TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu

„Ruch Oporu” #18 w USA

2019-02-23 18:03:47 Różne

Już jutro w Stanach na Disney XD i Disney NOW zadebiutuje kolejny, osiemnasty już odcinek serialu „Ruch Oporu”, zatytułowany „The Disappeared”. Poniżej fragment, a obrazki można pooglądać na Jedi News.

Kaz i Torra badają sprawę zaginięcia przyjaciela i planują oswobodzić go z rąk Najwyższego Porządku.W najnowszej „Bucket List” możemy posłuchać o ciekawostkach z ostatniego odcinka, na przykład o umieszczeniu epizodu na linii czasu.W „The Core Problem” Poe i Kazuda natrafili na układ gwiezdny, w którym gwiazdy nie było, a jedna z planet była wydrążona od środka - każdy, kto oglądał „Przebudzenie Mocy” domyśli się, że ma to coś wspólnego ze Starkillerem, a „Resitance Rewind” to potwierdza. Najwyższy Porządek wykonuje różne eksperymenty na Zewnętrznych Rubieżach, co widać na przykładzie planet z odcinka. Pierwsza z nich rozpadła się, bo była za mocno przewiercona, z drugą poszło nieco lepiej, ale dopiero w ostatniej udało się ją dobrze wydrylować. Xiono zaczyna coraz bardziej się obawiać, że galaktyka znajduje się u progu wojny.Disney ABC Press wydał ostatnią jak na razie informację prasową z opisami ostatnich odcinków pierwszego sezonu.

  • 1x19 - „Descent” - 3 marca - Tajemnice zostają odkryte, więc ekipa Yeagera musi unikać ścigających ich nieustępliwych szturmowców i dotrzeć do Ruchu Oporu.

  • 1x20 - „No Escape, Part 1” -10 marca - Kaz, Neeku i Torra wymyślają plan, aby uwolnić swoich przyjaciół, lecz zostaje on udaremniony, gdy Xiono staje się świadkiem pełnej potęgi Najwyższego Porządku.

  • 1x21 - „No Escape, Part 2” -17 marca - Z pomocą Neeku Kaz wpada na pomysł jak pozbyć się Najwyższego Porządku z Kolosa raz na zawsze.

Na Oficjalnej ukazała się pierwsza z trzech części artykułu o cosplayu postaci ze starwarsowych animacji. Jest to przede wszystkim pomoc dla osób robiących kostiumy, bo można znaleźć tam liczne ilustracje pomocnicze, ale jedna postać szczególnie przykuwa uwagę. Jest to Tierny, agentka Biura Bezpieczeństwa Najwyższego Porządku, którą widać przez moment w zwiastunie, a która najprawdopodobniej zadebiutuje właśnie w jutrzejszym odcinku. Podobnie jak wcześniej Kallus, także i Tierny ma unikalny strój. Agenci nie mają w sumie wymogów dotyczących uniformu i sami je projektują. Amy Beth Christenson zdradza, że inspirowała się jednostkami policji, SWAT i SEALs. Choć agentka ma sporo standardowych elementów, jak cylinder kodowy czy naramienniki, to na przykład jej hełm jest wyjątkowy, bo stanowi mieszankę tych należących do Vadera i Kallusa.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Ruch Oporu

„Ruch Oporu” #17 w USA

2019-02-16 11:08:40 Różne

Już jutro w Stanach na Disney XD i Disney NOW zadebiutuje kolejny, siedemnasty już odcinek serialu „Ruch Oporu”, zatytułowany „The Core Problem”. Poniżej fragment, a obrazki można pooglądać na Jedi News.

Poe i Kaz dokonują niepokojącego odkrycia i muszą unikać sił Najwyższego Porządku, gdy dostrzega ich droid-sonda wroga.W najnowszej „Bucket List” możemy posłuchać o ciekawostkach z ostatniego odcinka, między innymi o planetach umieszczonych na holograficznej (i delikatnie mówiąc, niedokładnej) mapie.„Resitance Rewind”przygląda się postaci Kazudy jako szpiega. Wedle ekipy do tej roboty potrzeba wielu cech, takich jak umiejętność ukrywania się, odwaga, oddanie i inne. Xiono ma „większość z nich”. Jak wszyscy wiemy, nieszczególnie idzie mu bycie dyskretnym, ale zdaniem Amy Beth to właśnie jest dla niego najlepszą przykrywką - bo kto podejrzewałby takiego fajtłapę o bycie szpiegiem? Poza tym jest w nim determinacja, dzięki której dobrze wykonuje swoją robotę - bo zawsze wraca z informacjami.Jak już wiemy, finał sezonu ukaże się 17 marca. Wedle Stephena Stantona będziemy po nim mieć mnóstwo do przedyskutowania na Celebration.The Wookiee Gunner przeprowadziło wywiad z Myrną Velasco, czyli serialową Torrą. Cieszy się ona, że teraz nie musi już dotrzymywać tajemnicy o istnieniu drugiego sezonu. Nie powiedziała wiele na jego temat poza oczywistym stwierdzeniem, że czeka nas więcej historii. Aktorka obecnie ogląda ponownie „Rebeliantów” i nieco im zazdrości, że mieli aż cztery sezony, bo dzięki temu dobrze poznaliśmy bohaterów - ma nadzieję, że tak będzie i z „Rucham Oporu”. Jej pierwszym kontaktem z Sagą były animowane Ewoki.

Czy zastanawialiście się nad tym, kim jest matka Torry? Oczywiście Myrna nie może powiedzieć za wiele, ale potwierdziła, że tak, ta kobieta odgrywa dużą rolę w życiu dziewczyny. Zapytała, czy to nie dziwne, że Torra jest świetną pilotką, a jej ojca nigdy nie widzieliśmy w myśliwcu - oznacza to zapewne, że to właśnie po matce panna Doza odziedziczyła umiejętności pilotażu. Jej zdaniem Torra nadaje się na członkinię Ruchu Oporu i raczej nie przejmowałaby się ojcem, jeśli próbowałby ją powstrzymać. Velasco jest też przekonana, że córka wie o imperialnej przeszłości Imanuela, lecz zdaje sobie sprawę, że ludzie się zmieniają.

Choć Kazuda okłamał Torrę (w kwestii bycia szpiegiem), to aktorka wierzy, że Doza będzie w stanie mu wybaczyć, a ich przyjaźń stanie się mocniejsza. Pod koniec sezonu dziewczyna stanie się samodzielniejsza, a do tego „zawalista”.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Ruch Oporu

„Ruch Oporu” #16

2019-02-09 14:06:40 Różne

Już jutro w Stanach na Disney XD i Disney NOW zadebiutuje kolejny, szesnasty już odcinek serialu „Ruch Oporu”, zatytułowany „The New Trooper”. Poniżej fragment, a obrazki można pooglądać na Jedi News.

Gdy Kel i Eila poszukują pomocy Kaza po obezwładnieniu szturmowca, ten wkłada jego zbroję, by chronić dzieci i szpiegować Najwyższy Porządek.W najnowszej „Bucket List” możemy posłuchać o ciekawostkach z ostatniego odcinka.A „Resitance Rewind” porusza temat okupacji Kolosa, którą rozpoczął Najwyższy Porządek. Cała ta sytuacja dzieli mieszkańców, bo z jednej strony są tacy, którzy tęsknią za ładem i poczuciem bezpieczeństwa, które dawało Imperium, z drugiej część pamięta, że za poprzednich rządów wcale nie było tak dobrze, a Porządek bardzo je przypomina. Kazuda znajduje się w tej drugiej grupie. Pod względem stylistycznym zbroje i pojazdy NP zostały w większości dokładnie skopiowane z modeli ILM-u, tylko zmieniono nieco ich styl, aby nie odstawały tak bardzo od reszty.Jedi Bibliothek dotarła do strony The Cable Forum, gdzie ukazały się tytuły ostatnich trzech epizodów pierwszego sezonu.

  • 1x20 - „Descent” (ciężko przetłumaczyć bez kontekstu, może być „Zejście/Zstąpienie”, ale równie dobrze „Pochodzenie” lub nawet „nagły, niespodziewany atak”) - 3 marca.

  • 1x21 - „No Escape, Part 1” („Nie ma ucieczki, część 1”) - 10 marca.

  • 1x22 - „No Escape, Part 2” - 17 marca.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Ruch Oporu

„Ruch Oporu” #15 w USA

2019-02-02 15:05:42 Różne

Już jutro w Stanach na Disney XD i Disney NOW zadebiutuje kolejny, piętnasty już odcinek serialu „Ruch Oporu”, zatytułowany „The First Order Occupation”. Poniżej fragment, a obrazki można pooglądać na Jedi News.

Kaz robi wszystko, aby pomóc Synarze uciec z platformy, gdy Najwyższy Porządek wysyła kontyngent szturmowców, by dopaść szpiega.Przed nami kolejna „Bucket List”, którą czyta Andi Gutierrez. Warto obejrzeć filmik, gdyż - po wielu latach od premiery „Mrocznego widma” - pada tam nazwa rasy Aurry Sing, czego nie ma w przewodniku tekstowym na Oficjalnej.„Resitance Rewind” zdradza nam sekrety wieży Dozy. Pełni ona kilka funkcji: z jednej strony jest dla niego ostoją i bezpiecznym miejscem, z drugiej pozwala mu ona na obserwowanie wszystkiego i stanowi symbol władzy. W początkowym projekcie Kolosa wcale jej nie było, ale w serialu potrzebne było miejsce, które byłoby nieco bardziej luksusowe i czystsze. Doza potrzebuje sporo ochrony w wieży, bo zadaje się z Najwyższym Porządkiem. Kapitan wie, że organizacja ta coś planuje i, jako były imperialny, doskonale zdaje sobie sprawę do czego jest zdolna.Dwa tygodnie temu ukazały się daty odcinków na luty. Z programu TV wynikało, że w marcu miała czekać na nas spora przerwa, bo aż do siedemnastego dnia miesiąca. Tracy Cannobbio potwierdziła jednak, że tego dnia zobaczymy finał sezonu. Po zastosowaniu prostej matematyki wynika zatem, że żadnej przerwy już nie będzie - odcinki 19 i 20 zostaną wyemitowane w pierwszych dwóch tygodniach marca, a finał sezonu (zapewne tradycyjnie podwójny) w trzecim. Nawiasem mówiąc, w twitterowej konwersacji Leeland Chee napisał, że ostatnie odcinki będą „chwalebne”.Na marginesie, w Niemczech, podobnie jak w Polsce (i w zasadzie w całej Europie), zawieszono emisję serialu w połowie sezonu. Ale w tym kraju nowe odcinki pokażą się 9 marca, co może być dobrą podpowiedzią kiedy możemy spodziewać się nowych epizodów w rodzimym języku.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)
Loading..