TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Ciemna strona „The High Republic”

2020-10-29 17:21:10Sezon halloweenowy trwa w najlepsze, więc Lucasfilm korzysta z okazji, by przedstawić nam przeciwników i upiory z cyklu „The High Republic”. Jednym z podstawowych pytań stojących przed autorami było: „Czego obawiają się Jedi”?

Głównymi złoczyńcami „The High Republic” są oczywiście Nihilowie, którzy uderzając w Jedi i Republikę, próbują zagarnąć dla siebie możliwie dużo dóbr i władzy. Ich nieformalnym przywódcą, Okiem Nihil, jest Marchion Ro, który swoją pozycję odziedziczył po ojcu. Nie wydaje on jednak rozkazów, w przeciwieństwie do kapitanów, którzy stoją na czele trzech różnych Nawałnic.

Nihilowie korzystają z różnego rodzaju broni, pojawiają się nagle, a jeżeli się im opierasz, to giniesz wraz ze wszystkimi, których kochasz.Oprócz Nihilów na mrocznych kartach powieści i komiksów natrafimy także na Drengiry, niebezpieczne rośliny, niedostrzegane przez Jedi, którzy zajmują się w czasie ich łowów Wielką Katastrofą. Za ich wczesny projekt odpowiada Ian McCaig, którego prace następnie kontynuowali inni artyści.Na koniec ciekawostka: doświadczenie VR „Tales From Galaxy's Edge” swój pierwszy rozdział poświęci na wydarzenia, które umiejscowione są w erze High Republic. Jest to szczególnie ciekawa informacja, jeżeli spojrzymy na plotki, o których pisaliśmy w styczniu.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Książki

Padawani ery „The High Republic”

2020-10-21 17:17:14 starwars.comOficjalna kontynuuje przedstawianie bohaterów serii „The High Republic”, tym razem na pierwszy plan wysuwając padawanów.

Bell Zettifar jest uczniem legendarnego mistrza Lodana Greatstorma (klik), razem z którym strzeże pokoju na górniczej planecie Elphrona. Ma dużo czasu, sporo ćwiczy i wraz ze swoim towarzyszem Emberem przemierza żelazne wzgórza. Poznamy go w „Light of the JediCharlesa Soule'a, gdzie pojawi się również Burryaga, jeden z kilku Wookiech w Zakonie, będący także jednym z najlepszych padawanów, doskonale czytającym uczucia innych. Jego mistrzyni, Nib Assek, nauczyła się shryiiwooka, by lepiej komunikować się ze swoim padawanem.Lula Talisola oraz jej przyjaciele: Farzala oraz Qort są głównymi bohaterami „The High Republic Adventures” Daniela José Oldera. Autor opisuje Lulę jako wspaniałą szermierkę, a także naturalną i troskliwą opiekunkę dla osób, które ją otaczają. Ostatnią z zaprezentowanych dziś postaci jest Reath Silas, padawan z powieści „Into the Dark” Claudii Gray. Spędza więcej niż inni czasu na Coruscant, bo jego mistrzyni Jora Malli jest członkiem Rady Jedi. Opuszczenie galaktycznej stolicy będzie więc dla niego zaskakującym doświadczeniem.Jennifer Heddle z Lucasfilm Publishing zauważa, że postacie w „The High Republic” zostały obmyślone tak, by każdy czytelnik mógł się z jakąś osobiście identyfikować. Niektóre tylko czekają na przygodę, inne - jak Reath - w ogóle się nimi nie interesują; jedni padawani są zdolni, inni muszą jeszcze poćwiczyć.

Przygoda w świecie „The High Republic” rozpoczyna się w grudniu tego roku. O serii dyskutujemy na forum. Zapraszamy!
KOMENTARZE (13)

Książki

„Thrawn: Zdrada” na półkach księgarń

2020-10-15 19:12:09 Uroboros

Wczoraj do księgarń w całej Polce trafiła druga tegoroczna książka Star Wars w nakładzie wydawnictwa Uroboros. Powieść „Thrawn: Zdrada” autorstwa Timothy'ego Zahna, będąca trzecim tomem kanonicznej nowej trylogii, została przełożona na ojczysty przez Annę Hikiert i kosztuje 49,99 zł wedle ceny na okładce.
Rok 2020 dla fanów-czytelników okazał się najsłabszy od premiery „Przebudzenia Mocy” w 2015. Czy nadchodzący nowy rok będzie pod tym względem lepszy. Stosik niewydanych książek na polskim rynku rośnie z miesiąca na miesiąc, a nadrobienie takich zaległości wydaje się być poza zasięgiem wydawnictwa Uroboros. Czas pokaże.

W tej niesamowitej powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen, która wyszła spod pióra autora bestsellerów Timothy’ego Zahna, wielki admirał Thrawn staje przed ostateczną próbą: musi udowodnić swoją lojalność wobec Imperium.

„Jeśli zdecyduję się służyć Imperium, będziesz miał moją lojalność” – taką obietnicę złożył Imperatorowi Palpatine’owi wielki admirał Thrawn podczas ich pierwszego spotkania. Od tamtej pory Thrawn stał się jednym z najskuteczniejszych narzędzi Imperium, ścigającym jego wrogów na najdalszych nawet obrzeżach znanej galaktyki. Chociaż jednak wielki admirał jest jedną z jego najskuteczniejszych broni, Imperator nie przestaje marzyć o czymś znacznie bardziej niszczycielskim.

Teraz, gdy jego program produkcji TIE Defenderów zostaje wstrzymany na rzecz utrzymywanego w sekrecie projektu budowy Gwiazdy Śmierci dyrektora Krennica, dociera do niego, że potęgę w Imperium mierzy się czymś więcej niż tylko biegłością w sztuce wojskowości czy skutecznością taktyki. Nawet najtęższy umysł nie może konkurować ze zdolnością do unicestwiania całych planet.

A podczas gdy Thrawn robi, co w jego mocy, by zagwarantować sobie stabilne miejsce w imperialnej hierarchii, jego były asystent, Eli Vanto powraca, przynosząc głęboko niepokojące wieści dotyczące ojczyzny Chissa. Geniusz strategiczny Thrawna musi tym razem pomóc mu dokonać wyjątkowo trudnego wyboru: dochować wierności Dynastii Chissów… czy pozostać lojalnym wobec Imperium, któremu poprzysiągł służyć. Nawet, jeśli podjęcie właściwej decyzji oznacza zdradę.Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Książki

Druga faza „The High Republic” - pierwsze informacje

2020-10-09 14:36:01W nocy twórcy „The High Republic” wzięli udział w internetowym panelu, podczas którego mieli okazję wypowiedzieć się na temat tego nowego cyklu książek i komiksów. Półgodzinna dyskusja oparta była głównie na informacjach, które docierały już do nas w ostatnich miesiącach, ale dowiedzieliśmy się też kilku nowych rzeczy.

Charles Soule opowiadał o nowych Jedi. Burryaga Agaburry, padawan, Wookiee, posługuje się bardzo unikalnym, dużym mieczem świetlnym, który nawet on trzymać musi w obu dłoniach. Swoją broń skonstruował z elementów dla niego ważnych. Moc postrzega postrzega jako las, co również związane jest z jego rasą i pochodzeniem. Za to mistrzyni Avar Kriss Moc traktuje jak muzykę, harmoniczną, graną na różnych instrumentach przez całą galaktykę.Dalej niewiele wiemy o „Into the DarkClaudii Gray. Dowiedzieliśmy się tylko, że główny bohater, Reath Silas niechętnie sięga po broń, ale gdy musi, to okazuje się być bardzo zaradnym wojownikiem. W powieści Reath wraz z innymi Jedi utknie w jakimś tajemniczym miejscu. Podczas panelu wspomniano też o podobno bardzo fajnej postaci pilota, Leoxie Josleyu. Nic konkretnego jednak o nim nie ujawniono.

Justina Ireland mówiła o mieczu Vernestry, który podobno ma jakieś niesamowite właściwości, a Cavan Scott ujawnił, że podwójne ostrze Keeve Trennis to tak naprawdę dwie osobne bornie, którymi można posługiwać się samodzielnie.Daniel José Older pokazał jeszcze Cham-Chama, który towarzyszyć będzie bohaterom w „The High Republic” Adventures”. Ale to jeszcze nie wszystko, co zostało ujawnione podczas panelu.

Na sam koniec Michael Siglain zapowiedział, że druga fala „The High Republic” pojawi się już latem przyszłego roku. W jej skład wejdą m.in powieść Cavana Scotta (Del Rey - 06.07.2021), powieść dla młodych dorosłych, którą tym razem napisze Justina Ireland, a także książka młodzieżowa, za którą odpowiada Daniel José Older. Nad tajemniczym projektem pracuje oczywiście też Claudia Gray.

Siglain zapowiedział też, że po latach magazyn Star Wars Insider powróci do publikowania na swoich łamach nowych opowiadań kanonicznych. Pierwsze pojawi się w grudniu, a napisze je Charles Soule. Będzie oczywiście nawiązywać do „The High Republic”.Jeżeli chodzi o opowiadania, to warto też wspomnieć, że wczoraj w Internecie zadebiutowała nowa historia z bohaterami gry „Squadrons”. Jej autorką jest fanom już znana z „The Old Republic” Joanna Berry. Opowiadanie „The Light You Bring” można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (6)

Książki

Pojutrze panel „The High Republic”

2020-10-06 20:05:23Przypominamy, że pojutrze podczas New York Comic-Con odbędzie się panel poświęcony cyklowi książkowo-komiksowemu „The High Republic”, w trakcie którego twórcy serii mają ujawnić na jej temat nowe informacje. Panel będzie można obejrzeć poniżej. Start 23:30.Wczoraj wieczorem oficjalna ujawniła też napisy początkowe, które wydarzenie literackie otworzyć mają jak te, które otwierały dziewiątkę epizodów.W galaktyce panuje pokój, a włada nią wspaniała REPUBLIKA, chroniona przez szlachetnych i mądrych RYCERZY JEDI.

Jako symbol wszystkiego, co dobre, Republika ma wkrótce uruchomić LATARNIĘ STARLIGHT, by oświetlała najdalsze zakątki ZEWNĘTRZNYCH RUBIEŻY. Nowa stacja kosmiczna będzie promieniem pokoju dla wszystkich.

Ale jak odrodzona wspaniałość rozciąga się nad Republiką, tak też nowy przerażający przeciwnik. Strażnicy pokoju i sprawiedliwości muszą stawić czoła czemuś, co zagraża nie tylko im, ale też samej Mocy....My na „The High Republic” czekamy do stycznia, ale niektóre tytuły trafiły już do recenzentów. Embargo na recenzje mija 19.12


O „High Republic” dyskutujemy na bastionowym forum. Zapraszamy!
KOMENTARZE (24)
Loading..