TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Lampiony

2002-10-31 18:19:00 TFN

Fani "Gwiezdnych wojen" mnie zadziwiają.
Od lat istnieje w USA moda na przygotowywanie lampionów z wydrążonych wewnątrz dyń. Do tej pory znany był jeden, bardzo prosty "medel" takiego lampionu. Fani Star Wars postanowili przygotować lampiony pokazujące ich ulubionych bohaterów SW. Jest zatem Boba Fett, Vader czy Yoda. Ładne.
KOMENTARZE (0)

Różne

Forbidden Planet

2002-10-26 13:20:00

Osobom wybierającym się w najbliższym czasie do Anglii mogą się przydac adresy sieci sklepów z różnymi akcesoriami, książkami, komiskami, figurkami i wszystkim innym, o czym może marzyć fan fantastyki. Gwiezdne Wojny zajmują dużą część każdego sklepu (w Londyńskim 30%, a w Cambridge prawie połowę). Oto adresy:
  • Briminghan 38 Priory Queensway, Birmingham B4 7LA
  • Bristol 30 Penn Street, Bristol BS1 3AS
  • Cambridge 60 Burleigh Street, Cambridge CB1 1DJ
  • Coventry 31 Cross Cheaping, Coventry CV1 1HF
  • Croydon 175 North End, Croydon CRO 1TP
  • Liverpool 92 Bold Street, Liverpool L1 4HY
  • London 71-75 New Oxford Street, London WC1A 2DG
  • Newcastle 59 Grainger Street, Newcastle NE1 5JE
  • Southampton 43-45 East Street, Southampton, Hants S014 3HX
Prdukty można również zamawiać w ich sklepie internetowym, oraz telefonicznie pod numer 020 7420 3663. Koszt wysyłki do Europy Środkowej wynosi 25% ceny produktu, nie mniej niż 2 funty, i nie więcej niż 40.
KOMENTARZE (0)

Różne

Zdjęcia z Magic of Myth...

2002-10-24 18:39:00 MrFett

Przy okazji relacji z Magic of Myth zapowiadaliśmy zdjęcia z tej imprezy. Dziś są one już dostępne w galerii. Wielkie dzięki MrFett.
KOMENTARZE (0)

Różne

O złodzieju klonów i ...

2002-10-21 18:19:00

W najnowszym numerze "Wprost", (data numeru: 27. października 2002, nr. 43) na stronie 110, jest informacja o pracowniku Lucasfilm, który na dwa miesiące przed premierą sprzedał fragmenty "Ataku Klonów" pewnemu krytykowi. Pisaliśmy już o tym kilkukrotnie. Przy informacji Wprost zamieścił całkiem ładne zdjęcie Flanelowca... Oczywiście w koszuli flanelowej :).
KOMENTARZE (0)

Różne

Star Wars Insider #63

2002-10-19 14:55:00 StarWars.com

Na stronie StarWars.com pojawiła się zapowiedź 63 numeru magazynu "Star Wars Insider".

Znajdziemy w nim sporo ciekawych informacji o takich bestiach, jak: acklay, nexu, reek, czy choćby o jadowitych kouhunach.

Drugim ważnym tematem tego numeru będzie DVD z "Atakiem klonów" (w artykule pojawią się m.in. informacje o filmach dokumentalnych i wyciętych scenach...).

W Insiderze zostanie opublikowana piąta część opowiadania "Emissary of the Void" zatytułowana "A Perilous Plan". Autorem wszystkich części jest Greg Keyes. Przypominamy, że pierwsze trzy odcinki znajdują się na stronie starwars.com, a czwarta została wydana w 62 numerze magazynu Star Wars Insider.

Znajdziemy tam także artykuł o brytyjskim studiu filmowym Elstree, natomiast Rick McCallum wspomni o postępach w pracy nad Epizodem 3... Zapowiada się ciekawie, tymbardziej, że magazyn ten będą mogli zamawiać także Polacy, o czym pisaliśmy niedawno...
KOMENTARZE (0)

Różne

Były pracownik... update

2002-10-17 14:15:00 Strangler (z poza sieci ;-)

Niedawno pisaliśmy o tym, że Shea O'Brien Foley - były pracownik firmy Lucasfilm (asystent producenta w AOTC) - został postawiony w stan oskarżenia za kradzież materiałów związanych z "Atakiem klonów" i późniejsze przekazanie ich krytykowi Harry'emu Knowlesowi z popularnej witryny Aintitcool.com. Jak się okazuje, w poniedziałek 30- letni pracowni Lucasfilmu został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 200 tysięcy dolarów. Jak dodaje serwis interia.pl: Śledztwo w tej sprawie było prowadzone już od marca 2002 roku... Na ślad natrafiono na stronie czatowej miłośników "Gwiezdnych wojen". Częstym uczestnikiem dyskusji była osoba o nicku "Shay". Po dokładnym sprawdzeniu komputerów pracowników firmy, okazało się, że tajne informacje, które przenikały również do mediów, pochodziły z komputera domowego należącego do Foley'a. Zarzuca mu się wykradanie materiałów od września 2000 roku do kwietnia 2002 roku.
KOMENTARZE (0)

Różne

Plany Sokoła sprzedane...

2002-10-17 12:21:00 Philomythus za BBC

Na zeszłotygodniowej aukcji domu aukcyjnego Cooper Owen w Londynie, sprzedano 3 częściowy schemat techiniczny, który posłużył do zbudowania Sokoła Milenium. Schemat ten osiągnął cenę 5,200 funtów, jednak nie przebił ceny w której został wystawiony na sprzedaż - 6000-7500 funtów. Schemat ten jest oryginalnym planem technicznym, na podstawie którego w południowej Walii, blisko studia w Londynie w którym kręcono Gwiezdne Wojny, wybudowano 32 tonowy statek kosmiczny - jak wiadomo najszybszy w galaktyce:). Na aukcji tej ponadto wystawione było ok. 200 przedmiotów związanych z kinem i telewizją. Jednak schemat Sokoła Milenium osiągnął największą cenę przebijając takie przedmioty jak np. kask Toma Hanksa z "Szeregowca Ryana" (2800 funtów), czy list do Harego Pottera z Hogwartu (1600 funtów).
KOMENTARZE (0)

Różne

Insider dla wszystkich

2002-10-16 19:28:00 SW.com

Już niedługo oficjalny Fan Club Gwiezdnych Wojen ma uruchomić możliwość prenumerowania Insidera spoza USA, Kanady, i Anglii. Roczna prenumerata Insidera kosztuje 19,95$, a wraz z takim bajerem jak członkostwo w oficjalnym Fan Clubie 29,95$. To drugie daje nam możliwość zamówawiania Star Wars Gamera, oraz zniżki w sklepie Wizardsów.
KOMENTARZE (0)

Różne

Ach ta "Gazeta"...

2002-10-15 18:30:00

W dzisiejszym dodatku do "Gazety Wyborczej" - "Gazecie Komputer" znalazł się tekst o nowej karcie dźwiękowej Creative'a - Sound Blaster Audigy 2. Wspomniano też o nowym zestawie głośników tejże firmy. Obie te rzeczy, jako pierwsze ne rynku peryferiów komputerowych mają certyfikat THX. Przy okazji, na tej samej stronie znalazła się ramka wyjaśniająca, że certyfikat THX został wprowadzony przez George'a Lucasa. Był tam jednak drobny błąd w dacie. Napisano, że "Powrót Jedi" wszedł na ekrany kin w 1982 roku (a tak naprawdę było to w, przypomnijmy, 1983). Jest to jednak mało istotny szczegół. Nadanie certyfikatu THX peryferiom komputerowym wydało mi się troszkę dziwne. Zawsze sądziłem, że znaczek THX dotyczył nie tylko wykonania samego sprzętu, ale też wytłumienia sali, dobrego rozmieszczenia głośników i odpowiedniego ich ustawienia... Dziwne. Piszczie!
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny w teatrze...

2002-10-12 13:07:00 Philomythus za CNN

Hit Edynburskiego Fringe Festiwal z 1999 roku, "Gwiezdne Wojny w 30 minut", będzie miał swoją premierę w USA, gdzie zostanie wystawiony 25 października na deskach Coronet Theatre w Zachodnim Hollywood. Wyreżyserowane i zaadaptowane przez Patricka T. Gormana, półgodzinne przedstawienie, zmienia i przeobraża 3 części oryginalnej Trylogi Gwiezdnych Wojen na spójną komedię, pozostawiając wszystkie słynne wątki. Aktorzy w tym przedstawieniu grają po kilka ról. Np. Aktor grający Dartha Vadera gra równocześnie Wookiego Chewbacce, Yoda jest C3PO a co więcej również R2D2, a cały zespół gra wszystkie zbiorowe role od Eowków przez zespół muzyczny z kantyny po Szturmowców. Sztuka będzie wystawiana do 23 listopada, niestety polskie teatry raczej nie przewidują jej w swoich repertuarach...
KOMENTARZE (0)

Różne

Przerażające "Gwiezdne wojny"

2002-10-12 13:02:00 Philomythus za Interia

Z okazji zbliżającego się święta Halloween, witryna StarWarsKids postanowiła zorganizować ankietę na najbardziej przerażający moment gwiezdnej epopei George'a Lucasa. Czy strach wywołało pierwsze pojawienie się Dartha Vadera i jego budzący grozę oddech, czy może inna scena jest bardziej przerażająca?
Czy widzów wcisnął w fotele widok Dartha Maula? Organizatorzy ankiety chcą się dowiedzieć, który fragment filmów "Gwiezdne wojny", "Imperium kontratakuje", "Powrót Jedi", "Mroczne widmo", "Atak klonów", zasługuje na miano "najbardziej przerażającego".
Swoją opinię można wyrazić tutaj!

KOMENTARZE (0)

Różne

Starwarsowe mordki z Kantyny w GG

2002-10-11 00:58:00 Twardy

Twardy opracował sposób, aby w Gadu-gadu 5.0, czyli najpopularniejszym w Polsce komunikatorze internetowym, dodać mordki/uśmieszki/emotikonki z SW, w dodatku doskonale znane z naszej Kantyny. Wystarczy zapisać na dysku plik z emotikonkami, który znajduje się tutaj oraz plik sterujacy, który jest tutaj. Pierwszy plik należy odpakować, a jego zawartość skopiować do podkatalogu w katalogu Gadu-Gadu. Dokładnie jest to kartoteka emots\1 tam wgrywamy te wszystkie ikonki. Znajduje się tam też oryginalny plik emots.txt, który należy skopiować gdzieś na wszelki wypadek, a wgrać tam ten zciągnięty. Oczywiście, wszystko to trzeba robić podczas gdy Gadu-Gadu jest wyłączone. Wykaz wszystkich starwarsowych ikonek z Kantyny jest tutaj. Powodzenia w modernizacji GG.
KOMENTARZE (0)

Różne

Były pracownik Lucasfilmu w sądzie...

2002-10-10 13:35:00 TFN

Shea O'Brien Foley, były pracownik Lucasfilmu, który zaprzecza, jakoby pomógł zdobyć „Atak klonów” jednemu z recenzentów (Harry Knowles z Ain’t it Cool News), na długo przed premierą filmu, został postawiony w stan oskarżenia, za wykradzenie materiałów wartych w sumie 450 tysięcy dolarów. Zarzucono mu wykradanie materiałów od września 2000 roku, do kwietnia 2002. Wśród wykradzionych rzeczy znalazło się 19 CD-ROMów z efektami dźwiękowymi, powstałymi przez 25 lat o wartości 95 tyś., ponad 2 tysiące obrazków i zdjęć koputerowych, o szacowanej wartości 125 tysięcy dolarów, setki plików wideo, o wartości około 100 tysięcy, oraz 113 storyboardów, z ręcznymi notatkami Lucasa, wartych kolejne 100 tysięcy dolarów. Inne dowody winy znaleziono też w jego domu. Rzeczniczka Lucasfilmu Lynn Hale, odmówiła komentarza...
KOMENTARZE (0)

Różne

Konkurs Junkyardu cd...

2002-10-10 13:30:00

Na Junkyardzie w konkursie na najlepszą tapetę, odbywa się w chwili obecnej głosowanie, do którego serdecznie zachęcamy. Gwoli wyjaśnienia, w konkursie tym chodzi o wybranie najlepszej tapety, najlepiej wykonanej, a nie na głosowanie jak najwięcej razy na swoją bądź kolegi, co niestety się zdarzało, przez to głosowanie zostało wyzerowane. Mam nadzieję, że teraz uda się wybrać tę najlepszą tapetę.
KOMENTARZE (0)

Różne

Demonstracja szturmowców..

2002-10-06 18:57:00 Vong z Praetorite Vong

W Australijskiej miejscowości Pine Gab, odbył się przemarsz kilkuset ludzi przebranych za szturmowców, przy czym na dodatek grano jeszcze marsz Imperialny. Protestowano w ten sposób przeciwko planowanej interwencji George`a Busha w Iraku. Oczywiście, nei wszyscy byli przebrani za szturmowców, głównie ci na przodzie.
KOMENTARZE (0)

Różne

Relacja z Magic of Myth

2002-10-05 22:14:00 Mr Fett

Gwiezdne Wojny wciąż cieszą się niesłabnąca popularnością, a od kiedy Kongres Stanów Zjednoczonych wpisał je na listę Dzieł Dziedzictwa Kulturowego Ameryki, dość często mają własne ekspozycje w różnych muzeach świata. Kiedyś, jeszcze na Shadows of the Star Wars, został opublikowany raport z wystawy The Art of Star Wars w Londynie. Ostatnio zaś na oficjalnej zaprezentowano kilka zdjęć z wystawy Magic of Myth, która akurat odbywa się w Sydney. Zdjęcia te możecie zobaczyć w naszej galerii. Ale to nie koniec. Wystawa Magic of Myth odbywa się w kilku miejscach, równocześnie (ale z różnymi eksponatami :(). Jedna z nich była także w Nowym Jorku, gdzie był nasz specjalny korespondent Mr Fett. Mr Fett napisał dla nas raport, o tej wystawie, jak i dostępności gadżetów gwiezdnowojennych w Nowym Jorku. Raport ten dostępny jest tutaj. Mr Fett obiecał, że wkrótce podeśle nam też zdjęcia obrazujące ten raport. Postaramy się je umieścić, tak szybko jak to będzie możliwe. Wielkie dzięki dla Mr Fetta.
KOMENTARZE (0)
Loading..