TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowości książkowe: Kwiecień 2016

2016-04-30 10:35:50 Internety

Kwiecień już na ukończeniu, tak więc pora na podsumowanie premier książkowych z tego miesiąca. Standardowo zaczynamy od nowości z rynków zagranicznych.

Początek rozpoczął się dość mocno, bo jednego dnia ukazały się aż cztery publikacje, trzy z nich zostały wydane przez spółkę Disney-Lucasfilm Press. "The Force Awakens Storybook" to ilustrowana opowieść streszczająca fabułę epizodu VII o objętości 128 stron i cenie 12,99 USD. Następna w kolejce jest 32-stronicowa "The Force Awakens: Read-Along Storybook and CD" z dołączoną płytą CD, za która zapłacimy 6,99 USD. Obie adaptacje napisała Elizabeth Schaefer, a ilustracje popełnił Brian Rood. Trzecią publikacją jest antologia "Tales From a Galaxy Far, Far Away: Aliens, Volume I" napisana przez Landry'ego Quinna Walkera. Jest zbiór opowiadań, które ukazały się w listopadzie ubiegłego roku w formie ebooków w rmach cyklu wydawniczego W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Za tą książkę zapłacimy 12,99 USD przy objętości 352 stron, na których ujrzymy ilustracje Tylera Scarleta. Tego samego dnia ukazał się nowy album od wydawcy Dorling Kindersley - "Character Encyclopedia: Updated and Expanded", który jest poszerzoną encyklopedią postaci zawierającą również bohaterów z "Przebudzenia Mocy". Za 224 stron zapłacimy 19,99 USD. Wszystkie wymienione pozycje, oprócz wydania z płytą CD, zostały wydane w twardej oprawie.
Brytyjski oddział Egmontu zaoferował nam dwie publikacje dla najmłodszych, "Bounty Hunt – Lift the Flaps" to interaktywna książka, pozwalająca nam zwiedzić lokacje znane z filmów dzięki trójwymiarowym ilustracjom autorstwa Roberta Balla. Liczy ona 16 stron w twardej oprawie i cenie 9.99 GBP. Kolejna pozycja to wydana już w Polsce "LEGO Star Wars: 500 Stickers", zawierająca 500 nalepek w stylizacji legowej na 64 stronach, za którą na wyspach zapłacimy 6.99 GBP.
W kwietniu pojawiła się jeszcze jedna adaptacja "Star Wars: The Force Awakens" od oficyny Golden Books, której autorem jest Christopher Nicholas, a ilustracje w środku i na okładce stworzył Caleb Meurer, a wspierał go Micky Rose. Za tą twardo-okładkową i 24 stronicową publikację zapłacimy 4,99 USD.
Wznowienia w miękkiej okładce doczekały się dwie książeczki od Amulet Books - "The Surprise Attack of Jabba the Puppett" i "Art2-D2’s Guide to Folding and Doodling" autorstwa Toma Anglebergera. Obie są pozycjami zawierającymi instrukcje składania papierowych figurek origami. W Polsce zostały wydane trzy publikacje z tej serii przez wydawcę Media Rodzina.
Na koniec otrzymaliśmy album "The Empire Strikes Back: The Original Topps Trading Card Series" wydany przez Abrams Books, zawierający ilustracje kart Topps, jakie były dostępne w sprzedaży w okresie promocji epizodu V - "Imperium kontratakuje". Za opracowanie tego albumu odpowiada Gary Gerani, a za twardo-okładkowe wydanie zapłacimy 24,95 USD przy liczbie 528 stron.Na półkach większości polskich księgarń można już odnaleźć "Nowy świt" J.J. Millera, a w empikach pojawił się nowy legowy album "LEGO Star Wars: 100 scen" od wydawnictwa Ameet. Jak już jesteśmy przy tym wydawcy, to w kwietniu ukazały się też trzy pomniejsze publikacje. "LEGO Star Wars: Dzielny R2-D2" to kolejna twardo-okładkowa książeczka skupiająca się tym razem na zabawnych losach droida R2-D2, które zostały napisane przez Ace'a Landersa. Tekst tłumaczył Paweł Grzegorczyk, liczy ona 64 strony objętości i kosztuje 27,99 PLN (cena zależna od księgarni). "LEGO Star Wars: Wybierz stronę mocy" to kolorowanka z łamigłówkami dla dzieci o objętości 96 stron i cenie 15,99 PLN. Dodatkowo ukazała się dzienniczek do notatek - "Dziennik kontratakuje" z serii Akademia Jedi i rysunkami Jeffreya Browna. Zapłacimy za niego 18,99 PLN.


KOMENTARZE (7)

Książki

"The Making of The Force Awakens" anulowane

2016-04-29 15:55:27 twitter.com

Smutna wiadomość dla fanów czekających na album "The Making of Star Wars: The Force Awakens", który miał się ukazać w październiku tego roku. Autor tejże publikacji, J. W. Rinzler, ogłosił za pośrednictwem serwisu Twitter, że książka została anulowana, a on sam już nie pracuje dla Lucasfilmu. Kilka dni wcześniej przewodnik zniknął z oferty wydawnictwa Abrams Books, wydawcy albumu, co zaniepokoiło dociekliwych fanów. Nieznane są powodu anulacji tejże pozycji, a sam Rinzler odsyła do rzeczników prasowych Lucasfilmu i wydawnictwa.
Czy doczekamy się przewodnika po produkcji "Przebudzenia Mocy"?, nie wiadomo, ale nacisk społeczności fanów na organy decyzyjne, możliwie wyjawią nam w przyszłości, co było powodem anulacji.


KOMENTARZE (12)

Książki

Rey nauczy nas jak przetrwać na Jakku

2016-04-29 13:54:56 Ameet.pl

Świeża nowina pochodząca z oferty polskiego oddziału wydawnictwa Ameet. Nakładem tego wydawcy ukażę się książka "Sztuka przetrwania według Rey", napisana przez Jasona Fry'a. Jest to poradnik in-universe, będący osobistymi zapiskami Rey o codziennym życiu na Jakku i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Pierwotnie publikacja ukazała się za granicą w grudniu 2015 roku, jako jeden z produktów wspierających promocje "Przebudzenia Mocy". Ilustracje w książce stworzył Andrew Barthelmes, a na okładce wykonał ją Brian Rood. Jest to publikacja podobna do "Dziennika rebelianta autorstwa Ezry Bridgera" i "Sabine - zapiski rebeliantki", które trafiły do sprzedaży w Polsce w 2015 roku. Publikacja zostanie wydana w miękkiej oprawie i będzie liczyć 96 stron, których tekst przetłumaczył Jacek Andrzejczak. Poradnik ukażę się w maju, a cena będzie podobna do wartości poprzednich pozycji z tego cyklu.

Notka reklamowa:

Książka-przewodnik oparta na filmowym hicie ostatnich miesięcy –„Star Wars™ Przebudzenie Mocy”. Dzięki niej dowiesz się, jak przetrwać na pustynnej planecie Jakku oraz w jaki sposób bohaterka filmu została wciągnięta w wir działań Ruchu Oporu.

Wspaniałe ilustracje, atrakcyjna forma i niesamowita przygoda!

Mam na imię Rey. Dziesięć lat temu Imperium starło się z Nową Republiką w bitwie o Jakku. A teraz jest tutaj tylko niegościnna pustynia z Cmentarzyskiem Statków. Ja, żeby przetrwać, zarabiam na życie, zbierając złom i sprzęt z wraków. Niestety, zupełnie nie wiem, jak się tu znalazłam i dlaczego…


(podgląd z wydania anglojęzycznego)

KOMENTARZE (19)

Książki

"Scorched" wprowadzi nas do nadchodzącej powieści Gray

2016-04-26 07:45:20 delreystarwars.tumblr.com

Maj tuż tuż, a rozpocznie się on premierą powieści "Bloodline", napisaną przez Claudię Gray. Jednak zanim zabierzemy się za samą książkę, powinniśmy pierwsze przeczytać opowiadanie "Scorched", jakie ukaże się w najnowszym numerze oficjalnego magazynu Star Wars Insider. Autorką tego utworu jest Delilah S. Dawson, która wcześniej napisała inne opowiadanie - "The Perfect Weapon", wydane w formie ebooka w listopadzie ubiegłego roku, wprowadzającego do fabuły "Przebudzenia Mocy" w ramach cyklu wydawniczego W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.
Bohaterką "Scorched" jest Greer Sonnel, pilotka przygotowująca się wyścigu The Gauntlet, niezwykle niebezpiecznej i trudnej rywalizacji kosmicznych myśliwców. Kobieta będzie sojuszniczką Lei Organy w "Bloodline", a sama historia da nam lepszy wgląd w charakter nowej postaci. W czasie wyścigu Sonnel korzystać będzie z purpurowego A-wiga o nazwie Ossifrage, a sama fabuła opowiadania rozgrywa się przed wydarzeniami z nadchodzącej powieści.

165 numer Insidera pojawi się jutro w amerykańskich i brytyjskich salonach prasowych. Ilustracje do opowiadania wykonał Joe Corroney.


KOMENTARZE (10)

Książki

Kontynuacja serii "Adventures in Wild Space"

2016-04-23 03:06:25 jedi-bibliothek.de

W lutym miała swoją premierę seria młodzieżowa "Adventures in Wild Space", opowiadająca o losach rodzeństwa Milo i Liny Grafów, których rodzice zostali pojmani przez Imperium. Wydarzenie to stało się początkiem serii niezwykłych przygód brata i siostry, którzy starają się odnaleźć swoich rodzicieli i poszukać nadziei na lepszą przyszłość. Na koniec czerwca zaplanowano premierę dwóch kolejnych tomów cyklu, kontynuujące życiowe perturbacje obu nastolatków.
W "Adventures in Wild Space 3: The Steal" rodzeństwo trafia na planetę Lothal, skąd pochodzi tajemnicza transmisja wzywająca do pomocy w walce z Imperium. Na dodatek ścigać ich będzie łowca nagród, oraz popadną w tarapaty z lokalnym władcą podziemi. Czy pomimo tych przeszkód uda im się dokonać śmiałego skoku? W "Adventures in Wild Space 4: The Dark" oboje mają pecha trafić na statek, który ledwo unika katastrofy. Uwiezieni w jego wnętrzu, muszą stawić czoła niebezpiecznemu przestępcy, i na przekór całej sytuacji, Imperium jeszcze pochwyciło się trop.

Książki ukażą się 30 czerwca nakładem wydawnictwa Egmont Books, ilustracje na okładkach wykonał David Buisán. Tom 5 i 6 wstępnie zapowiedziano na początek roku 2017.

"Adventures in Wild Space 3: The Steal"

Autor: Cavan Scott
Ilość stron: 160
Cena: 6.99 GBP

"Adventures in Wild Space 4: The Dark"

Autor: Tom Huddleston
Ilość stron: 160
Cena: 6.99 GBP

KOMENTARZE (1)

Książki

Nowy album "LEGO Star Wars"

2016-04-20 17:27:27 Ameet.pl

W 2014 roku miał swoją premierę album "Star Wars: 100 scen", który ukazał się w krajach anglosaskich nakładem wydawnictwa Dorling Kidersley. Polska premiera odbyła się w październiku ubiegłego roku, a wydawcą była oficyna Ameet. Pomysł okazania najistotniejszych scen sagi Star Wars, okazał się na tyle trafiony i opłacalny, że postanowiono wydać kolejną książkę w podobnej tematyce, jednak tym razem opartą na scenkach wykonanych z klocków LEGO. Inscenizacje zawarte w środku obejmują epizody I-VI.
Rok po zagranicznej premierze albumu "LEGO Star Wars: 100 scen", książka trafiła na półki polskich księgarń. Na tą chwilę można ją zakupić tylko w salonach Empik w cenie 79,99 PLN. Publikacja liczy 216 stron i została wydana w twardej oprawie, a za przekład na język ojczysty odpowiada Anna Hikiert-Bereza.

Notka reklamowa:

Przeżyjcie Gwiezdne wojny jak nigdy przedtem – w 100 klasycznych scenach pokazanych za pomocą klocków LEGO®.

Od Mrocznego widma do Powrotu Jedi – są tu wszystkie kultowe momenty filmów oraz wszyscy Wasi ulubieni bohaterowie jako minifigurki.

Dzięki fascynującym ciekawostkom ze świata LEGO® oraz wyjątkowemu komentarzowi samego C-3PO galaktyka Gwiezdnych wojen zyskuje zupełnie nowy wymiar!


(podgląd z wydania anglojęzycznego)

KOMENTARZE (4)

Książki

"Rebels: Deadly Battles" i "Rebels: Darth Vader, Rebel Hunter!"

2016-04-18 15:15:07 dk.com

Od zakończenia drugiego sezonu "Rebeliantów" minęło już trochę czasu, jednak wydawnictwa nie zaprzestają w wydawaniu publikacji opartych na tejże produkcji. O zapowiedziach brytyjskiej oficyny Dorling Kidersley informowaliśmy już w lutym, teraz dajemy wam możliwość przyjrzenia się bliżej dwóm lipcowym premierom, których zawartość oparta jest na materiałach pochodzących z drugiego sezonu.

"Rebels: Darth Vader, Rebel Hunter!" to książeczka autorstwa Lauren Nesworthy, skupijąca się na postaci Dartha Vadera jako łowcy rebeliantów z Lothala. Publikacja zostanie wydana w miękkiej i twardej oprawie w cenie odpowiednio 3.99 USD za miękką i 14.99 USD za twarda oprawę. Jest to też jedna z pierwszych pozycji ze zmienioną szatą graficzną serii DK Readers.
"Rebels: Deadly Battles" to kolejny produkt z cyklu Ultimate Sticker Collection, zawierający ponad 1000 naklejek, którymi możemy uzupełnić 96-stronicowy album. Publikacja najpierw ukaże się na wyspach brytyjskich w cenie 7.99 GBP.


KOMENTARZE (6)

Książki

Zapowiedź polskiego wydania adaptacji "Przebudzenia Mocy"

2016-04-16 07:53:44 empik.com

Wczoraj informowaliśmy was o zapowiedzi młodzieżowej adaptacji epizodu VII, która ukaże się w maju nakładem wydawcy Egmont Polska. Dziś w ofercie sklepu internetowego empik.com, pojawiła się możliwość składania zamówień na powieściową adaptację filmu "Przebudzenie Mocy" autorstwa Alan Dean'a Fostera, która ukaże się drukiem od wydawnictwa Uroboros. Za przekład na język polski odpowiada Anna Hikiert-Bereza, książka zostanie wydana w miękkiej okładce ze skrzydełkami w cenie 34,99 PLN. Przedsprzedaż rozpocznie się 18 maja, tego samego dnia co premiera adaptacji młodzieżowej.

Oficjalna adaptacja książkowa najnowszego filmu z serii "Star Wars".

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Nowy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez republikę ruchem oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi, co może, by odnaleźć swego brata Luke’a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w Galaktyce. Leia wysyła swojego najlepszego pilota z tajną misją na Jakku, gdzie jej dawny sprzymierzeniec znalazł wskazówkę co do miejsca pobytu Luke’a…

W środku wkładka ze zdjęciami z filmu!Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (16)

Książki

Egmontowskie zapowiedzi

2016-04-15 08:07:11 gildia.pl

Jeżeli wyczekujecie nowych publikacji od wydawnictwa Egmont, to możecie powoli zaczynać zacierać ręce. Polski oddział zapowiedział wydanie czterech książek, których premiera odbędzie się w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Dwie pierwsze ukazały się już za granicą, jest to młodzieżowa adaptacja epizodu VII oraz nowela ukazująca fabułę filmu z perspektywy Rey. Pozostałe dwie książki zawierają kartonowe modele maszyny kroczącej AT-AT i Sokoła Millenium wraz z dodanymi książeczkami.

"Historia Rey" (27 kwietnia)

Rey nigdy nie sądziła, że opuści kiedyś pustynną planetę Jakku, ale spotkanie z małym droidem skrywającym wielką tajemnicę wywraca jej życie do góry nogami. Czy jej się to podoba, czy nie, Rey zostanie wplątana w coś znacznie ważniejszego od niej samej: galaktyczną wojnę między nikczemnym Najwyższym Porządkiem a nowo powstałym Ruchem Oporu.
Ale w Rey budzi się coś, co może odmienić losy galaktyki…

(autor: Elizabeth Schaefer, liczba stron: 128, okładka: twarda, cena 29,99 PLN)"Star Wars: Przebudzenie Mocy" (18 maja)

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Najwyższy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez Republikę Ruchem Oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi co może, by odnaleźć swego brata Luke’a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w galaktyce.
(autor: Michael Kogge, liczba stron: 192, okładka: twarda, cena 29,99 PLN)"Star Wars: Statek przemytnika" (23 maja)

Dawno, dawno temu odległą galaktykę przemierzał statek, który nie miał sobie równych…
Dołącz do Hana i Chewbacki na pokładzie najszybszej sterty złomu w galaktyce! Rozwiąż zadania, przeżyj na nowo niezwykłe przygody, zbuduj własny przemytniczy statek i zostań pilotem Sokoła Millenium! Pozycja obowiązkowa dla każdego fana galaktycznych konstrukcji.

(autor: Katrina Pallant, liczba stron: 50, okładka: twarda, cena 34,99 PLN)"Star Wars: Stacje bojowe" (23 maja)

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce Imperium stworzyło potężną maszynę bojową…
Dołącz do rebeliantów w ich walce przeciwko Imperium! Rozwiąż zadania, przeżyj na nowo niezwykłe przygody, prześledź przebieg największych bitew i zbuduj własną maszynę kroczącą AT-AT!

(autor: Craig Jelley, liczba stron: 50, okładka: twarda, cena 34,99 PLN)


KOMENTARZE (19)

Książki

Fragment Aftermath: Life Debt

2016-04-14 13:54:18 Entertainment Weekly

Polska premiera Star Wars Aftermath/Koniec i początek już dawno za nami, a tymczasem świat szykuje się na drugi tom trylogii pióra Chucka Wendiga. Powieść rozgrywająca się po Powrocie Jedi została przyjęta dość chłodno, w dużym stopniu zawinił tutaj dość dziwny styl jaki przyjął przy pisaniu jej autor. Mimo wszystko jest to pierwsza seria nowego kanonu dziejąca się w tym okresie i przeciera szlaki dla wielu wydarzeń.

Nadchodząca powieść o tytule Life Debt pokaże historię misji na którą zostają wysłani przez Księżniczkę Leię bohaterowie serii (Norra i jej syn Temmin, którego widzieliśmy w Przebudzeniu Mocy, łowczyni nagród Jas Emari oraz Sinjir Rath Velus, nawrócony imperialny oficer). Co jednak wyniknie, kiedy ich drogę przetnie Han Solo, który wraz z Chewbacca wyruszył na samowolną misję wyzwolenia Kashyyyk. Zagraniczna premiera zapowiedziana jest na 19 lipca) Próbka, niestety w języku angielskim (pełen ustęp będzie można znaleźć w Bloodline, Claudii Gray już 3 maja) znajdziecie na stronie Entertainment Weekly.
KOMENTARZE (41)

Książki

Ogólnopolska premiera "Nowego świtu"

2016-04-13 07:55:03 Uroboros

Dziś w księgarniach w całym kraju do sprzedaży trafiła powieść Johna Jacksona Millera - "Nowy świt", która od trzech tygodni była dostępna w przedsprzedaży w salonach empik. Wydawnictwo Uroboros wydało książkę w objętości 416 stron, w miękkiej oprawie ze skrzydełkami i przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Cena za publikacje wynosi 34.99 PLN, jednak bez problemu można ją zakupić w cenie niższej od okładkowej.
Dla tych co wolą korzystać z czytników i wydań elektronicznych, informujemy że od 30 marca powieść dostępna jest również w ofercie sklepu Virtualo, gdzie można zakupić ebooka w formacie EPUB i MOBI za 27,99 PLN.„Wojna dobiegła końca. Separatyści zostali zgładzeni, a bunt Jedi – stłumiony. Stoimy u progu nowego początku”. – Imperator Palpatine

Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki. Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planeta Gorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Książki

Czego się dowiedzieliśmy o Finnie, Rey i Poe

2016-04-10 13:59:13 starwars.com

W dniu gdy "Przebudzenie Mocy" wchodziło do kin, w zagranicznych księgarniach pojawiły się również książki wspierające promocje filmu. Wśród nich była powieść "Before the Awakening" napisana przez Grega Ruckę, która przedstawiała losy głównych bohaterów filmu przed wydarzeniami z epizodu VII.
Gdy Rey, Poe i Finn połączyli siły w walce przeciwko Najwyższemu Porządkowi, nie wiedzieliśmy wiele na temat ich wcześniejszego życia. Antologia Grega Rucki pozwoliła odkryć nam kilka faktów z ich życiowych perypetii. Wiedzieliście na przykład że:

- FN-2187 był wzorowym szturmowcem, chwalonym nawet przez samą kapitan Phasmę. Miał najwyższe noty jako kadet i był dobrym przykładem dla innych szturmowców.

- Pomimo posiadania idealnych cech żołnierza, w oczach dowódców posiadał jedną wadę. Był miły. Troszczył się o kolegów z zespołu, co nie było do zaakceptowania. Jego współczucie mogliśmy później zobaczyć w filmie (szczególnie gdy zabija byłych kolegów w hangarze ;) - dopis red.).

- Był jedynym szturmowcem z drużyny który nie posiadał ksywki.

- Gdy Finn i jego kamraci mieli wolny czas, czytali literaturę lub oglądali zapisy wideo zaakceptowane przez cenzurę Najwyższego Porządku.

- Teedo jest zarówno imieniem postaci, jak i nazwą rasy obcych z Jakku. Teedoci wierzyli w bóstwo o nazwie R’iia, który nie był przyjaznym bogiem.

- Rey nie miała zapasów jedzenia i wody, jednak trzymała rezerwy ukryte w jej domu we wraku AT-AT-a. Była ciągle głodna. Kiedy przez trzy dni szalała burza piaskowa i nie mogła pracować, jedzenia zabrakło jej już drugiego dnia nawałnicy.

- Zbudowała jednostkę komputerową z części znalezionych we wrakach. Użyła w nim dysku z wgranym symulatorem lotów, którego używała w wolnym czasie, dzięki czemu zdobyła doświadczenie w nawigowaniu różnymi statkami.

- Przemoc była nieodłącznym elementem życia na Jakku. Stoczyła tyle bójek, że nawet nie pamiętała ich liczby.

- Pierwszym myśliwcem Poe'go był RZ-1 A-wing - statek jego matki (Shara Bey z komiksu "Rozbite Imperium").

- Poe rozmawiał z swoimi przełożonymi na temat swoich obaw względem Najwyższego Porządku. Odszedł z floty Nowej Republiki, gdy zlekceważono zagrożenie ze strony rosnącej w siłę organizacji Snoke'a. Nie wykonywał rozkazów, które były sprzeczne z jego systemem wartości.

- Należał do generacji "dzieci zwycięstwa", było to pokolenie, które przyszło na świat po bitwie o Endor i śmierci Imperatora.

- Generał Leia Organa ściągnęła Damerona do Ruchu Oporu.


Osoby zachęcone do przeczytania powieści, mogą ją zakupić na Amazonie w wersji drukowanej i elektronicznej. Ilustracje na okładce i wewnątrz książki dokonał Phil Noto.
KOMENTARZE (16)

Książki

Zapowiedzi wydawnicze od Insight Editions i Silver Dolphin Books

2016-04-09 08:22:02 jedi-bibliothek.de

Dziś prezentujemy wam ostatnie w tym w sezonie, zapowiedzi publikacji pochodzące z ofert zagranicznych wydawnictw (odgłosy zawodu... lub ulgi ;)). W tym roku ukażą się jeszcze twory od wydawców Insight Editions i Silver Dolphin Books, w których ofertach pojawią się produkty interaktywne, a konkretnie dotyczące budowania modeli.

Pierwsze pozycje od Insight Editions pojawia się już w czerwcu, a będą to "IncrediBuilds: R2-D2" i "IncrediBuilds: TIE Fighter". Są to zestawy zawierające książeczkę z ciekawostkami na temat obiektu konstrukcji i instrukcjami budowy wraz z laserowo wycinanymi częściami, z których zbudujemy drewniane modele myśliwca TIE lub droida R2-D2. W broszurach znajdziemy też informacje i rady odnośnie pomalowania miniatur. Dodatkowo do modelu TIE dodany jest przewodnik "Inside the Empire’s Winged Menace", a do modelu astromecha "An Inside Look At The Ultimate Astromech Droid".
Do października poczekamy na kolejne dwa zestawy z tego cyklu, "IncrediBuilds: X-Wing" będzie zawierać części modelu myśliwca X-wing oraz dodatkowo przewodnik "Inside the Galaxy’s Most Versatile Starfighter", drugi to "IncrediBuilds: Millennium Falcon" dzięki któremu stworzymy model frachtowca Millennium Falcon oraz książkę "Inside the Fastest Hunk of Junk in the Galaxy".
Treść wszystkich wymienionych publikacji opracuje Michael Kogge, a cena za każdy zestaw wyniesie 19,99 USD. Publikacje będą również dostępne w wersji uboższej, bez dołączonego przewodnika w cenie 16,99 USD.
Innym wydawnictwem wydającym publikacje konstrukcyjne jest Silver Dolphin Books, który na listopad zapowiedział trzy zestawy. Pierwszy to "Star Wars Builders: Starfighters" opracowywany przez Adama Braya, który będzie zawierał elementy umożliwiające budowę kosmicznych myśliwców. Drugi zestaw to "Star Wars Builders: Droids" Cole'a Hortona, dzięki któremu skonstruujemy z trójwymiarowych puzzli droidy znane z filmów. Ostatni produkt to "Star Wars Builders: Millennium Falcon", którego autorem jest Benjamin Harper, a elementy zawarte w zestawie pozwolą nam na stworzenie najszybszego złomu w galaktyce, frachtowca Millennium Falcon. Do każdego zestawu dołączona jest 64-stronicowa książeczka, z której dowiemy się szczegółów na temat konstruowanych modeli. Za te publikacje zapłacimy 24,99 USD od sztuki.

KOMENTARZE (2)

Książki

Bliższe spojrzenie na "Star Wars Propaganda"

2016-04-06 18:34:39 edelweiss.abovethetreeline.com

Parę tygodni temu prezentowaliśmy wam zapowiedzi wydawnictwa becker&meyer!, wśród których był album "Star Wars Propaganda: A History of Persuasive Art in the Galaxy". Dziś możecie przeczytać szerszy opis tejże publikacji i zobaczyć kilka przykładowych ilustracji z wnętrza, co być może zachęci was do nabycia książki.

Autorytet jaki tworzy marka Star Wars, pogłębia i poszerza uznanie dla uniwersum Gwiezdnych wojen w kreowaniu wizualnych prac - stworzonych wyłącznie dla tej zajmującej publikacji - która analizuje perswazyjne komunikaty używane do zastraszania i inspirowania obywateli galaktyki, dawno, dawno temu...

Gwiezdny Niszczyciel orbitujący nad planetą, symbolizuję imperialną dominacje.
Rebeliancki X-wing dostarczający wiadomość o buncie i nadziei.
Szereg uzbrojonych i bezimiennych szturmowców, ukazujących jedność.

To wszystko jest przykładem propagandy stosowanej przez Imperium do prezentacji siły i utrzymania lęku, a przez Sojusz Rebeliantów do zainspirowania nadziei i zdobycia poparcie w walce. Star Wars Propaganda zabierze fanów w epicką lekcje historii, jak nigdy przedtem, ukazując konflikt między tymi dwoma stronami, w sposób jaki wcześniej go nie widzieli.

Star Wars Propaganda zawiera pięćdziesiąt niesamowitych dzieł, obejmujących czasowo wszystkie epizody sagi, w tym z ostatniego filmu "Przebudzenie Mocy". Każda strona przedstawia kombinacje oryginalnej grafiki i krótkiego opisu jego powstania i przeznaczenia, oraz artysty (in-universe), który stworzył go dobrowolnie lub pod przymusem.

Książka zostanie wydana w pięknej zaprojektowanej oprawie i etui, napisana przez wieloletniego eksperta uniwersum Star Wars. W środku zawarte będzie dziesięć reprodukcji prac, które z pewnością zainteresują fanów kolekcjonerów i miłośników artystycznej perswazji.
Za opracowanie albumu odpowiada Pablo Hidalgo, a książka zostanie wydana w twardej oprawie w cenie 40 USD przy objętości 112 stron. Premiera odbędzie się 25 października tego roku.
KOMENTARZE (9)

Książki

Druga odsłona brazylijskich okładek

2016-04-02 16:29:10 Editora Aleph

Na początku roku pokazywaliśmy wam okładki od brazylijskiego wydawnictwa Aleph, które zachwyciły nas swoim rozmachem i unikatowością na rynku produktów z logiem Star Wars. Wydawca za wielkiej wody obrał swoisty kurs, zamawiając własne okładki do drukowanych przez siebie powieści. Począwszy od stycznia ukazały się kolejne książki i zapowiedzi, również okraszone oryginalnymi ilustracjami. Wśród nich można znaleźć ponownie pracę Marca Simonettiego, który wcześniej stworzył okładki do Trylogii Thrawna, a tym razem jego dzieło zdobi box wydania zbiorczego tejże trylogii.
Za następne grafiki odpowiada Two Dots Studio, które wcześniej stworzyło okładki m.in. takich publikacji jak "A New Dawn" czy "Crucible". A w tym przypadku stworzyło ilustracje na potrzeby powieści "Darth Plagueis" i "Heir to the Jedi".


KOMENTARZE (18)

Książki

Zapowiedziano powieść młodzieżową o Ahsoce

2016-04-01 09:59:57 nerdist.comNiemała wieść dla fanów postaci togrutańskiej Jedi Ahsoki Tano. Wczoraj zapowiedziano powieść, która poświęcona będzie losom bohaterki dwóch seriali, "Wojen klonów" i "Rebeliantów". Fabuła opowieści ma skupiać się na na losach byłej padawanki, od momentu jej odejścia z zakonu Jedi, aż do czasów wcielenia się w postać Fulcruma.
Książka zostanie wydana drukiem przez wydawnictwo Disney-Lucasfilm Press, a jej autorką została E.K. Johnston. Okładkę przygotuje stary znajomy z ekipy twórców obu seriali, Dave Filoni. Premiera powieści odbędzie się 11 października, tuż przed premierą trzeciego sezonu "Rebeliantów".
Więcej informacji możemy się spodziewać w czasie trwania jednego z większych konwentów, jakie odbędą się niedługo w Stanach.

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)
Loading..