TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Gwiezdne Wojny na 3 miejscu

2002-12-22 18:40:00 Google

Twórcy wyszukiwarki Google (chyba najlepszej i najpopularniejszej), sporządzili listę najpopularniejszych pytań zadawanych w tym roku, na podstawie ponad 55 miliardów żądań. Wśród zapytań, których częstość zadawania wzrosła w tym roku, fraza „star wars” znalazła się na 6 miejscu. Tymczasem najczęściej wyszukiwanych informacji o filmach na pierwszym miejscu uplasował się Spider-man, a na 3 Gwiezdne Wojny. Lista ta wygląda tak:
1.„spiderman”
2.„harry potter”
3.“star wars” (Gwiezdne Wojny)
4.”jackass”
5.”scooby doo”
6.”die another day” (najnowszy Bond)
7.”8 mile” (najnowszy film z Eminemem)
8.”signs” (Znaki)
9.”the Ring”
10.”the lord of the rings” (Władca Pierścieni)
W poprzednim roku Harry Potter był na 1 miejscu a Władca na drugim. Oba filmy spadły, zresztą w przypadku Harry’ego Pottera widać, że wynik finansowy filmu będzie raczej gorszy od 1 części. Czy zatem i tak będzie z Władcą? Na razi nic takiego się nie szykuje. A pełną listę najczęściej wyszukiwanych haseł na Google znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (0)

Różne

Hełmy szutrmowców

2002-12-16 21:59:00 Joruus i Philomythus za Interia

Cztery hełmy, pochodzące z nakręconej jako pierwszej części gwiezdnej sagi George'a Lucasa, filmu z 1977 roku "Gwiezdne wojny", zostały wystawione na sprzedaż. Podczas aukcji, która odbędzie się we wtorek, 17 grudnia, w słynnym domu aukcyjnym Christie's, w Londynie, będzie można kupić również gadżety z innych filmów.
Dwa białe hełmy żołnierzy Imperium zostaną wystawione na aukcji w cenie wywoławczej wynoszącej 3 tysiące funtów (czyli 4,5 tysiąca dolarów). Z kolei wartość dwóch hełmów, które w filmie "Gwiezdne wojny" nosili piloci sprzymierzeni z rebeliantami, wyceniono na tysiąc funtów (ok. 1,5 tysiąca dolarów) za każdy z nich.
Podczas licytacji na sprzedaż zostanie wystawiona także kurtka, którą Jack Nicholson miał na sobie w filmie Stanley'a Kubricka, "Lśnienie". Jej cena wywoławcza wynosi 3 tysiące funtów (4,5 tysiąca dolarów).
To nie jedyne atrakcje aukcji. W Christie's będzie można także nabyć wodoodporny zegarek marki Omega, który Pierce Brosnan, jako James Bond, nosił w filmie "Świat to za mało". Organizatorzy aukcji liczą, że Omega zostanie sprzedana za co najmniej 12 tysięcy funtów (18 tysięcy dolarów).

KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdna kapela

2002-12-15 16:20:00 Tui'Amon Karr

Jak donosi Tui'Amon Karr:
Oto co znalazłem wchodząc na stronę zespołu zwanego In Flames. Członkowie zespołu pozdrawiają swoich fanów słowami znanymi z GW: "May the Force be with You". W tekstach znalazlem kilka mniej lub bardziej oczywstych nawiązań do sagi. Adres strony tej kapeli to www.inflames.com.

Update, Lex
Tak się składa że miałem przyjemność zetknąć się z twórczością In Flames. Ze swojej strony mogę dodać że to iż członkowie tej kapeli pozdrawiają fanów słowami May the Force be with You, wynika z tego iż każdy z nich jest ogromnymi fanem Trylogii oraz nowo powstających części. Jako ulubionego aktora każdy z nich podaje kogoś grającego w Star Wars, najczęściej jest to Harrison Ford, choć pojawia się także Samuel L Jackson. Pozdrawiam wszystkich fanów In Flames :)
KOMENTARZE (0)

Różne

Anakin, a może Anakim ?

2002-12-12 21:43:00 Michał

O tym, że imię Anakin ma swój biblijny rodowód, zapewne słyszało wielu fanów, ale jeden z nich, Michał się pokwapił aby to sprawdzić. Weźmy sobie cytat z Pisma Świętego, księga Rodzaju 6,4

A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.
(za Biblią Tysiąclecia)

Dobra, ale teraz przejdźmy do sedna. W tym fragmencie Pisma Świętego nieśmiało zostają nam przedstawieni Giganci. Giganci, byli potomkami Aniołów i córek człowieczych. Więcej o nich i ich historii można się dowiedzieć z Apokryfów lub opracowań. W języku hebrajskim, jak również w wielu tych opracowaniach często używa się hebrajskiego odpowiednika tego słowa – Anakim.

Anakim byli tak wysocy, że - według Zoharu - "Izraelici wyglądali przy nich jak koniki polne". Zohar wymienia aniołów Uzę i Azaela jako tych, którzy mieli dzieci "zwane anakim". Pierwotnie imię gigantów brzmiało: nefilim (upadli)!


A zatem, poza podobieństwem w słowie Anakin i Anakim, mamy też podobieństwo w historii. Niezależnie czyim ojcem był Anakin, czy były to midichloriany, czy może jakiś upadły Jedi (O czym można wielokrotnie toczyły się dyskusje na Forum) (w końcu Ci aniołowie też upadli). No, a giganci byli bardzo potężni, być może najpotężniejsi na ziemi, i także upadli. Tyle, że ich nie udało się uratować. Cóż pozostawiam tę sprawę do rozważenia.
Dalej są jeszcze Anakici (Księga Liczb, rozdział 13 i inne księgi), którzy pochodza od Olbrzymów. Nazwa również podobna.
KOMENTARZE (1)

Różne

Gwiezdne hełmy dla ... UPDATE 2

2002-12-10 14:20:00 Wprost Online

W najnowszym numerze tygodnika Wprost napisano że, ...:

Sven Hannawald i Martin Schmitt muszą na jakiś czas zrezygnować ze skakania. Niemiecka drużyna skoczków nie poddaje się jednak i już wkrótce zaprezentuje nową cudowną broń. Ma nią być nowy kask - wyglądem przypominający hełm lorda Vadera z "Gwiezdnych wojen". Jak wiadomo, twórcom filmu za wzór posłużył niemiecki hełm z czasów II wojny światowej (?).

Na ten temat, możesz zabrać głos na Polskim Forum Star Wars lub Forum Wprost.

Update, Lord Sidious
Jak słusznie zauważył Long na Forum, pisaliśmy o tym jeszcze w marcu. Ale wtedy nie mieliśmy zdjęcia. Zresztą teraz też nie mamy, ale kierujemy prośbę do osób które mają dostęp do skanera i najnowszego numeru wprost o podesłanie zeskanowanego zdjecia sportowca w hełmie.


Update 2, 11 grudnia, Lord Sidious & Andaral ;]

Andaralowi udało się dziś skombinowąć zdjęcia jednego ze skoczków. Więc w końcu możemy pokazać ten hełm.
KOMENTARZE (0)

Różne

Strona o Marze UPDATE

2002-12-08 22:26:00

Wszyscy fani Mary Jade i aktorki która wcieliła się w nią (między innymi pozowała do zdjęć Decipherowi) można już zaprosić na oficjalną stronę panny Jade. http://www.shannon-baksa.com/Najciekawiej prezentuje się narazie galeria, ale zapewne z czasem to się zmieni.
Update, Lord Sidious
Tutaj należy sie kilka wyjaśnień. Po pierwsze ta strona nie powstała, a jedynie zmieniła trochę swój wygląd. Strona Shannon Baksy istniała już od pewnego czasu, od paru lat w sumie. I raczej dotyczy ona samej modelki, która wcieliła się w kilka zdjęć promocyjnych jako Mara, niż Mary Jade. Jeśli chodzi zaś o stronę o Marze to jest ich kilka w sieci. Jedną z nich jest Jade Crusades. Wracając zaś do strony Shannon Baksy, a właściwie już Shannon McRandle, gdyż zmieniła ona nazwisko, a co za tym idzie pewnie nie jest już wolna (czyli zupełnie jak Mara), i to jest właśnie przyczyna, że strona zmieniła radykalnie swój wygląd. Pondato dostępna jest też pod adresem http://www.shannonmcrandle.com/.
KOMENTARZE (0)

Różne

Vader PC czyli ...

2002-12-03 21:14:00 Nowa Gildia Star Wars

Pecet w hełmie Lorda Vadera? Czemu nie... Jak się okazuje, płyta główna VIA EPIA Mini-ITX znajduje wiele zastosowań - nawet w głowie Dartha Vadera. Jej niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie praktycznie całego komputera (wraz z innymi podzespołami) w małej obudowie, którą może być plastikowa atrapa hełmu Lorda Vadera. Na stronach serwisu BurnOut PC pojawił się artykuł, w którym zaprezentowano projekt umieszczenia całego peceta wewnątrz takowej atrapy. W hełmie oprócz płyty głównej EPIA 800 Mini-ITX znalazły się m.in. 20-gigabajtowy dysk twardy Fujitsu, 75-watowy zasilacz Micro ATX oraz 256MB pamięci RAM.
Autor projektu, ukrywający się pod pseudonimem Chris, przy tworzeniu nowego peceta postanowił nie wyrządzić żadnej krzywdy głowie Vadera. I rzeczywiście - w masce nie wywiercono ani jednej dziury. Przebieg całej operacji udokumentowano na tej stronie .

KOMENTARZE (0)
Loading..