TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiery książkowe: Sierpień 2016

2016-08-31 18:48:58

Koniec miesiąca przynosi nam kolejne podsumowanie premier wydawniczych w Polsce i na świecie. Zagranica przynosi nam jak zwykle szereg różnorakich publikacji, zobaczcie jakie.

Zaczynamy premierami od wydawnictwa Dorling Kindersley, który na początku miesiąca wydał pozycje "LEGO Star Wars: Build Your Own Adventure" Daniela Lipkowitza, dająca możliwość zbudowania z jednego zestawu aż 50 wariantowych konstrukcji. Książka będzie opakowana w box zawierający 73 elementy i mini-figurkę pilota oraz instrukcje do budowy pozostałych modeli. Cena za ten zestaw wynosi 24,99 USD. Tego samego dnia ukazał się tez kolejny album naklejkowy "Vile Villains: Ultimate Sticker Collection", gdzie na 96 stronach za 12,99 USD znajdziemy ponad 1000 nalepek.
Jedna pozycja pojawiła się od spółki Disney-Lucasfilm, książeczka "Chaos at the Castle" Nate'a Millicia z serii World of Reading streszcza starcie Finna na planecie Tokadana. 32 strony kosztują 3,99 USD.
Do sprzedaży trafił też kolejny drewniany model do składania, tym razem przedstawiający droida R2D2. "IncrediBuilds: R2D2" opracowany tekstowo został przez Michaela Kogge'a. Zestaw wydało Insight Editions w cenie 19,99 USD.
Phoenix International natomiast dał nam kolejną pozycje z cyklu dźwiękowych książeczek. "BB-8" ma objętość 10 stron i kosztuje 12,95 USD.
Nakładem wydawcy Abrams Books ukazał się kolejny album Gary'ego Geraniego z serii "Return of the Jedi: The Original Topps Trading Card Series", będący zbiorem kart topps jakie były w sprzedaży w okresie promocji epizodu VI "Powrót Jedi". Książka ma objętość 528 stron i kosztuje 24,95 USD.
Tęskniliście za serią Origami Yoda stworzoną przez Toma Anglebergera, bo ich wydawca Amulet Books wznawia ją. W miękkiej okładce pojawiły się "Princess Labelmaker to the Rescue!" i "Emperor Pickletine Rides the Bus" w cenie 7,95 USD i objętości 224 stron każda.
Sierpień przyniósł nam też cztery pozycje od Studio Fun, oparte na ostatnim epizodzie "Przebudzenie Mocy", pierwsza "Aliens of the Galaxy" opracowany przez Jasona Fry'a, to przewodnik dla dzieci po obcych, za którego zapłacimy 11,99 USD przy 42 stronach objętości. Druga publikacja to "Ship Factory" pozwalająca nam na budowę kilku modeli z filmu, a w przypadku Millennium Falcona możemy dodać nawet diodowe oświetlenie. Cena za ten zestaw wynosi 19,99 USD. Trzecią pozycją od tego wydawcy to napisana przez Benjamina Harpera książka "The Chewbacca Story". Publikacja ta przedstawia losy kudłatego drugiego pilota Sokoła poprzez całą historię sagi, przy akompaniamencie dźwięków jakich wtedy wydawał. Cena to 17,99 USD. Ostatnia jest "The Force Awakens: Movie Theater Storybook & BB-8 Projector" opracowana również przez przez Benjamina Harpera. Do książki dodany jest mini projektor w kształcie droida BB-8, który pozwala odtwarzać 24 sceny z filmu w czasie czytania. Za taki bajer zapłacicie 24,99 USD.
Ostatnim wydawcą jakiego ofertę zobaczycie to Scholastic. Wszystkie cztery pozycje to publikacje z cyklu LEGO Star Wars. Pierwsza to "LEGO Star Wars: Face-Off" która da nam możliwość porównania statystyk legowych ludzików. Ta opracowana przez Arie Kaplan publikacja, ma objętość 64 stron i cenę 8,99 USD. Druga to wydana już w Polsce "LEGO Star Wars: R2-D2 to the Rescue!" opowiadająca o losach robota R2-D2. Cena za nią wynosi 4,99 USD. Trzecią pozycja jest broszura aktywizująca "LEGO Star Wars: Use the Force!" zawierająca figurkę, która kosztuje 8,99 USD. Ostatnią publikacja to kolejna dziecięca adaptacja epizodu VIII "LEGO Star Wars: The Force Awakens", gdzie za 24 strony zapłacimy skromne 3,99 USD.Na krajowym rynku spokojnie, poza ogólnopolską premierą powieści "Dziedzic Jedi", niespodziewanie pojawiła się publikacja "Gwiezdne wojny: Sztuka z odległej galaktyki" o artystach tworzących na potrzeby marki Star Wars.
Ten chwilowy przestój wśród wydawców to zapewne cisza przez burzą. We wrześniu rusza konkretna fala marketingowa promująca film "Łotr 1". Spodziewajmy się więc również konkretnych premier, zarówno za granicą, jak i w Polsce.
KOMENTARZE (25)

Książki

Wznowienie trylogii Thrawna

2016-08-30 07:35:04 StarWarsBooks

We wrześniu szykuje się nie lada wznowienie, które zainteresuje fanów trylogii niebieskolicego Thrawna. Po koniec miesiąca trafi do sprzedaży za oceanem reedycja trzech kultowych już powieści autorstwa Timothego Zahna. "Dziedzic Imperium", "Ciemna strona Mocy" oraz "Ostatni rozkaz" zostaną wydane w nowymi ilustracjami na okładce, których autorem jest Rich Kelly. Za poprzednie grafiki odpowiadał Tom Jung, i to właśnie one widniały się na polskich wydaniach, które pojawiły się drukiem od wydawnictwa Amber w 1995 roku. Przedruki ukażą się 27 września w miękkiej oprawie w standardowej cenie 7,99 USD w nakładzie wydawnictwa Del Rey.

Nowe okładki: Ilustracje Rich Kelly
Stare okładki: Ilustracje Tom Jung


Wznowienie legendarnej trylogii zapewne ma nas przygotować do premiery 3 sezonu "Rebeliantów", jak i kwietniowej premiery powieści "Thrawn".
KOMENTARZE (24)

Książki

"Gwiezdne Wojny" - Obiekt pożądania

2016-08-27 09:12:58

Sierpień już prawie na ukończeniu, a tymczasem od jakiegoś czasu możemy nabyć interesującą pozycję dla fanów-czytelników. Periodyk T3 to brytyjski magazyn lifestyle’owy skupiony na nowych technologiach, który również ukazuje się na polskim rynku. Na początku tego miesiąca miało premierę drugie wydanie specjalne czasopisma, które tym razem w całości poświęcone jest Gwiezdnym Wojnom. Numer tematyczny "Gwiezdne Wojny: Sztuka z odległej galaktyki" skupia się na artystach i ich pracach ukazującym świat legendarnej sagi. Osoby zainteresowane zakupem, przed jego dokonaniem, mogą wpierw zajrzeć do wnętrza tego numeru. Publikacja liczy 180 stron, a cena za wydanie drukowane wynosi 29 zł, natomiast wydanie elektroniczne kosztuje 19,50 zł. Zakupu można dokonać w sklepie lub poszukać na półkach największej sieci księgarskiej w Polsce.

Przedstawiamy kolejną pozycję z cyklu Wydań Specjalnych Magazynu T3. Tym razem po raz pierwszy poświęconą filmowi, a w zasadzie całej ich sadze, która w niedawnym czasie zjednoczyła kolejne pokolenie widzów. Chodzi oczywiście o Gwiezdne Wojny - kultową serię, która w przyszłym roku obchodzi 40-lecie powstania.

Dokładnie w połowie drogi między premierą siódmej odsłony historii a spin-offu „Łotr 1”, przedstawiamy publikację, która powinna stanąć na półce każdego zagorzałego fana odległej galaktyki, jak i początkującego, który chce odkryć magię jej świata od strony artystycznej.

„Gwiezdne Wojny” to coś więcej niż seria filmów. Kultowa saga podbiła nasze serca bardzo szybko, zdobywając kolejne obszary szeroko pojętej popkultury. Znani bohaterowie pojawili się w książkach, komiksach, grach wideo, nie mówiąc już nawet o opakowaniach słodyczy i zabawkach. Kult Gwiezdnych Wojen to my - fani, którzy wciąż chcą więcej.

Na 180 stronach zebraliśmy najpiękniejsze prace związane z tą legendarną pozycją - tak osób, które były bezpośrednio związane z tworzeniem kolejnych części filmu, jak i inspirujących się nim. Tak zaangażowanych w produkcję komiksów opartych na tej historii, jak i gier i całej reszty uniwersum, które już dekady temu przerosło wyobrażenie twórcy i które nadal się rozrasta na naszych oczach. Jesteśmy zresztą pewni, że będzie tak przez kolejne pokolenia. W naszej publikacji nie będziemy o tym przekonywać, a jedynie przypominać i pokazywać obrazy, które po raz pierwszy z tak bogatymi opisami zostały zebrane w jedną całość.


KOMENTARZE (8)

Książki

Zapowiedź "Mrocznego ucznia"

2016-08-11 06:52:25 Uroboros

Nie tak dawno mieliśmy premierę "Dziedzica Jedi", a już dostajemy zapowiedź kolejnej powieści, jaka pojawi się w nakładzie wydawnictwa Uroboros. Książka "Mroczny uczeń" autorstwa Christie Golden, jest adaptacją kilku niewyemitowanych odcinków serialu "The Clone Wars", których bohaterami mieli być Quinlan Vos i Asajj Ventress. Scenarzystką owych odcinków była córka Georga Lucasa, Katie, której przedmowę przeczytamy na pierwszych stronach publikacji. Powieść pierwotnie ukazała się w lipcu 2015 roku w Stanach Zjednoczonych, a u nas pojawi się 28 września w przedsprzedaży w salonach Empik. Przekładu na język ojczysty podjęła się Anna Hikiert-Bereza. Oryginalną ilustrację na okładce stworzył Matt Taylor, poniżej jej polska odsłona i nota reklamowa.

JEDYNYM SPOSOBEM NA POKONANIE NAJNIEBEZPIECZNIEJSZEGO WOJOWNIKA SITHÓW MOŻE BYĆ SOJUSZ Z CIEMNĄ STRONĄ.

Książka oparta nie niezrealizowanych epizodach Star Wars. Jednym z bohaterów jest dawny uczeń lord Sith, który został łowcą głów. Dawny Mistrz Jedi - Hrabia Dooku rośnie w siłę. Jedi powoli słabną, a masakra na uchodźcach, którą dowodzi Dooku jest jeszcze mocniejszym ciosem. W końcu Rada Jedi wydaje decyzję: Dooku musi zginąć, jednak jego schwytanie nie będzie łatwe. Zaczyna się kolejna niebezpieczna misja… W wojnie o kontrolę nad galaktyką między armią ciemnej strony a Republiką były mistrz Jedi, obecnie bezlitosny lord Sithów hrabia Dooku nie przebiera w środkach, stosując coraz to brutalniejsze metody. Chociaż Jedi dysponują niezwykłymi mocami, a ich armia klonów wydaje się niepokonana, wojna zbiera krwawe żniwo. Gdy Dooku doprowadza do masakry floty bezbronnych uchodźców, Rada Jedi nie ma wyjścia. Musi podjąć drastyczne kroki i rozliczyć się z hrabią, człowiekiem odpowiedzialnym za liczne zbrodnie wojenne.Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Książki

Co nowego z Comic-Conu

2016-08-06 12:26:14 starwars.com

Przeszło dwa tygodnie temu w San Diego w Stanach Zjednoczonych miał miejsce konwent Comic-Con, święto fanów wszelkiej maści fantastyki, komiksu, filmu oraz seriali. Impreza nie mogła obyć się bez akcentów "gwiezdnowojennych" i kilku newsów książkowych. Nie są to żadne rewelacje, głównie przedstawiono okładki do nadchodzących premier.
Pokazano nam oprawę albumu "The Art of Rogue One: A Star Wars Story", za którą odpowiada Doug Chiang, wieloletni artysta koncepcyjny związany z Lucasfilmem. Premiera albumu w dniu światowej premiery filmu, 16 grudnia w nakładzie Abrams Books.
Wielkim zaskoczeniem dla fanów, jak i elektryzującą wieścią było ukazanie tylnej okładki do powieści "Aftermath: Empire's End" Chucka Wendiga, której premiera odbędzie się w styczniu 2017 roku w nakładzie wydawnictwa Del Rey. Wydawcy potrafią naprawdę zaskoczyć ;).
Jak już wiemy, okładkę do powieści młodzieżowej "Ahsoka" Emily Kate Johnston stworzył Polak Wojtek Fus. Tymczasem na konwencie, niektórzy szczęśliwcy mogli już nabyć powieść w limitowanej, wstępnej oprawie opartej na bannerze, który po raz pierwszy ujrzeliśmy w kwietniu, a jego autorem jest Dave Filoni.
Jedna z nowości jest... uwaga... kolejna książeczka dla dzieci. "Obi-123" autorstwa Caitlin Kennedy i Calliope Glass i z ilustracjami Katie Cook. Publikacja ta, to matematyczna odpowiedź na poprzednią książkę tych autorów "ABC-3PO: Alphabet Book". Premiera w lutym 2017 od spółki Disney-Lucasfilm.W czasie trwania imprezy pokazano również okładki do książek wspierających marketing filmu "Łotr 1".

KOMENTARZE (15)

Książki

Galaktyczny atlas... dla dzieci

2016-08-05 19:23:23

Podczas ostatniego konwentu Celebration w Londyniem, na panelu wydawniczym zaprezentowano zapowiedzi nadchodzących premier, których treść w zdecydowanej większości dotyczyła książek skierowanych dla najmłodszego fana. Wśród całego miszmaszu przeciętnych i typowych publikacji, znalazła się jednak jedna ciekawa pozycja, o której już wspominaliśmy. "Galactic Atlas" to książka będąca zbiorem mapek, scen bitew, wykresów, linii czasowych oraz różnego rodzaju pseudo-topograficznych plansz ukazujących świat Gwiezdnych wojen. Wszystkie ilustracje zawarte w niej wykonał brytyjski artysta Tim McDonagh, którego przepiękne prace możecie podziwiać m.in. na jego stronie mcdonaghillustration.com. Album, bo tak można go już nazwać, ukaże się 3 listopada tego roku w nakładzie brytyjskiego oddziału Egmontu w twardej oprawie w cenie 20,00 GBP przy objętości 80 stron. Półtora miesiąca później, publikacja doczeka się premiery w Stanach Zjednoczonych pod tytułem "Galactic Maps – An Illustrated Atlas of the Star Wars Universe" i wyjdzie drukiem od Disney-Lucasfilm Press w cenie 24,99 USD. W obu wydaniach dodatkowo zawarta będzie mapka powiązana z nadchodzącym filmem "Łotr 1".

Nawet w czasie zalewu licencjonowanymi produktami, znajdzie się czasem jedna perełka. Miejmy nadzieję, że doznania jakie nam przysporzy ta pozycja, przynajmniej częściowo uśmierzy zawód jaki na serwuje Disney w kwestii wydawanych książek. Poniżej kilka przykładowych stron z wnętrza albumu.


KOMENTARZE (8)

Książki

Premiera "Dziedzica Jedi"

2016-08-03 15:47:13

Oficjalnie od dziś, a praktycznie od kilku dni w sprzedaży w całej Polsce dostępna jest powieść "Dziedzic Jedi" autorstwa Kevina Hearne'a. Książka jest spadkiem ze starego porządku kanonu, gdyż pierwotnie należała co trylogii Empire and Rebellion, w której zdążyły pojawić się dwa pierwsze tomy "Razor's Edge" i "Honor Among Thieves", aktualnie należące już do Legend. Jednak niewielkie zamieszanie jakie powstało po przejęciu Lucasfilmu przez Disneya, spowodowało awansowanie powieści do oficjalnego kanonu.

Książkę wydana została przez wydawnictwo Uroboros w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, a cena okładkowa wynosi 34,99 PLN przy 320 stronach objetości. Za polski przekład odpowiada Anna Hikiert-Bereza. Publikację można również pobrać w postaci e-booka w cenie 20,90 PLN na virtualo.pl lub za 22,95 PLN na move.pl.

Unicestwił najpotężniejszą stację bojową Imperium i dał Sojuszowi Rebeliantów nową nadzieję. Jednak walka Luke’a Skywalkera – i bój galaktyki o wolność – dopiero się rozpoczęły…

Zniszczenie potężnej Gwiazdy Śmierci uczyniło Luke’a Skywalkera nie tylko bohaterem Rebelii, ale i cennym sojusznikiem w jej walce z Imperium Galaktycznym. Chociaż długa droga dzieli go jeszcze od zgłębienia tajników Mocy, jego zdolności jako pilota są nieocenione. Zdaniem przywódców Sojuszu − Lei Organy i admirała Ackbara − nikt lepiej niż on nie nadaje się do przeprowadzenia śmiałej misji ratunkowej, kluczowej dla walki Rebelii o wolność.

Błyskotliwa kryptograf, znana ze swoich zdolności do łamania nawet najbardziej zaawansowanych szyfrów, jest przetrzymywana przez imperialnych agentów, planujących wykorzystać jej niezwykły talent dla celów Imperium. Jednak jej sercu bliższe są cele przyświecające rebeliantom – jest więc skłonna im pomóc… w zamian za szansę na połączenie się ze swoją rodziną. Okazja do uzyskania decydującej przewagi nad Imperium jest zbyt cenna, by ją przepuścić. Aby ten cel osiągnąć, rebelianci muszą wykorzystać element zaskoczenia. I tak oto Luke i jego wierny astromech R2-D2 przesiadają się zza sterów wysłużonego X-winga na pokład smukłego kosmicznego jachtu, pilotowanego przez śmiałą Nakari Kelen, córkę potentata biotechnologicznego, mającą z Imperium własne porachunki. Stawiając mężnie czoła bezlitosnym imperialnym zbirom, śmiertelnie groźnej flocie, okrutnym łowcom nagród i wielkim, żywiącym się mózgami pasożytom, Luke trafia w sam środek zakrojonej na dużą skalę operacji szpiegowskiej, w której ten wojownik Rebelii i przyszły Jedi będzie musiał udowodnić swoją wartość. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje porad Obi-Wana Kenobiego. Jeśli jednak chce przetrwać, tym razem będzie musiał polegać na sobie samym, przyjaciołach i swojej rozkwitającej dopiero więzi z Mocą…Temat na forum
KOMENTARZE (17)
Loading..