TWÓJ KOKPIT
0

Książki

„Escape from Valo” już w sprzedaży

2024-01-31 09:35:47

Wczoraj, 30-tego stycznia 2024 roku miała miejsce premiera „Escape from Valo”, anglojęzycznej powieści autorstwa Daniela J. Oldera i Alyssy Wong. To drugi tom związany z trzecią finałową fazą Wielkiej Republiki. Przeznaczony jest dla czytelnika nieco młodszego (middle grade). Historia zawiera się na 384 stronach, powieść można nabyć w formie papierowej bądź jako ebook. Audiobook nie jest jeszcze dostępny, ma pojawić się w późniejszym terminie.


Star Wars: The High Republic, the New York Times best-selling series, continues. . . . For light and life!

Journey to the embattled Occlusion Zone in this action-packed adventure set hundreds of years before the Skywalker saga! It’s a dark and dangerous time for the galaxy in which communication has been rendered nearly impossible in Nihil-controlled space as the nefarious pirates continue to threaten the Republic’s very existence. Join Jedi Padawans—including Ram Jomaram—as they plot their escape from enemy territory.

Hopeful young Padawans will have to work together to overcome their fears in order to survive—and help save the galaxy.

KOMENTARZE (9)

Książki

Japonistyka okładkowa

2024-01-22 19:49:42 Internety

W czasach panowania starego porządku kanonicznego, swoistą estymą traktowane były prace japońskich artystów tworzących ilustracje na potrzeby ojczystych wydań powieści i komiksów. Warto tu wspomnieć o twórczości Tsuyoshi Nagano, który stworzył przeszło sto prac wykorzystanych na okładkach książek przeznaczonych na rynek japoński. Zaciekawionym polecam poszukać tych prac w internecie lub odsyłam do jednego ze starszych newsów na Bastionie.

Nowy kanon oczywiście nie opuścił Japonii, jednak aktualnie powieści ukazują się z dużym opóźnieniem i mniejszej ilości tytułów przetłumaczonych. W 2021 i 2023 roku ukazały się przekłady trzech pozycji, które warto wspomnieć z racji oryginalnych ilustracji na okładce. Wedle porządku od góry w dół, tak prezentują się okładki powieści: „Wielka Republika: Światło Jedi”, „Wielka Republika: W ciemność” i „Wielka Republika: Pośród cieni”. Do dwóch ostatnich tytułów grafiki stworzył artysta o pseudonimie 5Health.
KOMENTARZE (6)

Książki

„Bracia” przemówią

2024-01-20 11:56:06 Olesiejuk

Pojawiła się pierwsza pełna zapowiedź z tegorocznych publikacji ze świata Star Wars od wydawnictwa Olesiejuk. Wedle znanego nam planu wydawniczego, w lutym do sprzedaży trafi audiobook wydanej w grudniu 2023 roku powieści „Bracia” autorstwa Mike'a Chena. Lektorem tekstu jest Grzegorz Kwiecień, a premiera odbędzie się 5 lutego. Zamówienia na książkę do słuchania możecie składać m.in. na stronie księgarni Świat Książki.
Warto zwrócić uwagę, że poprzedni audiobook od wydawnictwa Olesiejuk jest dostępny w sprzedaży w dość relatywnie niższej cenie.


Obi-wan Kenobi i Anakin Skywalker próbują powstrzymać rozprzestrzeniającą się wojnę i wypracować między sobą nową więź.

Wybuchły wojny klonów. W całej galaktyce formują się linie frontu. Każdy kolejny układ dołączający do separatystów oznacza, że pokój staje się coraz bardziej nieosiągalny. Kiedy na planecie Cato Neimoidia, klejnocie Federacji Handlowej, dochodzi do katastrofalnego wybuchu, Republika zostaje oskarżona o przygotowanie zamachu. Krucha neutralność tego świata zaczyna stać pod znakiem zapytania. Jedi wysyłają tam Obi-Wana Kenobiego, jednego z najbardziej utalentowanych dyplomatów zakonu. Obi-Wan bada miejsce katastrofy z pomocą zaskakująco zaangażowanej w sprawę neimoidiańskiej gwardzistki, okazuje się jednak, że zamierzają mu to utrudnić separatyści, pragnący przeciągnąć planetę na swoją stronę. W mgle spowijającej planetę swą podstępną intrygę knuje Asajj Ventress. Wśród narastającego w galaktyce chaosu Anakin Skywalker zostaje pasowany na rycerza Jedi. Choć Obi-Wan musi wykonać misję sam – i pomimo tego, iż nalega, by Anakin posłuchał go choć ten jeden raz – jego były padawan jest tak uparty i zdeterminowany, że nic nie powstrzyma go od dołączenia do swojego mistrza, w dodatku w towarzystwie zdolnej, ale niepewnej siebie adeptki Jedi. Anakin dorównał już rangą człowiekowi, który go wychował, choć wciąż nie czuje się pewnie w tej nowej relacji. Pomiędzy nimi wciąż utrzymują się echa dawnych konfliktów, co niekiedy naraża na niebezpieczeństwo również innych. Dwaj Jedi muszą na nowo nauczyć się, jak ze sobą współpracować – i muszą zrobić to szybko. Aby pokonać przeciwników, muszą stać się kimś więcej niż tylko mistrzem i uczniem. Muszą stanąć obok siebie ramię w ramię – jak bracia.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Książki

Poznaliśmy książki Star Wars na 2024 rok

2024-01-11 18:31:54

Wspólne wydarzenine wydawnictw Olesiejuk i Egmont dotyczące książek i komiksów planowanych na rok 2024 za nami. Można je było śledzić na portalach Facebook i Youtube, my zaś już wiemy jakich książek można się spodziewać po rozpoczynającym się roku. Pełną listę książek prezentujemy poniżej. Komiksy zostaną przedstawione w osobnym artykule.

„Jedi: Wojenne Blizny”
Autorka: Sam Maggs
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
Marzec 2024


„Leia: Princess of Alderaan”
Autorka: Claudia Gray
Tłumaczka: Marta Duda-Gryc
Kwiecień 2024


„Tempest Runner”
Autor: Cavan Scott
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Kwiecień 2024


„Star Wars: The High Republic: Character Encyclopedia”
Autorki: Amy Richau, Megan Crouse
Tłumacz: Anna Hikiert-Bereza
Maj 2024


„The Princess and the Scoundrel”
Autor: Beth Revis
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
Maj 2024


„The Battle of Jedha”
Autor: George Mann
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Czerwiec 2024


„Cataclysm”
Autorka: Lydia Kang
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Sierpień 2024


„Resistance Reborn”
Autorka: Rebecca Roanhorse
Tłumaczka: Marta Duda-Gryc
Sierpień 2024


„From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back”
Autor: zbiorowy
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
Wrzesień 2024


„Crimson Climb”
Autor: E. K. Johnston
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
Październik 2024


„Quest for Planet X”
Autorka: Tessa Gratton
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Październik 2024


„Timelines”
Autor: zbiorowy
Listopad 2024


„Path of Vengeance”
Autor: Cavan Scott
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Styczeń 2025
Dodatkowo zapowiedziano na luty audiobook „Bracia” czytany przez Grzegorza Kwietnia. W maju zaś wydana zostanie cała kanoniczna trylogia Thrawna w tłumaczeniu Anny Hikiert-Berezy.
KOMENTARZE (31)

Książki

Czytelniczy Galaktyczny Rozkład Jazdy 2024

2024-01-11 09:20:18

Choć informowaliśmy o tym już jakiś czas temu, to przypominamy raz jeszcze: dzisiaj o godzinie 18:00 wystartuje wspólne wydarzenie wydawnictw Olesiejuk i Egmont znane jako Czytelniczy Galaktyczny Rozkład Jazdy 2024. Podczas spotkania wydawnictwa odkryją karty, a dokładnie swój plan wydawniczy na rok 2024.


Główna część spotkania przewidziana jest między 18:00 a 18:45. Później, jak co roku, czeka nas interesująca rozmowa z osobami odpowiedzialnymi za powstające książki i komiksy, w tym roku w składzie: Anna Hikiert-Bereza, Marta Duda-Gryc, Krzysztof Kietzman i Magda Kozłowska. Spotkanie ma prowadzić Michał Madanowicz, prowadzący kanał na YouTube "Wściekłe Wąsy".
KOMENTARZE (4)
Loading..