TWÓJ KOKPIT
0

Książki

„Cień Sithów” na ochłodę

2022-06-28 11:35:57 Del Rey

Od dziś w sprzedaży znalazła się nowa książka z uniwersum Star Wars. W nakładzie wydawnictw Del Rey ukazała się powieść „Shadow of the Sith” autorstwa Adama Christophera, której fabuła rozgrywa się dwadzieścia lat po bitwie o Endor i skupia się na wątkach przedstawionych w epizodzie IX - „Skywalker. Odrodzenie”, a głównymi bohaterami są Luke Skywalker i Lando Calrissian. Autorem ilustracji na okładce jest Juan Esteban Rodríguez.
Powieść w bastionowym rankingu na oczekiwaną polską premierę w roku 2023 zdobyła na tę chwilę największą ilość głosów.


Luke Skywalker i Lando Calrissian powracają w powieści, której akcja toczy się między „Powrotem Jedi” a „Przebudzeniem Mocy”.

Imperium upadło. Prawie dwie dekady po bitwie o Endor rozbite resztki sił Palpatine'a uciekły w najdalsze zakątki galaktyki. Ale dla bohaterów Nowej Republiki niebezpieczeństwo i strata są nieodłącznymi towarzyszami, nawet w trakcie powstawania epoki pokoju.

Mistrza Jedi Luke'a Skywalkera nawiedzają mroczne wizje, przepowiadające złowieszczą grozę rosnącą gdzieś w odmętach kosmosu, na martwym świecie zwanym Exegol. Zakłócenie w Mocy jest niezaprzeczalne.... a najgorsze obawy potwierdzają się, gdy jego stary przyjaciel Lando Calrissian przychodzi do niego z doniesieniami o nowym zagrożeniu ze strony Sithów.

Po tym, jak córka Lando została porwana, Calrissian zaczął szukać po galaktyce śladów prowadzących do zaginionego dziecka. Ale każda nowa plotka prowadzi tylko do ślepych zaułków i gasnących nadziei - dopóki jego ścieżki nie skrzyżują się z Ochi z Bestoonu, zabójcą Sithów, który odpowiadał za porwanie młodej dziewczyny.

Prawdziwe motywy Ochiego pozostają ukryte dla Luke'a i Lando. Na księżycowym złomowisku tajemniczy wysłannik Wiecznego Sitha przekazał zabójcy święte ostrze, obiecując, że odpowie na pytania, które prześladowały go od czasu upadku Imperium. W zamian musi wykonać ostatnią misję: Wrócić na Exegol z kluczem do chwalebnego odrodzenia Sithów - Rey, wnuczką samego Dartha Sidiousa.

Gdy Ochi poluje na Rey i jej rodziców na krańcu galaktyki, Luke i Lando podróżują by odkryć tajemnicę Sithów i pomagają młodej rodzinie w tarapatach.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Książki

Stara Republika w kolekcji The Essential Legends

2022-06-23 12:32:47 Star Wars Books

Od dłuższego czasu informujemy o nowych pozycjach The Essential Legends Collection, czyli kolekcji legendarnych książek z tak zwanego „starego kanonu” w nowej oprawie. Kilka dni temu profil Star Wars Books poinformował o trzech kolejnych premierach.


Tym razem fani dostaną możliwość przeniesienia się do ery Starej Republiki, która w starym kanonie obejmowała tysiące lat przed wydarzeniami z „Mrocznego Widma”. Wydane zostaną dwie książki związane z tą erą — „The Old Republic: Revan” Drew Karpyshyna oraz „The Old Republic: Oszukani” Paula S. Kempa. Poza tymi dwoma pozycjami wydawnictwo kontynuuje wydawanie książek z serii X-Wing. Tym razem do sprzedaży trafi „Wojna o Bactę” Michaela A. Stackpole'a. Ta opowieść otrzyma również audiobooka (unabridged). Książki mają zaplanowaną premierę na 1 listopada 2022 roku.

Aby przejrzeć całą dostępną ofertę książek z The Essential Legends Collection, warto odwiedzieć stronę readstarwars.com (lista książek tutaj).
KOMENTARZE (10)

Książki

Garść informacji z Wielkiej Republiki

2022-06-20 13:33:33 starwars.com

Od zakończenia pierwszej fazy „Wielkiej Republiki” minęło już niemal pół roku. Co jakiś czas wydawnictwa informują o powieściach i komiksach zaplanowanych na drugą fazę projektu debiutującą jesienią tego roku. Poza tym o samym projekcie jest względnie cicho, a fandom skupia się na produkcjach związanych z platformą Disney+. W ostatnim czasie pojawiło się jednak parę artykułów i informacji związanych z tą erą, które nie zasługiwały na osobną publikację, ale warto o nich wspomnieć zbiorczo.


Tydzień temu na oficjalnej stronie Star Wars pojawił się specyficzny poradnik. Autor krok po kroku przedstawia zainteresowanym jak zrobić podpórkę na książki, nawiązującą do Latarni Gwiezdny Blask. Do jej wykonania potrzebne będą między innymi dwa drewniane bloczki, farby, klej, wykałaczki i... nakrętki od butelki. Poradnik składa się na 25 kroków, w których dokładnie opisane jest jak połączyć ze sobą określone elementy i w jaki sposób, za pomocą prostych metod, upodobnić model do wspomnianej stacji.

W ostatnim czasie autorzy pierwszej fazy cyklu udzielili wywiadu dla portalu Laughing Place. Twórcy podzielili się przemyśleniami na temat swojej pracy nad pierwszą częścią projektu i porozmawiali na temat konkretnych wydanych pozycji. Prowadzący wywiad skomplementował komiks Daniela J. Oldera o tytule „Szlak Cieni” (notabene, premiera w polskim wydaniu jeszcze w tym roku) — zachwycił się tym w jaki sposób połączono tajemnicę, elementy horroru i noir. Older odpowiedział, że wykorzystanie noir w Gwiezdnych Wojnach okazało się zaskakująco naturalne. Było to dla niego spore wyzwanie, lecz autor mógł w końcu wykorzystać swoją wielką miłość do tej stylistyki.

Justina Ireland zwróciła uwagę na planowanie „Wielkiej Republiki”. Autorki twierdzi, że od początku wiedzieli, w którym kierunku zmierza historia, więc niejednokrotnie mimochodem rzucone zdania mają swoje znaczenie w przyszłych powieściach i komiksach. Prowadzą do określonych punktów w całej historii. Justina twierdzi, że gdy cykl będzie ukończony, będzie można wrócić do początku i zauważyć rzeczy, których nie dało się dostrzec przed poznaniem całej opowieści.


Wracając jednak do nadchodzącej drugiej fazy to wydaje się, że będzie ona krótsza niż ta pierwsza. Opis książki „Path of Vengeance” sugeruje, że ta powieść będzie zwieńczeniem drugiej fazy cyklu. To prowadzi do konkluzji, iż owa faza będzie podzielona na dwie fale, nie jak poprzednio na trzy. Jeśli taki wniosek jest prawidłowy i do aktualnie zapowiedzianych pozycji nie dojdą żadne dodatkowe to druga faza będzie składać się z sześciu książek, audiobooka o Bitwie o Jedhę, trzech komiksów Marvela i jednego komiksu Dark Horse. Nie jest powiedziane — szczególnie w przypadku komiksów — że w międzyczasie nie zostanie zapowiedziana jakaś dodatkowa historia.

Książki drugiej fazy mają widoczny problem z dotrzymaniem terminów. „Convergence” Zoraidy Cordovy miało mieć premierę na początku października, na ten moment premiera została przesunięta na 15 listopada. Jeśli już mowa o tym tytule to w ostatnim czasie pojawił się opis książki. Według niego fabuła będzie ściśle powiązana z planetami Eiram i E’ronoh, które miały istotne znaczenie w pierwszej fazie. Po raz kolejny w materiałach promocyjnych drugiej fazy mamy podkreślenie tego, że ten okres (niecałe 400 lat przed Bitwą o Yavin) to era eksploracji. Jedi podróżują przez galaktykę rozszerzając swoje zrozumienie Mocy oraz światów i stworzeń z nią powiązanych.
KOMENTARZE (4)

Książki

LEGO i Mando: Aktywizacja dzieciaków

2022-06-11 09:06:59 Olesiejuk, Ameet

W dniu 1 czerwca swoje święto obchodziły dzieci, z tej okazji prezentujemy aktualne i nadchodzące premiery publikacji przygotowanych specjalnie dla nich. W maju do sprzedaży trafiły dwie pozycje od wydawnictwa Ameet, które po krótkiej przewie wróciło do wydawania produktów z uniwersum Star Wars. Broszurki „LEGO Star Wars: Przemytnik, rebeliant, bohater!” i „LEGO Star Wars: Kolorowanka z naklejkami” to standardowe już wydania od tego wydawnictwa, zawierające dodatkową figurkę (tutaj Han Solo) oraz zadania aktywizujące dla dzieciaków.


Pozostałe dwie pozycje przygotowało nam wydawnictwo Olesiejuk. Pierwszą jest książeczka z naklejkami „The Mandalorian: Dwuosobowy klan” autorstwa Brooke Vitale w przekładzie Krzysztofa Kietzmana, którą miała swoją premierę wczoraj. Na drugą pozycję poczekamy do lipca, „The Mandalorian: Grogu - Dziennik zadań” to już pełna zadań aktywizujących publikacja z bohaterami serialu „The Mandalorian”.


KOMENTARZE (1)

Książki

Historie Jedi i Sithów

2022-06-07 07:43:44 Disney-Lucasfilm Press

Dziś do sprzedaży trafiła antologia „Stories of Jedi and Sith” w nakładzie wydawnictwa Disney-Lucasfilm Press. Książka jest zbiorem opowiadań, gdzie każde skupia się na znanych użytkownikach Mocy. Autorami tych krótkich form są: Roseanne A. Brown (Rey), Sarwat Chadda (Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker), Delilah S. Dawson (Asajj Ventress), Tessa Gratton (Imperator Palpatine), Michael Kogge (Yoda), Sam Maggs (Luke Skywalker), Michael Moreci (Darth Maul), Alex Segura (Qui-Gon Jinn), Vera Strange (Darth Vader) i Karen Strong (Barriss Offee). Zbiór dodatkowo w czasie konwentu Celebration był dostępny w sprzedaży w unikatowej oprawie przedstawiającej Obi-Wana Kenobiego. Autorem obu ilustracji jest Jake Bartok. Książka w cenie 17,99 USD możecie zakupić m.in. na Amazonie.


Walka dobra ze złem nigdy się nie kończy…

Odważni Jedi i przebiegli Sithowie. Ci kultowi bohaterowie i złoczyńcy ucieleśniają walkę między światłem a ciemnością, która leży w samym sercu Gwiezdnych wojen. W tej ekscytującej antologii dziesięciu uznanych autorów stworzyło zupełnie nowe opowieści dla niektórych z najpopularniejszych postaci sagi, począwszy od Luke'a Skywalkera po Dartha Vadera, od Obi-Wana Kenobiego po Asajj Ventress i nie tylko, wraz z pięknymi ilustracjami Jake'a Bartoka. Epickie starcia, wciągająca fabuła, odwaga i gniew – wszystko to znajdziecie tutaj w tej jednej z największych sag filmowych wszechczasów.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)
Loading..