TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Il Mandaloriano na D23

2019-04-24 18:35:57 makingsw.netCi, co czekają na soczyste wieści o serialu i ci, co te informacje mają wypuszczać. Wy macie je wypuścić. Gdzie? Na D23.

Tak obrazowo-cytatowo można streścić informację od Głębokiego Gardła serwisu makingstarwars.net.

Panel poświęcony 'Star Wars: The Rise of Skywalker' powinien odbyć się tego lata na San Diego Comic-Conie, a tegoroczny D23 ma skupić się na 'The Mandalorian' i związkach z usługą Disney+.


Gdyby ktoś nie był zorientowany (cytując wikipedię): Comic-Con International: San Diego to jeden z największych i najważniejszych konwentów miłośników komiksów, filmu i fantastyki na świecie, odbywający się rokrocznie w lipcu w kalifornijskim San Diego. D23 Expo to z kolei impreza fanklubu The Walt Disney Company ('D' od Disneya, '23' od roku założenia firmy przez Walta Disneya w 1923) organizowana co dwa lata od 2009 roku w Anaheim, leżącym również w pięknym i dumnym stanie Kalifornia. Wtedy to grono szczęśliwców ma szansę uczestniczyć w panelach o nadchodzących produkcjach Disneya.

2019 Comic-Con International: San Diego odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019 roku, a D23 Expo 2019 23-25 sierpnia, również bieżącego roku. Okres tzw. wakacyjny zapowiada się więc emocjonująco, miejmy nadzieję że zakończy się o wiele lepiej niż panel 'The Mandalorian' na Celebration Chicago.

Z kolei Jon Favreau wrzucił na swój profil kolejną wariację plakatu serialowego, tym razem już mocno inspirowanego 'Trylogią dolarową', o czym pisaliśmy w podsumowaniu CC2019.


KOMENTARZE (6)

The Mandalorian

Celebration Chicago 2019: Podsumowanie panelu „The Mandalorian”

2019-04-19 23:16:29 różne, różnisteByło, minęło, działo się, chociaż pewnie nie tak mocno jak byśmy chcieli. Ale dla wszystkich, którzy przegapili prezentację pierwszego aktorskiego serialu SW, zapraszamy na skrót informacji.

Sam panel, jeśli macie ochotę, możecie obejrzeć na oficjalnym kanale 'Star Wars' w serwisie YouTube lub poniżej (start ustawiłem w 16 minucie, ponieważ nikt nie pomyślał o edycji)

W trakcie trwania panelu wszyscy obecni, czyli Kathleen Kennedy (przez moment), Jon Favreau, Dave Filoni, Pedro Pascal, Gina Carano i Carl Weathers przekonywali fanów jak cudownie być na Celebration, jaka to wielka SW-rodzina się tworzy, jak bardzo kochają 'Gwiezdne Wojny', jak są przejęci tym serialem. Nie wiem osobiście jaki to ma/będzie miało wpływ na produkcję, ale piszę pro forma.

 • Premiera pierwszego odcinka zaplanowana jest na 12 listopada 2019 roku.

 • Poznaliśmy nazwę statku głównego bohater - Razorcrest. Nie jest on wyłącznie obiektem wirtualnym, stworzonym dzięki komputerom, ale realnym modelem, który wyszedł spod ręki modelarza Industrial Light & Magic Johna Goodsona, z wykorzystanie klasycznej sztuki modelingu, w połączeniu z możliwościami drukarki 3D i zabawy LEDami.


  W międzyczasie legenda efektów specjalnych - John Knoll, stworzył we własnym garażu platformę do sterowania ruchami modelu podczas zdjęć złożonych. Takie działania mają podkreślić zarówno klasyczne podejście do Gwiezdnych Wojen, poprzez precyzyjne szlifowanie realnych obiektów, jak i ich współpracę z najnowocześniejszymi technologiami pokroju storyboardingu rzeczywistości wirtualnej, wykorzystaniu silników graficznych gier, czy ścian graficznych LED/LCD.

 • Serial ma nam zaoferować miks klasycznych miejsc, postaci i technologii z zupełnie nowymi, by pogodzić zarówno "staroszkolnych" fanów, jak i tych którzy swoją przygodę zaczęli z SW niedawno. W prezentowanych nagraniach mogliśmy zobaczyć m.in. opiekanego na ruszcie kowakiańskiego małpojaszczura czy droida serii IG.

 • Fabuła serialu czasowo rozgrywa się około pięciu lat po wydarzenia z 'Powrotu Jedi'.

 • Wracając do SW-miłości: Favreau powiedział, że w produkcję 'The Mandalorian' zaangażowano fanów po obydwu stronach kamery. Przed nią wystąpili członkowie Legionu 501, czyli osoby zrzeszone w klubie posiadających profesjonalnie wykonane stroje z uniwersum. Ich pomoc była niezbędna kiedy okazało się, że na planie jest zbyt mało 'oryginalnych' szturmowców. Wykonano parę telefonów i zapewne spełniono skryte marzenia wielu fanów, kiedy to zagrali w produkcji Gwiezdnych.
  Z kolei za kamerą swoich odcinków mogli stanąć wyłącznie reżyserowie, których zweryfikowano jako fanów 'Star Wars'. To również dość 'oryginalne' podejście do pracy. • Pedro Pascal przy swojej roli inspirował się postacią Bezimiennego, bohatera 'Trylogii dolarowej' Sergio Leone, jak również innymi bohaterami Dzikiego Zachodu oraz kultury samurajów. Podobno często dzwonił do Jona Favreau po wskazówki co powinien jeszcze obejrzeć np. z twórczości Akiro Kurosawy. Dodał, że filmy SW ukształtowały go i bycie częścią tej franczyzy to spełnienie młodzieńczych fantazji. • Postać grana przez Ginę Carano nosi imię Cara Dune i jest byłą członkinią formacji shock trooperów w barwach... Rebelii. Całokształt roli jest jednak skrzętnie ukrywany i jedyne co zdradzała to, że bohaterka jest trochę samotniczką i zmaga się z problemem integracji ze społeczeństwem. • Postać Carla Weathersa nazywa się Greef Carga i jest szefem gildii łowców nagród. Poszukuje kogoś kto zdobędzie dla jego cennego klienta pewien bardzo wartościowy produkt. Znajduje łowcę nazywanego Mandalorianinem, a ten robi co trzeba.
  Weathers stwierdził również, że praca przy serialu był czymś szalonym i niespotykanym w jego dotychczasowej karierze. • Zarówno Weathers, jak i Carano wykonali wiele samodzielnych scen kaskaderskich. „Jedyną osobą, która nie miała żadnej zabawy podczas produkcji, był kaskader-dubler Giny” - zażartował Favreau, ponieważ prawie nie miał pracy. W jednej ze scen, gdzie Cara Dune musi zabrać rannego towarzysza z pola bitwy, aktorka zrobiła wszystko sama, przenosząc na planie prawdziwą osobę, a nie manekina. „To pewnie dzięki moim przysiadom” - powiedziała. I zapewne również treningowi przy MMA.


  <
 • Serial jest pierwszą aktorską produkcją telewizyjną marki, sfilmowaną również pierwszy raz w całości na terenie Stanów Zjednoczonych, z planem produkcyjnym w Los Angeles.

 • Natomiast współpraca Filoniego i Favreau nie jest pierwszą, działali razem jako część testowej widowni produkcji 'Irona Mana' i 'Star Wars: Clone Wars'. Spotkali się pracując na Ranczu Skywalkera i od tamtego czasu proszą się o przyjacielskie rady i wskazówki. Poza tym Favreau podkładał głos dla postaci Pre Vizsli, Mandalorianina z animowanej serii.

 • Gina Carano chwaliła jakość i wygląd swojego kostiumu, jak również sposób filmowania scen. Zdradziła przy tym, że 'The Mandalorian' wykorzystuje hangar zwany Volume, czyli technologię motion-capture wykorzystywaną przy produkcji 'Avatara', jak również to że wiele pomysłów w serialu pochodzi od bezpośredniej współpracy Favreau z George'em Lucasem. Ten ostatni miał wiele szkiców koncepcyjnych serialu aktorskiego dziejącego się po Epizodzie III, ale w czasach przed sprzedażą marki Disneyowi żadna stacja nie chciała wyłożyć pieniędzy na taki projekt.

 • Fabularne plotki i przecieki mówią o tym, że Mandalorianin widzi szansę w odrodzeniu dawnej świetności tej grupy i podejmuje się ryzykownego zlecenia ze względu na zapłatę, którą ma być fragment beskaru.

 • Droid serii IG ma nadany numer seryjny IG-11.

 • Postacie grane przez Wernera Herzoga i Giancarlo Esposito należą do Imperium.

 • Niestety, ale panel nie został zwieńczony żadnym zwiastunem, w trakcie jego trwania pokazywane scen zza kulis były niedostępne dla widzów oglądających relację live na YT, ale wszystko co dało się nagrać i co na tą chwilę jest dostępne możecie zobaczyć w tym klipie • Fani z mega wyostrzonym wzrokiem dojrzeli w tych klipach możliwe nawiązanie do 'Solo'.

 • Możliwe, że jedna z plotek, dotycząca rozbudowy ekwipunku Mandalorianina potwierdziła się sama.

KOMENTARZE (13)

The Mandalorian

Celebration Chicago 2019: Nowy plakat „The Mandalorian”

2019-04-14 19:14:49 CC2019Dzisiaj twórcy zaserwowali nam wyłącznie nowy plakat promocyjny, który otrzymał każdy z biletem na mando-panel CC2019Wybrańcy na sali mogli również obejrzeć chwilę chwil zza kulisParę dni temu ujawniono również logo serialu


Będzie on emitowany przez platformę Disney+, która oficjalnie wystartuje 12.11 bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych. Zaprezentowano również mapę drogową podbijania reszty świata i niestety dla Polski nie wygląda to dobrze.Ale miejmy nadzieję, że jakość produkcji wynagrodzi ewentualnie oczekiwanie. I raczej rozczarowujący panel, ale to wyłącznie moje prywatne zdanie.
KOMENTARZE (13)

The Mandalorian

Plotki, ploteczki, plotunie

2019-04-07 02:23:16 gwiezdny wyciekPrzedstawiamy Wam skrót tego co krąży po Sieci:

 • Drugi sezon 'The Mandalorian' jest podobno klepnięty. Sam się dziwię, że to taki wyciek, bo bardziej bym się zdziwił, gdyby zrobili z tego tzw. miniseries. Ale kto to wie?
 • Tatooine to główna lokacja serialu.
 • Co najmniej jedno z miejsc koncepcyjnie wygląda „jak połączenie Endoru i Kashyyyk”.
 • Potwierdzają się spekulacje, że droid-zabójca, dość często przedstawiany w mediach społecznościowych przez Jona Favreau, to faktycznie IG-88. Ma być on zarówno jednym z głównych bohaterów jak i pomocnikiem/partnerem dla Mandalorianina.
 • Postać Bosska pojawi się w serialu z nowym kostiumem, podobnie jak większa ilość Trandoshan.
 • Dengar może się pojawić lub nie, z bliznami lub bez.
 • Zuckuss i 4-LOM nie występują w przeciekach.
 • Postać grana przez Ginę Carrno jest podobno mocno związana z mandaloriańskim wątkiem, posiada długie i czarne włosy, a concept-arty przedstawiają ją w zalesionym terenie. Nic nie wiadomo o ubraniu tej postaci, co budzi nadzieje.
 • Żadne wielkie nazwiska (Skywalker, Solo, Organa) nie pojawią się w pierwszym sezonie.
 • Blurrg pojawia się na szkicach w scenie przemierzania Tatooine, dosiadany przez Mandalorianina i ciągnący jego rzeczy.
 • Rasy Nikto i Klatooinian pojawiają się w scenach pałacu Jabby jako bandyci/gangsterzy.
 • Jawowie podobno mają pomagać w czymś Mandalorianinowi.
 • Podobno pojawia się sporych rozmiarów osiłek rasy Quarren. Jest prawie o stopę wyższy niż Mandalorianin i mocniejszy niż jakikolwiek inny przedstawiciel tego gatunku.
 • Nie ma plotek o udziale Tuskenów i Gamorrean.
 • Ekwipunek Mandalorianina będzie ulegał zmianie/rozbudowie z trwaniem sezonu.
 • W serialu ma się pojawić mandaloriański kowal.
 • Różne postacie w tle będą wykorzystywały części zrabowanych/zdobycznych zbroi szturmowców.
 • Mandalorianin w jednym z concept-artów miał pilotować i walczyć siedząc za sterami myśliwca TIE.
 • Na wspomnianej już zalesionej planecie ma się pojawić interesujący droid. Wygląda jak samoróbka albo coś wyjątkowo specjalnego.

Co z tego będzie, zobaczymy.
KOMENTARZE (25)
Loading..