TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Wypróbuj „Próbę królowej”

2023-06-14 08:37:23 Olesiejuk

Niedługo rozpoczną się wakacje, z takiej okazji warto pomyśleć o letniej liście czytelniczej, na która możecie wrzucić dzisiejszą premierę od wydawnictwa Olesiejuk. Nowością jest powieść dla starszej młodzieży „Próba królowej” autorstwa Emily Kate Johnston w przekładzie Krzysztofa Kietzmana. Na książkę w cenie okładkowej 37,99 PLN można składać zamówienia m.in. na stronie księgarni Świata Książki.


Gdy czternastoletnia Padmé wygrywa wybory i wstępuje na tron Naboo, przyjmuje imię Amidala i opuszcza rodzinę, by objąć rządy w Pałacu Królewskim. W czasach narastającej niepewności zarówno na Naboo, jak i w Republice Galaktycznej, Padmé wraz z doradcą do spraw bezpieczeństwa, kapitanem Panaką, opracowują plan – od tej pory królową ma wspierać nie jedna, lecz kilka dwórek. Będą jej doradczyniami, powierniczkami, obrończyniami, a nawet sobowtórkami. Selekcji kandydatek pod kątem talentów dokonuje Panaka, ale to Padmé przypada w udziale stworzenie z nich zgranego zespołu. Choć każda z dziewcząt jest jedyna w swoim rodzaju, uczą się, jak ze sobą sprawnie współpracować. Przyświeca im jeden cel: ochrona królowej za wszelką cenę. Jednak gdy Naboo pada ofiarą inwazji ekspansywnej Federacji Handlowej, królowa Amidala i jej dwórki zostają poddane największej próbie: wszystkie razem i każda z osobna.

„Próba królowej” to drugi tom trylogii o Padmé Amidali, w skład której wchodzą następujące powieści: Tom 1: „Cień królowej” Tom 2: „Próba królowej” Tom 3: „Nadzieja królowej”.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Książki

Powrót „Ahsoki”

2023-06-10 11:01:57

Nadeszła długo wyczekiwana chwila przez fanów... no, może niektórych. Wydawnictwo Olesiejuk zapowiedziało wznowienie powieści dla starszej młodzieży pod tytułem „Ahsoka” autorstwa Emily Kate Johnston, którą w 2018 roku wydał w Polsce Uroboros w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Olesiejuk nie pozostał głuchy na narzekania fanów czytelników na wysokie ceny powieści na rynku wtórnym i pozwolił sobie na taką inicjatywę, wydając książkę na ponad miesiąc przed premierą serialu pod tym samym tytułem na Disney+. Powieść w cenie okładkowej 44,90 PLN trafił do sprzedaży 12 lipca. Okładka książki została bez zmian (z mały detalem), która wykonał Wojtek Fus. Zamówienia możecie składać m.in. na Świecie Ksiazki.


BYŁA PRZEKONANA, ŻE WOJNA SIĘ SKOŃCZYŁA, ALE NOWA BITWA WŁAŚNIE SIĘ ZACZYNAŁA.

Ahsoka Tano, niegdyś lojalna padawanka Anakina Skywalkera, w wyniku bolesnych wydarzeń opuszcza szeregi zakonu Jedi i postanawia kroczyć własną ścieżką.

Zaszywa się na niepozornym rolniczym księżycu, gdzie zamierza prowadzić skromny i spokojny żywot.
Okazuje się jednak, że ucieczka tak przed przeszłością, jak i przed Imperium nie jest możliwa.

Ahsoka musi wybrać: stanąć do walki czy pozostać w ukryciu? Jej decyzja zmieni życie wszystkich jej bliskich… Czy przyniesie galaktyce nową nadzieję?

Znakomite studium postaci z elementami akcji, wielkiej polityki i wciągającej dramaturgii. Ta opowieść aż iskrzy od emocji.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)
Loading..