Różne

Zapis wizyty w “Galaxy’s Edge”

2

Choć na pełne uruchomienie Star Wars: Galaxy’s Edge przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to jednak to co już można oglądać i zwiedzać, rozbudza wyobraźnie. W sieci pojawił się zapis z parku, ukazujący wszystkie budynki i atrakcje w trakcie normalnego zwiedzania. Warto rzucić okiem.

Za sterami Sokoła Millennium w Galaxy's Edge

1

Kilka dni temu pisaliśmy o otwarciu Star Wars: Galaxy's Edge. Obecnie główną atrakcją tego parku zabaw jest możliwość pilotowania Sokoła Millennium. Druga z zapowiadanych atrakcji („Rise of the Resistance”) zostanie otwarta za kilka miesięcy. Na kanale youtube Disneyland Restor możemy zobaczyć oficjalny filmik prezentujący jak wygląda zabawa wewnątrz Sokoła.W ciągu tych kilku dni od otwarcia w sieci pojawiło się również sporo filmików stworzonych przez prywatne osoby czy serwisy informacyjne. Pozwalają one poznać tę atrakcję i całe Galaxy's Edge z trochę innej perspektywy niż oficjalne materiały. Jeden z nich zamieszczamy poniżej i zachęcamy do poszukania samemu na youtube kolejnych jeśli interesuje Was temat atrakcji Star Wars w parkach Disneya.

Magazyn LEGO Star Wars 06/2019

3

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już czerwcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 12,99 zł, do którego został dołączona minifigurka „IG-88”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 25 czerwca dodatkiem będzie minizestaw „Maszyna krocząca Najwyższego Porządku AT-M6”.

W sklepach można również znaleźć wcześniejsze numery magazynu.

Wszystkie stwory z Gwiezdnych Wojen

1

Twórcy serii „Star Wars by the Numbers” przygotowali dla fanów kolejną porcję statystyk ze świata Gwiezdnych Wojen. Tym razem policzyli wszystkie stwory, jakie mogliśmy zobaczyć filmach kinowych Star Wars. Jeśli chcecie sobie odświeżyć pamięć i przypomnieć je wszystkie to zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku.

„Star Wars: Galaxy’s Edge”, gwiezdno-wojenny park Disneya oficjalnie otwarty

11Nastała ta historyczna chwila. Pierwsze „Star Wars: Galaxy’s Edge” zostało otwarte. Oprócz Boba Igera na oficjalne otwarcie zaproszono: George’a Lucasa, Marka Hamilla, Harrisona Forda i Billy’ego Dee Williamsa. Nie zabrakło wspomnienia zmarłego niedawno Petera Mayhew. Oficjalne otwarcie możecie obejrzeć poniżej:“Galaxy’s Edge” jest dostępne obecnie jedynie w Disneyworld Resort w Anaheim. Można tam odwiedzić planetę Batuu i słynny Black Spire Outpost. Do 24 czerwca jednak wizyty w parku należy wcześniej rezerwować. Do tego dnia nie będzie możliwości wejść tam bez rezerwacji. Na razie główna atrakcja to „Millennium: Falcon: Smugglers Run”, gdzie będziemy mieli okazję posiedzieć w kokpicie legendarnej kupy złomu. Druga główna atrakcja – „Rise of the Resistance” zostanie otwarta za kilka miesięcy. „Galaxy’s Edge” w Orlando zostanie otwarty 29 sierpnia.

Rangi i przejścia między ekranami w filmach

12

W dwóch najnowszych częściach „Star Wars by the Numbers” twórcy zliczają kolejne mniej lub bardziej ciekawe statystyki. Tym razem na tapetę wzięto to ile razy w filmach dokonywane jest przejście między ekranami w którym przez moment widoczne są fragmenty z obu scen. W drugim z filmów zliczane są wszystkie rangi militarne, które padły w filmach. Z oboma możecie zapoznać się poniżej.Wisiorki z kryształami z mieczy

3

Niedawno do sprzedaży za pośrednictwem portalu ThinkGeek trafiły nowe wisiorki z Gwiezdnych Wojen. Wydane zostały w trzech różnych wersjach, z wizerunkami Yody, Luke'a Skywalkera i Dartha Vadera. Każda z nich zawiera kryształ w kolorze kryształu miecza bohatera umieszczonego na wisiorku oraz symbol frakcji (odpowiednio Zakonu Jedi lub Imperium). Długość łańcuszka do wisiorka wynosi 40 cm, a cena każdego z nich to 29,99$ (sklep: Luke, Vader, Yoda).

Kolejne filmowe statystyki

9

Dzisiaj mamy dla Was dwie kolejne części serii „Star Wars by the Numbers”, w której twórcy zliczają różne mniej lub bardziej ciekawe elementy z filmów Star Wars. W pierwszej z nich możecie zobaczyć i policzyć wszystkie odłosy jakie wydał z siebie R2-D2 w czasie Epizodu IV. Druga część zlicza wszystkie użycia przełączników na Sokole Millennium podczas wszystkich filmów. Obie części znajdziecie poniżej.Czekając na otwarcie „Galaxy’s Edge”

7

Do największego wydarzenia gwiezdno-wojennego najbliższych miesięcy zostało dokładnie 18 dni. 31 maja otwiera się pierwszy „Galaxy’s Edge”, czyli park Disneya poświęcony sadze. Na blogu D23 można zobaczyć kilka zdjęć. Wybrane poniżej.Natomiast Bob Iger wybrał się już oglądać park. Właściwie to nawet po nim oprowadzał troje gości - Kathleen Kennedy, J.J. Abramsa i Stevena Spielberga. Zdjęcia z wycieczki z Igerem poniżej. Kennedy i Spielberg mają złe doświadczenia z wcześniejszym oglądaniem parków („Jurassic Park”), Abrams ma podobne („Westworld”), ale tym razem nic nie wyrwało się spod kontroli, a goście przeżyli.

Magazyn LEGO Star Wars 05/2019

9

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już majowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 12,90 zł, do którego został dołączony minizestaw „U-wing” oraz losowa minifigurka z poprzednich numerów (stąd zapewne podwyżka ceny).

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 30 maja dodatkiem będzie minifigurka „Ig-88”.

W sklepach można również znaleźć wcześniejsze numery magazynu.

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.