TWÓJ KOKPIT
0

Książki

The High Republic dopiero w 2021 roku

2020-05-26 15:40:04

Z powodu panującej na świecie trudnej sytuacji, która zdążyła uderzyć już m.in. w rynek komiksowy, a także doprowadzić do zwolnień w Disney i Lucasfilmie, podjęto decyzję, aby przesunąć otwarcie nowej ery Star Wars: The High Republic na 2021 rok.Nowe daty premier prezentują się następująco:

 • 05.01.2021: „Light of the Jedi”, Charles Soule
 • 05.01.2021:„A Test of Courage”, Justina Ireland
 • 02.02.2021: „Into the Dark”, Claudia Gray

  Jeżeli chodzi o komiksy, to wydawcy wstrzymują się z ogłoszeniem, kiedy miałby się pojawić. Nowe zeszyty jeszcze przez najbliższe miesiące pojawiać się będą sporadycznie, dlatego ciężko powiedzieć, kiedy można będzie rozpocząć regularną dystrybucję którejś zupełnie nowej serii.

  Poniżej oświadczenie Michaela Siglaina, dyrektora Lucasfilm Publishing. Wynika z niego, że na lato planowane jest odsłonięcie kolejnych szczegółów cyklu. Wspomina po raz pierwszy w kontekście The High Republic o klanach San Tekka, Starros i planecie Bardotta z „The Clone Wars".  Zapraszamy do dyskusji o „The High Republic” na forum.
  KOMENTARZE (17)
 • Książki

  Queen's Peril rusza w świat

  2020-05-14 13:42:10

  Do recenzentów trafiają już egzemplarze powieści „Queen's Peril”, prequelu do zeszłorocznej „Queen's Shadow” E.K. Johnston. Choć wszystkich obowiązuje tajemnica, można w internecie natrafić na różne mniej lub bardziej ciekawe informacje.

  Wiemy już, jaki okres życia Padmé opisuje powieść. Książka zaczyna się wyborem jej na królową, pokazuje drogę do władzy, dobór służek, a także, co ciekawe, inwazję Federacji Handlowej z perspektywy królowej i ucieczkę na Tatooine, a także bitwę o odzyskanie wolności. Opinie na razie są spodziewanie powściągliwie, można natrafić na porównania do „Queen's Shadow, niektórzy twierdzą, że nowa książka jest nieco lepsza. Końcówka podobno wyciska łzy. Dowiadujemy się więcej o opodatkowaniu szlaków handlowych. Pojawia się też kilka znanych postaci, w tym Palpatine, Jar Jar, są sceny z perspektywy Maula; podobno niektóre takie wstawki są „trochę na siłę”. W książce pojawiają się oczywiście droidy bojowe B1, tym razem przerażające. Powieść wyróżnia się na tle innych, bo stawia nastolatkę, a właściwie grupę rozkochanych w sobie nastolatek, w roli jednej dorosłej osoby - Amidali. Jeżeli nie przeszkadza Wam charakterystyczny, pełen opisów styl autorki, słowa typu "shit", to może warto się zainteresować, może nie.  Data premiery to na razie drugi dzień czerwca i nie wygląda na to, by miała ulec przesunięciu. Inaczej sprawa wygląda z „Shadow Fall” Alexandra Freeda, wokół której było ostatnio trochę niejasności. Amazon anulował niektórym pre-ordery audiobooków, dlatego pojawiły się pytania o ewentualną zmianę daty premiery. Poinformujemy, gdy będzie wiadomo coś więcej.
  KOMENTARZE (7)
  Loading..