TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiery książkowe: Lipiec 2016

2016-07-31 09:55:14 Internety

Lato mija spokojnie na rynku wydawniczym, chwilowy zastój widać szczególnie po nowościach w Polsce, a raczej ich braku. Natomiast za granicą ten sam śmie..., ekhm, wartościowy produkt wyczekiwany przez fanów czytelników ;).

Z lipcowych premier pojawiły się "Rebels: Deadly Battles: Ultimate Sticker Collection", czyli kolejny album naklejkowy skupiony wokół ostatniego sezonu "Rebeliantów". Jego przykładowe strony mogliście ujrzeć tutaj. Cena za niego wynosi 12,99 USD. Drugą publikacją od wydawcy Dorling Kindersley jest książeczka "Rebels: Darth Vader, Rebel Hunter!" z cyklu wydawniczego DK Readers. Autorem tajże pozycji jest Lauren Nesworthy, a cena wynosi 3,99 USD.
Wydawca Studio Fun dało nam w tym miesiącu publikacje "The Force Awakens: Mask Book", która pozwala stworzenia sobie gotowych masek postaci z "Przebudzenia Mocy". Cena za tą publikację wynosi 9,99 USD.
Golden Books wypuściło natomiast kolejne dwie książeczki ze swojego cyklu Little Golden Books, są to "I Am a Princess" i "I Am a Sith", które dostępne są w cenie 4,99 USD przy objętości 24 stron i twardej oprawie. Jednocześnie pojawiło się wydanie zbiorcze "Little Golden Book Collection", zawierające siedem publikacji odpowiadających dziecięcym adaptacjom. Cena zestawu wynosi 12,99 USD.
W tym miesiącu wraca seria dla dzieci Akademia Jedi, a jej czwarty tom "Jedi Academy 4: A New Class" został stworzony przez Jarretta J. Krosoczke, który jest też ilustratorem książki. Fabuła powieści będzie skupiać się na przygodach Victora i Christiny Starspeeder. Publikacja ukaże się w twardej oprawie w cenie 12,99 USD i objętości 176 stron w nakładzie od Scholasticu.
Brytyjski Egmont wydał natomiast kolejną kolorowankę "Colouring by Numbers" w cenie 10.99 GBP.Oczywiście w Polsce odbyła się tylko jedna premiera, w przedsprzedaży ukazała się powieść "Dziedzic Jedi", o której wspominaliśmy osobno tutaj.
KOMENTARZE (16)

Książki

Jak powstawała okładka "Thrawna"

2016-07-30 15:56:39 behance.net

Na imprezie Celebration ogłoszono zapowiedź powieści "Thrawn", autorstwa Timothego Zahna, której premiera odbędzie się w kwietniu 2017 roku w nakładzie wydawnictwa Del Rey. Ujrzeliśmy wówczas też okładkę, którą stworzyło francuskie studio Two Dots. O pracach artystów pracujących w tej firmie, informowaliśmy (tu i tutaj) przy okazji prezentacji okładek jakie stworzyli dla brazylijskiego wydawcy Aleph. Odpowiadają oni za oprawy do powieści "Crucible", "Nowy świt", "Dziedzic Jedi" i "Darth Plagueis". Ilustracje okładki jaką ujrzeliśmy na Celebration, nie była jedynym wariantem branym pod uwagę. Poniżej możecie zobaczyć wczesne projekty, jak i pełną grafikę jako została wykorzystana w wersji finalnej.Ci, którzy są zainteresowani pracami tego studia, polecam odwiedzić tą stronę.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (20)

Książki

Celebration Europe 2016: Panel książkowy

2016-07-29 19:19:55 starwars.com

Trochę spóźniony news, bo minęły już dwa tygodnie od Celebration, ale już nadrabiamy. Na konwencie w czasie panelu wydawniczego ukazało się kilka istotnych wiadomości odnośnie najbliższych premier. Na scenie obecni byli: dyrektor wydawniczy Lucasfilm Michael Siglain, Jason Fry, Tom Huddleston i Cavan Scott (Adventures in Wild Space), Matt Martin (Lucasfilm Storygroup), Jonathan Wilkins (Star Wars Insider), Emil Fortune (Egmont Books) i Simon Beecroft (DK Publishing).

Najciekawsze informacje otrzymaliśmy na temat literatury skupiającej się wokół nadchodzącego filmu "Łotr 1". Ujawniono autora powieści "Catalyst", a okazał się nim James Luceno, który wraca po "Tarkinie" w ten sam okres historyczny. Ukazano też okładki do publikacji wspierających kampanię marketingową filmu. Poza wspominaną "Catalyst", ujawniono oprawy słownika obrazkowego "Ultimate Visual Guide", albumu naklejkowego "Ultimate Sticker Encyclopedia" oraz dwóch innych publikacji. Pod koniec imprezy wyjawiono również autora powieściowej adaptacji spin-offa, którym został Alexander Freed, twórcy odpowiedzialnego za powieść "Battlefront: Kompania Zmierzch".Reszta panelu była w większości potwierdzeniem już wcześniej zapowiedzianych publikacji, ujawniono kilkanaście ilustracji z "Galactic Atlas" autorstwa Tima McDonagha od Egmont Books (o którym napiszemy osobno). Współautor serii "Adventures in Wild Space" Tom Huddleston, oznajmił, że cykl doczeka się kolejnych części w 2017 roku. Nadal będzie niestety kontynuowana tendencja wydawnicza skierowana na najmłodszych czytelników, co zapewne zawiedzie wielu polskich fanów. Kierując się dalej tą nowiną, zapowiedziano książkę Jasona Fry'a "Luke and Lost Jedi Temple" od Disney-Lucasfilm Press, która jest dziecięcą adaptacją powieści młodzieżowej "Miecz Jedi: Przygody Luke'a Skywalkera". Następne z tej serii maja skupiać się na postaciach Lei i Poe. Pokazano okładki już znanych nam książek od DK: "Complete Locations", "Year by Year","Rebels: Darth Vader, Rebel Hunter!" i "Star Wars Vile Villains".
Ujawniono też, że w 168 numerze Insidera pojawi się opowiadanie "Blade Squadron: Kuat" autorstwa Marka i David Williamsa, do którego ilustracje wykona Chris Trevas. W numerze 169 natomiast ukaże się opowiadanie "Turning Point" pióra Jasona Hugha. Numer 170, który wyjdzie w okolicach świąt Bożego Narodzenia, pojawi się opowiadanie "Voices of the Empire" autorstwa Jasona Chana, który będzie powiązany z "Łotrem 1". Na początku roku w wydaniu 171 opublikowana zostanie kontynuacja "Blade Squadron: Jakku", tych samych autorów co poprzednio. Opowiadanie to będzie prequelem do powieści "Aftermath: Empire’s End". Z nowości zapowiedziano dwie pozycje z cyklu Backstories: "Backstories: Darth Vader – Sith Lord" autorstwa Jasona Fry'a i "Backstories: Princess Leia – Royal Rebel". Okładki do nich wykona Phil Noto, a ukażą się na jesieni w nakładzie wydawcy Scholastic. W czasie panelu zaprezentowano tez kilka stron z nachodzącej kolekcjonerskiej edycji "Star Wars Art: Ralph McQuarrie" od Abrams Books.


KOMENTARZE (4)

Książki

"Dziedzic Jedi" już w przedsprzedaży

2016-07-20 18:09:20 empik.com

Od dziś oficjalnie do przedsprzedaży trafiła powieść "Dziedzic Jedi" autorstwa Kevina Hearne'a. Książkę wydaną przez wydawnictwo Uroboros, można zakupić w salonach Empik oraz na empik.com w cenie 34,99 PLN w miękkiej oprawie ze skrzydełkami. Za polski przekład odpowiada Anna Hikiert-Bereza. Natomiast od 3 sierpnia publikacja będzie dostępna w pełnej dystrybucji w całej Polsce.

Unicestwił najpotężniejszą stację bojową Imperium i dał Sojuszowi Rebeliantów nową nadzieję. Jednak walka Luke’a Skywalkera – i bój galaktyki o wolność – dopiero się rozpoczęły…

Zniszczenie potężnej Gwiazdy Śmierci uczyniło Luke’a Skywalkera nie tylko bohaterem Rebelii, ale i cennym sojusznikiem w jej walce z Imperium Galaktycznym. Chociaż długa droga dzieli go jeszcze od zgłębienia tajników Mocy, jego zdolności jako pilota są nieocenione. Zdaniem przywódców Sojuszu − Lei Organy i admirała Ackbara − nikt lepiej niż on nie nadaje się do przeprowadzenia śmiałej misji ratunkowej, kluczowej dla walki Rebelii o wolność.

Błyskotliwa kryptograf, znana ze swoich zdolności do łamania nawet najbardziej zaawansowanych szyfrów, jest przetrzymywana przez imperialnych agentów, planujących wykorzystać jej niezwykły talent dla celów Imperium. Jednak jej sercu bliższe są cele przyświecające rebeliantom – jest więc skłonna im pomóc… w zamian za szansę na połączenie się ze swoją rodziną. Okazja do uzyskania decydującej przewagi nad Imperium jest zbyt cenna, by ją przepuścić. Aby ten cel osiągnąć, rebelianci muszą wykorzystać element zaskoczenia. I tak oto Luke i jego wierny astromech R2-D2 przesiadają się zza sterów wysłużonego X-winga na pokład smukłego kosmicznego jachtu, pilotowanego przez śmiałą Nakari Kelen, córkę potentata biotechnologicznego, mającą z Imperium własne porachunki. Stawiając mężnie czoła bezlitosnym imperialnym zbirom, śmiertelnie groźnej flocie, okrutnym łowcom nagród i wielkim, żywiącym się mózgami pasożytom, Luke trafia w sam środek zakrojonej na dużą skalę operacji szpiegowskiej, w której ten wojownik Rebelii i przyszły Jedi będzie musiał udowodnić swoją wartość. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje porad Obi-Wana Kenobiego. Jeśli jednak chce przetrwać, tym razem będzie musiał polegać na sobie samym, przyjaciołach i swojej rozkwitającej dopiero więzi z Mocą…Temat na forum
KOMENTARZE (19)

Książki

Krótki wywiad z Timothym Zahnem

2016-07-19 23:49:55 Oficjalna

Nie opadły jeszcze emocje związane z ogłoszeniem nowokanonicznej powieści Timothy'ego Zahna o Wielkim Admirale Thrawnie, a dziś na stronie oficjalnej pojawił się krótki wywiad z autorem odnośnie książki. Przypomnijmy, że w USA "Thrawn" ukaże się w kwietniu przyszłego roku.

A oto co ma do powiedzenia autor.

P : Jak to jest powrócić do postaci Thrawna?

O : To bardzo ekscytujące. Pisarz nigdy nie wie, która postać "zaskoczy", zyska sympatię czytelników, więc było dla mnie bardzo fajne to, że Thrawn został tak dobrze przyjęty przez tak wielu ludzi przez te ćwierć wieku.

Przez lata napisałem wiele książek i opowiadań o nim, ale ta powieść przedstawi tę część jego życia o której jeszcze nie miałem szansy opowiedzieć.

Częścią zabawy z pisaniem o nim jest to, że to ja muszę wymyślać taktyki i strategie. Na pewno jednak znajdzie się tam coś, z czego czytelnicy będą zadowoleni.

P : Widziałeś już wcześniej większy fragment "Rebels". Jak to było zobaczyć Thrawna po raz pierwszy na ekranie?

O : Kiedy przebywałem w siedzibie Lucasfilm zobaczyłem tylko jedną scenę z pierwszego odcinka trzeciego sezonu - tę, w której po raz pierwszy Thrawn się pojawia. Ale nawet ten mały kawałek był świetny i trochę surrealistyczny. Nie zawsze zdarza się, że autor zobaczy wymyśloną przez siebie postać na ekranie, ale było wspaniale zobaczyć ruszającego się i mówiącego Wielkiego Admirała.

P : Czy możesz zdradzić coś na temat fabuły i czego mogą spodziewać się czytelnicy?

O : Akcja rozgrywać się będzie na przestrzeni kilku lat. Zacznie się od pierwszego spotkania Thrawna z Imperium, a skończy zaraz przed pierwszym odcinkiem trzeciego sezonu "Rebels".

P : Czy w książce znajdą się jakieś elementy z poprzednich twoich gwiezdnowojennych powieści?

O : Dodałem kilka takich rzeczy, ale nie będą zbyt duże, to tylko takie ciekawostki dla tych, którzy czytali poprzednie moje książki. Trzeba uważać, żeby nowi czytelnicy nie pogubili się albo co gorsza nie mieli odczucia, że coś ich ominęło. Ale tutaj nie będzie problemu.

P : Czy w powieści Thrawn będzie miał do czynienia z kimś z załogi "Ducha" albo innymi Rebeliantami?

O : Będzie miał kilka okazjonalnych kontaktów ze znanymi już wcześniej postaciami ze Star Wars. Ale musicie poczekać, żeby dowiedzieć się z kim konkretnie.Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Książki

Thrawn przechodzi do kanonu dzięki Filoniemu... i Zahnowi

2016-07-18 17:49:03

Ciekawą niespodziankę dla fanów Wielkiego Admirała ujawniono na Celebration Europe podczas panelu o Rebeliantach. Już wcześniej nie raz sugerowano, że Wielki Admirał może pojawić się w serialu. Dave Filoni ostatecznie to potwierdził. Jednocześnie Thrawna zobaczymy już w pierwszych odcinkach trzeciego sezonu.

Dave Filoni opowiadając o Thrawnie mówił, że nie będzie to dokładnie taka sama postać jaką znamy. Nowy kanon rządzi się innymi prawami, więc historię i wszystko, co dotyczy Wielkiego Admirała trzeba było do tego dostosować. Choćby kwestię isalamirów, które jako istoty odpychające Moc nie mają racji bytu w nowym kanonie. W serialu jednak znajdziemy nawiązanie do nich, w postaci istot wyglądających dość podobnie, acz bez antymocowych właściwości. Najważniejsze jednak jest to, że przywracając Thrawna z niebytu do kanonu, specjalnym konsultantem był Timothy Zahn. Autor pomógł stworzyć nie tylko nowego Thrawna, ale też całą jego nową historię. Na ile będzie zbieżna z tym co znamy, zobaczymy. Zahn nie pojawił się na Celebration, ale nagrał specjalne pozdrowienia, w których ujawnił, że pisze właśnie powieść „Thrawn”. Książka będzie przedstawiać kanoniczną historię Wielkiego Admirała, wyjaśni skąd się wziął i kim jest.

Obecnie Zahn wysłał już pierwszą wersję do wydawnictwa Del Rey. Premiera jest zapowiedziana na marzec 2017.

Temat na forum
KOMENTARZE (48)

Książki

Okładka "Ahsoki"

2016-07-17 13:00:12 Twitter

Dwa dni temu poinformowaliśmy was o panelu jaki odbył się w czasie imprezy Celebration, który skupiony był na postaci Ahsoki i na którym m.in. zaprezentowano okładkę nadchodzącej powieści autorstwa E.K. Johnston. Sama powieść ukaże się 11 października w twardej oprawie i w nakładzie Disney-Lucasfilm Press w cenie 17,99 USD. Wracając jednak do samej okładki, wiemy też kto jest jej autorem. Pracownica LucasBooks Jennifer Heddle poinformowała za pomocą serwisu Twitter, że artystą odpowiedzialnym za ilustrację jest Wojtek Fus (błędnie nazwała go Rus), Polak pochodzący z Elbląga, a aktualnie mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Grafik jest wolnym strzelcem pracującym dla Disney/Lucasfilm od czerwca tego roku.
Jak wam się podoba owoc jego pracy?Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (50)

Książki

Premiera "Aftermath: Life Debt"

2016-07-12 06:32:50 penguinrandomhouse.com, StarWarsBooks

Wszystkich fanów twórczości Chucka Wendiga ucieszy zapewne wiadomość, że dziś w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi drugi tom trylogii Aftermath - "Life Debt". W powieści zostaniemy uraczeni dalszymi losami Norry Wexley oraz imperialnej admirał Rae Sloane, dodatkowo przewiną się też postacie Hana Solo i Chewbacci oraz odwiedzimy jego rodzimy świat Kashyyyk. Pojawi się też Maz Kanata, co da nam możliwość poznania dodatkowych faktów na temat tej postaci oraz jej zamku.
Książka zostanie wydana w twardej oprawie, przy objętości 448 stron i cenie 28,99 USD. Ilustracje do okładki opracował Scott Biel. Powieść dostępna będzie również w postaci ebooka za 14,99 USD oraz audiobooka w dwóch wersjach - cyfrowym (25 $) i CD (50 $), za przygotowanie którego odpowiada Random House Audio i przemówi głosem Marca Thompsona. Tutaj znajdziecie odnośniki do platform gdzie można zakupić książkę.

Nadeszły mroczne czasy dla Imperium . . .

Imperator nie żyje, a resztki jego Imperium jest w rozsypce. Nowa Republika walczy o przywrócenie pokoju w galaktyce, natomiast Han Solo chce przywrócić pokój swojemu sumieniu. Chcąc spłacić swój dług życia, decyduje się wraz z Chewbaccą wyzwolić Kashyyyk, rodzimy świat Wookieech.

Tymczasem, Norra Wexley i jej banda "imperialnych" łowców ściga Wielką Admirał Rae Sloane oraz pozostałych przywódców Imperium. Pomimo, że coraz więcej oficerów zostaje pociągniętych do odpowiedzialności, Sloane wymyka się sprawiedliwości Nowej Republiki, przez co Nora obawia się, że admirał odnajdzie w końcu sposób na dźwignięcie Imperium z kolan. Polowanie jednak jest zostaje przerwane, gdy Nora decyduje się spełnienie prośby księżniczki Leii Organy. W czasie prób wyzwolenia Kashyyyku, Hana, Chewie i ich banda przemytników wpada w pułapkę, czego efektem jest pochwycenie Wookieego i zniknięcie Hana.

Nora przerywa oficjalną misję i rusza w kierunku ostatniej znanej lokalizacji Sokoła Millennium. Jednak ani Nora, ani nikt z jej załogi, nie jest w stanie przewidzieć, jak prawdziwie bezwzględne niebezpieczeństwo na nich czyha.Dodatkową gratkę dla kolekcjonerów przygotowała sieć księgarń Barnes and Noble. Otóż to do książek zakupionych w ich placówkach, dodawane są dwustronne plakaty, przestawiające schematy frachtowca Millennium Falcon oraz droida pana Bones'a (patrz niżej). Dodatkowa atrakcja pojawi się też na zbliżającym się Celebration w Londynie, gdzie będzie można nabyć edycje konwentową powieści (czy raczej obwoluty).Temat na forum
KOMENTARZE (56)

Książki

Okładka "Aftermath: Empire’s End"

2016-07-07 15:50:26 StarWarsShow

W czasie wczorajszej emisji programu Star Wars Show ujawniono okładkę powieści "Aftermath: Empire’s End", wieńczącej trylogię Aftermath autorstwa Chuck Wendiga. Autorem grafiki jest Scott Biel, a premiera samej książki została zapowiedziana na koniec stycznia 2017 roku w nakładzie wydawnictwa Del Rey.


KOMENTARZE (42)

Książki

Zwiastun "Adventures in Wild Space"

2016-07-06 15:05:08 Egmont UK

Brytyjski oddział Egmontu udostępnił online zwiastun serii młodzieżowej "Adventures in Wild Space". W lutym miał premierę prequel oraz dwa pierwsze tomu serii, a pod koniec czerwca ukazały się dwa kolejne. Cykl ukazuje się póki co tylko na Wyspach Brytyjskich, ale został już zapowiedziany na rynku niemieckim i w USA.

Serię piszą Cavan Scott i Tom Huddleston, a rysunki na okładkach tworzy David Buisán.


KOMENTARZE (0)

Książki

Kompletne lokacje, rok po roku

2016-07-05 16:53:12 dk.com

Wydawnictwo Dorling Kindersley słynie z wydawania książek i albumów przeznaczonych dla młodych czytelników, które jednakże są równie wyczekiwane przez starszych fanów. Wydawca opublikował ostatnio zapowiedzi premier na początek jesieni, wśród których odnajdziemy trzy ciekawe pozycje dla fana w każdym wieku. O dwóch wspominaliśmy już wcześniej tutaj i tu.

"Year By Year: A Visual History - Updated Edition" to poszerzone i uaktualnione wydanie albumu z 2010 roku , będącego przewodnikiem po historii tworzenia uniwersum Star Wars. Z nowych treści znajdziemy tam informacje odnośnie ostatniego epizodu "Przebudzenie ocy", serialu "Rebelianci" czy parków tematycznych Walt Disney World z Florydy i Disneylandu z Kalifornii. Autorami publikacji są weterani tego typu wydawnictw, Daniel Wallace, Pablo Hidalgo i Ryder Windham. Książka będzie liczyć 336 stron i zostanie wydana w twardej oprawie wraz z wysuwanym futerałem, cena natomiast wyniesie 50,00 USD. Premiera 6 września. Poniżej wgląd na okładkę, futerał i przykładowe strony."Star Wars: Complete Locations" to najnowsza odsłona z cyklu Niesamowitych przekroi poświęconych lokacjom znanym z filmów. Poprzednie wydanie ukazało się przy okazji premiery "Zemsty Sithów" w 2005 roku. Te wydanie będzie zawierać ponad 50 ilustracji, poza znanymi już z poprzedniego wydania, oraz nowy materiał oparty na epizodzie VIII, co widać na załączonych poniżej grafikach. Autorami tekstów są James Luceno, Jason Fry, Kerrie Dougherty, Kristin Lund i Simon Beecroft, natomiast za stworzone ilustracje opowiadają Hans Jenssen, Kemp Remillard i Richard Chasemore. Publikacja będzie liczyć 192 strony, wydana zostanie w twardej oprawie w cenie 35,00 USD. Premiera 27 września. Poniżej wgląd na okładkę i przykładowe strony."The Amazing Book of Star Wars" to ostatnia z jesiennych zapowiedzi, będąca książką w której mali fani będą mogli odnaleźć duże ilustracje oraz krótkie sentencje pochodzące z sagi Star Wars. Przygotowane złote myśli mają za zadanie zainspirować małolatów i uczyć ich na przykładzie bohaterów Sagi, pomocnych droidach, niesamowitych obcych oraz potężnych złoczyńców. Książka ma być przewodnikiem do obrania życiowych celów przez dzieci oraz wprowadzić ich w przygodę ze Star Wars w odległej galaktyce. Autorką publikacji jest Elizabeth Dowsett, liczyć ona będzie 48 stron, wydana zostanie w twardej oprawie i cenie 14,99 USD. Premiera 4 października.


KOMENTARZE (3)

Książki

P&O 182: Czy chciałbyś napisać w przyszłości jeszcze jakąś książkę?

2016-07-03 07:50:32Niektóre pytania były dość osobiste i wprost. Takie jak to, na które odpowiada Ben Burtt.P: Bardzo podobała mi się twoja książeczka o językach, czy nie chciałbyś napisać jeszcze czegoś w przyszłości?

O: Kocham pisać. Gdybym tylko mógł spokojnie zarabiać na życie jako pisarz (mam dwójkę dzieci w college’u) to pewnie bym nim był. Mam kilka pomysłów na scenariusze i powieści i z chęcią bym je zrealizował. Napisałbym też chętnie książkę o historii efektów dźwiękowych w kinie, z szczególnym uwzględnieniem estetyki i języka dźwięku filmowego, no i opisałbym szczegółowo mnóstwo moich doświadczeń z 25 lat pracy nad projektowaniem dźwięków.

K: Ben Burtt jest autorem Słowniczka najpopularniejszych zwrotów w językach galaktyki Gwiezdnych Wojen, o którym wspomniano w pytaniu. Wkrótce po ukończeniu prac nad „Zemstą Sithów” opuścił Lucasfilm, co prawda wraz z nowymi filmami wrócił, jednak w czasie swojej „filmowej” emerytury udało mu się napisać książkę „The Sounds of Star Wars”. Nie jest to może dokładnie historia dźwięku filmowego, ale z pewnością dźwięku „Gwiezdnych Wojen”.
KOMENTARZE (2)
Loading..