TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nadchodzi Cień Sithów

2022-03-26 17:08:02 starwars.com

Na jesieni ubiegłego roku zapowiedziano powieść pod tytułem „Shadow of the Sith” autorstwa Adama Christophera, której fabuła ma dziać się dwadzieścia lat po bitwie o Endor i skupiać się na wątkach przedstawionych w epizodzie IX - „Skywalker. Odrodzenie”, a głównymi bohaterami są Luke Skywalker i Lando Calrissian. Powieść trafi do sprzedaży 26 czerwca 2022 roku w nakładzie imprintu Del Rey. Poniższą ilustracje do okładki książki wykonał Juan Esteban R. Zainteresowanych przeczytaniem fragmentu powieści odsyłam na oficjalną.


Luke Skywalker i Lando Calrissian powracają w powieści, której akcja toczy się między „Powrotem Jedi” a „Przebudzeniem Mocy”.

Imperium upadło. Prawie dwie dekady po bitwie o Endor rozbite resztki sił Palpatine'a uciekły w najdalsze zakątki galaktyki. Ale dla bohaterów Nowej Republiki niebezpieczeństwo i strata są nieodłącznymi towarzyszami, nawet w trakcie powstawania epoki pokoju.

Mistrza Jedi Luke'a Skywalkera nawiedzają mroczne wizje, przepowiadające złowieszczą grozę rosnącą gdzieś w odmętach kosmosu, na martwym świecie zwanym Exegol. Zakłócenie w Mocy jest niezaprzeczalne.... a najgorsze obawy potwierdzają się, gdy jego stary przyjaciel Lando Calrissian przychodzi do niego z doniesieniami o nowym zagrożeniu ze strony Sithów.

Po tym, jak córka Lando została porwana, Calrissian zaczął szukać po galaktyce śladów prowadzących do zaginionego dziecka. Ale każda nowa plotka prowadzi tylko do ślepych zaułków i gasnących nadziei - dopóki jego ścieżki nie skrzyżują się z Ochi z Bestoonu, zabójcą Sithów, który odpowiadał za porwanie młodej dziewczyny.

Prawdziwe motywy Ochiego pozostają ukryte dla Luke'a i Lando. Na księżycowym złomowisku tajemniczy wysłannik Wiecznego Sitha przekazał zabójcy święte ostrze, obiecując, że odpowie na pytania, które prześladowały go od czasu upadku Imperium. W zamian musi wykonać ostatnią misję: Wrócić na Exegol z kluczem do chwalebnego odrodzenia Sithów - Rey, wnuczką samego Dartha Sidiousa.

Gdy Ochi poluje na Rey i jej rodziców na krańcu galaktyki, Luke i Lando podróżują by odkryć tajemnicę Sithów i pomagają młodej rodzinie w tarapatach.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Książki

P&O 480: Jak właściwie ukradziono plany Gwiazdy Śmierci?

2022-03-20 07:32:39Ponownie pytanie o stary kanon, gdzie kwestia kradzieży planów Gwiazdy Śmierci była wielokrotnie poruszana w różnych źródłach, ale nigdzie całościowo. W nowym kanonie jest to zgrabnie zebrane w jednym filmie – „Łotr 1”.

P: Czy możecie powiedzieć, jaka właściwie była ścieżka od ukradzenia planów Gwiazdy Śmierci do dostarczenia ich Lei? Zawsze myślałem, że te historie są prawdziwe, ale czy możecie ułożyć je we właściwej kolejności?

O: Prawdę mówiąc, wygląda na to, że z roku na rok jest coraz więcej fragmentów tej układanki. Chronologicznie poniżej jest krótkie streszczenie, tego co na razie wiemy. W Dark Forces Kyle Katarn kradnie plany z planety Danuta z małą pomocą twi’lekańskiej agentki imieniem Rianna Saren, co z kolei ukazano w grze Lethal Alliance. W książeczce „The Lost Jedi” wydanej w Wielkiej Brytanii przez Adventure Game Books, Havet Storm kradnie plany superlasera. Te plany, podobnie jak pozostałe trafiają na planetę Toprawa, gdzie już złożone w całość mają posłużyć znalezieniu słabych punktów Gwiazdy Śmierci. Operacja Skyhook, ukazana w radiowej adaptacji „Gwiezdnych Wojen” oraz grach „X-wing”, to nazwa kodowa tajnej operacji Sojuszu Rebeliantów, gdzie wysłano „Tantive IV” by przejął plany z Toprawy. W powieści Świt Rebelii A.C. Crispin, Bria Tharen i eskadra Czerwonej Ręki zdobywa stację przekaźnikową na Toprawie, by móc przesłać zebrane plany Lei przebywającej na „Tantive IV”.
KOMENTARZE (4)

Książki

Zapowiedź „Mandalorianina” i „Pośród cieni”

2022-03-05 20:32:31 Olesiejuk

Na stronie sklepu księgarskiego Świat Książki ukazały się dwie zapowiedzi nowych pozycji od wydawnictwa Olesiejuk. Na 27 kwietnia zaplanowana jest podwójna premiera książek; adaptacji drugiego sezonu „Mandalorianina” autorstwa Joe'ego Schreibera w przekładzie Krzysztofa Kietzmana w cenie 32,99 PLN oraz powieści z projektu Wielka Republika pod tytułem „Pośród cieni” pióra Justiny Ireland w przekładzie Anny Hikiert w cenie 44,99 PLN. Na obie książki można składać zamówienia tutaj i tu.


Najmroczniejsze sekrety najtrudniej wydobyć na światło dzienne...

Sylvestri Yarrow dotyka pasmo niekończących się – zdawałoby się – nieszczęść. Robi, co w jej mocy, aby po śmierci swojej matki utrzymać rodzinny interes, ale nawarstwiające się długi, a także nasilone ataki Nihilów na niespodziewające się niczego statki sprawiają, że Syl grozi utrata wszystkiego, co zostało jej po matce. Udaje się po pomoc do galaktycznej stolicy, Coruscant, ale wszystko zmienia się, gdy trafia w sam środek sporu między dwoma najpotężniejszymi rodami Republiki, walczącymi o kawałek przestrzeni kosmicznej na pograniczu. Uwikłanie po same uszy w konflikcie między najbogatszymi i borykanie się z ich problemami to ostatnia rzecz, na jaką Syl ma w tej chwili ochotę… ale obietnica sowitej nagrody wystarczy, aby dała się wciągnąć w coś, co okazuje się skomplikowaną intrygą.

Tymczasem rycerka Jedi Vernestra Rwoh zostaje wezwana na Coruscant, nie ma jednak pojęcia czemu ani przez kogo. Zjawia się w stolicy wraz ze swoim padawanem Imrim, a także mistrzem Jedi Cohmakiem Vitusem i jego padawanem Reathem. Zostają poproszeni o rozwiązanie sporu rodzinnego na pograniczu. Ale… właściwie dlaczego? Co tak ważnego kryje ten pusty kawałek przestrzeni kosmicznej? Odpowiedź doprowadzi Vernestrę do głębszego zrozumienia własnych umiejętności, zaś Syl zmusi do powrotu do przeszłości… a także poznania prawd, ukrytych dotąd pośród jej cieni.

Temat do dyskusji na forum.


Mandalorianinowi powierzono misję: połączyć Dziecko z pobratymcami. Dwuosobowy klan wybiera się zatem w dalszą podróż. Przemierzając pełną niebezpieczeństw galaktykę w niepewnych czasach po upadku Imperium Galaktycznego, łowca nagród i jego podopieczny stawiają czoła wrogom i pozyskują sojuszników.

Dzięki pełnej zwrotów akcji powieści Joego Schreibera ponownie zachwycisz się drugim sezonem przebojowego serialu!

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Książki

Jak czytać „Wielką Republikę” — faza pierwsza

2022-03-04 12:24:23


Wszystkie historie związane z pierwszą fazą „Wielkiej Republiki” doczekały się już swoich premier w oryginale. Niezależnie jednak czy chce się poznawać gwiezdno-wojenne historie po angielsku czy czekać na polskie wydania od Wydawnictwa Olesiejuk i Egmont, można się pogubić w chronologii wydarzeń tej inicjatywy. Powieści przeplatają się z komiksami, a jakby tego było mało, pomiędzy nimi pojawiają się jeszcze opowiadania, słuchowiska i mangi. W tym celu powstała specjalna rozpiska, dzięki której można w łatwy sposób sprawdzić sugerowaną kolejność czytania historii z tej ery.

„Wielka Republika” to projekt, który z rozmysłem został stworzony w taki sposób, by nie wymagać od czytelnika zapoznania się ze wszystkim, co zostało wydane w ramach tej inicjatywy, a raczej pozwolić mu na niczym nieskrępowany wybór. Dzięki temu możliwe jest skupienie się tylko na komiksach lub książkach, lecz warto wiedzieć, które z historii są istotniejsze, a które można zupełnie pominąć. Sugerowana kolejność nie jest jednoznacznie związana z chronologią wydarzeń — z tego powodu nie pokrywa się ona w stu procentach z chronologią Nowego Kanonu dostępną na naszej stronie. Celem rozpiski jest takie ustawienie, by lektura miała jak najwięcej sensu, a powiązania między historiami wybrzmiewały wtedy, kiedy powinny. Ponadto pod uwagę wzięte zostało również to, które z historii zostały już wydane w Polsce oraz plany wydawnictw na 2022 rok.


Na osobną wzmiankę zasługuje nawigacja znajdująca się nad listą. Pozycje ocenione są w trójstopniowej skali — trzy gwiazdki otrzymały historie, które są bardzo istotne z punktu widzenia ery, dwie gwiazdy te, które wciąż są istotne fabularnie, ale można je pominąć, natomiast jedną gwiazdkę pomniejsze historie, które nie mają istotnego wpływu na fabułę. Domyślnie w artykule wyświetlone są wszystkie pozycje, jednakże po kliknięciu w przyciski „WAŻNE” i „KONIECZNE” można ograniczyć listę do dwóch lub trzech gwiazdek. Do paru historii dodane zostało parę słów wyjaśnienia.
KOMENTARZE (8)
Loading..