TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Sigourney Weaver w „The Mandalorian & Grogu”?

2024-05-11 09:09:00

Jak donosi Jeff Sneider, czyli sprawdzony informator w Hollywood, jeśli chodzi „Gwiezdne Wojny”, słynna aktorka Sigourney Weaver prowadzi obecnie rozmowy, by ewentualnie dołączyć do obsady filmu „The Mandalorian & Grogu” Jona Favreau.Na tę chwilę kontrakt nie jest podpisany, więc wiele może się zmienić, ale patrząc na to, że Sneider podaje te informacje, wygląda iż idzie to w dobrym kierunku. Nie ma przy tym żadnych przecieków, kogo miała by zagrać Sigourney Weaver.

Dołączenie aktorki do obsady, będzie pewną kontynuacją tradycji. W serialu „The Mandalorian” Favreau obsadził kilku weteranów akcyjniaków SF z lat 80. i 90. Byli to Michael Biehn (“Terminator”), Christopher Lloyd (“Star Trek” czy “Powrót do przyszłości”) czy Carl Weathers („Predator”). Teraz do obsady ma okazję dołączyć gwiazda serii „Obcy” oraz „Pogromcy duchów”.

Film zadebiutuje 22 maja 2026.
KOMENTARZE (4)

The Mandalorian

Los czwartego sezonu „The Mandalorian” wciąż nieznany

2024-04-16 21:12:09

Jak donosi Screen Rant, wygląda na to, że na temat czwartego sezonu „The Mandalorian” zapadła cisza. Już wcześniej niektóre źródła sugerowały, że to, co pierwotnie podawano jako czas zdjęć i produkcji do czwartego sezonu, jest naprawdę filmem „The Mandalorian & Grogu”. Podczas ogłoszenia tego ostatniego zabrakło jakiejkolwiek informacji na temat kontynuacji serialu na Disney+. Teraz dochodzi do tego jeszcze „Star Wars Insider”. W najnowszym numerze, gdy zdają relację z tego, co się dzieje w Lucasfilmie, na temat czwartego sezonu milczą.Nie jest to żadna zmowa milczenia. Wygląda na to, że Jon Favreau i jego ekipa wolą skoncentrować się na filmie, a potem zobaczyć w którym kierunku pójść. Dave Filoni niejednoznacznie się wypowiada, co do przyszłości serialu, nie zamykając tej drogi, ale mówiąc też, że są inne możliwości. Kino, kolejny spin-off, albo cokolwiek – tu można sobie dywagować.
KOMENTARZE (13)

The Mandalorian

Bill Burr o angażu do roli w „The Mandalorian”

2024-04-08 20:11:12

Historię Billa Burra i jego angażu w „The Mandalorian” już słyszeliśmy, ale teraz komik opowiedział ją osobiście w charakterystyczny dla siebie sposób. Nagrał filmik dla magazynu „Wired” w którym odpowiadał na najczęstsze pytania wpisywane w wyszukiwarce dotyczące oczywiście Burra. Historia angażu jest jedną z nich.Bill przypomniał, że wraz ze swoją lepszą połówką Nią poszli na imprezę urodzinową jednego znajomego, który także przyjaźnił się z Jonem Favreau. Jon Favreau podszedł do Burra i powiedział mu, że pracuje nad „Gwiezdnymi Wojnami” i ma rolę, do której Bill by się nadał. Trochę to zmieszało komika, który dość mocno nabijał się w swoich skeczach z „Gwiezdnych Wojen”, o czym wspomniał Jonowi. Ten powiedział, że je widział i bardzo przypadły mu do gustu, więc byłoby to dość ciekawe, gdyby Burr jednak zagrał w tych „Gwiezdnych Wojnach”. Bill trochę kręcił nosem, Nia kopała go by się zgodził. W końcu przyjął ofertę. Jednocześnie mówiąc, że nabijał się z sagi, bo to łatwy cel i można bez problemu wywołać emocje u ludzi (zasmucając ich choćby).

Skończył jako Miggs, jedyny z bohaterów w odcinku w którym grał po raz pierwszy, który nie miał charakteryzacji. Reszta była w maskach czy hełmach. Burr przyznał, że cała produkcja mocno go zaskoczyła na plus, podobnie jak to w jaki sposób został przyjęty.

Ciekawe, czy zobaczymy jeszcze Miggsa w produkcjach około „The Mandalorian”.
KOMENTARZE (4)

The Mandalorian

Na razie bez czwartego sezonu „The Mandalorian”

2024-03-09 08:33:06

Pytanie o to, co z czwartym sezonem „The Mandalorian” nie zostało definitywnie rozwiązane. Odkąd Disney ogłosił film „The Mandalorian & Grogu” po sieci można było znaleźć wiele wskazówek mówiących, że serial powstanie później, będzie kręcony razem z filmem, albo że na razie nie ma go w planach. Brendan Wayne, czyli kaskader, który głównie gra Dina Djarina w serialu (Pedro Pascal obecnie podkłada głównie głos), wypowiedział się w tym temacie.W podcaście „The Chatooine Show” Wanye przyznał wprost, że obecnie wróci na plan nakręcić film. Zapytany, czy słyszał cokolwiek na temat czwartego sezonu odparł, że nie. Nie mógł wiele powiedzieć na temat samego filmu, potwierdzając jedynie, że Jon Favreau twierdzi, iż zdjęcia ruszą w czerwcu, jak również film ma faktycznie koncentrować się na tytułowych bohaterach.Co dalej w takim razie z czwartym sezonem? Na razie chyba trafił na półkę, być może wrócą do tego pomysłu po premierze filmu.

Wracając jednak do filmu Daniel Richtman twierdzi, że na jakiś czas ekipa i obsada filmu polecą też na zdjęcia do Wielkiej Brytanii. Jak wiemy „The Mandalorian & Grogu” ma być kręcony w Kalifornii. Zdjęcia, nawet krótkie, w Wielkiej Brytanii byłyby pewnym nawiązaniem do tradycji. Możliwe zatem, że chodzi o drugą ekipę, która będzie tam coś kręciła, czy wprost zdjęcia na lokacjach. W trzecim sezonie okolice zamku Bo-Katan nakręcono w Szkocji, dokładniej na klifie Neist na wyspie Skye. Jednak fizycznie nie wysłano tam nikogo z aktorów. Natomiast warto pamiętać, że Richtman ma średnią wiarygodność, więc niekoniecznie Wielka Brytania może w ogóle być rozważana w tym projekcie.

Premiera „The Mandalorian & Grogu” jest planowana na maj 2026.
KOMENTARZE (11)

The Mandalorian

Szczegóły produkcji „The Mandalorian & Grogu”

2024-02-27 18:27:59

Jeśli ktoś czeka na jakieś konkretne szczegóły dotyczące produkcji filmu „The Mandalorian & Grogu”, to mamy dobrą wiadomość. Deadline ma ich sporo. Zła, że to są liczy i szczegóły techniczne, które nic nie mówią o fabule.Po pierwsze zdjęcia do filmu mają potrwać 92 dni (18 tygodni pięciodniowych). W ekipie jest zatrudnionych 500 osób zajmujących się stroną techniczną, 54 członków obsady i jakieś 3500 statystów. Zdjęcia będą miały miejsce w Kalifornii, a stan postanowił dać ekipie filmowej kredyt podatkowy w wysokości 21,755 miliona USD. Nigdy wcześniej nie udzielono tak wysokiego kredytu w Kalifornii. Natomiast będzie to pierwsza produkcja aktorska z serii „Gwiezdne Wojny”, która nie tylko w całości zostanie nakręcona w USA, ale również nie zostanie w żadnej części (bazując na obecnych informacjach) nakręcona w Wielkiej Brytanii. Studia w Wielkiej Brytanii gościły główne zdjęcia poprzednich filmów Disneya oraz klasycznej trylogii i „Mrocznego widma”. W przypadku Epizodów II i III nagrywano tam dokrętki.

Jeśli chodzi o członków obsady to na razie nie ma żadnych nazwisk. Pedro Pascal zdaniem Deadline raczej podłoży jedynie głos, chyba, że na krótko pojawi się na planie.

Katee Sackhoff zdradza, że Dave Filoni i Jon Favreau są fanami kręcenia bardzo długich scen, które potem tną w postprodukcji. Zdjęcia do filmu ruszą 17 czerwca, jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom. Spodziewamy się, że tym razem będzie użyty StageCraft. Premiera filmu jest planowana na 22 maja 2026.
KOMENTARZE (5)

The Mandalorian

Ile potrwają zdjęcia do „The Mandalorian & Grogu”

2024-02-20 20:51:41

Jak donosi Bespin Bulletin wygląda na to, że zdjęcia do filmu „The Mandalorian & Grogu” potrwają jakieś 4 miesiące. Od czerwca do października.Dla porównania trzeci sezon „The Mandalorian” kręcono pół roku, nie licząc dokrętek. Podobnie było w przypadku „Przebudzenia Mocy” czy „Łotra 1”, jeśli mówimy o główne zdjęcia. Faktem jest, że serial był raczej dłuższy, zaś wspomniane filmy nie wykorzystywały w ten sposób technologii takiej jak StageCraft, co pozwala wydajniej planować pracę. Zobaczymy na ile źródła Bespin Bulletin się sprawdzą.

Natomiast przy takim okresie chyba nie ma co liczyć obecnie na czwarty sezon „The Mandalorian”. Możliwe, że wrócą do niego później. Film „The Mandalorian & Grogu” zadebiutuje w maju 2026.
KOMENTARZE (6)

The Mandalorian

Ludwig Göransson chce wrócić do „The Mandalorian”

2024-02-15 21:31:30

Kompozytor Ludwig Göransson ma ostatnio czym się pochwalić. Jego muzyka do filmu „Oppenheimer” została powszechnie dobrze przyjęta, co przekłada się na nominacje (Oskar, BAFTA), a czasem nawet nagrody (Złoty Glob). Przy okazji oczywiście promuje siebie i kolejne swoje projekty. Choćby rozmawiając z podcastem Inside Total Film.

Tam znalazła się dla nas bardzo ciekawa informacja, mianowicie zapytany o swoje kolejne projekty, na razie nie powiedział nic wprost, ale zauważył, że niedawno ogłoszono film „The Mandalorian & Grogu” i że on chętnie by wziął w tym udział.

Göransson skomponował muzykę do dwóch pierwszych sezonów, potem zastąpił go w dużej mierze Joseph Shirley. Ludwig pozostawił swój wkład, ale ostateczne kompozycje należały do Shirleya.„The Mandalorian & Grogu” zadebiutuje 22 maja 2026. Na razie czekamy na jakieś większe szczegóły tej produkcji.
KOMENTARZE (7)

The Mandalorian

Data premiery „The Mandalorian & Grogu”

2024-02-08 18:41:51

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że powstanie nowy film z uniwersum Gwiezdnych Wojen o tytule „The Mandalorian & Grogu”. Ma on być kontynuacją przygód bohaterów znanych nam z serialu telewizyjnego. Nie poinformowano wówczas jednak kiedy odbędzie się premiera filmu. Z wcześniejszych ogłoszeń wiadomo było, że Disney ma zaplanowanych kilka dat na premiery filmów Star Wars, ale nie było pewne która data będzie zarezerwowana dla którego filmu. Teraz już wiemy, że „The Mandalorian & Grogu” zobaczyć będziemy mogli 22.05.2026. Datę tę podano w raporcie giełdowym Disneya. Poznaliśmy też logo filmu.


KOMENTARZE (12)

The Mandalorian

Zdjęcia do „The Mandalorian & Grogu” już w czerwcu

2024-02-07 17:06:33

Niedawno pisaliśmy, że zdjęcia do „The Mandalorian & Grogu” mają ruszyć 17 czerwca 2024. Tak donosiło Production Weekly. Teraz potwierdza to inne źródło Production List należące do Stowarzyszenia Przemysłu Filmowego i Telewizyjnego.

Dave Filoni rozmawiał z Enternainment Weekly po rozdaniu Saturnów. Nie zabrakło tam tematu filmu „The Mandalorian & Grogu”. Dowiedzieliśmy się tylko, że film będzie fantastyczny i że Filoni jest nim podekscytowany, a Jon Favreau ma już spore doświadczenie w „Gwiezdnych Wojnach” i razem obu panom świetnie się współpracuje. Więcej mówił natomiast na temat zmarłego Carla Weathersa, którego mógł także obserwować jako reżysera i uczyć się, zanim Dave sam ostatecznie wyreżyserował odcinek aktorski. Filmik możecie zobaczyć poniżej.A przy okazji Weathersa, odezwała się też Gina Carano. Wspomniała ona, że w spin-offie, który został skasowany z powodu jej zwolnienia, czyli w „Rangers of the New Republic”, Weathers miał zabrać się za reżyserię co najmniej jednego odcinka. Gina wciąż ma za złe Disneyowi, że ją zwolnili, ale teraz postanowiła kontratakować. We wtorek do sądu w Kalifornii wpłynął pozew przeciwko Lucasfilmowi i Disneyowi, gdzie Gina oskarża ich o dyskryminację. Chce by przywrócono ją do obsady i wypłacono jej 75 tysięcy USD odszkodowania. Koszt prawników Giny pokrywa Elon Musk, który chce walczyć z dyskryminacją na jego portalu X i o wolność słowa. Zobaczymy jak się potoczą losy procesu.

Wciąż nie mamy jasności, co będzie z czwartym sezonem serialu oraz kiedy planowana jest premiera „The Mandalorian & Grogu”. Prawdopodobnie jest to maj 2026.
KOMENTARZE (6)

The Mandalorian

Drugi sezon „The Mandalorian” na Blu-ray 4K w Wielkiej Brytanii

2024-01-23 20:42:46

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w zeszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii zadebiutował drugi sezon serialu „The Mandalorian” na nośnikach fizycznych – Blu-ray 4K. Na brytyjskim Amazonie kosztuje on 44,99 GBP.W pakiecie poza płytą z filmem znajdują się karty kolekcjonerskie ze szkicami, których autorami są Christian Alzmann i Nick Gindraux.

Ponadto są też dodatki:

  • Designing the New Republic, w którym Jon Favreau i Dave Filoni mówią o estetyce Nowej Republiki jak ona ewoluowała.
  • Forging the Covert: Part Two - artyści opowiadają o inspiracjach związanych z projektowaniem wojowników, broni czy rozwijaniu legend madaloriańskich.

Dla przypomnienia w USA sezon ten zadebiutował razem z pierwszym.
KOMENTARZE (1)
Loading..