TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” #104 na Disney+

2019-11-29 19:16:52Dzisiaj swoją premierę na Disney+ ma czwarty odcinek „The Mandalorian”. Tym samym dotarliśmy do półmetka pierwszego serialu aktorskiego Star Wars.

Autorem całego serialu jest Jon Favreau, a reżyserem czwartego odcinka Bryce Dallas Howard. Jego opis udostępniony przez firmę Disney wygląda następująco: Mandalorianin współpracuje z byłym żołnierzem, aby obronić wioskę przed najeźdźcami.
Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (21)

The Mandalorian

Grafiki koncepcyjne z „The Mandalorian” #103

2019-11-26 19:27:18

Na oficjalnej stronie Star Wars na FB opublikowano grafiki koncepcyjne do trzeciego odcinka serialu „The Mandalorian”. Post z nimi możecie przejrzeć poniżej, natomiast grafiki z pierwszych dwóch odcinków znajdziecie w tym miejscu.


KOMENTARZE (2)

The Mandalorian

Opisy kolejnych odcinków „The Mandalorian”

2019-11-25 21:16:22Po premierze pierwszych trzech odcinków serialu „The Mandalorian” opublikowano opisy kolejnych. Obecnie tajemnicą pozostają już tylko dwa ostatnie odcinki. Na ich opisy przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać do połowy grudnia. Poniżej możecie zobaczyć krótkie informacje na temat tego co nas czego w ciągu najbliższych tygodni.

#104 – 29 listopada (piątek): Mandalorianin współpracuje z byłym żołnierzem, aby obronić wioskę przed najeźdźcami.
#105 – 6 grudnia (piątek): Mandalorianin pomaga młodemu łowcy nagród, którego przerosła sytuacja.
#106 – 13 grudnia (piątek): Mandalorianin dołącza do załogi najemników na niebezpieczną misję.

KOMENTARZE (17)

The Mandalorian

Grafiki koncepcyjne i niespodzianka

2019-11-24 11:52:55

Na oficjalnym profilu Star Wars na Facebooku zaczęto publikować grafiki koncepcyjne z serialu „The Mandalorian”. Na razie zamieszczono grafiki z pierwszych dwóch odcinków, kolejne powinny pojawić się na dniach. Zobaczyć możecie je poniżej.

Odcinek 1:


Odcinek 2:


Twórcy serialu wypowiedzieli się również na temat największej niespodzianki jaką zaserwowały pierwsze odcinki widzom, a dokładniej tego że udało się „małego Yodę” utrzymać w tajemnicy. Producenci gadżetów otrzymują informacje na temat postaci filmowych/serialowych ze sporym wyprzedzeniem aby przygotować nowe produkty na premierę (a w tym przypadku bardziej okres świąteczny). Tak samo było w kwestii „małego Yody”. Liczba osób wiedzących o tym, biorąc pod uwagę wszystkie współpracujące firmy, była dosyć duża. W przeszłości często powodowało to wycieki informacji na temat nowych postaci, tym razem udało się jednak zachować to w tajemnicy. W najbliższym czasie do sprzedaży trafią gadżety i koszulki z „małym Yodą” - będą dostępne m.in. na Amazonie.


KOMENTARZE (6)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” #103 na Disney+

2019-11-22 09:03:59Po zakończeniu ostatniego odcinka trzeba było uzbroić się w cierpliwość i przygotować na tygodniowe oczekiwanie na kontynuację. Dzisiaj dla posiadaczy Disney+ oczekiwanie się kończy, swoją premierę ma trzeci odcinek „The Mandalorian”.

Autorem całego serialu jest Jon Favreau, a reżyserem trzeciego odcinka Deborah Chow. Jego opis udostępniony przez firmę Disney wygląda następująco: Poturbowany Mandalorianin wraca do klienta po nagrodę.

Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (16)

The Mandalorian

Zdjęcia z planu drugiego sezonu „The Mandalorian”

2019-11-20 17:56:32

Dopiero dwa odcinki pierwszego sezonu za nami, a tymczasem drugi sezon „The Mandalorian” kręcą już od ponad miesiąca. Niewiele wiemy na jego temat, poza tym, że jako reżyser odcinka wróci Rick Famuyiwa, w tej roli także zadebiutuje Carl Weathers. Za to pojawiły się w końcu zdjęcia z planu. Za część odpowiada MakingStarWars, za pozostałe Daily Mail. Prace nad serialem Jona Favreau trwają w Los Angeles, tam gdzie kręcono pierwszy sezon.Więcej zdjęć znajdziecie we wspomnianych linkach. Drugi sezon powinien zadebiutować jesienią 2020, zaś trzeci odcinek pierwszego już w piątek. Pełen harmonogram kolejnych premier kolejnych odcinków znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (9)

The Mandalorian

Wywiady, opinie i sezon 2

2019-11-18 20:07:13

Pierwsze dwa odcinki „The Mandalorian” zadebiutowały już na Disney+. Po tych kilku dniach możemy spojrzeć na to jak serial jest oceniany przez fanów i krytyków. Na portalu Rotten Tomatoes średnia ocen krytyków wynosi 89%, natomiast średnia ocen użytkowników to aż 94%. Oba wyniki są bardzo dobre. Warte odnotowania jest to, że średnia użytkowników jest wyższa - taka sytuacja w przypadku nowych produkcji Star Wars miała miejsce do tej pory jedynie przy „Łotrze 1”. Na portalu Metacritic średnia ocen krytyków wynosi 69 z 19 pozytywnymi recenzjami i 5 mieszanymi - bez żadnej negatywnej recenzji. Serial biorąc pod uwagę recenzje na portalach i reakcje fanów w internecie wydaje się, że świetnie trafił w gusta odbiorców.

Po premierze serialu oficjalna opublikowała nagranie z panelu z jego twórcami. Z filmiku nie dowiemy się nowych informacji na temat serialu, których byśmy wcześniej nie wiedzieli - możemy natomiast wysłuchać wrażeń z produkcji i tego jak im się razem współpracowało.W innym wywiadzie Pedro Pascal, grający główną rolę zdradza jak nazywa się jego postać. Do historii przejdzie on jako Din Jarron.Na koniec mamy dla Was zdjęcie z planu sezonu drugiego „The Mandalorian”.


KOMENTARZE (15)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” #102 na Disney+

2019-11-15 07:09:56

Ci, którzy już widzieli pierwszy odcinek „The Mandalorian” jeszcze nie zdążyli ochłonąć, a już dziś swoją premierę ma kolejny, drugi odcinek serialu. Oczywiście na platformie streamingowej Disney+, która jest dostępna w kilku krajach świata (acz Polska i wiele innych krajów Europy musi sobie poczekać.

Od dziś ci wybrańcy moga legalnie obejrzeć drugi odcinek „The Mandalorian”.

Autorem całego serialu i tym samym scenariusza do drugiego odcinka jest Jon Favreau. Drugi odcinek wyreżyserował: Rick Famuyiwa. Jego opis udostępniony przez firmę Disney wygląda następująco: Z celem w ręku, Mandalorianin musi stoczyć walkę ze złomiarzami.Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (28)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” #101 na Disney+

2019-11-12 14:10:54

Dzisiaj swoją premierę w kilku krajach świata ma nowa platforma VOD Disney+ (więcej informacji znajdziecie tutaj). Co dla nas istotne wraz ze startem platformy zadebiutował pierwszy serial aktorski w świecie Gwiezdnych Wojen. Mieszańcy kilku wybranych krajów już dziś mogą legalnie obejrzeć pierwszy odcinek „The Mandalorian”.

Po historiach Jango i Boby Fettów w uniwersum Star Wars pojawia się nowy wojownik. Akcja „The Mandalorian" rozgrywa się po upadku Imperium a przed powstaniem Najwyższego Porządku. Będziemy śledzić losy samotnego rewolwerowca w najdalszych zakątkach galaktyki, z dala od władzy Nowej Republiki.

Autorem całego serialu jest Jon Favreau, a reżyserem pierwszego odcinka Dave Filoni. Jego opis udostępniony przez firmę Disney wygląda następująco: Mandaloriański łowca nagród tropi cel dla sowicie płacącego klienta.Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (62)

The Mandalorian

„The Mandalorian” - reklama z Carą i IG-11

2019-11-11 13:12:45 Różne

Dziś Święto Niepodległości, a jutro za to kolejny ważny dzień - premiera „The Mandalorian”. Serial nie daje o sobie zapomnieć i przed nami kolejna reklama TV. Jak zwykle składa się ona niemal z tych samych ujęć, lecz tym razem możemy też usłyszeć jak sprawują się Gina Carano (Cara Dune) i Taika Waititi (IG-11) w swoich rolach.Coming Soon dotarł także do (bardzo ogólnych) opisów trzech pierwszych epizodów. Na razie wydaje się, że nie będą one miały tytułów, bo oznaczono je tylko jako „Rozdziały”.

  • 1x01 - Mandaloriański łowca nagród tropi cel dla sowicie płacącego klienta.

  • 1x02 - Cel jest w zasięgu ręki, lecz Mandalorianin musi teraz rywalizować ze zbieraczami [złomiarzami, padlinożercami - nie znamy kontekstu].

  • 1x03 - Poturbowany Mandalorianin wraca do klienta po nagrodę.

I jeszcze na koniec drobny spoiler. Yakface dotarł do figurki postaci, która pojawi się w serialu: (Spoiler):ciężkiego mandaloriańskiego piechura. Wygląda na to, że zobaczymy nie tylko naszego głównego bohatera, lecz także innych Mando, jak choćby tego czy widocznego w poprzednich zwiastunach kowala(Koniec Spoilera). Jeśli chcecie zobaczyć obrazek, kliknijcie link.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

The Mandalorian

Nowa reklama „The Mandalorian”

2019-11-09 09:15:31

W sieci pojawiła się kolejna reklama serialu „The Mandalorian”. Podobnie jak poprzednie składa się prawie w całości ze scen, które już znamy - tym razem lekko przemontowanych oraz z dodatkowymi ujęciami.


KOMENTARZE (8)

The Mandalorian

Kolejny klip „The Mandalorian” plus muzyka, Fennec Shand i opis serialu

2019-11-07 22:19:26

Dzień bez kolejnej reklamy „The Mandalorian” jest dniem straconym, tak przynajmniej wygląda obecne podejście do reklamy serialu na Disney+. Tak więc mamy kolejny klip, tym razem przygotowany specjalnie dla Verizon.Kompozytor Ludwig Göransson

Ludwig Göransson, kompozytor muzyki do serialu, nagrał ją w zeszłym miesiącu w studio w Glendale w Kalifornii. Towarzyszyła mu suczka Barbara, rasy (o ile można tak powiedzieć) goldendoodle. Kompozytor przyznaje, że chciał osiągnąć z jednej strony efekt nostalgiczny, tak by ta muzyka przypominała jego wspomnienia „Gwiezdnych Wojen” z dzieciństwa, jednocześnie chciał używać organicznych instrumentów takich jak pianino czy gitara w sposób jakiego publiczność jeszcze nie słyszała. Jak twierdzi, gdy zabrał się za pisanie, to chciał wpierw stworzyć motywy, jak choćby grany na pojedynczym flecie, czy bassie. Potem dodał do nich trochę techniki, a na koniec orkiestrę, tak by się czuło „Gwiezdne Wojny”.

Swoją drogą warto przypomnieć, że Ludwig ma na swoim koncie współpracę z inną gwiazdą ze Starwarsówka, z Donaldem Gloverem, czyli Childish Gambino. Göransson lubi eksperymentować i dodawać coś unikalnego. W „Creed” nagrał dźwięki na sali, gdzie ćwiczono boks, a następnie wmontował je w muzykę. W przypadku „Czarnej Pantery” pojechał do Afryki, gdzie współpracował z senegalskim muzykiem Baaba Maal.

Jon Favreau przyznał, że nawet sobie nie zdawał sprawy z twórczości Göranssona. Znał niektóre z jego utworów, wpadały w ucho, ale nie wiedział, kto je napisał. Oświecił go dopiero Ryan Coogler. Potem Jon podpytał innych znajomych i każdy, kto pracował z Ludwigiem bardzo dobrze się o nim wypowiadał. Dla Favreau muzyka w serialu była bardzo ważna, jego zdaniem dzięki Johnowi Williamsowi jest ona istotną częścią sagi, zatem twórca serialu chciał, by była wyjątkowa. Tak by z jednej strony umiejętnie łączyła przeszłość z nowym kierunkiem. Chciał czegoś bardziej ostrego, może trochę bardziej technicznego, albo skrzyżowania klasyki i techno. Jednocześnie Ludwig zdaniem Jona podołał tego zadania, a pierwsze oceny ludzi słuchających nowych tematów są bardzo pozytywne. W serialu usłyszymy zarówno tematy, które przewijają się przez wszystkie osiem odcinków, ale jednocześnie każdy z nich ma indywidualny styl. Nawet napisy końcowe przy każdym z odcinków są trochę inne. Zresztą Favreau zdradza, że ta muzyka na końcu odcinka podobała im się tak bardzo, że postanowili wspierać w pewien sposób Ludwiga przy tym. Jon twierdzi, że Göransson jako kompozytor nie ma swojego jednolitego stylu, ale umiejętnie wpasowuje się w narrację opowieści.

Ming-Na Wen jako Fennec Shand

Zmieniając trochę temat. Ming-Na Wen mówiąc o swojej postaci, czyli skrytobójczyni Fennec Shand, przyznała, że imię jest inspirowane fenkiem, czyli lisem pustynnym, a jednocześnie łączy się idealnie z bohaterką. Ona jest zwinna, sprytna, umie manewrować tak by przetrwać, a przy tym jest pełna wdzięku. Ming-Na, która podkładała kiedyś głos Mulan, twierdzi, że bardzo się jej podoba nowa postać, którą gra, wraz z imieniem. Porównuje ją przy tym do Hana Solo, czyli kogoś, kto nie walczy o ideały, ale jest wierny samemu sobie. Ale jednocześnie, ponieważ dokonywała zabójstw dla syndykatów przestępczych, raczej jest bardziej umaczana, niż sympatyczny przemytnik. Fennec ma swoją przeszłość, skrzyżowała swoje drogi z wieloma istotami w galaktyce. Wen także zasugerowała zmiany w wyglądzie Fennec, choćby zaniedbane i luźne włosy. Jak sama sugeruje, chciała by trochę przypominały futro fenka. Jej skórzany strój zaprojektował Joseph Porro. A co do broni, cóż będzie mieć tego trochę, ale największą bronią Fennec jest sama Fennec.Pojawiło się też zdjęcie z “Vanity Fair” z planu „The Mandalorian” z Davem Filonim.

Zarys serialu

Jest też w miarę oficjalny zarys serialu. Pedro Pascal gra w nim Mandalorianina, postać inspirowaną bezimiennym rewolwerowcem, granym przez Clinta Eastwooda w trylogii spaghetti westernów Sergio Leone. Mandalorianin akceptuje zlecenie od tajemniczego klienta, który nosi imperialne insygnia (w tej roli Werner Herzog), po drodze towarzyszą mu była rebeliancka z oddziałów szturmowych - Gina Carano, ugnaught imieniem Kuiil (głos podkłada Nick Nolte, zresztą charakteryzacja postaci to potwierdza), oraz droid zabójca IG-11 (głos podkłada Taika Waititi). Carl Weathers gra postać imieniem Greef Carga, który jest patronem Mandalorianina i jednocześnie prowadzi gildię łowców nagród.

Premiera serialu na Disney+ już we wtorek!
KOMENTARZE (10)

The Mandalorian

Kolejny klip z „The Mandalorian”

2019-11-07 08:09:59

W sieci pojawił się kolejny klip z nadchodzącego serialu „The Mandalorian”. Tym razem również da się w nim znaleźć trochę nowego materiału, nie prezentowanego jeszcze w poprzednich filmikach.


KOMENTARZE (8)

The Mandalorian

Kolejny zwiastun „The Mandalorian”

2019-11-06 07:00:21

Został już tydzień do premiery „The Mandalorian”, z tej okazji pojawił się kolejny klip reklamowy serialu.Pytaniem otwartym pozostaje to kiedy, Disney+ wejdzie do Polski. Według najnowszych plotek, w Europie Zachodniej powinien pojawić się w pierwszej połowie 2020, a we wschodniej do końca 2020. Co ważniejsze, co najmniej cześć nowych produkcji dostępnych wyłącznie na platformie zostało już zlokalizowane na język polski. Kto wie, może przyśpieszają?
KOMENTARZE (11)

The Mandalorian

Nowy klip z „The Mandalorian”

2019-11-05 20:15:54

Do premiery serialu „The Mandalorian” pozostało już tylko kilka dni. Gdyby to był film kinowy to od dłuższego czasu otrzymywalibyśmy każdego dnia nowe klipy reklamowe, zawierające czasem kilka dodatkowych ujęć. W przypadku serialu promocja wygląda trochę inaczej i raczej nie możemy się spodziewać zbyt wielu klipów podgrzewających atmosferę. Najnowszy z nich opublikowany został przez Vanity Fair i zawiera jednak trochę nowych materiałów.Na klipie poznajemy Fennec Shand graną przez Ming-Na Wen. Fennec zdobyła uznanie zabijając na zlecenia największych przestępczych syndykatów. Jest lojalna przede wszystkim wobec siebie i okaże się jeszcze po której stronie stanie w serialu.
KOMENTARZE (7)

The Mandalorian

Polski zwiastun „The Mandalorian”

2019-11-04 21:18:07 Disney Plus Polska (grupa FB)

Kilka dni temu mogliśmy nacieszyć oczy nowym zwiastunem „The Mandalorian” (którego premiera już za tydzień i kilka godzin). Niestety nam w Polsce nie będzie dane obejrzeć serialu legalnie, przynajmniej na razie. Wedle oficjalnych zapowiedzi platforma Disney+ ma wystartować w Europie Wschodniej (za której część uważa nas większość krajów zachodnich) w 2021 roku. Może jednak jest nadzieja, że nie będziemy musieli czekać tak długo.

Na nieoficjalnej facebookowej grupie Disney Plus Polska zaczęto wrzucać zwiastuny z holenderskiej wersji platformy, gdzie można już wybrać wersję językową filmu. I okazuje się, że wiele produkcji - jak chociażby aktorski „Zakochany kundel” czy świąteczna „Noelle” - ma rodzimy dubbing oraz napisy. W tym gronie znalazł się też... „The Mandalorian”. Poniżej zwiastun w wersji z dubbingiem i radzimy oglądać, póki jest dostępny, bo może zostać szybko zdjęty.Na razie czekamy na oficjalne słowo ze strony naszego Disneya, jeśli jednak zostaniemy potraktowani na równi z Europą Zachodnią, to przed telewizorami z polskim „Mandalorianinem” powinniśmy zasiąść już za kilka miesięcy.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

The Mandalorian

Analiza drugiego zwiastuna „The Mandalorian”

2019-11-02 20:01:58 Różne

Ostatnie dni obfitowały w rozliczne zwiastuny i „The Mandalorian” nie był tu wyjątkiem. Do premiery pozostał nieco ponad tydzień, dlatego pewnie kolejnego trailera już nie ujrzymy, co najwyżej reklamy TV. Z pozoru nowy zwiastun jest bardzo podobny do poprzedniego, lecz to tylko pozory, bo znalazło się miejsce dla wielu nowych ciekawostek. W tekście będziemy często odwoływać się do poprzedniej analizy. Źródła obserwacji czerpaliśmy z różnych forów, Twittera, Reddita, analizy Star Wars Explained i New Rockstars. Ujęcia powtarzające się lub niczego nie wnoszące pominęliśmy.Tu mamy skały na pustynnej planecie, najprawdopodobniej Tatooine. Na górze jadą na blurrgach dwie postaci, pewnie Mandalorianin i Kuiil, Ugnaught, który pojawił się na grzbiecie tego stworzenia w poprzednim zwiastunie.

W tym momencie odzywa się postać Wernera Herzoga, którą całe szczęście możemy przestać już tak nazywać, niemniej niedawno ujawnione miano wcale nie jest mniej tajemnicze. Mężczyzna będzie bowiem znany jedynie jako Klient. Jego słowa to jednak zagwozdka. Większość rodzimych użytkowników języka anggielskiego twierdzi, że pyta on: „Czy świat stał się bardziej pokojowy od czasów rewolucji? Szkoda, że twój lud cierpiał”. Problem w tym, że jeśli włączycie napisy w zwiastunie, to pierwsze zdanie jest oznajmujące, a nie pytające, a intonacja Herzoga wcale nie pomaga w rozstrzygnięciu która wersja jest prawdziwa. Pod pojęciem „ludu” Klient ma zapewne na myśli Mandalorian, pozostaje pytanie o jaką rewolucję chodzi. Chyba najbardziej logiczne wytłumaczenie brzmi tak, że mowa o przejęciu władzy przez Bo-Katan (która, wedle dość mglistych plotek, ma się pojawić w serialu). Jeśli zdanie jest pytaniem, to można to wytłumaczyć tak, że zapewne proimperialnemu Klientowi rewolta nie była w smak i będzie próbował zasiać ziarno wątpliwości w naszym Mando. No i ciekawe o jakich cierpieniach mówi mężczyzna. Może dalsza część rewolucji Katan nie poszła do końca po jej myśli? Fabuła w „Rebeliantach” skończyła się w chwili, gdy Kryze zjednoczyła klany przeciwko Imperium, dalszej części historii nigdy nie poznaliśmy.

Co jednak, jeśli zdanie jest twierdzeniem - „Świat stał się bardziej pokojowy po rewolucji.”? Naprawdę ciężko na to odpowiedzieć. Zakłdając, że cały czas chodzi o Mandalorę, może jest mowa o pacyfistycznej rewolucji Satine? Albo nawet przejęciu władzy przez Imperium? Tak czy siak, ta wersja brzmi nieco dziwnie.Scena w jaskini lub pod nawisem skalnym, być może na Tatooine. Mando czujnie nasłuchuje wrogów, którzy zaraz wyskakują z góry. To scena walki z Trandoshanami, z której zdjęcie pokazało się najpierw w Entertainment Weekly.Beskar’gam bez problemu odbija wrogie ostrza. Sypią się przy tym iskry, niczym ze sztucznych ogni.Pierwszy z atakujących Mandalorianina Trandoshan ma naszyjnik z zębów - kto wie, może swoich ofiar? Zresztą taka ozdoba bardzo pasuje do miłujących łowy gadów. Za broń służy mu coś w rodzaju wibrotopora na długim stylisku.Pojawia się drugi napastnik, a przy okazji mamy całkiem niezłe spojrzenie na jego twarz. Wielu fanów po opublikowaniu zdjęcia przez EW (choć najpierw były przecieki) narzekało, że nie całkiem trandoshańscy ci Trandoshanie, no i chyba faktycznie coś jest na rzeczy - być może chodzi o głęboko osadzone oczy, które u większości przedstawicieli tej rasy były bardziej wyłupiaste. Ale nie zapominajmy, że serial robi Filoni, a w TCW łamało stereotypy jeśli chodzi o wygląd ras. I wystarczy wziąć przykład chociażby tamtejszych Trandoshan, którzy nie byli klonami Bosska, wystarczy wspomnieć otyłego Gha Nachkta z pierwszego sezonu. Nawiasem, pojawiają się głosy, że to są Klatooinianie, lecz przeczy temu główne źródło, czyli artykuł na EW.Widać, że ambański blaster fazowo-impulsowy nie bez kozery ma taką nazwę, gdyż prócz strzelania wysyła także impulsy. Swoją drogą, Mando trafił wroga w czułe miejsce, o ile u Trandoshan owo miejsce faktycznie takie jest.Postać, która jest lub nie jest Moralo Evalem (zdjęcie rozjaśnione i porównane z TCW), a którą zamrożoną w karbonicie możemy podziwiać tu oraz na poprzednim zwiastunie. Jeśli zobaczycie sekwencję klatka po klatce, dostrzeżecie, że mężczyzna się szamocze.

Klient mówi: „Łowienie nagród to skomplikowana profesja”.„Razor Crest” w kosmosie, prawdopodobnie rozwinięcie jednej z pokazywanych wcześniej scen.Tu dzieje się całkiem sporo. „Razor Crest” znajduje się najprawdopodobniej na planecie „górniczej”, jak ją nazwaliśmy w poprzedniej analizie. Dwie postaci, jedna w białych butach, druga nieco korpulentna, rozładowują bloki karbonitu, które lekko się unoszą, zapewne na repulsorach. Być może te osoby to pracownicy Gildii Łowców Nagród, którzy pomagają Mandalorianinowi dostarczyć zlecenia? Ale jeszcze ciekawsza rzecz znajduje się w tle po lewej, można tam bowiem zobaczyć… quadjumpera, czyli statek, którym Rey, Finn i BB-8 mieli uciec z Jakku, nim został on zniszczony przez Najwyższy Porządek. Może to tylko easter egg, może wizualny ukłon w stronę sequeli, a może coś więcej, biorąc pod uwagę ostatnie pogłoski o tym, jakoby w serialu miało być nawiązanie do „Skywalkera. Odrodzenia”.Scena bądź w kantynie, bądź w siedzibie gildii (na to wskazywałoby wyposażenie wielu osób), w każdym razie miejsce to charakterem nawiązuje do Mos Eisley. Wśród wielobarwnego tłumu możemy wypatrzeć pomarańczowego Rodianina. Być może jest to Chussido, członkini gangu/rebelianckiej komórki Enfys Nest. Po prawej stoją: blondynka w czerwonej zbroi oraz Trandoshanin, którego lepiej widać po rozjaśnieniu zdjęcia.

Klient rzecze: „Mówili, że nadciągasz”.Z dużą dozą prawdopodobieństwa można orzec, że jest to przedstawiciel rasy Ondone, której członek, Gwellis Bagnoro, bywał w zamku Maz Kanaty. Jest on zarazem kolejnym przykładem tego, że serial będzie sięgał do wszystkich er Sagi.

Słowa Klienta ciągną się dalej: „Mówili, że jesteś najlepszy w odległości parseka”.Mandalorianina śledzą uważne i często pogardliwe spojrzenia, ciekawe z jakiego powodu. W tym ujęciu na pierwszy plan wysuwa się wyżej wspomniana blondynka. Niech nie zwiodą Was jej jasne loki, bo kobieta ma na sobie pancerz, a jej twarz zdobią tatuaże… które trochę przypominają oczy jaig. To mandaloriański znak honorowy, nadawany przez przywódców klanów za szczególną odwagę. W nowym kanonie nosili je kapitan Rex i Kanan na masce, gdy stracił wzrok. Obok wojowniczki stoi jakiś niebieskoskóry humanoid, a pomiędzy nimi, w tle, widać rogatego łowcę (może Theelina lub hybrydę tejże rasy?). To postać grana przez Dominica Pace’a, co potwierdził sam aktor na Twitterze.

To scena, która pojawiała się w przeciekach. Szturmowcy pilnują tu Klienta oraz jakiś skrzynek. Zwolennik Imperium kończy swoją wypowiedź: „Zgadzasz się, nieprawdaż?”Jak widać, szturmowcy potrafią puszczać zimne ognie w bliskim kontakcie z blasterem. Wizualnie ta scena to nawiązanie do pierwszego sezonu „Rebeliantów” i chwili, w której Sabine załatwiła żołnierza Imperium z bliska. Zapamiętajcie trzy dziury po trafieniach po prawej - jeszcze się pojawią.W jakiekolwiek kłopoty z imperialnymi wpadnie Mandalorianin, Greef będzie mu pomagał.

Alex ze Star Wars Explained zwraca tu uwagę na fakt, że zbroja Mando wydaje się tutaj bardziej srebrzysta w przeciwieństwie do miedzianej w innych scenach. Najprawdopodobniej Bezimienny będzie dokonywał jakiś ulepszeń.Dziecko, które pojawiło się w poprzednim zwiastunie. Jego ubranie jest bardzo dobrze i starannie wykonane, widać przywiązanie do detali, co wskazuje na to, że być może jest to odzienie ceremonialne, a nie zwykła odzież. W tle widzimy jakby białą płachtę materiału, ciężko powiedzieć. Wedle jednej z teorii, o której więcej za chwilę, mamy tu do czynienia z retrospekcją, a dziecko to… mały Mandalorianin. Wydaje się ona jednak odrobinę naciągana, chłopiec nie za bardzo przypomina Pedra Pascala (o ile to właśnie jego twarz będzie miał Mando).Pierwsza niespodzianka dla fanów wojen klonów - Heavy Missile Platform, czyli w skrócie HMP, kanonierka Separatystów. Cóż robi ona po upadku Imperium? Ktoś ją znalazł i wykorzystał do swoich celów? A może faktycznie mamy do czynienia z retrospekcją?Znów mamy odzianą na czerwono rodzinę, która wśród gruzowiska ucieka przed… superdroidami bojowymi. Czyli znów: albo retrospekcja i widzimy tu jedną z bitew wojen klonów, albo to jednak scena “współczesna”. Raczej to drugie, bo warto zwrócić uwagę na jeden mały detal: maszyny mają czerwone oczy, czego do tej pory nie pokazywano w żadnym źródle… a przynajmniej jeszcze. Jeśli oglądaliście zwiastun drugiego sezonu „Ruchu Oporu”, to pewnie sobie przypomnicie, że czerwonookie B2 też się tam pojawiły - odsyłamy do stosownej analizy. W serialu jeszcze nie wystąpiły i na razie - przynajmniej sądząc po opisach najbliższych odcinków - na razie sobie na nie poczekamy. Z drugiej strony, jeśli to faktycznie retrospekcja (może nawet otwierająca serial) i widzimy tu małego Mando z rodzicami, to może właśnie tak poznamy jego przeszłość? Może widoczne wyżej dziecko sięga dłonią do republikańskiego lub nawet mandaloriańskiego wybawcy, który weźmie go pod swoje skrzydła i wyszkoli? Na IMDb (do którego należy podchodzić ostrożnie jako do źródła) znajduje się informacja, że dwójkę dorosłych grają tu Alexandra Manea i Bernard Bullen i znani są po prostu jako Matka i Ojciec. Może jednak coś jest na rzeczy?Tu akurat ujęcie, które było poprzednim razem - Mando atakuje Quarrena w kantynie - lecz z odbiciem lustrzanym. Pewnie dopiero w ostatecznej wersji zobaczymy jaki układ miało pomieszczenie. New Rockstars sugeruje, że zmiana jest związana z tym, jak przedstawiani są bohaterowie w westernach - dobrzy bohaterowie idą z reguły z lewej do prawej, źli z prawej do lewej. Czyli wcześniej Mando był „zły”, teraz jest „dobry”. Przekoamy się wkrótce, czy teoria była słuszna.Ofiara Mandalorianina to wyglądający na starszego Quarren - świadczą o tym zmarszczki i obwisła, pokryta plamami skóra. Widać ogromną dbałość ekipy o szczegóły.W ogóle sama scena dodaje więcej kontekstu do ujęć z ostatniego trailera - Mandalorianin oplata Quarrena linką i próbuje go do siebie przyciągnąć. Obcy strzela w wojownika, nie czyniąc mu krzywdy i dopiero wówczas Mando decyduje się na wycelowanie w grodzie, których zamknięcie zakończy żywot jego wroga. Może Mandalorianin miał go złapać żywcem, ale ostatecznie stwierdził, że nie warto?

Na poprzednim ujęciu widać, że Quarrena gra aktor w masce, lecz na pewno nie obyło się tutaj bez odrobiny CGI - macki obcego wiją się i unoszą do góry, co byłoby chyba możliwe tylko przy bardzo zaawansowanym modelu animatronicznym.Znów mamy przykład jak beskar odbija strzały z blastera. Goście kantyny - starszy mężczyzna i jakiś obcy po prawej (widoczny lepiej po rozjaśnieniu) - niezbyt przejmują się walką. Może przywykli do nich.Nowy stwór przypominający elasmoterium, praprzodka współczesnych nosorożców. Braki w uzębieniu i mleczne oczy (czyżby był ślepy?) wskazują na kiepski stan zdrowia zwierzęcia.Mandalorianin będzie próbował go pochwycić, ciekawe tak właściwie po co. Widać, że zwierzę jest silne i nawet wojownik ma problemy z okiełznaniem go. Błotnista lokacja może wskazywać na „placówkę górniczą”, choć równie dobrze może być to po prostu obszar innej planety.Lepsze spojrzenie na Kuiila. Jeszcze nie zostało to właściwie potwierdzone, ale z twarzy jest bardzo podobny do Nicka Noltego, więc to pewnie właśnie w niego wcieli sią aktor. Ugnaught i Mando znajdują się w kokpicie, być może „Razor Crest”, a ojcowski wręcz gest Kuiila może świadczyć o tym, że obaj będą współpracować przy jakimś zadaniu.Mando i ktoś jeszcze, prawdopodobnie Greef, pędzą na skuterach repulsorowych po wydmach Tatooine.Znowu pościg w kosmosie, choć goniący „Razor Crest” statek nadal ciężko zidentyfikować.Greef Carga i prawdopodobnie jego łowcy nagród bądź współpracownicy patrzą się na „Razor Crest”, który po lądowaniu ma złożone silniki. Po lewej widzimy zielonkawego obcego, może Nikta. Jego pancerz zdobi jakiś niebieski symbol, ale kiepsko go widać. Kolejny po prawej to raczej człowiek, ale jego twarz zasłania hełm. Ostatni ma pomarańczowe ręce i chyba cztery czy trzy palce. Swoją drogą, Carga ma na sobie… pół płaszcza. Może tak sobie zarzucił, niemniej wygląda to nieco dziwnie.Carę Dune widzieliśmy już na lesistej planecie, teraz mamy na to lepszy dowód. Widoczne w tle chaty (które nasz polski fandom przyrównuje do tych na pięknym Podlasiu czy też Mazurach) przewijały się już parokrotnie na zdjęciach promocyjnych, choćby tutaj. Za Carą stoi tłum ludzi, może dziękuje Mandalorianinowi za pomoc.

Klient mówi: „Mandalorianinie…”Choć na pierwszych przeciekach Dune i Mando mierzyli do siebie z broni, teraz dzielą przyjacielski uścisk dłoni. Zresztą, skoro kobieta jest jedną z głównych bohaterek serialu, można było się spodziewać, że wrogami długo nie zostaną.

Zaostrzone paliki w tle to bardzo duża informacja, bo pojawiły się też w scenie ataku AT-ST na poprzedniej zajawce. Można zatem powoli zacząć składać historię - imerialni zaatakują lesistą planetę, a Cara i Mando odeprą natarcie, czym zyskają sobie wdzięczność mieszkańców. Widać główny bohater często będzie zmieniał strony, może w zależności od lukratywności kontraktu. Albo czasem ruszy go sumienie.Kolejne szerokie ujęcie przedstawiające mandaloriańskiego samotnika. Światło tak pada, że ciężko powiedzieć co to za miejsce.Widać nie tylko dyrektor Krennic lubił paradować w pelerynach. Pamiętacie, gdy była mowa o trzech dziurach przy drzwiach? Spójrzcie teraz, to te samo miejsce, jasne jest więc, że Mando będzie walczył ze szturmowcami moffa Gideona. Czemu zatem będzie pomagał proimperialnemu Klientowi? Zapewne ze względu na duże korzyści majątkowe, możemy się jednak domyślać, że wśród imperialnych dojdzie do walki o wpływy po śmierci Imperatora. I Klient oraz Gideon staną po przeciwnej stronie. Liczba śladów po blasterach na ścianie to kolejny dowód na legendarną celność szturmowców. Zresztą akurat w tym zwiastunie udaje im się trafić (widać to wcześniej, gdy Mando i Greef wychodzą z budynku), ale cel jak na złość nosi zbroję odbijającą strzały.Może i żołnierze mają problemy z trafieniem w cel, lecz uśmiechnięty moff Gideon zdaje się tym nie przejmować. Za nim stoją szturmowcy zwykli i śmierci.

Kontynuacja wypowiedzi Klienta: „Popatrz na zewnątrz”.Tu mamy dość niecodzienną scenę, dziwi bowiem fakt, że ewidentnie introwertyczny Mando pozwolił sobie na to, by ktokolwiek podszedł do niego tak blisko. Zresztą ujęcie jest bardzo memogenne (bo pomysłów na to co/kto skrywa się pod maską, pojawiła się już cała masa). Kobietę gra Julia Jones i jest to ta sama postać, która w poprzednim zwiastunie ukrywała się na bagnie i tuliła w ramionach dziewczynkę. Możemy się domyślać, że Mando je uratuje, a kobieta będzie chciała mu podziękować (pocałunkiem?) lub chociaż zobaczyć jego twarz. Zobaczymy czy uda jej się uchylić rąbka tajemnicy.

Klient kończy wypowiedź: „Czekają na ciebie”.Cara strzela z ciężkiej broni (lepiej widać w zwolnionym tempie). Architektura wnętrza wskazuje na Tatooine. Po prawej mamy elementy zbroi szturmowca.Nie tylko generał Grievous uważał, że dwie bronie to za mało. Samo ujęcie pojawiło się w przeciekach z Celebration, ale teraz widać je o wiele lepiej. Tego mężczyznę gra komik Bill Burr. Pojawia się on w scenach z niebieską Twi’lekanką graną przez Natalię Tenę i podobno będzie członkiem grupy rywalizującej z Mandalirianinem.Mamy dowód na to, że Mandalorianin będzie używał plecaka odrzutowego. Widentyczny sposób wykorzystywali je Ezra i Sabine do walki z TIE w pierwszych odcinkach czwartego sezonu „Rebeliantów”. Krajobraz sugeruje placówkę górniczą.Moff Gideon będzie umiał nie tylko dowodzić szturmowcami, lecz także pilotować myśliwiec. Czy bliskie spotkanie z Mando zakończy się dla niego szczęśliwie? Przekonamy się za już niedługo.Ostatnie ujęcie, prawdopodobnie znów jest to „trandoshański kanion”. Mando celuje do kogoś z broni i jednocześnie odpowiada na wcześniejsze słowa Klienta: „Taa? Dobrze”.

A co Wam udało się wypatrzeć? Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (16)
Loading..