TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Edycja kolekcjonerska trylogii „Thrawna”

2024-05-19 12:48:07 Olesiejuk

Za niecały miesiąc fani fantastyki z całej Polski spotkają się na konwencie Pyrkon w Poznaniu. W czasie zwiedzania pawilonów fani Star Wars z zacięciem kolekcjonerskim powinni zawitać na stoisko wydawnictwa Olesiejuk, gdzie będzie możliwość zakupienia edycji limitowanej trylogii Thrawna od Timothy'ego Zahna w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Te kolekcjonerskie wydanie będzie zawierało unikatowe barwienie brzegów oraz nowe ilustracje na okładkach jakie w oryginalne były dostępne na amerykańskich konwentach Star Wars Celebration Orlando i San Diego Comic-Con. Dana trylogia będzie dostępna tylko na Pyrkonie w limitowanej ilości 300 kopii.
Dodatkowo na imprezie będzie można spotkać tłumaczy i współpracowników wydawnictwa na specjalnym panelu.


KOMENTARZE (11)

Książki

„Królewna i łotr”

2024-05-17 04:05:35 Olesiejuk

Do sprzedaży trafiła nowa pozycja z oferty wydawnictwa Olesiejuk, którą jest powieść „Księżniczka i łajdak” autorstwa Beth Revis w przekładzie Krzysztofa Kietzmana. Książka można zakupić w cenie okładkowej 44,99 PLN m.in. na stronie księgarni Świat Książki.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ŚLUB KSIĘŻNICZKI LEI ORGANY I HANA SOLO

Gwiazda Śmierci została zniszczona. Darth Vader zginął. Imperium jest w rozsypce. Ale na leśnym księżycu Endora, wśród chaosu zmian na skalę galaktyczną, dla księżniczki i jej łajdaka czas stanął w miejscu. Po zamrożeniu w karbonicie i narażaniu życia dla Rebelii Han nie może się doczekać, aż wreszcie przestanie się poświęcać dla innych. Wraz z Leią po tysiąckroć zasłużyli na wspólną przyszłość. Gdy jej się oświadcza, po raz pierwszy od dawna ma dobre przeczucie. Leia jednak odnosi wrażenie, że nie do końca porzuciła życie pełne walk. Nadal zostało jej sporo do zrobienia, musi też odpokutować mroczną tajemnicę, która, jak już teraz wie, płynie w jej żyłach. Jej brat Luke daje jej tę możliwość – możliwość związaną z rodziną i obietnicą Mocy. Ale gdy Han prosi ją o rękę, Leia nie waha się ani chwili i mówi... „Tak”. „Długo i szczęśliwie” jednak nie przychodzi z łatwością. Gdy tylko Han i Leia opuszczają sielską ceremonię, by udać się w podróż poślubną, nagle trafiają na największą i najbardziej wykwitną scenę: na pokład „Beztroskiego”, luksusowego liniowca, którym odbywają bardzo publiczną podróż do najcudowniejszych światów w galaktyce. Ich małżeństwo, a także symbolizowane przez nie pokój i pomyślność, stanowią piorunochron, przyciągający wszystkich wokół: w tym przedstawicieli sił Imperium, nadal kurczowo trzymających się władzy. W najczarniejszej dla Imperium godzinie jego żołnierze rozproszyli się po całej galaktyce, by okopać się na odizolowanych światach, podatnych na ich wpływy. Gdy „Beztroski” przemieszcza się od celu do celu, jedno staje się aż nadto jasne: wojna jeszcze nie dobiegła końca. Ale gdy zbliża się niebezpieczeństwo, Han i Leia odkrywają, że najlepiej stawiają czoła wrogom nie osobno, lecz jako mąż i żona.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Książki

Powrót na Jedhę

2024-05-13 21:32:58 Olesiejuk

Po „Nawałnicy” przyszła pora na kolejne zjawiska, tym razem o charakterze wojennej. Przed chwilą ukazała się zapowiedź kolejnego skryptu do audiobooka „Wielka Republika: Bitwa o Jedhę” autorstwa George'a Manna w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Powieść trafi do sprzedaży 20 czerwca. Na książkę w cenie okładkowej 54,99 PLN można składać zamówienia m.in. na stronie księgarni Świat Książki.


PO WYDARZENIACH PRZEDSTAWIONYCH W POWIEŚCI WIELKA REPUBLIKA. KONWERGENCJA, JEDI UDAJĄ SIĘ DO ŚWIĘTEGO MIASTA W SCENARIUSZU SŁUCHOWISKA BITWA O JEDHĘ.

Jedha. Przedwieczne uliczki tego starożytnego świata – odwiedzanego przez wszystkich, ale nienależącego do nikogo – to miejsce, w którym zbiegają się liczne galaktyczne szlaki. Jedi są tu zaledwie jedną z wielu grup czczących Moc i zgłębiających jej tajniki. Od Strażników Whillów, aż po członków Ścieżki Otwartej Dłoni, niezliczone istoty przybywają do Świętego Miasta, aby uczyć się i dzielić w pokoju swoją wiedzą.

Podczas gdy cała Jedha przygotowuje się do Festiwalu Równowagi, galaktyka wciąż boryka się z konfliktem, w który uwikłane są bliźniacze światy Eiram i E’ronoh. Kiedy jednak udaje się udaremnić spisek obliczony na jego rozjątrzenie, Jedi zaczynają żywić nieśmiałą nadzieję na zaprowadzenie trwałego pokoju między planetami. Mistrz Jedi Creighton Sun i rycerka Aida Forte przybywają na Jedhę wraz z delegacjami zwaśnionych stron, aby formalnie zakończyć „wieczną wojnę”. Jedi liczą na to, że atmosfera harmonii, w jakiej współistnieją tu ze sobą liczne odłamy religijne, pozwoli na podpisanie traktatu, będącego dla reszty galaktyki symbolem tego, co można osiągnąć dzięki jedności.

Ale nie wszyscy są zadowoleni z zaangażowania zakonu w tę sprawę, a co więcej – są i tacy, którzy zdecydowanie woleliby, aby do zawarcia pokoju nie doszło. Zaczynają krążyć plotki, że obecność Jedi zwiastuje kłopoty. Nieufność i gniew, tak długo podsycające wieczną wojnę, teraz grożą zakłóceniem harmonii na Jedzie. Kiedy na Świętym Księżycu dochodzi do zamieszek, wszystko wskazuje na to, że chociaż miał tu nastąpić kres waśni, może stać się wręcz przeciwnie – ten pokojowy świat zostanie w nią uwikłany.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Książki

Nowe „essecjale” na półrocze

2024-05-11 16:17:49 Del Rey

Na czerwiec zapowiedziano kolejną porcję wznowień z cyklu The Essential Legends Collection, a wśród tytułów znajdziemy takie powieści jak: szósty tom serii X-wingiŻelazna Pięść” pióra Aarona Allstona, kontynuację Komandosów RepublikiKomandosi Imperium: Legion 501” autorstwa Karen Traviss oraz zbiorcze wydanie Przygód Lando CalrissianaThe Lando Calrissian Adventures” pióra Lestera Neila Smitha. Wznowienia trafią do sprzedaży 4 czerwca w cenie 17,00 USD za sztukę.KOMENTARZE (5)

Książki

„Thrawn” powrócił

2024-05-02 10:13:06 Olesiejuk

2 maja na zawsze zostanie pamiętną datą na fanów niebieskolicego jegomościa, bowiem do sprzedaży trafiło wznowienie trylogii Thrawna od Timothy'ego Zahna w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Te cenione (lub przecenione) przez czytelników książki można ponownie zakupić tym razem w nakładzie wydawnictwa Olesiejuk. Książki w cenie okładkowej 54,99 PLN (I tom) i 49,99 PLN (tomy II i III) można kupić m.in. na stronie księgarni Świat Książki: „Thrawn”, „Thrawn: Sojusze” i „Thrawn: Zdrada”.
Przypominamy o aktualnej promocji na książki Star Wars.


KOMENTARZE (1)
Loading..