TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Majowe wieści

2016-06-13 13:20:57 FFG

W maju otrzymaliśmy jedną premierę i dwie zapowiedzi nowych pozycji RPG ze świata Star Wars. Tym, co może zainteresować zwłaszcza nowy graczy,jest nowy podręcznik z serii Beginner Game, toczący się wokół Przebudzenia Mocy i łączący podstawowe zasady ze wszystkich dotychczas wydanych podręczników Beginner Game..

Savage Creatures
Jest to nowy podręcznik, poświęcony klasie Seeker. Na 96 stronach znajdziemy nowe specjalizacje i dwie nowe kluczowe zdolności, które pozwolą naszej postaci odnaleźć to czego potrzebuje, nawet w najbardziej niedostępnych środowiskach. Książka udostępni Mistrzom Gry wszystkiego, czego potrzebują, by poprowadzić grę na niebezpiecznych planetach.

Znajdują się tutaj porady, jak poprowadzić spotkania z dziką przyrodą, wraz z tabelą dzięki której wyjdziemy cało z opresji. Książka zawiera również przygodę Savage Spirits, oraz trzy pomysły na kampanie, skupiające się na podróżach i łowach. Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą zawartą w podręczniku jest ponad trzydzieści różnych bestii i ich statystyki.

Więcej informacji, jak chociażby gdzie zamówić podręcznik, znajduje się pod tym adresem.

Forged in Battle
Wybierz ekwipunek, poznaj nowe techniki bojowe! Wykorzystaj wielozadaniowy sprzęt! Walcz z Imperium! Sojusz Rebeliantów opiera się na wielkich ideach, ale jego walki toczą się w okopach. Rebelia ma braki w broni i ludziach, lecz jej żołnierze pozostają niezłomni. Walczą ramię w ramię, dzięki sprytowi, umiejętności i odwadze, wierząc w wolność.

Forged in Battle oferuje tym dzielnym żołnierzom wiele nowych opcji i sprzętu, dzięki któremu jeszcze sprawniej mogą stawiać czoła Imperium. Na 96 stronach wprowadzone zostaną nowe rasy, specjalizacje, kluczowe zdolności dla klasy Soldier. Multum nowych broni, pancerzy, sprzętu i pojazdów doda siłę ognia do twych kampanii. Z kolei Mistrzowie Gry znajdą w nowym podręczniku porady jak prowadzić walkę na różnym terenie i ze zmienną pogodą, by podkreślić to czego doświadcza żołnierz na froncie.

Podręcznik będzie dostępny już w trzecim kwartale 2016 r. Więcej informacji o podręczniku znajdziemy pod tym adresem. .

The Force Awakens Beginner Game
The Force Awakens Beginner Game, który wydany zostanie w trzecim kwartale 2016 r. przeniesie nas do akcji Przebudzenia Mocy, patrząc przez pryzmat gier RPG.

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do innych gier z serii Beginner Game, The Force Awakens nie będzie częścią serii gier, a jedynie pojedynczym podręcznikiem. Gra zbiera podstawowe mechaniki Age of Rebellion, Edge of the Empire, oraz Force and Destiny. Gracze, którzy będą chcieli kontynuować swoją przygodę, powinni sięgnąć po jeden z podanych podręczników.

Wraz z przyjaciółmi odwiedzisz Jakku. Odległa, pustynną planetę, nad którą doszło do jednej z ostatnich wielkich bitew Galaktycznej Wojny Domowej. To podczas niej Imperium poniosło straszliwą klęskę. Wspomnieniem tej bitwy są wraki statków rozsiane po piaskach Jakku. Wkrótce potem resztki Imperium i Nowa Republika podpisała traktat pokojowy i galaktyka zapomniała o Jakku. W ciągu kolejnych dekad, planeta stała się przystanią dla zbieraczy złomu, kryminalistów i tych, którzy chcą ukryć się przed resztą galaktyki.

To na tej zapomnianej planecie, na której poznaliśmy Rey, BB-8 i Finna, rozpoczyna się wasza przygoda.

Więcej informacji o nowym Beginner Game znajdziemy pod tym adresem.

KOMENTARZE (1)

RPG

Wieści od Fantasy Flight Games

2015-06-29 12:22:34 FFG

Na stronie Fantasy Flight Games, wydawcy gier RPG Star Wars, w ostatnim czasie ukazało się wiele wieści na temat obecnie wydawanego systemu RPG. Wydawnictwo udostępnia co jakiś czas dodatkowe suplementy do swojego dziecka, rozwijając podstawowe podręczniki z zasadami. Na początek prezentujemy podręczniki, które miały w ostatnim czasie premierę. Są to "Fly Casusal", "Force and Destiny: Beginners Game", oraz "Desperate Allies"

FLY CASUAL

Jako szmugler żyjesz z ryzyka i przygód. Nigdy nie wiesz gdzie czeka cię kolejne zadanie. Możesz transportować przyprawę dla kajidicu Huttów, by zaraz przewozić lekarstwa dla komórki Rebelii. Nie przejmujesz się że praca jest nielegalna, o ile zarobek spełnia twe wymagania. Chcesz uniknąć uwagi Imperium? Działaj nielegalnie, działaj żywy!
Dla graczy, którzy chcą doświadczyć emocji, niebezpieczeństwa i wolności jakie zapewnia życie szmuglera, oddany zostaje podręcznik "Fly Casual". Wprowadza on nowe specjalizacje, rasy, wyjątkowe umiejętności, nowe pojazdy oraz całkiem nowy sprzęt. Dla Mistrzów Gry udostępniono informacje o tym jak działa przemyt w galaktyce, oraz pomysł na przygody związane z tym zadaniem.

FORCE AND DESTINY: BEGINNERS GAME

Podobnie jak wcześniej, przy okazji premiery podręcznika "Force and Destiny", wcześniej można zagrać w okrojoną grę. Udostępniono gotowe postaci, przygodę, oraz skrócone zasady prowadzenia sesji. Gra przeznaczona od trzech do pięciu graczy toczy się w trakcie Galaktycznej Wojny Domowej.

DESPERATE ALLLIES

Kolejny podręcznikiem, który w ostatnim czasie miał premierę, to pozycja przeznaczona dla postaci z klasą Diplomat. Gracze po raz pierwszy będą mieli możliwość wziąć udział w fascynującym świecie politycznym Gwiezdnych Wojen i odtworzyć zawiłości polityczne i walkę o władzę w Imperialnym Senacie i innych rządach planetarnych. Oprócz informacji dla dyplomatów, podręcznik przedstawi jak stworzyć bazy rebelianckie i inne budynki dla naszych graczy. Książka wprowadza trzy nowe rasy znane zarówno z filmów, jak i legend: Caamasi, Neimodianie i Gossam.
Wojna jest głównym tematem w Age of Rebellion, ale bez dyplomatów którzy walczą o lepsze życie, działania bojowe są bezmyślną rzeźnią. Dyplomaci zapewniają, że żołnierze mają wsparcie którego potrzebują podczas wojny, oraz powód do walki - uwolnić galaktykę. razem zbudują coś lepszego na zgliszczach Galaktycznego Imperium.

STRONGHOLDS OF RESISTANCE

Ten nowy podręcznik zabiera cię do światów, które stawiły opór tyranii Imperium, oraz do ukrytych baz Rebelii. Mistrz Gry może wykorzystać te lokacje w swojej obecnej kampanii, bądź też stworzyć całkowicie nową, w której głównym wątkiem jest obrona rebelianckich lokacji. Podręcznik udostępnia zarówno pierwszą, jak i drugą opcję.

Misja dyplomatyczna może cię zabrać na Chandrillę, która jest planetą założycielską Rebelii i centrum demokracji. Może ktoś wysłał cię na "neutralną" Sullust, byś przeszmuglował broń? Na Mon Cala, pływaj po podwodnej stolicy planety i negocjuj oddanie do użytku okrętów liniowych dla Rebelii.

Podręcznik udostępnia również cztery lokacje służące za bazę dla Rebelii. Polis Massa jest centrum dla pilotów myśliwców, lekarzy i szpiegów. Inną lokacją jest zestrzelony niszczyciel z czasów Wojen Klonów. Tierfon to mała baza służąca za warsztat dla myśliwców. Największą z nich jest Baza Echo, z lodowej planty Hoth.

"Strongholds of Resistance" wprowadzi do gry Quarrenów, Verpine'ów i Polis Massan. Premiera w drugim kwartale 2015 roku.

CHRONICLES OF THE GATEKEEPER

"Chronicles of the Gatekeeper", to suplement do gry "Force and Destiny". Przygoda zaczyna się od holocronu tajemniczego Jedi, który zaginął. Jego strażnik pragnie nauczyć się niesamowitej zdolności, zabierając cię na przygodę pośród gwiazd. Każda decyzja może płynąć na to kim jesteś, jak i na niezliczone istoty które spotkasz po drodze.
Te 96-stronnicowa książka z niesamowitymi rysunkami, wprowadza nowe lokacje, nową rasę, oraz przeciwników, w tym droidy z ery Wojny Klonów. Podręcznik może być równie dobrze wykorzystany z innymi podstawowymi podręcznikami jak Age of Rebellion i Edge of the Empire. Premiera w trzecim kwartale 2015 roku.


KOMENTARZE (6)

RPG

Nowe informacje od Fantasy Flight Games

2015-02-12 13:23:34 FFG

Strona Fantasy Flight Games prezentuje kolejne wieści o ich szybko rozwijającej się grze RPG.

FORCE AND DESTINY

Zapowiedziano nowy podręcznik RPG, poświęcony Jedi i innym osobom wrażliwym na moc. Do "Force and Destiny" obecnie trwają beta testy, a sam podręcznik będzie miał swoją premierę w trzecim kwartale 2015 roku. Oprócz instrukcji jak stworzyć i prowadzić postać władającą mocą, podręcznik udostępni informacje o historii jedi i Sithów. Zapewne będzie to wersja znana z Legend i nie zaskoczy nas niczym nowym.
Walka o przywrócenie równowagi Mocy jest głównym wątkiem w Star Wars®: Force and Destiny™ Jako potężny użytkownik mocy weźmiesz udział w przygodach, dokonasz niezwykłych czynów i stoczysz walkę z pokusami ciemnej strony. Możesz walczyć o sprawiedliwość w galaktyce, szukać pozostałości po Zakonie Jedi, lub dzierżąc miecz świetlny walczyć po stronie Sojuszu Rebeliantów.

DESPERATE ALLLIES

Kolejny zapowiedziany podręcznik do pozycja przeznaczona dla postaci z klasą Diplomat. Gracze po raz pierwszy będą mieli możliwość wziąć udział w fascynującym świecie politycznym Gwiezdnych Wojen i odtworzyć zawiłości polityczne i walkę o władzę w Imperialnym Senacie i innych rządach planetarnych. Oprócz informacji dla dyplomatów, podręcznik przedstawi jak stworzyć bazy rebelianckie i inne budynki dla naszych graczy. Książka wprowadza trzy nowe rasy znane zarówno z filmów, jak i legend: Caamasi, Neimodianie i Gossam. Podręcznik ukaże się w drugim kwartale 2015 roku.
Wojna jest głównym tematem w Age of Rebellion, ale bez dyplomatów którzy walczą o lepsze życie, działania bojowe są bezmyślną rzeźnią. Dyplomaci zapewniają, że żołnierze mają wsparcie którego potrzebują podczas wojny, oraz powód do walki - uwolnić galaktykę. razem zbudują coś lepszego na zgliszczach Galaktycznego Imperium.

STAY ON TARGET

Kolejny podręcznik to nie zapowiedź, a premiera. Stary on target jest książką poświęconą klasie Ace i skupia się na pojedynkach myśliwców. Podręcznik oferuje oprócz nowych opcji dla postaci, także wiele nowych pojazdów i trzy nowe rasy: Chadra-fan, Xexto i Dresssellian. Pośród nowych pojazdów możemy znaleć takie jak V-Wing, T-Wing czy Z-95 headhunter heavy, z dołączonym hipernapędem.


Walcz ze złowieszczym Imperium Galaktycznym, jako członek Sojuszu Rebeliantów, w Star Wars®: Age of Rebellion™. Tocz partyzancką walkę w całej galaktyce jako żołnierz, lub dostarczaj ważnych informacji jako szpieg. zmierz się z legionami szturmowców, kradnij tajne plany i sekretne kody, zostań na celu i walcz przeciwko największej sile wszechświata. nie ważne jaką rolę wybierzesz, przyszłość galaktyki leży w twoich rękach!
KOMENTARZE (5)

RPG

Premiera "Far Horizons"

2014-08-18 13:25:28 FFG

W sklepach z grami RPG i na stronie Fantasy Flight Games można już zakupić "Far Horizons", sourcebook dla klasy Colonist, czyli mieszkańców Zewnętrznych Rubieży w Edge of the Empire. Podręcznik oferuje nowe opcje dla klasy Colonist, wraz z nowym sprzętem, statkami i rasami które mogą wykorzystać także inne klasy, jak i GM.

Pośród nowych opcji znajdziemy materiały i informacje do odgrywania zadań społecznych, możliwość zbudowania własnego domu, oraz wykorzystywania umiejętności do zarabiania pieniędzy.Podręcznik udostępnia trzy nowe specjalizacje. Są to Entrepreneur, Preformer i Marshal.

Entrepreneur zajmie się zdobywaniem pieniędzy i wydawaniu ich na różne sposoby. Są to postaci które posiadają więcej opcji zarobku, niż strzelec wyborowy celów. Wiedzą kogo przekupić by zdobyć informacje, albo umilić sobie życie kupując nową błyskotkę. Entrepreneur jest również mistrzem negocjacji, który zawsze się przyda w trudnych chwilach.Preformer to artysta. Zostaną nim muzycy, aktorzy, akrobaci, czy nawet komedianci. Jak łatwo się domyśleć posiadają wiele talentów powiązanych z charyzmą. Preformer jest zawsze w centrum uwagi, nieważne czy publika chce go oglądać, czy nie. Specjalizacja posiada ciekawą umiejętność. Raz na jakiś czas NPC okazuje się wielkim fanem Preformera. Co ciekawe, jest to też wyzwanie dla GMa, gdyż musi losowo odegrać fana artysty. A kości mogą ogłosić nim kogokolwiek. Nawet Dartha Vadera!

Ostatnią specjalizacją jest Marshal. Jest to przedstawiciel prawa na Zewnętrznych Rubieżach. Pomimo tego, że są świetnymi strzelcami, są również twardzi i nieustępliwi. Ciężko kogoś takiego oszukać, gdyż zawsze pozna prawdę. Będzie grał dobrego, czy złego glinę? To już zależy od sytuacji.Są to specjalizacje dla klasy Colonist, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by np. Assassin wykorzystał elementy Preformera, by z większa łatwością zbliżyć się do swojego celu. Trader może wykorzystać Entrepreneur, by polepszyć swoje zarobki. Zwykły najemnik może z kolei zadecydować że chce poświęcić swoje życie respektowaniu prawa i zamienić się w szeryfa.


KOMENTARZE (7)

RPG

Kilka newsów od Fantasy Flight Games

2014-05-17 15:52:34 FFG

Fantasy Flight Games nie zwalnia, wydając i zapowiadając jeden dodatek za drugim. Są to zarówno przygody, podręczniki do klas, czy też sourcebooki poświęcone opisom planet.Pod koniec kwietnia, wydano "The Age of Rebellion: Beginner Game". Jest to pakiet zasad podstawowych, gotowych kart i kości, które służą za wersję demonstracyjną gry, która dopiero zostanie wydana.
Wraz z premierą udostępniono darmową przygodę "Operation: Shadowpoint", która stanowi epilog do przygody dodawanej do Beginner Game. Po zdobyciu bazy na Onderonie, co jest głównym celem misji podstawowej, trzeba teraz ją utrzmać. Przygoda kontynuuje otarte wątki z historii podstawowej, pozwalając graczom i mistrzowi stworzyć własne przygody.
Dzięki wielu losowym opcjom, grę można przechodzić kilka razy, za każdym razem z innymi wynikami.

W przygodach udostępniono uproszczoną wersję Duties, która służy za wyjaśnienie dlaczego gracze walczą z Imperium. Każda losowa opcja w przygodzie, posiada swoją własną Duty, co decyduje czy gracz wykona zadanie czy nie. Każdy ma inną historię i różnie może reagować na efekty danego zadania.

Czy jest to zgodne, czy sprzeczne z ideologiami gracza? Duty przypomina zasady Obligations z podręcznika Edge of the Empire. Wykorzystując pierwszy podręcznik, można zadecydować czy gracze wolą zasady Duty czy Oblgation. Oczywiście istnieje możliwość wykorzystywania obydwu zasad. Tak jak Han Solo miał obowiązek wobec Rebelii, ale i obligacje wobec Jabby.

Darmowa przygoda "Operatoin: Shadowpoint"

The Jewel of Yavin, to inna premiera, która miała miejsce w ostatnim czasie.Jest to dodatek do "Edge of the Empire", przedstawiający najnowszą przygodę. Odbędzie się ona na Bespinie w Mieście w Chmurach, gdzie gracze dostaną zadanie wykradzenia cennego klejnotu, gdzie będzie mogła się wykazać każda postać. Od złodzieja po hakera. W międzyczasie postaci wezmą udział w wyścigu, oraz aukcji którą niekoniecznie wygrają. Wyścig udostępni kilka opcji modyfikacji pojazdów. Podręcznik zawiera też szczegółowy opis gazowego giganta, jego miast oraz mieszkańców. W tym Landa i Lobota.Fantasy Flight Games zapowiedziało "Far Horizons", sourcebook dla klasy Colonist, czyli mieszkańców Zewnętrznych Rubieży Galaktyki w Edge of the Empire. Podręcznik oferuje nowe opcje dla klasy Colonist, wraz z nowym sprzętem, statkami i rasami które mogą wykorzystać także inne klasy, jak i GM.

Pośród nowych opcji znajdziemy materiały i informacje do odgrywania zadań społecznych, możliwość zbudowania własnego domu, oraz wykorzystywania umiejętności do zarabiania pieniędzy.Podręcznik udostępnia trzy nowe specjalizacje. Są to Entrepreneur, Preformer i Marshal.

Entrepreneur zajmie się zdobywaniem pieniędzy i wydawaniu ich na różne sposoby. Są to postaci które posiadają więcej opcji zarobku, niż strzelec wyborowy celów. Wiedzą kogo przekupić by zdobyć informacje, albo umilić sobie życie kupując nową błyskotkę. Entrepreneur jest również mistrzem negocjacji, który zawsze się przyda w trudnych chwilach.Preformer to artysta. Zostaną nim muzycy, aktorzy, akrobaci, czy nawet komedianci. Jak łatwo się domyśleć posiadają wiele talentów powiązanych z charyzmą. Preformer jest zawsze w centrum uwagi, nieważne czy publika chce go oglądać, czy nie. Specjalizacja posiada ciekawą umiejętność. Raz na jakiś czas NPC okazuje się wielkim fanem Preformera. Co ciekawe, jest to też wyzwanie dla GMa, gdyż musi losowo odegrać fana artysty. A kości mogą ogłosić nim kogokolwiek. Nawet Dartha Vadera!

Ostatnią specjalizacją jest Marshal. Jest to przedstawiciel prawa na Zewnętrznych Rubieżach. Pomimo tego, że są świetnymi strzelcami, są również twardzi i nieustępliwi. Ciężko kogoś takiego oszukać, gdyż zawsze pozna prawdę. Będize grał dobrego, czy złego glinę? To już zależy od sytuacji.Są to specjalizacje dla klasy Colonist, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by np. Assassin wykorzystał elementy Preformera, by z większa łatwością zbliżyć się do swojego celu. Trader może wykorzystać Entrepreneur, by polepszyć swoje zarobki. Albo zwykły najemnik, może zadecydować ze chce poświęcić swoje zycie respektowaniu prawa i zamienić się w szeryfa.

Far Horizons zostanie wydaje w trzecim kwartale 2014 r. Wydawnictwo zapowiedziało także 96 stronicową przygodę RPG, która będzie pierwszym dodatkiem do Age of Rebellion. Tytułem przygody będzie "Onslaught at Arda I".Przygoda zaczyna się wkróce po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium zacieśnia swoje szpony na Galaktyce. Dochodzi do blokady Yavina i okolicznych systemów. W tym czasie rebeliancka placówka na Ardzie I zostaje odnaleziona przez Imperium. Dochodzi do nagłego ataku, gdy ewakuacja jest dopiero szykowana.

Na barkach świeżych rekrutów leży obrona bazy, jednak bitwa to tylko element przygody. Okazuje się, że w placówce jest zdrajca. Odnalezienie go to jeszcze nie koniec. Jego ślad prowadzi na planety Jagomir i Ord Radama. Gracze muszę go schwytać, nim wywiad Imperialny dowie się o zdemaskowaniu szpiega.

Przygoda zawiera zasady bitew masowych, dzięki czemu gracze mogą przeżyć bitwę jak prawdziwą. Bez męczących rzutów.

Podręcznik zawiera również opisy planet Arda, Jagomir i Ord Radama. Oprócz tego też nowe pojazdy i przeciwników jak śmigacz T-47, TIE Hunter, czy też sonda Imperium.
KOMENTARZE (3)

RPG

Wieści ze stycznia

2014-02-05 13:40:30 FFG

Na stronie Fantasy Flight Games przez styczeń pojawiło się kilka nowych zapowiedzi dodatków RPG do najnowszej edycji gier Star Wars.

THE JEWEL OF YAVIN
Jest to dodatek do "Edge of the Empire", przedstawiający najnowszą przygodę. Odbędzie się ona na Bespinie w Mieście w Chmurach, gdzie gracze dostaną zadanie wykradzenia cennego klejnotu, gdzie będzie mogła się wykazać każda postać. Od złodzieja po hakera. W międzyczasie postaci wezmą udział w wyścigu, oraz aukcji którą niekoniecznie wygrają. Wyścig udostępni kilka opcji modyfikacji pojazdów. Podręcznik zawiera też szczegółowy opis gazowego giganta, jego miast oraz mieszkańców. W tym Landa i Lobota.

Przygoda trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2014 roku.


SUNS OF FORTUNE
Ten suplement już jest dostępny do nabycia i odnosi się do Systemu Corelliańskiego. Wprowadza on dwie nowe rasy czyli Drall i Selonianie i modyfikuje człowieka pod Corellianina. "Suns of Fortune" udostępnia nowe bronie egzotyczne, nowe okręty produkcji corelliańskiej, dziewięć krótkich przygód i oczywiście dokładny opis całego sektora.
Autorzy podkreślają, że pomimo położenia w Światach Środka, Corellia jest domem szmuglerów i innych łajdaków, co pasuje do Edge of the Empire. Poza tym planeta jest dość dziewicza, jej prawa niezbyt surowe, a statki tak szybkie, że tym bardziej sektor pasuje do zamysłu podręcznika.


AGE OF REBELLION: BEGINNER GAME
Podobnie jak wcześniej "Edge of the Empire", tak samo "Age of Rebellion" udostępnia skróconą wersję zasad, która pozwoli wypróbować grę i zagrać później w jej szkieletową wersję.
Na początek otrzymujemy gotowe karty postaci, a poszczególne zasady poznajemy wraz z rozwojem przygody.
Przygoda w którą będzie nam dane grać nazywa się "Takeover at Whisper Base", gdzie zadaniem graczy będzie zinfiltrować wspomnianą placówkę.

"Age of Rebellion: Beginner Game" pojawi się w sklepach w drugim kwartale 2014 r.

Przypomnijmy, że wiele ilustracji zamieszczanych w grach Fantasy Flight Games tworzone są przez Polaka, Mariusza Gandzela.
KOMENTARZE (3)

RPG

"Enter the Unknown"

2013-12-10 09:56:44 FFG

Za oceanem ukazał się suplement do ostatniej edycji Star Wars RPG. "Enter the Unknown" zabierze nas jeszcze dalej niż obrzeża Imperium i rozwinie klasę postaci Explorer. Dla innych klas jednak udostępni szereg nowych broni, pojazdów i innych elementów wzbogacających rozgrywkę. Jeszcze w tym roku powinien pojawić się następny sourcebook, poświęcony Corelli.

Szara, Imperialna rzeczywistość już odbiła na was swe piętno. Czas opuścić Obrzeża Imperium i zapuścić się jeszcze dalej, w niebezpieczne regiony galaktyki. Czas udać się w nieznane.

Pierwszy suplement dla Edge of the Empire poszerza karierę Explorer z nowymi specjalizacjami, talentami itd. Wszyscy gracze jednak znajdą nowe postaci, pojazdy i ekwipunek. Dodatkowe opcje które ich wspomogą na Obrzeżach Imperium. Mistrzowie Gry z kolei uzyskają nowe narzędzia do tworzenia ekscytujących i godnych zapamiętania przygód.

KOMENTARZE (11)

RPG

Zapowiedzi RPG

2013-10-17 19:50:31 FFG

Minęło trochę czasu, od premiery pierwszego podręcznika do nowej edycji RPG. "Edge of the Empre" zostało przyjęte z różnymi emocjami, ale mimo wszystko zbiera całkiem dobre recenzje.
To jednak nie koniec. Z początku wydawało się, że Fantasy Flight Games będzie wydawało tylko trzy podręczniki. Imperialny ("Edge of the Empire"), Rebeliancki (o nim poniżej), oraz poświęcony Mocy. Jednak z tego co widać, możemy się spodziewać całej masy podręczników, poświęconych poszczególnym klasom postaci, ale też całym sektorom galaktyki. Oto te które obecnie zapowiedziano. Warto tutaj przypomnieć, że przynajmniej część ilustracji które znajdą się w książkach zostały narysowane przez polskiego artystę Mariusza Gandzela.DANGEROUS COVENANTS
Na krawędziach Imperium, możesz natrafić na wachlarz wrogów, których celem jest eliminacja twojej postaci. Kiedy już negocjacje zawiodą, mniej pewność że strzelisz pierwszy, a wszystko dzięki tej książce.

Ten zbliżający się suplement dla Edge of the Empire, rozwija klasę Hired Gun, nowymi specjalizacjami, talentami i innymi elementami. Dla innych klas przygotowano nowe postaci, pojazdy, oraz ekwipunek, wspomagające przygody na Rubieżach. Mistrzowie Gry z kolei odnajdą nowe narzędzia, pomagające w tworzeniu ekscytujących pojedynków.
Według twórców, ten suplement skup się na walce w grze, udostępniając nowe specjalizacje, talenty, bronie, pancerze i pojazdy. Mistrz Gry otrzyma porady, jak uczynić pojedynki bardziej filmowe.
Podręcznik skupia się na klasie Hired Gun, dodając nowe Motywacje, Obligacje i tła postaci. Twórcy podkreślają, że nie każdy żołnierz musi być szarym szeregowym. Nowe elementy, ubarwią postaci.
Nowością dla wszystkich klas są trzy nowe specjalizacje. Są to Enforcer, Demolitionists i Heavies. Oprócz nich, ekskluzywnie dla Hired Gun, udostępniono dwie nowe wysoko poziomowe specjalizacje, z wyjątkowymi umiejętnościami, które mogą wpłynąć na daną bitwę.
Podręcznik to też masa nowego ekwipunku, oczywiście specjalnie wybranego dla żołnierza. Wymienia się między innymi pociski plazmowe, wibrokastety, oraz wyrzutnie strzałek. Oprócz tego również nowe statki dla postaci. Od myśliwców po krążowniki. Mistrzowi Gry zostanie udostępniona tabela z cennikiem za usługi najemników, takie jak ochrona, sabotaż, czy po prostu walka dla jakiegoś szefa.

Podręcznik będzie można zakupić pierwszym kwartale 2014 r.


AGE OF REBELLION
Walcz o wolność galaktyki, jako bohater Sojuszu Rebeliantów. Już wkrótce będziesz miał swoją szansę, by dołączyć do beta testów gry Star WarsŸ: Age of Rebellion™ Roleplaying Game.

Drug z trzech epickich, kompatybilnych systemów RPG, Age of Rebellion wkrótce zostanie udostępniony do beta testów, przez stronę producenta i wyznaczone sklepy.
Gdzie pierwszy podręcznik skupiał się na przygodach przemytników i osób z pod ciemnej gwiazdy na Odległych Rubieżach, ten nowy skupi się na walce przeciwko Imperium.
Podręcznik umożliwi zarówno wcielić się pilota gwiezdnego myśliwca, jak i dyplomatę, którego celem jest szukanie poparcia na okupowanych planetach. Graczom przyjdzie brać udział w wielkich bitwach, ale też w działaniach partyzanckich, ramię w ramię z postaciami z Sagi i Expanded Universe.
To co odróżnia Edge of the Empire z Age of Rebellion to zmiana systemu Obligacji. Od teraz zamiast tego, gracze muszę stanąć przed Obowiązkami. Obowiązek definiuje dlaczego postać przyłączyła się do Rebelii i co chce w niej osiągnąć.

Okres testowy już trwa, a progres można sprawdzać zarówno na stronie Fantasy Flight Games, jak i na forum należącym do strony. Beta kończy się 15 listopada. Po tej dacie zostanie ogłoszona dokładna data premiery skończonego podręcznika.SUNS OF FORTUNE
Suns of Fortune to suplement, który odnosi się jeszcze do Edge of the Empire, ale jak już wiadomo będzie pasować również do Age of the Rebellion. Podręcznik ten skup się na opisie bogatego Sektoru Corelliańskiego. Miejsca narodzin Hana Solo i Wedge'a Antillesa.
Podręcznik wprowadza dwie nowe rasy (Drall, Selonianie), zmodyfikowaną rasę człowieka pod Corellianinia, bronie egzotyczne, górę nowych statków (produkcji corelliańskiej), dziewięć krótkich przygód, które może wykorzystać GM i wiele innych.Autorzy podkreślają, że pomimo położenia w Światach Środka, Corellia jest domem szmuglerów i innych łajdaków, co pasuje do Edge of the Empire. Poza tym planeta jest dość dziewicza, jej prawa niezbyt surowe, a statki tak szybkie, że tym bardziej sektor pasuje do zamysłu podręcznika.
Oczywiście prócz samej Corelli, na pewno pojawią się takie światy jak Selonia, Nubia i Aurea.

Podręcznik powinien pojawić się w sklepach jeszcze w 2013 r.ENTER THE UNKNOWN
Ostatnim zapowiedzianym podręcznikiem jest "Enter the Unknown", który rozwinie postaci o klasie Explorer. Dodano nowe specjalizacje, między innymi Driver, oraz Archeologist, które jednak oczywiście mogą przyjąć też inne klasy.
Dodano również trzy nowe, ciekawe rasy, które w mniejszym, bądź większym stopniu kojarzone są z podróżnikami i odkrywcami: Chissów, Toydarian i Durosian.
Tak jak przy okazji innych suplementów i tutaj znajdziemy nowy ekwipunek i pojazdy.

Podręcznik ukaże się jeszcze pod koniec tego roku.


KOMENTARZE (7)

RPG

Premiera "Edge of the Empire"

2013-07-07 14:22:21 FFG

Od wczoraj dostępna jest najnowsza edycja systemu RPG, osadzonego w uniwersum Star Wars. "Edge of the Empire" jest pierwszym z trzech podręczników, które zostaną wydane w ciągu kolejnych lat. Ten pierwszy zabierze graczy na Odległe Rubieże i inne miejsca, gdzie przyjdzie nam wcielić się w postaci łowców nagród, przemytników i kolonistów. Ludzi żyjących na granicy Imperium.Oprócz samego podręcznika, już teraz można zamawiać zestaw kości, oraz ekran Mistrza Gry. Warto przypomnieć, że system "Edge of the Empire" korzysta z wcześniej przygotowanych kostek, przez co jest bardziej narracyjny niż poprzednie, D6 i D20. Osób szukających więcej informacji odsyłamy do strony producenta, oraz poprzedniego newsa, w którym autorzy odpowiedzieli na dziesięć pytań odnośnie gry, które stanowią bazę dla systemu.Weź udział w ponurych i poważnych przygodach, gdzie wszystko jest szare i nic nie jest pewne. Spróbuj swych sił jako szmugler Odległych Rubieży, zbieraj nagrody na łajdactwie żyjącym w cieniach Coruscant, albo załóż własną kolonię tuż pod nosem Imperium.

448-stronnicowy podręcznik Star Wars®: The Edge of the Empire™ zawiera wszystko, czego potrzebują gracze i Mistrzy Gry, by rozpocząć i poprowadzić przygody w niesamowitym świecie Star Wars
Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

RPG

Wieści od "Fantasy Flight Games"

2013-06-23 14:07:59 FFG

Premiera gry "Edge of the Empire" już w lipcu, dzięki czemu na stronie wydawcy co chwilę pojawiają się nowe zapowiedzi, preview i opisy podręcznika. Już wkrótce będziemy mogli zagrać w najnowszą edycję RPG Star Wars. Sam podręcznik nie będzie jednak jedynym wydrukowanym elementem, który będziemy mogli kupić.Na początku czerwca ukazała się zapowiedź przygody RPG, zatytułowanej "Beyond the Rim". Element ten zabierze nas na poszukiwanie dawno zaginionego statku ze skarbami. Niegdyś należący do separatystów Sa Nalaor. Historia rozpoczyna się na znanej miłośnikom komiksów Marvela i serii Legacy stacji "The Wheel", skąd ruszymy na obrzeża galaktyki do Dzikiej Przestrzeni przez planety Raxus Prime i Cholganna, gdzie zmierzymy się z dzikimi Nexu. Przygoda liczy sobie 96 stron i jest napisana bardzo szczegółowo. Możemy liczyć na nowe informacje o popularnej stacji, oraz nowy motivation i obligation dla naszych postaci. Premiera w trzecim kwartale 2013 r. Więcej informacji i przepięknych ilustracji można znaleźć pod tym adresem.

W czerwcu ukazał się też preview traktujący o Mocy. Nowe wydanie RPG pozwala graczom na wcielenie się w postać wrażliwą na Moc. Taka osoba jednak będzie napiętnowana. W Imperium korzystanie z Mocy jest surowo karane. Jej użytkownik musi unikać korzystania z niej jawnie. Jeśli się zdradzi, będzie miał ogromne problemy. Inkwizycja wszędzie szuka jakichkolwiek użytkowników Mocy.

Osoby wrażliwe na Moc dostają dostęp do wyjątkowej, dwunastościennej "kości Mocy" (Force Die), podzielonej na oczka jasnej, jak i ciemnej strony. Kość reprezentuje łatwość poruszania się po ciemnej stronie. Ilość oczek na całej kości jest taka sama, jednak niektóre ściany mają więcej jasnej bądź ciemnej energii. Gra zakłada, że postaci wrażliwe na Moc są dobre. Dlatego aby skorzystać z danej Mocy należy wcześniej wyrzucić dość oczek jasnej strony, by moc zadziałała. Jednak jeśli chcemy wprowadzić ciemną stronę, czarne oczka mogą reprezentować jej punkty. Im więcej ich zbierzemy, tym bliże nam do przejścia na stronę zła.

Postać nie może "ot tak" zostać użytkownikiem Mocy. Musi wcześniej, podczas tworzenia postaci, wybrać odpowiednią karierę i specjalizację. Dopiero wtedy otrzymuje dostęp do rozwijania postaci w Mocy. Należy jednak pamiętać, że nie otrzymuje dodatkowych punktów. Na Moc wykorzystuje te które ma podstawowa postać. Dlatego też trzeba pamiętać, że użytkownik Mocy jest gorszy w zwykłych umiejętnościach, ale może je nadrobić dzięki ingerencji Mocy. Więcej informacji o korzystaniu z Mocy w "Edge of the Empire" znajdziecie tutaj.Z kolei pod tym linkiem znajdziemy przygotowane wcześniej postaci, które możemy wykorzystać w naszych przyszłych grach, bądź w darmowych przygodach.
W jedną z takich przygód mogliśmy zagrać 15 czerwca podczas darmowego dnia RPG. W wybranych sklepach można było wypróbować swoich sił w wybranych sklepach. W "Shadows of a Blacksun" naszym zadanie było wyśledzenie zdradzieckiego łowcę nagród w labiryncie planety-miasta Coruscant. Zdobyć ważne dane i ostatecznie zmierzyć się z potężnym przeciwnikiem.

Premiera podręcznika już w ciągu najbliższych tygodni. Przypominamy, że dystrybucją w Polsce gier Star Wars zajmuje się firma Galakta. Póki co nie ma jakichkolwiek informacji o lokalizacji podręcznika. Jednak już teraz można zamawiać wersję beta w sklepie wydawnictwa.
KOMENTARZE (1)
Loading..