TWÓJ KOKPIT
0

Sprośne okruchy

J.J. Abrams i prawdziwi „Fanboys”

2013-01-26 22:12:38 Stopklatka

Mamy już reżysera Epizodu VII, więc pora na plotki o nim.

Pamiętacie film Fanboys? To historia o tym jak grupa przyjaciół wkrada się do Lucasfilmu by zobaczyć przed premierą „Mroczne widmo”, tylko dlatego, że jeden z nich prawdopodobnie nie dożyje premiery. Podobna historia wydarzyła się naprawdę i to całkiem niedawno, no i najważniejsze, że jest związana z reżyserem Epizodu VII – J.J. Abramsem.

J.J. Abrams kilka lat temu wyreżyserował nowego „Star Treka”, w tym roku na naszych ekranach pojawi się jego sequel. Przy premierze „Hobbita” w USA wyświetlano pierwsze 9 minut nowego „Star Treka”. Fani byli zachwyceni, ale nie wszyscy. Jeden z nich, niejaki Daniel Craft, wielki fan serii, ale także kinofil oraz działacz festiwalowy (pomagał organizować Nowojorski Festiwal Filmów Azjatyckich), bardzo chciał zobaczyć te 9 minut. Nie mówiąc nawet o filmie. Jednak trzy lata wcześniej zdiagnozowano mu białaczkę, a chemoterapia okazała się nieskuteczna. Jego stan zdrowia nie pozwalał mu dotrzeć do kina, a szanse na dożycie do premiery filmu były zerowe. Jego żona, z pomocą przyjaciół, próbowała dotrzeć do producentów filmu, by umożliwili Danowi obejrzeć legalnie te 9 minut. Prośba dotarła także do J.J. Abramsa. On sam jest fanem, wychował się na filmach Lucasa i Spielberga, więc jak mało kto rozumie taką prośbę. Przejął się nią i postanowił zareagować. Zaczął nalegać na Paramount, a następnie zadzwonił do żony Dana, by powiedzieć, że uzyskał zgodę, ale nie na 9 minut, a na cały film (premiera będzie 17 maja 2013, prawdopodobnie wersja robocza). Zazwyczaj Abrams nie jest chętny w zdradzaniu fabuły i pokazywaniu wcześniej swoich filmów, tym razem jednak zrobił wyjątek. Pokaz zorganizowano, oczywiście pewnie podobnie jak w „Fanboys” widzowie mają zakaz wypowiadania się o filmie. Niestety historia ma też swoje smutne zakończenie, kilka dni po pokazie – 4 stycznia 2013, Daniel Craft zmarł. Miał 42 lata.
KOMENTARZE (17)

Sprośne okruchy

George Lucas się zaręczył!

2013-01-04 18:25:44

No i mamy wielką zapowiedź styczniową, a przynajmniej pierwszą z nich. George Lucas się żeni, ponownie. Wybranką jest jego obecna partnerka Mellody Hobson (o której rozpisywaliśmy się tutaj). Lucas i Mellody są razem już siedem lat. Dla George’a (68 lat) będzie to drugie małżeństwo, dla Mellody (43 lata) pierwsze. Majątek Hobson jest szacowany na około 3 miliardy USD, George zaś niedawno sprzedał Lucasfilm za kwotę ponad 4 miliardów USD, z których większość zamierza przeznaczyć na cele dobroczynne.

- Przez 41 lat większość mojego czasu i pieniędzy poświęciłem firmie – mówi Lucas. – Teraz gdy rozpoczynam nowy etap życia, mam możliwość przeznaczyć więcej czasu i zasobów na działalność filantropijną.Mellody Hobson obiecała wspomóc w tym George’a. Razem zresztą już od wielu lat bywają na różnych imprezach, od oficjalnych jak festiwal w Canes, po prywatne imprezy u rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza.

George był już żonaty w latach 1969-1983 z Marcią Lucas, montażystką, jednak ich związek nie przetrwał próby czasu. Lucas ma też trójkę zaadoptowanych dzieci. Daty ślubu na razie nie wyznaczono.
KOMENTARZE (23)

Sprośne okruchy

Brytyjczycy: sprawy intymne

2013-01-01 10:08:06

Pomyślałby kto, że Brytyjczycy są z natury powściągliwi. Ot choć taki Ewan McGregor, który to znów zaczął w mediach opowiadać o rozbieraniu. W ciągu kilku ostatnich lat rozbieranie się przed kamerą staje się swoistym medialnym problemem Ewana. Przy okazji 40 urodzin nawet zastanawiał się, czy nie porzucić tego zajęcia, całkiem niedawno stwierdził::

- Wierzę, że filmy, w których gram, pokazują prawdziwą rzeczywistość, dlatego powinny one odzwierciedlać ludzkie instynkty i pragnienia. Seksualność i życie intymne stanowią przecież dużą cześć naszego życia. Nie zdejmuję ubrań, żeby wyeksponować swoje ciało. Zdejmuje je na potrzeby filmu, ponieważ jestem aktorem.

Niebawem po tych doniesieniach ogłoszono, że Ewan McGregor dostanie Order Imperium Brytyjskiego od Królowej Elżbiety II. Monarchini musiała podać jakiś eufemistyczny powód, więc wpisała, że to za zasługi dla sztuki dramatycznej oraz działalność charytatywną.

Grunt to być zadowolonym ze swojego zawodu. Jednak skoro już przy intymnych sprawach Brytyjczyków już jesteśmy, to warto poświęcić chwilę badaniom psychologa muzyki (Brytyjczyka), Daniela Mullensiefena. Przeprowadził on badanie „Science behind the Song” na próbie ponad 2000 uczestników. Badanie dotyczyło tego, czego Brytyjczycy słuchają w tych najbardziej romantycznych chwilach we dwójkę, a także tych chwilach później, kiedy romantyczny nastrój staje się jeszcze bardziej intymny, a dwoje ludzi potrafi zapomnieć o całym świecie, oczywiście nie licząc muzyki. Mullensiefen stworzył nawet listę 20 brytyjskich łóżkowych przebojów, acz najbardziej zaskakująca w tej liście jest duża liczba soundtracków. Oto brytyjskie top 20 muzyki na intymne chwile:

1. Dirty Dancing (Soundtrack)
2. Marvin Gaye, Sexual Healing
3. Ravel, Bolero
4. Berlin, Take My Breath Away
5. Barry White (dowolny utwór))
6. Marvin Gaye, Let's Get It On
7. Righteous Brothers, Unchained Melody
8. Celine Dion, My Heart Will Go On (muzyka z filmu „Titanic”)
9. Serge Gainsbourg, Je T`aime
10. Whitney Houston , I Will Always Love You (muzyka z filmu „Bodyguard”)
11. Aerosmith, I Don`t Want to Miss A Thing (muzyka z filmu „Armageddon”)
12. Kings of Leon, Sex On Fire
13. Rodgers & Hammerstein, Sound of Music
14. Tchaikovsky, 1812 Overture
15. Grease (sountrack)
16. Donna Summer, I Feel Love
17. Boyz II Men, I'll Make Love to You
18. Abba, Mama Mia
19. Tom Jones, Sex Bomb
20. „Gwiezdne Wojny” John Williams – SOUNDTRACK

Niestety nie wiadomo, który utwór muzyczny z 20 miejsca wygrał. A Waszym zdaniem, który utwór najlepiej się nadaje?
KOMENTARZE (9)
Loading..