TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Star Wars w 2024 roku

2023-12-28 20:06:27 facebook


Koniec roku już za chwilę, a wszystkie tegoroczne premiery miały już swoje miejsce w kalendarzu. Poza niektórymi zapowiedziami komiksowymi, nadal jednak nie wiemy, co pojawi się w ofercie wydawnictw Olesiejuk i Egmont w nadchodzącym roku 2024. Na te nurtujące fanów pytanie mamy otrzymać odpowiedź na wydarzeniu jakie odbędzie się za pośrednictwem mediów społecznościowych na Facebooku i Youtubie. 11 stycznia w czwartek o godzinie 18.00 zapowiedziana jest transmisja wideo z prezentacji planów wydawniczy za rok 2024.

Transmisja odbędzie się na żywo na kanałach:
Facebook Wydawnictwo Olesiejuk
Facebook Księgarnie Świat Książki
YouTube Wydawnictwo Olesiejuk
YouTube Księgarnie Świat Książki Official

Plan spotkania:
◾️18:00-18.45 - zapowiedzi powieści i innych tytułów oraz komiksów Star Wars na 2024 rok. Plany wydawnicze wyd. Olesiejuk przedstawi Rafał Przyborowski, a plany wyd. Egmont – Jacek Drewnowski.
◾️18.45-20:00 - rozmowa online z gośćmi: tłumaczki Anna Hikiert-Bereza i Marta Duda-Gryc, tłumacz Krzysztof Kietzman, redaktorka Magda Kozłowska.
Spotkanie poprowadzi Michał Madanowicz, prowadzący kanał na YouTube "Wściekłe Wąsy".
KOMENTARZE (12)

Książki

Ilustrowane archiwum „Powrotu Jedi”

2023-12-22 13:56:43

W tym roku obchodziliśmy 40-lecie premiery epizodu VI - „Powrót Jedi” i z tej okazji wydano szereg różnego typu publikacji i produktów celebrujących to wydarzenie jak i drenujących portfele fanów. Z pewnym opóźnieniem, planowanym lub nie, na 23 kwietnia 2024 roku zapowiedziano premierę albumu „Return of the Jedi: A Visual Archive” od autorów Claytona Sandella, Kelly Knox i S.T. Bende, który ukaże się w nakładzie wydawnictwa Insight Editions. Sam tytuł sugeruje zbiór grafik ukazujących materiały związane z tworzeniem filmu jak i wpływu jego samego na późniejsze produkcje czy spin-offy takie jak filmy telewizyjne „Caravan of Courage: An Ewok Adventure”, „Ewoks: The Battle for Endor” i serial animowany „Ewoks”. Poniżej przykładowe strony z wnętrza publikacji, który będzie liczył 306 stron objętości i kosztował 65,00 USD.KOMENTARZE (2)

Książki

Świt Rebelii postaci z Wielkiej Republiki

2023-12-16 18:55:13

W ostatnich tygodniach na rynkach zachodnich ukazały się dwa albumy od wydawnictwa Dorling Kindersley, które mogą zainteresować co bardziej zdeterminowanych fanów. Na początku listopada w Wielkiej Brytanii, natomiast w USA na początku grudnia, do sprzedaży trafiły przewodniki skupiające się na ostatnio rozwijanych projektach w uniwersum.
Pierwszym jest długo niewidziany album z cyklu ilustrowanych przewodników pod tytułem „Dawn of Rebellion” autorstwa Emily Shkoukani i Pablo Hidalgo. Pozycja ta przybliża nam czasy tworzenia się Rebelii, korzystając m.in. z takich źródeł jak ostatnie seriale „Parszywa Zgraja”, „Andor” czy „Obi-Wan Kenobi”. Zainteresowanych odsyłam na oficjalną gdzie dodatkowo możecie przeczytać dedykowany tekst promocyjny.


Drugi przewodnik to również przedstawiciel trochę zakurzonego cyklu encyklopedii postaci o tytule „The High Republic: Character Encyclopedia” napisanych przez Amy Richau i Megan Crouse. Tutaj zawartość, z racji zbliżającego się końca III fazy, skupia się na podsumowaniu i przeglądu postaci jakie ukazały się na przestrzeni dwóch minionych faz.


KOMENTARZE (1)

Książki

Co nowego dla młodego

2023-12-12 18:21:32

W ostatnich miesiącach za oceanem do sprzedaży trafiło kilka ciekawych pozycji przeznaczonych dla młodego odbiorcy. W październiku ukazała się ilustrowana książka „The High Republic: Jedi Brave in Every Way” pióra Charlesa i Rosemary Soule'a z ilustracjami Valerie Valdivia i została wydana w nakładzie Disney-Lucasfilm Press.


Na początku listopada natomiast została wydana przez Chronicle Books nowa książeczka „The Mandalorian and Child” od autora Jeffrey'a Browna, która ukazuje tym razem relacje Dina Djarina z Grogu z serialu The Mandalorian.


W listopadzie ukazał się się też kolejny przewodnik dla dzieci z serii SecretsThe Secrets of the Wookiees” od twórcy Marca Sumeraka i artysty Alberto Buscicchio, która skupia się na ukazaniu historii i kultury Wookiech. Książka pojawiła się w nakładzie Disney-Lucasfilm Press.


KOMENTARZE (4)

Książki

„Szklana otchłań” Mace'a Windu

2023-12-09 16:52:48 starwars.com

Na oficjalnej ukazała się zapowiedź nowej powieści, której premiera odbędzie się w 2024 roku w nakładzie imprintu Del Rey. Po przeszło 20 latach przerwy do starwarsówka wrócił pisarz Steven Barnes, którego starsi fani mogą kojarzyć z powieści „Spisek na Cestusie” z serii Wojny klonów wydanej w 2004 roku. Wówczas Steven Barnes był pierwszym czarnoskórym pisarzem tworzącym w Star Wars, a biorąc pod uwagę aktualny trend w zachodnim mainstreamie na tworzeniu treści kierując parytetem rasy, był on idealnym kandydatem do napisania powieści o Mace'ie Windu. Książka zatytułowana „Mace Windu - The Glass Abyss” trafi do sprzedaży 6 sierpnia 2024 roku.


Mistrz Jedi Mace Windu udaje się na niebezpieczną, odległą planetę z misją, która wystawia na próbę nawet jego niezwykłe umiejętności – a wszystko po to, aby spełnić ostatnią wolę Qui-Gona.

Jedi nie mogą się otrząsnąć po nagłej śmierci Qui-Gon Jinna z rąk Sitha. Uczucia mistrza Jedi Mace’a Windu wobec Qui-Gona zawsze były skomplikowane i nie uległy zmianie po jego śmierci. Choć często się ze sobą nie zgadzali, Mace cenił wyjątkową perspektywę Qui-Gona, a ich wspólne oddanie Mocy uczyniło ich sojusznikami. Bez Qui-Gona i jego niekonwencjonalnych poglądów Mace czuje się pozbawiony równowagi.

Rozważając dziedzictwo swojego nieżyjącego przyjaciela, Mace jest zaskoczony otrzymaniem ostatniej wiadomości od Qui-Gona, która miała zostać dostarczona Mace'owi w przypadku śmierci Qui-Gona. Wiadomość zawiera ostatnią wolę: prośbę o pomoc planecie Metagos na Zewnętrznych Rubieżach.

Wiele lat temu gwałtowny rozbłysk słoneczny przekształcił powierzchnię pustynnej planety w krajobraz z napromieniowanego szkła – zarówno piękny, jak i niebezpieczny. Obecnie większość ocalałych mieszkańców żyje pod ziemią, gdzie rywalizujące ze sobą klany walczą o kontrolę nad ograniczonymi zasobami planety. Jako młody Jedi Qui-Gon chronił rolniczy klan Sa'ad przed agresywnymi frakcjami planety. Sa'adowie praktykują sztukę tkania snów, zachowując podczas snu umysły na jawie, aby komunikować się i współistnieć z otaczającymi ich dzikimi stworzeniami. Qui-Gon obiecał wrócić, gdyby kiedykolwiek potrzebowali jego pomocy, ale teraz zadaniem Mace'a jest spełnienie tej obietnicy. Przywódczyni Sa'ad, KinShan Nightbird, błaga Jedi o pomoc w uwolnieniu Metagos z rąk przestępczych władców, którzy grożą wykorzenieniem stylu życia jej ludu.

Chcąc spełnić ostatnie życzenie Qui-Gona, Mace udaje się do Metagos i infiltruje wrogów Sa'ad. Jednak gdy Mistrz Jedi bada zawiłą sieć przeciwników i sojuszników, Mace zostaje zepchnięty do granic kodeksu Jedi, co kwestionuje jego przekonania i jego związek z samą Mocą.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Książki

Brać „Braci”

2023-12-06 04:05:46 Olesiejuk

W dzień Mikołajek fani którzy spóźnili się z kupnem prezentu, mogą wybrać się do księgarni i nabyć ostatnią tegoroczną premierę od wydawnictwa Olesiejuk. Powieść „Bracia” autorstwa Mike'a Chena w przekładzie Marty Dudy-Gryc można zakupić w cenie okładkowej 44,99 PLN po rabacie na stronie księgarni Świat Książki.


Obi-wan Kenobi i Anakin Skywalker próbują powstrzymać rozprzestrzeniającą się wojnę i wypracować między sobą nową więź.

Wybuchły wojny klonów. W całej galaktyce formują się linie frontu. Każdy kolejny układ dołączający do separatystów oznacza, że pokój staje się coraz bardziej nieosiągalny. Kiedy na planecie Cato Neimoidia, klejnocie Federacji Handlowej, dochodzi do katastrofalnego wybuchu, Republika zostaje oskarżona o przygotowanie zamachu. Krucha neutralność tego świata zaczyna stać pod znakiem zapytania. Jedi wysyłają tam Obi-Wana Kenobiego, jednego z najbardziej utalentowanych dyplomatów zakonu. Obi-Wan bada miejsce katastrofy z pomocą zaskakująco zaangażowanej w sprawę neimoidiańskiej gwardzistki, okazuje się jednak, że zamierzają mu to utrudnić separatyści, pragnący przeciągnąć planetę na swoją stronę. W mgle spowijającej planetę swą podstępną intrygę knuje Asajj Ventress. Wśród narastającego w galaktyce chaosu Anakin Skywalker zostaje pasowany na rycerza Jedi. Choć Obi-Wan musi wykonać misję sam – i pomimo tego, iż nalega, by Anakin posłuchał go choć ten jeden raz – jego były padawan jest tak uparty i zdeterminowany, że nic nie powstrzyma go od dołączenia do swojego mistrza, w dodatku w towarzystwie zdolnej, ale niepewnej siebie adeptki Jedi. Anakin dorównał już rangą człowiekowi, który go wychował, choć wciąż nie czuje się pewnie w tej nowej relacji. Pomiędzy nimi wciąż utrzymują się echa dawnych konfliktów, co niekiedy naraża na niebezpieczeństwo również innych. Dwaj Jedi muszą na nowo nauczyć się, jak ze sobą współpracować – i muszą zrobić to szybko. Aby pokonać przeciwników, muszą stać się kimś więcej niż tylko mistrzem i uczniem. Muszą stanąć obok siebie ramię w ramię – jak bracia.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)
Loading..