padawan-Pedia. Na jej kartkach, fikcyjny bohaterowie sagi będą towarzyszyć nam w eksploracji naszego układu słonecznego i pomagać nam w badaniu tajemnic kosmosu. Publikacja będzie liczyć 100 stron za cenę 12,99 USD.


KOMENTARZE (18)

Książki

The Original Topps Trading Card Series

2016-03-15 14:14:12 Abrams Books

Nie mała gratka dla kolekcjonerów, która może niektórych przyprawić o szybsze bicie serca. The Topps Company, znany amerykański producent gum i słodyczy, słynie też z wydawania kart kolekcjonerskich ze sportowcami, jak i kart inspirowanych fenomenami pop-kulturowymi, takimi jak Star Wars. Pierwsze karty tematycznie związane z sagą Gwiezdnych wojen, ukazały się już w 1977 roku, który był rokiem premiery pierwszego filmu z cyklu. Ceny niektórych kart z tamtego okresu osiągają niebagatelne ceny na aukcjach, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi i nieosiągalnymi dla zwykłych zbieraczy. Na szczęście dla miłośników tego kolekcjonerstwa, wydawnictwo Abrams Books we współpracy z Topps rozpoczęło wydawanie "The Original Topps Trading Card Series", serii albumów przedstawiających skany starych kart z różnych okresów ich wydawania.

Dziś swoją premierę ma album "Star Wars Galaxy: The Original Topps Trading Card Series", który jest zbiorem ilustracji kart, jakie trafiły do obiegu 10 lat po premierze "Powrotu Jedi", kiedy to Topps Company powróciło do wydawania serii kart inspirowanymi Gwiezdnymi wojnami. Ta kolekcja zawiera prace wielu znanych artystów, który zaistnieli wcześniej w science fiction, fantasy i komiksie. Wśród nich można wymienić Kyle'a Bakera, Moebiusa, Jona J Mutha, Williama Stouta czy Waltera Simonsona. Ich oryginalny styl został uwieczniony na kartach, przedstawiających ulubione postacie sagi, najbardziej znane sceny z filmów oraz wizje nowych aktów pełne odniesień i reinterpretacji. Oryginalne karty bardzo szybko stały się ulubionymi trofeami w kolekcji zbieraczy fanów. Ten album jest pierwszą próbą zebrania w jednej książce kompletnej serii New Visions, w skład której wchodzą również rzadkie promocyjne zdjęcia. Książka posiada też wprowadzenie i komentarze Gary'ego Geraniego oraz posłowie artystów Drew Struzana oraz Josepha Smitha. Ten szczególny album został wydany w twardej oprawie obleczonej woskową obwolutą, zawiera ponad 200 zdjęć na 224 stronach plus przedruki kilku kart z tej serii. Za tą publikację zapłacimy 19.95 USD.Pierwszy z serii album "Star Wars: The Original Topps Trading Card Series", miał swoja premierę w ubiegłym roku w listopadzie. Zawiera zbiór ilustracji, przedstawiające awersy i rewersy 330 kart i 55 naklejek wydanych w okresie 1977-78, które zawierają ciekawostki filmowe, profile aktorów, streszczenia fabularne czy puzzle z najciekawszych scen z pierwszego filmu Star Wars. Dodatkowo w publikacji zawarte jest wprowadzenie i komentarze Gary'ego Geraniego, redaktora pierwszych serii kart Star Wars Topps. Skany kart pochodzą ze zbiorów Roberta V. Conte'ego, kolekcjonera i znawcy pop-kultury. Książka została wydana w twardej oprawie w woskowiej obwolucie. Zawiera ponad 500 kolorowych ilustracji mieszczących się na 548 stronach, a jej cena rynkowa to 24.95 USD. Dodatkowo zawiera przedruki oryginalnych kart.Opracowywane są kolejne dwa albumy z serii kart Topps. W kwietniu ukaże się "The Empire Strikes Back: The Original Topps Trading Card Series", który zawiera zbiór kart wydanych po premierze "Imperium kontratakuje". W 1980 roku po sukcesie pierwszego filmu i pięciu powiązanych z nim serii kart, Topps wydało trzy kolejne zestawy kart kolekcjonerskich dodawanych do gum. Teraz, po raz pierwszy wszystkie 352 karty i 88 nalepek zostało zeskanowanych i umieszczonych na stronach tejże publikacji. Dodatkowo zawierają karty ze zdjęciami promocyjnymi do V epizodu. Objętość tego tomu sięga 548 stron z ponad 500 ilustracjami w cenie 24.95 USD.
Na sierpień zapowiedziano trzeci album z serii - "Return of the Jedi: The Original Topps Trading Card Series". Jego wnętrze będzie zawierać przedruki dwóch setów powiązanych z filmem "Powrót Jedi", liczących 220 kart i 55 naklejek. Jego objętość liczy 528 stron, na których znajdziemy ponad 500 zdjęć za cenę 24.95 USD. Obie zapowiedziane książki zostaną wydane standardowo w twardej oprawie i obleczone będą woskową obwolutą. Dodatkowo we wnętrzu odnajdziemy przedruki kilku oryginalnych kart z tamtych lat.

Co do dalszych zapowiedzi od Abrams Books, to we wrześniu ma ukazać się pozycja dla miłośników twórczości Ralpha McQuarriego, ikonicznego artysty odpowiedzialnego za prace koncepcyjne do Oryginalnej trylogii. "Star Wars Art: Ralph McQuarrie" opracowana przez Brandona Alingera, Wade'a Lageose i Davida Mandela, to istna perełka kolekcjonerska, zawierająca 1500 kolorowych ilustracji na 768 stronach, które będą mieścić się w dwóch twardo-okładkowych tomach umieszczonych w pudełkowym etui. Za tą niebywałą publikację zapłacimy skromne 250 USD.
10 miesięcy po premierze filmu "Przebudzenie Mocy", w nasze ręce trafi album "The Making of Star Wars: The Force Awakens". Będzie to przewodnik ukazujący historię produkcji epizodu VII, zawierający do tego 500 ilustracji przedstawiających różne etapy prac na filmem. Za jego opracowanie odpowiadają J. W. Rinzler i Mark Cotta Vaz. Ta publikacja będzie liczyć 368 stron i zostanie wydana w twardej oprawie w cenie 50 USD.


KOMENTARZE (2)

Książki

P&O 166: Jak Mara Jade zdobyła miecz świetlny Luke’a Skywlkera?

2016-03-13 08:12:05Dziś kolejne stare pytanie o nieaktualny juz kanon. A prawie cała odpowiedź znajduje się w trylogii Thrawna Timothy’ego Zahna.

P: W Expanded Universe Mara Jade posługuje się mieczem świetlnym, który podarował jej Luke. I wiemy, że to ten sam miecz, który zgubił w „Imperium kontratakuje”. Jakim cudem go odzyskał i gdzie, bo przecież ten miecz i ręka Luke’a spadły w odmęty Bespinu.

O: Tu trzeba pamiętać o jednej rzeczy, że w przeciwieństwie do Luke’a, jego ręka wcale nie wypadła poza Miasto w Chmurach. Spadła przecież wraz z mieczem kilka minut wcześniej i utknęła w jakimś z innych szybów. Dopiero później została odzyskana przez grupę Ugnaughtów. Na rozkaz Imperatora, Vader odwiedził ich i odzyskał zarówno rękę jak i miecz, a następnie podarował swojemu mistrzowi jako trofeum. A ponieważ Palpatine miał mnóstwo rzeczy, które przechowywał po swoich podbojach (magazyny pełne skarbów czy technologii), przyjął i to. Jedno z takich repozytoriów było ukryte w Górze Tantiss na planecie Wayland. Tam właśnie Palpatine ukrył rękę Luke’a.

Kilka lat później, podczas gdy Wielki Admirał Thrawn odbił Światy Środka, szalony klon mistrza Jedi, Jorusa C’baotha uwolnił Luuke’a, bezmyślnego klona Luke’a Skywalkera wyhodowanego z materiału zebranego z tej ręki i uzbrojonego w jego błękitny miecz świetlny. Mara Jade zabiła klona, dzięki czemu wyleczyła się ze swojej długoletniej obsesji zabicia Skywalkera. Luke pozwolił jej zatrzymać miecz, który niegdyś należał do jego ojca.

K: Dziś pytanie raczej powinno brzmieć w jaki sposób Maz Kanata zdobyła ten miecz. Niestety na razie tej historii nie opowiedziano.
KOMENTARZE (5)

Książki

Zapowiedzi wydawnicze od Scholastic

2016-03-08 19:06:28 Internet

Kolejna porcja zapowiedzi wydawniczych na ten rok, tym razem przypatrujemy się ofercie Scholasticu.

Pierwsze zapowiedziane pozycje pojawią się w czerwcu, a będą to "LEGO Star Wars: Face-Off" i "LEGO Star Wars: Phonics Boxed Set". Pierwsza to książeczka autorstwa Arie Kaplan, ukazująca postacie z legowego uniwersum w starciach na statystyki, noszony sprzęt i broń. Będzie miała ona objętość 64 stron i cenę 8,99 USD. Druga pozycja to wydanie zbiorcze opracowane przez Quinlana B. Lee, zawierające 12 książeczek które przybliżą nam postacie z sagi, poprzez naukę dźwięków liter z alfabetu. Za tę publikacje zapłacimy 12,99 USD. W lipcu natomiast ukaże się kolejna pozycja z cyklu Jedi Academy, za którą tym razem odpowiadać będzie Jarrett Krosoczka. "Jedi Academy 4: A New Class" będzie ukazywać losy Victora Starspeedera, który rozpoczyna naukę w akademii Jedi. Publikacja będzie miała objętość 176 stron i wydana zostanie w twardej oprawie w cenie 12,99 USD. W sierpniu ukażą się trzy pozycje; "LEGO Star Wars Chapter Book #4" będzie kolejną ukazującą przygody bohaterów na 64 stronach i cenie 4,99 USD. "LEGO Star Wars: Activity Book with Minifigure #2" to interaktywna publikacja z zabawami dla dzieci, zawierająca dodatkowo figurkę LEGO. Za te 32 strony zapłacimy 8,99 USD. Trzecią sierpniową nowością będzie kolejna dziecięca adaptacja "Przebudzenie Mocy", w tym druga z cyklu LEGO Star Wars. "LEGO Star Wars: The Force Awakens Elizabeth Schaefer będzie miała objętość 24 stron i cenę 3,99 USD. Na wrzesień zapowiedziana jest jedna pozycja - "LEGO Star Wars: R2-D2 and C-3PO’s Guide to the Galaxy" to przewodnik po legowym uniwersum Star Wars opracowany przez Ace'a Landersa. Będzie on wydany w twardej oprawie, przy objętości 128 stron i cenie 12,99 USD.

Wszystkie prezentowane grafiki nie są okładkami finalnymi.


KOMENTARZE (18)

Książki

Słownik ilustrowany o którym nie wiedzieliście

2016-03-05 20:36:56 starwars.com

Na chwilę odetchnijmy od zalewu zapowiedzi jaką oferują nam wydawcy. W zamian opowiemy wam o książce, która nigdy nie trafiła do szerokiego obiegu, nie oznacza to jednak że nigdy nie ujrzymy jej na półkach księgarń.

Gdy w 2012 roku w kinach odbyła się premiera "Mrocznego widma" w technologii 3D, do sprzedaży trafił również nowy słownik ilustrowany oparty na filmie. Kilka miesięcy przed premierą kinową, wydawnictwo DK Publishing zaproponowała Jasonowi Fry’owi opracowanie tego słownika i poszerzenie go względem wydania z 1999 roku. Fani posiadający obie publikacje, mogę zauważyć co zostało dodane w porównaniu do opracowania Davida Westa Reynoldsa, autora pierwszego wydania. Premiera nowego ilustrowanego albumu odbyła się w styczniu 2012 roku, natomiast w Polsce książka została wydana przez Egmont Polska w lutym, tuż przed premierą kinową.

W planach Lucasfilmu było konwertowanie w trójwymiar i oddanie do dystrybucji również pozostałych epizodów. Idąc za ciosem, DK Publising ponownie zatrudniło Fry’a do opracowania kolejnego poszerzonego słownika, tym razem dotyczącego "Ataku klonów", opartego na wydaniu z 2002 roku. Książka została skończona, a data jej wydania została ustalona na czerwiec 2013 roku. Niestety, jak to bywa w biznesie, bywają inne priorytety. Przejęcie firmy Lucasfilm, w tym i marki Star Wars™ przez Walt Disney Company, zaniechało te plany, a powodem tego było skupienie całej uwagi na tworzeniu epizodu VII "Przebudzenie Mocy". Dalszymi implikacjami było zawieszenie wielu projektów, jak również wstrzymanie wydania nowego słownika. Tak więc, jak w przypadku filmu, tak i premierę książki odłożono.

Okładka wstępna #1

Okładka wstępna #2

Okładka wydania duńskiegoAutor, Jason Fry, nie mając wpływu na tą decyzję, skupił się na swoich następnych projektach. Jednak w czasie jednego ze spotkań z pracownikiem DK, Simonem Beecroftem, Jason wspomniał o swojej niewydanej książce, zauważając że posiada jedną z nielicznych kopii słownika, aczkolwiek tylko w wersji cyfrowej. Simon po krótkim zastanowieniu, oświadczył że prawdopodobnie ów słownik został gdzieś wydany w wersji drukowanej i prawdopodobnie tym miejscem jest Dania.
Fry zaczął szukać informacji w internecie na temat duńskiego przekładu, jednak niczego nie znalazł i się poddał. Zastanawiało go, jaki sens miało wydanie słownika w Danii, a nie wydanie na rynku amerykańskim. Pewnego dnia Jason otrzymał paczkę od brytyjskiego oddziału DK, zawierającą książki jego autorstwa, a którą nadał Simon Beecroft. Niemałe zdziwienie naszło Fry'a, gdy okazało się że w paczce odnalazł również "Klonernes Angreb: Den Ultimative Illustrerede Guide", duńskie wydanie słownika jego autorstwa, które zostało wydane przez oficynę Alvilda. Pracownik tego wydawcy, Jonas Holm Hansen, tak opisał powód jej wydrukowania: Kiedy plany wyemitowania epizodów w 3D uległy zmianie, rozważaliśmy niewydawanie drugiego słownika. Pamiętam jednak sytuację, gdy w czasie odwiedzin w miejskiej bibliotece, przeglądałem literaturę Star Wars i zauważyłem pierwsze wydanie albumu. Było ono brudne, brakowało mu stron i ledwo trzymało się w całości. To był ten moment kiedy podjąłem decyzje, że poszerzony słownik musi zostać wydany. I tak też zrobiliśmy.
Tak przedstawia się historia wydanego tylko w jednym państwie, uzupełnionego słownika ilustrowanego opartego na epizodzie II - "Ataku klonów". Bardzo możliwe, że gdy Disney przypomni sobie o epizodach w 3D, ujrzymy słownik również w polskim przekładzie i w polskich księgarniach.


KOMENTARZE (13)

Książki

Zapowiedzi wydawnicze od Studio Fun

2016-03-04 14:55:17 Internet

Studio Fun International to kolejne wydawnictwo, którego oferta skierowana jest dla dzieci, a pozycje na licencji Star Wars zaczęli wydawać dopiero od ubiegłego roku. W Polsce również ukazały się przekłady ich produktów, a były to "Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera", "Sabine - zapiski rebeliantki" i ostatnio "Fabryka droidów". Zobaczcie, co tym razem szykuje wydawca na ten rok.

Pierwsze zapowiedziane pozycje z oferty wydawnictwa, otrzymamy dopiero w lipcu. "Poe Dameron: A Pilot’s Logbook" Michaela Kogge'a to istna skarbnica wiedzy na temat najlepszego pilota Ruchu Oporu. W książce znajdziemy wiele faktów na temat kariery wojskowej Poe'a o Damerona oraz bitew w których brał udział. Publikacja będzie liczyć 96 stron i zostanie wydana w twardej oprawie w cenie 9,99 $. Drugą pozycją wydaną w lipcu, to "Star Wars: The Force Awakens: Mask Book", dająca możliwość wcielenia się w jedną z postaci z filmu, nakładając trójwymiarową maskę przedstawiającą Chewbaccę, Poe Damerona, szturmowca czy Kylo Rena. Za taką zabawę zapłacimy również 9,99 $.
Na następne publikacje niedługo poczekamy, gdyż już na sierpień zapowiedziano aż cztery nowe publikacje powiązane z "Przebudzeniem Mocy". "Aliens of the Galaxy" to przewodnik po obcych rasach w galaktyce Gwiezdnych wojen w którym również ujrzymy nowe rasy jakie pojawiły się w epizodzie VII. Dzięki niemu odkryjemy wiedzę na temat najdziwniejszych gatunkach obcych, począwszy od Jawów po Wookiech. Twardo-okładkowa książka będzie miała objętość 42 stron i cenę 11,99 amerykańskich dolarów. Natomiast "Ship Factory" to pozycja zawierająca materiały i instrukcje pozwalające zbudować statki Millennium Falcon, myśliwiec TIE oraz prom dowodzenia Kylo Rena, dodatkowo zawiera naklejki, zestaw oświetleniowy LED dla Sokoła oraz masę informacji na temat statków z filmów. 24 strony zostaną wydane w twardej oprawie w cenie $19,99. "The Chewbacca Story" Benjamina Harpera ma ukazywać najważniejsze momenty z historii włochatego przyjaciela Hana, od "Nowej nadziei" do "Przebudzenie Mocy". Atrakcją książki jest możliwość odsłuchania dźwięków wydawanych przez Wookieego, jakie mieliśmy okazje usłyszeć w filmach. Zostanie ona wydana w twardej oprawie i przy objętości 32 stron, w cenie $17,99. "Star Wars: The Force Awakens: Movie Theater Storybook & BB-8 Projector" to kolejna adaptacja dla dzieci opracowana przez Harpera z dodanym projektorem zdjęć w firmie droida BB-8. Dzięki temu pociechy będą mogły ujrzeć 24 zdjęcia z filmu wyświetlane przez projektor. Za tą atrakcje zapłacimy $24,99, przy twardo-okładkowym wydaniu i 40 stronach objętości.
Na jesieni możemy spodziewać się następnych publikacji od Studio Fun. Dostaniemy kolejne książki stylizowane na dzienniki, pierwsza będzie ponownie skupiać się na postaci Rey, druga natomiast to "Star Wars: Rogue One: Character Story #1", jedna z pierwszych pozycji ukazujących postacie z pierwszego spin-offu "Rogue One". Obie będą miały objętość 96 stron i cenę $9,99. Następna to 20 stronicowa interaktywna książka "Women of the Star Wars Galaxy", która ma przedstawiać najważniejsze kobiety uniwersum Star Wars m.in. Rey, księżniczkę Leię, Maz Kanatę, Padmé Amidalę i kapitan Phasmę. Te twardo-okładkowe wydanie kosztować będzie $14,99. Ostatnią tegoroczną pozycją od tego wydawcy, będzie "Star Wars: The Force Awakens: Box Set", będące wydaniem zbiorczym trzech wcześniej wydanych dzienników: "Rey’s Survival Guide", "Poe Dameron: A Pilot’s Logbook" i "Rey Story #2" w cenie $29,99.


KOMENTARZE (10)
Loading..