TWÓJ KOKPIT
0

Książki

„The Art of The Mandalorian” dostępne

2020-11-26 20:57:22

W niektórych księgarniach w USA dostępny już jest nowy album Phila Szostka, który tym razem na warsztat bierze prace zespołu artystycznego odpowiedzialnego za pierwszy sezon serialu „The Mandalorian”.Jak wszystkie wcześniejsze publikacje Szostaka i Abrams Book, The Art of The Mandalorian (Season One) przedstawia złożony proces produkcji z perspektywy artystów: od wczesnych konceptów po zdjęcia z planu, wszystko okraszone komentarzami twórców, takich jak Jon Favreau, Dave Filoni i inni. Autorem przedmowy do książki jest Doug Chiang, wiceprezes Lucasfilmu i dyrektor kreatywny, który pracował zarówno przy prequelach, sequelach, spin-offach, jak i nowych serialach aktorskich.

Na Amazonie album będzie dostępny od 01.12, w innych sklepach internetowych prawdopodobnie pojawi się dwa tygodnie później.Przy okazji warto wspomnieć, że na StarWars.com pojawiła się zapowiedź książkowego wydania scenariusza słuchowiska „Doctor Aphra”, które pojawi się 6. kwietnia przyszłego roku w twardej oprawie i w formie e-booka. Ta nietypowa adaptacja komiksów z serii „Darth Vader”, napisana przez Sarah Kuhn z perspektywy nieprzewidywalnej archeolożki, w formie audio dostępna jest od lipca.
KOMENTARZE (4)

Książki

Alan Dean Foster w konflikcie z Disneyem

2020-11-19 16:09:30

Na okładce adaptacji książkowej oryginalnych „Gwiezdnych wojen” do dziś widnieje nazwisko George'a Lucas, ale tajemnicą dla nikogo nie jest, że autorem powieści jest pisarz Alan Dean Foster, który później tworzył w Expanded Universe („Spotkanie na Mimban”, „Nadchodząca burza”), a także odpowiada za adaptację książkową „Przebudzenia Mocy”. Konflikt - o którym od rana donoszą amerykańskie media - wybuchł między nim a Disneyem o pierwszą książkę, a także o powieści z serii „Obcy”, które w ręce Disneya trafiły po zakupie 20th Century Fox.Jak twierdzi autor, studio przestało wypłacać mu wynikające z umowy zyski ze sprzedaży książek, które cały czas są dodrukowywane. Próbował więc kontaktować się z jego przedstawicielami przez agentów, ale Disney podobno pozostaje głuchy na oczekiwania Fostera. W obronie autora staje Science Fiction and Fantasy Writers of America. Jak zauważa jej prezes, Mary Robinette Kowal, problem na razie dotyczy jednego autora, ale stanowi zagrożenie także dla innych, którym niespodziewanie medialny gigant w przyszłości również może przestać wypłacać należne zyski. Studio broni się, twierdząc, że zakupili prawa do książek, ale nie oni zawierali z Fosterem kontrakt, więc jego ustalenia ich nie obowiązują.W internecie Fostera wesprzeć można poprzez hasztag #DisneyMustPay. Autor nie prosi o pomoc finansową, chce jedynie odzyskać pieniądze, które jak twierdzi - po prostu do niego należą. Obecnie są mu bardzo potrzebne, bo zdiagnozowano u niego nowotwór w zaawansowanym stadium, a poważne problemy zdrowotne ma także jego żona.
KOMENTARZE (11)

Książki

Pierwsze rozdziały „Light of the Jedi” w internecie

2020-11-13 17:41:32

Choć w grudniu pojawi się pierwsze opowiadanie w „Insiderze”, to wielkim otwarciem „The High Republic” dla Lucasfilmu i Disneya będzie raczej powieść „Light of the JediCharlesa Soule'a, która początkowo pojawić się miała w sierpniu, po czym pandemia przeniosła ją na początek przyszłego roku. Poznamy w niej najważniejszych bohaterów, stację Starlight, zobaczymy też Wielką Katastrofę. By umilić fanom oczekiwanie już jakiś czas temu ujawniono pierwszy rozdział książki, wczoraj oficjalna wstawiła drugi, a w następnych dniach pojawią się kolejne - aż do 15.11, gdy zadebiutują rozdziały siódmy i ósmy. Fragmenty będą pojawiać się w tym miejscu.Co ciekawe, pierwsza historia z ery „The High Republic” już została opowiedziana - i nie chodzi o egzemplarze recenzenckie, którymi chwalą się kolejni czytelnicy i sami autorzy w internecine (poniżej filmik Cavana Scotta) . W specjalnym wydaniu książki „Dark Legends”, dostępnym tylko w amerykańskiej sieci Target, znalazło się dodatkowe opowiadanie o Drengierze, jednym z przeciwników Jedi po Wielkiej Katastrofie. Ebooka niestety nie ma, więc musimy zadowolić się na razie powyższą ilustracją autorstwa Granta Griffina.Premiera „The High Republic: Light of the Jedi” już 05.01.
KOMENTARZE (7)

Książki

Zbiorcze wydanie opowiadań z „Insidera”

2020-11-12 12:00:09

Titan, wydawca magazynu „Star Wars Insider”, zapowiedział, że w grudniu nie tylko na łamy pisma wrócą kanoniczne opowiadania, ale te opublikowane wcześniej zostaną zebrane i wydane w twardej oprawie.

Pierwszy 144-stronicowy wolumin w księgarniach pojawi się 23.03 przyszłego roku. Zawarte w nim opowiadania pochodzą jeszcze z czasów tzw. „starego kanonu”, stąd na okładce nagłówek Legendy. Na razie nie wiadomo dokładnie, do których historii będziemy mogli powrócić, ale w opisie wydawca wspomina m.in. autorów Jasona Fry, Matthew Stovera, Paula S. Kempa i Johna Ostrandera; a także bohaterów: Honda Ohnakę, Dartha Plagueisa i Revana. Oprócz opowiadań w książce znajdą się też ilustracje - zarówno zupełnie nowe, jak i pochodzące z magazynu.Za publikację czytelnikom przyjdzie zapłacić ok. 25$.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Książki

Opowiadania na czterdziestolecie „Imperium kontratakuje”

2020-11-10 14:36:48

Del Rey kontynuuje swoją tradycję i jak trzy lata temu, chcąc uczcić czterdziestolecie „Nowej nadziei”, wydało książkę z czterdziestoma opowiadaniami różnych autorów, tak robią to też teraz, czterdzieści lat i kilka miesięcy od dnia, w którym do kin wszedł Epizod V. Każde opowiadanie przedstawia wydarzenia z filmu z innej perspektywy: bohaterów drugoplanowych, postaci spoza ekranu, a nawet potworów, które główni bohaterowie spotkali na swojej drodze. Na specjalne wyróżnienie zasługuje obecność w książce Jaxxona, zielonego mięsożernego królika (rasa Lepi) ze starych komiksów Marvela. W antologii „From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back” znajdziemy również:
 • 13 zupełnie nowych postaci
 • dwie wizje Mocy
 • nawiązania do więcej niż 12 innych książek Star Wars
 • 40 wzmianek o Anakinie
 • jedną historię z Maximilianem Veersem
 • 5 opowieści z perspektywy potworów, zwierząt, a nawet jaskini
 • 7 nawiązań do hasła Rebellions are built on hope z „Łotra 1”
 • 5 historii o imperialnych oficerach, w tym jedną o Rae Sloane
 • 6 bohaterów z pelerynami
 • miliony lat mijające w jednym opowiadaniu
 • dwie historie o Bespinie, które rozgrywają się już po zakończeniu fabuły filmu
 • i wiele więcej; to tylko kilka faktów, na które wydawca zwrócił uwagę na Twitterze.


Najdłuższe opowiadanie ma trzydzieści stron, najkrótsze jedną. Do każdego dołączona jest ilustracja autorstwa Chrisa Trevasa.Na oficjalnej można znaleźć fragment opowiadania z L3-37, a także listę narratorów audiobooka.

Książka dostępna jest w sprzedaży od dziś - do wyboru oczywiście e-book lub twarda oprawa (35$); rozmiar tylko nieco mniejszy niż zazwyczaj.

Czytających zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)
Loading..