TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu

Plotki o „Ruchu Oporu” #10

2019-09-30 20:02:09 Różne

Za tydzień o tej porze będziemy mogli już podyskutować o pilotowym odcinku drugiego sezonu „Ruchu Oporu”, a tymczasem zaczęła się (mocno spóźniona) kampania promująca serial. Na dobry początek Oficjalna przygotowała krótkie podsumowanie sezonu pierwszego oraz fragment odcinka „Into the Unknown”.

ABC News ma dla nas z kolei fragment z kapitan Phasmą grożącą Pyre'owi i Tierny.W dołączonym artykule Justin Ridge powiedział, że początek serii skupi się na podjętej przez załogę Kolosa próbie przetrwania. Wedle Brandona Aumana równie ważny co historia Kazudy będzie akt Tam, bo tak naprawdę do tej pory nie mieliśmy wielu okazji śledzić losów z perspektywy postaci po „złej” stronie. Ridge dodał też, że bardzo ekscytujące było łączenie serialu z Epizodami VII i VIII oraz układanie ścieżki do IX.

Na twitterowym koncie Disney XD pojawiła się także krótka reklama pod tytułem „First Order on Your Back”.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Ruch Oporu

Plakat z drugiego sezonu „Ruchu Oporu”

2019-09-28 18:17:28 Różne

Ostatni tydzień należał zdecydowanie do zapowiedzi z Piątku Mocy, choć znalazło się miejsce na coś drobnego z „Ruchu Oporu”. Naprawdę drobnego, bo jest to tylko plakat i do tego niewiele różniący się od tego z Celebration. Za to konkret pojawia się w twitterowym opisie: odcinki będą emitowane o 18:00 czasu pacyficznego (o 02:00 w nocy czasu polskiego) na Disney XD, a od 22:00 będą dostępne na Disney Channel i aplikacji Disney NOW. To postęp w stosunku do zeszłego roku, w którym premiera odbywała się o 22:00, co nie wszystkim się podobało.W programach TV pojawił się też opis odcinka „Hunt on Celsor 3”:

Piraci zgłaszają się, by znaleźć jedzenie dla Kolosa, lecz Kaz im nie ufa; chłopak i Torra ruszają na polowanie, lecz natrafiają na spore problemy.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Ruch Oporu

Plotki o „Ruchu Oporu” #9

2019-09-21 13:57:37 Rózne

Minął kolejny tydzień, do premiery drugiego sezonu „Ruchu Oporu” zostały dwa, a kampanii marketingowej ani widu, ani słychu. Jak zwykle możemy jednak liczyć na przecieki i inne informacje niekoniecznie z głównych źródeł.

Zacznijmy jednak od oficjalnej wieści: „Ruch Oporu” zdobył statuetkę Saturna za najlepszy telewizyjny serial animowany. Pokonał tym samym „Archera”, „Family Guya”, „Kacze opowieści” i „Simpsonów”. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że i druga seria również zostanie doceniona.Do zeszłotygodniowych opisów dołączył kolejny, tym razem z odcinka „Live Fire”:

Kaz oficjalnie dołącza do Asów, podobnie jak Yeager, który uczy ich jak być lepszymi pilotami bojowymi; Tam dowiaduje się jak to jest być pilotką Najwyższego Porządku.

W ostatnich plotkach pisaliśmy też o kilku informacjach z wydania DVD. Wookiee Gunner ma nieco nowych, a przede wszystkim obrazki pokazywane w dokumentach. Wypowiadający się w filmiku Justin Ridge obiecał wiele nowych postaci, a przede wszystkim podróże w nieznane części galaktyki.Drużyna Fireball obserwuje Griffa na hologramie - może będzie brał udział w wyścigu? Widać też nowego droida, który pojawia się przy nowym Huttcie (zobaczcie w analizie), więc to zapewne teren kasyna/klubu.Bałagan w hangarze Najwyższego Porządku. Sabotaż Ruchu Oporu? A może to Tam będzie miała problemy z opanowaniem nowego typu myśliwca?Kazuda i CB-23 na lodowej planecie. Dookoła pęka lód, a w oddali coś widać - może budynek, może postać na śmigaczu? Ciężko stwierdzić.Znów Kazuda, znów CB i jeden z Gozzów, może Flix. Obecność tunelu może świadczyć o tym, że mamy tu do czynienia z tym samym miejscem, w którym na zwiastunie pojawia się smokopodobny stwór.Asy w towarzystwie trzech małpojaszczurek. Na podświetlanym stole leżą kredyty, a w tle widać coś, co wygląda na automaty, więc to pewnie kasyno Hutta.Jakaś placówka, widać lądujący statek. Kolorystyka tego miejsca przywodzi na myśl Kessel.A tu już będą spoilery. (Spoiler):Tak jak pisaliśmy tydzień temu, jest to scena przybycia na D'Qar. W pokazanym klipie Neeku mówi, że nie może skontaktować się z bazą Ruchu Oporu. Yeager domyśla się, że doszło do walki i to całkiem niedawno. Kazuda próbuje wywołać Poego i Leię, lecz także na próżno. W końcu wszyscy zaczynają godzić się z myślą, że buntownicy zostali wybici.(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Ruch Oporu

Plotki o „Ruchu Oporu” #8

2019-09-13 20:42:13 Różne

Do premiery drugiego sezonu „Ruchu Oporu” zostały nieco ponad trzy tygodnie, więc zaczynają zbierać się drobne ploteczki (choć większej kampanii marketingowej nadal brak). Za to w ostatnich dniach ukazały się tytuły epizodów na październik, choć informacje zostały już zdjęte z programu TV (więc podajemy za Redditem). Jeden z użytkowników Twittera dotarł też do opisów pierwszych dwóch.

  • „Into the Unknown” („W nieznane”) - 06.10 - Po wyleceniu w kosmos dzięki Kazowi i spółce, Kolos ma problemy natury inżynieryjnej, które pogarsza tylko tajemniczy pasażer na gapę.

  • „A Quick Salvage Run” („Szybka wyprawa po zapasy”) - 13.10 - Kolos potrzebuje hiperpaliwa, więc Kaz sugeruje zaatakowanie statku Najwyższego Porządku. Wyprawa po zapasy szybko się komplikuje, gdy pojawia się wróg.

  • „Live Fire” (Zależy od kontekstu, może być „Zrzut”, „Ostra amunicja/Ostrzał” lub po prostu „Żywy ogień”) - 20.10.

  • „Hunt on Celsor 3” („Polowanie na Celsorze 3”) - 27.10.

DVD z pierwszym sezonem serialu wyszło niedawno, a wśród dodatków znalazły się też informacje o drugiej serii. W podcaście Radio D'Qar można posłuchać recenzji wydania oraz dowiedzieć się kilku informacji. W filmiku „Path to the Resistance” reżyser Justin Ridge dowodzi swojej wiedzy na temat nowego kanonu, gdyż opowiada ze szczegółami historię prowadzącą do sequeli. Powołuje się między innymi na trylogię „Koniec i początek”, komiksów czy „Battlefronta II”. Ciekawe, czy zobaczymy jakieś odniesienia do wyżej wymienionych w drugim sezonie.

Z pokazanych fragmentów widać między innymi Kazudę latającego w zerowej grawitacji i porażonego przez droida (scena zapewne z pilota). W innym widzimy Castilon i pełno wraków, z których podrywa się TIE, przelatuje przez pierścień wyścigowy i leci w stronę niszczyciela. W jeszcze innym Kolos (Spoiler):przybywa na D'Qar, ale jest już za późno - wszędzie widać szczątki statków, a jedna strona planety wciąż płonie.(Koniec Spoilera)

The Wookiee Gunner przeprowadził wywiad z dyrektor artystyczną Amy Beth Christenson. Okazuje się, że Filoni miał bardzo konkretny pomysł na to, jak serial ma wyglądać - a konkretnie miała być tu obecna „przesadzona” animacja i cell shading. Stworzenie specyficznego cieniowania mogłoby się wydawać problematyczne, ale tak naprawdę jedyną przeszkodą było dobre zgranie poszczególnych zespołów zadaniowych. Amy bardzo chciała sprawić, by postaci z tła nie były tylko kopiuj-wklejami, bo byłoby to jeszcze bardziej widoczne na zamkniętej stacji, jaką był Kolos. Miejsce to miało przypominać w tym względzie kantynę w Mos Eisley, pałac Jabby czy zamek Maz. Udało się to dzięki większej ilości czasu, jaki serial miał w preprodukcji.Amy najbardziej lubi Torrę i stara się pokazać nieco swojej osobowości w jej postaci. Zresztą robią to wszyscy artyści i mamy zobaczyć więcej takich przykładów w sezonie drugim. W pierwszej serii mogliśmy zobaczyć plakat z Gwiezdnym Ptakiem autorstwa Sabine w pokoju panny Dozy. Dodanie go tam zasugerował Filoni, co ma odzwierciedlać rebeliancką i kolorową osobowość dziewczyny. Poza tym Christenson zaprojektowała jej pokój na wzór tego, który miała w college'u. A plakaty z maszynami wyścigowymi czy z Boonta Eve dowodzą miłości Torry do wyścigów.

Twarzy Pyre'a nie ujrzeliśmy i prawdopodobnie nie ujrzymy, bo Filoni bardzo podkreślał, by jej nie pokazywać. Amy miała tylko podstawowy szkic z zarysem głowy. Artystka stara się go sobie nie wyobrażać, bo to odarłoby go z tajemnicy. Z kolei hełm Neeku i jego strój to ukłon w stronę załóg pokładowych lotniskowców. Logo „Fireball”, które nosi na ubraniu, oznacza po prostu, że jest bardzo dumny ze swojej ekipy.

Stephen Stanton, który w serialu gra Griffa, pochwalił się zdjęciami z sesji nagraniowej (i przy okazji nowymi skarpetkami). Zapewne w tym sezonie będzie miał więcej okazji do mówienia.

Jeszcze ciekawostka na koniec: w Galaxy's Edge można znaleźć hełm Bucketa. Jak tam trafił? Historia ta pewnie zostanie kiedyś opowiedziana, ale czy w serialu? Przekonamy się już za niecały miesiąc.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)
Loading..