TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

„The Mandalorian” na poziomie „Gry o tron”

2019-07-13 19:34:11 wsj.comNiedawno 'The Wall Street Journal' podał informację, że budżet, który Disney przeznaczył na jeden odcinek serialu, to okolice piętnastu milionów dolarów. Co przy ośmiu zapowiedzianych odcinkach daje mniej więcej sto dwadzieścia milionów za pierwszy sezon.

Praktyka wypuszczania flagowych programów potwierdza dość wysokie koszty. Premiera 'Star Trek: Discovery' od CBS All Access kosztowała sto dwadzieścia pięć milionów dolarów, czyli nieco ponad osiem milionów za odcinek, przy piętnastoodcinkowym sezonie.
Netflix wystartował z relatywnie niedrogim 'House of Cards' w cenie czterech i pół miliona za odcinek - ale od tego czasu wydał znacznie więcej na tytuły takie jak 'The Crown ($13 mln), 'The Get Down' ($11 mln), 'Sense8' ($9 mln), 'Marco Polo' ($9 mln) i 'Altered Carbon' ($7 mln).
HBO zasłynęło dużymi wydatkami jako jedna z pierwszych stacji, wydając na 'Rzym' dziewięć milionów dolarów za odcinek, a potem dwanaście i pół miliona przy 'Komapnii braci'. Ostatnio ustanowiło rekord przy piętnastu milionach w ostatnim sezonie 'Gry o tron'.
Wszystko to może nie mieć znaczenia przy zapowiadanej przez Amazon Studios serii 'Władca pierścieni' , na którą wydano już dwieście pięćdziesiąt milionów (prawa do twórczości), a budżet całościowy ma wynosić ok. pół miliarda dolarów.

Podawane sumy oczywiście mogą robić wrażenie (albo i nie, zależy od człowieka), ale pieniądze nigdy nie tworzyły jakości same z siebie, co zaprezentował ostatni sezon 'Gry', zarówno pod względem scenariusza, jak i zaskakująco w wielu miejscach technicznej sztuki filmowania. Miejmy nadzieję, że nie będą to problemy, które dotkną 'Mandalorianina'.
KOMENTARZE (12)

The Mandalorian

Jon Favreau przygotowuje drugi sezon „The Mandalorian”

2019-07-12 16:57:14 YubTubNubTaka informacja wypłynęła, gdzieś między Beyoncé i cyfrową powtórką z rozrywki, czyli 'Królem Lwem'. Super promocja pierwszej aktorskiej produkcji serialowej ze znaczkiem SW.
Wypłynięcie możecie obejrzeć w poniższym klipieBardzo mi się spodobał przy tej okazji komentarz z reddita, mianowicie
Card

Za to może widział (i Wy też) promo-koszulki, które gdzieś tam mignęły w Sieci


Aż trzydzieści sześć osób mówi o tym!!! Łał!!! Naprawdę "solidny, solidny" marketing.
KOMENTARZE (17)
Loading..