TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Ile potrwają zdjęcia do „The Mandalorian & Grogu”

2024-02-20 20:51:41

Jak donosi Bespin Bulletin wygląda na to, że zdjęcia do filmu „The Mandalorian & Grogu” potrwają jakieś 4 miesiące. Od czerwca do października.Dla porównania trzeci sezon „The Mandalorian” kręcono pół roku, nie licząc dokrętek. Podobnie było w przypadku „Przebudzenia Mocy” czy „Łotra 1”, jeśli mówimy o główne zdjęcia. Faktem jest, że serial był raczej dłuższy, zaś wspomniane filmy nie wykorzystywały w ten sposób technologii takiej jak StageCraft, co pozwala wydajniej planować pracę. Zobaczymy na ile źródła Bespin Bulletin się sprawdzą.

Natomiast przy takim okresie chyba nie ma co liczyć obecnie na czwarty sezon „The Mandalorian”. Możliwe, że wrócą do niego później. Film „The Mandalorian & Grogu” zadebiutuje w maju 2026.
KOMENTARZE (6)

The Mandalorian

Ludwig Göransson chce wrócić do „The Mandalorian”

2024-02-15 21:31:30

Kompozytor Ludwig Göransson ma ostatnio czym się pochwalić. Jego muzyka do filmu „Oppenheimer” została powszechnie dobrze przyjęta, co przekłada się na nominacje (Oskar, BAFTA), a czasem nawet nagrody (Złoty Glob). Przy okazji oczywiście promuje siebie i kolejne swoje projekty. Choćby rozmawiając z podcastem Inside Total Film.

Tam znalazła się dla nas bardzo ciekawa informacja, mianowicie zapytany o swoje kolejne projekty, na razie nie powiedział nic wprost, ale zauważył, że niedawno ogłoszono film „The Mandalorian & Grogu” i że on chętnie by wziął w tym udział.

Göransson skomponował muzykę do dwóch pierwszych sezonów, potem zastąpił go w dużej mierze Joseph Shirley. Ludwig pozostawił swój wkład, ale ostateczne kompozycje należały do Shirleya.„The Mandalorian & Grogu” zadebiutuje 22 maja 2026. Na razie czekamy na jakieś większe szczegóły tej produkcji.
KOMENTARZE (7)

The Mandalorian

Data premiery „The Mandalorian & Grogu”

2024-02-08 18:41:51

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że powstanie nowy film z uniwersum Gwiezdnych Wojen o tytule „The Mandalorian & Grogu”. Ma on być kontynuacją przygód bohaterów znanych nam z serialu telewizyjnego. Nie poinformowano wówczas jednak kiedy odbędzie się premiera filmu. Z wcześniejszych ogłoszeń wiadomo było, że Disney ma zaplanowanych kilka dat na premiery filmów Star Wars, ale nie było pewne która data będzie zarezerwowana dla którego filmu. Teraz już wiemy, że „The Mandalorian & Grogu” zobaczyć będziemy mogli 22.05.2026. Datę tę podano w raporcie giełdowym Disneya. Poznaliśmy też logo filmu.


KOMENTARZE (12)

The Mandalorian

Zdjęcia do „The Mandalorian & Grogu” już w czerwcu

2024-02-07 17:06:33

Niedawno pisaliśmy, że zdjęcia do „The Mandalorian & Grogu” mają ruszyć 17 czerwca 2024. Tak donosiło Production Weekly. Teraz potwierdza to inne źródło Production List należące do Stowarzyszenia Przemysłu Filmowego i Telewizyjnego.

Dave Filoni rozmawiał z Enternainment Weekly po rozdaniu Saturnów. Nie zabrakło tam tematu filmu „The Mandalorian & Grogu”. Dowiedzieliśmy się tylko, że film będzie fantastyczny i że Filoni jest nim podekscytowany, a Jon Favreau ma już spore doświadczenie w „Gwiezdnych Wojnach” i razem obu panom świetnie się współpracuje. Więcej mówił natomiast na temat zmarłego Carla Weathersa, którego mógł także obserwować jako reżysera i uczyć się, zanim Dave sam ostatecznie wyreżyserował odcinek aktorski. Filmik możecie zobaczyć poniżej.A przy okazji Weathersa, odezwała się też Gina Carano. Wspomniała ona, że w spin-offie, który został skasowany z powodu jej zwolnienia, czyli w „Rangers of the New Republic”, Weathers miał zabrać się za reżyserię co najmniej jednego odcinka. Gina wciąż ma za złe Disneyowi, że ją zwolnili, ale teraz postanowiła kontratakować. We wtorek do sądu w Kalifornii wpłynął pozew przeciwko Lucasfilmowi i Disneyowi, gdzie Gina oskarża ich o dyskryminację. Chce by przywrócono ją do obsady i wypłacono jej 75 tysięcy USD odszkodowania. Koszt prawników Giny pokrywa Elon Musk, który chce walczyć z dyskryminacją na jego portalu X i o wolność słowa. Zobaczymy jak się potoczą losy procesu.

Wciąż nie mamy jasności, co będzie z czwartym sezonem serialu oraz kiedy planowana jest premiera „The Mandalorian & Grogu”. Prawdopodobnie jest to maj 2026.
KOMENTARZE (6)

The Mandalorian

Drugi sezon „The Mandalorian” na Blu-ray 4K w Wielkiej Brytanii

2024-01-23 20:42:46

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w zeszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii zadebiutował drugi sezon serialu „The Mandalorian” na nośnikach fizycznych – Blu-ray 4K. Na brytyjskim Amazonie kosztuje on 44,99 GBP.W pakiecie poza płytą z filmem znajdują się karty kolekcjonerskie ze szkicami, których autorami są Christian Alzmann i Nick Gindraux.

Ponadto są też dodatki:

  • Designing the New Republic, w którym Jon Favreau i Dave Filoni mówią o estetyce Nowej Republiki jak ona ewoluowała.
  • Forging the Covert: Part Two - artyści opowiadają o inspiracjach związanych z projektowaniem wojowników, broni czy rozwijaniu legend madaloriańskich.

Dla przypomnienia w USA sezon ten zadebiutował razem z pierwszym.
KOMENTARZE (1)

The Mandalorian

Zdjęcia do kolejnej fazy „The Mandalorian” coraz bliżej?

2024-01-19 20:48:28

Właściwie to nic nowego, bo o tym, że kolejny sezon „The Mandalorian” będzie kręcony w lutym słyszeliśmy już wcześniej. A o tym, że zdjęcia się zbliżają, mówiło kilka źródeł, wliczając w to osoby zaangażowane w produkcję. Tym razem mamy kilka kolejnych sugestii, że niebawem wrócą na plan. Tylko otwartym pytaniem pozostaje pan czego, czwartego sezonu serialu, filmu „The Mandalorian & Grogu”, czy może obu?

Pierwszy jest Simon Kassianides, czyli aktor, który gra postać imieniem Axe Woves. Opublikował on zdjęcie w kostiumie, czyli szykuje się pewnie do powrotu na plan zdjęciowy.Druga jest Maria Sandoval, która odpowiadała za charakteryzacje w dwóch pierwszych sezonach „The Mandalorian” oraz premierowym odcinku trzeciego sezonu, a także w serialu „Księga Boby Fetta”. Ona nie mówi wprost o „Gwiezdnych Wojnach”, ale o piasku... Patrząc jak wyglądały plany zdjęciowe „The Mandalorian”, czyli piasek wysypany na parkingu, to całkiem możliwe, że właśnie tam wraca. Ten wpis jednak może być po prostu zbiegiem okoliczności, a nie potwierdzeniem.Cóż, może jak zdjęcia ruszą, to przynajmniej dowiemy się do czego. Choć patrząc na to, co mówili aktorzy, to nawet oni nie do końca rozróżniali seriale, w których grali.
KOMENTARZE (3)

The Mandalorian

Zamieszanie wokół 4 sezonu „The Mandalorian”

2024-01-13 14:57:32

Wygląda na to, że sytuacja zmienia się nam jak w kalejdoskopie, a Lucasfilm na chwilę obecną milczy. Oczekiwaliśmy, że zdjęcia do czwartego sezonu „The Mandalorian” ruszą niebawem, ale zamiast tego ogłoszono film kinowy „The Mandalorian & Grogu”. W oryginalnej zapowiedzi wspomina się o drugim sezonie „Ahsoki” i nie ma ani słowa o czwartym sezonie „The Mandalorian”. Następnie Deadline potwierdziło, że czwarty sezon jednak powstanie. Teraz mamy dwie kolejne informacje na ten temat, które wzajemnie sobie przeczą.Za pierwszą informację odpowiada MSW. I tu sprawa jest prosta, czwarty sezon ma powstać, zdjęcia ruszą niebawem. Różnica będzie taka, że sezon ten będzie liczyć tylko 6 odcinków (nie 8 jak wcześniej). Dwa ostatnie, będące w zamierzeniu finałem sezonu, staną się nowym filmem Jona Favreau. Jednocześnie nie wpływa to w żaden sposób na plany filmu Dave’a Filoniego, który miał być jakimś kulminacyjnym momentem Mandoverse. Brzmi całkiem prawdopodobnie.

Hollywood Reporter podaje natomiast własną wersję. Ich zdaniem, Lucasfilm planował zrobić czwarty sezon „The Mandalorian” zanim rozpoczęły się strajki. Jednak teraz są na etapie przeplanowywania wszystkiego i ustalania nowych priorytetów. Film okazał się być ważniejszy.

Ich zdaniem los czwartego sezonu jest niejasny. Nie ma żadnej podjętej decyzji. Sugerują, że jeśli film spełni oczekiwania (głównie chodzi o wyniki finansowe i pozytywne przyjęcie ze strony fanów), to czeka nas kolejna faza projektów związanych z „The Mandalorian”. Czyli ich zdaniem jesteśmy jeszcze przed decyzjami.

Hollywood Reporter dodaje ponadto, że film Dave’a Filoniego trochę odsuwa się w czasie. Ale jest to związane z tym, że wpierw dostaniemy drugi sezon „Ahsoki”. Nie sugerują żadnych innych przyczyn. Zauważają też, że według ich informacji autorami scenariusza „The Mandalorian & Grogu” będą Dave Filoni i Jon Favreau. To ich wspólne dzieło.

Warto zauważyć, że to będzie pierwszy film wyreżyserowany przez Jona Favreau od czasu „Króla Lwa” w 2019. Na chwilę obecną nie znana jest data premiery. Najbliższy film kinowy jest zapowiedziany na 22 maja 2026, ale jeśli zdjęcia ruszą szybko, na co się zanosi, obraz ten może być gotowy dużo wcześniej. Wszystko zależy od tego jaki będzie miał rozmach, czy kinowy, czy raczej serialowy.
KOMENTARZE (9)

The Mandalorian

Czwarty sezon „The Mandalorian” wciąż w planach

2024-01-10 16:34:19

Wczoraj ogłoszono, że „The Mandalorian” będzie rozwijany dalej jako film. Pojawiło się w związku z tym kilka pytań, w tym najważniejsze, co z czwartym sezonem serialu. Źródła Deadline powtarzają wczorajszą zapowiedź, ale przy tym uzupełniają ją o dwa szczegóły.

Po pierwsze, czwarty sezon „The Mandalorian” nadal jest rozwijany. Nie zdradzono szczegółów, kiedy powstanie i jaka będzie jego relacja z filmem, ale nie jest skasowany, ani zastąpiony przez tę produkcję. Choć oczywiście możliwe, że film będzie wykorzystywał oryginalny pomysł na czwarty sezon.Druga informacja jest taka, Deadline nie było w stanie potwierdzić udziału Pedro Pascala w filmie jak i serialu. Ostatnio aktor raczej nie pojawiał się na planie zbytnio, co najwyżej brał udział w kilku ujęciach, a także podkładał głos. Nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w przypadku następnych produkcji. Można przypuszczać, że podobnie a jego udział będzie ograniczony.

Na chwilę obecną nie wiadomo też kiedy zobaczymy film „The Mandalorian & Grogu”. Jedyne, co wiemy, że ten film trafi na wielki ekran, a jego reżyserem będzie Jon Favreau. Można zakładać, że po nim, wrócimy do czwartego sezonu „The Mandalorian”.
KOMENTARZE (10)

The Mandalorian

Będzie film kinowy „The Mandalorian & Grogu”

2024-01-09 18:09:18 oficjalna

Będzie nowy film Star Wars, a Mandalorianin odwiedzi nie tylko nasze telewizory, ale i ekrany kin. Na oficjalnej stronie SW opublikowano informację, że główni bohaterowie serialu z Disney Plus zawędrują na ekrany kin. Produkcja rusza w tym roku. Reżyserem filmu „The Mandalorian & Grogu” będzie Jon Favreau, producentami Favreau, Kathleen Kennedy, i Dave Filoni.
"Pokochałem opowiadanie historii dziejącej się w bohatym świecie, który utworzył George Lucas. Wizja tego, że mogę przenieść przygody Mandalorianina i jego ucznia Grogu na duży ekran są niezwykle ekscytujące" - powiedział nowy reżyser. Do ogłoszenia wypowiedziała się też Kathleen Kennedy: "Jon Favreau i Dave Filoni dodali do świata Star Wars dwie nowe uwielbione postaci, a ta nowa opowieść pasuje idealnie na ekran kinowy."

Film "The Mandalorian & Grogu" rozpocznie nową falę produkcji kinowych, razem z pozostałymi zapowiedzianymi filmami, czyli projektami Sharmeen Obaid-Chinoy, James Mangold i Dave Filoni. A sam Filoni, co potwierdziła strona StarWars.com, oficjalnie przygotowuje drugi sezon serialu Ahsoka.

Temat na forum
KOMENTARZE (25)

The Mandalorian

„The Mandalorian” z nagrodą Emmy

2024-01-08 19:35:09

Nagrody Emmy zwyczajowo są przyznawane jesienią za produkcje, które się ukazały od pierwszego czerwca poprzedzającego roku do ostatniego dnia maja roku w którym są przyznawane. Zeszłoroczne rozdanie zostało jednak opóźnione z uwagi na trwające strajki, w związku z czym laureatów poznajemy dopiero teraz. 6. i 7. stycznia odbyło się ogłoszenie zwycięzców w kategoriach kreatywnych, 15. stycznia będzie ogłoszenie w głównych kategoriach. Przypomnijmy, że seriale aktorskie z uniwersum Gwiezdnych Wojen zgarnęły łącznie 23 nominacje, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Większość z nich dotyczyła kategorii kreatywnych i w ich przypadku już wiemy, że jedyną nagrodę zdobył serial „The Mandalorian” za najlepszy występ kaskaderski. Za tydzień się okaże czy na tym się zakończy tegoroczne rozdanie nagród Emmy dla seriali Star Wars czy zdobędą też statuetkę w którejś z głównych kategorii.


KOMENTARZE (6)
Loading..